Громадське обговорення

План заходів Черкаської районної державної адміністрації щодо реалізації у 2018 році Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки (завантажити PDF)


Звіт про виконання Плану заходів районної державної адміністрації щодо реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки у 2017 році

№ з/п

Найменування заходу

Строк виконання

Результати виконання заходів

Примітка

1. Розробити за участю представників інститутів громадянського суспільства пропозиції щодо внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства. Жовтень 2017 року Районною державною адміністрацією розглянуто проект постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка» без змін і доповнень.

У 2017 році пропозицій від громадських організацій району щодо проведення конкурсів та розроблення програм (проектів, заходів), для виконання (реалізації) яких надавалася б фінансова підтримка, не надходило.

2. Організувати та провести:

тренінги, бесіди, лекції з питань залучення інститутів громадянського суспільства до надання соціальних послуг за участю представників інститутів громадянського суспільства.

Протягом 2017 року Протягом 2017 року районною державною адміністрацією організовано та проведено ряд заходів, спрямованих на вдосконалення соціальних послуг, за участю представників інститутів громадянського суспільства та громадських організацій району. Зокрема:

1.               13.12.2017 – зустріч з головами первинних осередків Черкаської районної організації «Союз Чорнобиль України» та ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

2.               06.12.2017  – семінар Черкаської районної організації Організації ветеранів України за участю керівництва районної державної адміністрації та волонтерів.

3.               01.12.2017 –  Фестиваль народної творчості серед осіб з інвалідністю, за участю осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадських організацій, керівництва районної державної адміністрації.

4.               29.11.2017 –  кущовий тренінг з навчання щодо виявлення та ідентифікації дітей, які постраждали від ситуацій, пов’язаних з торгівлею людьми.

5.               28.11.2017 – семінар на тему «Особливості надання соціальних послуг учасникам АТО».

6.               26.10.2017 – зустріч з ветеранською громадськістю напередодні 73-ї річниці вигнання нацистів з України.

7.               27 вересня 2017 року голова Черкаської райдержадміністрації Анатолій Яріш привітав працівників бібліотечної справи Черкаського району з прийдешнім Днем бібліотек, зустрівшись із ними в Руськополянському Будинку культури за круглим столом, що проходив під гаслом «Бібліотека і громада: створюємо майбутнє».

8.               22 вересня поточного року, Черкаським районом, по маршруту м. Черкаси – с. Свидівок – Мошногірське урочище – с. Мошни промчав патріотичний автофлешмоб під гаслом «Героїв пам’ятаймо» за участю громадських організацій району.

Протягом року проводилися засідання комісій, комітетів та інших консультативно-дорадчих органів райдержадміністрації за участю представників інститутів громадянського суспільства з питань соціального забезпечення різних категорій населення.

3. Вжити заходів з метою активізації залучення представників інститутів громадянського суспільства до надання соціальних послуг. Протягом 2017 року Районною державною адміністрацією забезпечено роботу консультативно-дорадчих органів райдержадміністрації, до складу яких входять представники інститутів громадянського суспільства, зокрема Громадська рада, Центр допомоги учасникам АТО, Комітет з відбору представників громадських об’єднань до складу конкурсної комісії з відбору осіб на зайняття посад державної служби, Рада соціального діалогу та інші.

На офіційному веб-сайті районної державної адміністрації створено рубрики «Консультації з громадськістю», «Громадське обговорення», «Громадська рада», які можна переглянути за посиланям: http://cherkassy-rda.gov.ua, та постійно оновлюється інформація про найважливіші події, явища і тенденції суспільно-політичного, соціально-економічного розвитку району.

4. Забезпечити проведення широкої інформаційної кампанії з питання надання соціальних послуг, у тому числі створення за участю представників інститутів громадянського суспільства і поширення через засоби масової інформації соціальної реклами, організацію роботи відповідних телефонних «гарячих ліній». Протягом 2017 року Районною державною адміністрацією проводиться широка інформаційна кампанія з питань надання соціальних послуг різним категоріям населення, у тому числі за участю представників інститутів громадянського суспільства, через офіційний веб-сайт районної державної адміністрації, газету «Сільські обрії», районне радіомовлення, розповсюдження соціальної реклами на площинах і біл-бордах.

При райдержадміністрації організовано роботу телефонної «Гарячої лінії» та постійно оновлюється інформація про «Гарячі лінії» органів державної влади, установ, організацій.

 

5. Сприяти благодійним організаціям у разі їх звернення у проведенні інформаційної та роз’яснювальної роботи серед населення із запобігання шахрайству під час публічного збору благодійних пожертв. Протягом 2017 року На офіційному веб-сайті райдержадміністрації, газеті «Сільські обрії» розміщується інформація громадських, благодійних організації у разі їх звернення та потреби.

18.05.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Інформаційне повідомлення про громадське обговорення проекту

                                                            Перелік доріг загального користування місцевого значення

                       Черкаського району, на яких заплановано виконати першочергові роботи з капітального та поточного ремонтів за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2017 році

Управлінням економіки райдержадміністрації  підготовлено зміни до районної програми  щодо

переліку доріг загального користування місцевого значення Черкаського району, на яких заплановано виконати першочергові роботи з капітального та поточного ремонтів за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2017 році

Даний проект виноситься на громадське обговорення, яке триватиме з 18.05.2017 до 18.06.2017 року.

Зауваження та пропозиції до проекту цільової програми прийматимуться управлінням економіки районної державної адміністрації до 15 березня  2017 року за адресою: 18003, м.Черкаси, вул.Чорновола,157 , тел.64-86-63, Е-пошта: ekonom_cher_rda@ukr.net>,  з поміткою «Громадське обговорення».

Контактна особа:Гуня Володимир Олександрович, начальник управління економіки  районної державної адміністрації

Додаток 3 в редакції 2017 року зі змінами

15.03.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Обговорення продовжено

15.02.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Інформаційне повідомлення про громадське обговорення проекту створення територіальних громад району

Управлінням економіки райдержадміністрації  підготовлено проект створення територіальних громад району

Даний проект виноситься на громадське обговорення, яке триватиме з 15.02.2017 до 15.03.2017 року.

Зауваження та пропозиції до проекту цільової програми прийматимуться управлінням економіки районної державної адміністрації до 15 березня  2017 року за адресою: 18003, м.Черкаси, вул.Чорновола,157 , тел.64-86-63, Е-пошта: ekonom_cher_rda@ukr.net>,  з поміткою «Громадське обговорення».

Контактна особа:Гуня Володимир Олександрович, начальник управління економіки  районної державної адміністрації

ОБЄДНАННЯ Документ Microsoft Word (3)

rfhnf

 

Програма на 2017-2018 роки малого та середнього підприємництва(ЗМІНИ).doc 23.01.2017 ЦЗ

01.12.2016…………………………………………………………………………………………………………………..

Інформаційне повідомлення про громадське обговорення проекту районної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 – 2018 роки

Відділом організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації  підготовлено проект звіту Про виконання Черкаською районною державною адміністрацією  делегованих їй районною радою повноважень

Даний проект виноситься на громадське обговорення, яке триватиме з 01.01.2016 до 01.01.2017 року.

Зауваження та пропозиції до проекту звіту прийматимуться відділу організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації до 01 січня  2017 року за адресою: 18003, м.Черкаси, вул.Чорновола,157 , тел.64-12-71, Е-пошта: <vvp_chrda@ukr.net>,  з поміткою «Громадське обговорення».

Контактна особа:Блощаневич Сергій Миколайович, начальник відділу організаційної роботи та внутрішньої політики апарату райдержадміністрації  районної державної адміністрації

Про виконання Черкаською районною державною адміністрацією  делегованих їй районною радою повноважень

Реалізація повноважень, делегованих районною радою районній державній адміністрації, передбачає всебічне забезпечення збалансованого економічного, соціального і культурного розвитку населених пунктів.

Черкаська  районна державна адміністрація послідовно і наполегливо спрямовувала свою діяльність на реалізацію делегованих їй повноважень у тісній співпраці з районною радою, депутатським корпусом, сільськими радами, територіальними органами міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, суб’єктами діяльності, які зареєстровані і функціонують на території району, громадськими організаціями та громадськими активістами. Основними принципами роботи нашої команди протягом звітного періоду були прозорість і відкритість, відповідальне ставлення до виконання актів Президента України, Кабінету Міністрів України, рішень обласної та районної рад, розпоряджень голови обласної державної адміністрації та власних розпорядчих документів стосовно подальшого закріплення тенденцій розвитку галузей економіки, забезпечення життєдіяльності соціальної сфери в селах району, проведення децентралізації. Слід зазначити, що районною державною адміністрацією постійно виносились на розгляд депутатського корпусу питання, які, в першу чергу, обумовлювали перспективи розвитку населених пунктів району, забезпечення функціонування соціальної сфери  і сприяли системному поліпшенню умов життя населення, підвищенню рівня самодостатності громад.

Для виконання цих завдань на   розгляд районної ради було підготовлено та подано 17 місцевих програм та 26 змін до діючих програм.

У 2016 році було проведено 10 засідань колегії райдержадміністрації, на яких розглянуто 30 питань та прийнято відповідні рішення. Також на координаційних нарадах, круглих столах, робочих виїзних нарадах розглядалися питання, пов’язані з вирішенням актуальних  для жителів району проблемних питань.

Проводячи моніторинг соціально–економічного та культурного розвитку району, районна державна адміністрація систематично здійснювала заходи, спрямовані на підвищення соціальної захищеності усіх верств населення на основі послідовного зміцнення економіки, сільського господарства, активізації інноваційно – інвестиційних процесів, підтримки малого і середнього бізнесу.

Звітуючись перед жителями району, розраховую на відкритий, чесний діалог. Відверто зазначу, що цей рік для району був досить складним. Проте, проаналізувавши  стан справ у кожному населеному пункті, у кожній галузі, можна зробити висновок, що спільно з районною радою, депутатським корпусом та громадськістю нам все ж вдалося зробити чимало позитивного  для людей.

Відповідно до статті 34 Закону  України  “ Про місцеві державні адміністрації ”,  статті 44 Закону  України  “ Про місцеве самоврядування в Україні ”,  райдержадміністрація здійснює повноваження, делеговані їй районною радою. Одним із основних аспектів у цьому напрямку є виконання делегованих повноважень щодо забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку  відповідних територій, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Сільське господарство

Наш район – сільськогосподарський, тому акценти упродовж звітного періоду були розставлені на розвиток агропромислового комплексу. Відзначу, що обсяги виробництва основних видів сільськогосподарської продукції в цілому збережені  та гарантують продовольчу безпеку населенню району.

Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 34619,3 га, з них оформлено договорів оренди на площу 32990,7 га.

У 2016 році зібрано загальний вал зернових 124 тис. тон.

Зібрано озимого ячменю 1233 тонни  при урожайності 48,0 ц/га, ярого ячменю 1530,5 тонн при урожайності 44,6 ц/га, пшениці озимої 44280,2 тонни при урожайності 47,6 ц/га, пшениці ярої 225 тонн при урожайності 45,6 ц/га.

Ріпаку зібрано 1331 тонна (урожайність 27 ц/га), гороху зернового –  495 тонн  (урожайність 29,2 ц/га), жита озимого  – 1777,3 тонни ( урожайність 35,1 ц/га), овесу – 481,2 тонни ( урожайність 29,7 ц/га), соняшнику – 12732 тонни (урожайність 23,5 ц/га), кукурудзи гібридної  – 3218,4 тонни (урожайність 26,8 ц/га), кукурудзи на зерно  – 59033,3тонни ( урожайність 77,6 ц/га), сої – 8662,3 тонни (урожайність 22,7 ц/га). Зяблеву оранку проведено на площі 6496 га.

Під урожай 2017 року товаровиробники району посіяли озимої пшениці на площі 5766,5 га, озимого ячменю – 298 га, викоовесу – 36 га, озимого ріпаку – 857 га, озимого жита – 430 га.

Багато зусиль докладають в районі для розвитку тваринництва, як стратегічної галузі сільгоспвиробництва. Для забезпечення кормової бази заготовлено однорічних трав 80 тонн, багаторічних трав – 500 тонн, сіна – 2675,6 тонн, сінажу  – 6601 тонну, силосу – 31357 тонн, соломи – 4162 тонни.

Реалізація худоби та птиці на забій у живій масі становить 2293,5 тонн, що на 16,2 %. більше до минулого року. Валовий надій молока збільшився на 7,9% до відповідного періоду минулого року, фактичне його виробництво склало 12188,6 тонни. Зросла продуктивність поголів’я всіх видів худоби. Надій на одну корову становить 5968 кг, що на 22,6% більше, ніж у минулому році. Середньодобові прирости на відгодівлі ВРХ становлять 588 грам, свиней – 439 грам, що на 6,7 % більше проти минулого року. Одержано на курку–несучку 231 шт. яєць.

За  2016 рік  чисельність великої рогатої худоби становить 4833 голови, тобто на 3,8% більше проти відповідного періоду минулого року, хоча кількість корів зменшилася на 4,4 %. Зменшилося на 7% поголівיя свиней і становить 3240 голів. Овець налічується  108 голів.  А от чисельність птиці зросла на 20 % і складає 1474,3 тис. голів. Тож в подальшому слід працювати над зростанням кількості поголів’я ВРХ і свиней в господарствах  району усіх форм власності.

На особливому контролі районної влади знаходиться питання орендної плати за земельні паї, адже це вагоме джерело додаткових доходів для сільських бюджетів та громадян. На даний час  укладено 20837 договорів оренди земельних ділянок (паїв) на загальну площу 29981 га. Загальна сума нарахованої орендної плати складає 53,08 млн. грн., що становить 5,1 % від нормативної вартості орендованої землі (для порівняння – у 2015 році – 41,3 млн. грн. та 4,7 % від нормативної грошової оцінки). Фактичний розмір виплаченої орендної плати за  2016 рік складає  42,6 млн. грн., або 80,3 % від нарахованої суми (у 2015 році – 26,0 млн. грн. )  Розрахунки за оренду паїв продовжуються.

На території району працювало 4 сільськогосподарських кооперативи, а в цьому році створено ще 2  кооперативи по розведенню поголів’я кролів.

Активно втілюються в життя заходи на підвищення рівня матеріально– технічної бази сільгосппідприємств із залученням інвестицій. У районі було успішно реалізовано низку проектів, це, зокрема,  введення в дію першої черги молокопроводу в СТОВ “Іскра” с. Байбузи  вартістю 3 млн. грн.; введення в експлуатацію сушарки в ТОВ “Дельта” с. Думанці вартістю 1,5 млн. грн.; побудовано автозаправочну станцію на території господарського двору та відновлено тепличний комплекс під вирощування саджанців горіхів у СТОВ «Колос» с.Вергуни. У  СТОВ «Степанківське» с. Степанки побудовано завод по переробці цукру та молока, автогараж,  проводиться реконструкція адмінприміщення, їдальні, гаражів для сільськогосподарської техніки. Здійснено будівництво під’їзних доріг до 3 площадок для будівництва пташників по вирощуванню інкубаційного яйця у ДП «Перемога Нова» с. Будище.

Вдруге на базі молочної ферми СТОВ “Ломовате”, що належить до групи компаній “Євраліс Семенс”, проведено День молочної французької ферми, що має позитивний вплив на розвиток інвестиційного клімату району.

Промисловість

До складу промислових підприємств основного кола району в 2016  році входять такі найбільші підприємства: ПАТ «Русько–Полянський меблевий комбінат»,  ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Імпрес», «Арка Плюс», БМБ  «Маргарин», ТОВ «ББФ» та інші.

За січень – вересень  2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 1518265,7 тис. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення складає 20024,9 грн.

Інвестиційна діяльність

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень – вересень 2016 року,  становив 185,5  млн. дол. США. В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – вересень  2016 року   підприємствами району освоєно 89,5  млн. грн. капітальних інвестицій. На кожного мешканця  Черкаського району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій. Крім цього, в районі планується реалізація інвестиційних проектів  за рахунок власних коштів організацій.

У нинішньому році вдалося реалізувати такі інвестиційні проекти:

Збудовано Білозірську сільську академію  з футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області у с. Білозір’я.

Підписано меморандум між райдержадміністрацією та                                ТОВ «Семтек Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

В ТОВ “Черлис” с.Білозір’я завершено будівництво ІІ черги складу з холодильною камерою та навісом для техніки (вартість проекту 25 млн. грн.)

Співпраця з Державним фондом регіонального розвитку

Дає можливість додаткових ресурсів для реалізації важливих проектів. Так на 2016 рік подано  такі проекти: реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи, капітальний ремонт недіючої групи дошкільного навчального закладу в с. Білозір’я.

Зовнішньо – економічна діяльність та торгівля

В Черкаському районі у 2016 році обліковувалося 17  підприємств, які займаються експортом, та 11 – імпортом. Основні країни – партнери, з якими  здійснювались зовнішньо–торгівельні операції, це – Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща, Іспанія та інші.

Найбільше експортувалися частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів, лісоматеріали, шрот соняшниковий, спиртні напої.

Обсяг експорту товарів в районі за становив 38,3 млн. дол. США, імпорту – 7,3 млн. дол. США Темп зростання експорту товарів проти минулого року становить – 69,9%, імпорту – 155,3 %.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі на території  району, за  січень – червень 2016 року   становив 74,8  млн.  грн., що в порівняних цінах на 86,5%  менше обсягу  відповідного періоду попереднього року.

Будівництво

Підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на  16976 тис. грн.   За інформацією, наданою Головним управлінням статистики у Черкаській області, за звітній період 2016 року у нашому  районі прийнято в експлуатацію житла 5822 кв. м загальної площі, що займає І місце по області.

На проведення робіт, пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних  доріг, використано коштів в сумі більше 10 млн. грн. з бюджетів усіх рівнів.

Вирішується питання щодо встановлення світлофорів у с. Червона Слобода. З цією метою з районного бюджету на виготовлення проектно – кошторисної  документації виділено 70 тис. грн.        

Житлово–комунальне господарство

В районі діють такі комунальні підприємства: КП «Білозір’я»,  КП «Благоустрій»,  КП «Ірдинське»,  ЛКП «Сільський сервісний центр»,  КГ «Поляна»,  КП «Агроекосервіс»,  КП «Світоч»,  БОЕКП «Агроекологія»,  КПТМ Черкаського району,  КП «ЛАД»,  КП «Турбота 2011».

Заборгованість населення та закладів соціальної сфери по оплаті за житлово–комунальні послуги в районі відсутня. Створена при райдержадміністрації постійно діюча комісія по організації та проведенню своєчасних та повних розрахунків за спожиті енергоносії і надані житлово–комунальні послуги проводить моніторинг даного питання.

Опалювальний сезон  у районі розпочато вчасно. Нині у закладах соціальної сфери дотримується належний температурний режим, що свідчить про належну їх підготовку до роботи в осінньо – зимовий період.

