Освіта

Методичні заняття для учителів предмета «Захист Вітчизни»

На базі кафедри військової підготовки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького проведено методичні заняття для учителів предмета «Захист Вітчизни» Черкаського району.
Із викладачами розглянуто питання методики викладання вогневої, тактичної, інженерної та військово-медичної підготовки.
Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри військової підготовки, полковник Монастирський Валерій Миколайович провів теоретичні заняття із вогневої підготовки за темами: «Стрілецьке озброєння сучасної армії. Основи внутрішньої і зовнішньої балістики», «Методика вивчення призначення, будови та бойових властивостей стрілецької зброї. Методика проведення стрільб із пневматичної гвинтівки та автомата». Заняття із тактичної підготовки «Основи загальновійськового бою. Обов’язки солдата в бою. Організаційна структура механізованого відділення. Способи пересування на полі бою під час дії у пішому порядку» провів викладач кафедри військової підготовки, підполковник Санніков Олег Геннадійович.
На практичному занятті вчителями були відпрацьовані навички неповного розбирання та складання автомата, пістолета, кулемета, гранатомета. Акцентовано увагу науковців на діях під час стрільби та дотриманні заходів безпеки при поводженні зі зброєю.
Означений захід сприяв підвищенню фахової компетентності вчителів предмета «Захист Вітчизни».


Нарада завідувачів ДНЗ

На базі дошкільного навчального закладу «Веселка» с.Леськи Леськівської сільської ради відбулась нарада завідувачів ДНЗ.
У нараді взяла участь методист відділу дошкільної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Ванько Ксенія Іванівна, яка ознайомила присутніх зі змінами у новому Законі України «Про освіту», що забезпечить ефективну систему всебічного розвитку людини та сприятиме істотному зростанню інтелектуального, культурного, духовно-морального потенціалу суспільства та особистості.
Методистом районного методичного кабінету Голубенко Валентиною Григорівною розглянуто питання «Доступність та якість послуг у сфері освіти». Зазначено, що не зважаючи на позитивні тенденції у розвитку мережі ДНЗ району, а саме: введення в експлуатацію двох дошкільних навчальних закладів, протягом останніх років залишається актуальною проблема перевантаження дошкільних навчальних закладів. На жаль, у багатьох дошкільних установах району наповнюваність перевищує їх проектну потужність.
Завідувачам дошкільних навчальних закладів запропоновано проаналізувати означене питання спільно із сільськими радами та надати пропозиції відділу освіти щодо покращення ситуації.
Стан проходження курсів підвищення кваліфікації та атестації педагогічних працівників у 2017-2018 навчальному році висвітлила методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна.
Із результатами перевірки роботи відділу освіти з питань протипожежного захисту підвідомчих об’єктів ознайомила завідувачів інженер групи централізованого господарського обслуговування Казінцева Галина Іванівна.Семінар-практикум учителів математики

12 жовтня 2017 року на базі Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів математики за темою: «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання мнемотехнічних прийомів у викладанні математики».

Змістовною та цікавою була візитка-презентація школи, яку представила заступник директора із навчально-виховної роботи Мигаленко Тетяна Василівна.

За допомогою мультимедійної презентації вчитель математики Бедусенко Ольга Сергіївна глибоко проаналізувала теоретичні аспекти мнемотехніки як одного із найефективніших методів засвоєння інформації та інформаційного перенасичення, що забезпечує оптимізацію розумової діяльності в умовах сучасної освіти.

Методику використання мнемотехнічних прийомів на різних етапах уроку вивчали під час відвідування уроків із алгебри за темою: «Розв’язування лінійних нерівностей із однією змінною», 9 клас (Бедусенко О.С.) та з математики за темою: «Додавання і віднімання мішаних чисел», 6 клас (Молодик Т.В.).

Під керівництвом вчителя Молодик Тетяни Володимирівни проведено тренінг з підготовки до ДПА та ЗНО за темою: «Елементи прикладної математики», під час якого вчителі-предметники розв’язували прикладні задачі достатнього та високого рівнів та склали електронний тест за допомогою комп’ютерної програми «My test».

Завершальним акордом семінару стало проведення під керівництвом Бедусенко Ольги Сергіївни математичного квесту «У пошуках істини», під час якого вчителі, об’єднані спільною метою, відгадали закодоване слово, пройшли через тернистий шлях випробувань і визначили команду-переможця.

Методист районного методичного кабінету Тищенко Ірина Анатоліївна провела нараду, на якій розглянула питання про продовження реалізації Міжнародного освітнього проекту «Міксіке в Україні», критерії оцінювання навчальних досягнень учнів із математики; участь в обласній Інтернет-олімпіаді, участь в обласному Інтернет-семінарі за темою: «Діяльнісний підхід до навчання математики», організацію та проведення І та ІІ етапів Всеукраїнської олімпіади з математики, проведення Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» в 2017-2018 навчальному році, участь у виставці «Інноваційний пошук освітян Черкащини» та конкурсі на кращу серію цифрових ресурсів.

Методичні заходи такого спрямування надають можливості впровадження компетентнісного підходу при викладанні та вивченні математики, розвивають творчий потенціал, уміння орієнтуватися в різноманітних ситуаціях та працювати в команді.


24.07.2017

Співпраця української та польської шкіл

У рамках реалізації проекту «Класна школа» 19 учнів Червонослобідської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 2 разом із директором Завалко Тетяною Анатоліївною, вчителем англійської мови Скринською Людмилою Миколаївною та вчителем інформатики Луцик Ольгою Петрівною здійснили дружній візит до Польщі.

Протягом 10 днів група перебувала в невеличкому мальовничому містечку Балігрод. Перед делегацією відкрилася неймовірна краса гір та полонин. Всі були приємно здивовані гостинним прийомом, різноманітною і змістовною програмою перебування в сусідній державі та смачною польською кухнею. Час летів швидко, оскільки кожен день приносив щось нове та неповторне.

Відбулася цікава екскурсія містом, у ході якої і діти, і педагоги ознайомилися з архітектурними пам᾽ятками, побували в костелі, порівняли церковні служби в православних та католиків, прослухали чарівну мелодію органу. Запам᾽ятався всім візит до аквапарку в м.Леско з атракціонами, гірками, спортивним басейном.

Похід до Національного парку Bieszczady, на Вітлінську полонину та найвищу вершину Bieszczady для багатьох стали першим досвідом підняття в гори. Діти дізналися про місцеву флору та фауну в лісництві. Відвідали приватний природничий музей, експонати якого збирали члени однієї родини понад 30 років. Не залишили дітей байдужими і прогулянка на катері штучним озером Solina, і краєвиди з найвищої дамби Польщі (висота 82м, довжина 600м).

Кожен день, проведений в інтернаціональному таборі, супроводжувався розучуванням польської мови, пісень, народних танців та інсценізацією відомих творів.

Останній день був надзвичайно емоційним, оскільки це було прощання з новими польськими друзями, обмін подарунками та контактами для підтримання зв᾽язку. На зустріч також завітав мер містечка Балігрод, під час якої обговорено питання подальшої співпраці та візиту учнів польської школи до с.Червона Слобода.

Із нетерпінням чекаємо гостей на Черкащині!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

02.05.2017………………………………………………………………………………………………………………………………..

Спортивний фестиваль для дошкільнят

31 травня 2017 року у дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» с.Червона Слобода Черкаського району (завідувач Канівець Віра Володимирівна) пройшов спортивний фестиваль «Гармонія руху», метою якого є популяризація здорового способу життя, підвищення у дітей мотивації до рухової активності та занять спортом, організація фізично-активного дозвілля дітей.

У фестивалі взяли участь діти старшого віку дошкільних навчальних закладів «Колосок» с.Червона Слобода (завідувач Бережна Валентина Михайлівна), «Троянда» с.Червона Слобода (завідувач Культенко Людмила Володимирівна), «Чайка» с.Леськи (завідувач Савченко Любов Василівна), «Яблунька» с.Худяки (завідувач Короп Лариса Володимирівна), Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ I-III ст» (директор Селецька Ганна Іванівна).

На захід завітали депутат Черкаської обласної ради Каверський Анатолій Миколайович, начальник відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації Григорчук Людмила Василівна, працівники районного методичного кабінету, заступник директора ТОВ «Імпрес» Харченко Олександр Миколайович, сільські голови с.Червона Слобода Михайленко Зінаїда Миколаївна, с.Леськи Бас Микола Федорович, с.Худяки Василина Роман Петрович, слухачі курсів підвищення кваліфікації КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників», педагогічні працівники дошкільних закладів району та батьки.

У ході фестивалю діти демонстрували свої спортивні вміння та навички. Усі учасники та переможці, керівники дошкільних навчальних закладів отримали подарунки від народного депутата України Рудика Сергія Ярославовича та сільських голів.

Фестиваль подарував дітям і дорослим багато позитивних емоцій, радісний настрій та спонукав до здорового способу життя.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

29.05.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………….Форум молодих педагогів Черкаського району

У системі роботи районного методичного кабінету відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації суттєву роль відведено забезпеченню необхідних умов для адаптації молодих педагогів у навчальних закладах, їх творчої діяльності та професійному зростанню. Уважне ставлення до кожного молодого педагога, методичний супровід їх становлення й розвитку – запорука ефективного функціонування освітянської галузі Черкаського району.

Стало традицією у кінці навчального року підводити підсумки роботи з педагогами, які тільки розпочали свою трудову діяльність, зібравши їх на Форум, що відбувся на базі районної станції юних техніків у селі Мошни. Відкрила форум завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна, яка ознайомила з його програмою. Мета форуму – обговорити проблему ролі педагога у всебічному розвитку школярів.

На початку роботи своїми враженнями від поїздки до Авторської О.А.Захаренка середньої загальноосвітньої школи села Сахнівка Корсунь-Шевченківського району поділилася вчитель фізики та інформатики Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черненко Ірина Леонідівна. Директор позашкільного навчального закладу Якименко Микола Михайлович презентував мережу станції, ознайомив із власним досвідом щодо розвитку пізнавальних інтересів школярів, методами виховання любові до свого роду та України.

Велике задоволення учасники Форуму отримали від спілкування з керівником гуртків Григуть Зінаїдою Володимирівною під час майстер-класу «Я роблю це так!». Методисти районного методичного кабінету провели тренінг «Розвиток здібностей учнів – запорука успіху вчителя» (Харитонова Світлана Миколаївна) та методичний інструктаж щодо складових педагогічної майстерності (Іванченко Галина Борисівна). У форумі взяла участь голова Черкаського райкому профспілки працівників освіти і науки Рябчич Людмила Володимирівна, яка наголосила на соціальному захисті педагогів.

Захід проходив у день, коли вся громадськість відзначала чергові роковини перепоховання Т.Г.Шевченка, тому з метою вшанування його пам᾽яті молоді вчителі відвідали Спасо-Преображенську церкву та музей Кобзаря в селі Мошни.

Господарі станції юних техніків пригостили учасників Форуму козацькою кашею та побажали їм постійно підвищувати свою майстерність у роботі з дітьми.

26.05.2017___________________________________________________________

Нарада організаторів літнього відпочинку

Перед початком канікул відбулася нарада організаторів літнього відпочинку та оздоровлення.

Під час заходу начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна ознайомила присутніх із особливостями роботи пришкільних таборів улітку 2017 року, завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна – із нормативно-правовим забезпеченням відпочинкової кампанії. Про підсумки оздоровлення у 2016 році доповів начальник відділу у справах сім’ї молоді та спорту Бовт Сергій Вікторович, а спеціаліст служби у справах дітей Веретик Сергій Петрович повідомив про організацію відпочинку дітей пільгових категорій. Із санітарно-гігієнічними вимогами до роботи пришкільних таборів виступила головний спеціаліст відділу Державного нагляду управління Держпродспоживслужби у Черкаському районі Кузнець Валентина Степанівна. Бухгалтер централізованої бухгалтерії при відділі освіти Дрогуль Лариса Анатоліївна висвітлила питання організації харчування дітей та звітної документації. Начальник групи централізованого господарського обслуговування відділу освіти Висоцька Віра Адольфівна зробила акцент на питаннях охорони праці та безпеки життєдіяльності під час функціонування пришкільних таборів.

Методисти районного методичного кабінету провели інструктажі щодо організації мовних та військово-патріотичних загонів, фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, відпочинку категорійних дітей, проведення еколого-просвітницьких акцій у пришкільних таборах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.05.2017

На шляху до інноваційного розвитку

У рамках реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1 спрямовує свою діяльність на удосконалення матеріально-технічного забезпечення навчального закладу.

Із цією метою адміністрація школи та вчителі-новатори познайомилися з представниками компанії «Dixi education», які презентували сучасне обладнання для кабінетів хімії, біології, фізики, географії, математики, вимірювальні комплекси тощо. Працівники означеної компанії забезпечують сервісну та методичну підтримку обладнання, яке постачають.

Освітяни та учні з нетерпінням чекають на нові сучасні засоби навчання, які сприятимуть підвищенню рівня знань учнів та професійної компетентності педагогів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.05.2017

Відзначено кращих знавців предмета «Захист Вітчизни»

11 травня 2017 року на плацу Навчального центру Державної прикордонної служби України ім.генерал-майора І.Момота в смт.Оршанець відбулося урочисте вручення обласної почесної відзнаки «Відмінник Захисту Вітчизни» кращим учням-знавцям предмета «Захист Вітчизни» Черкаської області.

Захід розпочався із хвилини мовчання та вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та воїнів, які загинули, захищаючи кордони України.

Привітати юних патріотів, які вже сьогодні своїми знаннями та вміннями довели готовність захищати Україну-неньку, завітали голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, заступник голови Ярослав Березань, начальник Навчального центру Державної прикордонної служби Дмитро Коцеруба, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський та його заступник Оксана Сімушіна.

Юні захисники Вітчизни взяли участь у стрільбах із автомата Калашникова на полігоні та переглянули експозицію музею.

Серед 70 нагороджених і наші школярі: учень 11 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Книш Олег та учениця 11 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Титаренко Юлія.

Вітаємо Олега і Юлію з почесною нагородою, дякуємо їх вчителям Гладуну В’ячеславу Вікторовичу та Холодницькому Юрію Борисовичу за гідне виховання молодого покоління патріотів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12.05.2017

Відбувся районний етап гри «Сокіл» («Джура»)

На базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якій взяли участь 22 рої загальноосвітніх шкіл району.

Юних козаків та козачок привітали з початком гри заступник голови Черкаської районної ради Степанюк Сергій Олексійович, начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна та сільський голова с.Геронимівка Харченко Василь Олександрович. Також у заході взяла участь прапороносна група Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерал-майора І.Момота.

Під час гри учасники виборювали перемогу в конкурсних випробуваннях «Рятівник», «Впоряд», «Відун» та «Туристсько-спортивна смуга перешкод».

За результатами змагань І місце посів рій «Мошногірські яструби» (Будищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), ІІ місце – рій «Нічні кажани» (Мошнівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), ІІІ місце – рої «Нащадки козаків» (Геронимівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Дубіївські гайдамаки» (Дубіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Степанківські соколи» (Степанківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), «Браві чучупаки» (Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1) та «Боривітри» (Нечаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів).

У ході районного заходу святковій атмосфері сприяли виступи дівочих гуртів «Тайм» із с.Степанки (керівник Клименко В.А.) та «Сузір᾽я» із с.Геронимівка (керівник Кононенко Н.І.). Всі учасники військово-патріотичної гри поласували справжньою козацькою кашею.

