Культура

02.05.2018 (доповнено)

Оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора музичної школи

Документи кандидатів можна завантажити за посиланнями: 1, 2


УВАГА!

ЧЕРКАСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНОЇ ПОСАДИ директора КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «МОШНІВСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» ЧЕРКАСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ.

Дата початку прийняття документів – 12 січня 2018 року.
Термін прийняття документів – протягом 30 календарних днів з дня оголошення про конкурс, до 09 лютого 2018 року (включно).

Умови та порядок проведення конкурсу визначаються Законом України №955-VIII від 28.01.2016р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи у сфері культури та конкурсної процедури призначення керівників державних та комунальних закладів культури» та Законом України «Про культуру».
Документи приймаються протягом 30-ти календарних днів з дня опублікування оголошення за адресою: вул. В’ячеслава Чорновола, 157, м. Черкаси, 18003, тел./факс: (0472) 64-34-50 та надсилаються на електронну адресу відділу культури і туризму Черкаської районної державної адміністрації – cultrabotnikichrda@ukr.net .
Кваліфікаційні вимоги до кандидатів: громадянство України, вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше 3-х років, вільне володіння державною мовою та здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки керівника закладу культури.
Особи, які бажають брати участь у конкурсі, подають такі документи:
– заяву про участь у конкурсі;
– згоду на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних»;
– автобіографію, що містить прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік і місце народження, інформацію про громадянство, відомості про освіту, трудову діяльність, посаду (заняття), місце роботи, громадську роботу (у тому числі на виборних посадах), контактний номер телефону та адресу електронної пошти чи іншого засобу зв’язку, відомості про наявність чи відсутність судимості;
– копію документа, що посвідчує особу;
– копії документів про вищу освіту;
– два рекомендаційні листи довільної форми;
– мотиваційний лист довільної форми;
– інші документи на розсуд претендента.
Особа, яка подає документи, відповідає за достовірність поданої інформації.
Відомості щодо умов праці, матеріально-технічну базу закладу культури, фінансову звітність за попередній бюджетний період можна отримати у відділі культури і туризму.
Конкурсна комісія формується з 12 січня 2018 року.
Довідки за телефонами: (0472) 64-34-50, 64-34-81.


Нарада бібліотечних працівників району

5 грудня на базі Черкаського районного організаційно-методичного центру бібліотечної та краєзнавчої роботи за участі начальника відділу культури і туризму Черкаської РДА Олени Бардінової відбулася підсумкова нарада бібліотечних працівників за темою «Про підсумки роботи та звітність бібліотечних закладів за 2017 рік та планування діяльності сільських бібліотек на 2018 рік».

Розпочала нараду директор методичного центру Валентина Канюка, яка в своїй доповіді виклала основні вимоги до планування роботи на 2018 рік та визначила головні пріоритети діяльності бібліотек району.

У своєму виступі начальник відділу культури і туризму окреслила головні напрямки державної та регіональної політики в галузі культури і особливу увагу звернула на здобутки і проблемні моменти  в діяльності бібліотек району.

З методичними порадами та консультаціями щодо планування та звітності бібліотек, проведення краєзнавчої та довідково-бібліографічної роботи, роботи з юнацтвом та дітьми надали завідувачі відділів методичного центру та директор Черкаської районної дитячої бібліотеки Ірина Тимошенко.

Завідувач відділу краєзнавчої роботи  Лариса Воскобійник ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями «Моя громада – мій добробут», які видані  в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), до участі в якому запрошені публічні бібліотеки та громадські організації. Проект виконується Асоціацією міст України (АМУ) в партнерстві з IREX/ Україна за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Ділилася досвідом створення та реєстрації громадської організації завідувач Сагунівської сільської бібліотеки Таїсія Селезень.

На нараді також були  розглянуті питання:

«Нетрадиційні книжкові виставки для юнацької аудиторії»;
«Напрямки та складові краєзнавчої роботи сільських бібліотек»;
«Сучасні тенденції використання, збереження бібліотечного фонду» та ін.

По закінченні наради бібліотекарям було запропоновано фуршет-інформ «30 хвилин новинок» – тематичний  перегляд фахової періодики, нових бібліографічних матеріалів для підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.


“Culture Bridges” – новий поект від Британської Ради в Україні


Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, що мали зватись гордо – українці

В історії українського народу є трагічні сторінки, що примушують стискатися людські серця. Одна з найстрашніших таких сторінок – Голодомор. 85 років минуло після тих страшних подій 1932-1933-х років,  десятки тисяч загиблих, ще сотні тисяч, які пройшли через жахи і випробування голодом.

24 листопада в Черкаській районній дитячій бібліотеці пройшла година-реквієм «Зроніть сльозу за тими, хто не зріс, що мали зватись гордо – українці». Захід розпочався з молитви за Україну, яку виконали учні Червонослобідської дитячої музичної школи. Зі смутком в очах діти уважно слухали  розповіді бібліотекарів про ті страшні роки 1932 -1933. Трагічна класична музика, у  виконанні викладача дитячої музичної школи Ісько Ірини Михайлівни, торкнулась душі  кожного. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували  жертв Голодомору.

Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам сили й волі, мудрості та наснаги для зміцнення власної держави на власній землі!

 

 

 


У Степанківській ОТГ вшанували пам’ять жертв Голодомору-геноциду

Зокрема, 25 листопада поминальний захід відбувся у с. Степанках біля пам’ятного знаку, що розташований по вул. Українській, в якому взяли участь голова громади Ігор Чекаленко, працівники освіти, культури, активна громадськість.

Сьогодні надзвичайно важливо пам’ятати про ті страшні й болючі сторінки історії нашого народу. Бо не може існувати нація в майбутньому без знання свого минулого. Ми повинні усвідомлювати, цінувати й берегти те, що маємо, пам’ятаючи, яку ціну довелося заплатити українцям. Саме до цього і закликав усіх присутніх у своєму виступі керманич новоствореної ОТГ, – Ігор Миколайович.

Світлу пам’ять мільйонів наших земляків, життя яких забрав Голодний Мор учасники заходу вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного хреста.

Відвідувачі сільської бібліотеки мали змогу ознайомитися з тематичною книжковою виставкою «Голодний рік, голодний вік» та переглянути документальні фільми.


Лекція, присвячена 100-річчю з дня Української революції

18 листопада в селі Степанки відбулась лекція, присвячена 100-річчю з дня Української революції.
Діти подивилися документальний фільм, прослухали пісні січових стрільців, розучили та проспівали гімн січових стрільців «Ой, у лузі червона калина».


Родина є у кожного

Учасники хутірського хореографічного колективу «Берег надії» та ансамблю гармоністів 17 листопада вітали глядачів на родинному святі «Родина є у кожного».

Це свято проходило у родинному, дружньому колі батьків дітей в хутірському ДНЗ «Ластівка», де ділились своїми талантами не тільки діти, але й батьки дітей, зокрема Валерій Погрібний з своїм сином виконали інструментально-вокальний, сімейний дует.
Своїми запальними виступами виконавці створили святковий настрій всім присутнім на цьому затишному святі.


Цікаві, змістовні, професійно корисні канікули для музичних шкіл

Цього тижня викладачі фортепіанного відділу мали нагоду підвищити свою методичну кваліфікацію, відвідавши два цікавих методичних заходи.

1 листопада відбулося засідання «Круглого столу» (формат неформальної зустрічі викладачів-піаністів міста) на тему «Українська фортепіанна музика для дітей. Окремі дидактично – виховні аспекти та особливості виконання» на базі дитячої музичної школи № 3 Черкаської міської ради.
У цьому засіданні брали участь викладачі Червонослобідської дитячої музичної школи: Доброскок О.Я., Ющенко О.М. і учениця 5 класу Ющенко Софія. Вони ознайомили слухачів з біографією сучасного українського композитора – Руслани Лісової і виконали різноманітні твори і дуети, написані для фортепіано і бандури.

3 листопада відбувся майстер-клас за участю викладача-методиста Київського інституту музики ім.  Р. М. Глієра – Бондаренко О. Я. на базі дитячої музичної школи № 1 ім. М. В. Лисенка.


Бібліотеки району відзначили Всеукраїнський день бібліотек

Цікаво, змістовно та корисно в бібліотеках району пройшли заходи, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек.

Так, у Степанківській сільській книгозбірні на бібліотечний уїк-енд «Цей дивосвіт – бібліотека» завітали учні 9 класу: вели розмову про значення книг та читання в житті людини, із захватом розповідали про недавно прочитані твори, жваво обговорювали книжкові новинки,  прослухали цікаві факти з бібліотечної історії та залюбки  брали участь у  грі-вікторині «Я –читаю! Я – знаю!». Молодші відвідувачі мали змогу ознайомитись з сучасною українською дитячою літературою, що надійшла за проектом «Читаюча дитина – надія нації».

В Будищенській сільській бібліотеці гостями в цей день стали першокласники. Для них була організована гра-подорож «Із чого починається книга» та проведена вікторина «Відгадай казкового героя за малюнком». На згадку про цей день кожний маленький відвідувач отримав в подарунок значок «Мудра тітонька сова». Для старших користвувачів протягом дня в бібліотеці працювало бібліокафе, де проходила дегустація літературних новинок за чашкою кави та чаю. Зацікавила відвідувачів і фотозона «Один день з життя бібліотек».

В Дубіївській сільській бібліотеці пройшов день відкритих дверей «Цей дивосвіт – бібліотека» та була оформлена виставка-подорож «Бібліотека – острів фантазій і творчості». Присутні ознайомилися з книжковими новинками бібліотеки,  книжковими виставками, а також розбавили книжковий світ іграми та музичною творчістю.

У Червонослобідській сільській бібліотеці теж було людно, адже Всеукраїнський день бібліотек – це привід неформального спілкування бібліотекарів і читачів. Користувачі, які вже стали добрими друзями,  прийшли привітати бібліотекарів зі святом, поспілкуватися між собою, переглянути свіжу періодику та поділитися останніми подіями. Через мережу інтернет відвідувачі побували на віртуальній екскурсії «20 найкрасивіших бібліотек світу», а також згадували і порівнювали минулі роки діяльності  своєї книгозбірні із сьогоденням.


30 вересня в Золотоніському міському Будинку культури відбувся обласний огляд колективів вокально-хорового жанру. Співучість та неповторне мелодичне багатство дарували публіці колективи Черкаського району: народний аматорський вокальний ансамбль «Жайвір» КЗ «ЧРОМЦ НТ» Черкаської районної ради та народний аматорський хоровий колектив «Дивоцвіт» Вергунівського сільського Будинку культури.

Колективи продемонстрували високий рівень виконавської майстерності та подарували глядачам хороший настрій і багато приємних вражень.


Обласне фольклорне свято «З глибин народних»

16 вересня фольклорні колективи Черкаського району  відвідали обласне фольклорне свято «З глибин народних», яке відбулось в місті Сміла.
Свою творчість презентували: народний аматорський ансамбль народної музики «Байбузівські троїсті» СБК села Байбузи (художній керівник – Олександр Шиятий), фольклорний колектив «Пісенні перевесла» СБК села Хацьки (керівник – Валентина Гаркуша), фольклорний ансамбль «Джерело» СБК села Дубіївка (керівник – Ніна Сидоренко) та зведений  ансамбль гармоністів СБК села Хутори та Червонослобідської музичної школи (керівник – Олександр Воронецький).
Всі учасники отримали заряд енергії та натхнення для подальшої творчої роботи. Організатори  святкового заходу  вручили подяки та особисто висловили слова вдячності керівникам  присутніх колективів.


24-ий Міжнародний туристичний салон «Україна» UITM – головна подія туристичного сезону «осінь-зима»

З 4 по 6 жовтня 2017 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Україна) відбудеться UITM – 24-ий Міжнародний туристичний салон «Україна», організатором якого є виставкова компанія «Прем’єр Експо» (Україна) та ІТЕ Group Ріс. (Великобританія).

Ця туристична виставка, що має всі підстави називатися однією з найбільших в Україні, традиційно проходить у жовтні та з року в рік набуває все більшого визнання серед фахівців туристичного бізнесу України, країн СНД, близького та далекого зарубіжжя.

Цього року в UITM – 24-а Міжнародний туристичний салон «Україна», планується участь понад 100 туристичних компаній, туроператорів, національних і місцевих туристичних асоціацій та організацій, готелів, транспортних агенцій, страхових компаній, представництв 25 країн світу, серед яких: Азербайджан, Болгарія, Білорусь, В’єтнам, Еквадор, Єгипет, Греція, Грузія, Індія, Італія, Куба, Литва, Мальдівська Республіка, Мексика, Молдова, Палестина, Перу, Польща, Словаччина, Таїланд, Танзанія, Туреччина, Угорщина, Україна, Франція тощо.