Благоустрій та екологія

У 2016 році у населених пунктах району виявлено та ліквідовано 118 несанкціонованих сміттєзвалищ. Проведено інвентаризацію місць накопичення і обсягів зберігання заборонених і непридатних до використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин. Відходи, що знаходилися в адмінмежах Руськополянської сільської ради, вивезено з території району. Проведено заходи, спрямовані на покращення стану водних об’єктів,  в тому числі обстеження існуючого стану р.Тясмин, визначено перелік необхідних робіт, складено схему Тясминської міжгосподарської осушувальної системи. Наступний крок – виготовлення кошторисної документації, вартість якої становить близько 230 тис. грн.

Райдержадміністрацією спільно з районною радою, громадськістю створено координаційний штаб з питань охорони водних біоресурсів, яким виявлено порушення правил промислового рибальства на суму більше 7828,13 грн.

З резервного фонду районної державної адміністрації упродовж року було виділено кошти на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій,  пов’язаних із  масовою загибеллю водних біоресурсів, Худяківській сільській раді – 15 тис. грн., Леськівській сільській раді – 30 тис.грн; для ліквідації наслідків стихійного лиха від  рясних опадів та граду Хацьківській сільській раді – 33 410 тис. грн.

Децентралізація

Вже третій рік у нашій країні проходить децентралізація, від якої багато в чому залежить майбутнє України та економічний розвиток територій. І ключова роль у цьому процесі відводиться саме місцевій владі. Часи випробувань показали, що місцеве самоврядування готове взяти на себе відповідальність за добробут і спокій громадян нашого району. За прикладом не треба іти далеко. Достатньо взяти кращий досвід нашої першої в районі об’єднаної територіальної громади – Білозірської,  де нині досягнуто багатьох позитивних результатів. Тут вдалося втілити в життя 16 проектів, направлених на покращення життя громадян, у які було вкладено 7 млн. 300 тис. грн.

Робочою групою з питань сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад районної державної адміністрації, спільно з районною радою, у кожному населеному пункті проведено зустрічі з жителями, громадські слухання щодо обговорення перспективних планів формування територіальних громад району.

Децентралізація – це питання часу, то ж робота по впровадженню її в районі  продовжується.

На виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал – соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки», за активної участі інститутів громадянського суспільства, у населених пунктах району перейменовано 251 вулицю та провулки.

Бюджетна сфера

План по доходах місцевих бюджетів Черкаського району (без трансфертів) за 10 місяців 2016 року виконано на 113,1%, понад план надійшло 13698,5 тис. грн. Темп зростання доходів бюджету району до аналогічного періоду минулого  року становить 149,6 %. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 108469,5 тис. грн. власних та закріплених доходів.  Рівень виконання планів по доходах  забезпечено на 111,9 %.  В порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходів надійшло на 39808,1 тис. грн., або 58,0 % більше.

Доходи загального фонду районного бюджету становлять 48399,1 тис. грн., що на 2288,2 тис. грн., або на 4,9% більше до плану, а в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – на 14667,5 тис. грн.,  або на 43,5 % більше.

Доходи загального фонду сільських бюджетів становлять 60070,4 тис. грн., що на 9225,0 тис. грн., або на 18,1 % більше плану, а в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року – на 25140,6 тис. грн.,  або на 72,0% більше.

Виконання затверджених радами завдань з доходів загального фонду забезпечено всіма місцевими бюджетами. Забезпечено значний приріст надходжень майже по всіх податках, зокрема,  по  платі за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та єдиному податку.

Затверджені радами завдання по надходженню основних видів податків та зборів до місцевих бюджетів Черкаського району за підсумками 10 місяців 2016 року виконано.

Доходи населення та ринок праці

Середня заробітна плата по району за вересень становить 4166,5 грн., що на 2,6% менше середньо обласного показника (по області   4279,9 грн.). Середня заробітна плата по сільськогосподарських суб’єктах господарювання становить 5105,2 грн., що на 9,2% більше середньо обласного  показника (по області 4674,3 грн.).

В цьому році вдалося збільшити на 8,5% порівняно з минулим загальну чисельність працевлаштованих громадян, яка становить 1410 осіб. Також збільшилась кількість надходження вакансій  до районного центру зайнятості на 6,6% до рівня минулого року.

Для 808 осіб забезпечено тимчасову зайнятість шляхом залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру. У звітному періоді 419 безробітних проходили професійне навчання за направленням центру зайнятості.

Велика увага приділяється питанню легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Проведено 12 засідань робочої групи райдержадміністрації з легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Здійснено перевірку 81 суб’єкта підприємницької діяльності, виявлено 107 фактів, не зареєстрованих згідно чинного законодавства трудових відносин між працівниками та роботодавцем. В результаті проведених заходів з початку року легалізовано 844 робочих місць, надходження єдиного соціального внеску від легалізації склали 2,5 млн. грн.

Транспорт

Відповідно до Закону України „ Про автомобільний транспорт” організацію пасажирських перевезень на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району, з 2014 року покладено на райдержадміністрацію.

Маршрутна мережа району складається з 41 приміських автобусних маршрутів. У сфері автотранспортних пасажирських перевезень автобусним транспортом загального користування в районі надають послуги 9 суб’єктів підприємницької діяльності. У приміському сполученні щоденно виконується  441 оборотний рейс. Загалом із 36 населених пунктів району  охоплено автобусним транспортом загального користування 34, і наявно 220 автобусних зупинок громадського транспорту.

Адміністративні послуги

Загальна кількість видів послуг, які надаються населенню, у 2015 році становила 54, у 2016 році – 118, тобто збільшилась на 64 послуги. Відділом надання адміністративних послуг райдержадміністрації в даний час надано 14258 послуги, за якими зверталися громадяни, та 28500 консультацій.

Земельні питання

Вирішення земельних питань перебуває на особливому контролі райдержадміністрації. Поновлення та актуалізація грошової оцінки земель населених пунктів та земель за межами населених пунктів є одним із джерел збільшення надходжень до місцевих бюджетів. Тож в 2016 році завершена робота щодо оновлення існуючих технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель в межах населених пунктів за рахунок коштів місцевих бюджетів. Затверджена технічна документація з нормативної грошової оцінки земель  по 5 сільських радах (Мошнівська, Кумейківська, Червонослобідська, Софіївська та Думанецька).  Поновлено нормативну грошову оцінку по 10 населеним пунктам Черкаського району. Крім того, протягом 2016 року проведено нормативну грошову оцінку 36 земельних ділянок на території району поза межами населених пунктів за рахунок інших джерел фінансування (власників та користувачів земельних ділянок) на суму більше 70 тис. грн.

Також одним із шляхів значного збільшення надходжень до бюджетів сільських рад є конкурентний, відкритий продаж земельних ділянок або права оренди на них шляхом проведення земельних торгів (аукціонів). Головним управлінням Держгеокадастру  у Черкаській області продано право оренди на 8 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 118,27 га, в результаті чого бюджети сільських рад поповнились на 267тис. 271 грн. з середньою ставкою річної орендної плати 7,82 %.

За сприяння районної державної адміністрації виділено земельні ділянки більше 400 учасникам антитерористичної операції і ця робота продовжується

Соціальний захист

Районна  державна адміністрація   впроваджує в життя соціальну політику держави, направлену на покращення соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, одиноких непрацездатних громадян, багатодітних сімей, малозабезпечених верств населення, пенсіонерів та осіб, які опинилися в складних життєвих умовах.

З початку 2016 року опрацьовано 28656 особових справ громадян на різні соціальні допомоги, що у 2,5 рази більше від попереднього року, в т. ч.: 6980 – особових рахунків отримувачів соціальних допомог (1,4 рази більше попереднього року); 21676 – заяв про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг та перерахунків на наступні терміни (у 2,1 рази більше від попереднього  року).  Отримувачами субсидій на житлово–комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ є 17351 особа, допомог – 7649 осіб. З метою  вчасного нарахування субсидій проведено широку інформаційно–роз’яснювальну роботу щодо порядку їх призначення на житлово – комунальні послуги на новий опалювальний період 2016–2017 років, навчено уповноважених працівників  сільських рад  рахувати самостійно субсидії  мешканцям своєї територіальної громади.

Нині  призначають субсидії на житлово – комунальні послуги   Мошнівська, Вергунівська, Р.Полянська, Хутірська, Хацьківська, Худяківська, Дубіївська, Степанківська, Будищанська, Геронимівська, Кумейківська, Леськівська, Свидівська, Тубільцівська, Червонослобідська та Білозірська сільські ради.

Виділено кімнату у приміщенні РДА для обрахунку субсидій з додатковими 6–ма робочими місцями, де створені належні умови для працівників та відвідувачів.

Проведено в автоматизованому режимі перерахунок по 10,5 тисячам справ раніше призначених субсидій. На громадські роботи до цього залучено 10 осіб, які перебували на обліку у  районному центрі зайнятості. До 01.01.2017  всі заяви на призначення чи перерахунок субсидій на житлово–комунальні послуги  будуть обраховані стовідсотково, що не спостерігалось в попередні роки, навіть за умови меншої кількості заявників.

Оздоровлено 20 учасників АТО в санаторно – курортних закладах.

Загальна сума  виплат  по соціальних  програмах склала  256 млн. грн.

В районі забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат. З початку року на це спрямовано 349,3 млн. грн., що на 12,8 млн. грн. або на 3,8 % більше відповідного періоду минулого року. Фонд оплати праці, на який нараховується єдиний внесок, в порівнянні з відповідним періодом 2015 року зріс на 13,5 % та склав 365,3 млн. грн. На обліку в управлінні Пенсійного фонду перебуває 24,1 тис. одержувачів пенсій, з них 279 тимчасово переміщених осіб з Донецької, Луганської областей та з Автономної Республіки Крим.  Середній розмір пенсій на 01.11.2016 складає 1511,40 грн.

З початку року призначено 965 нових та проведено 1500  перерахунків пенсій.

Охорона здоров’я

Мета і завдання, які стояли перед медичною галуззю району, були спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, забезпечення населення доступною і якісною медичною допомогою згідно з реальними потребами.

На забезпечення медичної галузі району виділено понад 51 млн. грн. – центральна районна лікарня – 32,1 млн. грн.,  КЗ «Черкаський районний центр ПМСД» – 13,3 млн. грн., Мощнівська районна лікарня – 6,3 млн.  грн.     Мережа закладів охорони здоров’я району налічує 36 лікувально–профілактичних закладів на 337 ліжок. Фінансування  медичних послуг на одного жителя району   складає 714,1 грн. Забезпеченість ліжками  становить 44,8 на 10 тисяч населення.  Протягом 2016 року  в районі народилося  497 дітей

В Черкаській ЦРЛ працює 568 осіб  медичного та обслуговуючого персоналу, з них лікарів – 109, 226 – середнього медичного персоналу, молодшого – 121, інших – 112.  В медичній установі протягом 9 місяців 2016 року  поповнилась кількість медичних працівників лікарями –  педіатром–неонатологом та анестезіологом.

По Черкаській ЦРЛ затверджений кошторис на 2016 рік по  29 589,80 тис. грн.  Уточнений кошторис станом на 08.12.16 року становить  35 633, 560 тис. грн. За цей період кошторис збільшився на 6 043,76 тис. грн., за рахунок: залишків медичної субвенції попереднього року на 796,7 тис. грн., кошти виділені на медикаментозне забезпечення лікарні (фактично  витрачено 796,7 тис. грн.); збільшення медичної субвенції  на  суму 531,9 тис. грн., в тому  числі: кошти виділені на лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу на 446,4 тис. грн. (фактично  витрачено повністю); на заробітну плату  на 85,5 тис. грн. (фактично  витрачено повністю). Додатково  виділені  кошти  з районного бюджету в сумі 3 802,0 тис. грн. з них: 330,0 тис. грн. на лікування хворих на ниркову недостатність методом гемодіалізу( фактично  залишилось 57,485 тис. грн.); 50,0 тис. грн. на забезпечення медикаментами воїнів АТО( фактично  витрачено 50,0 тис. грн.); 250,0 тис. грн. на заробітну плату (фактично  витрачено 250,0 тис. грн.); 50,0 тис. грн. на нарахування на заробітну плату (фактично  витрачено 50,0 тис. грн.); 195,0 тис. грн. на наркотичні засоби (фактично  витрачено 183,3 тис. грн.); 30,0 тис. грн. на ремонт хірургічного відділення (фактично  витрачено 29,9 тис. грн.);  80,0 тис. грн. на реактиви (фактично  витрачено 79,6 тис. грн.); 1500,0 тис.грн – додаткові кошти на УЗД апарат( фактично  витрачено 1493,3 тис. грн.),  1 300,0 тис. грн. – додаткові кошти на наркозо–дихальний апарат для реанімаційного відділення ( фактично  витрачено 1 277,4 тис. грн., решта  коштів  перерозподілена  на закупівлю пульксосиметра  для терапевтичного  відділення); 17,0 тис. грн. – додаткові кошти на термостат для інфекційного відділення (фактично  витрачено 11,5 тис. грн.).

Виділено субвенції сільських рад в сумі 272,2 тис. грн. (фактично   не витрачено 18,9  тис. грн., з них 15,0 тис. виділених  у грудні, проводиться закупка). Це субвенція сільської ради с. Червона Слобода 167,0 тис грн.  З них: 27,0 тис. грн., які виділені на закупівлю будівельних  матеріалів та меблів у логопедичний кабінет в сумі 15,0 тис. грн. та закупівлю металопластикових  дверей в дитяче відділення в сумі 12,0 тис. грн. ( фактично  витрачено 26,5 тис. грн.); 80,0 тис. грн. – на поточний ремонт хірургічного відділення  ( фактично  витрачено 80,0 тис. грн.);  30,0 тис. грн. – на поточний ремонт кабінету заступника головного лікаря з медичної частини ( фактично  витрачено 30,0 тис. грн.); 2,0 тис. грн. – на закупівлю небулайзера  (фактично  витрачено) ;  15,0 тис. грн. –  субвенція сільської ради с. Червона Слобода на пульсоксиметр для дитячого відділення ( фактично  витрачено 13,2 тис. грн.); 6,0 тис. грн. – на водонагрівач для дитячого відділення (фактично  витрачено 6,0 тис. грн.); 7,0 тис. грн.- на кондиціонер для дитячого відділення (фактично  витрачено 7,0 тис.  грн.).

Субвенція сільської ради  с. Свидівок складає 52,5 тис. грн. З них: 17,5 тис. грн. виділені на заміну вікон в інфекційному відділені (фактично  витрачено 17,5 тис. грн.); 20,0 тис. грн. –  на поточний ремонт хірургічного відділення (фактично  витрачено 20,0 тис. грн.); 15,0 тис. грн. – для хірургічного  відділення на  інвентар.

Сільська рада с. Руська Поляна виділила субвенцію на суму 29,7 тис. грн. З них: 28,2  тис. грн. – на лікування хворої  Штабрат І.В. ( фактично  витрачено 28,1 тис. грн.); 1,5 тис. грн. – для придбання реактивів в лабораторію ( фактично  не витрачено).

Сільська рада с. Леськи направила субвенцію в сумі 16,0 тис. грн. З них: 8,0 тис. грн. виділені на вікна для терапевтичного відділення. ( фактично  витрачено 8,0 тис. грн.); 8,0 тис. грн. –  на придбання холодильника для Черкаської ЦРЛ  ( фактично  витрачено 8,0 тис. грн.).

Субвенція сільської ради с. Худяки становила 7,0 тис. грн., які було затрачено на придбання компресора для стоматологічного відділення (фактично  витрачено 7,0 тис. грн.).

Надано субвенцію обласного бюджету  в сумі 82,0 тис. грн., яку було використано: 32,0 тис. грн. – на дитячий майданчик ( фактично витрачено 32,0 тис. грн.); 50,0 тис. грн. на заміну вікон  в хірургічному відділенні Черкаської ЦРЛ  ( фактично   витрачено 48,952 тис. грн.). Крім того, виділено 559,0 тис.  грн.  на заробітну плату з обласного бюджету (стабілізаційний фонд). В Черкаській ЦРЛ 08.11.2015 був проведений аукціон для закупівлі  наркозно–дихального апарата на суму 1  277 400,00 грн.

Медичні працівники на сільських лікарських дільницях  надають первинну медичну допомогу 75 116 мешканцям району, в тому числі: 13 163 – дитяче населення, 61 953 – доросле, 42 774 – працездатне.  Протягом 2016 року кошторис  КЗ «Черкаський районний центр ПМСД», що  на початок року становив 12 235 800 грн.,   було збільшено на загальну суму 1 011 992,5 грн. за рахунок коштів місцевого бюджету на суму – 165 000 грн., субвенції сільських рад – на суму 749 550 грн.  та коштів обласного бюджету на  97 442,5 грн.  Всі кошти було спрямовано  на поліпшення матеріально–технічної бази (закупівля обладнання, медикаментів) амбулаторій та ФАПів, проведення капітальних та поточних ремонтів (АЗПСМ с. Хацьки, Худяки, Леськи, Яснозір’я, ФАПу с. Чорнявка, ФП с. Бузуків) та забезпечення пільгових категорій населення (учасників АТО, інвалідів війни,  дітей–інвалідів) безоплатними медикаментами. Більше, як на 140 тис. грн.  придбано високоякісного медичного обладнання для надання первинної медико – санітарної допомоги, в тому числі – 2 електорокардіографи, тубус – кварц, 5 пульсометрів, 4 глюкометри, 2 портативних інгалятори небулайзер, 2 фетальних доплери,  2 холодильники,  дитячі та дорослі електронні ваги, діагностичний набір та сумку для укладання ліків.

Збільшення фінансування призвело до поліпшення показників роботи КЗ «Черкаський районний центр ПМСД», а саме: зниження  рівня первинної інвалідності осіб працездатного віку; охоплення туберкулінодіагностикою  всього дитячого населення, збільшення кількості онкологічних оглядів та  виявлення злоякісних пухлин на ранніх стадіях.

Всі ці заходи дозволили покращити якість надання медичних послуг населенню району.

Розвиток освіти та спорту

Районна державна адміністрація відповідно до наданих їй повноважень забезпечує розвиток усіх видів освіти,  фізичної культури і спорту. Завдяки координації дій районної державної адміністрації, районної ради та органів місцевого самоврядування система освіти району на сьогодні характеризується стабільними кількісними і якісними показниками.

У мережі навчальних закладів району відбулись певні зміни. На утримання Білозірської ОТГ передані заклади освіти с. Білозір’я та смт. Ірдинь,  Лозівоцький НВК реорганізований у дошкільний навчальний заклад «Сонечко» і переданий на утримання Будищенської сільської ради.