Вітаємо рій Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Мошногірські яструби» з перемогою та бажаємо їм гідно виступити на обласному етапі гри, який відбудеться з 24 по 27 травня 2017 року в м.Черкаси.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

04.05.2017

Участь в обласній педагогічній виставці

Протягом 25-27 квітня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» працювала ХХІІ обласна педагогічна виставка «Інноваційний пошук освітян Черкащини – 2017». В урочистій церемонії відкриття взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович, перший заступник голови обласної ради Тарасенко Валентин Петрович, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Данилевський Валерій Вікторович, заступник начальника   Управління освіти і науки облдержадміністрації Сімушина Оксана Іванівна, ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» Чепурна Наталія Миколаївна, проректор із наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ЧНУ ім. Б.Хмельницького Корновенко Сергій Валерійович, представники органів управлінь освіти та методичних кабінетів.

 

На виставці були презентовані матеріали з таких напрямків педагогічної діяльності: формування ключових компетентностей учнів у контексті концептуальних засад реформування середньої освіти «Нова українська школа», сучасні методики реалізації компетентнісного підходу у початковій освіті, перспективний досвід управлінської діяльності керівників навчальних закладів, інноваційні технології патріотичного та військово-патріотичного виховання, актуальні аспекти розвитку інклюзивної освіти, навчання і виховання дітей із особливими потребами, роль дошкільної освіти у вихованні та соціалізації дитини тощо. Освітяни району представили 56 комплектів серій цифрових ресурсів та 44 навчально-методичні посібники. Майже 200 осіб із району відвідали обласну виставку з метою вивчення передового педагогічного досвіду.

За високий науково-методичний і художньо-естетичний рівень виставкової експозиції відділ освіти та районний методичний кабінет відзначено пам’ятною відзнакою «Імідж освіти Черкащини». Вітаємо всіх із нагородою та зичимо нових досягнень на освітянській ниві!

 

13.04.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Участь у творчих майстер-класах

Напередодні свята Великодня відбулися творчі майстер-класи для вчителів образотворчого мистецтва, які традиційно проводять спеціалісти Черкаського обласного художнього музею.

Учасники майстер-класів відвідали тематичну експозицію писанок, ознайомилися з новітніми техніками виготовлення різьблених писанок, прослухали інформацію про традиційні орнаменти писанкарства України та інших православних країн світу. Кожен із учасників створив свою неповторну писанку за всіма традиційними канонами українського писанкарства. Педагоги навчалися виготовляти великодню витинанку.

Новим стало створення пасхальної гравюри, використовуючи різні матеріали.

2017 рік в Україні є роком Японії, тому вчителі образотворчого мистецтва отримали в свій арсенал техніку виготовлення японської ляльки, яка не просто є видом рукоділля, а й знайомить із японськими словами – назвами різних видів ляльок, культурним надбанням Сходу.

Педагоги здобули духовний творчий поштовх для саморозвитку та самовдосконалення!

13.04.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

У пошуках слова

Весняний день зібрав юних авторів Черкаського району в обласній дитячій бібліотеці на конкурс «Тарасовими шляхами». Цей захід уже став традиційним і здобуває все більше прихильників серед школярів, які створюють для себе і своїх колег по перу справжню творчу атмосферу. Вони читали вірші і прозу, співали пісні, ділилися секретами власної творчості.

Із вітальним словом до конкурсантів звернулася Ольга Месевря, письменниця, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені Михайла Масла.

Символічні подарунки отримали найменші учасники, які вперше приїхали на конкурс, і випускники, які вже мають кількарічний досвід участі.

Проблеми рідної мови, любові до Батьківщини, чистого довкілля і щирих взаємин між людьми, першого кохання – ось теми, які звучали найчастіше. Поміж щирими аматорськими віршами траплялися цікаві речі, які можуть бути цілком серйозними заявками у світ «дорослої» літератури.

Андрій Шапошник (Сагунівка, 11 клас) у філософських віршах заявив, що його слова «з кришталю, … покриті вуаллю», Дмитро Вороний (Степанки, 10 клас) насмішив присутніх «Незвичайними пригодами бузуківських космонавтів», Олексій Лютий (Білозір’я, 10 клас) у своїй поемі «Коріння» зазначає, що «пізнати родовід прийшла пора», а Надія Запрягайло (Леськи, 11 клас) розповіла про «кришталеву сльозу радощів… на очах». Анастасія Рябокінь (Байбузи, 7 клас) провела віртуальну екскурсію країною гномів із «Незакінченої казки», Мирослава Хоменко (Руська Поляна, 6 клас) розповіла «Казку про чарівну карту», Ярослава Горянська (Сагунівка, 8 клас) шукала «свою власну орбіту … безкінечними маршрутами», а Каріна Ромашова (Хацьки, 6 клас) доводила присутнім, що «день – великий чарівник», бо на світанку починає нове життя.

Ірина Степаненко (Білозір᾽я, 5 клас) декламувала про грозу, яка «грозилася гриміти» і кидала «блискавки щохвилинно», Максим Ванжа (Червона Слобода, 6 клас) розповів про непосидючого молодшого братика, від появи якого на подвір’ї розбігаються цуценята, Данило Душейко (Леськи, 4 клас) хоче прокинутися вранці і дізнатися, що війна на Сході скінчилася.

Доки журі визначало переможців, учасники конкурсу познайомилися із презентацією приватної колекції В’ячеслава Маслова «Космос далекий і близький».

Після нагородження переможців, привітань і спільного фотографування усі відвідали книжковий фестиваль у Черкаській обласній філармонії. Учні старших класів взяли участь у мотиваційному полілозі «Куди «приводять» книги…», а молодші школярі познайомилися із письменницею Іриною Мацко і її книгою «Перехідний вік… моєї мами».

Юних авторів об’єднує любов до літератури. Усі вони прямують різними дорогами у пошуках свого власного Слова.

24.03.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Зустріч із майстром слова

Чистота мови служить показником загальної культури людини, її смаку, почуття мови, чуття міри. Вона важлива настільки, наскільки ми хочемо бути вихованими, правильними, освіченими. Із метою формування культури мовлення, прагнення говорити правильно і грамотно для вчителів та учнів Черкаського району 23-24 березня 2017 року проведено майстер-класи доцента Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувача кафедри гуманітарних дисциплін технічного ліцею НТУУ «КПІ», педагога, лінгвіста, радіо- і телеведучого Олександра Авраменка. Майстер слова здійснив віртуальну екскурсію сучасною лексикологією і фразеологією.

Присутні на заході повправлялися у майстерності слововживання, доборі правильних граматичних форм, перекладі термінологічних назв. Випускники загальноосвітніх шкіл отримали кваліфіковану допомогу щодо підготовки до ЗНО і написання власного висловлення. Вчителям української мови і літератури презентовано нові підручники і надано методичні рекомендації для проведення уроків. Педагоги інших предметів збагатили свій лексичний запас новими формами слововживання.

Усі зустрічі пройшли під гаслом: «Шануйте себе, дбаючи про чистоту своєї мови».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.03.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

«Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» – запорука безпечного майбутнього наших дітей

16 березня 2017 року на базі КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» відбулася обласна науково-практична конференція спеціалістів психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів Черкаської області з проблеми протидії торгівлі людьми: «Формування моделей безпечної поведінки учнів шляхом упровадження освітніх програм: досвід та перспективи», в якій взяли активну участь практичні психологи та соціальні педагоги, заступники директорів із виховної роботи навчальних закладів Черкаського району.

У своєму виступі завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи Войцях Тетяна Володимирівна наголосила на актуальності впровадження освітніх програм, що формують у школярів моделі відповідальної поведінки в ситуаціях ризику.

Методист районного методичного кабінету з питань практичної психології та соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна представила результати моніторингу фахівців психологічної служби району та учнів 7-10 класів загальноосвітніх шкіл району з питань обізнаності в проблемі торгівлі людьми, виявлення їх потреб у знаннях та навичках, які формуються саме на заняттях програми виховної роботи «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», яка активно впроваджується в районі з 2016 року.

Досвід упровадження означеної програми презентували соціальний педагог Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Коваль Світлана Петрівна, спеціалісти психологічної служби Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Константинова Леся Миколаївна та Гордієнко Наталія Олександрівна, практичний психолог Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Коваль Наталія Григорівна, практичний психолог Хутірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кот Валентина Петрівна, практичний психолог Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Рибчинська Світлана Станіславівна.

Учасники конференції заслухали виступ представника громадської організації «Ла Страда-Україна» (м. Київ), Тетяни Татуревич, яка детально висвітлила актуальні питання протидії торгівлі людьми в світі та Україні.

У ході конференції визначені основні пріоритети в роботі з учнями щодо профілактики негативних явищ: насилля над дітьми, порушення прав неповнолітніх, примусове жебрацтво, безоплатне працевлаштування учнівської молоді, вербування молоді на нелегальні види робіт тощо. Сформувати в учнів гідне ставлення до себе покликана означена програма, яка має великі освітні перспективи впровадження в навчальних закладах району та області.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

23.02.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Формування комунікативної компетентності заступників директорів шкіл

На базі Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся семінар-практикум для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи з проблеми: «Технологія спілкування керівника-управлінця з педагогами та учнями у контексті реалізації педагогічної спадщини О.А.Захаренка».

Директор школи Марченко Світлана Миколаївна презентувала фільм про навчальний заклад «Рідна школа – колиска моя». Учасники семінару переглянули відеоролик-спогад про Народного педагога Сахнівської школи О.А.Захаренка. Заступник директора з навчально-виховної роботи Бойко Юлія Петрівна виступила з доповіддю-презентацією «Особливості педагогічного спілкування на засадах досвіду О.А.Захаренка». Заняття з елементами тренінгу «Удосконалення управлінської компетентності шляхом розвитку ділової комунікації» провели методист районного методичного кабінету з питань практичної психології Харитонова Світлана Миколаївна та практичний психолог школи Філоненко Валерій Григорович. Учитель початкових класів Левченко Світлана Олексіївна провела цікаву екскурсію до куточка Пам’яті, присвяченому 80-річчю від дня народження О.А.Захаренка. Молоді педагоги продемонстрували свої комунікативні вміння на занятті Школи молодого вчителя з теми: «Формування комунікативної компетентності молодих спеціалістів».

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна та методист Іванченко Галина Борисівна у ході роботи неодноразово акцентували увагу присутніх на застосуванні в управлінській діяльності таких технологій, які ґрунтувалися б на діалозі, партнерстві, моделюванні ситуацій вибору, вільного обміну думками.

Учні школи та педагог-організатор Горбенко Антоніна Володимирівна подарували гостям веснянки та жайворонки, щоб вони на своїх крилах принесли тепло, радість та мир у кожне село Черкаського району.

0937093809400939

 

07/02/2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Юні туристи Черкаського району серед найкращих

Із 03 по 05 лютого 2017 року в м.Канів відбулися відкриті обласні змагання з пішохідного туризму в приміщенні серед учнівської молоді.

Черкаський район представляла команда туристсько-краєзнавчого гуртка станції юних натуралістів (керівник Вовченко Олександр Володимирович).

Змагання проведено на дистанціях другого класу: «Командна смуга перешкод» (4 особи) та «Особиста смуга перешкод» (6 учасників) у двох вікових групах. Загальний результат виведено за підсумками особистих та командних змагань.

Вагомий внесок у загальний результат команди внесли Семиз Євгеній (І місце), Гьозалян Артем (ІІ місце) та Шаріпова Анастасія (ІІІ місце).

Команда Черкаського району посіла І місце у комплексному заліку змагань.

Вітаємо команду та її керівника з перемогою, бажаємо нових досягнень у пішохідному туризмі!

0919

09200921

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Участь у танцювальному конкурсі

Танцювальний колектив «Івлія» Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Камінська Олена Василівна) став одним із переможців ІV туру ІІІ Всеукраїнського чемпіонату з хореографічного мистецтва «Art Dance 2017», що відбувся 28 січня 2017 року в м.Київ у Центрі культури та мистецтв Національного авіаційного університету. У конкурсі взяли участь танцювальні колективи з Київської, Чернігівської, Черкаської та Кіровоградської областей та з м.Мінськ (Білорусь).

Нагороду вручили зіркові судді конкурсу Влад Яма та Андрій Дикий. Колектив виборов ІІ місце в номінації «Сучасний танець» (вікова категорія «Mix»), за що нагороджений кубком та дипломами.

«Івлія» презентувала журі конкурсу та глядачам танцювальну композицію «Нашим героям», яку присвятила нашим славним співвітчизникам, що віддали своє життя за щасливе майбутнє нашої рідної України.

Перемога «Івлії» – яскравий приклад того, яких висот можна досягти, якщо наполегливо займатись улюбленою справою, вірити в себе і мати гарну підтримку! Участі колективу у конкурсі сприяли адміністрація Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів», керівник СТОВ «Нива» Вороний Василь Петрович та сільський голова с.Чорнявка Супрун Висиль Михайлович.

Бажаємо колективу «Івлія» нових перемог у танцювальному мистецтві

123

31.01.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Про відзначення Дня пам’яті Героїв Крут

Відділ освіти Черкаської районної державної адміністрації повідомляє, що на виконання розпорядження Глави Адміністрації Президента України від 24.01.2017 за №02/01-125, Плану заходів Черкаської обласної державної адміністрації від 25.01.2017 №01/01-12/531 щодо відзначення Дня пам’яті Героїв Крут в усіх навчальних закладах району сплановані відповідні заходи.

У бібліотеках, кабінетах історії всіх навчальних закладів оформлено книжкові виставки та проведено тематичні огляди літератури, що висвітлюють події бою на залізничній станції Крути у 1918 році.

Для учнів 9-11 класів Мошнівської, Руськополянської № 1, Шелепуської, Леськівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Кумейківської, Софіївської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів проведено «круглі столи» на тему: «Сторінками нашої історії – подвиг української молоді», «Криваве 29 січня 1918 р.». Змістовними були години спілкування з учнями молодшої та середньої ланки Леськівської, Хутірської, Червонослобідських №1 і №2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Нечаївської, Сагунівської загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів, Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» на тему: «Юні оборонці Батьківщини», «Символ українського героїзму».

Учні Будищенської, Свидівоцької загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів та Чорнявського НВК «ДНЗ – ЗОШ І-ІІІ ступенів» переглянули та обговорили документальний фільм «Україна: забута історія — Крути — Молода кров».

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Про відзначення Міжнародного    дня пам’яті жертв Голокосту

Відділ освіти Черкаської районної державної адміністрації повідомляє, що на виконання плану заходів щодо відзначення у 2017 році Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в області, затвердженого обласною державною адміністрацією від 06.01.2017 №01/01-42/7647 у навчальних закладах району проведена відповідна робота.

З метою посилення уваги учнівської молоді до трагічних сторінок Голокосту планами виховної роботи навчальних закладів передбачено проведення ряду заходів із означеного питання.

А саме, відбулися книжкові публіцистичні, ілюстративні виставки «Засяйте над планетою, невинні душі». Протягом січня в усіх школах проведено тематичні уроки, години пам’яті «Жорстока істина Голокосту», вечори-реквієми «Пам’ять про мільйони жертв концтабору Освенцим», «Голокост – масове знищення нацистами єврейського населення Європи», цикли бесід «Трагедія, яку важко забути», «Пам’ять знищених стукає в наші серця».

Старшокласники взяли участь в круглих столах «Голокост: час визнати існування расової дискримінації», лекціях «Геноцид єврейського народу», «Освенцим – жахлива сторінка історії Другої світової війни». Зокрема, у Степанківській, Мошнівській, Руськополянській №1, Хутірській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів проведено засідання круглого столу «Жахи гетто й нацистських таборів», «Знати минуле, щоб вберегти себе від подібної долі в майбутньому». Серед учнів початкової та середньої ланки проведено конкурси малюнків, літературні хвилинки, бесіди, присвячені трагічним сторінкам Голокосту 1933-1945 років.

В усіх школах району оформлені стінівки «Пам’яті жертв Голокосту», «Освецим – слід пам’тати, щоб жити далі».