З метою більш масштабної та ефективної популяризації туристичної галузі України, як привабливого туристичного напрямку, цього року на виставці UITM експозиція міст і регіонів виділена в формат Ярмарку туристичних дестинацій України з можливістю презентацій на стендах та в демо-зоні усіх особливостей та привабливих куточків кожного регіону нашої країни, його гастрономічних родзинок, фольклору, мистецтва тощо.

Зацікавлені сторони просимо надати інформацію щодо участі у виставці зі стендом до 1 вересня 2017 року та деталі презентацій в демо-зоні до 10 вересня 2017 р.

 

Деталі на сайті http://www.ukraine-itm.com.ua/uk-UA

 

 

22.08.2017

Культурно-мистецьку програму на районному огладі-конкурсі «Культура від села до села» представили села Будище та Лозівок.

Велика концертна програма вмістила в себе 13 художніх номерів з сільського клубу села Лозівок та 19 – з Будинку культури села Будище.

На сцені учасники різножанрових колективів  намагалися досконало відтворити свої творчі здібності – піснями й танцями, читцями та драматичними колективами зачаровувалися вони глядача в глядацькій залі, чим і задовольнили склад журі, слухача і сільського голову Приходька Григорія Миколайовича, який вболівав за кожного з учасників та за концерт в цілому.

 

 

14.08.2017

Районний огляд-конкурс «Культура від села до села»  пройшов в селах Кумейки та Тубільці.

         Цікава, насичена програма конкурсу-огляду вражала всіх присутніх та склад журі своєю автентикою, дитячими колективами, вокальним розмаїттям, та театральними формуваннями.

16 концертних номерів на розгляд журі представив Кумейківський Будинок культури. Концертна програма була наповнена різножанровими номерами, а це вокальні, театральні, інструментальні та хореографічні композиції які поєдналися в цікавому театралізованому  сценарії.

Тубільцівська ж громада зібрала поціновувачів прекрасного в Первомайському сільському клубі, де зібралися всі клубні формування сіл Тубільці, Первомайськ, Березняки та Хрещатик. Концертна програма увібрала 25 художніх номерів, а це танцювальні, вокальні та драматичні формування.

Приємно відзначити, що на заходах були присутні та всіляко підтримували аматорські колективи сільські голови  – Шафікова Надія Антонівна с. Тубільці та Іващенко Віра Володимирівна с. Кумейки.

 

07.08.2017

Цієї суботи огляд-конкурс творчих колективів закладів культури Черкаського району «Культура від села до села» продовжився в закладах культури сіл: Хацьки та Дубіївка.

Приємно, що при Хацьківському Будинку культури працюють чотири аматорські  вокальні колективи, кожен з яких має свою манеру виконання, свою особливість, свою родзинку, при цьому всі вони дружні і є активними учасниками масових заходів не лише села, а й району та області.

Також порадували виступами аматорські колективи Дубіївського СБК, творчі доробки клубних формувань були представлені на високому рівні, що не залишило байдужими жодного з присутніх на заході. Приємні враження залишив виступ драматичного гуртка «Сусіди», які представили інтермедію «Підкова на щастя».

26.07.2017

«Життя моє – поле»

25 липня на базі Степанківської сільської бібліотеки в цікавій і змістовній формі  відбулося чергове засідання любительського гуртка «Джерело», присвячене 100 –річчю від дня народження передової ланкової, уродженки рідного села Хандусь Ганни Дмитрівни. Під час заходу діти відкрили для себе багато нового про цю просту сільську жіночку, славну трудівницю.

За досягнуті успіхи у вирощенні високих врожаїв кукурудзи та інших сільськогосподарських культур Указом Президії Верховної Ради СРСР від 22 березня 1966 року їй присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна, Золотої медалі «Серп і Молот», нагороджена орденом Лютневої революції. А також Ганна Дмитрівна занесена до Золотої книги пошани передовиків Черкаської області, які добилися визначних трудових успіхів.

 

 

 

 

 

 

 

 

24.07.2017

 

 

 

 

 

 

10.07.2017

На Купала нічка мала

Увечері з 6 на 7 липня у Степанках відзначали чарівне і загадкове свято – Івана Купала. Народне дійство відбувалось на галявині біля будинку культури. Було все, як годиться: Марена, купальські хороводи, пісні та художні номери за участю улюблених місцевих аматорів, чиї виступи подарували односельчанам та гостям села гарний настрій та море позитивних вражень. Вдячні глядачі щедро нагороджували кожного з виконавців.

Завідувач сільської бібліотеки Альона Недуха провела з присутніми вікторину на знання історії купальських традицій.

Веселі змагання та ігри, підготовлені культпрацівниками, не залишили байдужими жодної дитини, під час яких на переможців чекали солодкі призи.

У рамках свята також відбувся конкурс на кращий дитячий вінок, сплетений з квітів. Юні степанківчаночки, які виготовили найкрасивіші віночки отримали пам’ятні подарунки.

Потім, за традицією, було запалено велике вогнище, через яке, тримаючись за руки, стрибали закохані пари.

Свято завершилося  молодіжною танцювальною вечіркою просто неба.

 

 

 

 

 

 

 

 

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

27.06.2017

                                      День Конституції

    28 червня наша країна відзначає День Конституції. Саме 21 рік тому в Україні було прийнято Основний Закон держави. Цей акт закріпив незалежність українського народу, зробив його справжнім володарем суверенітету.

Конституція України – це не лише Закон законів, це – серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства. Вона увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності й соборності України.

Дійсно, у віці дітей неможливо знати детально всі закони. Але основне, що їх стосується, вони повинні знати. Урок громадянства «Маленьким громадянам – великі права» провели працівники Черкаської районної дитячої бібліотеки. Діти взяли участь в обговоренні правових ситуацій та конкурсі «Я-громадянин».

В читальному залі бібліотеки була розгорнута книжкова виставка-перегляд «Держава, ти і право», де читачам була запропонована правознавча, історично-довідкова та художня література.

 

 

26.06.2017

25 червня  в місті Шпола відбулось  обласне свято рок-поп музики.  В святі взяли участь ВІА «Тайм» та Василь Клименко з села Степанки.  Виступи  колективу та їхнього талановитого керівника були  незабутніми та запальними. Публіка щиро реагувала на всі представлені художні номери та гучними оплесками  проводжала ВІА «Тайм».  Всіх учасників нагородили грамотами та  смачними подарунками.

 

 

 

 

 

 

 

15.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Напередодні свята  –  Дня медичного працівника, 13 червня  в Черкаському районі відбувся святковий урочистий концерт.

В Будинку культури  села Червона Слобода, працівників медичної галузі вітали аматори сцени  району.

У цей, по-літньому сонячний, день всюди панувала атмосфера радості та душевного тепла. З піднесеним настроєм, у переповненій залі витав дух справжнього свята. Яскраві костюми, запальні танці, чарівна музика… все це не могло залишити байдужим жодного з присутніх. Приємних емоцій глядачам, додали наймолодші учасники заходу, які повернули присутніх на мить у світ дитинства, у світ безтурботності, свободи, кольорових барв та радісних почуттів.

Колектив відділу культури висловлює велику вдячність сільським головам сіл: Червона Слобода, Мошни, Геронимівка, Будище, Степанки та Хацьки, які забезпечили участь солістів-вокалістів, хореографічних та вокальних ансамблів на районному урочистому заході.

 

14.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

3 червня бібліотекарі Мошнівської сільської бібліотеки разом з учителями пришкільного табору Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ст. організували для дітей цікаву екскурсію до бібліотеки.

Дитинство – це чудова пора сподівань на прекрасне життя, здійснення мрій, перші казки, вірші. З книгою кожен мандрує в минуле й майбутнє.

Для дітей провели конкурсну ігрову розважальну програму, де була представлена книжкова виставка «Що за диво ці казки», цікаві вікторини, загадки, ігри, конкурси. Діти були досить активними і залишилися дуже задоволені.

Під час свята діти переглядали мультфільми, проводили голосні читання, мандрували Україною, грали в літературні лавочки «Книга по колу», під час яких кожен розповідав про свою улюблену книгу.

Ми сподіваємося, що дітвора отримала заряд бадьорості, позитивної енергії та багато нової, цікавої інформації про книги, які можна прочитати завітавши до сільської бібліотеки.

14.06.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

13 червня, у рамках відзначення Дня пам’яті, що проходив в пришкільному таборі «Калинка» Степанківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, у стінах сільської бібліотеки відбулась героїко-історична імпреза під назвою «Не обміліє пам’ять віку, в серцях нащадків буде жити». Зустріч присвятили пам’яті тих, хто переніс нелюдські муки війни, хто впав смертю хоробрих за Батьківщину, за наше світле життя, за нас з вами.

В народі кажуть: «Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього». І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїм корінням, так людина тримається на землі своїм минулим. Саме тому молоде покоління повинно знати історію рідного краю. А історія наша пролита кров’ю і сльозами.

Невгамовні допитливі дітлахи дізналися більше про визволення свого села, переглянули відеоматеріали про героїв-односельчан на фронтах Другої світової війни, ознайомилися з постійно діючою книжковою виставкою «Доторкнись серцем до подвигу».

Не обміліє пам’ять віку, в серцях нащадків буде жити

На фронті гарна задушевна пісня для мільйонів бійців стала гімном мужності, патріотизму, віри в перемогу. Одну з таких пісень для всіх присутніх на заході виконала Оксана Костенко.

Спливли роки. Нові Степанки піднялися з руїн та попелищ. Адже життя зупинити не можливо. Та пам’ять про минуле – священна.

13.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

У місті Корсунь-Шевченківський відбувся Міжобласний вокальний фестиваль-конкурс “Мости над Россю”.

Мошнівську  дитячу  музичну школу   представляла Ірина Шелест (викладач Л.Г. Шелест).

За підсумками конкурсу дівчина виборола І місце в номінації “Народна пісня”.

13.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

11 червня в місті Корсунь-Шевченківський відбувся ХІІ міжобласний мистецько-екологічний конкурс-фестиваль української естрадної, народної та авторської пісні «Мости над Россю».

Цьогоріч конкурс-фестиваль  вкотре відвідали  володарі Гран-прі  2016 року – фольклорний ансамбль «Надвечір’я» Будинку культури села Кумейки, вперше  взяв участь у фестивалі – вокальний ансамбль «Дивограй» Будинку культури села Тубільці.

Як завжди, фестиваль залишив по собі гарні спогади у всіх учасників, а особливо у мешканців міста, які  радо зустрічали  гостей з різних  куточків України.

12.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Цієї суботи огляд-конкурс творчих колективів закладів культури Черкаського району «Культура від села до села» продовжився в закладах культури сіл: Софіївка, Шелепухи та Станіславчик.

Творчі колективи клубних закладів спільно представили цікаву змістовну концертну програму,  в якій залучили усі види мистецтва.

Хотілось би відзначити акторів драматичного гуртка Софіївського Будинку культури, які  підняли настрій усім присутнім, відтворивши на сцені жартівливий  уривок  з п’єси «По Мюллеру».

Швидко, непомітно збіг час зустрічі з учасниками художньої самодіяльності та працівниками клубних установ, які вкотре вдало продемонстрували свої творчі мистецькі  досягнення.

08.06.2017……………………………………………………………………………………………………………..

Ура! Мультики

Напевно не знайдеться такої людини, яка б в дитинстві не любила дивитися мультфільми. Старі добрі мультики… З розвитком кіноіндустрії екрани заполонили нові, сучасні, багатосерійні.

7 червня працівники Степанківського будинку культури спільно з сільською бібліотекою організували зустріч з мультяшними героями для наймолодших  вихованців пришкільного табору «Калинка». Цього разу на гостини завітали загони «Дружба», «Бджілка» та «Капітошка». Захід відбувся завдяки технічному обладнанню, що надійшов до книгозбірні у рамках реалізованого проекту «Бібліотека – громада: відкритий простір» за фінансової підтримки Фонду «Монсанто» та сільської ради.

Діти отримали велике задоволення від перегляду: раділи за головних героїв, переживали за них, засуджували негативні вчинки, вчилися на їхньому прикладі, як слід поводити себе.

07.06.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

З  3  по 4 червня 2017 року

 в місті Чигирин відбувся другий фестиваль

«Vira Fest»

 

У рамках фестивалю проходив Всеукраїнський конкурс духовної пісні, в якому взяв участь вокально-інструментальний дівочий гурт «Тайм» із села Степанки керівник Василь Клименко. Як завжди учасники гурту запалювали глядачів власним драйвом та енергетикою, за що, вдячна публіка  заходу, проводжала учасниць зі сцени бурхливими, нестихаючими  оплесками.