На даний час у районі функціонує 53 навчальних заклади, з них: 24 дошкільні, 25 загальноосвітніх, 1 навчально–виховний комплекс «ДНЗ–ЗОШ І–ІІІ ступенів», 3 позашкільних.

 Станом на 01.09.2016 в загальноосвітніх школах навчається 5777 дітей. Дошкільні навчальні заклади відвідує 2154  вихованці, 98,6 % дітей віком від 3 до 6(7) років охоплено різними формами дошкільної освіти. Позашкільною освітою охоплено 2633 вихованці, що становить 41,6% від загальної чисельності школярів району.

Позитивна динаміка народжуваності в районі, яка спостерігається з 2005 року, вплинула на контингент дітей у дошкільних навчальних закладах і призвела до виникнення дефіциту місць у них.  Із значним перевантаженням працюють дошкільні навчальні заклади сіл Дубіївка, Руська Поляна, Хацьки, Червона Слобода, Леськи.

З метою реалізації прав дітей на дошкільну освіту з 01 вересня 2016 року відкрито другу групу в Чорнявському НВК «ДНЗ–ЗОШ І–ІІІ ст.», ведуться активні роботи щодо завершення реконструкції ДНЗ «Веселка» с. Леськи.

Протягом 2016 року за кошти державного, обласного, районного, сільських бюджетів, спонсорські (благодійні) та батьківські кошти та за підтримки депутатів різних рівнів у школах району проведені поточні та капітальні ремонти,  реконструкції шкільних приміщень, частково замінено дерев’яні вікна на енергозберігаючі металопластикові, оновлено комп’ютерну техніку та комплекти шкільних меблів тощо.

На  безкоштовне   харчування   2820 дітей   початкових  класів  та  2078 дітей, які відпочивали  у пришкільних таборах, із  районного бюджету виділено  1994,6 тис. грн.

Забезпечено безоплатним підвезенням до місця навчання і додому 1162 учні та 168 вчителів. На ці цілі виділено понад 1,5 млн. грн.  Це – утримання  11 шкільних автобусів та оплата послуг перевізників.

В серпні нинішнього року на умовах співфінансування з обласного і районного бюджетів, а також за рахунок субвенції Чорнявської сільської ради,  придбано два шкільних автобуси для Чорнявського НВК «ДНЗ–ЗОШ  І–ІІІ ст.» та Шелепуської ЗОШ І–ІІІ ст.

За кошти районного бюджету у школах району та позашкільних закладах майже на 1 млн грн.  оновлено комп’ютерну техніку та за  кошти державного бюджету придбано два комп’ютерні класи для Червонослобідських шкіл.

Для Червонослобідської ЗОШ  І–ІІІ ст. №1  та Леськівської ЗОШ І–ІІІ ст. за кошти обласного та районного бюджетів встановлено 2–а лінгафонні кабінети.

В закладах освіти ефективно впроваджуються енергозберігаючі заходи. Зокрема, в приміщеннях було встановлено 364 енергозберігаючих вікна. Також  в усіх школах району, які опалюються  централізовано, встановлені лічильники тепла, розпочаті роботи по модернізації газових топкових. майже у всіх школах району проведено часткове оновлення комплектів шкільних меблів тощо.

Велика увага приділяється патріотичному вихованню молоді. Так  за кошти районного бюджету для всіх шкіл І–ІІІ ступенів придбані  пневматичні гвинтівки та плакати для вивчення предмету «Захист Вітчизни»,  установлено 15 спортивних майданчиків.

У 2015–2016 навчальному році обдаровані діти гідно представили район на обласних етапах предметних олімпіад  та конкурсі–захисті науково–дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України. 27 учнів стали призерами предметних олімпіад та  19 – переможцями конкурсу–захисту, ще 6 учнів відзначено грамотами.

Тертична Дар’я,  учениця 11 класу Руськополянської ЗОШ І–ІІІ ступенів №1, на всеукраїнському рівні підтвердила високий рівень знань та актуальність науково–дослідницької роботи, отримавши Диплом І ступеня та золоту медаль.

 Заклади освіти району, методичний кабінет мали перемоги у всеукраїнських та міжнародних конкурсах.  За системну роботу щодо популяризації інноваційної діяльності навчальних закладів Черкащини на міжнародному та всеукраїнському рівнях освітня галузь району нагороджена Дипломом Управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації «Лідер освіти Черкащини».

Для забезпечення якісного організованого відпочинку і оздоровлення дітей із районного бюджету виділено 642,1 тис. грн., що на 364 тис. грн. більше проти минулого року. У той же час було залучено близько 123 тис. грн. спонсорських коштів. Оздоровчими послугами в районі  було охоплено 3074 дітей, що  більше 40 відсотків до загальної кількості. Стовідсотково оздоровлено дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування. Перевага при оздоровленні надавалася дітям–інвалідам, з багатодітних та малозабезпечених родин, тим, які перебувають на диспансерному обліку, талановитим та обдарованим дітям.

Також, забезпечено відпочинком 47 дітей внутрішньо переміщених осіб та 88 дітей, батьки яких є учасниками АТО.

У районі організовано діяльність щодо розвитку фізичної культури та спорту, підтримку колективів фізкультури,  фізкультурно–оздоровчої роботи в загальноосвітніх закладах. Для фінансування фізкультурно–спортивної галузі у 2016 році було виділено 1310,4 тис грн. Окрім цього, затверджено Положення про виплату стипендій перспективним спортсменам, які захищають честь району на змаганнях всіх рівнів, входять до складу національних збірних команд України.

В с. Білозір’я у цьому році відкрито  сільську академію з футболу для дітей та юнацтва, встановлено 15 спортивно–гімнастичних  майданчиків в загальноосвітніх закладах.

У районі проводилися різноманітні спортивно–масові заходи для всіх вікових груп населення, кількість учасників  яких у порівнянні з минулим роком зросла на 100 осіб і становить 5012 спортсменів. Спортсмени району виступають на обласних і загальноукраїнських турнірах та займають призові місця. Для підготовки спортивного резерву функціонує районна  ДЮСШ «Мрія», яку  відвідує 436 учнів, що за звітний період взяли участь у 55 спортивних заходах. Виконали та підтвердили спортивний розряд кандидат у майстри  спорту України  – 7 спортсменів. Для зміцнення здоров’я та активного відпочинку всіх бажаючих різних вікових категорій в районі нараховується 108 спортивних споруд,

Традиційно проходять відкриті чемпіонати районної ДЮСШ «Мрія» з футболу, боксу, дзюдо, кінного спорту, орієнтування, турнір з футболу серед наймолодших на Кубок районної федерації футболу, районні  чемпіонати з лижних гонок, волейболу, баскетболу, гандболу, міні–футболу, богатирських ігор, легкоатлетичного кросу, шахів та шашок, кульової стрільби. Найбільш активно  беруть участь у  спортивних змаганнях  фізкультурники сіл Будище, Геронимівка, Руська Поляна, Свидівок, Худяки, Вергуни, Думанці. Щорічно проходять спартакіади школярів з 10 видів спорту та допризовної молоді, відбуваються шкільні та районні змагання.

Культура

У звітному періоді поточного року спрямовувались зусилля районної влади та громадськості на  виконання програм та проектів, які давали можливість сталого функціонування мережі закладів культури, збереження та примноження всіх видів самодіяльної народної творчості.  Реалізацію державної політики в галузі культури   району забезпечують 78 закладів культури, з них:  1 – районний організаційно–методичний центр народної творчості,  23 сільських  будинків  культури,  13 сільських клубів,   районний організаційно–методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи, районна дитяча бібліотека, 31 сільська бібліотека, 6 музеїв, Червонослобідська та Мошнівська дитячі музичні школи.  На утримання установ культури на кошторисними призначеннями  заплановано 13 372,9  тис. грн.

Закладами культури району постійно  здійснюються  заходи щодо  задоволення культурно – дозвільних потреб населення. Всього  проведено 4860 культурно–мистецьких  заходів, які відвідало  340700 осіб. Особлива увага приділяється заходам по популяризації історії України і рідного краю,  відродженню національної культури, краєзнавству, національно –патріотичному вихованню, вшануванню героїв АТО. Впродовж  звітного періоду учасники художньої самодіяльності Черкаського району взяли участь у  6–ти  Всеукраїнських конкурсах та фестивалях. Наразі 19 аматорських колективів району носять почесне звання: 16 – «народний»,  3 – «зразковий»

В  районі діє 365 клубних формувань, що налічують біля 5000 учасників, з них 185для дітей. За звітний період підготовлено та проведено 22 районних культурно–мистецьких заходи. В бібліотечних закладах налічується 34 комп’ютери. Є 25 одиниць копіювально–розмножувальної техніки. До мережі Інтернет має доступ 31 комп’ютер.  Для читачів району та бібліотекарів діють 2 веб–сайти. За поточний період до фондів бібліотек надійшло 1806 книг на загальну суму  92,6 тис. грн. Це більше на 1192 примірники від аналогічного періоду 2015 року. На базі Черкаської районної дитячої бібліотеки за підтримки фонду «Монсанто» та районної ради реалізовано пілотний проект «Кімната першої дитячої книги».

Розвиток громадянського суспільства

Останні роки можна охарактеризувати як час найбільшої активності громадян у суспільно–політичному житті та волонтерському русі,   які допомагають у вирішенні проблем соціально – економічного розвитку. У районі вдалося  досягти високого рівня співпраці і взаєморозуміння влади і громади. Постійно проводяться громадські слухання та громадські обговорення, ведеться чесний відкритий діалог, в ході якого жителі населених пунктів району вносять конструктивні пропозиції, що враховуються при прийнятті рішень.

Для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами, здійснення громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю, врахування громадської думки оновлено склад Громадської ради при райдержадміністрації, яка вже розпочала активну діяльність. Нещодавно за  участю членів Громадської ради пройшло широке обговорення проекту Програми економічного і соціального розвитку району на 2016 рік.

Згідно Закону України “Про доступ до публічної інформації” райдержадміністрацією розглянуто 83 інформаційні запити та надано відповіді громадянам.

У районі діють близько 10 громадських організацій, на підтримку яких з районного бюджету упродовж  року виділено більше 268 тис. грн.

У нинішньому році Черкаською районною організацією ветеранів України виграно соціальний проект, який проводила облдержадміністрація, під назвою «Збереження довкілля та покращення природокористування», на кошти від якого очищено колодязь громадського користування у с. Червона Слобода та посаджено алею дерев у с. Степанки.

Допомога учасникам АТО

Розпорядженням райдержадміністрації від 19.10.2015 № 296 створено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, де військовослужбовці  мають змогу отримати інформацію щодо надання пільг та різних видів державних допомог відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, установами  та організаціями району. На засіданнях Центру розглядається вирішення найбільш актуальних для учасників АТО проблем.

Питання надання допомоги  атовцям,  їх звернення є першочерговими для всіх відділів та структурних підрозділів  райдержадміністрації.  На обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  близько 600 осіб, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 10. Крім того, в районі нараховується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „ Сім’ї  загиблого учасника АТО ”– 5. Протягом звітного періоду фахівцями із соціальної роботи було  відвідано 310 сімей, члени яких перебувають чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції. З метою якісного та своєчасного надання їм допомоги складається соціальний паспорт потреб учасника АТО.

Тим, хто брав участь у антитерористичній операції, та їхнім родинам забезпечується  всебічна підтримка. Зокрема, їм виплачено одноразової грошової допомоги за рахунок коштів районного бюджету на суму 137 тис. грн. Усі учасники бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, а саме: з державного бюджету їм надається 75% знижка вартості житлово–комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам – надавачам комунальних послуг.

Особлива увага звертається на забезпечення медичних послуг. У 2016 році для надання комплексної медичної допомоги учасникам АТО з районного бюджету спрямували 50 тис. грн.  для Черкаської ЦРЛ та 40 тисяч гривень  –  на КЗ «Центр первинної медико–санітарної допомоги».  Цьогорічно  за медичною допомогою звернулися 245 учасників АТО, 97 з них отримали стаціонарне лікування, 29 – амбулаторне.

Протягом року видано 24 довідки для одержання путівки на санаторно–курортне лікування та оформлено 8 санаторно–курортних карт.  Для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги на базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО, демобілізованих із зони АТО, та членів їхніх сімей, сім’ям загиблих учасників АТО.

Всі учасники АТО мають право на першочергове безкоштовне протезування зубів. В нинішньому році 10 учасникам АТО зробили зубопротезування на загальну суму 7473,18 грн. У Черкаській ЦРЛ працює практичний психолог, послугами якого скористалися 33 військовослужбовці.

До районного центру зайнятості звернулось 65 осіб із числа осіб демобілізованих з військової служби, 43 особи зареєструвалися та мають статус безробітних. Працевлаштовано 13 осіб,  2 – підвищили свою кваліфікацію та одержали одноразову грошову допомогу на відкриття підприємницької діяльності, 4 – направлено на навчання.

Для вирішення проблем учасників АТО та членів їх сімей  відділом освіти райдержадміністрації розроблено заходи, відповідно до яких створено базу даних дітей, батьки або члени сімей яких є учасниками АТО. Так  діти дошкільного віку, один з батьків яких є військовослужбовцем, знаходиться в зоні АТО, до дошкільних навчальних закладів влаштовуються позачергово. Безкоштовним харчуванням забезпечено 65 учнів загальноосвітніх шкіл та НВК, батьки яких є учасниками АТО (учасники бойових дій). Звільнено від оплати за харчування дітей в дошкільних навчальних закладах 58 батьків чи осіб, що їх заміняють, та є учасниками АТО.

Волонтерська діяльність

Жителі району не залишаються осторонь проблем держави: це прості люди, учні, працівники  трудових колективів та пенсіонери, сільські голови, територіальні громади – кожен вніс хоча б частину у спільну мету – допомогу нашим бійцям, які виборюють нашу незалежність на Сході України. Значну роботу при тісній співпраці з райдержадміністрацією здійснюють громадські  організації «Об’єднання патріотичних сил», «Об’єднання бійців реформаторів», спрямовану передусім на підтримку військовослужбовців, у тому числі і наших земляків.  Вони здійснюють адресну допомогу бійцям,  які перебувають на Сході України і беруть участь в АТО, а також військовим, що проходять навчальну підготовку.  Волонтери встановлюють потреби солдатів, забезпечують їх продуктами і одягом, обладнанням та запчастинами, засобами захисту і маскування, медикаментами та побутовими речами.

Значний внесок у допомогу учасникам АТО роблять і підприємства. Кошти, перераховані фермерськими господарствами, сільськогосподарськими товариствами та підприємцями спрямовуються на придбання необхідного спорядження, продуктів харчування та одягу. Висловлюю слова подяки  волонтерам та небайдужим людям,  усім, хто допомагає практичними діями, розумінням та конструктивними порадами.

В цілому аналіз результатів роботи райдержадміністрації та її структурних підрозділів в частині виконання делегованих повноважень засвідчив, що протягом 2016 року шляхом застосування економічних та організаційних важелів вдалося забезпечити виконання соціальних і економічних  програм. Черкаська районна державна адміністрація і надалі тісно співпрацюватиме з районною радою, органами місцевого самоврядування, територіальними органами міністерств з тим, аби продовжити нарощувати власний потенціал району та поліпшувати життєвий рівень населення.

15.12.2016…………………………………………………………………………………………………………………..

Програма-соціально-економічного-розвитку.docx  

22.11.2016…………………………………………………………………………………………………………………..

                         Захисти своє майбутнє – своїх дітей!

Захист життя, здоров’я, можливості повноцінного розвитку, виховання та освіти дітей – це обов`язок і батьків, і всього суспільства. На сторожі захисту інтересів неповнолітніх від злочинних посягань стоїть ЗАКОН.

Так, згідно з Законом України «Про охорону дитинства» від 26.04.2001 держава здійснює захист дітей від усіх форм насильства, залучення до вчинення злочинів, примушування до жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.

Профілактика боротьби зі злочинністю повинна здійснюватись шляхом посилення правової обізнаності серед неповнолітніх та дорослого населення, тому пропонуємо обговорити ряд статей Кримінального кодексу України.

Слід зазначити, що чинне Законодавство України у першу чергу стоїть на сторожі  захисту дітей від усіх форм насильства і закріплене наступними статтями.

Стаття 120. Доведення до самогубства

 1. Доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, примусу до протиправних дій або систематичного приниження її людської гідності, карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
 2. Те саме діяння, вчинене щодо особи, яка перебувала в матеріальній або іншій залежності від винуватого, або щодо двох або більше осіб, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 3. Діяння, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо воно було вчинене щодо неповнолітнього, карається позбавленням волі строком від семи до десяти років.

Стаття 130. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби

 1. Свідоме поставлення іншої особи в небезпеку зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
 2. Зараження іншої особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби особою, яка знала про те, що вона є носієм цього вірусу, карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
 3. Дії, передбачені частиною другою цієї статті, вчинені щодо двох чи більше осіб або неповнолітнього, –

караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

 1. Умисне зараження іншої особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, –

карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Стаття 146. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини

 1. Незаконне позбавлення волі або викрадення людини караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
 2. Ті самі діяння, вчинені щодо малолітнього або з корисливих мотивів, щодо двох чи більше осіб або за попередньою змовою групою осіб, або способом, небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого, або таке, що супроводжувалося заподіянням йому фізичних страждань, або із застосуванням зброї, або здійснюване протягом тривалого часу, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, або такі, що спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Стаття 147. Захоплення заручників

 1. Захоплення або тримання особи як заручника з метою спонукання родичів затриманого, державної або іншої установи, підприємства чи організації, фізичної або службової особи до вчинення чи утримання від вчинення будь-якої дії як умови звільнення заручника карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
 2. Ті самі дії, якщо вони були вчинені щодо неповнолітнього або організованою групою, або були поєднані з погрозою знищення людей, або такі, що спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі строком від семи до п’ятнадцяти років.

Стаття 149. Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини

 1. Торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи, караються позбавленням волі строком від трьох до восьми років.
 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені щодо неповнолітнього або щодо кількох осіб, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або особою, від якої потерпілий був у матеріальній чи іншій залежності, або поєднані з насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров’я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, караються позбавленням волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.
 3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені щодо малолітнього, або організованою групою, або поєднані з насильством, небезпечним для життя або здоров’я потерпілого чи його близьких, або з погрозою застосування такого насильства, або якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі строком від восьми до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 150. Експлуатація дітей

 1. Експлуатація дитини, яка не досягла віку, з якого законодавством дозволяється працевлаштування, шляхом використання її праці карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 2. Ті самі дії, вчинені щодо кількох дітей або якщо вони спричинили істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини, або поєднані з використанням дитячої праці в шкідливому виробництві, караються позбавленням волі строком від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, караються позбавленням волі строком від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом

 1. Використання батьками або особами, які їх замінюють, малолітньої дитини для заняття жебрацтвом (систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб) карається обмеженням волі строком до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
 2. Ті самі дії, вчинені щодо чужої малолітньої дитини або пов’язані із застосуванням насильства чи погрозою його застосування, а так само вчинені повторно або особою, яка раніше скоїла один із злочинів, передбаченихстаттями 150,303304 цього Кодексу, або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, а також якщо внаслідок таких дій дитині спричинені середньої тяжкості чи тяжкі тілесні ушкодження, караються позбавленням волі строком від п’яти до десяти років.