 

Начальник відділу освіти                                                    Л.В. Григорчук

 

27.12.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Проведено І етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт

 

22 грудня 2016 року на базі Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено І (районний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

У Конкурсі взяли участь учні з 20 загальноосвітніх шкіл, вихованці районної станції юних натуралістів і районного будинку дитячої та юнацької творчості.

У рамках Конкурсу проведено оцінювання навчальних досягнень із базових дисциплін (написання контрольних робіт) та захист робіт конкурсантів. На розгляд журі представлено науково-дослідницькі роботи в 26 секціях 9 наукових відділень. Слід відзначити різноманітність тематики та практичну спрямованість робіт, вміння більшості учасників презентувати їх, робити висновки на основі експериментальних досліджень. Після детального опрацювання результатів І етапу роботи переможців будуть подані для участі в ІІ (обласному) етапі Конкурсу.14

 

 

 

 

 

 

2image

 

 

 

 

 

06.12.2016………………………………………………………………………………………………………………………..

…………………………..

Конкурс «Панич та Паняночка» у ДНЗ «Дніпряночка»

У дошкільному навчальному закладі «Дніпряночка» села Червона Слобода Черкаського району відбувся 24-й конкурс «Панич та Паняночка», у якому взяли участь 6 дошкільнят.

Кожен учасник Конкурсу проявив свій талант у таких номінаціях: «Кращий декламатор» (учасники читали вірші на тему: «Мій сонячний дім – моя Україна»), «Танцювальна» (дівчатка виконували танок із цукерками, а хлопчики – танок джентльменів), «Умілі ручки» (виконання малюнку), «Незвичний костюм» (демонстрація костюмів із нетрадиційного матеріалу, виготовлених разом із батьками), «Хвилина слави» (самопрезентація здібностей).

Хороший настрій створювали музичний керівник Цюра Віра Михайлівна разом зі своїми вихованцями.

Членами журі були сільський голова Червонослобідської сільської ради Михайленко Зінаїда Миколаївна, музичний керівник Черкаського міського дошкільного навчального закладу № 23 Квас Валентина Василівна, голова Черкаського обласного відділення національної Спілки кінематографістів України, член правління національної спілки кінематографістів України, член Ради по культурі при Черкаській обласній державній адміністрації, почесний громадянин міста Черкаси Деньга Олексадр Миколайович.

За результатами конкурсу титул «Панич – 2016» отримав Бобух Саша, а «Паняночка – 2016» – Дубина Оля.

Михайленко Зінаїда Миколаївна подарувала кожному учаснику свята дитячу «Енциклопедію для чомучок», а завідувач дошкільного закладу Канівець Віра Володимирівна вручила всім учасникам Конкурсу почесні грамоти.

Конкурс «Панич та Паняночка» став справжнім святом, якого з нетерпінням чекають кожного року і діти, і батьки.

079207930794

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Участь у Міжнародному навчально-методичному семінарі з історії Другої світової війни та Голокосту в Європі

Із 13 по 21 листопада 2016 року в Міжнародній школі вивчення Голокосту (International School for Holocaust Studies) Меморіалу «Яд Вашем» за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту та посольства Держави Ізраїль відбувся навчально-методичний семінар із історії Другої світової війни та Голокосту в Європі для викладачів українських шкіл.

У роботі семінару взяли активну участь вчителі історії Черкаського району Самохотов Анатолій Олександрович (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1) та Дворник Наталія Анатоліївна (Яснозірська ЗОШ І-ІІІ ступенів), які презентували власний досвід роботи.

Під час семінару вчителі дізналися про нові методичні прийоми та підходи до викладання цієї складної теми з урахуванням віку, інтересів і рівня підготовки школярів. Учасники ознайомилися з історією та культурою Ізраїля, відвідавши музеї Яд Вашем, історії Ізраїля, Герцеля, Старого Єрусалиму, Стіни Плачу та кумранського поселення.

Учителі району вивчили зарубіжний досвід викладання теми Другої світової війни, Голокосту та геноцидів XX-го століття, усвідомивши ті проблемні питання, які вимагають подальшого опрацювання у вітчизняній системі освіти. Семінар спонукав педагогів до переосмислення власної педагогічної діяльності, підходів до викладання історії, ролі особистості як вчителя, так і учня у цьому процесі.

0765076607670768

28.11.2016………………………………………………………………………………………………………………………

Відбувся районний тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017»

Із 08 по 14 листопада 2016 року відбувався І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2017» у таких номінаціях: «Початкова освіта», «Біологія», «Музичне мистецтво», «Інформаційні технології». У конкурсі взяли участь 17 учителів початкових класів, 15 – біології, 7 – інформаційних технологій, 6 – музичного мистецтва.

Конкурсанти для перегляду запропонували відеоролики-самопрезентації та відеоролики-представлення власної педагогічної ідеї. Під час оцінювання конкурсних матеріалів враховувався зміст та якість контенту сайту чи блогу, кількість учнів-переможців олімпіад та конкурсів, особистих професійних перемог, друкованих видань. Всі учасники пройшли електронне тестування та виконали творчі завдання з використанням ІКТ.

Найбільшу кількість балів набрали вчитель початкових класів Свидівоцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Осадча Людмила Ничипорівна, вчитель біології Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Гладун Наталія Іванівна та вчитель музичного мистецтва Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 Яковенко Лариса Віталіївна.

Дякуємо всім педагогам за сумлінну творчу працю та бажаємо переможцям успішно пройти відбірковий тур обласного етапу Конкурсу.

075307510752

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Семінар-практикум для керівників навчальних закладів Черкаського району

23.11.2016 на базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради відбувся семінар-практикум для керівників навчальних закладів із проблеми: «Організація управлінського контролю за формуванням інформаційної компетентності учнів початкових класів при викладанні предмету «Інформатика».

Учнівський колектив привітав учасників семінару виступом «Щирі вітання, гості Вам!». Керівники навчальних закладів переглянули відеофільми про село Руська Поляна, його досягнення у сфері сільського господарства, освіти, культури, спорту. Презентовано систему роботи педагогічного колективу щодо впровадження ІКТ у навчально-виховний процес. Директор школи Денисюк Валентина Іванівна виступила з повідомленням «Особливості викладання інформатики у початкових класах», детально зупинившись на основних змінах у навчальних програмах. Всі директори навчальних закладів відвідали уроки інформатики у 4 класі за темою: «Вдосконалення текстів через виділення кольором, шрифтами фрагментів тексту, окремих слів» (учитель Фірман Надія Іллівна), у 2 класі за темою: «Початкові уявлення про Інтернет. Поняття браузера» (вчитель Пономаренко Інна Олексіївна); переглянули фрагмент заняття гуртка «Юні інформатики» за темою: «Робота в середовищі графічного редактора tux paint. Виконання графічного малюнка «Я люблю Україну» (вчитель Коваленко Наталія Іванівна).

Заступник директора з навчально-виховної роботи Глизь Надія Миколаївна продемонструвала інноваційний підхід до електронного аналізу уроку інформатики в початкових класах. Крім того, Фірман Надія Іллівна ознайомила керівників навчальних закладів із ігровими технологіями, які може використати вчитель початкової школи для формування в учнів комп’ютерної грамотності. Практичний психолог Рева Євгенія Олександрівна рекомендувала вправи, які повинен використовувати вчитель на уроці інформатики для попередження стомлюваності очей.

Методист районного методичного кабінету Лисенко Світлана Вікторівна опрацювала з керівниками лист Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України від 11.11.2016 № 2/2-14-2401-16 «Про перевірку зошитів учителем початкових класів».

Учасники семінару переконані, що формування інформаційно-комунікаційної компетентності молодших школярів – один із пріоритетних напрямків розвитку сучасної освіти, адже сьогодні актуальним є здатність швидко і правильно приймати рішення для розв’язання різних життєвих ситуацій, а для цього необхідно уміти дитині відшукати інформацію, правильно опрацювати, оцінити та використати її на практиці. Тому адміністрації шкіл мають створити належні умови для викладання інформатики в початкових класах та забезпечити ефективний контроль.

У ході інструктивно-методичної наради завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна оголосила про конкурсний відбір шкіл-учасниць цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна надала роз’яснення щодо щорічних основних та соціальних відпусток, їх оформлення та атестації керівників та їх заступників у 2016-2017 навчальному році.

Такі методичні заходи сприяють підвищенню управлінської компетентності керівників навчальних закладів, їх загальної культури

112131

21.11.2016………………………………………………………………………………………………………………………….

Ювілей худяківського духового оркестру

Останній місяць осені став святковим для жителів села Худяки, що в Черкаському районі. 80 років відсвяткував сільський духовий оркестр, який відвідують і дорослі, і школярі. Дитячий колектив функціонує при Черкаському районному будинку дитячої та юнацької творчості. А керують ним Євгеній Нагорний та Іван Сапсай.

Вітали ювілярів голова Черкаської районної ради Олексій Собко,  начальник відділу культури та туризму Олена Бардінова, начальник відділу освіти Людмила Григорчук, сільський голова Роман Василина, представники громадськості.

Під час концерту глядачі поринули у чарівний світ музики. Пригадати історію створення оркестру допоміг завідувач місцевого музею Василь Квітка. Відлік історії колективу розпочинається з 1936 року, коли Петро Орел згуртував однодумців. За період свого існування він зазнав і занепаду, і нового зростання. Так, із 1978 року розпочався новий етап, коли склад оркестру налічував 50 дорослих та 20 школярів, які навчалися у підготовчих групах. У  2011 році наказом Міністерства освіти і науки України колективу присвоєно почесне звання «Зразковий», яке він носить і понині.

До вітання долучилися і учасники зразкового хореографічного колективу «Барви» (керівник Інга Величко), які подарували присутнім запальні танці.

Юні музиканти отримали солодкі подарунки від працівників культури та освіти, народного депутата України Сергія Рудика. А Черкаська районна рада подарувала нові музичні інструменти.

Вітаємо вихованців та керівників оркестру і бажаємо творчих досягнень, нових перемог і підкорень музичних олімпів!

dsc_0062dsc_0103 dsc_0078

 

 

16.11.2016…………………………………………………………….dsc_0149………………………………………………………………

Методична зустріч шкільних бібліотекарів

08.11.2016 на базі Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва ім.Василя Симоненка відбувся семінар-практикум шкільних бібліотекарів Черкаського району із проблеми: «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді – один із стратегічних напрямків роботи сучасних бібліотек».

Завідувач відділу аналітико-методичної роботи та автоматизації Філахтова Н.М. виступила з повідомленням: «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді в умовах сьогодення», детально зупинившись на новітніх напрямках роботи зі школярами з означеної проблеми.

Провідний бібліотекар відділу абонента Петренко К.С. представила бібліографічний огляд художньої літератури за темою: «Сучасна героїка подвигу».

Заступник директора з наукової роботи Чорнобривець В.М. ознайомила учасників зібрання з євроінтеграційними процесами в контексті роботи бібліотек.

Цікавими були і зустрічі з черкаськими письменниками.

Письменниця, літературознавець, кандидат педагогічних наук Валентина Коваленко презентувала свою нову книгу «Роду криниця віща» і подарувала її кожній школі району. На презентацію книги також завітали видавець Юлія Чабаненко, у видавництві якої побачило світ видання. Це видання вийшло за сприяння виконавчого директора ГО «Футбольний клуб «Черкаський Дніпро» Сергія Телегіна.

Письменник, правозахисник, громадський діяч, волонтер, музикант, бізнесмен Валерій Макеєв ознайомив шкільних бібліотекарів зі своїми новими книгами та заспівав свої власні пісні.

Методист районного методичного кабінету Сімончук Т.Ю. підвела підсумки зустрічі, спрямувала роботу шкільних бібліотекарів на дослідження та вивчення творчості письменників рідного краю.

072607280727

15.11.2016……………………………………………………………………………………………………………………………….

Наша міць – у збереженні рідної мови

Урочистості з нагоди відкриття ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відбулися 12 листопада 2016 року в Будинку культури с.Червона Слобода. Учнівський та педагогічний колектив Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів презентували літературно-музичну композицію «Мово! З чорнозему, рясту, любистку, м’яти, євшан-зілля…».

У ІІ (районному) етапі Конкурсу взяли участь 183 учні із 30 навчальних закладів району. Конкурсанти виконували творчі завдання, зокрема писали твір-мiнiатюру «Чаклунка осінь», твори за поданим початком, роздуми «Що значить бути громадянином своєї держави?», «Чи зникне українська мова через п’ятдесят років?», твір філософського змісту «Найскладніша людина проста».

Роботи Євгенії Славінської (Геронимівська ЗОШ І-ІІІст.), Максима Ванжі (Червонослобідська ЗОШ І-ІІІст. №2), Юлії Лазаренко (Будищенська ЗОШ І-ІІІст.), Анастасії Жупинас (Степанківська ЗОШ І-ІІІст.) подано на розгляд обласного журі.

Нехай наше українське квітуче слово живе у віках! Наша міць – в об’єднанні духовному, збереженні рідної мови, плеканні унікальної писемності. Кожен із нас є відповідальним за збереження і розвиток материнської, цілющої, рідної мови!

071207150716

03.10.2016………………………………………………………………………………………………………………………………

Участь у всеукраїнських урочистостях

23 вересня 2016 року в Київському палаці дітей та юнацтва відбулись святкові урочистості з нагоди Всеукраїнського Дня дошкілля.

На свято були запрошені працівники дошкільних навчальних закладів із усієї України. Присутніх привітав заступник Міністра освіти і науки України Павло Кузьмович Хобзей. У своїй промові він наголосив на тому, що праця педагогів дошкільного закладу – одна з найважливіших на шляху становлення особистості дитини.

Кращих представників освітньої галузі було нагороджено почесними відзнаками Міністерства освіти і науки України та дипломами лауреатів Всеукраїнських фестивалів. Дошкілля Черкаського району представляла делегація у складі: завідувач ДНЗ «Яблунька» с.Худяки Короп Лариса Володимирівна, вихователь-методист ДНЗ «Дніпряночка» с.Червона Слобода Білик Тетяна Анатоліївна та вихователь ДНЗ «Чайка» с.Леськи Курбат Леся Миколаївна.

Подякою Міністерства освіти і науки України за сумлінну та бездоганну працю, досягнуті успіхи у справі навчання і виховання підростаючого покоління відзначено Курбат Лесю Миколаївну. Вітаємо її з почесною нагородою, бажаємо творчих досягнень у галузі дошкілля!

06350634-1

30.09.2016………………………………………………………………………………………………………………………………

Делегація з Німеччини відвідала Черкаський район

Цікавим на події видався тиждень з 12 по 17 вересня 2016 року в Черкаському районі. Делегацію організації «Друзі України» з міста Гота (Німеччина) радісно привітали керівники району: голова Черкаської районної ради Собко Олексій Петрович та заступник голови Черкаської районної державної адміністрації Коренюк Петро Володимирович. У складі делегації були учні та педагоги. Гості проживали на території села Чорнявка в українських родинах. Гостинно зустріли їх сільський голова Супрун Василь Михайлович та директор Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Селецька Ганна Іванівна.

Німецькі школярі взяли активну участь у різних тематичних заходах: майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, саморобних іграшок та ліплення вареників. Педагоги з Німеччини провели уроки для школярів обох країн, на яких українські діти чимало цікавого дізналися про цю європейську країну.

Українські та німецькі друзі здійснили подорожі на хутір Буда, до Мотронинського монастиря, села Суботів, відпочили на базі просвітницько-розважального комплексу «Зерноленд», що на Чигиринщині, та відвідали Черкаську пожежну академію імені Героїв Чорнобиля.