 

07.06.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Дітинаші квіти

1 червня господарі країни Дитинства відзначали своє найулюбленіше свято – Міжнародний день захисту дітей. Святкову програму підготували і для дітлахів із Степанок – вихованців пришкільного табору «Калинка». Дійство проходило у приміщенні місцевого будинку культури, сповнене усмішками, танцями, піснями, конкурсами і призами. Після урочистостей дітей пригощали солодощами та різними смаколиками у шкільній їдальні.

Велика вдячність усім, хто долучився до організації та проведення свята. Особливо хочеться відмітити наших незмінних спонсорів: сільського голову Валерія Лисенка та директора СТОВ «Степанки» Олександра Тарасенка.

01.06.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Чарівний світ дитинства

Відзначаючи  Міжнародний  День  дитини працівники Черкаської районної дитячої бібліотеки разом з учнями Червонослобідської дитячої музичної школи та учнями 5 класу  Червонослобідської загальноосвітньої школи №2  І-ІІІ ст здійснили цікаву мандрівку в «Чарівний світ дитинства», під час якої відвідали казкове містечко. Подорож розпочалася з провулку Загадкового, далі вийшли на проспект Казковий, звернули на вулицю Ігрову, побували на майдані Ерудитів і співали пісні на Музичному бульварі.

Свято промайнуло весело, гамірно та емоційно.

 

 

 

01.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Не спалюй своє майбутнє!

Ні для кого не секрет, що паління тютюну одна з найбільш поширених поганих звичок, які негативно впливають на здоров’я тих, хто палить і оточуючих їх довкола людей. 31 травня, у Всесвітній день боротьби з тютюнопалінням, Степанківською сільською бібліотекою організовано акцію проти паління «Сік-шоу».

Активістами акції стали вихованці загонів «Дельфіни» та «Степанківські соколи» пришкільного табору «Калинка», що діє в місцевій школі. З’ясувати основні причини, з яких людина палить, вдалося під час диспуту «Чому молодь починає курити?»

Чи зробили підлітки для себе вибір? Чи правильний шлях обрали? Це і перевірили за допомогою міні-вікторини «За хмарою тютюнового диму».

Найцікавішим моментом  проведення акції був конкурс «Поглинач соку», за умовами якого, потрібно було як можна швидше випити сік через трубочку. Переможці отримали солодкі призи.

Приємно, що участь в акції взяли працівники будинку культури та керманич села Валерій Лисенко. Валерій Дмитрович – завзятий спортсмен, в минулому гравець футбольної команди села, тому радив на противагу курінню займатися спортом.

У читальному залі книгозбірні оформлено книжкову виставку «Життя без паління».

Аби позбутися цієї шкідливої звички, кожен відвідувач отримав пам’ятку «Кинь курити сьогодні!»

Усім учасникам заходу запропоновано випити стакан соку замість цигарки.

Розпоряджайтеся своїм життям самі  і не дозволяйте цигарці розпоряджатися ним!

Велика вдячність спонсорам дійства – СТОВ «Степанки» та сільській раді.

Альона Недуха,

завідувач сільської бібліотеки

 

 

29.05.2017………………………………………………………………………….

Цієї неділі огляд –конкурс творчих колективів закладів культури Черкаського району  «Культура від села до села» відбувся в селах: Геронимівка та Руська Поляна.

Свої мистецькі здобутки продемонстрували учасники художньої самодіяльності в різних жанрах мистецтва.

Представлені художні номери показали зростання рівня майстерності окремих колективів. Журі конкурсу відзначили кращі  виступи та запросили до участі в запланованих  районних святкових заходах.

29.05.2017…………………………………………………………………………..

 

        Цієї неділі  у місті  Звенигородка відбулось обласне мистецьке свято «Вінок Кобзареві»

Цікавим, новим репертуаром та високим рівнем виконавської майстерності вразив публіку народний аматорський хор «Родина», Степанківського Будинку культури (керівник – Катерина Смоквин), який представляв на святі Черкаський район.

Цього ж дня колективи нашого району завітали в місто Ватутіне, де відбувались не менш масштабні заходи:  обласне регіональне свято «Мистецькі скарби Черкащини» та обласне свято інструментальної музики «Струни серця».

На сценах обласних заходів своє мистецтво демонстрували: народний аматорський хор «Калина», Будищанського Будинку культури (керівник – Сергій Шевченко); народний аматорський хор «Родина», Степанківського Будинку культури (керівник – Катерина Смоквин); вокально-хоровий ансамбль «Калина», Червонослобідського  Будинку культури (керівник – Юрій Молдавець); вокально-інструментальний ансамбль «Тайм», Степанківського Будинку культури (керівник – Василь Клименко) та вокально-інструментальний ансамбль «Молоді серця», Вергунівського Будинку культури.

 

Виступи усіх колективів були гідними, художні номери запальними та майстерними. Всі учасники отримали масу приємних вражень та насолоду від святкової атмосфери.

 

 

 

25.05.2017……………………………………………………………………………

Конференція з нагоди пам’яті Т.Г.Шевченка.

23 травня  2017 року в музеї Т.Г.Шевченко в с.Мошни відбулася наукова конференція на тему «На вічнім шляху до Кобзаря».

З доповіддю «Таємне товариство Київського університету Святого Володимира і Тарас Шевченко» виступив  Захарченко Петро Павлович, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Мацелюх Іванна Андріївна, кандидат юридичних наук, асистент кафедри історії права та держави юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка,  розповіла  про родину Максимовичів у поетичній творчості Тараса Шевченка.

«Таємне товариство Київського університету Святого Володимира і Тарас Шевченко» – про це повідав кандидат історичних наук, асистент кафедри історії права та держави юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка Крижевський Антон Васильович .

Презентації та дослідження життєвого шляху Т.Г.Шевченка запропонували співробітники Черкаського обласного краєзнавчого музею: Нестеренко Валентина Іванівна – заступник директора з наукової роботи

« Т.Г.Шевченко в експозиціях Черкаського обласного краєзнавчого музею»; Мазуренко Ольга Семенівна – завідувач відділу історії краю ХХ початок ХХІст. «Ілюстрації І.Їжакевича до «Кобзаря» Т.Шевченка»; Бугеря Марина Олександрівна – старший науковий співробітник відділу історії краю ХХ початок ХХІст. «Шлях Велетня: Наталя Лівіцька-Холодна про Кобзаря. Емігрантська візія біографії Кобзаря».

Цікаві відомості повідала про Т.Г.Шевченка  Шарапа Ольга Михайлівна – завідувач музею, Заслужений працівник культури України, а  також,  подарувала підбірку літератури і колекції поштових листівок нашому музею від музею Кобзаря м.Черкаси

З доповіддю «На вічнім шляху до Кобзаря», виступила  Долгіч Надія Василівна,  працівник Канівського музею Т.Г.Шевченка  та подарувала книги про Кобзаря .

Черкаський районний організаційно методичний центр бібліотечної та краєзнавчої роботи, і особисто,  директор  Канюка Валентина Миколаївна та  завідувач відділу краєзнавства Воскобійник   Лариса Василівна, надали велику допомогу  в організації та проведенні конференції, виготовивши друковану продукцію; підготували цікаву тематичну книжкову виставку; для перегляду надали відеоролики «Шевченко – художник» та «Маловідомі факти з життя Т.Г.Шевченка»

Директор Черкаської районної станції юних техніків Микола Михайлович Якименко провів віртуальну екскурсію Мошнами та показав фільм  Олександра Павлова, створений на основі матеріалів зібраних  місцевими краєзнавцями про Т.Г.Шевченка.

23.05.2017……………………………………………………………………………..

Виставка майстрів народної творчості до 156-ї річниці з дня перепоховання Т.Г. Шевченка

У рамках відзначення 156-ї річниці з дня перепоховання Т.Г. Шевченка у Каневі проходила виставка майстрів народної творчості. По закінченню офіційної частини заходів з вшанування пам’яті  усі бажаючі мали змогу ознайомитись із виставкою творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва за участю майстрів області біля підніжжя Чернечої гори.

Черкаський район був представлений роботами майстрів  сіл Софіївка та Шелепухи.

Велике різноманіття традицій вишивки було показано у рушниках, сорочках, картинах майстрів Прокопенко Надії Григорівни та Скирда Марії Іванівни. Гарне враження справили вироби бісеру, авторства Мороз Наталії Сергіївни, та паперові картини і орігамі Білик Наталії Іванівни. Гармонійність композиції доповнили вироби з дерева, ляльки-мотанки та пара харизматичних ляльок домових.

 

23.05.2017………………………………………………………………………………

19 травня  в місті Городище відбувся обласний мистецький фестиваль, під назвою «Садок вишневий  коло хати». У фестивалі взяли участь кращі  аматорські колективи та виконавці  Черкащини.

Приємно,  що в заході приймали участь аматори сцени Черкаського району. Гідно представили район:  народний аматорський хор «Дивоцвіт» Вергунівського  сільського Будинку культури (керівник – Володимир Махник) та безмежно талановитий  вокаліст – керівник художній Степанківського Будинку культури Василь Клименко. Наші артисти з перших хвилин завоювали прихильність публіки, яка в свою чергу нагородила їх гучними, щирими оплесками.

16.05.2017………………………………………………………………………………..

Святковий Концерт до Дня матерів пройшов у Будищах!

14 травня 2017 року до Будищенського Будинку культури завітали гості з Білозірського Центру культури та дозвілля Білозірської об’єднаної  територіальної громади, які вразили своїм 2–х годинним святковим концертом до Дня Матері. Виступили з вітальним словом сільський голова Будищенської сільської ради Григорій Миколайович Приходько та очільник Білозірської об’єднаної територіальної громади Міцук Володимир Павлович.

Чудові хореографічні постановки від хореографічного колективу «Грація» (кер. Боркут Ірина), вражаючий голос солістки, а також керівника вокальної студії «Сяйво» Боркут Наталії, неперевершений квінтет «Співай душа» під керівництвом Харченко Володимира, вокальна студія «Вікторія» (кер. Іванов Віктор) –  всі ці артисти аматори, творчі люди, які просто закохані в свою роботу, а ще вони дійсно знають, що мають робити артисти на сцені для того, щоб кожен глядач в залі міг відпочити від буденних справ, отримати насолоду від перегляду, підняти собі настрій, а вкінці концерту стоячи аплодувати і запрошувати цих гостей знову і знову.

 

Директор Будищенського Будинку культури Кулакевич Я. А.

11.05.2017………………………………………………………………………………….

Хай не згасне пам’ять серця

8-9 травня – особливі дати для українських людей. В ці дні ми знову й знову низько схиляємо голови перед подвигом усіх, хто віддав життя в ім’я свободи нашої країни, в ім’я життя майбутніх поколінь.

З метою ознайомлення читачів з героїчними сторінками історії нашої країни, села, формування почуття патріотизму в Степанківській сільській бібліотеці впродовж тижня проведено цикл бесід «Безсмертна слава у віках».

Пам’ять! Вона всюди: в кожній п’яді землі, в душах людей, в сімейних альбомах, в музиці, в книгах… Дуже багато книг написано про ті події. Чимало авторів самі були учасниками бойових дій. У читальному залі книгозбірні оформлено книжкову виставку «Прочитай книгу про війну!».

7 травня у місцевому будинку культури відбувся святковий концерт «Хай не згасне пам’ять серця». У виконанні хорового колективу «Родина», вокально-інструментального гурту «Time» та солістів Василя Клименка, Оксани Костенко, Івана Хандуся, Анастасії Жупинас, Сергія Роботька, Катерини Крат пролунали патріотичні пісні і мелодії воєнних років, а танцювальний колектив «Берег надії» подарував глядачам декілька тематичних виступів.

9 травня в центрі сіл Степанки та Бузуків відбулися урочисті мітинги-реквієми, громадські панахиди за полеглими в роки Другої світової війни та традиційне покладання квітів до пам’ятних знаків.

Відділ культури і туризму ЧРДА – додаток до річного плану на 2017 рік

04.05.2017……………………………………………………………………………..

Степанки мають таланти

З нетерпінням жителі села Степанки чекали 30-го квітня 2017 року. Саме в цей день у Степанківському БК відбувся ІІ сільський конкурс «Степанки мають таланти». Конкурсанти змагались у вісьмох номінаціях. Свято розпочали вихованці дитячого садочку «Яблунька» – група «Метелики», які виконали мюзікл «Колобок». В номінації «Бардівська пісня» перше місце посів Олександр Линник. В інструментальному жанрі переміг вихованець дитячої музичної школи Данііл Коваленко (керівник Михайло Зима). В номінаціях «Декламатори» та «Естрадна пісня» рівних не було Оксані Костенко (керівник Михайло Зима). Добре виступив хореографічний колектив «Берег надії» (керівник Сергій Роботько). У старшій віковій категорії в номінації «Українська пісня» перемогу здобула Лідія Артемчук. Гран-прі конкурсу отримав естрадний гурт «Тайм» (керівник Василь Клименко). Всіх конкурсантів нагороджували грамотами, грошовими винагородами та квітами.