Стаття 152. Зґвалтування

 1. Зґвалтування, тобто статеві зносини із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи, карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
 2. Зґвалтування, вчинене повторно або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбаченихстаттями 153-155цього Кодексу, карається позбавленням волі строком від п’яти до десяти років.
 3. Зґвалтування, вчинене групою осіб, або зґвалтування неповнолітньої чи неповнолітнього карається позбавленням волі строком від семи до дванадцяти років.
 4. Зґвалтування, що спричинило особливо тяжкі наслідки, а також зґвалтування малолітньої чи малолітнього карається позбавленням волі строком від десяти до п’ятнадцяти років.

Стаття 153. Насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом

 1. Задоволення статевої пристрасті неприродним способом із застосуванням фізичного насильства, погрози його застосування або з використанням безпорадного стану потерпілої особи –

карається позбавленням волі строком до п’яти років.

 1. Те саме діяння, вчинене повторно або групою осіб, або особою, яка раніше вчинила будь-який із злочинів, передбаченихстаттями 152 або154 цього Кодексу, а також вчинене щодо неповнолітньої чи неповнолітнього, карається позбавленням волі строком від трьох до семи років.
 2. Те саме діяння, вчинене щодо малолітньої чи малолітнього, або якщо воно спричинило особливо тяжкі наслідки, карається позбавленням волі строком від десяти до п’ятнадцяти років.

Стаття 154. Примушування до вступу в статевий зв’язок

 1. Примушування жінки чи чоловіка до вступу в статевий зв’язок природним або неприродним способом особою, від якої жінка чи чоловік матеріально або службово залежні, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом строком до шести місяців.
 2. Ті самі дії, поєднані з погрозою знищення, пошкодження або вилучення майна потерпілої (потерпілого) чи її (його) близьких родичів або розголошення відомостей, що ганьблять її (його) чи близьких родичів, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Стаття 155. Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості

 1. Статеві зносини з особою, яка не досягла статевої зрілості, караються обмеженням волі строком до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, вчинені батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, або якщо вони спричинили безплідність чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Стаття 156. Розбещення неповнолітніх

 1. Вчинення розпусних дій щодо особи, яка не досягла шістнадцятирічного віку, караються обмеженням волі строком до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.
 2. Ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого або піклування про нього, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Стаття 164. Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей

 1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, карається громадськими роботами строком від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
 2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, карається громадськими роботами строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.

Стаття 166. Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

ВТЯГНЕННЯ  НЕПОВНОЛІТНІХ   У ЗЛОЧИННУ  ДІЯЛЬНІСТЬ

Згідно зі ст. 304 ККУ втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття же­брацтвом, азартними іграми карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років, а ті самі дії, вчинені щодо малолітньої особи або батьком, матір’ю, вітчимом, мачухою, опікуном чи піклувальником, або особою, на яку покладено обов’язки щодо виховання потерпілого чи піклування про нього, караються позбавленням волі на строк від чотирьох до десяти років.

Кримінальний Кодекс України визначає, що кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося шістнадцять років. Однак особи, що вчинили злочини у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство, посягання на життя державного чи громадського діяча, працівника правоохоронного органу, умисне тяжке та середньої тяжкості тілесне ушкодження, бандитизм, зґвалтування, насильницьке задоволення статевої пристрасті, крадіжку, грабіж, розбій, вимагання, умисне знищення або пошкодження майна, угон, та хуліганствою

До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом можуть бути застосовані такі основні види покарань, як штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт та позбавлення волі на певний строк (ст. 98).

До неповнолітніх, які не досягли віку кримінальної відповідальності (14 років), застосовуються такі примусові заходи виховного характеру:

– зобов’язання привселюдно чи в іншій формі вибачитись перед потерпілим;

–   попередження;

–  передача під нагляд батькам чи особам що їх замінюють, або під нагляд педагогічного чи трудового колективу з його згоди, а також окремим громадянам на їх особисте прохання;

–  покладання на неповнолітнього, який досяг 15 років і має майно чи заробіток, зобов’язку відшкодувати заподіяний збиток;

–  направлення неповнолітнього у спеціальну навчально-виховну установу для дітей і підлітків до його виправлення, але щонайбільше на 3 роки.

Аналіз комплексу кримінально-законодавчих норм про кримінальну відповідальність неповнолітніх переконує, що створений для підлітків режим відповідальності істотно більш пільговий, ніж для дорослих злочинців, при рівних обставинах.

03.08.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………….

В районі проводиться громадське обговорення:

       ПРОГРАМА

розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки

      Вступ

З метою покращення стану соціально-економічного розвитку, інвестиційної привабливості та створення умов для безпечного і повноцінного життя, праці і відпочинку населення району, існує необхідність поліпшення ситуації у сфері дорожнього господарства.

На виконання доручення голови облдержадміністрації № 15-Д, згідно законів України «Про автомобільні дороги», «Про дорожній рух», «Про транспорт», «Про автомобільний транспорт», «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», постанови Кабінету Міністрів України від 30 березня 1994 року № 198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони» розроблена Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки (далі – Програма).

Програма передбачає протягом 2016 – 2017 років забезпечити проведення ремонту вулиць та доріг загального користування місцевого значення Черкаського району.

 

 1.                                 Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована Програма

Мережа автомобільних доріг є невід’ємною частиною єдиної транспортної системи України, яка забезпечує роботу всіх галузей економіки та соціальний розвиток територій. Від стану автомобільних доріг залежать витрати на перевезення вантажів та пасажирів, рівень цін, зайнятість населення, екологічний стан навколишнього середовища та темпи розвитку економіки загалом.

Створення сприятливих умов, необхідних для стабільного та ефективного розвитку дорожнього комплексу району, залишається одним із пріоритетних завдань діяльності Черкаської районної державної адміністрації та районної ради.

Протяжність автомобільних доріг загального користування на території Черкаського району складає 361,8 км, з них дороги державного значення – 180 км, місцевого значення – 181,8 км.

У зв’язку зі значним транспортним навантаженням шляхова мережа району втрачає свої експлуатаційні якості і потребує поточного і капітального ремонту.

З огляду на зазначене, з врахуванням необхідності здійснення реформування державного управління автомобільними дорогами у найближчому періоді, розроблена Програма розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки.

 1.                                                Визначення мети Програми

Метою Програми є:

 • створення безпечних умов дорожнього руху та розвиток дорожньої інфраструктури;
 • покращення показників соціально-економічного розвитку району, його інвестиційної та туристичної привабливості, піднесення виробництва за рахунок будівництва, реконструкції, ремонту та утримання основних доріг загального користування;
 • забезпечення життєво важливих інтересів населення, об’єктів виробництва, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування шляхом поліпшення стану автотранспортного сполучення.

3.Основні завдання та напрями Програми

Основними завданнями програми є:

 • збереження наявної мережі автомобільних доріг з доведенням термінів експлуатації дорожнього покриття до міжремонтних строків;
 • забезпечення надійного і безпечного руху автомобільними дорогами загального користування місцевого значення;
 • поліпшення транспортно-експлуатаційного стану доріг у сільській місцевості;
 • підвищення рівня інвестиційної привабливості та туристичних зв’язків.

 

 1.                               4. Обсяги та джерела фінансування програми

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів загального та спеціального фондів районного бюджету, коштів сільських бюджетів району та інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Сільські ради приймають рішення про передачу субвенції районному бюджету. У договорі на передачу субвенції чітко вказується дорога, на яку планується спрямувати кошти.

Головним розпорядником коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення виступає Черкаська районна державна адміністрація.

Виконавцем Програми та замовником робіт є Служба автомобільних доріг у Черкаській області (далі – Служба), на балансі якої знаходяться дороги загального користування місцевого значення.

Переліки доріг, затверджені даним рішенням, попередньо узгоджено зі Службою (додаток 1, 2).

Перерахування коштів з районного бюджету здійснюється на підставі розпорядження Черкаської районної державної адміністрації та заявок головного розпорядника коштів у межах помісячного розпису районного бюджету з урахуванням обсягів виконаних робіт.

Служба, як виконавець, щомісячно звітує перед Черкаською районною державною адміністрацією про використання коштів у розрізі об’єктів.

 1. Очікувані результати виконання Програми

 Виконання Програми забезпечить:

 • збереження існуючої мережі та покращення експлуатаційного стану автомобільних доріг загального користування місцевого значення;
 • поліпшення умов руху автотранспорту, у тому числі маршрутів, на дорогах загального користування місцевого значення, на аварійних ділянках шляхом проведення на них ремонтних робіт;
 • покращення транспортного, пішохідного зв’язку та безпеки дорожнього руху.

    6. Координація та контроль за ходом виконання програми

Координатором реалізації Програми є управління економіки Черкаської районної державної адміністрації, постійна комісія районної ради з питань бюджету, фінансів, інвестиційної політики та соціального забезпечення та постійна комісія районної ради з питань економічного розвитку села, комунальної власності та державної регуляторної політики.

 

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЧЕРКАСЬКЕ РАЙОННЕ ВІДДІЛЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ СІЛЬСЬКИХ ТА СЕЛИЩНИХ РАД

І. Загальні положення.

1.1. Черкаське районне відділення (далі – районне відділення) Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад (далі – Асоціація), є структурним підрозділом Асоціації, утвореним згідно із Статутом Асоціації з метою реалізації її повноважень на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

1.2. Районне відділення у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» та іншими актами законодавства, статутом Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад і цим Положенням.

1.3. Районне відділення з метою забезпечення виконання завдань, що належать до його компетенції, взаємодіє з Черкаським регіональним відділеннями Асоціації, громадськими організаціями і місцевими органами виконавчої влади Черкаського району.

1.4. Районне відділення підзвітне Правлінню та Виконавчій дирекції Асоціації.

1.5. Діяльність районного відділення здійснюється на громадських засадах.

 

ІІ. Основні завдання.

2.1. Основними завданнями районного відділення є:

– створення умов для ефективного здійснення повноважень місцевого самоврядування у сфері сільського розвитку;

– надання допомоги органам місцевого самоврядування у прийнятті ними ефективних рішень щодо комплексного розвитку села, підготовці місцевих програм соціально-економічного розвитку тощо;

– сприяння органам місцевого самоврядування у підвищенні згуртованості локальних спільнот і громад, нарощенні потенціалу їхнього саморозвитку на основі ефективного використання внутрішніх активів, розвитку партнерства між громадами, підприємницькими структурами, органами влади з метою диверсифікації і зростання сільської економіки;

– сприяння реалізації програм, проектів і заходів, спрямованих
на підвищення професійної компетентності працівників сільських та селищних рад району;

– участь у розробці, громадському обговоренні, оцінці регуляторних
та нормативно-правових актів, що стосуються діяльності територіальних громад сільських та селищних рад;

– розв’язання місцевих проблем як безпосередньо, так і через Асоціацію;

– проведення консультацій з місцевими органами виконавчої влади
з питань фінансово-бюджетної політики та розробки і реалізації програм соціально-економічного розвитку району;

– здійснення аналізу проблем розвитку району і діяльності органів місцевого самоврядування, розроблення і внесення пропозицій Асоціації щодо необхідності вирішення питань, що мають регіональне та загальнодержавне значення.

2.2. Районне відділення виконує інші завдання відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» і Статуту Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад.

ІІІ. Порядок утворення районного відділення Асоціації.

3.1. Районне відділення Асоціації утворюється з метою об’єднання сільських та селищних рад – членів Асоціації, які знаходяться на території Черкаського району.

3.2. Районне відділення є одним та єдиним представником Асоціації
у Черкаському районі.

3.3. Рішення про утворення районного відділення приймається не менш як трьома уповноваженими особами сільських і селищних рад – членів Асоціації на Установчих зборах.

ІV. Органи управління районного відділення
та порядок їх діяльності.

4.1. Органами управління районного відділення є:

– збори керівників територіальних громад району;

– правління районного відділення;

– голова районного відділення.

4.2. Вищим органом управління районного відділення є збори керівників територіальних громад рад, які скликаються у разі потреби, але не рідше ніж один раз на рік.

4.3. Рішення про скликання чергових зборів приймається правлінням районного відділення за пропозицією голови районного відділення.

4.4. Збори керівників територіальних громад району вирішують питання, пов’язані з:

– перспективами соціально-економічного розвитку сіл, селищ району, вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування;

– виконанням статутних завдань Асоціації та планів діяльності районного  відділення;

– узгодженням напрацьованих пропозицій, що надсилатимуться Асоціації, про вирішення питань з удосконалення законодавства,
що регулює діяльність органів місцевого самоврядування та впливає
на ефективність  місцевого розвитку;

– обранням членів правління районного відділення та його голови;

– інші питання, що належать до компетенції районного відділення.

4.5. Збори керівників територіальних громад району вважаються правомочними, якщо на них присутні понад половини представників відповідних місцевих рад.

4.6. Правління районного відділення є постійно діючим органом у період між зборами, яке вирішує поточні питання діяльності районного відділення, приймає рішення з організації виконання повноважень районного відділення, рішень Правління Асоціації та зборів керівників територіальних громад району.

4.7. Засідання правління районного відділення проводяться в міру необхідності, але не рідше ніж один раз у три місяці. Рішення, прийняті на засіданні правління, вважаються правомочними, якщо на засіданні присутні більше половини членів.

4.8.  Рішення правління приймаються простою більшістю голосів членів.

4.9. Голова районного відділення:

– керує діяльністю районного  відділення;

– представляє інтереси районного відділення в місцевих органах виконавчої влади, представницьких органах місцевого самоврядування, громадських організаціях, підприємствах, установах і організаціях незалежно від їх підпорядкування та форм власності;

– бере участь в засіданнях правління Черкаського регіонального відділення Асоціації, залучається Асоціацією для участі в роботі консультативно-дорадчих органів з питань місцевого самоврядування
при Верховній Раді України і Кабінеті Міністрів України;

– вносить місцевим органам виконавчої влади, представницьким органам місцевого самоврядування пропозиції про проведення консультацій щодо проектів рішень та інших нормативно-правових актів з питань місцевого
і регіонального розвитку та діяльності органів місцевого самоврядування;

– подає Асоціації аргументовані пропозиції щодо питань, вирішення яких належать до компетенції державних органів вищого рівня;

– забезпечує виконання статутних завдань Асоціації, а також рішень, прийнятих зборами представників районних відділень і представників територіальних громад району;

– веде збори та засідання правління районного відділення;

– вирішує інші питання, пов’язані з діяльністю районного відділення;

Голова районного відділення підзвітний і підконтрольний Правлінню Черкаського регіонального відділення Асоціації та її Виконавчій дирекції.

Встановити щорічний розмір членських внесків – 10 копійок з кожного жителя територіальної громади району.

V. Припинення діяльності районного відділення.

5.1. Діяльність районного відділення може бути припинено за рішенням зборів керівників територіальних громад Черкаського району.

 

30.05.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Триває активне обговорення щодо утворення на території Черкаського району трьох нових об’єднаних територіальних громад з центрами  у Мошнах, Руській Поляні та Червоній Слободі.

До Мошнівської об’єднаної територіальної громади повинно увійти 14 населених пунктів: Мошни, Софіївка, Станіславчик, Шелепухи, Гута-Станіславчицька, Кумейки, Гута-Межирицька, Тубільці, Березняки, Первомайське, Хрещатик, Яснозір’я, Байбузи, Закревки.

До Руськополянської об’єднаної територіальної громади мають увійти 7 населених пунктів: Руська Поляна, Герониміка, Степанки, Бузуків, Хутори, Хацьки, Дубіївка.

До Червонослобідської об’єднаної територіальної громади мають увійти 7 населених пунктів: Леськи, Думанці, Чубівка, Чорнявка, Худяки, Сагунівка, Вергуни, Нечаївка.

Білозірська громада

Мошнівська громада

Руськополянська громада

Червонослобідська громада

1_ЗУ про сп╕вроб╕тництво ТГ

2_Методреком по ЗУ про сп╕вроб ТГ

3_Форми договор╕в про сп╕вроб ТГ

4_Практ комент ЗУ про сп╕вроб ТГ

5_Слайд-показ сп╕вроб╕тництво ТГ

Карта Черкаської області із зазначеними громадами

16.05.2016______________________________________________________________

СТРАТЕГІЯ
державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

Стратегія державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні (далі – Стратегія) спрямована на реалізацію принципів, пріоритетів, завдань державної політики у сфері розвитку громадянського суспільства. Стратегія визначає концептуальні, взаємодоповнювальні напрями діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо створення належних умов для розвитку громадянського суспільства.

Стратегія спрямована на утвердження громадянського суспільства як гарантії демократичного розвитку держави, запровадження громадського контролю за діяльністю влади, забезпечення незалежної діяльності інститутів громадянського суспільства, посилення їх впливу на прийняття суспільно важливих рішень, створення умов для забезпечення широкого представництва інтересів громадян в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій із громадськістю з важливих питань життя суспільства і держави.

1. Загальні положення

За Конституцією Україна є демократичною, соціальною, правовою державою; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; держава відповідає перед людиною за свою діяльність; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави. Основний Закон України, закріплюючи права і свободи людини і громадянина, визначає невичерпність конституційних прав і свобод.

Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства виходить, зокрема, з необхідності утвердження та забезпечення прав і свобод людини, гарантії яких закріплені у фундаментальних міжнародних документах, насамперед Загальній декларації прав людини, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та відповідних протоколах до неї, Міжнародному пакті про громадянські та політичні права, Міжнародному пакті про економічні, соціальні та культурні права, Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, інших міжнародних документах у цій сфері.

Стратегія виходить із розуміння громадянського суспільства та його інституцій як такого стану суспільства, в якому вільно реалізуються основоположні права і свободи людини і громадянина через різноманітні форми публічної громадської активності та самоорганізації.

Держава і громадянське суспільство в рамках демократичного устрою заінтересовані в діалозі та партнерстві, підвищенні ефективності взаємодії. Без розвиненого громадянського суспільства, зокрема без створення належних умов для забезпечення свободи думки і слова, вільного вираження поглядів і переконань, свободи об’єднань, свободи зборів, участі громадян в управлінні державними справами та місцевому самоврядуванні, держава не створить можливостей для забезпечення функціонування різних моделей демократії участі, що у поєднанні з безпосередньою та представницькою демократією є умовою успішної модернізації, європейської інтеграції та сталого розвитку.