Німецькі гості стали учасниками «Діалогу поколінь», який проходив у Міжнародний день миру. Ветерани Другої Світової війни Ф.Мацака, Д.Магера, М.Костенко поділилися своїми спогадами про воєнні події, а учні краєзнавчого гуртка «Заграва» зачитали спогади в’язнів таборів. Гості з міста Гота говорили про примирення народів, співпрацю на благо розвитку обох країн.

Учні та вчитель іноземних мов Безкоровайна Інна Василівна Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів теж привітали гостей віршами та піснею німецькою мовою. Всі дорослі і діти взяли участь у флеш-мобі на шкільному подвір’ї. Малеча випустила в небо голубів як символ миру.

Запрошені гості на території навчального закладу посадили напам’ять про зустріч Алею миру.

1-13

 

 

 

 

 

 

 

Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік 1(1)

31.08.2016…………………………………….

Відбулася педагічна конференція.

Традиційно перед початком нового навчального року,  освітяни Черкаського району збираються разом, щоб обговорити проблеми, поділитися досвідом  та результатами роботи. Так 30.08.2016  у будинку культури села Червона Слобода проведено працівниками освітньої галузі  професійний форум – педагогічну конференцію, у ході якого підведено підсумки вчительської праці за минулий рік та окреслено плани на майбутнє, а саме: що першочергово слід зробити, аби реалізації концепцію «Нової української школи»на теренах району. Урочисто в дружний освітянський колектив району було прийнято 20 молодих педагогів.

      Перед учасниками конференції виступив заступник голови райдержадміністрації Володимир Коренюк. У своєму вітальному слові він, зокрема, зазначив:

    – Насамперед хочу подякувати усім  педагогічним колективам, які доклали максимум зусиль, щоб  заклади освіти були підготовлені до нового навчального року і гостинно зустріли дітей. Попереду на нас чекає велика робота. Зважаючи, що рівень освіти є одним із важливих чинників соціально-економічного розвитку регіону, районна влада приділяє постійну увагу  вдосконаленню цієї галузі. у всій багатогранності її складових. Переконаний, що спільними зусиллями органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та працівників освітянської галузі ми здатні повною мірою реалізувати поставлену мету – створити в районі систему доступної та якісної освіти, забезпечити належні умови для самореалізації особистості кожного школяра.

   Цьогорічний початок навчального року проходить у великий і складний для нашої Вітчизни час. Коли на Сході наші патріоти героїчно обороняють цілісність держави, працівники освітньої галузі здійснюють значний внесок у підтримку української армії. А наших дітей вони  навчають бути справжніми свідомими патріотами.

    Яскраві, творчі, ініціативні особистості – саме такі вчителі працюють у Черкаському районі. Покладаюся на ваші мудрість, професіоналізм і терпіння. Вірю, що разом ми зможемо реалізувати непрості завдання, що стоять перед сучасною українською освітою та наукою, зокрема покращення якості освітніх послуг. Адже завдяки вашій щоденній праці твориться майбутнє країни.

    Від усієї душі бажаю вам злагоди, добра, натхнення, задоволення від результатів своєї роботи, щоб кожен ваш день був  сповнений радістю, щастям та теплом людської подяки за добрі справи. Хай цей навчальний рік стане роком нових професійних досягнень, наукових відкриттів та особистих звершень, а життя виставляє лише гарні оцінки.

   Успіхів Вам у праці на благо рідного Черкаського району та незалежної Української держави.

        Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк та голова районної ради Олексій Собко вручили педагогічним працівникам,  які втілюють передовий педагічний досвід, почесні грамоти.

   Про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти у 2015/2016 навчальному році та завдання на 2016/2017 навчальний рік ознайомила присутніх начальник відділу освіти райдержадміністрації  Людмила Григорчук. Її доповідь супроводжувалася слайдами та відеороликами.

   – Освіти сьогодні переживає етап активного реформування. В умовах реалізації концепції «Нової української школи» проблеми освіти і виховання стають ще актуальніші й виходять на перший план.  Учитель на уроці повинен стати  організатором обставин, в яких учень, використовуючи всі спільні напрацювання, веде самостійний пошук. Важливо не давати учням готові знання, а підвести до проблеми, створити ситуацію успіху, заохотити, формувати мотиви навчання.

  Базові компоненти, які визначені у формулі «Нової школи» передбачають нову структуру школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя. 2015 – 2016 навчальний рік був роком роздумів, обговорень, дискусій: “Якою має бути початкова освіта?”, “Як зробити навчання молодших школярів цікавим?”, “Як уникнути надмірного перевантаження учнів початкових класів?”. Ці та інші питання змушують задумуватися над справжнім оновленням початкової освіти, дієвим розвантаженням навчальних програм, широким використанням інноваційних технологій навчання. Тобто попереду у нас складна, багатогранна діяльність.

   Своїми роздумами про розвиток освіти в районі поділилися також і гості конфенції. Зокрема, сільський голова села Худяки Роман Василина наголосив:

   – Всі ми глибоко усвідомлюємо пріоритетність освіти як визначального фактора суспільного розвитку, досягнення кращих стандартів життя, утвердження України як держави. Тому я у своїй діяльності сільського голови докладаю максимум зусиль для підтримки освітніх закладів на території села. У співпраці з депутами нам вдалося покращити їх матеріально – технічний стан, провести ремонти і загалом забезпечити якісні освітні послуги нашим дітям. Адже від того, яким ми виростимо і виховаємо молоде покоління, таким буде і  майбутнє. А вам, шановні педагоги, велике спасибі за тепло сердець, бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання учнів в дусі любові до рідного краю. Тож зичу вам натхнення, творчої наснаги та нових здобутків на педагогічній ниві.

    Вчителів привітали художніми номерами  з початком нового навчального року їхні колеги та вихованці.

     Як зауважили учасники конференції,  цей захід пройшов на високому рівні та став  своєрідним зарядом енергії перед новим навчальним роком. Адже він дав можливість поспілкуватись з колегами, обмінятися думками, обговорити проблеми навчального процесу, щоб увійти в новий навчальний рік з наснагою і новими силами, щоб творити самим і надихати інших.

1 1-1

29.08.2015……………………………………..

Розвиток освіти в районі.

В Черкаському районі функціонує 30 загальноосвітніх навчальних закладів (у т.ч. в Білозірській ОТГ – 4 ЗОШ).

ЗОШ І-ІІ ст. , ЗОШ І-ІІІ ст. – 24.  Планується прийняти в 1 клас 762 учні, до 11 кл. – 315 учнів. Працює  697 осіб педагогів.

Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Черкаського району створено одну та планується створити три спроможні територіальні громади.

У поточному році створено опорну школу в Білозірській ОТГ на базі Білозірської ЗОШ І-ІІІст.

Відповідно до перспективного плану формування територіальних громад Черкаського району опорні школи можуть бути створені:

  • в Руськополянській ОТГ на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • в Мошнівській ОТГ на базі Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст.;
  • в Червонослобідській ОТГ на базі Червонослобідській І-ІІІ ст. №2.

Відділом освіти вивчено питання створення опорних  шкіл та можливість оптимізації шкіл, які знаходяться у межах однієї сільської ради або територіально наближені одна до одної. По всіх закладах освіти зроблені та проаналізовані економічні розрахунки, враховані видатки щодо харчування дітей та підвезення до місця навчання і додому.

На даний час іде активне вивчення ситуації, зустрічі з керівниками закладів освіти, сільськими головами тощо.

Разом із тим, визначення опорних шкіл залежить від створення об’єднаних територіальних громад та  прийняття ними відповідного рішення.

13.07.2016……………………………………..

Про стан роботи з обдарованою молоддю в Черкаському районі

Обдаровані діти – майбутній цвіт нації, її інтелектуальна еліта, гордість і надія України, її світовий авторитет.  Модернізація національної освіти в Україні визначила необхідність розвитку інтелектуального, духовного потенціалу українських школярів. Тож виявлення розумової обдарованості, спеціальних здібностей у дітей, їхній розвиток і реалізація є однією з актуальних проблем на сучасному етапі розвитку демократичного суспільства.

З цією метою відділи освіти, культури і туризму, у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської районної державної адміністрації, заклади освіти та культури району успішно реалізують Програму роботи з обдарованою молоддю у Черкаському районі на 2016-2020 роки, затверджену рішенням  сесії Черкаської районної ради від 19.02.2016 № 4-8/VІІ.

Щорічно учнівська молодь загальноосвітніх шкіл району бере активну участь в олімпіадах, конкурсах, турнірах, фестивалях тощо. Районний методичний кабінет відділу освіти здійснює науково-методичну, організаційну та координаційну роботу з обдарованими дітьми. Досягнуті результати стали можливими завдяки розробленій у районі системі пошуку, розвитку і підтримки обдарованої молоді. У районному методичному кабінеті створено банк матеріалів психологічної діагностики щодо виявлення обдарованих дітей, підготовлені відповідні рекомендації для керівників шкіл, педагогічних працівників, психологічної служби, батьків та учнів. Практичними психологами постійно здійснюється супровід творчих та інтелектуально обдарованих дітей; надаються консультації педагогам, які індивідуально працюють із обдарованими дітьми. Районний електронний банк даних обдарованих дітей «Обдарованість» налічує 541 школяр.

У 2015-2016 навчальному році обдаровані діти гідно представили район на обласних етапах предметних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України. Так, на ІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін взяли участь 51 учень, із яких 27 стали призерами (І – 1, ІІ – 8, ІІІ – 18).

У рейтинговій таблиці по району першість тримають учні Червонослобідської № 1 (10 призових місць).  Команди Червонослобідської № 2, Руськополянської № 1, Хацьківської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів вибороли по 4 призових місця; Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 3, Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – 2.

Підгора Ніна Вікторівна, вчитель біології та екології Хацьківської ЗОШ І-ІІІст., підготувала 4 призерів обласних олімпіад, Пономаренко Антоніна Вікторівна, вчитель історії та правознавства Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 1, Носаєва Ірина Петрівна, вчитель біології та екології Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. № 1, – по 3, Тарапата Сергій Юрійович, учитель фізики та астрономії, Тарасенко Зоя Віталіївна, вчитель географії, Шупліна Оксана Олександрівна, вчитель хімії Червонослобідської ЗОШ І-ІІІст. № 1 – по 2.

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації від 14.12.2015 № 252 «Про проведення ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2015-2016 навчальному році» та з метою сприяння духовному, творчому, інтелектуальному розвитку учнівської молоді, формування умінь та навичок культури наукового дослідження у січні-лютому 2016 року забезпечено участь учнів загальноосвітніх шкіл району в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (далі – Конкурс).

У Конкурсі взяли участь учні 14 загальноосвітніх та вихованці 2 позашкільних навчальних закладів. На розгляд обласного журі представлено науково-дослідницькі роботи 30 конкурсантів у 25 секціях.

Найвищі показники за кількістю учасників мають Дубіївська і Степанківська (по 4), Руськополянська № 1, Худяківська і Червонослобідська № 2 (по 3), Геронимівська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів та Чорнявський навчально-виховний комплекс «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» (по 2).

19 конкурсантів із 30 (63%) стали переможцями Конкурсу та нагороджені відповідними дипломами, в т.ч. І ступеня – 1, ІІ ступеня – 5, ІІІ ступеня – 13. Диплом І ступеня виборола учениця 11 класу Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тертична Дар’я. Ще 6 учнів відзначено грамотами.

Найбільшу кількість призових місць вибороли учні Дубіївської (3) та Руськополянської № 1, Степанківської, Худяківської і Червонослобідської № 2 (по 2) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. По 1 переможцю мають учні Білозірської, Вергунівської, Геронимівської, Думанецької, Ірдинської, Леськівської, Руськополянської № 2 загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів та Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів».

На  Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України Тертична Дар’я, учениця 11 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 1, нагороджена дипломом І ступеня та золотою медаллю.

Крім того, у Всеукраїнському конкурсі учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!» Лютий Олексій, учень 9 класу Білозірської ЗОШ І-ІІІст., став переможцем у номінації «Література». Зайчук Іванна, учениця Білозірської ЗОШ І-ІІст. № 1, та Демиденко Анастасія, учениця Хацьківської ЗОШ І-ІІІст., стали переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Я гордий тим, що українець зроду». Переможцем обласного українознавчого Інтернет-конкурсу «Україна починається з тебе» стала Демнененко Ірина, учениця 9 класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.  В обласному конкурсі «Майбутнє країни у мріях дитини» перемогу виборола учениця 7-Б класу Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2. Кошман Анна, Глизь Дарина, учні 10 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, та Колот Максим, учень 9 класу Мошнівської ЗОШ І-ІІІ,  – переможці обласного військово-патріотичного конкурсу «Герої не вмирають».

Щорічно проходить районний конкурс юних авторів «Тарасовими шляхами». З-під пера літературно обдарованих дітей району у 2015-2016 навчальному році вийшла збірка кращих творів «Із серця на папір».

Є вагомі результати і у вихованців позашкільних навчальних закладів.

Так, в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «В об’єктиві натураліста» у номінації «Фоторобота» переможцями є вихованки СЮН Киндюк Дарина та Марштупа Карина. В обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із біології (природознавства) «Юний дослідник» Луценко Іларія, вихованка гуртка «Юні садівники» СЮН, посіла ІІІ місце. Команда СЮТ у складі Ерфана Максима, Шемета Дмитра, Шепеля Владислава, Юзви Олександра посіла І місце в обласних змаганнях учнівської молоді з ракетомодельного спорту. Переможцями обласного фестивалю-конкурсу «Мистецький дивокрай Черкащини» стали духовий оркестр районного БДЮТ у номінації «Духові оркестри», ансамбль духових інструментів районного БДЮТ у номінації «Інструментальні оркестри», Стрельнік Віктор, учень 11 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ст.. № 2, Пономаренко Анна, учениця 10 класу Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, у номінації «Солісти-вокалісти», танцювальний колектив «Івлія» районного БДЮТ, зразковий художній колектив «Айстра» районного БДЮТ у номінації «Театральні колективи» (у номінації «Фольклорні колективи» – ІІ місце). Зразковий ансамбль танцю «Барви» районного БДЮТ посів ІІ місце в означеному конкурсі.

В обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» та конкурсу-виставки «Український сувенір» перше місце посіли Присяжна Альона, вихованка БДЮТ, Сизоненко Анна, вихованка художньої студії «Дивограй» БДЮТ, друге місце – Ситник Вікторія, вихованка гуртка «Бісеринка Геронимівської ЗОШ І-ІІІст., третє місце – Безугла Анастасія, вихованка гуртка «Сувенір» Яснозірської ЗОШ І-ІІІст., Кирилюк Дарина, вихованка гуртка «Юні друзі природи» СЮН. Вихованці БДЮТ Присяжна Альона – переможець Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки «Новорічна композиція» у номінації «Стилізована ялинка», Сизоненко Анна – у номінації «Новорічний подарунок» Атамась Віталій та Величко Юрій, вихованці СЮТ, – переможці обласних відкритих змагань учнівської молоді з автомодельного спорту.

Значну увагу приділено організації участі школярів у всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних інтерактивних конкурсах. У першому етапі  конкурсу «Колосок-осінній-2015» взяли участь 596 школярів (золотий сертифікат – 207, срібний сертифікат – 377,  сертифікат учасника – 149), «Колосок-весняний-2016» – 393 учнів (результати не доведені до відома),  Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру» ( у двох етапах) – 1123 учні (відмінний результат – 106, добрий результат – 365, сертифікат учасника – 652), Міжнародному конкурсі з інформатики «Бобер» – 121 учень (відмінний результат – 55, добрий результат – 9, сертифікат учасника – 57),   Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» – 213 учнів (відмінний результат – 12, добрий результат – 66, сертифікат учасника – 135), у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч» – 51 учень (золоті сертифікати – 8, срібні сертифікати – 14,  бронзові сертифікати – 29), Міжнародному конкурсі юних істориків «Лелека»  (золотий лелека – 17, срібний лелека – 23, бронзовий лелека – 62),  Всеукраїнській українознавчій грі «Соняшник» – 670 учнів (всеукраїнський рівень – І – 16, ІІ – 22, ІІІ – 28; регіональний рівень – І – 35, ІІ – 63, ІІІ – 86).