Велика вдячність спонсору конкурсу – Степанківській сільській раді в особі сільського голови Валерія Дмитровича Лисенка, членам журі: секретарю сільської ради Тетяні Осадчій, завідувачу сільської бібліотеки Альоні Недусі та вчителям початкових класів: Ларисі Андрієнко, Наталії Жупинас, Надії Дармограй.

 

04.05.2017………………………………………………………………………………

    ІІ районний конкурс хореографічного мистецтва «О, танцю, мить чудова». 

Цієї суботи в Центрі культури і дозвілля села Білозір’я, відбувся ІІ районний конкурс хореографічного мистецтва «О, танцю, мить чудова». Свої таланти демонстрували колективи з  тринадцяти сіл району, а це шістнадцять хореографічних колективів, в яких близько трьохсот учасників.

Надзвичайно приємно, що підтримати учасників конкурсу завітали їхні незмінні прихильники та вболівальники, серед  яких і сільські голови сіл, представники сільських рад та Будинків культури нашого району. На конкурс вони завітали не з пустими руками, а з солодкими  подарунками та щирими напутніми словами для юних талановитих  конкурсантів.

Протягом конкурсної програми право бути кращими виборювали конкурсанти в різних номінаціях і вікових категоріях.

За підсумками роботи журі, найбільшу кількість балів у номінаціях набрали, а отже блискуче виступили такі учасники конкурсу:

В номінації «Народний танець» молодша вікова категорія:

І місце – Танцювальна студія «Грація» ЦКД с. Білозір’я, керівник – Ірина Боркут;

ІІ місце – Колектив народного танцю «Руськополяночка» СБК с.Р.Поляна, керівник – Люція Хмара;

ІІІ місце – Хореографічний колектив «Берег надії» СБК с.Степанки, керівник – Сергій Роботько.

Середня вікова категорія:

І місце – Танцювальна студія «Грація» ЦКД с. Білозір’я, керівник – Ірина Боркут;

ІІ місце – Зразковий аматорський танцювальний колектив «Едельвейс» СБК с. Леськи, керівник – Валентина Буркацька.

Старша вікова категорія:

І місце – Танцювальна студія «Грація» ЦКД с. Білозір’я, керівник – Ірина Боркут;

ІІ місце – Танцювальна студія «Грація»  ЦКД  с. Білозір’я, керівник – Ірина Боркут;

ІІ місце –  Хореографічний колектив «Фантазія» СБК с.Хацьки, керівник – Валентина Тертична;

ІІІ місце – Зразковий аматорський танцювальний колектив «Едельвейс» СБК с. Леськи, керівник – Валентина Буркацька.

Молодіжна вікова категорія:

І місце – Народний аматорський танцювальний колектив «Свидівчанка» СБК с.Свидівок, керівник – Ірина Пожар;

Номінація «Класичний танець»  молодша вікова категорія:

І місцеТанцювальна студія «Грація» ЦКД с. Білозір’я , керівник – Ірина Боркут;

ІІ місце – Танцювальна студія «Грація»  ЦКД с. Білозір’я, керівник – Ірина Боркут;

Середня вікова категорія:

І місце – Хореографічний колектив «Тандем», ЦКД с. Білозір’я , керівник – Тетяна Московченко.

Номінація «Сучасний танець» молодша вікова категорія:

І місце Хореографічний колектив «Фантазія» СБК с.Хацьки, керівник – Валентина Тертична;

ІІ місце – Народний аматорський танцювальний колектив «Свидівчанка» СБК с.Свидівок, керівник – Ірина Пожар;

ІІ місце – Хореографічний колектив «Берег надії» СБК с.Хутори, керівник – Сергій Роботько.

Середня вікова категорія:

І місце – Хореографічний колектив «Тандем», ЦКД с. Білозір’я, керівник – Тетяна Московченко;

ІІ місце – Народний аматорський танцювальний колектив «Свидівчанка» СБК с.Свидівок, керівник – Ірина Пожар;

ІІІ місце – Хореографічний колектив «Берег надії» СБК с.Хутори, керівник – Сергій Роботько.

Старша вікова категорія:

І місце – Танцювальний колектив «Тріумф» СБК с.Геронимівка, керівник –  Людмила Попович;

ІІ місце – Танцювальний дует, у складі: Аріни Холодницької та Андрія Кононенка СБК с.Геронимівка, керівник – Людмила Попович;

ІІІ місце – Народний аматорський танцювальний колектив «Свидівчанка» СБК с.Свидівок, керівник – Ірина Пожар;

Номінація «Бальний танець» молодша вікова категорія:

ІІ місце – Солісти хореографічного колективу «Лілея»: Софія Козаченко та Олександр Скирда СБК с. Софіївка, керівник Юлія Силенко.

ІІІ місце – Хореографічний колектив «Берег надії» СБК с.Степанки, керівник – Сергій Роботько.

Середня вікова категорія:

І місцеЗразковий  ансамбль бального танцю «Перлинка» СБК с. Р.Поляна, керівник – Олена Черненко;

ІІ місце – Ансамбль бально-спортивного танцю «Флейм» СБК с.Мошни, керівники: Інна Острівна та Олексій Юрченко.

ІІІ місце – Солістка хореографічного колективу «Лілея» Марія Скирда СК с.Шелепухи, керівник – Юлія Силенко.

Старша вікова категорія:

І місцеЗразковий  ансамбль бального танцю «Перлинка» СБК с. Р.Поляна, керівник – Олена Черненко;

ІІІ місцеАнсамбль бально-спортивного танцю «Флейм» СБК с.Мошни, керівники: Інна Острівна та Олексій Юрченко.

Ми переконались, що всі учасники конкурсу безмежно талановиті, енергійні, запальні, веселі та харизматичні. Швидко збігли три напружені  конкурсні години. Позаду залишились хвилювання учасників та підсумки журі. Ми впевнені, що всі присутні отримали заряд бадьорого настрою та стимул  для участі в наступному конкурсі хореографічного мистецтва 2018 року.

 

28.04.17…………………………………………………………………………………..

Гурт «Тайм» підкорює серця черкащан.

25 квітня 2017 року в приміщенні міського будинку культури імені Івана Кулика відбувся благодійний концерт «Весняний зорепад».

В концерті весняний настрій створювали:   гурту «Тайм» (с. Степанки) керівник Василь Клименко, солістка  Анастасія Якименко, гурт «Орфей» та Василь Клименко. Ініціатором концерту став голова творчої студії «Сузір’я» Олександр Деньга.

28.04.17

Пам’ять в ім’я майбутнього»

Мітингом-реквієм відзначили 26 квітня 2017 року 31-шу річницю Чорнобильської трагедії у Вергунах біля меморіалу Чорнобильцям.

Схиливши голови, слухали сивочолі ліквідатори слова вдячності за їхню жертовність і подвиг у захисті всієї планети від підступного «мирного атому». Чорнобиль не дає про себе забути: «зоною», онкозахворюваннями, втраченими назавжди землями, отруєними водами, безнадійно хворими ліквідаторами.

«Чорнобильський вітер по душах гуляє, Чорнобильський пил на роки осідає…» – відлуння пісні у виконанні хорового колективу «Дивоцвіт» не дає нам забути страшний квітень 1986 року.

Присутні уважно слухали гіркі виступи сільського голови Горбенка Т.І., настоятеля УПЦ отця Юрія, голови Чорнобильської сільської організації Черниша В. Г., ліквідатора Афоніна В. М.

Учасники художньої самодіяльності Вергунівського Будинку культури привітали присутніх піснями і щирими поетичними рядками. Після покладання квітів до меморіалу, чорнобильців запросили у Вергунівську загальноосвітню школу, де виховні пам`ятні заходи були продовжені.

До цієї дати у бібліотеках сіл Вергуни та Нечаївка були організовані тематичні полички, книжкові виставки «Дзвони тривоги».

Ми пам’ятаємо як багато втратили за цей тридцять один рік, багато і багатьох, але життя продовжується і ми завжди будемо пам’ятати, що поряд є ті, кому треба допомогти, згадати, вшанувати.

 

19.04.2017………………………………………………………………………………………………………………..

Про підсумки чергової державної атестації

 дитячих музичних шкіл району

 

Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту», порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 січня 2015 року № 67, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 року за № 173/26618,   наказу відділу культури і туризму райдержадміністрації  «Про проведення чергової державної атестації дитячих музичних шкіл району» від 15 лютого 2017 року було проведено державну атестацію    Комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради та Комунального закладу «Мошнівська дитяча музична школа» Черкаської районної ради  за напрямками роботи:

–        рівень організації навчально-виховної та методичної роботи;

–        результативність навчально-виховної та організаційно-методичної роботи;

–        рівень управлінської діяльності;

–        рівень кадрового забезпечення;

–        рівень матеріально-технічного забезпечення

за 2013/2014, 2014/2015, 2015/2016 навчальні роки щодо виконання чинного законодавства з питань позашкільної освіти.

Наказом  відділу культури і туризму райдержадміністрації від 19 квітня 2017 року  № 14/10 «Про підсумки проведення чергової державної атестації музичних шкіл району»

1) затверджено Висновок  атестаційної експертизи   від  7 квітня 2017 року та  визнано  Комунальний заклад «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради  «атестованим» з достатнім рівнем освітньої діяльності;

2) затверджено Висновок  атестаційної експертизи      від  14 квітня 2017 року   та  визнано  Комунальний заклад «Мошнівська дитяча музична школа» Черкаської районної ради «атестованим» з достатнім рівнем освітньої діяльності.

 

Відділ культури і туризму Черкаської райдержадміністрації

18.04.2017…………………………………………………………………………………………………………………..

12.04.2017……………………………………………………………………………………………………………………

10 квітня 2017 року в Комунальному закладі «Червонослобідська дитяча  музична  школа» Черкаської районної ради  відбувся  I відбірковий тур загальношкільного  конкурсу виконавської майстерності  учнів початкових спеціалізованих мистецьких  навчальних закладів, присвячений 177-й річниці від дня народження Петра Чайковського.

Ведуча конкурсу, викладач теоретичних дисциплін Комякова О.Д.,  ознайомила учнів та батьків з основними напрямками творчості композитора.

Музика Чайковського глибоко хвилює і зворушує будь-яку людину. Про що б не говорив композитор – непідробна щирість чується в кожному звуці, в кожному рядку, що вийшов з-під його геніального пера. Чайковського люблять не тільки у нас на Україні, але і за кордоном, тому що почуття правдивості однакове для всіх людей світу.

Петро Чайковський – великий композитор, що визначив епоху в історії світової музичної культури. Життя Чайковського – це зразок безперервної, наполегливої ​​праці. Композитор-симфоніст, автор чудових опер Чайковський поєднував роботу композитора з діяльністю педагога, критика-публіциста, диригента. Основна ідея його творчості – протест і пристрасна боротьба проти темних сил життя, що створюють перешкоди на шляху людини до щастя.

У конкурсі брали участь фортепіанні ансамблі та солісти молодших, середніх і старших класів. Учні виконували твори з «Дитячого альбому» та з найвідоміших балетів – «Лускунчик» і «Лебедине озеро».

 

Переможцями I відбіркового туру конкурсу стали:

 

 • фортепіанний ансамбль Гетьманець Анжеліка та Гетьманець Ангеліна – учні 4 класу (викладач Ольга Воронецька);

 

 • фортепіанний ансамбль Нечипоренко Яна та Нечипоренко Аліна – учні 2 класу (викладач Лариса Наконечна.);

 

 • Демнененко Катерина – учениця 5 класу (викладач Ірина Ісько);

 

 • Ілляшенко Єлизавета – учениця 4 класу та Черненко Інна – учениця 7 класу (викладач Оксана Доброскок).

 

Ці учні будуть приймати участь у II турі обласного конкурсу в травні 2017 року.

 

Бажаємо їм натхнення та успіху!

 

 

11.04.2017……………………………………………………………….11.04.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Наступний крок – районний огляд-конкурс  творчих колективів закладів культури Черкаського району «Культура від села до села» передав естафету селам Леськи  та Худяки Черкаського району.

Насичена культурно-розважальна програма зібрала глядачів-поціновувачів мистецтва в різних жанрах. Всі творчі  аматорські колективи Леськівського та Худяківського Будинків культури продемонстрували неабияку віддачу в роботі за розвиток та популяризацію української народної творчості. Так тримати!

05.04.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

«Шана тобі,   дитяча Книго!»

Кожного року навесні Черкаська района дитяча бібліотека святкує книжчині іменини, це вже стало доброю традицією, бо сила книги безмежна, людина без неї сліпа, протягом усього життя ми звертаємось до книги. Вона відкриває нам небачені обрії, допомагає зрозуміти історію народу, розкриває таємниці природи, життя. І цей рік не став винятком, свято книги пройшло цікаво та урочисто.