Україною за роки незалежності зроблені певні кроки до розвитку та зміцнення громадянського суспільства.

Регулювання окремих складових політики сприяння розвитку громадянського суспільства забезпечено, зокрема, Законами України «Про об’єднання громадян», «Про соціальний діалог в Україні», «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про інформацію», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про організації роботодавців», «Про органи самоорганізації населення», «Про професійних творчих працівників та творчі спілки», «Про благодійництво та благодійні організації», «Про волонтерську діяльність», «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про соціальні послуги», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

Процес законодавчого забезпечення у цій сфері в останні роки також має позитивну тенденцію. Так, у 2010 – 2011 роках прийнято Закони України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», «Про доступ до публічної інформації», «Про безоплатну правову допомогу», «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», внесено зміни до Закону України «Про інформацію». Цими актами визначено, зокрема, засади внутрішньої політики України у сферах розбудови державності, формування інститутів громадянського суспільства, порядок забезпечення права кожного на доступ до інформації суб’єктів владних повноважень, державні гарантії щодо надання безоплатної правової допомоги.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2007 року № 1035-р схвалено Концепцію сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства. На реалізацію її положень органами виконавчої влади видано низку відповідних нормативно-правових актів. Реалізовуючи державну політику у сфері розвитку демократії участі, Кабінет Міністрів України 3 листопада 2010 року видав постанову № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», якою затвердив Порядок проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики.

Проте аналіз розвитку громадянського суспільства в Україні свідчить про наявність комплексу проблем, що є актуальними як для суспільства, так і для держави:

зберігаються тенденції до непрозорості, закритості та забюрократизованості в діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування замість налагодження ефективного діалогу з суспільством;

недосконалість чинного законодавства створює штучні бар’єри для утворення та діяльності інститутів громадянського суспільства;

механізми участі громадськості у формуванні та здійсненні державної політики належним чином не реалізовуються;

податкове навантаження не стимулює діяльність і розвиток інститутів громадянського суспільства та їх підтримку вітчизняними благодійними організаціями;

більшість інститутів громадянського суспільства не має доступу до державної фінансової підтримки та вітчизняної благодійної підтримки;

потенціал інститутів громадянського суспільства щодо надання соціальних послуг населенню не використовується.

Діяльність інститутів громадянського суспільства характеризується недостатнім рівнем їх інституційної, фінансової та кадрової спроможності.

Як підсумок, вітчизняними та міжнародними неурядовими організаціями фіксується низький рівень суспільно значущої добровільної активності громадян.

Позитивні приклади налагодження ефективної співпраці між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства є поодинокими, а не системною практикою. Рівень взаємної довіри між владою, підприємницькими колами та інститутами громадянського суспільства є низьким, що проявляється у відчуженості замість солідарної відповідальності за стан суспільного розвитку.

Низький рівень усвідомлення громадянами механізмів демократії участі та самоорганізації у процесі розв’язання суспільних проблем зумовлений відсутністю усталеної демократичної практики. Перешкодами розвитку є також несформована громадянська культура, низький рівень усвідомлення суспільством таких базових понять, як «громадянське суспільство», «демократія», «верховенство права», розуміння принципу поділу влади, узгодження інтересів, толерантності та пошуку консенсусу, багатоконфесійності і поваги до прав меншин. Досить високим є й рівень суспільної підтримки патерналістського характеру держави.

Процеси розвитку громадянського суспільства на шляху утвердження демократії також потребують повноцінного законодавчого забезпечення з обов’язковим урахуванням міжнародних стандартів у цій сфері, зокрема Рекомендацій Ради Європи щодо правового статусу неурядових організацій в Європі, та кращих європейських практик.

Із цією метою ініціюється комплексний підхід до реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства шляхом затвердження Стратегії.

2. Мета та стратегічні пріоритети державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

Метою державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні є створення більш сприятливих умов, спрямованих на задоволення інтересів, захист прав і свобод людини і громадянина, дальше становлення громадянського суспільства на засадах безпосередньої, представницької демократії, широкого впровадження форм демократії участі, самореалізації та самоорганізації громадян.

Стратегічними пріоритетами державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні є:

сприяння встановленню максимальної відкритості, прозорості та підзвітності суспільству органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

зростання соціального капіталу для підвищення рівня взаємодовіри та взаємодії у суспільстві;

створення сприятливих умов для утворення та функціонування інститутів громадянського суспільства;

забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, зокрема, шляхом створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави;

запровадження громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, посилення впливу інститутів громадянського суспільства на прийняття управлінських рішень та їх реалізацію;

сприяння благодійній, волонтерській діяльності, іншим формам громадської активності та громадянської культури.

Розбудова громадянського суспільства в Україні має орієнтуватися на європейські стандарти забезпечення та захисту прав і свобод людини, зокрема впровадження практики належного врядування, доброчесності, відкритості, прозорості та підзвітності інститутів влади, створення умов для різноманіття суспільних інтересів, у тому числі економічних, екологічних, соціальних, культурних, релігійних, територіальних тощо, і форм їх вираження (громадські ініціативи, суспільні рухи, асоціації, об’єднання).

Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства має бути спрямована на вдосконалення правових механізмів та практики демократії участі. Тільки через активну участь у суспільних процесах у людини формуються відповідні цінності, тип поведінки щодо необхідності участі у громадському житті.

Демократія участі є інструментом, який сприятиме розвитку існуючих форм безпосередньої і представницької демократії та має стати основою суспільного розвитку.

Влада повинна створити умови для повноцінного забезпечення та стимулювання громадської активності, зокрема, шляхом забезпечення відкритості і прозорості своєї діяльності, залучення громадян та їх об’єднань до формування і реалізації політики на всіх рівнях.

Гармонійне поєднання громадського впливу на прийняття рішень та контролю за діяльністю влади має підвищити рівень суспільної компетентності і довіри до влади, стати гарантією становлення демократії в Україні.

Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні має бути спрямована на використання можливостей громадянського суспільства, зокрема, щодо забезпечення неконфліктних відносин в етнонаціональній, культурній та конфесійній сферах, соціального міжсекторального партнерства між владою, бізнесом та інститутами громадянського суспільства, створення умов для безпосереднього залучення до підготовки управлінських рішень заінтересованих суспільних груп, що сприятиме забезпеченню в державі суспільної злагоди, соціального миру, сталого розвитку та стабільності.

3. Принципи державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні грунтується на принципах:

пріоритету прав і свобод людини; верховенства права; рівності та недискримінації; взаємної відповідальності держави і громадянського суспільства за вирішення завдань розвитку суспільства та держави; відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування під час здійснення ними своїх повноважень; партнерства та конструктивної взаємодії держави і громадянського суспільства; стимулювання громадської активності; залучення інститутів громадянського суспільства до формування та реалізації державної політики, у тому числі державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства, на всіх рівнях; невтручання органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в діяльність інститутів громадянського суспільства, у тому числі засобів масової інформації, за винятком випадків, установлених законом.

4. Завдання державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та шляхи їх реалізації

Завданнями реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні є:

приведення національного законодавства щодо діяльності інститутів громадянського суспільства у відповідність з європейськими стандартами;

конституційне закріплення в рамках процесу модернізації Конституції України інститутів громадянського суспільства, основ їх взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

сприяння становленню та розвитку мережі інститутів громадянського суспільства у багатоманітності їх форм;

налагодження ефективної взаємодії інститутів громадянського суспільства з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування;

забезпечення участі громадянського суспільства та його інститутів у процесах формування і реалізації державної, регіональної політики;

впровадження європейських підходів до питань делегування інститутам громадянського суспільства окремих функцій держави щодо реалізації державної політики в гуманітарній та соціальній сферах;

забезпечення умов для активізації участі громадян у процесі підготовки та прийняття управлінських рішень, здійснення ефективного громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, зокрема, щодо запобігання та протидії корупції, підвищення прозорості діяльності цих органів;

підтримка різноманітних форм місцевої демократії;

укорінення громадянської культури та суспільної практики волонтерства і благодійництва, забезпечення сприятливих умов для їх розвитку;

створення системи ресурсного забезпечення сталої діяльності інститутів громадянського суспільства;

підтримка громадських ініціатив, спрямованих на формування культури гендерної рівності, подолання стереотипів щодо ролі та місця чоловіків і жінок у суспільстві.

Реалізація державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо вдосконалення правового регулювання порядку утворення та діяльності інститутів громадянського суспільства передбачає:

спрощення процедур та скорочення строків реєстрації інститутів громадянського суспільства (громадські, благодійні організації, органи самоорганізації населення тощо);

забезпечення права іноземців та осіб без громадянства, юридичних осіб приватного права на свободу об’єднання та заснування і участі в організаціях за професійною ознакою;

надання інститутам громадянського суспільства права здійснювати свою діяльність на всій території України;

запровадження європейських механізмів контролю органів виконавчої влади за діяльністю інститутів громадянського суспільства;

унормування питання щодо безпосереднього здійснення інститутами громадянського суспільства господарської діяльності з метою виконання статутних завдань;

удосконалення процедур проведення місцевих референдумів, мирних зібрань, загальних зборів (конференцій), громадських слухань членів територіальної громади за місцем проживання;

удосконалення правового статусу органів самоорганізації населення, встановлення гарантій їх діяльності;

адаптацію законодавства України у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до законодавства Європейського Союзу;

створення належних умов для участі молодих громадян через молодіжні громадські організації та об’єднання у розробленні і реалізації державної молодіжної політики та програм, що стосуються молоді.

Реалізація державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо забезпечення організаційних умов для участі громадськості у формуванні та реалізації політики на всіх рівнях і здійсненні громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування передбачає:

запровадження проведення систематичних консультацій з громадськістю у процесі прийняття рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, завчасного оприлюднення проектів відповідних актів на офіційних веб-сайтах цих органів, використання інших механізмів взаємодії;

сприяння роботі громадських рад та інших консультативно-дорадчих органів при органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, удосконалення механізмів їх взаємодії з консультативно-дорадчими органами, зокрема, шляхом розроблення пропозицій щодо внесення змін до Типового регламенту діяльності місцевої державної адміністрації та до чинних регламентів органів виконавчої влади;

створення умов для проведення громадських експертиз діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських антикорупційних експертиз проектів нормативно-правових актів та забезпечення врахування їх рекомендацій;

здійснення методичної підтримки та підвищення організаційної спроможності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації процедур залучення громадськості до формування і реалізації державної, регіональної політики;

розвиток механізмів електронного урядування та електронної демократії;

розвиток механізмів соціального партнерства між владою, бізнесом та інститутами громадянського суспільства;

сприяння залученню інститутів громадянського суспільства до соціального діалогу з питань, які не можуть бути вирішені в рамках трипартизму, вдосконалення механізмів демократії участі у сфері трудових відносин;

удосконалення порядку участі інститутів громадянського суспільства у прийнятті рішень органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, у діяльності громадських рад та інших консультативно-дорадчих органів; здійснення органами виконавчої влади моніторингу громадської думки з питань їх діяльності;

урегулювання питання щодо обов’язковості прийняття органами місцевого самоврядування статутів територіальних громад, в яких передбачаються правові механізми здійснення права членів територіальних громад на реалізацію форм місцевої демократії (загальні збори, громадські слухання, місцеві ініціативи, органи самоорганізації населення тощо);

удосконалення умов для забезпечення відкритості та прозорості діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, публічності всіх етапів підготовки і прийняття ними рішень, оприлюднення проектів рішень, доступу до інформації про діяльність та рішення зазначених органів.

Реалізація державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо створення економічних стимулів для стабільного функціонування інститутів громадянського суспільства та зміцнення їх економічного потенціалу передбачає:

ефективне застосування та вдосконалення механізмів податкового стимулювання діяльності інститутів громадянського суспільства шляхом запровадження європейських стандартів у визначенні податкового режиму для них;

удосконалення порядку залучення інститутів громадянського суспільства до надання соціальних послуг за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів;

сприяння впровадженню механізмів соціального замовлення з урахуванням кращого вітчизняного та європейського досвіду;

запровадження єдиної методики визначення пріоритетів державної фінансової підтримки інститутів громадянського суспільства;

запровадження єдиного порядку розподілу коштів для державної фінансової підтримки програм та проектів інститутів громадянського суспільства на конкурсній основі;

удосконалення порядку залучення інститутів громадянського суспільства до розроблення та реалізації місцевих цільових програм;

запровадження обов’язкового планування у Державному бюджеті України видатків на державну фінансову підтримку інститутів громадянського суспільства;

забезпечення державного моніторингу та оцінки проектів і заходів, здійснюваних інститутами громадянського суспільства за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів, на основі публічного відпрацювання критеріїв такої оцінки.

Реалізація державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо підтримки волонтерства та благодійництва передбачає:

розвиток волонтерського руху та його дерегуляцію з урахуванням кращої світової практики;

запровадження нових інструментів для здійснення як громадянами, так і юридичними особами благодійної діяльності, зокрема ендавментів, благодійних сервітутів, права благодійних організацій отримувати благодійну спадщину та ставати виконавцями заповітів для реалізації благодійних програм;

удосконалення механізмів контролю за цільовим використанням коштів і майна, переданих на благодійні цілі;

підтримку суб’єктів господарювання та громадян, які надають фінансову допомогу чи здійснюють добровільні пожертвування інститутам громадянського суспільства для розв’язання проблем, що мають важливе суспільне значення;

здійснення необхідних заходів щодо прискорення процесу приєднання України до Європейської конвенції про довгострокову волонтерську службу.

Реалізація державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо підвищення рівня громадянської та правової культури передбачає:

надання населенню правових консультацій з питань створення та правового регулювання діяльності інститутів громадянського суспільства;

сприяння участі осіб з особливими потребами в діяльності інститутів громадянського суспільства, впровадження соціальної моделі інвалідності;

запровадження в загальноосвітніх та вищих навчальних закладах навчальних курсів з питань розвитку громадянського суспільства в Україні;

сприяння проведенню органами місцевого самоврядування, органами самоорганізації населення просвітницьких заходів щодо поширення інформації про можливості місцевої демократії;

забезпечення взаємодії з інститутами громадянського суспільства у поширенні ідеї нетерпимості до проявів корупції, у пропагуванні переваг правомірного способу поведінки в усіх сферах суспільного життя;

активізацію комплексних заходів правової освіти громадян, популяризацію серед населення участі громадян у діяльності інститутів громадянського суспільства.

5. Механізми реалізації Стратегії

{Абзац перший розділу 5 виключено на підставі Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

Реалізація положень Стратегії здійснюється органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

{Абзац другий розділу 5 в редакції Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

{Абзац третій розділу 5 виключено на підставі Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

Інститути громадянського суспільства беруть участь у реалізації Стратегії, зокрема, шляхом:

{Абзац п’ятий розділу 5 виключено на підставі Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

{Абзац шостий розділу 5 виключено на підставі Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

залучення їх органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування до виконання заходів із реалізації Стратегії;

здійснення моніторингу, оцінки та громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо реалізації Стратегії.

{Абзац восьмий розділу 5 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

Органи виконавчої влади створюють умови для здійснення громадського моніторингу та оцінки стану реалізації Стратегії.

{Абзац дев’ятий розділу 5 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

В органах виконавчої влади функції із забезпечення реалізації Стратегії здійснюються структурними підрозділами, відповідальними за взаємодію з громадськістю.

Наукове супроводження реалізації Стратегії здійснюється Національним інститутом стратегічних досліджень із залученням у разі потреби інших наукових установ, неурядових аналітичних центрів.

{Абзац дванадцятий розділу 5 виключено на підставі Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

Результати аналізу ефективності реалізації Стратегії можуть бути підставою для актуалізації її положень.

{Абзац тринадцятий розділу 5 в редакції Указу Президента № 246/2015 від 28.04.2015}

6. Фінансове забезпечення реалізації Стратегії

Стратегія реалізується за рахунок бюджетних коштів, а також інших джерел, не заборонених законом.

7. Очікувані результати

Короткостроковими очікуваними результатами виконання Стратегії до 2015 року є:

створення сприятливих законодавчих, фінансових, податкових та організаційних умов для утворення та функціонування інститутів громадянського суспільства;

забезпечення інституційної спроможності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до ефективної взаємодії з інститутами громадянського суспільства.

Довгостроковими очікуваними результатами виконання Стратегії до 2020 року є:

переважне забезпечення відкритості, прозорості та підзвітності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування;

підвищення рівня взаємодовіри та взаємодії між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства;

забезпечення участі інститутів громадянського суспільства у формуванні та реалізації державної, регіональної політики, створення умов для забезпечення широкого ефективного представництва інтересів громадян в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування, проведення регулярних консультацій (діалогу) із громадськістю з найважливіших питань життя суспільства і держави;

запровадження громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, посилення впливу інститутів громадянського суспільства на прийняття управлінських рішень та їх реалізацію;

забезпечення сприятливих правових, фінансових, податкових та організаційних умов для здійснення благодійної, волонтерської діяльності, інших форм громадської активності, підвищення рівня громадянської культури;

підвищення якості та адресності соціальних послуг шляхом залучення до їх надання інститутів громадянського суспільства.

02.05.2016………………………………

Першочергові кроки для впровадження Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу»

Для впровадження Закону України від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» керівникам державних органів необхідно вжити таких заходів:

1) затвердити структуру і сформувати штатний розпис з урахуванням вимог щодо дотримання співвідношення в державному органі посад категорії «А» і «Б» до його штатної чисельності не більше ніж 1 до 3;

2) у місячний строк розробити перелік посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування, та подати його на затвердження до НАДС та її територіальних органів відповідно;

3) затвердити штатний розпис з урахуванням затвердженого НАДС та її територіальними органами переліку посад;

4) повідомити працівників, на яких не поширюється дія Закону, про зміну істотних умов праці (у порядку статті 32 Кодексу законів про працю України);

5) після затвердження штатного розпису забезпечити присвоєння державним службовцям рангів з дня набрання чинності Законом.

20.05.2016_____________________________________

Триває активне обговорення щодо утворення на території Черкаського району трьох нових об’єднаних територіальних громад з центрами у Мошнах, Руській Поляні та Червоній Слободі.

До Мошнівської об’єднаної територіальної громади повинно увійти 14 населених пунктів: Мошни, Софіївка, Станіславчик, Шелепухи, Гута-Станіславчицька, Кумейки, Гута-Межирицька, Тубільці, Березняки, Первомайське, Хрещатик, Яснозір’я, Байбузи, Закревки.

До Руськополянської об’єднаної територіальної громади мають увійти 7 населених пунктів: Руська Поляна, Герониміка, Степанки, Бузуків, Хутори, Хацьки, Дубіївка.