Істотним стимулом для досягнення високих результатів у інтелектуальних змаганнях є районні стипендії, які згідно з розпорядженням голови райдержадміністрації з 2004 року виплачуються призерам ІV та переможцям і призерам ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, призерам ІІІ та переможцям і призерам ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та одноразова грошова винагорода педагогічним працівникам, які здійснювали їхню підготовку. Так, у 2015-2016 навчальному році виплачено 77120грн. районних стипендій та 27300грн. одноразової грошової винагороди педагогічним працівникам. За рішенням сільської ради отримують стипендії обдаровані діти Білозірських і Червонослобідських шкіл. Генеральний директор СТОВ «Зоря» Іван Йосипович Дарієнко виплачує стипендії талановитим учням Руськополянських шкіл. Підтримує обдарованих дітей одноразовою винагородою керівник СПП «Хацьки-Агро» Марутян Вруйр Цолакович.

Із 01 вересня 2016 року учням-призерам буде продовжуватися виплачуватися стипендія, а педагогам, які підготували їх, – одноразова грошова винагорода. Просимо долучитися і голів сільських рад до вирішення питання стимулювання праці і педагогів, і талановитих дітей, оскільки це сприяє формуванню іміджу населених пунктів.

Разом із тим,  робота з обдарованими дітьми вимагає узгодженої матеріально-технічної, науково-методичної та соціально-психологічної підтримки з боку всіх суб’єктів навчально-виховного процесу. Недостатньо здійснюється реклама досягнень учнів-переможців олімпіад, конкурсів, турнірів, змагань, їх наставників із метою морального  заохочення через шкільні стіннівки, сайти, батьківські збори, лінійки тощо. Тож аналіз кількісних та якісних показників дозволяє простежити як позитивні тенденції у роботі з обдарованою молоддю, так і  проблеми, що потребують вирішення.

Сьогодні дітям із високими здібностями надаються різноманітні форми допомоги, проте очевидним є той факт, що ця робота вимагає більш глибокого вивчення й опрацювання її методологічних основ, сучасного осмислення й розв’язання низки певних проблем. Серед них – низький рівень взаємодії педагогів та інших фахівців із батьками обдарованих дітей, відсутність механізму надання адресної допомоги кожній дитині, потреба в розробці індивідуальних освітніх маршрутів із урахуванням специфіки творчої та інтелектуальної обдарованості учня. Одним із найважливіших напрямків роботи з обдарованими дітьми має стати психологічний патронаж.

Система освіти сьогодні повинна забезпечити учням якісну освіту з урахуванням природних обдарувань, інтелектуального росту та самореалізації. Отже, таланти треба вчасно помічати та розвивати. Очевидно, що саме талановитими людьми визначається успіх країни, окремих галузей науки, виробництва і культури, загалом усіх сфер людського життя.

 

 

Начальник відділу освіти                                                      Л.В.Григорчук

29.06.2016…………………………………….

                     Новое изображение2Районні туристичні випробування – 2016

Новое изображение1    Із 22 по 24 червня 2016 року в с.Чорнявка Черкаського району у рамках реалізації Концепції національно-патріотичного виховання проведено районну гру-випробування «Котигорошко».

У змаганнях взяли участь юні туристи із 16 шкіл району (Байбузівська, Вергунівська, Дубіївська, Думанецька, Ірдинська, Леськівська, Руськополянські № 1 та № 2, Сагунівська, Степанківська, Червонослобідські № 1 і № 2, Шелепуська, Яснозірська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Нечаївська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів, Чорнявський НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІст.») та 3 позашкільних навчальних закладів (СЮН, СЮТ, БДЮТ) у кількості 264 особи.

До програми змагань були включені такі залікові види: туристська смуга перешкод, краєзнавча вікторина, спортивні змагання, веловипробування, а також конкурси в’язання вузлів, стрибки через скакалку, ДАРТС, метання довбні, згинання і розгинання рук в упорі лежачи від землі, піднімання тулуба з положення лежачи, топографія, смуга рятувальника, знання правил дорожнього руху.

У кожній віковій групі визначено три призери. Переможцями змагань у молодшій віковій групі стали команди:

– Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – І місце (керівник Біда Володимир Петрович);

– Черкаської районної станції юних натуралістів – ІІ місце (керівник Вовченко Олександр Володимирович);

– Черкаського районного Будинку дитячої та юнацької творчості – ІІІ місце (керівник Ольшевська Лариса Григорівна).

Переможцями змагань у старшій віковій групі стали команди:

– Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – І місце (керівник Вовченко Олександр Володимирович);

– Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 – ІІ місце (керівник Тарасенко Зоя Віталіївна);

– Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – ІІІ місце (керівник Чепурний Віктор Васильович).

Усі переможці, призери та учасники районної гри-випробування «Котигорошко» нагороджені кубками, медалями та грамотами відділу освіти.

Значну роботу щодо організації змагань провели учасники турклубу «Альта» (керівник Журило Анатолій Мефодійович), адміністрація Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІст.» (директор Селецька Ганна Іванівна) та районний методичний кабінет.

Змагання завершено, але літній відпочинок продовжується. Приємних вражень вам, юні туристи, на незвіданих стежках України!

23.06.2016……………………………………….

Із Котигорошком у світ туризму

 

«Відчуй в собі Котигорошка!», – під таким девізом 22 червня 2016 року у с.Чорнявка розпочалася районна гра-випробування серед школярів навчальних закладів Черкаського району.

Її мета – реалізація програми національно-патріотичного виховання, організація і пропаганда здорового активного способу життя, популяризація розвитку масового туризму і спорту, виявлення вміння школярів самостійно й колективно долати перешкоди, жити в польових умовах, набуття навичок, необхідних у повсякденному житті, та спілкування з природою.

Юних туристів та їх наставників на урочистій лінійці привітали начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу районної станції юних техніків Журило Анатолій Мефодійович, директор Чорнявського навчально-виховного комплексу «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» Селецька Ганна Іванівна та лідери учнівського самоврядування.

У змаганнях беруть участь юні туристи (264 особи) з Байбузівської, Вергунівської, Дубіївської, Думанецької, Ірдинської, Леськівської, Руськополянських № 1 та № 2, Сагунівської, Степанківської, Тубільцівської, Червонослобідських № 1 і № 2, Шелепуської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів, Нечаївської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» та 3 позашкільних навчальних закладів (СЮН, СЮТ, БДЮТ).

Протягом трьох днів учасники випробовуватимуть сили у спортивних та туристичних змаганнях, покажуть свої кухарські здібності.

Бажаємо всім школярам досягти незвіданих вершин у туризмі та спорті, нових стартів і приємних знайомств.

055105520553

 

 

 

 

 

 

23.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Підвищення рівня управлінської компетентності

0547У період реформування освітньої галузі особливого значення набуває питання підвищення управлінської компетентності керівників навчальних закладів, їх заступників та тих, хто готується ними стати. Із цією метою на базі районного методичного кабінету відбулося чергове засідання Школи майстерності новопризначених директорів, їх заступників та резерву керівних кадрів із проблеми «Управлінська компетентність – запорука успішного функціонування закладу освіти».

Головний спеціаліст відділу освіти Блощаневич Вікторія Вікторівна та методист районного методичного кабінету Іванченко Галина Борисівна провели моніторинг законодавства. Акцент зробили на нових нормативних актах у сфері освіти, розпорядчих документах, їх видах та правилах оформлення. У ході роботи проаналізовані документи з цивільного захисту. Про важливість здійснення належного контролю за організацією методичної роботи наголосила завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна. Опрацьовано документи про види відпусток та їх оформлення. Практичний психолог Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Атамась Олександра Геннадіївна презентувала секрети успішного виступу керівника перед аудиторією.

Такі зустрічі спонукають до самовдосконалення та творчого розвитку у професійній діяльності.

14.06.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………..

DSCN4710Літні подорожі країнами світу

Із метою популяризації вивчення іноземних мов та вдосконалення мовної компетенції учнів у Руськополянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 працюють два мовні загони: «Globe2Go» та «People2People».

Щодня учні здійснюють уявну мандрівку закордонними країнами, вивчаючи культурні традиції, особливості національних костюмів, страв та відпочинку. Учасники мовних загонів уже відвідали майстер-класи з індійського танцю та оригінального розпису хною мехенді, японського бойового мистецтва айкідо, взяли участь у квестах, кулінарному шоу та зустрілися з воїном АТО. Кожен день приносить нові відкриття та безліч позитивних емоцій.

За словами учнів, бути учасником мовного загону – це престижно і надзвичайно цікаво.05360535

10.06.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Мовні табори

0526Lets GoCamps! 05 червня 2016 року вчитель англійської мови Яснозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Осадча Ольга Богданівна гостинно зустріла волонтерів, учасників проекту GoCamps, в м.Черкаси.

У мовному загоні «Nature Eco Camp» працює студентка Вінницького державного педагогічного інституту Борицька Марія Олександрівна. Роботу загону «Nature Explores» координує Комар-Фелтам Ірина Романівна, яка проживає в м.Лондон. Завдання волонтерів – зацікавити учнів школи іноземними мовами та сприяти їх іншомовному самовдосконаленню, підвищенню комунікативної компетенції.

У перший день знайомства з волонтерами діти пришкільного табору вивчили традиції англійців, створили павутинку дружби, дерево бажань, представили девізи, емблеми та виконали пісню загонів.

Волонтери повідомили батькам: «Ваші діти з нами подолають мовний бар’єр, удосконалять розмовну англійську мову, цікаво відпочинуть і, найголовніше, отримають мотивацію для подальшого вивчення мов світу».

Волонтери були вражені гостинністю жителів Черкаського району, краєвидами яснозірських степів та доброзичливістю педагогів. Гості із задоволенням пригостили дітей свіжими фруктами. Отже, фундамент хороших відносин та змістовного навчання і дозвілля у мовному таборі закладено!

Дякуємо за сприяння в організації роботи літніх мовних загонів депутату обласної ради, голові постійної комісії з питань освіти, науки, культури, молодіжної політики Доманському Володимиру Миколайовичу та за створення належних побутових умов для волонтерів – батькам Шелесту Василю Івановичу та Шелест Любові Григорівні, родині вчителя англійської мови Осадчої Ольги Богданівні!

У мовному таборі цікаво!

Цікаво, весело та змістовно проходить літня оздоровча кампанія у мовному таборі «MI» (My Identity) Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1, метою якого є виховання активної громадянської позиції та розуміння учнями своєї ролі у суспільстві. Діти створюють різноманітні проекти, пишуть вірші, вивчають природу та історію рідного краю, виконуючи пошукові завдання. Учні вже відвідали Черкаський краєзнавчий музей, виконали проект «Я – унікальний», квест «Рідний край» та захоплювалися Scavenger Hunt «Find Someone Who».

Відпочинок продовжується!0517

 

10.06.25016……………………………………………….

 

 

 

Відпочинок із волонтером Корпусу Миру

 

Розпочав роботу літній мовний табір у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2.

На базі третіх класів організовано роботу двох мовних загонів «The Moon» та «Stars». Діти отримали чудову можливість удосконалити англійську мову, застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях та весело провести час. Учителі приклали максимум зусиль, готуючись до цієї роботи, щоб учням було корисно та цікаво.

01 червня 2016 року табір радо вітав волонтера Корпусу Миру Еріку Доус, яка активно долучилася до роботи. Еріка вже взяла участь у святкуванні Дня захисту дітей, створенні міні-проекту «At the fire station», побувала з ними в Черкаському Інституті пожежної безпеки ім.Героїв Чорнобиля та Черкаській обласній філармонії.

Під час проведення майстерень учителі разом із Ерікою вивчають нову іншомовну лексику, організовують ігри, переглядають відеофільми, розучують римівки, пісні та створюють відповідні умови для активного застосування англійської мови у повсякденному житті.

0516

 

 

 

 

 

 

 

Мовні загони працюють

Веселкове літо скликає дітей до відпочинку та оздоровлення. У Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів учні з нетерпінням чекали на цю пору, адже канікули – це час змістовного дозвілля, задоволення інтересів, цікавих зустрічей.

У школі організовано роботу двох мовних таборів для учнів 2-4 класів «Leasure Time» та 5-7 класів «Healthy Life», в яких вони мають можливість через ігри, вікторини, змагання та інші цікаві заходи збагатити іншомовну лексику, поповнити знання з англійської мови, розвивати себе як особистість, враховуючи інтеграцію культур.

0520

 

 

 

 

 

 

Початок роботи пришкільних таборів………………………………………………………………………………………….

0503Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без радісних емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Літо – найяскравіша, різнокольорова і весела пора року, це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. У навчальних закладах на початку літа відкриття пришкільних таборів стало доброю традицією.

30.05.2016 розпочали свою роботу 30 пришкільних таборів на базі загальноосвітніх шкіл району, в яких відпочине понад 2000 учнів. Протягом 14 днів вони поринуть у цікавий світ, де їх чекатимуть спортивні розваги, конкурси, вікторини, гуртки, екскурсії, зустрічі з видатними людьми свого краю, а головне – вірні друзі.

Бажаємо дітям гарного відпочинку, цікавих екскурсій та перемог у різних конкурсах!

 

 

 

 

10.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

0514 Міжнародний екзамен

На базі Черкаської школи англійської мови «YES!» учні 4-А класу Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Таміла Коренюк, Валерія Лагутіна, Марія Машкаренко, Аліна Нечипоренко, Іван Подоляк та Діана Смертюк успішно склали перший у житті іспит на рівень володіння англійською мовою – Cambridge YLE Movers, який відповідає загальноєвропейському рівню А1.

«Ми вивчаємо англійську уже четвертий рік, тому вирішили спробувати власні сили у складанні екзамену міжнародного рівня», – діляться дівчатка Марія та Валерія. А Таміла й Діана додають: «Ми дуже хвилювалися, адже екзаменатори були з Києва. Екзамен тривав майже дві години, проте ми зовсім не втомилися і, вважаємо, що справилися з усіма завданнями добре». «Так, складати цей іспит виявилося зовсім не страшно, бо наша вчителька змогла нас добре підготувати. Ми почали готуватися з вересня, і весь цей час відчували підтримку, піклування та турботу Оксани Михайлівни»,- долучаються до розмови Іван та Аліна.

«Ми насправді дуже горді за наших дітей, які успішно здолали першу сходинку у нелегкому підйомі до вершин бездоганного володіння англійською мовою. Також ми дуже дякуємо нашому вчителю Харенко Оксані Михайлівні, яка вміло поєднує двадцятирічний стаж роботи з сучасними методиками викладання, за її уміння заохотити дітей до опановування іноземної мови та долання нових вершин, пишаючись результатами власної ретельної роботи», – зазначають мами Наталія Коренюк, Любов Машкаренко та Вікторія Лагутіна. А сама Оксана Михайлівна додає: «Опанування іншою мовою – це важка, наполеглива щоденна праця. Такого результату, як здачу Кембриджського екзамену учнями звичайної сільської школи, неможливо було досягнути без підтримки та співпраці із батьками, які вірять у власних дітей, їхні сили та здібності».

Мами дітей Наталія Подоляк, Лариса Смертюк та Надія Нечипоренко, які теж дуже хвилювалися за них, говорять, що діти сповнені наснаги долати наступну сходинку до Кембриджських вершин – Cambridge YLE Flyers.