Сподобалась учасникам книжкового дійства дитяча гра «Дерево – забавка», де потрібно було відгадати загадку і за це отримати сюрприз. Працювала виставка – знайомство «У пошуках чарівного Книгограда».

Окрасою свята стали музичні дарунки від учнів Червонослобідської  дитячої музичної школи.

Сподіваємося, що з маленьких відвідувачів виростуть справжні поціновувачі читання та художньої книги.

 

04.04.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Штурм»

1 квітня проходив Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Штурм» за підтримки та участі Міністерства культури України. Серед багатьох сильних та гідних учасників конкурсу довели свою майстерність та здобули призові місця вихованці Комунального закладу «Червонослобідська дитяча музична школа» Черкаської районної ради:

– ансамбль баяністів та акордеоністів нагороджений Дипломом лауреата I премії, змішана вікова категорія (викладач – Володимир Махник, філіал с.Вергуни);

– ансамбль бандуристів нагороджений Дипломом лауреата III премії (викладач – Маріана Гаврилків, філіал с Вергуни);

– соліст акордеоніст – Трохименко Віктор нагороджений Дипломом лауреата I премії (викладач – Володимир Махник, філіал с.Вергуни);

– хореографічний колектив «Берег надії» нагороджений Дипломом лауреата I премії, 2 вікова категорія – 11-14 років (викладач – Сергій Роботько, філіал с.Степанки).

Конкурс пройшов цікаво, пізнавально, з дотриманням усіх норм, на професійному рівні. Про це свідчить високий рівень підготовки виконавців. Варто відзначити вимогливість іменитого журі у плані оцінювання. На Гала-концерт були обрані із багатьох учасників різних жанрів всього 17 номерів. Сюди також потрапили вищезгадані колективи: ансамбль баяністів та акордеоністів і  хореографічний колектив «Берег надії».

 

04.04.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………

«АКОРДИ ХОРТИЦІ»

З 2001 року на гостинній Запорізькій землі традиційно відбувається міжнародний конкурс – фестиваль дитячого та юнацького виконавського мистецтва «Акорди Хортиці». Це потужний та багатогранний молодіжний музичний проект, один з найвідоміших і найпрестижніших. Він є чудовою нагодою для зустрічі юних музикантів. Талановита, освічена, обдарована молодь має можливість обмінюватися власним досвідом та продемонструвати свої досягнення у виконавському мистецтві.  Проект «Акорди Хортиці» збагачує талантами національну та світову культуру, відкриває дорогу у світ професійного мистецтва багатьом юним даруванням. За роки існування конкурсу в ньому вже взяли участь майже 7 000 юних музикантів. Цього року до XVII фестивалю було подано близько 1 000 заявок, до заключного етапу пройшли близько 800  учасників з різних куточків України: Києва, Харкова, Дніпра, Сум, Одеси, Кропивницького, Черкас, Полтави, Львова, Чернівців, Івано-Франківська, Херсона та інших міст та селищ. Також приймали участь гості з Литви, Сирії, США, Англії, Нідерландів. Щасливими співзвуччями пролунали в Запоріжжі виступи юних музикантів Комунального закладу«ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА». Схвальні враження висловили члени журі про досягнення сільських учнів Мельніченка Руслана, який виборов  Диплом Лауреата II ступеня та Паська Олексія, який отримав III місце. Обоє учнів – вихованці викладача Івана Сапсая, концертмейстер Ірина Ісько. Гітарист Нека Володимир, учень Олександра Коваленка заваював почесне звання Дипломанта конкурсу. Диплом учасника конкурсу отримала Демнененко Ірина, вихованка Тетяни Горовенко в номінації «Сольфеджіо».Творчість – завжди загадка, а дитяча творчість – подвійне диво. Кожний учень, до якого ми ставимось, як до дорослого, зрілого колеги, приносить нам дуже приємні несподіванки своїм особистим підходом до музики, своїм чесним, незаштампованим баченням та виконанням. Хочеться побажати юним талантам, щоб найвище у світі мистецтво МУЗИКА – мова душі, розуму та інтелекту супроводжувала вас усе ваше життя!

 

03.04.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………

1 квітня в СБК с.Піщане, Золотоніського району відбулось регіональне мистецьке свято «Мистецька толока».

Черкаський район на святі представляли колективи художньої самодіяльності Мошнівського Будинку культури.

Народний аматорський фольклорний колектив «Молодички молодії», під керівництвом  Раїси Полатайко  та аматорський танцювальний колектив «Червона рута» (керівник – Людмила Демиденко) продемонстрували на святі спільну вокально-хореографічну композицію «На ярмарок».

Творчі мошнівчани підкорила глядачів своїми веселими жартами  та надзвичайною енергетикою. Запальні художні номери, майстерне виконання та різноманіття сценічних костюмів не залишило байдужими жодного з гостей свята.

 

……………………………………………………………………………………………..

30 та 31 березня в місті Каневі відбулась обласна творча лабораторія з питань нематеріальної культурної спадщини для керівників фольклорних колективів  та майстрів-аматорів з питань збереження нематеріальної культурної спадщини.

В творчій лабораторії взяли участь працівники Будинків культури з усієї області. Приємно, що серед них молоді керівники фольклорних колективів сільських Будинків культури Черкаського району: Раскевич Оксана Миколаївна (Мошнівський СБК), Гармідарова Вікторія Анатоліївна (Тубільцівський СБК) та Голик Ірина Анатоліївна (Первомайський СБК).

В програмі  обласного заходу було безліч цікавих методичних та практичних занять на тему нематеріальної  культурної спадщини від викладачів Канівського коледжу культури і мистецтв та працівників Комунальної установи «Обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи», незабутнім був виступ дитячого фольклорного колективу «Калинята», Гельмязівського СБК, Золотоніського району та на завершення організатори провели екскурсію до Канівського музею декоративно-вжиткового мистецтва.

 

Протягом двох навчальних днів учасники творчої лабораторії значно підвищили свій кваліфікаційний рівень, обмінялись досвідом та отримали позитивний заряд для подальшої творчої роботи.

………………………………………………………………………………………….

Незабутньо та феєрично відзначав цієї суботи свій 25-ти річний  ювілей зразковий аматорський хореографічний колектив «Барви», Худяківського Будинку культури.

Усміхнені й талановиті… Вони святкують своє двадцятип’ятиріччя. Хтось скаже це багато… А деякі скажуть, що це дуже маленький термін часу… Але для керівника колективу Інги Величко – це частинка життя.

Хореографічний колектив «Барви» був заснований у 1992 році, у 1999 році  було присвоєно звання «Зразковий».  За двадцять п’ять  років свого існування  колектив приймав участь у багатьох фестивалях і конкурсах різних рівнів, був нагороджений дипломами та почесними грамотами.

Привітати ювілярів на свято завітало надзвичайно багато гостей, з їхніх уст лунало безліч  теплих та щирих слів на адресу колективу «Барви»  та його незмінного керівника – Інги Іванівни.

Дорогі ювіляри, щиро дякуємо вам за талант і любов до танцю!

Нехай ваша неперевершена творчість та енергія і надалі хвилює серця вдячних шанувальників, адже ви безмежно талановиті  і варті найвищих нагород!  «Барвам»  –  браво!

 

29.03.2017…………………………………………………………………………

Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості                                                «Bukovel Art Fest 2017»

зібрав поціновувачів хореографічного мистецтва в Буковелі.

З 26 по 29 березня 2017 року, на території Фестивального комплексу «Arts Fest» Буковельський фестиваль приймав своїх учасників, серед них і зразковий аматорський танцювальний колектив «Перлинка» Руськополянського Будинку культури, керівник Олена Черненко.

Цікава насичена програма, конкурсні змагання, майстер-класи  і, звичайно, нагороди, дали колективу  море позитиву та заряд енергії  для наступних нелегких змагань.

Тож побажаємо колективу нових творчих злетів, наснаги, завзятості і неповторних колоритних виступів.

29.03.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

«Книгоманія – 2017»

29 березня  в  Черкаській районній дитячій бібліотеці відбувся 3-й (районний)  тур  Всеукраїнського конкурсу дитячого читання   «Книгоманія  – 2017».

Конкурс проводився серед учнів 6-7-х класів. Районна дитяча бібліотека радо зустрічала  переможців другого туру, який пройшов у сільських бібліотеках району.

Оцінювало  та визначало найкращого читача району журі у складі : директора районної дитячої бібліотеки  Тимошенко І.В. ,  бібліотекаря РДБ Пономаренко С.Я. та  бібліотекаря РДБ Кучугурної С.Г..

Вболівали за учасників та активно їх підтримували наставники – бібліотекарі та батьки .

Журі  було  приємно вражене ерудицією учасників  конкурсу, яку  вони проявили під час вирішення  цікавих літературних завдань.

За підсумками конкурсу члени журі визначили переможців. Беззаперечну перемогу серед учнів 7-х класів отримав Гончаренко Олексій (с.Ч.Слобода), а серед учнів 6-х класів в наполегливій боротьбі переміг Ванжа Максим (с.Ч.Слобода).

Переможці нагороджені грамотами відділу культури і туризму, а також отримали в подарунок книжки.

Свято книги подарувало присутнім багато приємних вражень і стало незабутньою подією для учасників та гостей.

 

 

 

 

 

28.03.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Cьогодні, 28 березня, в стінах залу засідань Черкаської районної ради пройшла презентація унікального видання – навчального посібника «Черкащина в добу Української революції 1917-1921 років», автором якої є професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців України Василь Миколайович Мельниченко.

На заході були присутні керівник секретаріату районної ради Алла Смілянець, керівник апарату районної державної адміністрації Любов Кузьменко, начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Олена Бардінова, директори та керівники художніх сільських закладів культури, працівники бібліотек, освітяни.

В напрацюваннях Василя Миколайовича Мельниченка вже є 5 навчальних посібників та понад 200 наукових і навчально-методичних праць.

Книга, що презентував автор, не могла не вразити, адже під час революційних подій 1917-1921 років Черкащина була одним із ключових регіонів розгортання національно-визвольної боротьби за відновлення української державності, тому дослідження Черкаського району в ці роки – це кропітка праця, яка потребувала великого напрацювання та часу.

Василь Миколайович розповів присутнім про те, як створювалась книга, зупинявся на кожному розділі, щоб донести основну думку та коротко описати події, висвітлені в підручнику, презентував архівні фотодокументи. Неодноразово автор наголошував на важливості даної теми, та на тому, що саме працівникам культури та освіти випала велика честь бути просвітителями, щоб донести до людей ті події історії, які займали надзвичайно велику роль у національно-визвольній боротьбі українського народу, а особливо участь наших земляків у боротьбі за незалежність і соборність України.

Праця Василя Миколайовича у дослідженні історії Черкащини неоціненна, а вихід даного посібника це знакова подія в житті нашого краю, адже він є першою спробою об’єднати та висвітлити основні події Української  революції 1917-1921 років на Черкащині.

До цієї знаменної події працівниками КЗ «РОМЦ БКР» Черкаської районної ради була оформлена книжкова виставка «Відродження нації: Українська революція 1917-1921 років».

27.03.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Обізнаний – означає захищений

У наш час  складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства  та  необізнаність  постраждалих  призвели до того, що  Україна, на превеликий жаль,  перетворилася на дешевий постачальник робочої сили у інші країни.  Особливо гостро ця проблема постала для сільських жителів, оскільки в селі значно менші можливості знайти гідну та високооплачувану роботу.

З метою попередження випадків торгівлі людьми в селах Черкаського району та ознайомлення з ситуацією, що склалася на цьому грунті  в нашій країні та всьому світі в стінах Черкаського РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи 24 березня відбувся тренінг по протидії торгівлі людьми за участі спеціаліста відділу у справах сім’ї, молоді і спорту Черкаської районної державної адміністрації Марії Шевченко та практичного психолога Наталії Перевалової.

Програма тренінгу була надзвичайно насиченою, з використанням сучасних методів та технологій. У вступному слові Марія Миколаївна окреслила масштаби проблеми, що є дійсно актуальною на даний час, дала чіткі поняття, які саме ситуації відносяться до торгівлі людьми. Наводячи статистичні дані, Марія Шевченко, яка є, до речі, членом мультидисциплінарної групи з протидії торгівлі людьми, створеної розпорядженням Черкаської  РДА, зазначила, що до груп ризику може потрапити будь-хто, незважаючи на вік, стать, освіту чи життєві переконання. Тому варто бути дуже обережним, погоджуючись на занадто заманливі пропозиції щодо роботи, навіть  на території нашої країни. Також Марія Миколаївна проінформувала учасників тренінгу про державні служби, до яких можна звертатися аби запобігти випадкам торгівлі людьми або ж допомогти постраждалим від цих випадків.