До Червонослобідської об’єднаної територіальної громади мають увійти 7 населених пунктів: Леськи, Думанці, Чубівка, Чорнявка, Худяки, Сагунівка, Вергуни, Нечаївка.

29.04.2016______________________________________

В районі триває процес обговорення добровільного об’єднання територіальних громад.

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про добровільне об’єднання територіальних громад

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, № 13, ст.91)

{Із змінами, внесеними згідно із Законами
№ 676-VIII від 04.09.2015, ВВР, 2015, № 37-38, ст.371
№ 835-VIII від 26.11.2015, ВВР, 2016, № 2, ст.17
№ 925-VIII від 25.12.2015, ВВР, 2016, № 6, ст.60}

Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Відносини, що регулюються цим Законом

1. Цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

Стаття 2. Принципи добровільного об’єднання територіальних громад

1. Добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких принципів:

1) конституційності та законності;

2) добровільності;

3) економічної ефективності;

4) державної підтримки;

5) повсюдності місцевого самоврядування;

6) прозорості та відкритості;

7) відповідальності.

Стаття 3. Суб’єкти добровільного об’єднання територіальних громад

1. Суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.

2. Об’єднана територіальна громада, адміністративним центром якої визначено місто, є міською територіальною громадою, центром якої визначено селище, – селищною, центром якої визначено село, – сільською.

Стаття 4. Основні умови добровільного об’єднання територіальних громад

1. Добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням таких умов:

1) у складі об’єднаної територіальної громади не може існувати іншої територіальної громади, яка має свій представницький орган місцевого самоврядування;

2) територія об’єднаної територіальної громади має бути нерозривною, межі об’єднаної територіальної громади визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися;

3) об’єднана територіальна громада має бути розташована в межах території Автономної Республіки Крим, однієї області;

4) при прийнятті рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад беруться до уваги історичні, природні, етнічні, культурні та інші чинники, що впливають на соціально-економічний розвиток об’єднаної територіальної громади;

5) якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання.

2. Адміністративним центром об’єднаної територіальної громади визначається населений пункт (село, селище, місто), який має розвинуту інфраструктуру і, як правило, розташований найближче до географічного центру території об’єднаної територіальної громади.

3. Добровільне об’єднання територіальних громад не призводить до зміни статусу населених пунктів як сільської чи міської місцевості.

4. Найменування об’єднаної територіальної громади, як правило, є похідним від найменування населеного пункту (села, селища, міста), визначеного її адміністративним центром.

Розділ II
ПОРЯДОК ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Стаття 5. Ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад

1. Ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути:

1) сільський, селищний, міський голова;

2) не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради;

3) члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи;

4) органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

2. Пропозиція щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад повинна, зокрема, містити:

1) перелік територіальних громад, що об’єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів;

2) визначення адміністративного центру об’єднаної територіальної громади та її найменування.

3. Сільський, селищний, міський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи.

4. Порядок проведення громадського обговорення з питань, передбачених цим Законом, визначається сільською, селищною, міською радою.

Стаття 6. Порядок підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад

1. Сільський, селищний, міський голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад надсилає пропозицію про таке об’єднання сільському, селищному, міському голові суміжної територіальної громади.

2. Сільський, селищний, міський голова суміжної територіальної громади забезпечує вивчення пропозиції щодо добровільного об’єднання територіальних громад та її громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представника (представників) до спільної робочої групи або про відмову в наданні згоди.

3. У разі прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад сільський, селищний, міський голова, який ініціював об’єднання, приймає рішення про утворення спільної робочої групи з підготовки проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад та інформує про це Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідні обласну раду, обласну державну адміністрацію.

Спільна робоча група формується з однакової кількості представників від кожної територіальної громади, що об’єднується.

Утворення спільної робочої групи є початком процедури добровільного об’єднання територіальних громад.

4. Спільна робоча група готує проекти відповідних рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

Стаття 7. Підготовка рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад

{Назва статті 7 із змінами, внесеними згідно із Законом № 676-VIII від 04.09.2015}

1. Проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити:

1) перелік територіальних громад, що об’єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів;

2) визначення адміністративного центру об’єднаної територіальної громади та її найменування;

3) план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

2. Сільські, селищні, міські голови забезпечують протягом 60 днів проведення обов’язкового громадського обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю) підготовлених спільною робочою групою проектів рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад, за результатами якого сільські, селищні, міські голови вносять питання про його схвалення на розгляд сільських, селищних, міських рад.

Питання про схвалення проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад розглядається сільськими, селищними, міськими радами протягом 30 днів з дня його внесення на їх розгляд та з врахуванням результатів громадського обговорення.

3. Схвалені сільськими, селищними, міськими радами проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад у п’ятиденний строк подаються Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласній державній адміністрації для надання висновку щодо відповідності цього проекту Конституції та законам України.

4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад готує відповідний висновок, що затверджується постановою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, розпорядженням голови обласної державної адміністрації.

5. У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об’єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об’єднання територіальних громад.

6. У разі встановлення невідповідності проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація повертає його на доопрацювання у порядку, встановленому цим Законом.

7. У разі прийняття сільськими, селищними, міськими радами рішень про добровільне об’єднання територіальних громад, а також у разі підтримки добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі сільський, селищний, міський голова територіальної громади, в якій ініційовано питання про добровільне об’єднання територіальних громад, звертається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної державної адміністрації з пропозицією звернутися до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

{Частина сьома статті 7 в редакції Закону № 676-VIII від 04.09.2015}

8. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація протягом 10 робочих днів з дня отримання рішень про добровільне об’єднання територіальних громад у разі їх відповідності висновку, передбаченому частиною четвертою цієї статті, звертається до Центральної виборчої комісії для прийняття нею рішення про призначення перших виборів депутатів сільської, селищної, міської ради та відповідного сільського, селищного, міського голови в установленому законом порядку.

Про таке звернення Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна державна адміністрація одночасно інформує Верховну Раду Автономної Республіки Крим, відповідні обласні ради, відповідні ради, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад.

{Частина восьма статті 7 в редакції Закону № 676-VIII від 04.09.2015}

{Частину дев’яту статті 7 виключено на підставі Закону № 835-VIII від 26.11.2015}

Стаття 8. Утворення об’єднаної територіальної громади та реорганізація органів місцевого самоврядування

1. Об’єднана територіальна громада вважається утвореною за цим Законом з дня набрання чинності рішеннями всіх рад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання територіальних громад, або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі та за умови відповідності таких рішень висновку, передбаченому частиною четвертою статті 7 цього Закону.

2. Повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, завершуються в день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.

Після завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу.

Після завершення повноважень сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради у територіальній громаді, що увійшла до об’єднаної територіальної громади, відповідні функції одноособово виконує сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою, з дня набуття ним повноважень до затвердження відповідною сільською, селищною, міською радою персонального складу її виконавчого комітету.

{Частина друга статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

3. Об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.

У разі об’єднання всіх територіальних громад одного району в одну об’єднану територіальну громаду все майно спільної власності територіальних громад такого району є комунальною власністю об’єднаної територіальної громади, а пов’язані з таким майном права та обов’язки належать об’єднаній територіальній громаді з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.

{Частина третя статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

4. З дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об’єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи – сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи – сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

Юридична особа – сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов’язків всіх юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою.

Найменування представницького органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади як юридичної особи складається з частини, яка є похідною від власного найменування населеного пункту, визначеного її адміністративним центром, у формі прикметника та відповідного загального найменування представницького органу місцевого самоврядування (сільська, селищна, міська рада).

{Частина четверта статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

5. З дня затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб – виконавчих комітетів відповідних сільських, селищних, міських рад, розміщених поза адміністративним центром об’єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи – виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи – виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

Юридична особа – виконавчий комітет сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов’язків всіх юридичних осіб – виконавчих комітетів відповідних сільських, селищних, міських рад територіальних громад, що об’єдналися, з дня затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету.

Найменування виконавчого органу місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади як юридичної особи складається з відповідного загального найменування виконавчого органу місцевого самоврядування (виконавчий комітет, управління, відділ тощо) та повного найменування відповідного представницького органу місцевого самоврядування у родовому відмінку.

{Частина п’ята статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

6. Реорганізація юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється без повідомлення про неї органу, що здійснює державну реєстрацію, а також без збирання вимог кредиторів, отримання їхньої згоди.

{Частина шоста статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

7. Під час проведення реорганізації юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад та їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою.

За поданням сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою, відповідна сільська, селищна, міська рада може утворити комісії для забезпечення виконання таким головою повноважень з управління справами юридичних осіб, що реорганізуються.

{Частина сьома статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

8. Після припинення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, їхніх виконавчих комітетів, сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу сільської ради територіальної громади, що увійшла до об’єднаної територіальної громади, видані ними нормативно-правові акти, невиконані акти індивідуальної дії зберігають чинність на відповідних територіях та для відповідних осіб.

Сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою, її виконавчий комітет можуть вносити зміни, визнавати такими, що втратили чинність, або скасовувати акти відповідних органів місцевого самоврядування та посадових осіб, визначені в абзаці першому цієї частини.

{Частина восьма статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

9. Бюджети територіальних громад, що об’єдналися, виконуються окремо до закінчення бюджетного періоду з урахуванням особливостей, встановлених цією частиною.

Сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою, може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті сільськими, селищними, міськими радами, обраними територіальними громадами, що об’єдналися.

До завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, функції головних розпорядників, розпорядників бюджетних коштів територіальних громад, що об’єдналися, продовжують здійснювати відповідні бюджетні установи в особі сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою, інших керівників бюджетних установ.

До завершення періоду окремого виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, функції місцевих фінансових органів територіальних громад, що об’єдналися, здійснюють:

1) відповідні місцеві фінансові органи, створені до об’єднання територіальних громад;

2) сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою, якщо у відповідних територіальних громадах місцеві фінансові органи не були створені згідно із законом.

Залишки коштів на кінець бюджетного періоду бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, перераховуються до бюджету об’єднаної територіальної громади на підставі платіжних доручень за підписом сільського, селищного, міського голови, обраного об’єднаною територіальною громадою.

{Частина дев’ята статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

10. Бюджет об’єднаної територіальної громади розробляється з урахуванням особливостей підготовки місцевих бюджетів, визначених бюджетним законодавством.

11. Державна реєстрація припинення юридичних осіб – сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих комітетів шляхом приєднання здійснюється на підставі заяви, поданої сільським, селищним, міським головою, обраним об’єднаною територіальною громадою, або уповноваженою ним особою суб’єкту державної реєстрації.

Державна реєстрація припинення шляхом приєднання юридичних осіб – виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, які забезпечують окреме виконання бюджетів територіальних громад, що об’єдналися, здійснюється не раніше затвердження бюджету об’єднаної територіальної громади.

Юридична особа – сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет є такою, що припинилася, з дня внесення запису про її припинення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

{Частина одинадцята статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

12. Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу – сільську, селищну, міську раду, обрану об’єднаною територіальною громадою, її виконавчий комітет, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, здійснюється на підставі заяви, поданої сільським, селищним, міським головою, обраним об’єднаною територіальною громадою, або уповноваженою ним особою.

{Частина дванадцята статті 8 в редакції Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

{Частину тринадцяту статті 8 виключено на підставі Закону № 925-VIII від 25.12.2015}

{Стаття 8 із змінами, внесеними згідно із Законом № 676-VIII від 04.09.2015; в редакції Закону № 835-VIII від 26.11.2015}

Розділ III
ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ДОБРОВІЛЬНОГО ОБ’ЄДНАННЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Стаття 9. Форми державної підтримки добровільного об’єднання територіальних громад

1. Держава здійснює інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

2. Організаційну підтримку та інформаційно-просвітницьке сприяння добровільному об’єднанню територіальних громад забезпечують Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації.

3. Методичне забезпечення добровільного об’єднання територіальних громад, визначення обсягів та форми підтримки здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, розвитку місцевого самоврядування.

Стаття 10. Фінансова підтримка державою добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст

1. Держава здійснює фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади у разі, якщо її межі повністю відповідають межам, визначеним перспективним планом формування територій громад Автономної Республіки Крим, області.

{Частина перша статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}

2. Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді вносяться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 серпня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки.

{Частина друга статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}

3. Загальний обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами об’єднаних територіальних громад, утворених відповідно до перспективного плану формування територій громад Автономної Республіки Крим, області, пропорційно до площі об’єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів.

{Частина третя статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом № 835-VIII від 26.11.2015}

4. Загальний обсяг субвенцій на формування відповідної інфраструктури об’єднаних територіальних громад визначається законом про Державний бюджет України.

5. Порядок надання субвенцій з державного бюджету об’єднаним територіальним громадам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Стаття 11. Перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області

1. Перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області розробляється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідною обласною державною адміністрацією згідно з методикою формування спроможних територіальних громад і охоплює всю територію Автономної Республіки Крим, області.

2. Методика формування спроможних територіальних громад розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, розвитку місцевого самоврядування, та затверджується Кабінетом Міністрів України.

3. Перспективний план формування територій громад Автономної Республіки Крим, області схвалюється відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідної обласної державної адміністрації та затверджується Кабінетом Міністрів України.

{Перспективні плани: Розпорядження КМ № 832-р, № 833-р, № 846-р, № 899-р, № 901-р, № 923-р, № 924-р, № 938-р, № 991-р, № 993-р, № 994-р, № 999-р, № 1001-р, № 1002-р, № 1029-р, № 1073-р, № 1076-р, № 1077-р, № 1158-2015-р, № 1159-р, № 1206-р, № 1391-р}

Розділ IV
ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Внести до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 24, ст. 170 із наступними змінами) такі зміни:

1) частину першу статті 5 після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:

“старосту”.

У зв’язку з цим абзаци шостий та сьомий вважати відповідно абзацами сьомим та восьмим;

2) статтю 6 викласти в такій редакції:

“Стаття 6. Територіальні громади

1. Первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста.

2. Територіальні громади в порядку, встановленому законом, можуть об’єднуватися в одну сільську, селищну, міську територіальну громаду, утворювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати відповідно сільського, селищного, міського голову.

3. Територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом”;

3) доповнити статтею 14-1 такого змісту:

“Стаття 14-1. Староста

1. У селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.

2. Староста є посадовою особою місцевого самоврядування.

3. Староста:

1) представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

2) сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

3) бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;

4) вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;

5) здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.

4. Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади.

У Положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

5. Староста обирається в порядку, визначеному законом.

6. Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою”;

4) частину четверту статті 51 викласти в такій редакції:

“4. До складу виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради входять також за посадою секретар відповідної ради, староста (старости)”.

3. У селах, селищах, в яких знаходилися органи місцевого самоврядування територіальних громад, що об’єдналися, обов’язки старости до обрання на перших виборах старости виконує особа, яка здійснювала повноваження сільського, селищного голови відповідної територіальної громади до об’єднання.

4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

1) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;

2) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

3) забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

07.10.2015______________________________________

Черкаська районна виборча комісія повідомляє:

інформація стосовно зареєстрованих кандидатів у депутати до Черкаської районної ради розміщена на сайтах:

Черкаської Районної Державної Адміністрації  –  cherkassyrda.gov.ua

Черкаської  Районної Ради – www.rayrada.ck.ua

Центральної виборчої комісії  – cvk.gov.ua

Черкаська районна виборча комісія  18000 м. Черкаси,вул. Чорновола,157, к.134 контактний телефон  (0472) 64-23-82, E-mail: cherkassy_twk@ukr.net

15.09.2015______________________________________

Обговорення проекту проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках

Календар з безперервної реалізації плану дій в Україні, розроблений керівним комітетом Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», передбачає підготовку та публікацію до 30 вересня проміжного звіту про реалізацію плану дій. Процес підготовки звіту повинен включати двотижневий період консультацій з громадськістю.

Проміжна самооцінка проводиться з метою аналізу стану виконання заходів з реалізації плану дій, визначення їх актуальності та амбітності, а також надання рекомендацій щодо посилення роботи у тих чи інших напрямах Ініціативи.

Секретаріат Кабінету Міністрів підготував проект проміжного звіту про реалізацію плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2014 – 2015 роках на основі інформації, наданої органами виконавчої влади. Під час підготовки враховані рекомендації керівного комітету Ініціативи щодо формату звіту.

З проектом звіту можна ознайомитись за посиланням.

Пропозиції, зауваження та рекомендації можна надсилати до 23 вересня 2015 р. на електронну адресу: pakhno@kmu.gov.ua

14.08.2015______________________________________

Інформацію про декомунізацію можна знайти тут:

http://www.memory.gov.ua/page/dekomunizatsiya-0

09.04.2015______________________________________

Розпорядження № 75

ПРОЕКТ моделювання об’єдання громад

Консультативні обов’язки, роз’яснення як для громадян, так і громад щодо децентралізації, та інших суто законодавчих нюансів реформування покладено на Офіс реформ.

Офіс реформ у Черкаській області

адреса: м. Черкаси, вул. Байди Вишневецького, 36, каб. 702

телефон: 050-886-17-66

Даньковська Наталія

096-239-71-51

В Черкаській області налічується 855 сільських, селищних, міських населених пунктів, з них 824 сільських. Загальна кількість сільського населення становить понад 550 тисяч мешканців. Станом на 1 січня 2014 року на території 364 сільських рад проживало до 1 тисячі жителів, на території 138 – від однієї до трьох тисяч і тільки на території 48 – більше трьох тисяч.

Закон України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст.

Добровільне об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється з дотриманням принципів конституційності та законності, добровільності, економічної ефективності, державної підтримки, повсюдності місцевого самоврядування, прозорості та відкритості, відповідальності.

Суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст.

Ініціаторами добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст можуть бути: сільський, селищний, міський голова; не менш як третина депутатів від загального складу сільської, селищної, міської ради; члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи; органи самоорганізації населення відповідної території (за умови представлення ними інтересів не менш як третини членів відповідної територіальної громади).

Моделювання спроможних об’єднаних територіальних громад допоможе прорахувати вигоди об’єднання.

Для цієї роботи потрібно користуватися методикою формування спроможних територіальних громад.

Методика спрямована на створення спроможних територіальних громад, які в інтересах місцевого населення безпосередньо та через органи місцевого самоврядування на підставі Закону можуть здійснювати регулювання і управління суттєвою часткою суспільних справ, що належать до їх повноважень. Надавати якісні послуги у сфері освіти, культури, медицини, соціального захисту, житлово-комунального господарства, забезпечення охорони громадського порядку та в інших життєво важливих сферах і наділені достатніми фінансовими, інфраструктурними та кадровими ресурсами відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

Одним з етапів формування спроможних територіальних громад є розроблення перспективного плану.