Тож побажаємо дітям успіху, батькам – терпіння та віри у власних дітей, а педагогу – творчої наснаги!

 

08.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Відбулась нарада

Сьогодні в актовому залі районної ради відбулась нарада за участю завідувачів дошкільних навчальних закладів району, на якій розглянуто Положення про кредитно-модульну систему неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників Черкаської області.

Для присутніх було показано презентацію про Положення про кредитно-модульну систему та обговорено найактуальніші пункти. Як зазначила доповідач – систематичне підвищення кваліфікації є безпосереднім службовим обов’язком кожного педагогічного працівника. Професійне вдосконалення кадрів носить неперервний характер і здійснюється впродовж усієї трудової діяльності з метою послідовного розширення і оновлення професійних та особистісних компетенцій, підвищення рівня професійної майстерності відповідно до вимог сучасної системи освіти в Україні.

Кредитно-модульна система підвищення кваліфікації педагогічних працівників – це інноваційна форма системного сприяння підвищенню кваліфікації педагогічних працівників протягом усього професійного життя, за якої у міжатестаційний період поряд з обов’язковим проходженням курсової підготовки один раз на п’ять років особливе місце займає самоосвітня діяльність педагога та його участь у різних формах навчально-методичної та науково-методичної роботи у міжкурсовий період.

Метою запровадження кредитно-модульної системи неперервного підвищення кваліфікації педагогічних працівників є створення умов для організації індивідуальної траєкторії професійного зростання педагогів протягом усієї професійної діяльності. nov1

 

 

03.05.2016……………………………………………………………………………………………………………………………

Початок роботи пришкільних таборів

Коли закінчується навчальний рік, для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без радісних емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Літо – найяскравіша, різнокольорова і весела пора року, це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. У навчальних закладах на початку літа відкриття пришкільних таборів стало доброю традицією.

30.05.2016 розпочали свою роботу 30 пришкільних таборів на базі загальноосвітніх шкіл району, в яких відпочине понад 2000 учнів. Протягом 14 днів вони поринуть у цікавий світ, де їх чекатимуть спортивні розваги, конкурси, вікторини, гуртки, екскурсії, зустрічі з видатними людьми свого краю, а головне – вірні друзі.

Бажаємо дітям гарного відпочинку, цікавих екскурсій та перемог у різних конкурсах!

05010503

31.05.2016………………………………………………………………………………………………………………………………

Переможець у Малій академії наук України

24 травня 2016 року у великій сесійній залі Будинку рад відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців всеукраїнських предметних олімпіад та інтелектуальних конкурсів. У заході взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль, перший заступник голови обласної ради Валентин Тарасенко, начальник Управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у секції «Фольклористика» стала випускниця Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тертична Дар’я, яка відзначена Дипломом І ступеня та Золотою медаллю.

Вітаємо Дар’ю та її керівника – учителя української мови і літератури Ірину Мирославівну Тертичну з перемогою! Бажаємо нових творчих здобутків та здійснення заповітних мрій!

04860487(1)

 

 

31.05.2016……………………………………………………………………………………………………………………………….

Проекти молоді – у дію!

Із 18 по 22 травня 2016 року у санаторії «Світанок» с.Свидівок відбувся ІІІ заключний семінар «Майстерня дій», у якому взяли участь учні Білозірської, Леськівської, Худяківської та Мошнівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. До завершального етапу програми долучилися й учні з Івано-Франківської, Донецької та Дніпропетровської областей.

Школярі втілювали ініціативи з облаштування простору школи, створення екопростору в своєму селі, організації спортивних акцій, волонтерства, дизайну куточків населеного пункту.

20 травня 2016 року в кінопалаці «Салют» м.Черкаси учасники «Майстерні дій» захищали свої проекти, які реалізовували протягом всього навчального року.

Бажаємо успішного подальшого продовження реалізації нових проектів!0485

 

 

 

 

 

 

0483

 

27.05.2016……………………………………………………………………………………………………………………..

Участь «Мошногірських яструбів» в обласній грі «Сокіл» («Джура»)

 

20-22 травня 2016 року пройшов обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у м.Черкаси на базі табору «Дахнівська Січ». 21 команда із різних районів Черкащини взяла участь у «Джурі-2016».

Черкаський район представляв переможець районного етапу рій «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Юні козаки і козачки показали високу муштрову майстерність (етап «Впоряд»), хороші спортивні навички (етап «Перетягування линви»), глибокі знання з історії України (етап «Відун»), достатні вміння щодо надання домедичної допомоги постраждалим (етап «Рятівник»). Вони продемонстрували влучність у змаганнях зі стрільби (пневматична гвинтівка) та акторські здібності (ватра «У колі друзів»).

Табір «Мошногірські яструби» вирізнявся естетичним оформленням, чіткою організацією побуту, наявністю обов’язкових атрибутів.

Рій у складі ройового Анастасії Кушніренко, хорунжого Максима Верховського, козаків Дениса Губенка, Олександра Загороднього, Сергія Чеберяка, Андрія Артеменка та берегинь Юлії Лазаренко і Марини Шаповал проявив витримку, відвагу, силу волі, бажання та прагнення до перемоги. Він увійшов у п’ятірку кращих рої Черкащини відповідно до рейтингової таблиці.

Участь команди Будищенської школи не була б можливою без підтримки голови Буди́щенської сільської ра́ди Приходька Григорія Миколайовича, приватного підприємця Ківенка Олексія Олексійовича, депутатів сільської ради, дирекції ДП «Перемога Нова» (директор Гринюк Віктор Степанович, начальник відділу кадрів – Гринюк Олена Олексіївна) та батьківського комітету школи.

Належну організацію та підготовку до участі в обласному патріотичному заході забезпечили директор Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Круть Наталія Миколаївна, заступник директора школи з виховної роботи Лазаренко Марина Леонідівна, педагог-організатор Мавренкова Юлія Павлівна, викладач предмету «Захист Вітчизни» Черниш Микола Миколайович, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу СЮТ Журило Анатолій Мефодійович і методисти районного методичного кабінету відділу освіти Колодіна Лариса Володимирівна та Висоцька Марія Петрівна

048004810482

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч шкіл-побратимів у м.Львів

12-15 травня 2016 року в рамках програми «Класна школа» відбулася зустріч учителів із Польщі та України, яку провели організації «Польсько-американська фундація вольності», «Лабораторія громадянської освіти», «Товариство Лева» та Міжнародна фундація «Ріта».

У заході взяли участь представники 13 загальноосвітніх шкіл із різних куточків України. Серед них – Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2, яку представляла координатор зазначеного проекту, вчитель англійської мови Горобець Інна Вікторівна.

Учасники зустрічі ознайомилися з системою освіти Польщі, навчилися складати молодіжні проекти та боролися за право співпрацювати зі школою сусідньої дружньої держави.

Вітаємо учнівський та педагогічний колективи Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2, яка стала партнером польського міста Baligrodu. Бажаємо всім успішної реалізації спільно розробленого польсько-українського проекту!0461

19.04.2016_______________________________________________________

Участь у ХХІ обласній педагогічній виставці «Освіта Черкащини – 2016

1 2 3

12-14 квітня 2016 року на базі Комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» відбулася педагогічна виставка «Освіта Черкащини – 2016», присвячена популяризації кращого досвіду професійної діяльності працівників освіти області, впровадження новітніх технологій у педагогічну практику працівників освіти і науки України.

У відкритті виставки взяли участь перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Коваль Віталій Володимирович, перший заступник голови обласної ради Тарасенко Валентин Петрович, начальник Управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Данилевський Валерій Вікторович, ректор Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Чепурна Наталія Миколаївна, голова обкому профспілки працівників освіти і науки Жалдак Ольга Дем’янівна.

У рамках конкурсу на кращу серію цифрових ресурсів освітяни Черкаського району підготували 52 серії (авторські відеофільми, розробки уроків, мультимедійні презентації, електронні посібники, дидактичні та наочні матеріали, тестові комп’ютерні програми, практичні та контрольні роботи, інформаційні довідники тощо).

Презентовано 45 друкованих авторських методичних розробок. Матеріали на виставку подано за такими напрямками: інноваційні технології національно-патріотичного та військово-патріотичного виховання, актуальні аспекти інклюзивної освіти, психологічний супровід регіональної системи освіти у контексті викликів сьогодення, роль дошкільної освіти у вихованні та соціалізації дитини тощо.

У рамках виставки відбулася методична сесія для завідувачів методичних служб області з теми: «Організаційно-педагогічні умови діяльності методичної служби щодо створення простору педагогічної культури для учасників навчально-виховного процесу». Крім того, у проведенні майстер-класів, засіданні творчих груп взяли участь учителі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Тарасенко Зоя Віталіївна, Носаєва Ірина Петрівна, Яковенко Лариса Віталіївна, Хацьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Підгора Ніна Вікторівна, Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Савісько Євгенія Олександрівна, вихователь дошкільного навчального закладу «Вербиченька» села Березняки Малюх Тетяна Миколаївна.

З метою належної підготовки до виставки значну роботу провели методисти районного методичного кабінету, керівники навчальних закладів, педагоги, які не байдужі до розвитку освіти Черкаського району.

Приємно, що за ефективну популяризацію досягнень освітян регіону, активне сприяння участі навчальних закладів у міжнародних і всеукраїнських виставках-презентаціях, а також за високий рівень виставкової експозиції відділ освіти Черкаської райдержадміністрації та районний методичний кабінет відзначено Дипломом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації «Лідер освіти Черкащини». Вітаємо з відзнакою!

07.04.2016_______________________________________________________

Семінар-практикум для керівників навчальний закладів

03550356 0357

На базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2  Черкаської районної ради Черкаської області відбувся семінар-практикум для директорів навчальних закладів із теми: «Спілкування як засіб координації управлінського процесу».

Першими гостей із візиткою школи зустрічав учнівський колектив, лідери учнівського самоврядування.

Присутні переглянули відеофільм «Будні та свята Руськополянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2».

Директор школи Шавронський Василь Олександрович у виступі-презентації «Теоретичні аспекти понять «спілкування», «конфлікт» розкрив основні засади конструктивного спілкування та подав алгоритм розв’язку конфліктних ситуацій.

Педагогічний колектив школи продемонстрував, як практично реалізовуються основні правила спілкування в управлінській діяльності та навчально-виховному процесі. Проведено фрагменти засідань Школи молодого та малодосвідченого вчителя (заступник директора з навчально-виховної роботи Ткаченко Людмила Володимирівна), батьківських зборів (класний керівник 6 класу Онищенко Раїса Василівна), наради при директору (директор Шавронський Василь Олександрович).

Директори навчальних закладів взяли активну участь у тренінзі «Удосконалення комунікативної компетентності керівника при розв’язанні проблемних ситуацій», який провели методист РМК із питань практичної психології і соціальної роботи Харитонова Світлана Миколаївна та практичний психолог Руськополянської ЗОШ І-ІІІст. № 2 Коваль Наталія Григорівна.

Директор школи провів методичний інструктаж «Звіт керівника навчального закладу перед батьківською громадськістю», оскільки толерантне спілкування з батьками також важливе для ефективної роботи навчального закладу.

Начальник відділу освіти Григорчук Людмила Василівна підвела підсумки семінару-практикуму та зосередила увагу присутніх на реалізації означеної проблеми в кожному навчальному закладі.

06.04.2016_______________________________________________________

Конференція лідерів учнівського самоврядування

034903510350

На базі Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Черкаської районної ради Черкаської області в контексті реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді відбулася конференція лідерів учнівського самоврядування із проблеми: «Видатні постаті мого села».

Учні презентували результати своєї дослідницько-пошукової роботи про односельців, які внесли або вносять значний вклад у життя громади: учасники Великої Вітчизняної війни та антитерористичної операції на Сході України, воїни-афганці, відомі скульптори, художники, педагоги, актори, працівники сільського господарства, лісництва тощо.

Керівник спілки краєзнавців Мошнівського краю «Артанія», директор районної станції юних техніків Якименко Микола Михайлович ознайомив школярів та педагогів із власним досвідом роботи щодо вивчення історії рідного краю. Зазначив велику роль учнів у цій роботі.

Керівник дослідницького гуртка «Пошук», учитель історії та правознавства Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Пономаренко Антоніна Вікторівна провела екскурсію шкільною музейною кімнатою Бойової слави.

Під час конференції діти взяли участь у флешмобі «З Україною в серці», який підготували лідери Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та майстер-класі з виготовлення оберегів, який провели лідери Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

За результатами проведених досліджень буде створено електронний посібник «Видатні постаті Черкаського району».

23.03.2016_______________________________________________________

Перемога у Міжнародній виставці

IMG_3653

17-19 березня 2016 року в Київському Палаці дітей та юнацтва відбулася VІІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2016» та ІІІ Міжнародна виставка закордонних навчальних закладів «World Edu – 2016».

Ця виставка є широкомасштабним заходом у галузі освіти, оскільки у ньому взяли участь не тільки представники українських навчальних закладів, установ, виробники, постачальники засобів навчання, видавництва, але й освітяни Польщі, Словаччини, Чехії, Литви, Естонії, Молдови, Німеччини, Франції тощо.

На виставці презентовано нові досягнення національної освіти в реформуванні галузі та досвід інтеграції до європейського освітнього простору. Під час відкриття виставки з вітальним словом виступили президент Національної академії педагогічних наук України В.Кремень, директор Інституту модернізації змісту освіти України Н.Вяткіна.

Освітянську галузь Черкаського району представляв районний методичний кабінет відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації. Презентовану роботу з проблеми: «Інновації в розвитку професійної компетентності педагогічних працівників у контексті реалізації Національної стратегії розвитку освіти на період до 2021 року» відзначено дипломом та срібною медаллю.

Вітаємо завідувача РМК Церковну Вікторію Олександрівну та всіх методистів із заслуженою нагородою. Бажаємо творчих успіхів та нових досягнень!

14.01.2016________________________________________________________

0239 0240

Семінар-практикум секретарів навчальних закладів

У перші дні нового року на базі відділу освіти Черкаської райдержадміністрації відбувся семінар-практикум для секретарів навчальних закладів району з проблеми «Професійна компетентність секретаря-друкарки у форматі реформування змісту та структури освіти».

У ході роботи семінару методист районного методичного кабінету з кадрових питань Іванченко Галина Борисівна акцентувала увагу присутніх на загальних вимогах до текстів найпоширеніших службових документів та правилах їх складання, а саме: до наказів, актів, листів і протоколів.

Секретар-друкарка Зінченко Світлана Григорівна вказала учасникам семінару на обов’язковість ведення номенклатури справ та нагадала про вимоги до оформлення документів, що виготовляються за допомогою друкувальних засобів.

Секретар Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Гнідаш Наталія Іванівна поділилася досвідом своєї роботи з означеної проблеми.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна провела з учасниками семінару мовний практикум із теми «Культура ділового спілкування». Під час семінару вирішено ряд складних ситуацій, які трапляються у професійній практиці.

Секретарі навчальних закладів підвищили свою професійну компетентність і повторили особливості мовного етикету електронного ділового спілкування та телефоном.

14.01.2016________________________________________________________

0245 0246 0247

Методичний практикум для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи

13 січня 2016 року на базі Черкаського районного методичного кабінету відбувся методичний практикум для заступників директорів шкіл із навчально-виховної роботи, який розпочався з обговорення актуальних питань реформування освіти в контексті децентралізації в Україні.

Завідувач районного методичного кабінету Церковна Вікторія Олександрівна зосередила увагу присутніх на теоретичних та практичних аспектах ділової української мови, текстах службових документів, зокрема на наказах із питань навчально-виховного процесу та організації методичної роботи в навчальних закладах.

У ході методичного анонсу надані рекомендації щодо організації та проведення моніторингових досліджень у 4 класах із математики, української мови, читання.