Наталя Володимирівна, практичний психолог та тренер з протидії торгівлі людьми, продовжуючи тему тренінгу, розповіла присутнім про негативні наслідки, що неодмінно позначаються  на фізичному та психологічному здоров’ї  осіб, що пережили насильну експлуатацію,  та шляхи повернення до звичайного життя постраждалих від торгівлі людьми.

На завершення  учасники тренінгу переглянули документальний фільм «Життя на продаж», у якому  реальні герої відверто розказали про власні життєві ситуації, пов’язані з торгівлею людьми.  Сцени жахіть та поневірянь, що пережили ці люди у трудовому та сексуальному рабстві, стали красномовними  ілюстраціями до почутої інформації на тренінгу.

 

Завідувач  відділу бібліографічної

 та  інформаційної роботи

                                                                                                                                                                                    Крупченко  Т.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Завідувач  відділу бібліографічної

 та  інформаційної роботи

                                                                                                                                                                            Крупченко  Т.В.

 

27.03.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                                             Районний   огляд –конкурс  творчих колективів

     закладів культури Черкаського району «Культура від села до села» 25 березня  2017 року  завітав до Будинку культури села Свидівок.  Півторагодинна творча змістовна програма непомітно минула, всі присутні отримали багато задоволення та чудовий емоційно-позитивний настрій від переглянутих художніх номерів.

 

 

24.03.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

24.03.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

22 березня 2017 року в приміщенні Черкаської ДМШ № 1 ім. М.В.Лисенка пройшов II відкритий міський фестиваль –  конкурс фортепіанної музики «Чарівний рояль»

Взяти участь в ньому були запрошені і учні Комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» Черкаської районної ради:

Тимошенко Аліна II клас.

Торба Єлизавета II клас (викладач Воронецька О.Г.) філія с. Хутори

Бруєвич Віталіна III клас (викладач Ковалевська Т.І.)

Демнененко Катерина V клас (викладач Ісько І.М.) Ч.Слобода.

Вони виступали у двох номінаціях: «Классік» 2 вікові категорії і «Дует».

Конкурс пройшов на високому професійному рівні. Всі учасники були добре підготовлені та з натхненням виконували фортепіанні твори.

Журі, очолюване викладачем із музичного училища Гробман М.О., гідно оцінювало кожного виступаючого. Учні отримали дипломи учасників та стали дипломантами II ступені.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.03.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

                                         У тісній співпраці

У сучасному  швидкозмінюваному світі  роль  та місце бібліотеки як інформаційного та культурно-просвітницького центру також зазнають значних перетворень. Адже  бібліотека за нинішніх умов відповідає за збереження, примноження та розповсюдження знань; об’єднання громад та окремих груп людей; здійснює надання вільного, комфортного та безпечного простору для навчання, спілкування та розвитку.

Прагнучи  якомога  більше надати корисної інформації жителям Черкаського району,  Черкаський РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи в черговий раз зініціював 23 березня проведення скайп-наради з користувачами сільських бібліотек району за  участі юриста Юлії Горбачевської, головного спеціаліста відділу представництва Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Власними нагальними та болючими питаннями в ході скайп-наради ділилися жителі сіл Червона Слобода та Степанки. Досвідчений, хоча й молодий, фахівець Юлія Горбачевська надавала вичерпні та змістовні консультації і поради з приводу розв’язання цих проблем.  В повній мірі задовольнивши запитувачів, юрист під час жвавого  спілкування у мережі SKYPE розповіла про роботу Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги  та порадила учасникам скайпування  при виникненні кризових ситуацій звертатися  по допомогу  до фахівців Центру.

Проведення таких скайп-нарад колективи обох центрів планують зробити  частішими, оскільки потреба, беззаперечно, у таких заходах є. Можливість отримати висококваліфіковану безоплатну юридичну допомогу чи консультацію наразі дуже актуальна, зважаючи на зайнятість або недостатню фінансову спроможність населення.  А бібліотеки Черкаського  району завжди напоготові надати таку можливість своїм користувачам.

 

Завідувач відділу бібліографічної

та інформаційної роботи

Крупченко Т.В.

 

 

23.03.2017…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Поезії одвічна висота

Поезія – найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людини радість життя, любов до краси. Аби ширше привернути увагу людства до мистецтва слова, а також дати висловитися поетам, 1999 р. ЮНЕСКО ухвалила відзначати 21 березня як Всесвітній день поезії.

День поезії відзначили члени любительського гуртка «Джерело», що діє при Степанківській сільській бібліотеці, зібравшись на вечір поетичного настрою під назвою «Поезії одвічна висота».

Гостем заходу був Олексій Іванович Снесар (директор місцевого будинку культури), який розповів дітям про життєвий та творчий шлях своєї мами, дивовижної жінки, поетеси-землячки Надії Хомівни Снесар, родом із с. Вергунів.

Крім того присутні взяли участь у міні-диспуті «Для чого потрібна поезія?».

Своїми почуттями, емоціями, життєвими враженнями ділились учасники дійства, читаючи свої вірші, та улюблені твори відомих поетів.

Юних читачів ознайомлено з поетичною літературою, представленою на книжковій виставці «На крилах Поезії».

Альона Недуха,

завідувач сільської бібліотеки

18.03.2017……………………………………………………………….

       20 березня 2017 року на фортепіанному відділі Комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» Черкаської районної ради відбувся відкритий урок, який провела  старший викладач Ісько Ірина Михайлівна із своїми учнями Демнененко Катериною – 5 клас.,  та Демнененко Іриною – 8 клас.   На уроці підняли актуальну, для піаністів, тему  «Особливості стилів при вивченні крупної форми в класі фортепіано.»                                                                   Звучали сонати Л.Бетховена, Й.Генішти, варіації Н.Паганіні.

Урок пройшов на високому професійному рівні.    Викладачі відділу обговорили проблеми  виконавської майстерності учнів, поділилися власним досвідом.

20.03.2017…………………………………………………………………

17 березня  2017 року розпочався районний огляд-конкурс творчих колективів закладів культури Черкаського району

«Культура від села до села».

Розпочали  конкурс творчі   колективи  з сіл Байбузи та Яснозір’я.  Цікаві та змістовні програми підготували творчі колективи закладів культури даних сіл   продемонструвавши кращі творчі доробки діючих клубних формувань в різних жанрах, а саме: вокального, інструментального, драматичного і  хореографічного мистецтва.

 

19.03.2017…………………………………………………………………

17 березня  учасники двох аматорських народних театрів Черкаського району взяли участь в обласному огляді-конкурсі театральних колективів та театрів малих форм «Свою Україну любіть»,  з нагоди 100-річчя подій української революції 1917-1921 років.

Серед учасників конкурсу своє мистецтво демонстрували: народний аматорський театр малих форм «Геліос» КЗ «ЧРОМЦ НТ» Черкаської районної ради (керівник – Віра Вовк) та народний театр Худяківського Будинку культури (керівник – Валентина Кошелко).

На розгляд журі були представлені  театральні постановки: вокально-драматична композиція  «Все починається з любові» (ТМФ «Геліос») та уривок з відомого твору Михайла Старицького «За двома зайцями»(Худяківський театр).

Журі, у складі представників Комунального закладу «ОЦНТ та КОР» Черкаської обласної ради та Черкаського обласного музично-драматичного театру ім.. Т.Г. Шевченка, високо оцінили роботи кожного з театральних колективів, відзначили оригінальність вокально-драматичної композиції та акторську майстерність учасників, зазначивши, що Черкаський район став одним з кращих учасників обласного огляду-конкурсу.

17.03.2017………………………………………………………………..

     19 березня в місті Драбові, в приміщенні районного Центру культури і дозвілля відбулось обласне свято «Родинні скарби Черкащини».

Родинні колективи зі всієї Черкаської області радували публіку щирими, мелодійними пісенними композиціями. Гідним був виступ учасників художньої самодіяльності Вергунівського Будинку культури – сімейного  дуету сестер, у складі Євгенії та Тетяни  Шост.   Юні  та безмежно талановиті сестрички покорили глядачів харизмою та чарівними, дзвінкими голосами.

Черкаський район пишається своїми творчо обдарованими, молодими виконавцями. Дівчатка так тримати!

15.03.2017……………………………………………………………………

                                                                                                                                       Коли війна вривається у двері,

                                                                                                                                Не захистять слова й печатки на папері.

                                                                                                                                  Потрібно йти, потрібно брати зброю

                                                                                                                          І право на життя відстояти в горнилі бою…

 

     Цьогоріч 14 березня в Україні вперше відзначався День українського добровольця.  З метою вшанування  мужності та  героїзму  захисників  незалежності України,  розвитку патріотичного духу молодого покоління в  усіх клубних закладах району були проведені тематичні заходи:  патріотичні флешмоби,  лекції, інформаційні години, демонстрації відео-сюжетів  на теми: «Боротьба за Україну», «Відповідь агресору», «Бойовий шлях першого добровольчого батальйону». Організовані зустрічі з учасниками добровольчих формувань та учасниками Революції Гідності, представниками волонтерських організацій та представниками козацької сотні імені   Петра Дорошенка.  На зустрічах ветерани АТО ділились військовим досвідом та розповідали про події на Сході України, працівники закладів культури ознайомлювали учасників заходів з матеріалами, пов’язаними із рухом українських добровольчих батальйонів та демонстрували  тематичні відеоролики.

     Ми впевнені, що вшанування українських добровольців не обмежиться державним святом, тому подібні зустрічі з волонтерами, героями АТО будуть продовжуватись, задля патріотичного виховання молоді, і стануть однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління патріотів.

                                                                                                     Відділ культури і туризму райдержадміністрації

20170314_10455920170314_160643(1) (1)IMG_1500

15.03.2017……………………………………………………………………..

  14 квітня 2017  року   у комунальному закладі  «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» Черкаської районної ради відбувся відкритий академічний концерт фортепіанного відділу.

   Учні схвильовані, адже в цей день їх слухачами, окрім викладачів, є батьки та учні. На сцені показували своє вміння грати самі маленькі піаністи і ті що вже досягли певної майстерності – вони виступали на конкурсах різних рівнів: Іршак Анна-Марія та Демнененко Катерина. Юні музиканти виконували улюблені дитячі мелодії В.Шаїнського і українські народні пісні, звучала чарівна музика Н.Паганіні, Е.Гріга, П.Чайковського, С.Рахманінова.  Маленькі музиканти  роблять перші кроки в стилі джазової музики. Глядачі дуже тепло і з вдячністю сприймали виступи маленьких артистів

IMG_0106IMG_0108IMG_0104

14.03.2017………………………………………………………………………..

                         З перемогою повернулися вихованці комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА  ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА» Черкаської  районної ради з обласного конкурсу виконавської майстерності обдарованих учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

В усіх номінаціях була висока конкуренція.                                                              Серед учнів, які навчаються грі на духових інструментах на філіалі с. Худяки                                 Мельніченко Руслан досконалим виконанням «Концерту» В.Щолокова вразив членів журі, які дали йому найвищу оцінку – Гран-Прі.

Дипломи І ступеня  отримали  Пасько Олексій, Сапсай Ольга, Гуржій Богдан.

Дипломами  ІІ ступеня порадували учні Канюка Артем та Толкач Владислав   (викладач  Сапсай Іван,  концертмейстер Ісько Ірина)

За результатами конкурсу учень по класу  акордеону  філіалу с. Вергуни Трохименко Віктор виборов І місце та схвальні відгуки членів комісії. Він являється постійним солістом фольклорного ансамблю «Росава» Черкаської обласної філармонії.  Баяніст Шевченко Вадим отримав Диплом  ІІ ступеня. ( викладач Махник Володимир)

Порадували чарівними звуками юні бандуристи (викладач  Гаврилків Маріанна)     Охріменко Вікторія виборола Диплом І ступеня  та Письмак Інесса – Диплом  ІІ ступеня.

Не пасли задніх і гітаристи.  Високі результати показав учень  Ткаченко Євген (викладач  Завалко  Іван)  , який за гру на електрогітарі отримав Диплом І ступеня,  а за гру на класичній гітарі отримав Диплом ІІІ ступеня.

Нека Володимир отримав Диплом ІІ ступеня, це вже третя нагорода учня в цьому навчальному році. В листопаді він став дипломантом Всеукраїнського конкурсу «Барви Полтави», а в лютому отримав Диплом відзнаки на Всеукраїнському конкурсі «Провесінь» (м. Кропивницький)   (викладач  Коваленко Олександр)

Учень по класу гітари з філіалу с. Руська Поляна Шпак Олександр отримав Диплом ІІІ ступеня обласного управління культури (викладач  Сизько Володимир).

Учні викл. Сапсая І.І., конц. Ісько І.М. (філія с.Худяки)

                                                 Юні бандуристки з с.Вергуни з викл. Гаврилків М.П.