Під час розроблення плану визначаються:

–     потенційні адміністративні центри спроможних територіальних громад та зони їх доступності;

–     переліки територіальних громад, що увійдуть до складу об’єднаних територіальних громад;

–     межі територій спроможних територіальних громад;

–     складаються паспорти спроможних територіальних громад.

Потенційними адміністративними центрами спроможних територіальних громад спочатку визначаються міста обласного значення та населенні пункти, що мають статус районних центрів.

Зони доступності таких центрів визначаються на відстані не більше 20 км по дорогах з твердим покриттям.

Після цього визначаються потенційні адміністративні центри, якими є села, селища, міста, що історично мали статус районних центрів та знаходяться на відстані понад 20 км по дорозі з твердим покриттям від міст обласного значення, населених пунктів – районних центрів.

Зона доступності таких центрів визначається як в попередньому випадку – не більше 20 км.

На територіях, які не охоплюються зонами доступності потенційних адміністративних центрів про які говорилося раніше, потенційними адміністративними центрами визначаються населені пункти за умов їх:

–     розташування до потенційних адміністративних центрів, визначених раніше, на відстані не менше 20 км по дорогах з твердим покриттям;

–     часткової забезпеченості відповідною інфраструктурою.

У разі наявності на вказаній території більше одного населеного пункту, який може бути визначений потенційним адміністративним центром, перевага надається тому, який має краще розвинену інфраструктуру.

У випадках розташування в зоні доступності потенційного адміністративного центру, визначеного раніше села, селища, міста, яке має відповідні фінансові, інфраструктурні та кадрові ресурси, загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступеня та кількість дітей шкільного віку – не менше 300 і дошкільного віку – не менше 150, такий населений пункт може бути визначений потенційним адміністративним центром спроможної територіальної громади.

Межі територій спроможних територіальних громад визначаються по зовнішнім межам юрисдикції рад територіальних громад, що входять до їх складу, бути нерозривними та розташовуватися в межах однієї області, та у разі можливості, у межах одного району.

З метою врахування інтересів територіальних громад під час розроблення проекту перспективного плану проводяться консультації із залученням уповноважених представників всіх територіальних громад.

Результати консультацій оформляються протоколами.

Консультації проводяться під час встановлення переліку територіальних громад що можуть увійти до складу об’єднання, встановлення переліку громад, території яких не охоплюються зонами доступності потенційних адміністративних центрів, формування меж територій спроможних територіальних громад.

Проекти рішень щодо добровільного об’єднання територіальних громад повинні, зокрема, містити:

– перелік територіальних громад, що об’єднуються, із зазначенням відповідних населених пунктів;

– визначення адміністративного центру об’єднаної територіальної громади та її найменування;

– план організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад.

У разі відповідності проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад Конституції та законам України сільські, селищні, міські ради приймають рішення про добровільне об’єднання територіальних громад або про проведення місцевого референдуму щодо підтримки об’єднання територіальних громад.

Внесеними змінами до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” :

– первинним суб’єктом місцевого самоврядування, основним носієм його функцій і повноважень є територіальна громада села, селища, міста;

– територіальні громади в порядку, встановленому законом, можуть об’єднуватися в одну сільську, селищну, міську територіальну громаду, утворювати єдині органи місцевого самоврядування та обирати відповідно сільського, селищного, міського голову;

– територіальні громади села, селища, міста, що добровільно об’єдналися в одну територіальну громаду, можуть вийти із складу об’єднаної територіальної громади в порядку, визначеному законом.

У селах, селищах, визначених за рішенням місцевої ради об’єднаної територіальної громади, утвореної відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад”, за винятком її адміністративного центру, обирається староста на строк повноважень місцевої ради.

Староста є посадовою особою місцевого самоврядування:

– представляє інтереси жителів села, селища у виконавчих органах сільської, селищної, міської ради;

– сприяє жителям села, селища у підготовці документів, що подаються до органів місцевого самоврядування;

– бере участь у підготовці проекту бюджету територіальної громади в частині фінансування програм, що реалізуються на території відповідного села, селища;

– вносить пропозиції до виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради з питань діяльності на території відповідного села, селища виконавчих органів сільської, селищної, міської ради, підприємств, установ, організацій комунальної форми власності та їх посадових осіб;

– здійснює інші обов’язки, визначені Положенням про старосту.

Положення про старосту затверджується сільською, селищною, міською радою відповідної об’єднаної територіальної громади.

У Положенні визначаються права і обов’язки старости, порядок його звітності, інші питання, пов’язані з діяльністю старости.

Староста обирається в порядку, визначеному законом.

Староста є членом виконавчого комітету ради об’єднаної територіальної громади за посадою.

Держава здійснює інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

Фінансова підтримка добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст здійснюється шляхом надання об’єднаній територіальній громаді коштів у вигляді субвенцій на формування відповідної інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої територіальної громади.

Пропозиції щодо надання фінансової підтримки об’єднаній територіальній громаді обласною державною адміністрацією за поданням місцевої ради об’єднаної територіальної громади Кабінету Міністрів України не пізніше 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому передбачається надання такої фінансової підтримки.

Загальний обсяг фінансової підтримки розподіляється між бюджетами об’єднаних територіальних громад пропорційно до площі об’єднаної територіальної громади та кількості сільського населення у такій територіальній громаді з рівною вагою обох цих факторів.

Загальний обсяг субвенцій на формування відповідної інфраструктури об’єднаних територіальних громад визначається законом про Державний бюджет України.

Порядок надання субвенцій з державного бюджету об’єднаним територіальним громадам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Потрібно чітко розподілити, чим управляє держава, а чим -територіальна громада. Громадський дискурс треба формувати так, щоб було чітке розуміння – ресурси і гроші у першу чергу перейдуть до фінансово незалежних об’єднаних громад. Це стане інструментом із залучення інвестицій і стимулом до об’єднання.

Ще один додатковий стимул – Державний фонд регіонального розвитку, на який держава сьогодні виділила 3 мільярди гривень. Сформована прозора методика його розподілу – обласні конкурсні комісії визначать, які об’єкти у регіонах потрібно добудувати або ввести в дію. Профільний комітет Верховної Ради затверджує цей перелік. Однак на цей ресурс можуть претендувати громади, які склали перспективні плани і готові до об’єднання.

Держава дала 3 мільярди і сказала: будь ласка, підтримуйте ті процеси, які йдуть для об’єднання територіальних громад.

Найголовніше в цьому процесі – активність на місцях.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації С.Пасічник

25.03.2015_______________________________________

Програма підтримки та розвитку редакції радіомовлення Черкаського району Черкаської області на 2012 – 2016 роки

24.02.2015_________________________________________________

У районі може з’явитися Алея пам’яті Героїв України

Верховна Рада прийняла постанову про вшанування пам’яті Героїв України, які віддали своє життя за свободу і незалежність країни.

В постанові сказано, що з метою увічнення пам’яті Героїв України, які ціною свого життя захищали свободу і незалежність України, її територіальну цілісність і недоторканність, підтримати ініціативу громадськості щодо створення в центральній частині столиці України – місті-герої Києві Українського національного пантеону, а в інших містах України – Алей пам’яті Героїв України.

Верховна Рада рекомендувала уряду, місцевим державним адміністраціям, органам місцевого самоврядування вжити необхідних заходів для створення Алей пам’яті Героїв України.

Пропозиції щодо створення такої алеї в районі жителі населених пунктів можуть надсилати у відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації на електронну адресу cherkaskarda@ukr.net.

31.10.2014__________________________________________________

УВАГА !

На публічне  обговорення (оприлюднення) виноситься проект рішення Червонослобідської сільської ради «Про затвердження Порядку встановлення/погодження тарифів на житлово-комунальні та ритуальні послуги» та аналіз його регуляторного впливу на розвиток територіальної громади та бізнес-середовище. Пропозиції та зауваження до нього будуть прийматися в письмовій формі від громадян, суб’єктів господарювання, їх об’єднань, фізичних та юридичних осіб протягом місяця (крім вихідних та святкових днів) розробнику проекту рішення  19604, Червонослобідська сільська рада, вул.Чапаєва, 2/1, с.Червона Слобода, Черкаський район, Черкаська область тел. 586623.

Оприлюдення Проект Про затвердження Положення про порядок надання ритуальних послуг

Оприлюднення Проект рішення Про затвердження Порядку встановлення тарифів на надання житлово-комунальних та ритуальних послуг

Оприлюднення проекту рішення Про затвердження Порядку утримання кладовищ

04.06.2014___________________________________________________

ЧЕРКАСЬКА РАЙОННА РАДА

 

РІШЕННЯ

27.09.2013 № 26- 12 / VІ

Про Програму розвитку туризму

в районі на 2013-2020 роки

Відповідно до пункту 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законів України «Про туризм», «Про курорти», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про інноваційну діяльність», розпорядження Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 №1088-р «Про схвалення Стратегії розвитку курортів і туризму», рішення обласної ради від 26.06.2012 №16-4/VІ «Про затвердження  програми розвитку туризму в Черкаській області на 2012-2020 роки», враховуючи клопотання Черкаської районної державної адміністрації від 16.09.2013 №605/01-01-7, за погодженням постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту, президії, з метою більш ефективного використання туристичних ресурсів, створення належних умов для розвитку туризму в районі, залучення інвестицій, сприяння самозайнятості населення, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, створення позитивного іміджу району районна рада

ВИРІШИЛА:

1.        Затвердити Програму розвитку туризму в районі на 2013-2020 роки (додається).

2.        Відділу культури і туризму районної державної адміністрації щорічно до 30 грудня інформувати районну раду про хід виконання програми.

3.        Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з питань освіти, культури, молоді та спорту.

Голова ради                                                                                     М.І.Смірнов

Додаток

до рішення районної ради

від 27.09.2013 №26- 12 /VІ

ПРОГРАМА

 

РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ В РАЙОНІ

 

НА 2013 – 2020 РОКИ

Загальні положення

Програма розвитку туризму в районі на 2013 – 2020 роки (далі – Програма)  розроблена відповідно до основних вимог законів України:

«Про туризм», «Про курорти», «Про зовнішньоекономічну діяльність», «Про інноваційну діяльність», інших нормативно-правових актів, які регулюють туристично-рекреаційну сферу в Україні та спрямовані на реалізацію положень Стратегії розвитку туризму і курортів в Україні, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2008 року № 1088-р., Програми  розвитку туризму  в Черкаській області на 2012-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 26.06.2012 № 16-4/VI.

Туристична галузь набуває дедалі більшого значення для розвитку економіки та соціальної сфери в районі. Так туризм істотно впливає на такі сектори економіки як транспорт, торгівля, зв’язок, будівництво, сільське господарство та переробна промисловість, виробництво товарів широкого вжитку та сувенірної продукції з відродженням народних промислів і традиційних ремесел, є одним з найбільш перспективних напрямів структурної перебудови економіки. Для розвитку туристично-рекреаційної сфери в районі є такі передумови як розгалужена мережа транспортних коридорів, залучення всіх видів транспорту (автодорожнього, залізничного, водного, повітряного), наближеність до обласного центру, м’який клімат, наявність трудових ресурсів, сприятливий клімат для інвесторів. Розвинений аграрний сектор, традиційна гостинність місцевого населення створюють умови для розвитку екотуризму та розбудови туристично-рекреаційних комплексів. Важливими факторами розвитку туристичної галузі, в т.ч. пізнавального туризму, є вагомий  історико-культурний, історико-архітектурний та природно-рекреаційний потенціал району.

Територія району займає площу 160,8  тис. га, з них близько 65,7 тис.га – ліси. Під водою зайнято 21,7 тисяч гектарів.

Територією району протікають малі ріки: Тясмин, Рось, Вільшанка, Ірдинь та Ірдинка, а  також головна водна артерія центру України і, зокрема, Черкащини – річка Дніпро, яка має і транспортне, і рекреаційне значення. В районі знаходиться частина Кременчуцького водосховища, узбережжя та острови, які використовуються для відпочинку.  Розташована велика кількість   оздоровчих закладів.

Район має визначні пам’ятки  історії та культури, зокрема Преображенська церква, Римо-католицький костел,  приміщення земської лікарні, будинок поляка Нагановського у селі Мошни, в якому перебував Т.Г.Шевченко, храм Святоонуфріївського монастиря у селі Чубівка та ін.

На території району налічується 146 пам’ятників та пам’ятних знаків.  Крім того, до послуг туристів шість музеїв, з яких  чотири «народні» та краєзнавчі музеї в селах  Леськи та  Мошни. До таких маловідомих, але героїчних подій  в історії належить Кумейківська битва, яка відбулася 1637році.

Трудову і бойову славу  район склали 13 Героїв Радянського Союзу,  26  Героїв Соціалістичної Праці, відомі письменники та діячі мистецтв України.

Мета та основні завдання Програми

Метою Програми є забезпечення ефективного використання всіх туристичних ресурсів задля підвищення соціально-економічного рівня сіл району, якості життя місцевих громадян, створення належних умов для розвитку туризму в районі, залучення інвестицій, створення на місцях нових робочих місць та вирішення питання само зайнятості населення, розширення мережі туристично-екскурсійних маршрутів, здійснення заходів, спрямованих на розбудову туристичної інфраструктури району, а також створення позитивного іміджу району.

Основними завданням Програми є:

виявлення та залучення до співпраці потенційних об’єктів туристичної діяльності;

узгодження дій зацікавлених у розвитку туристичної сфери сторін та прив’язка заходів до туристичних сезонів;

забезпечення раціонального використання та відновлення природного та історико-культурного середовища району;

розробка та впровадження туристичних маршрутів на території району;

розвиток перспективних видів туризму, із врахуванням потенціалу району, в тому числі сільського, спортивно-оздоровчого та зеленого туризму, турів вихідного дня;

підвищення рівня культури та зміцнення здоров’я громадян через популяризацію історико-культурного та оздоровчого  туризму.

Фінансове забезпечення виконання Програми

Фінансове забезпечення заходів програми  здійснюється у межах коштів, передбачених місцевими бюджетами та  іншими  джерелами не забороненими законодавством.

Очікувані результати виконання Програми

Виконання Програми  дасть змогу створити   позитивний імідж району, як розвинутого туристичного регіону Черкащини; забезпечити якісний туристичний продукт, здатний максимально задовольнити потреби населення та комплексний розвиток туристичної сфери, завдяки багатству  природної та історико-культурної спадщини; ефективно сприяти туристичному обміну та збільшенню потоків туристів, виготовляти високоякісну рекламну продукцію про туристичні можливості краю та поліпшувати якість екскурсій, збільшити кількість екскурсантів, покращити умови відпочинку та оздоровлення населення, а також збільшити частку в’їзного туризму, що у свою чергу призведе до можливості отримання додаткових фінансових ресурсів у місцевий бюджет.

Контроль за виконанням Програми

Контроль за виконанням Програми покладається на районну державну адміністрацію.

Координація роботи з виконання програми здійснюється відділом

культури і туризму райдержадміністрації.

Виконавці заходів, зазначені у програмі, інформують про хід її виконання відділ культури і туризму районної державної адміністрації до 10 грудня щорічно.

Узагальнену інформацію про хід та результати виконання заходів програми відділ культури і туризму подає до 20 грудня районній державній адміністрації, яка до 30 грудня щорічно інформує районну раду.

Внесення змін до програми здійснюється районною радою за поданням районної державної адміністрації.

Додаток 1

до Програми

Основні заходи щодо реалізації Програми

розвитку туризму в районі на 2013-2020 роки

№ пор.

Заходи

Виконавці

Термін виконання

1.

Інвентаризація, паспортизація туристичних ресурсів району, формування та ведення відповідного реєстру, ство-рення бази даних об’єктів  туристичної інфраструктури району.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчі комітети

селищної та

сільських рад

грудень

2013р.

2.

Сприяти у відкритті музею Т.Г.Шевченка “Останній шлях кобзаря”.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконавчий комітет Мошнівської сільської ради

березень

2014р.

3.

Сприяти створенню нових музеїв на території району

(с.Софіївка – музей народних промислів) та відновлення роботи музеїв на громадських засадах, що припинили свою діяльність.

(с. Байбузи, с.Яснозір’я – музеї історії села)

Виконавчі комітети

сільських рад

с.Софіївка,

с. Байбузи,

с. Яснозір’я

2017р.

2015р.

2014р.

4.

Забезпечити благоустрій сіль-ських та селищного парків, встановити дитячих майдан-чиків, місця  відпочинку.

Виконавчі комітети

селищної та

сільських рад

Постійно

5.

Сприяти відновленню пам’яток архітектури, історії, культури

у с.Мошни.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконком Мошнівської  сільської ради

2014- 2020р.

6.

Розробити  в межах території району  тематичні  туристичні маршрути, обстеження  та  інформаційний супровід

Відділ культури і туризму райдержадміністрації

травень

2014р.

7.

Здійснювати ефективну  рекламу туристичного потенціалу району шляхом створення та поширення рекламно – інформаційної та методичної продукції

Відділ культури і туризму райдержадміністрації,

Постійно

8.

Співпрацювати з краєзнавцями  громадськими організаціями та об’єднаннями, фондами, общинами та земляцтвами, краєзнавцями, які займаються створенням туристичного продукту та популяризацією туристично-рекреаційного потенціалу району.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, сільські краєзнавчі музеї

с. Леськи та с. Мошни.

Постійно

9.

Розміщувати я в обласних та місцевих засобах масової інформації статті з популяризації внутрішнього туризму, історико-культурної спадщини, природно- рекреаційного потенціалу району та сприяння забезпеченню їх відповідними матеріалами.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, сільські краєзнавчі музеї       с. Леськи та с. Мошни, районна газета “Сільські обрії”

Постійно

10.

Постійне оновлювати  і доповнювати  інформації про туристичний потенціал району в мережі Інтернет

Відділи  культури і туризму, регіональної та інформаційної політики райдержадміністрації

Постійно

11.

Створити у навчальних   закладах  району умови  для

активної туристично – краєз-навчої роботи гуртків, секцій, клубів, розробити заходи  щодо підтримки організації туристично – оздоровчої та   екскурсійної роботи серед дітей,  підлітків,  молоді.

Відділи освіти, у справах

сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Постійно

12.

Проводити з учнями та молоддю природоохоронні,  екологічні походи  для

очистки туристичних  маршру-тів та  берегів річок.

Відділи освіти, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації,

Постійно

13.

Підготовка фольклорно-етнографічних програм для туристичних потоків.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації

Постійно

14.

Надавати допомогу  сільським закладам культури щодо  організації розважальних заходів та туристично-анімаційних програм.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації

Постійно

15.

В рамках туристичного руху створювати кулінарні, етнографічні, молодіжні, історико-культурні маршрути  та фестивалі.

Відділи  культури і туризму, у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Постійно

16.