Зосереджено увагу заступників директорів на виконанні заходів щодо відзначення у 2016 році Року англійської мови, реалізації Плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, проведенні районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), участі у Всеукраїнській українознавчій грі патріотичного спрямування «Соняшник – 2016», ІІІ Всеукраїнському конкурсі есе «Я – європеєць» та обласному військово-патріотичному конкурсі «Герої не вмирають», присвяченому борцям за незалежність України в ХХ та ХХІ століттях.

14.01.2016________________________________________________________

024202430244

Практикум для вчителів англійської мови

05.01.2016 на базі Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся методичний практикум для вчителів іноземних мов загальноосвітніх навчальних закладів Черкаського району з теми «Сучасний учитель іноземних мов у контексті реформування освіти».

Методист районного методичного кабінету Сімончук Тетяна Юріївна ознайомила присутніх із проектом Закону України «Про освіту» та наказом відділу освіти від 15.12.2015 № 281 «Про план заходів щодо популяризації вивчення англійської мови».

Вчитель Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Харенко Оксана Михайлівна провела майстер-клас «Професійні якості сучасного вчителя англійської мови», а вчитель Сагунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Клименко Любов Григорівна обговорила з учасниками зібрання питання типових помилок при викладанні іноземних мов та шляхи їх уникнення.

Майстер-клас «Учитель англійської мови – координатор співпраці вчителя та учнів» провела Жирна Ольга Євгеніївна, вчитель Вергунівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Також учасники практикуму окреслили шляхи виконання Указу Президента України щодо відзначення Року англійської мови в Україні.

21.12.2015______________________________________________

021502160217

 

 

 

 

 

 

 

 

Подарунок для захисників Вітчизни

Напередодні свята, Дня Святого Миколая, делегація у складі начальника відділу освіти Черкаської райдержадміністрації Григорчук Людмили Василівни, методиста районного методичного кабінету Сімончук Тетяни Юріївни, заступника директора з виховної роботи Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Перцьової Ольги Вікторівни, голови районної Ліги старшокласників Житкової Анни, вчителя предмета «Захист Вітчизни» Фармагея Володимира Володимировича та учнівського активу Геронимівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відвідали Навчальний центр підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України імені генерала-майора Ігоря Момота, який знаходиться у селищі Оршанець.

Григорчук Л.В. презентувала досвід роботи учнівського та педагогічного колективів шкіл Черкаського району щодо військово-патріотичного виховання підростаючого покоління і популяризації професії військовослужбовців серед випускників. Вона повідомила, що протягом місячника шкільних бібліотек у всіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено акцію зі збору книг, який проходив під гаслом: «Бібліотека українського воїна». У ході акції зібрано 121 примірник художньої та історичної літератури. Зібрані книги зорієнтовані на духовний розвиток молодих прикордонників, зокрема на вивчення ними історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу.

Житкова Анна від імені учнівської молоді Черкаського району привітала з новорічно-різдвяними святами, передала до бібліотеки книги – вічну мудрість поколінь.

Заступник начальника Центру з навчально-методичної роботи, підполковник Герасинюк Олександр Васильович подякував за співпрацю, подаровані книги і наголосив, що ними приділяється велика увага патріотичному вихованню військовослужбовців, тому особливе значення має ґрунтовне вивчення історії рідного краю, сторінок героїчної боротьби українського народу за державну незалежність.

Для захисників Вітчизни книги стали справжнім подарунком до Дня Святого Миколая.

15.12.2015______________________________________________

0198019902000201

Зустріч надає віру в перемогу…

Одного разу Папа Римський Франциск зауважив: «Не забуваймо, що з війною усе втрачено, й нічого не втрачено з миром».

Уся світова спільнота підтримує прагнення України до відновлення мирного життя. На виконання Мінських домовленостей було створено Спільний центр з контролю та координації (СЦКК) питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін у зоні АТО. Очолив його наш земляк, черкащанин, генерал-майор Борис Кременецький. Саме він і завітав 11 грудня 2015 року до Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області, знайшовши кілька годин у своєму досить щільному робочому графіку для спілкування з учнями та вчителями.

Генерал-майор отримав доручення військовослужбовців СЦКК передати волонтерам школи подяку за проявлену ініціативу, активну громадянську позицію та надання допомоги у забезпеченні життєдіяльності групи Спільного центру, значний вклад у відновлення миру та стабільності в зоні АТО. А ще – прапор із автографами воїнів зі словами вдячності та побажаннями: «Любіть країну свою, пишайтеся Україною – вона починається з вас!». Шкільний музей поповнився експонатами з передової.

Зустріч пройшла у теплій домашній атмосфері. Учителі й учні школи за давньою українською традицією зустріли дорогого гостя хлібом-сіллю, із гордістю показували школу та розповідали про свої досягнення. Борис Володимирович відповів на запитання старшокласників.

Найбільше хвилювалися члени загону «Нічні кажани», адже не кожного дня випадає показати свій вишкіл генерал-майору! Визнанням їх майстерності стала пропозиція доправити прапор загону на передову, до розвідників 24-ї ОМБр, щоб ті змогли залишити на ньому свої автографи та побажання.

Учні молодших класів передали нашим захисникам сувеніри, виготовлені власними руками. Порадував гостя і патріотичний флеш-моб. Директор школи Наталія Майданік вручила воїну подяку від школярів, педагогічного колективу та батьківської громади за особистий вклад у збереження миру в Україні та подарувала книжку про село Мошни «Містечко ратників і майстрів». Окрім сувенірів і вітань, на передову відправили також домашню консервацію та овочі.

Ця зустріч у черговий раз підтвердила важливість гасла, під яким працює колектив школи, плекаючи молоде покоління українських патріотів, гідних синів і дочок нашої Батьківщини: «Ніякий учитель не виховає патріота своєї країни, якщо він сам не патріот».

Від’їжджаючи до зони АТО, гість висловив щиру вдячність за надзвичайно теплу зустріч. Він наголосив: «Спілкування з дітьми та вчителями надає сил та добавляє віри у нашу перемогу».

07.12.2015_________________________________________

016901700171

Кольоровий тиждень у ДНЗ «Яблунька» с.Худяки

У дошкільному навчальному закладі «Яблунька» села Худяки Черкаського району в останні дні осені проведено Кольоровий тиждень. Саме ця пора року найбагатша такими кольорами, як зелений, червоний, жовтий та синій. Метою проведення такого тижня є впровадження в практику роботи з дітьми технології кольоротерапії для розвитку їх пізнавальних здібностей, мовлення, мислення, пам’яті, уважності, креативності. Послідовність «кольорових» днів була така: понеділок – зелений, вівторок – червоний, середа – жовтий, четвер – синій, п’ятниця – різнокольоровий.
Для створення відповідного настрою групи прикрасили кульками та стрічками кольору дня. Акцент зроблений на натуральних природніх об’єктах: листках, квітах, овочах та фруктах. Особливий інтерес викликав у дітей одяг, у якому присутній колір дня. Батьки з задоволенням підтримали ідею такого тижня та відповідно вдягнули діток. Відомо, що психологи наполегливо рекомендують кольоротерапію в одязі: зелений сприяє заспокійливому настрою, дає надію, почуття гармонії, безпеки, вільності; червоний допоможе набратися рішучості та сміливості; жовтий посилить концентрацію уважності, роботу мозку, підвищить оптимізм; синій навіє фантазії та роздуми.
А ще малюки смакували фруктами відповідно до кольору дня. Діти старшого віку створили «Кольорове дерево» і кожного дня, закріплюючи різні техніки в малюванні, добавляли той колір, що був запропонований у цей день.
У ході тематичного тижня проводилися різноманітні дидактичні ігри, ігри з геометричними фігурами, вправи та бесіди про кольори, вивчення віршів, відгадування загадок, читання казок, малювання та розгляд репродукцій картин.
Педагоги переконалися, що діти хочуть пізнавати світ, відкривати його самостійно на дотик, смак і запах, прагнуть роздивитись усі кольори та почути звуки й мелодії.
У процесі проведення Кольорового тижня було передбачено включення всіх аналізаторів, тому проведена робота принесла вагомий результат.

27.11.2015_______________________________________

0151

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

0153

Всеукраїнський семінар

24-25 листопада 2015 року у м.Суми відбувся Всеукраїнський семінар з проблеми «Сучасні мультимедійні технології у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту». Організатором заходу виступив Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» за підтримки Американсько-єврейського розподільчого комітету та Голландсько-єврейського гуманітарного фонду.
У роботі семінару взяли участь вчителі історії нашого району з Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 Завалко Тетяна Анатоліївна та з Яснозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дворник Наталія Анатоліївна. Для учасників семінару було організовано екскурсію славним містом Суми, що дало можливість зосередитися на культурних та історичних пам’ятках.
Педагоги з 17 областей України мали нагоду поспілкуватись та обмінятися досвідом роботи з означеної тематики. Цікавими та змістовними були виступи і презентації тих, хто поринув у тематику Другої світової війни, толерантності та терпимості до всіх представників світової спільноти. Уривки фільмів, відеоролики, підготовлені учасниками семінару, спонукали задуматися над питанням: «Кому та для чого потрібна війна?». Глибокими та пізнавальними були виступи з краєзнавчої тематики, що висвітлювали регіональні особливості краю у період війни.
Свій виступ про Другу світову війну та Голокост на Черкащині презентували і наші представники. Здійснивши віртуальну подорож стежками єврейського населення нашого краю, вони розкрили роль та значення уроків-екскурсій у формуванні свідомості учнівської молоді.

26.11.2015_______________________________________

014401420143

Районний етап Всеукраїнського конкурсу
«Вчитель року – 2016»

На базі Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів відбувся І (районний) тур Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2016» у таких номінаціях: «Англійська мова», «Історія», «Математика» та «Захист Вітчизни». У конкурсі взяли участь 9 учителів історії, 13 – математики, 2 – Захисту Вітчизни, 8 – англійської мови.
Учасників конкурсу щиро привітали новообраний сільський голова с.Степанки Лисенко Валерій Дмитрович, директор навчального закладу Яценко Катерина Миколаївна та учнівський колектив школи.
Конкурсанти для перегляду запропонували відеоролики-самопрезентації, відеоролики-представлення власної педагогічної ідеї, власні сайти та блоги.
Найбільшу кількість балів набрали вчитель математики Червонослобідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Копил Віталій Васильович, вчитель історії Дубіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пасічник Віталія Віталіївна та вчитель англійської мови Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Коваленко Олена Сергіївна.
Дякуємо всім педагогам за сумлінну творчу працю та бажаємо переможцям успішно пройти відбірковий тур обласного етапу Конкурсу.

29.09.2015____________________________________

Юні друзі прикордонників

23.09.2015 на базі Навчального центру Державної прикордонної служби імені І.Момота відбулися змагання «Юних друзів прикордонників». Черкаський район представляла команда Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Відповідно до змагань учасники проходили урочистим маршем із виконанням стройової пісні  та речівки на стройовому плацу Навчального центру, вправлялися у воєнізованій естафеті, метанні гранати, стрільбі з автомату. За результатами змагань команда виборола перемогу, посівши почесне ІІІ місце.

Вітаємо учасників та керівників команди і бажаємо у наступних змаганнях лише перемог, приємних вражень, цікавого спілкування з однолітками!

Дякуємо адміністрації школи та керівникам команди за наполегливу та сумлінну працю завдяки чому діти здобули перемогу.

1.09.2015_____________________________________

Вітаємо з нагородою!

Черкаський район славиться багатьма прекрасними педагогами, які самовіддано працюють на освітянській ниві.

На обласній серпневій конференції за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у розвиток національної школи Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації нагороджено Вовченка Олександра Володимировича, вчителя фізичної культури та викладача предмету «Захист Вітчизни» Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Учитель 26 років займається улюбленою справою, має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший вчитель».

Його учні на уроках фізичної культури отримують необхідні теоретичні знання з валеології, історії спорту, життєво важливі рухові навички і вміння, а під час вивчення предмету «Захист Вітчизни» – початкову військову підготовку. Багато часу і уваги приділяє туристсько-краєзнавчій роботі. Показником ефективності обраних методів роботи є щорічні перемоги його вихованців у різноманітних конкурсах. Протягом 2010-2015 років вони 16 разів ставали призерами районних та обласних комплексних навчально-виховних спортивних заходів із легкої атлетики, волейболу, баскетболу, шахів та шашок, пішохідного туризму. Три роки поспіль школярі є фіналістами обласних змагань «Котигорошко», відкритого чемпіонату міста Черкаси з естафетного бігу та переможцями обласних змагань «Школа безпеки». Його учні є студентами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

Постійно працює над підвищенням свого теоретичного і фахового рівнів. Упроваджує передовий педагогічний досвід, проводить майстер-класи. Презентує власний досвід перед молодими вчителями та колегами навчальних закладів району та області.

Олександр Володимирович користується заслуженим авторитетом і повагою серед учнів, колег, батьків та жителів села. Тож вітаємо педагога з нагородою і зичимо нових досягнень та звершень, творчої наснаги, оптимізму, любові від дітей!

І знову Перше вересня!

 

Першого вересня шкільні подвір’я Черкаського району переповнилися дитячим галасом, усмішками, яскравими барвами осінніх квітів. Розпочався новий 2015-2016 навчальний рік. За парти сіли близько 800 першокласників. В урочистостях взяли участь голова Черкаської районної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв, голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш, депутати, начальники управлінь, працівники відділу освіти, батьківська громадськість. Пройшли перші уроки під гаслами «Батьківщина, мати, мова – три цілющих, вічних слова» (1-4 класи), «Наша Україно! Ми – твоя надія, ми – твоє майбутнє й заповітні мрії» (5-9 класи), «Та все подолає в тяжкій боротьбі незламна моя Україна» (10-11 класи). Для всіх учнів попереду нові вершини та досягнення в цікавій країні Знань. І хай вони будуть під мирним небом України, якій потрібні працьовиті руки, відданість, любов!

Дорогі освітяни! Віри вам і впевненості у завтрашньому дні, добра, благополуччя, міцного здоров’я, терпіння, миру всім шкільним родинам!

22.06.2015___________________________________

Відчуй в собі Котигорошка!

11-13 червня 2015 року на базі Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради відбулася районна гра-випробування «Котигорошко». У заході взяли участь 16 команд із загальноосвітніх шкіл району та  позашкільних навчальних закладів. Протягом трьох днів учасники виборювали призові місця у веловипробуванні, спортивних і туристичних змаганнях, у конкурсах: естафетний біг, в’язання вузлів, дартс, краєзнавство, топографія, смуга рятувальника, знання правил дорожнього руху.

У кожній віковій групі визначено три призери. Переможцями змагань у молодшій віковій групі стали:

– команда Черкаської районної станції юних натуралістів – І місце (керівник Вовченко О.В.);

– команда Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІ місце (керівник Біда В.П.);

– команда Черкаського районного будинку дитячої та юнацької творчості – ІІІ місце (керівник Ольшевська Л.Г).

Переможцями змагань у старшій віковій групі стали:

– команда Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – І місце (керівник Вовченко О.В.);

– команда Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 – ІІ місце (керівник  Тарасенко З.В.);

– команда Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 – ІІІ місце (керівник Середенко Л.І.).

Усі призери нагороджені грамотами відділу освіти. Привітали та нагородили цінними призами учасників змагань генеральний директор ТОВ АПК «Маїс», голова фракції Народної партії в Черкаської області  Осадчий С.С., директор ТОВ «Зоря-Маїс Насіння» Пасєка С.В., депутат обласної ради Руснак Т.Г., представники народного депутата Голуба В.В.

Змагання завершено, але в майбутньому всіх учасників чекають незвідані вершини в туризмі та спорті, нові старти і приємні знайомства.