Трохименко Віктор (філія с.Вергуни) викл. Махник В.С.

14.03.2017………………………………………………………………………….

Мій  друг найкращий – це рояль,

Він оживає під руками,

Коли з любов`ю піаніст

Його торкає звуком гами…..

Такими віршованими рядками розпочався творчий проект комунального закладу «Мошнівська  дитяча музична школа»,Черкаської районної ради – «Рояль ожив!» 11 березня у новоствореній актовій залі школи.

Довгий час «чорний красень» міцно спав, але після вдалого ремонту, доторкнутися до самого серця та оживити інструмент зуміла талановита красуня, викладач, концертмейстер Черкаського державного музичного училища імені Гулака – Артемовського – Інна Пшенічкіна.

Інна виконала на роялі твори відомих композиторів, а глядачі (учні, вчителі, батьки) задумливо та з захопленням чарувалися ніжними звуками музики.

Продовжувачами музичної історії були учні, які наполегливо змагалися  у шкільному конкурсі інструментальної музики (фортепіано)  «Звуки роялю».

Оцінювало конкурсантів компетентне журі:

 • викладач, концертмейстер Черкаського державного музичного училища імені Гулака – Артемовського – Інна Пшенічкіна;
 • викладач по класу фортепіано Черкаської дитячої музичної школи №1, Оксана Нечушкіна;
 • директор комунального закладу «Мошнівська дитяча музична школа»,Черкаської районної ради – Людмила  Гончаренко;
 • викладач по класу «Сольний спів» комунального закладу «Мошнівська  дитяча музична школа»,Черкаської районної ради –Марина Биковець.

 

У змаганнях за призове місце взяли участь 14 учасників, які були поділені на три  вікові  категорії з с.Мошни (учні викладачів : Н.В.Нечушкіної, В.Г.Бойко, Л.Д.Нечушкіної) , філіалу с.Будище  (учні викладача Т.Г.Соколова),філіалу с.Геронимівка (учні викладача Н.І.Діденко). Конкурс оцінювався згідно певних критерій :музична виразність, технічні можливості, володіння динамічною палітрою звуку, художнє трактування музичного твору.

Гран-прі конкурсу «Звуки роялю» виборола Владислава Гуля , викладач В.Г.Бойко. Учні щасливі і задоволені. У декого із учасників з’явилася нова сходинка творчого шляху, а в когось і зовсім перша.

Для школи дуже вагома тісна співпраця з мистецькими закладами і талановитими викладачами, що  і надалі планується підтримувати.

2(1)

 

3(1)7

10.03.2017…………………………………………………………………………..

«Шевченка полум’яне слово на стражі вічності стоїть»

9 березня жителі с. Руська Поляна традиційно зібралися біля сільського пам’ятника Т. Г. Шевченка відзначити чергову – 203-ю – річницю з дня його народження. Вже із самого ранку лунали на площі у записі знайомі мелодії на слова поета і твори з «Кобзаря».

О 10.00 розпочалися Шевченківські читання. Але першим виступив наш руськополянський композитор Юрій Єрмаков. Дуже вдалою була його композиція «Думи мої, думи мої…». Він же і завершував зібрання своїм новим оранжуванням пісні «Реве та стогне Дніпр широкий.»  Основу читань становили виступи дітей. Серед них і переможці районного конкурсу Підкошена Дар’я (І місце)  та Куценко Віталій  (III місце). Їх продовжили члени літоб’єднання «Провесінь». Проникливо до присутніх прозвучали твори Людмили Клименко, Надії Михайловської; єдність поета і мови проголошувала Світлана Корчинська; про любов до України Нашого Господа співав Віктор Стеценко. І лягли до пам’ятника букети живих квітів. А потім виступали із творами Т. Шевченка усі бажаючі, і цей факт говорить про те, що в Руській Поляні поета не тільки читають, а вивчають напам’ять його твори без принуки, як і два століття тому.Після цього Шевченківські читання мали продовження у школах, куди було запрошено членів літоб’єднання. Вони знайомили учнів із своїми творами про Т. Шевченка: це  епізоди з життя поета, пісні, картини  художника В.Чайкіна,(випускника ЗОШ №2), вірші, казка «Глечик сліз» про те, як створювався «Кобзар» (автор – С. Корчинська).  На завершення  звучали рядки її поезії:

Не вкладайте Шевченка у рамку років:

Він же вічний, як мова моя,

Як живий водограй предковічних лісів,

Як пшеничні сяйливі поля.

Він же вічнопланетний, як ми на землі

Українській, дідівській,своїй;

І допоки рідна мова в тобі,

Наш Шевченко житиме в ній!

 

Завідувач бібліотеки     Т.Усенко

IMG_1487IMG_1490IMG_1483

 

 

 

0.03.2017…………………………………………………………………………….

                         8 Березня в с. Степанки та с. Хутори

5 березня в Степанківському та Хутірському будинках культури відзначалося свято самої чарівної, самої вродливої, самої доброї половини людства – Міжнародний жіночий день 8 Березня!

 В концертній програмі с. Хутори прийняли участь: хореографічний колектив «Берег надії» Комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА  ШКОЛА»  Черкаської районної Ради клас викладача Роботько Сергія з танцювальними номерами за участю керівника, ансамбль гармоністів (викладач – Воронецький Олександр Генадійович), діти з дитячого садочку «Ластівка» та школи с. Хутори; вокальний ансамбль «Хуторяни», вокальний ансамбль хлопців, фольклорний колектив,  вокальні солісти та дуети, зокрема: Гурін Петро,  Ірина Головко, Анастасія Мірошниченко (танцювальне соло), Отець Олег, син Даниил, Терещенко Володимир Миколайович та ін.

В концертній програмі с. Степанки прийняли участь: хореографічний колектив «Берег надії» Комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА»  Черкаської районної Ради клас викладача Роботько Сергія з танцювальними номерами та участю керівника, Снесар Олексій Іванович, Зима  Михайло Іванович та його учні – Оксана Костенко, Даніїл Коваленко, вокально-інструментальний гурт «Тайм» під керівництвом Клименка Василя Андрійовича, ВІА  Вергунівського Б/К , хоровий колектив «Родина» (кер. – Шанаєва Катерина) та його жіночий склад; дитячий садочок «Яблунька»; вокальні солісти, ансамблі, гурти.

Концертна програма с. Степанки закінчилася піснею «Счастье» у виконанні Клименка Василя, а в с. Хутори піснею «Я зичу вам щастя» у виконанні вокального шкільного ансамблю під керівництвом Погрібного Валерія Дмитровича. На обох філіалах було в концертній програмі по 27 номерів. Щирі слова вітання лунали з вуст Степанківського голови села – Лисенка Валерія Дмитровича та Хутірського голови Литвиненка Олександра Петровича. Всі дітки, що приймали участь у святі обох сіл отримали від голів сіл солодощі, а виконавці та жіноча половина щирі слова вітання.

Виступи в обох селах були чудово сприйняті публікою і подарували глядачам незабутні враження. Тож, залишається тільки щиро привітати всіх жінок із святом весни, краси і любові! Уваги, тепла, міцного здоров’я, вам, шани й добра!

 

                                                                                                                                                    Викладач хореографії  Сергій Роботько

Берег надії на 8 березня-Хутори (1)

09.03.2017………………………………………………………………………………

Вогонь поезії не згас

Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас новим та  неповторним.

Сьогодні  в Черкаській районній дитячій бібліотеці пройшов вечір пам’яті    «Вогонь поезії не згас» до дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Він велика і невмируща слава українського народу. В його особі український народ ніби об’єднав найкращі сили, обрав співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень. Під думи народні налаштовував свою ліру Кобзар, тому й оживало в його полум’яному слові все те, що таїлося в глибині душі народу.

На заході прозвучали пісні на вірші Т.Г. Шевченка у виконанні педагогів та учнів Червонослобідської дитячої музичної школи.

Як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

DSCN0441DSCN0478

 

 

 

DSCN0444

09.03.2017………………………………………………………………………………….

    « ТАРАСОВА ВЕРШИНА»

Під такою назвою 3 березня на базі комунального закладу «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради, відбувся традиційний обласний огляд-конкурс читців-аматорів, присвячений 203-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка та 100-річчю подій української революції 1917-1921р.р.

На цьогорічний огляд-конкурс зібралося 42 учасники із міст та районів області, наш район  представили    6   учасників  .

Перед початком конкурсної програми із теплими словами вітань до усіх учасників звернувся голова журі, народний артист України, провідний актор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім..Т.Г.Шевченка Юрій Берлінський. Цьогорічний конкурс вирізнявся тим, що окрім поезій Тараса Шевченка, майже кожен учасник читав авторський твір. Багато поезій було присвячено захисникам України на різних етапах її розвитку. А ще більше – нинішнім захисникам, які воюють за нашу незалежність на сході нашої держави.

Приємно, що серед переможців конкурсу і наш земляк Андрій Шапошник з села Сагунівка, який в номінації «авторські твори» отримав почесне  2-місце. Вітаємо з перемогою.

хл

07.03.2017……………………………………………………………………………………

                                                           Нас єднає Шевченкове слово

Традиційно на початку березня ми вшановуємо пам’ять великого геніального поета України, нашого земляка Тараса Григоровича Шевченка.

Завдяки фінансовій підтримці СТОВ «Степанки», тісній співпраці місцевої школи та будинку культури у Степанківській сільській бібліотеці відбувся щорічний конкурс на краще читання поезій Кобзаря під назвою «Нас єднає Шевченкове слово», в якому взяли участь учні 5 – 10 класів та вихованці дитячого садочку «Яблунька».

Виступи декламаторів оцінювало журі, до складу якого увійшли: директор СТОВ «Степанки» Олександр Тарасенко, заступник директора ЗОШ з виховної роботи Валентина Гресь, вчитель української мови та літератури Любов Трубенко, директор будинку культури Олексій Снесар.

За результатами конкурсу переможцями стали:

І місце – Вадим Юрчук (9 кл.)

ІІ місце – Оксана Костенко (10 кл.), Валерія Недуха (8 кл.)

ІІІ місце – Мирослава Жупинас (5 кл.)

Усіх учасників нагороджено цінними подарунками.

Організатори заходу вельми вдячні головному спонсору –   дирекції СТОВ «Степанки» за охоче надані призи.

Альона Недуха,

                                                                завідувач сільської бібліотеки

IMG_8730 (2)

IMG_8726 (2)IMG_8737 (2)

IMG_1155 (2)

07.03.2017………………………………………………………………………………………

       Відбувся  Обласний конкурс виконавської майстерності обдарованих учнів мистецьких шкіл

04.03.2017 року відбувся  Обласний конкурс виконавської майстерності обдарованих учнів мистецьких шкіл. Мошнівську ДММ представляла Шелест Ірина  (викладач  Шелест Л.Г.), яка виконала на конкурсі два твори:  К.Новицький ,,Варіації на дві українські теми”,Українську народну пісню ,,Посилала мене мати”.Іринка  отримала призове місце та нагороджена Диплом ІІ ступеня.

Шелест

 

06.03.2017………………………………………………………………………………………….

В Черкаському  районі відбувся щорічний  районний конкурс читців, присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка

«Уклін тобі, Великий наш Пророче»

та 100-річчю подій української революції 1917-1921 років.

 

…Жива

Жива душа поетова святая,

Жива в святих своїх речах,

І ми, читая, оживаєм

І чуєм Бога в небесах.

 

Організаторами конкурсу є Комунальний заклад «Черкаський районний організаційно-методичний центр народної творчості» Черкаської районної ради.

Конкурс пройшов 2 березня 2017 року в приміщенні комунального закладу «Черкаська  районна дитяча бібліотека» Черкаської районної ради в селі Червона Слобода, в ньому участь взяли – 38 учасників з 20 сіл району.

Віночок із неповторних безсмертних творів Т.Г.Шевченка тримав в напрузі всіх учасників конкурсної програми  майже дві з половиною години, всі учасники підготувалися до своїх виступів, твори доповнювали музичним супроводом, сценічним вбранням, створювали навіть театралізацією свої віршованих композиції.

Членам журі не просто було визначитися з переможцями. Але конкурс є конкурс, переможцями якого стали:

Вікова категорія від 7до13 років:

1 місце – театралізована композиція «Лілея» с. Свидівок,  Дарія Підкошена с. Руська Поляна;

2 місце –  Анастасія Кулакевич с. Лозівок, Вероніка Волкович с. Тубільці;

3 місце – Марія Скирда с. Шелепухи, Мирослава Санжарівська с. Софіївка.

Вікова категорія від 14 до 17 років:

1 місце – Каріна Грищенко с. Геронимівка, Дар’я Радченко с. Будище;

2 місце – Денис Старов та Анастасія Бікеєва с. Вергуни, Оксана Костенко с. Степанки.