Розвивати спортивну  інфраструктуру, зокрема, розбудову та облаштування у природному середовищі майданчиків для організації пейнтболу, маршрутів з подолання перепонів, спортивного орієнтування, інших видів спорту, в т.ч. спортивного туризму.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Постійно

17.

Створити  базу даних приватних садиб району, що надають або можуть надавати послуги гостинності.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми селищної та сільських рад

2013 р.

18.

Підтримувати  та розвивати   народні ремесла як складову програми туристичного обслуговування.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації, виконкоми сільських та селищної рад

Постійно

23.04.2014____________________________________________________

Орієнтовний план проведення консультацій з громадськістю на 2014 рік у Черкаській районній державній адміністрації

з/п

Питання (проект рішення), яке планується внести на обговорення

Заходи, які заплановані в рамках обговорення

Орієнтовні дати проведення заходів

Прізвище, ім’я, по батькові, посада,

контактні дані відповідної особи

1

Проект Програми розвитку інформаційно-аналітичного забезпечення Черкаської районної державної адміністрації на 2014 – 2015 роки

1) Обговорення проекту у рубриці «Консультації з громадськістю» на веб-сайті РДА

I квартал 2014 року

Івченко Юрій Іванович, начальник відділу регіональної та інформаційної політики апарату РДА, тел: 64-12-71, e-mail: vvp_chrda@ukr.net.

2

Публічне представлення звіту про виконання бюджету управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі за 2013 рік

1). Розміщення інформації на офіційному веб-сайті управління, в місцевих друкованих ЗМІ

І квартал

Колотило Н.П., начальник відділу виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності – головний бухгалтер,

тел.:63-99-92

3

Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру в частині обробки звітності та надання консультацій щодо правильності відображення відомостей по ЗО

1). Розміщення інформації на офіційному веб-сайті управління, в місцевих друкованих ЗМІ

2). Зустрічі в трудових колективах району

Протягом року

Мороз І.М., заступник начальника управління, тел.:63-96-80

Таран В.Ю., начальник відділу надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб, тел.: 63-59-22

4

Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів, що мають важливе суспільне значення і стосуються конституційних прав, свобод, інтересів і обов’язків громадян, а також актів, якими передбачається надання пільг чи встановлення обмежень для суб’єктів господарювання та інститутів громадянського суспільства, проектів регуляторних актів

1). Зустрічі в трудових колективах району

2). Виїзні прийоми громадян

Протягом року

Хилик Т.П., перший заступник начальника управління, тел.: 63-19-76

Мороз І.М., заступник начальника управління, тел.:63-96-80

Таран В.Ю. начальник відділу надходження, прогнозування платежів та обліку застрахованих осіб, тел.: 63-59-22

Полякова І.В., начальник відділу з призначення пенсій тел.: 63-17-33

Іваненко О.А., начальник відділу з виплати пенсій, тел.: 63-56-51

Темчишина –Благодір С.П., завідувач юридичного сектору, тел.: 63-59-22

5

Проведення аналізу громадської думки щодо діяльності управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі

1). Моніторинг оприлюднених у ЗМІ зауважень і пропозицій інститутів громадянського суспільства та окремих громадян

Протягом року

Таран Л.І. завідувач сектору персоналу та організаційно – інформаційної роботи, тел.: 63-59-22

6

Актуальні питання пенсійного забезпечення

1). «Гаряча» телефонна лінія

Постійно

Хилик Т.П., перший заступник начальника управління, тел.: 63-19-76

Полякова І.В., начальник відділу з призначення пенсій тел.: 63-17-33

Іваненко О.А., начальник відділу з виплати пенсій, тел.: 63-56-51

7

Проведення моніторингу, опрацювання та узагальнення висловлених у зверненнях громадян пропозицій та зауважень з питань пенсійного забезпечення, які потребують висвітлення у засобах масової інформації

1). Аналіз звернень громадян

Протягом року

Василенко В.Л., начальник відділу з обслуговування та розгляду звернення громадян, тел.: 63-17-33

Полякова І.В., начальник відділу з призначення пенсій тел.: 63-17-33

Таран Л.І. завідувач сектору персоналу та організаційно – інформаційної роботи, тел.: 63-59-22

8

Порядок організації та проведення земельних торгів. Переваги в забезпеченні коштами місцевих бюджетів.

1) «Круглий стіл»

II квартал 2014 року

Ткалич Віталій Олександрович, начальник відділу оцінки та ринку земель, тел. 64-34-61

9

Проект районної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2014-2017 роки

1). Нарада з структурними підрозділами РДА

2). Нарада з організаціями, які приймають участь в організації оздоровлення та відпочинку дітей у 2014 році

II квартал 2014 року

Урста Іван Степанович, начальник відділу у справах сімї, молоді та спорту РДА, тел. 64-13-51, e-mail: molodsport_@mail.ru

10

Програма розвитку туризму в районі на 2013-2020 роки

1).Електронні консультації

2). Розміщення на веб-сайті РДА в рубриці «Громадські слухання»

червень 2014 року

Поліна Олена Анатоліївна, спеціаліст першої категорії відділу культури і туризму РДА, тел./ факс: (047) 64-34-50, е-meil: cultrabotnikichrda@ukr.net

11

Указ Президента України від 21.03.2000 №485/2000 «Про державну підтримку клубних заходів»

1). Інформаційні години, бесіди

червень 2014 року

Канюка Валентина Миколаївна, директор районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи, тел. 45-34-72, е-meil: biblioteka@ogo.in.ua

12

План заходів на виконання обласної програми з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини до 2016 року

1) «Круглий стіл»

ІІ квартал 2014

Походенко Інна Олексіївна, старший інспектор служби у справах дітей, тел 712330

13

Організація проведення жнив та комплексу осінніх польових робіт в сільськогосподарських підприємствах Черкаського району

1) «Круглий стіл»

П квартал 2014 року

Лисенко Віктор Борисович, заступник начальника управління агропромислового розвитку РДА, тел.644650, е-mail: ekonomapr@mail.ru

14

Районна програма «Турбота» на 2014 – 2020 роки»

1). Обговорення програми на веб-сайті РДА

II квартал 2014 року

Лядецька Людмила Іванівна, перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, тел. 64-34-98

15

Указ Президента від 19.10.2012 № 604/2012 «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70 – ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70- річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941- 1945 років»

1). Обговорення програми на веб-сайті РДА

II квартал 2014 року

Лядецька Людмила Іванівна, перший заступник начальника управління праці та соціального захисту населення, тел. 64-34-98

24.03.2014____________________________________________________

ІНФОРМАЦІЯ

 

щодо прав та обов’язків, соціального та правового захисту військовозобов’язаних, призваних на військову службу

 

у зв’язку з мобілізацією, резервістів,

 

а також військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)

Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України відповідно до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» є конституційним обов’язком громадян України.

Військовий обов’язок включає, зокрема прийняття на військову службу в добровільному порядку (за контрактом), призов на військову службу, проходження служби у військовому резерві.

Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовозобов’язаних, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, та резервістів.

Обов’язки громадян щодо здійснення мобілізаційних заходів визначено Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Згідно зі статтею 22 цього Закону військовозобов’язані зобов’язані з’являтися за викликом до військових комісаріатів (військовозобов’язані Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України) для постановки на військовий облік та визначення призначення на воєнний час.

Під час мобілізації та переведення Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту на штати воєнного часу громадяни (крім тих, які проходять службу у військовому резерві), зобов’язані з’явитися на збірні пункти у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних посвідченнях, повістках або розпорядженнях військових комісарів (військовозобов’язані Служби безпеки України – керівників органів, де вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту). Резервісти зобов’язані з’явитися до військових частин у строки, визначені командирами військових частин, в яких вони проходять службу у військовому резерві.

Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу уповноваженої посадової особи.

Відповідно до статті 23 Закону не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії);

чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років (такі чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);

жінки, на утриманні яких перебувають діти віком до 16 років (такі жінки можуть бути призвані на військову службу в разі їх згоди і тільки за місцем проживання);

зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, відповідно до законодавства України, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд;

народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

інші військовозобов’язані або окремі категорії громадян у передбачених законами випадках.

Права та обов’язки військовозобов’язаних під час проходження зборів та резервістів під час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві встановлюються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно до статті 29 цього Закону призвані на збори військовозобов’язані та резервісти, які виконують обов’язки служби у військовому резерві, забезпечуються матеріальними засобами в порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

За призваними на збори військовозобов’язаними на весь період зборів та резервістами на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до місця їх проведення і назад, зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Порядок і розміри грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів визначено постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2006 р. № 1644.

Виплата середньої заробітної плати військовозобов’язаним за весь період зборів та резервістам за час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо військовозобов’язаний захворів під час зборів і продовжує хворіти після їх закінчення, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення зборів, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

Якщо резервіст захворів під час виконання ним обов’язків служби у військовому резерві і продовжує хворіти після закінчення терміну виконання цих обов’язків, за ним зберігаються місце роботи і займана посада, а з дня закінчення терміну виконання цих обов’язків, у разі тимчасової непрацездатності, замість заробітної плати виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності відповідно до закону.

Військовозобов’язаним, які на день призову на збори не працюють, на весь період зборів та резервістам з числа непрацюючих на весь термін виконання ними обов’язків служби у військовому резерві, включаючи час проїзду до військової частини і назад, виплачується грошове забезпечення в розмірі мінімальної заробітної плати за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Статтею 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачена виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, у розмірі, встановленому цим Законом.

Права та обов’язки, соціальний та правовий захист військовослужбовців, прийнятих на військову службу в добровільному порядку (за контрактом)

Порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов’язки визначаються Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» (далі – Закон), відповідними положеннями про проходження військової служби громадянами України, які затверджуються Президентом України, та іншими нормативно-правовими актами.

На військову службу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим статтею 20 Закону вимогам проходження військової служби.

Відповідно до статті 21 Закону громадяни України для виконання обов’язків, пов’язаних із взяттям на військовий облік, призовом або прийняттям на військову службу, а також особи, які направляються районними (міськими) військовими комісаріатами на медичний огляд (медичне обстеження в амбулаторних чи стаціонарних умовах), лікування, звільняються від роботи на час, необхідний для виконання зазначених обов’язків та перебування в лікувальному закладі охорони здоров’я, із збереженням за ними місця роботи, займаної посади і середньої заробітної плати.

Перевезення громадян, прийнятих на військову службу за контрактом, до місця служби здійснюються за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України на утримання Міністерства оборони України та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво відповідними військовими формуваннями, в яких проходять військову службу військовослужбовці.

Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, питання, пов’язані з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов’язку в запасі, регулюються Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженим Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153.

З громадянами, які добровільно вступають на військову службу, укладається контракт про проходження громадянами України військової служби, в якому, серед іншого визначаються права та обов’язки військовослужбовця, термін дії контракту.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Розділом ІІ зазначеного Закону встановлені права військовослужбовців щодо:

забезпечення громадянських прав і свобод

(військовослужбовці беруть участь у референдумах, обирають і можуть бути обраними до відповідних місцевих рад та інших виборних державних органів згідно з Конституцією України);

реалізації права на свободу світогляду і віросповідання

(військовослужбовці вправі сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, відкрито висловлювати свої релігійні або атеїстичні переконання);

недоторканності військовослужбовців

(військовослужбовцю гарантується недоторканність особи. Він не може бути арештований інакше, як на підставі судового рішення);

вибору місця проживання і виїзду за кордон

(військовослужбовці при звільненні з військової служби мають право на вибір місця проживання в будь-якому населеному пункті України або в іншій державі відповідно до законів та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України);

грошового забезпечення

(держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення);

продовольчого, речового та іншого забезпечення

(продовольче та речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України);

службового часу і часу відпочинку

(загальна тривалість службового часу військовослужбовців на тиждень не може перевищувати нормальної тривалості робочого часу за відповідний період, визначеної законодавством України, за винятком випадків проведення військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб та бойового чергування, несення служби в добовому наряді та інших заходів, пов’язаних із забезпеченням боєготовності військових частин, які здійснюються без обмеження загальної тривалості службового часу. Вихідні, святкові та неробочі дні є днями відпочинку для всього особового складу, крім військовослужбовців, залучених до виконання службових обов’язків);

права на відпустки

(військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення. Також їм надаються додаткові відпустки у зв’язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки. Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України);

охорони здоров’я та медичної допомоги

(військовослужбовці, військовозобов’язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Військовослужбовці щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи. Військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби) та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів з пільговою оплатою вартості путівок у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України. Таким же правом користуються члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби);

забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями

(держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української РСР та іншими нормативно-правовими актами);

права військовослужбовців та членів їх сімей на освіту

(військовослужбовці мають право на навчання (у тому числі на отримання післядипломної освіти) у військових навчальних закладах, відповідних підрозділах підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації військовослужбовців. Військовослужбовцям, які прийняті на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу після здобуття базової або повної вищої освіти за державним замовленням, дозволяється навчатися в інших вищих навчальних закладах без відриву від служби після проходження ними строку служби, який дорівнює часу їхнього навчання для здобуття попередньої вищої освіти);

пенсійного забезпечення і виплати одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби

(пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які звільняються зі служби в залежності від підстав звільнення виплачується одноразова грошова допомога в розмірі від 25 до 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби);

одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності

(одноразова грошова допомога призначається і виплачується військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, у розмірі:

500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, – у разі загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного або резервіста;

250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, – у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності I групи, 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, – у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності II групи, 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, – у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності III групи).

Статтею 14 цього Закону встановлено пільги військовослужбовцям та членам їх сімей.

Так, військовослужбовці мають право на безоплатний проїзд:

1) залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

а) у відрядження;

б) у відпустку в межах України;

в) при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв’язку з передислокацією військової частини;

г) до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби в межах України;

2) всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) – тільки військовослужбовці строкової військової служби.

При переведенні військовослужбовців на нове місце проходження військової служби або звільненні з військової служби вони мають право на безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, – іншими видами транспорту (за винятком повітряного). У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібною відправкою їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн.

Члени сімей військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) мають право на безоплатний проїзд залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом:

1) від місця проживання до місця проходження військової служби військовослужбовця у зв’язку з його переведенням;

2) до місця проведення відпустки військовослужбовцем в межах України;

3) при звільненні військовослужбовця з військової служби, а також у разі загибелі (смерті) військовослужбовця – до обраного місця проживання в межах України.

Члени сімей військовослужбовців при переїзді до обраного місця проживання у зв’язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця мають право на безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, – іншими видами транспорту (за винятком повітряного). У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібною відправкою їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн.

Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження військової служби, користуються правом безоплатного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону.

Військовослужбовці при направленні у відрядження, до нового місця проходження військової служби, а також до місця використання відпустки та назад мають право на придбання проїзних документів для себе та членів своєї сім’ї на всі види транспорту поза чергою. При цьому військовослужбовці, які направляються у відрядження, користуються правом на бронювання та отримання поза чергою місця в готелі на підставі посвідчення про відрядження.

При виконанні службових обов’язків, пов’язаних з відрядженням в інші населені пункти, військовослужбовцям відшкодовуються витрати на відрядження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці, крім військовослужбовців строкової військової служби, мають право на першочергове встановлення квартирного телефону, а також першочергове встановлення квартирної охоронної сигналізації.

Військовослужбовці строкової військової служби мають право безоплатно відправляти й одержувати листи. Безоплатними поштовими посилками відправляється особистий одяг громадян, призваних на строкову військову службу.

Витрати, пов’язані з перевезенням військовослужбовців та членів їх сімей, їх особистого майна залізничним, повітряним, водним і автомобільним (за винятком таксі) транспортом, бронюванням місць у готелях при направленні військовослужбовців у відрядження, відшкодовуються за рахунок коштів Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами, а також рішеннями органів місцевого самоврядування. Якщо такі особи одночасно мають право на отримання однієї і тієї ж пільги, гарантії чи компенсації з кількох підстав, то їм надається за їх вибором пільга, гарантія чи компенсація тільки з однієї підстави, крім випадків, передбачених законами.

12.02.2014_____________________________________________________

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник голови

райдержадміністрації

_________ Н.М.Юрченко

«____» ________ 2014 року

План заходів

 

 

 

 

щодо реалізації у 2014 році в Черкаському районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні

Відповідно до Указу Президента України від 24 березня 2012 року N212/2012 «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації»,постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2013 рокуN968 «Про затвердження Порядку планування та моніторингу реалізації органами виконавчої влади Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні», з метою творення сприятливих умов для подальшого розвитку громадянського суспільства, забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина:

1. Забезпечити:

1) Надання фінансової підтримки за рахунок коштів місцевих бюджетів громадським організаціям інвалідів та ветеранів, молодіжним і дитячим громадським організаціям.

Управління праці та соціального захисту населення, відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, сільські, селищна ради

Упродовж 2014 року

2) Проведення конкурсів проектів пропозицій, громадськими організаціями та ініціативними групами району, на реалізацію яких надаватиметься фінансова підтримка з районного бюджету, субвенцій сільських, селищної рад.

Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Упродовж 2014 року

3) Систематичний моніторинг, вивчення і аналіз громадської думки з метою відповідного реагування.

Відділ регіональної та інформаційної політики райдержадміністрації

Упродовж 2014 року

2. Організувати взаємодію з громадськими організаціями щодо поширення серед населення району методичних рекомендацій з питань розвитку громадянського суспільства.

Черкаське районне управління юстиції Черкаської області, відділ регіональної

та інформаційної політики райдержадміністрації, громадські організації ( за згодою)

До 15 грудня 2014 року

3. Сприяти проведенню установчих зборів за участю інститутів громадянського суспільства для утворення громадської ради при райдержадміністрації та забезпечити її функціонування.

Відділ регіональної та інформаційної політики райдержадміністрації, громадські організації (за згодою)

Упродовж 2014 року

Сприяти:

1) Проведенню заходів, спрямованих на популяризацію благодійництва та розвиток волонтерського руху, визнання праці та суспільних досягнень волонтерів щодо соціальної допомоги, соціальної підтримки, соціальної реабілітації, соціальної профілактики, охорони здоров’я, охорони навколишнього природного середовища.

Управління праці та соціального захисту населення, відділ освіти райдержадміністрації, районна лікарня, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, районна організація ветеранів, громадські організації

(за згодою)

Упродовж 2014 року

2) Активізації діяльності молоді району у розробленні та здійсненні на регіональному рівні державної молодіжної політики, програм що стосується молоді.

Відділ у справах сім”ї, молоді та спорту

райдержадміністрації

Упродовж 2014 року

3) Висвітленню заходів щодо реалізації в районі Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні в засобах масової інформації області.

Відділ регіональної та інформаційної

політики райдержадміністрації

Упродовж 2014 року

Начальник відділу регіональної

та інформаційної політики апарату

райдержадміністрації                                                                                                     Ю.І.Івченко


Leave a Reply