Дякуємо Журилу А.М., завідувачу туристичного відділу станції юних техніків, Майданік Н.В., директору Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Гулі В.Б., заступнику директора з виховної роботи Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за належну організацію заходу.

08.06.2015__________________________________

Всеукраїнський семінар-практикум «Формування історичної свідомості дітей та молоді засобами науково-дослідницької діяльності»

3-5 червня 2015 року н абазі комунального закладу «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» відбувся Всеукраїнський семінар-практикум «Формування історичної свідомості дітей та молоді засобами науково-дослідницької діяльності».

До участі в семінарі були запрошені керівники органів управління освітою міських (районних) державних адміністрацій, керівники районних (міських) територіальних відділень МАН, методисти відділів освіти, інші відповідальні особи, які координують діяльність МАН.

З вітальним словом до учасників звернувся директор Департаменту освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Данилевський В.В.

У роботі семінару-практикуму взяв участь директор Національного центру «Мала академія наук України» Лісовий О.В.

В ході заходу відзначено групу педагогічних працівників області за вагомий особистий внесок у творчий розвиток обдарованої молоді, серед яких і вчителька історії Степанківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гончаренко Ольга Іванівна (на фото).

08.06.2015___________________________________

Педагоги Леськівської ЗОШ І-ІІІ ступенів – активні учасники міжнародних проектів

Педагоги Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної державної адміністрації Науменко Тетяна Павлівна та Давиденко Андрій Андрійович беруть участь у польсько-українському проекті «Сприяння сільському мікропідприємництву в Україні». Проект виконується спільно Щецинським навчальним центром Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) та МГО «Інститут демократії імені Пилипа Орлика» (Україна). Метою проекту є сприяння активним сільським мешканцям Черкащини у розробці та апробації бізнесових ідей, пов’язаних із місцевою ідентичністю, можливим отриманням нових знань мешканцями міст у сільській місцевості, просвітництвом та активним та змістовним відпочинком. Автори та виконавці проекту розглядають свою роботу, зокрема, і як створення вагомого ресурсу для позашкільного виховання та просвітництва школярів та студентської молоді.

У рамках проекту було здійснено навчальний студійний візит до Польщі (Західно-поморське воєводство). Із 17 травня по 23 травня 2015 року педагог-організатор Науменко Тетяна Павлівна відвідувала польські сільські громади та школи з метою вивчення досвіду створення тематичних сіл та організації дозвілля дітей та молоді. Під керівництвом керівників і тренерів проекту доктора Вацлава Ідзяка, фахівця з розвитку сільських громад (Польща), доктора економічних наук, члена кореспондента НАН України Олени Бородіної (Україна), Пшемислава Фенриха, автора проекту, заступника директора Щецинського навчального центру Фундації розвитку місцевої демократії (Польща) набувались знання та навички щодо впровадження та супроводу таких ідей в українських селах.

Україна – держава, яка одна із небагатьох у світі приємно вражає туристів, як своїм вдалим географічним розташуванням, так і багатою історією. Розмаїття ландшафту, велика кількість пам’яток історії та культури створюють неперевершені можливості для підтримки та розвитку туристичної сфери в усіх її регіонах. Сотні чудес України готові подарувати незабутні враження, збагатити уяву найвимогливішого мандрівника та стати метою нової подорожі. Не є виключенням і Черкаський край. Ця земля неначе створена для поетів, туристів-паломників, молодих екстремалів та любителів старовини. Все більш популярним серед відпочиваючих стає сільський зелений туризм.

Чи можна придумати село наново? У кожного на це питання буде одна відповідь: «Для чого придумувати те, що вже існує з давніх-давен». Так, села в Україні – це колиска нашого народу, нашої нації. Суспільство не стоїть на місці у своєму розвитку. Нині у нашій країні стрімко змінюється суспільний устрій і села, на жаль, занепадають. Сільські жителі мали роботу і, як кажуть, приростали до свого помешкання і до землі, яка їм давала на хліб і до хліба.

Можливо, слід по-новому поглянути на можливості села і вибудувати нову концепцію його розвитку? Для сільських жителів розвиток атракцій, екскурсій, заснованих на емоціях та використанні неповторного сільського колориту – це можливість заробляти та розвиватися. Як саме організувати такий вид послуг, в теорії та на практиці, лідерам сільських громад з України продемонстрували польські колеги. Під час візиту в Польщу учасники проекту познайомилися з багатьма цікавими людьми, а саме: Робертом Круповичем – бургомістром гміни Голєньов, солтисами гміни Голеньв, Маженою Гроблевською («Драхімський мед»), Доротою Крауз (Склянне село), Івоною та Станіславом Рибіцькими (Освітня оселя «У лабіринтах»).

26-27 травня 2015 року у Каневі відбувся навчальний семінар щодо організації та розвитку сільського мікропідприємництва, на якому вчитель основ здоров’я Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Давиденко Андрій Андрійович набував досвід щодо планування й організації туристичної діяльності для учнівської молоді.

28-29 травня 2015 року у Каневі було здійснено навчання для лідерів сільських громад, на якому мешканці с.Леськи Науменко Тетяна Павлівна та Волошенко Олена Валентинівна поглиблювали набуті у Польщі знання та компетенції, знайомились із технологією створення брендів та розвитку освітнього туризму у сільській місцевості.

У плідній співпраці експертів та лідерів сільських громад може і має розкритися весь глибинний потенціал сільських територій, а проблема безперспективних та вимираючих сіл втратить свою гостроту.

29.05.2015___________________________________

Свято зі щемом у грудях

Останнього дзвінка, який сповістить про закінчення навчального року та початок літніх канікул, завжди чекають із нетерпінням і школярі, і педагоги, і батьки.  Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради Черкаської області 29 травня 2015 року радо зустрічала всіх гостей, адже є значні досягнення в учнівському та педагогічному колективах, про які хотілося розповісти. На святі були присутні почесні гості Валерій Данилевський, директор Департаменту освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, Сергій Довгенко, перший заступник директора Департаменту економічного розвитку і торгівлі Черкаської обласної державної адміністрації, Сергій Степанюк, перший заступник голови Черкаської районної державної адміністрації, Людмила Григорчук, т.в.о. начальника відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації, Микола Котко, сільський голова села Червона Слобода, Микола Гуськов, головний лікар центральної районної лікарні, владика Ілларіон. Гості раділи успіхам, вітали випускників школи 2015 року, бажали їм щасливої життєвої дороги, а всім іншим – змістовного літнього відпочинку під голубим мирним небом України.

Та життя внесло корективи в сценарій традиційного шкільного свята. За ініціативою сільської ради, учнів, педагогів, громадськості у цей день на шкільному подвір’ї вшанували пам’ять, вклонилися героїчному вчинку свого учня Іллі Іделя, бійця 24 батальйону територіальної оборони «Айдар», який загинув 30 серпня 2014 року поблизу м.Луганськ. На честь воїна відкрито меморіальну дошку. З нагоди цієї події завітала його родина. Тарас Горбенко, директор школи,  наголосив, що саме завдяки таким, як Ілля, сьогодні варто сумлінно працювати, виховуючи справжніх патріотів рідної землі.

14.05.2015____________________________________

Відбулися навчально-польові збори для юнаків Черкаського району

На виконання розпорядження Черкаської райдержадміністрації від 30.04.2015 №113 «Про організацію і проведення навчально-польових зборів з юнаками, які закінчують вивчення предмету «Захист Вітчизни» у 2015 році» та з метою закріплення військових знань і набуття учнями практичних навиків із допризовної підготовки 06–07 травня 2015 року квітня на базі Черкаського навчального центру Державної прикордонної служби України імені генерал-майора Ігоря Момота відбулися навчально-польові збори із 158 юнаками із 20 загальноосвітніх шкіл Черкаського району.

Під час дводенних навчально-польових зборів майбутні захисники Вітчизни отримали практичні навички з тактичної, вогневої, стройової, прикладної фізичної підготовки та цивільного захисту. Під час перебування у навчальному центрі школярі мали змогу ознайомитися з його матеріально-технічною базою, зразками бойової техніки та стрілецької зброї. Цікавим для випускників стало занурення у побут військовослужбовців, адже вони проживали у гуртожитку для курсантів. У навчальних аудиторіях викладачі центру провели змістовні заняття з теми «Поводження з вибухонебезпечними предметами та предметами невідомого походження».

Юнаки та викладачі предмету Захист Вітчизни ознайомилися із оновленими експонатами музею Державної прикордонної служби України, що розташований на території центру.

На урочистому закритті навчально-польових зборів були присутні: перший заступник голови Черкаської райдержадміністрації С.О. Степанюк, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА С.В. Бовт, т.в.о. начальника відділу освіти РДА Л.В. Григорчук, перший заступник начальника Черкаського навчального центру О.Ю. Гаркуша, спеціаліст Черкаського навчального центру В.О. Карбівничій, заступник військового комісара Черкаського об’єднаного міського військового комісаріату Шиш О.О., працівники районного методкабінету, директори шкіл, батьки.

За результатами проведених зборів 15 найкращих юнаків 11 класів були нагороджені грамотами.

12.05.2015 ___________________________________

НИМИ КЕРУЄ СЛОВО Й ДУША

 

«Нехай комусь від щедрої планети високі титули, гучна хвала. Таких дарів не дістають поети, мені зоря любов твою дала», – писав Вільям Шекспір.

Поезія існує і на  папері, і в житті. Усі погляди й думки майстрів слова література бережно плекає, адже кожен автор – це таємниця. Свою душу він виражає у творах.

Поціновувачі художнього слова зібралися в Черкаській обласній дитячій бібліотеці 7 травня 2014 року, де  пройшов конкурс юних авторів. 30 учнів загальноосвітніх шкіл Черкаського району представили на розсуд журі свої твори.

Оцінювали вірші і прозу Ірина Швед, поетеса, член Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, керівник літературного об’єднання «Паросток», і Владислав Мельник, молодий поет, випускник Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ст., переможець районного і обласного етапів конкурсу «Тарасовими шляхами».

У творах юних талантів – тема патріотизму, вірності Батьківщині, любов до української природи, роздуми про шкільне життя, слова подяки мамі.

У морі бузковому раю

Купається юна весна.

І квіти в букети збирає,

І щедро дарує вона.

Так про весну пише Кащук Вадим  із Леськівської ЗОШ І-ІІІ ст. А

Коваленко Аня із Білозірської  ЗОШ І-ІІ ст.№1  вірить, що

Настане день – і скінчиться війна,

Засяє сонце і в моєму небі,

І щезнуть враз розлука і печаль

І заберуть думки сумні до себе.

Рядки Горбенко Оксани із Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ст. про те, що

Абрикосове літо вже потроху здає позиції,

І ні сумно, ні радісно, просто ніяк, і все.

Дні не гріють, а вносять пусті пропозиції,

Як дощами не змиє, то вітром думок знесе.

А Демиденко Анастасія із Хацьківської ЗОШ І-ІІІ ст. зазначає:

Ми – народ, нескорений жодними όрдами,

прагнучий миру і спокою.

Багато хто вважає поезію грою, це певною мірою так, але водночас вона має вищу інспірацію, вищий божественний смисл. Коли мова керує поетом, коли поет віддається мовній стихії, занурюється в глибинні пласти і намагається донести до читача свою рецепцію як передавач почуттів, емоцій. Без образної системи поезія неможлива. Чим вона автентичніша, тим поет цінніший.

Тож бажаємо юним авторам побільше геніальних муз, поменше творчих мук і  відданих та уважних читачів!

6.05.2015_________________________________

Ми козацького роду

30.04.2015 на базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області відбувся І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура»). У грі взяли участь 17 роїв. Усіх учасників на святковій лінійці привітали т.в.о. начальника відділу освіти Григорчук Людмила Василівна та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Бовт Сергій Вікторович.

Учасники змагалися у 5 конкурсах: «Відун», «Рятівник», «Впоряд», «Туристська смуга перешкод» та «Перетягування линви».

Згідно з поданими протоколами І місце посів рій Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Мошногірські яструби», ІІ місце виборов рій Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Нічні кажани», ІІІ місце здобули рої Леськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Отамани» та Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Козацька слава».

Рій-переможець отримав символ козацької слави – булаву, яка протягом рУ творах юних талантів – тема патріотизму, вірності Батьківщині, любов до української природи, роздуми про шкільне життя, слова подяки мамі.оку перебуватиме у стінах навчального закладу переможця. Віримо, що це стане доброю традицією, і в наступному році нагороду знову отримає рій-переможець.

Після завершення гри всі учасники скуштували смачну козацьку кашу.

18.03.2015_______________________________

Освітяни Черкаського району у лідерах виставки

12-14.03.2015 працювала  VІ Міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2015»,  яка проходила у Київському Палаці дітей та юнацтва. Під час виставки учасники мали змогу ознайомитися із досвідом роботи освітян України, обмінятися досвідом, ознайомитися із сучасними технологіями навчання.

Черкаський район представляли колективи Руськополянської  №1 (Валентина Денисюк, директор школи, Надія Глизь, заступник директора з навчально-виховної роботи) та Худяківської (Ганна Сивець, директор школи) загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. У своїх доробках учасники презентували матеріали з досвіду роботи цих навчальних закладів, інноваційні технології, які впроваджуються ними у навчально-виховний процес.

Роботи освітян Черкаського району було високо оцінено комісією. Згідно результатів, робота Худяківської загальноосвітньої школи І-ІІІ здобула перемогу у номінації «Сучасний навчальний заклад як соціокультурний осередок громадсько-патріотичного виховання дітей та студентської молоді» та була нагороджена дипломом та срібною медаллю.

Робота педагогічних працівників Руськополянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 нагороджена дипломом. Доробки учасників занесені до міжнародного каталогу.

Вітаємо переможців і бажаємо успіхів у подальшій праці, творчих здобутків, нових досягнень!

13.03.2015________________________________

У Тубільцях відкрили меморіальну дошку загиблому АТОвцю


Мамо, не плач. Я повернусь весною.

У шибку пташинкою вдарюсь твою.
Прийду на світанні в садок із росою,

А, може, дощем на поріг упаду.
Голубко, не плач.
Так судилося, ненько…

Хвилююча подія вразила  всіх учнів та вчителів  школи с .Тубільці. 12 березня 2015 року було відкрито меморіальну дошку вшанування пам’яті нашого  земляка, учня цієї школи  Плохого Андрія Віталійовича. Капітан.  Заступник командира 8-ї танкової роти з озброєння 3-го танкового батальйону. Загинув в с. Красний Яр Луганської обл.. під час наступу на позиції терористів, внаслідок підриву танку на фугасі.

На відкриття були запрошені батьки бійця Любов Петрівна та Віталій Анатолійович . Також  були присутні адміністрація школи, сільський голова Шафікова Надія Антонівна, учасник  АТО  Здір  Микола Васильович,голова ветеранської організації Соломаха Микола Андрійович.

Власний вірш присвячений Героям Небесної Сотні та Героям АТО прочитала Даценко Дарина учениця 9 класу. Завітала до школи вшанувати пам’ять Плохого А.В. і колишня випускниця нашої школи Супрун Ірина Петрівна.

Учні, вчителі та гості поклали квіти до меморіальної дошки і вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність України хвилиною мовчання.

Андрій для нас не загинув, він буде завжди з нами. Зустрічатиме кожного ранку світлою посмішкою та проводжатиме додому учнів Тубільцівської школи.
Вічна пам’ять загиблим героям!

У бій пішли без вороття,

Хоч мали всі надії на життя.

Та полягли за нашу волю,

Щоб врятувати Україні долю.

Подарували тисячам життя…

Як хочеться, щоб тихо нічпройшла!

Як хочеться, щобсвітлий день настав!

ЩобУкраїна в мирі зажила!

І щоб, ніхтонікого не вбивав!!!

 

Comments are closed.