3 місце – Віталій Куценко с. Руська Поляна, Анастасія Тарасенко с. Червона Слобода.

Вікова категорія студентська молодь:

1 місце – Вікторія Гармідарова с.Тубільці;

2 місце – Любов Кутуза с. Чорнявка.

В номінації авторські твори патріотичного спрямування відзначили наступних учасників, а саме:

 • Анастасія Жупинас та Валерія Недуха с. Степанки;
 • Анна Богуцька с. Леськи;
 • Ілля Глущенко с. Думанці;
 • Андрій Шапошник с. Сагунівка;
 • Анастасія Іщенко с. Хутори.

Серед переможців районного конкурсу читців 6 – учасників візьмуть участь в обласному конкурсі читців «Тарасова вершина» присвяченому 203-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «Уклін тобі, Великий наш Пророче» та 100-річчю подій української революції 1917-1921 років. Який відбудеться 3 березня 2017 року в приміщенні Комунального закладу «Обласний художній музей» Черкаської обласної ради.

Побажаємо ж, нашим учасникам перемог у конкурсній програмі, та подальшого розвитку їх талантів серед декламаторського мистецтва.

DSCN0374DSCN0276DSCN0326

06.03.2017…………………………………………………………………………………………….

Відбулися відкриті академічні концерти

   01-02 березня на філії Руська Поляна Червонослобідської ДМШ в загальноосвітніх школах № 1 та № 2 відбулися відкриті академічні концерти, на яких були присутні батьки учнів музичної школи та інші гості.              Викладачі Доброскок Оксана Ярославівна, Назаренко Людмила Олексіївна, Сизько Віра Григорівна, Коваленко Тетяна Олександрівна, Ющенко Олена Миколаївна та учні підготували дуже цікаві концерти, на яких прозвучали популярні інструментальні та сучасні вокальні твори українських та зарубіжних композиторів. Особливо запам’ятались глядачам інструментальні твори: Л.Бетховен «До Елізи» у виконанні Шапран Аліни  3 кл.- ф-но, Стрейборг «З нетерпінням» у виконанні Дяченка Івана 4 кл.   – ф-но, М.Дворжак «Джазовий етюд» у виконанні Сакаль Даніелли 8 кл.-   ф-но, Руслана Лісова «Ноктюрн» у виконанні Черненко Інни 8 кл.-  ф-но, Й.С.Бах «Аве Марія» у виконанні Пономаренка Максима 5 кл.- ф-но, а також пісні відомих українських композиторів: «Весна» у виконанні капели бандуристів «Орнамент», М.Катричко «Конвалії» у виконанні Ющенко Софії    4 кл., Ілляшенко Лізи 5 кл.,Чорної Даші 3 кл., Шкурко Ксенії 2 кл.. Гостям надзвичайно сподобались концерти, адже вони отримали велике задоволення від почутого та були вдячні викладачам за їхню клопітку працю: виростити юних музикантів.

IMG_02IMG_01IMG_04

 

03.03.2017………………………………………………………………………………………………

«Я українець, а не малорос,

  Я правнук козакам, а не холопам.

  Я захищатиму небо й колос!» 

 «Ми не раби імперіям, диктаторам!»  

01 02 03Перший день весни, а саме 1 березня,  у РОМЦ бібліотечної та краєзнавчої роботи ознаменувався надзвичайно приємною подією. У стінах закладу відбулась презентація книги «Куцівський бурлака» талановитого автора зі Смілянщини Сергія Мошенського.

На додачу до сонячної погожої днини теплий весняний настрій дарував усім присутнім Сергій Петрович, виконуючи власні твори. А оскільки Сергій Мошенський – це напрочуд  дивовижна, неординарна, чуттєва, наділена численними талантами особистість, то учасникам презентації  автор відкрився як натхненний чутливий поет, тонкий ліричний прозаїк, проникливий виконавець пісень, написаних на його слова, а також як чудовий оповідач з неперевершеним почуттям гумору та безперечним акторським даром.

Багатогранність його інтересів вражає, адже у своєму житті йому довелося пройти нелегкий шлях від воїна до наймирнішої професії – вчителя. Перебуваючи на війні, Сергій Мошенський на все життя вивів для себе постулат – війна – це зло і ніякі причини не можуть її виправдати.

Саме тому у своїй творчості він прославляє життя, природу, любов, жінку, як дарувальницю життя і берегиню людства. Мошенського здатна розчулити найменша комаха, яка є невідривною частиною Великої Матінки Природи, здатен заворожити та надихнути красивий краєвид, чарівна мелодія чи навіть старезна прабабина хата. Його ніжна інтимна лірика сповнена таким трепетним ставленням до всього жіноцтва, оповита таким сяйвом  романтизму, що, здається, жодне жіноче серце не в змозі залишитися черствим до його творів.

Окреме місце у літературній творчості Сергія Мошенського займає духовна поезія. Як визнає сам Сергій Петрович, шлях до Бога був довгим та нелегким. Проте, коли вже у 2010 році, він відчув раптовий незбагненний потяг,  ноги, як то кажуть, самі привели його до храму «Різдва Пресвятої Богородиці» УАПЦ села Куцівка, де й по сей день Сергій Петрович служить дияконом. Щира, віддана праця на благо Святої Православної Церкви не залишилась непоміченою, тому Мошенський був нагороджений Архиєрейською грамотою за  вклад в духовне виховання молоді.

 У вірі він знайшов спокій, умиротворення, відповіді на багато запитань, що хвилювали його протягом всього життя. А ще отримав особливий дар – писати. І писати так, ніби розриваєш свою душу на тисячі дрібненьких частинок і даруєш їх своїм читачам. А для автора це найбільше благо, коли  Словом зумів зачепити найпотаємніші струни душі оточуючих, відкрити в них ті призабуті, приколисані щоденними турботами духовність, потяг до  прекрасного, прагнення пізнання Бога, справжню гордість за те, що ми є нащадками Великого Роду.

На сьогодні Сергій Петрович є членом Спілки краєзнавців України, членом Спілки журналістів України, автором двох книг: збірки духовної поезії «Дорога до храму», яка вийшла у 2013 році та книги спогадів про письменника Тодося Осьмачку «Куцівський бурлака», надрукованої 2015 року, постійний дописувач місцевих газет «Смілянські обрії», «Сміла», «Шполяночка», «Земля», «Черкащина регіональна», «Шполянські вісті», міжнародного альманаху «Склянка часу», «Чернеча гора».

А попереду ще безліч творчих задумів, планів, ідей. Наразі Сергій Петрович дописує книгу оповідань про дитячі роки Тараса Шевченка, паралельно працюючи над книгою про історію рідного  села Ротмистрівка Смілянського району, де нині проживає, а також готує книгу про історію сусіднього села Куцівка, що також є рідним для автора. Крім того, готується до друку збірка патріотичної та ліричної поезії.

Невпинній енергії, творчому горінню, життєлюбству, палкому темпераменту Сергія Мошенського можна лише позаздрити. І, звичайно ж, побажати ще довгі-довгі роки горіти тим яскравим пломенистим вогнем всепізнання, щирої любові до ближніх, натхненних злетів і  примноження творчого доробку.

На завершення презентації Сергій Мошенський люб’язно подарував примірники своєї  книги «Куцівський бурлака» усім бібліотекам Черкаського району з власним автографом.

22.02.2017………………………………………………………………………………………………

День вшанування Героїв Небесної Сотні

 

Небесній Сотні шана і молитви

За чисті душі, що злетіли в небо.

Їм шлях високий, Боже, освяти,

І в мирі,Господи, прийми до себе!

 

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Три  роки минуло від тих трагічних подій на Майдані, які ввірвалися в душі і серця  людей. Три дні лютого 2014 року – найкривавіші дні протистояння добра і зла в самому серці України.

20 лютого 2017 року в Центрі культури і дозвілля  Білозірської сільської ради відбулася година вшанування Героїв Небесної Сотні.

Сільська громада, учні школи вшанували пам’ять  ста дванадцяти невинно убитих на Майдані .

До присутніх звернулася заступник сільського голови  І.А.Грищенко, яка наголосила на необхідності вшанування пам’яті Героїв Революції Гідності, що віддали свої життя за оновлення нашої держави, за утвердження прагнень до європейських цінностей.

Хвилиною мовчання присутні вшанували Героїв Небесної Сотні.

Вшанували і згадали всіх поіменно. Світлини всіх Героїв пройшли перед очима  присутніх. Серед них і наші земляки з Черкащини : Горошин Максим (с.Грушківка  Кам’янського р – ну) , Паращук Юрій (м.Тальне), Пасхалін Юрій (С.Носачів Шполянського р – ну), Смолинський Віталій (с.Фурманівка Уманського р – ну), Чернець Віктор (с.Подібна Маньківського р –ну).

Як важко втрачати рідних і близьких. А ще важче батькам втрачати  своїх дітей. Матері до цих пір не можуть повірити , що їх синів вже немає.

Прийде весна і мальвами та чорнобривцями зійдуть душі загиблих   синів.

Минуло вже  три  роки… А біль, сльози, смерті ще і досі терзають Україну- війна на Сході не припиняється. Ці події в Україні не залишають байдужими нікого.  Поет – аматор В.Я.Запорожець прочитала свої вірші

П’ятдесят  шість жителів села Білозір’я боронили і сьогодні боронять нашу країну, її цілісність і суверенітет. Щира подяка, шана і низький уклін нашим Героям!

Всі присутні вшанували пам’ять земляка –Віктора Єременка, який загинув під час АТО. Добрими словами згадували про Віктора гості  – учителі та учні Смілянської  школи – інтернат, де навчався Віктор Єременко.

Під звуки багатоголосся жалобного реквієму України «Пливе Кача…» учасники  заходу  поклали квіти  до стели Героїв Небесної Сотні, учні поставили свічки.

Пам’ятаймо про них , пам’ятаймо! І дітям своїм розкажімо!

Це потрібно не мертвим, це потрібно живим!

91211

14

13

22.02.2017………………………………………………………………………………………………..

       21 лютого  за рішенням ЮНЕСКО  відзначається  Міжнародний день рідної  мови. Кожен громадянин будь – якої країни відчуває свою причетність до до свого народу, своєї мови.

Так багато мов існує в світі.

Знають це навіть маленькі діти.

Кожна кращою є для свого народу.

Богом українська дана в нагороду.

День рідної мови в Україні відзначається від 2002 року.

Мова – це поезія душі.  Життя мови залежить від народу, який несе її у своїй душі, у своїх звичаях, традиціях, піснях і культурі. Мова як дві краплини схожа на характер людей, які нею розмовляють.  Тож  наша рідна українська мова  така ж лірична і неповторна, поетична і спокійна, лагідна і мелодійна, як і сам  український народ – добрий, лагідний, миролюбивий.

З нагоди Міжнародного дня рідної мови в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради  відбулася зустріч з поетами – аматорами села. На зустріч завітали майстри поетичного слова – білозірці: Запорожець Віра Яківна, Зажома Надія Володимирівна, Горелишев Віктор Васильович, Лященко Любов Олександрівна а також учні 8 Б класу ЗОШ І-ІІІ ст.з класним керівником – вчителем української мови та літератури Скринник Л.В. та працівники ЦКД.

Поети – аматори розповідали про себе, читали  власні  вірші. Це була і розповідь, і спогад, і сповідь. Всі присутні : і діти, і дорослі отримали естетичну насолоду від щирих простих поетичних рядків місцевих поетів.   На жаль,  на зустрічі прозвучала лише невелика часточка творчого доробку кожного з поетів. Тому вирішили розпочати підготовку матеріалів і спільними зусиллями  видати збірку віршів поетів – аматорів села Білозір’я.

На завершення зустрічі  майстри  щирого українського слова побажали  всім присутнім миру, злагоди, бути  патріотами своєї держави  і завжди залишатися людьми.

IMG_3501P1030491

21.02.2017………………………………………………………………………………………………….

Дзвенить струмочком  рідна мова  

«Найбільше і найдорожче добро кожного народу — це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої  сподівання, роздум, досвід, почування».

                                                                                                  Панас Мирний

   Що є найцінніше в житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова і  пісня.

   З  нагоди Міжнародного Дня рідної мови в районній дитячій бібліотеці пройшло літературно – музичне свято «Дзвенить струмочком  рідна мова».

    І дійсно,  народні пісні  у виконанні учнів Червонослобідської  дитячої музичної школи «дзвеніли струмочком».

    У рідному слові початок усіх початків людського буття, а пісня – душа народу, це його краса і доброта. Пам’ятаймо завжди про це, бережімо, плекаймо, збагачуймо, примножуймо красу рідної мови. Людина, яка забула свою мову, не живе, а існує.

 Тож бажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово – щастя, натхнення, добра, миру , світлого майбутнього, живіть повноцінним життям, досягайте вершин, адже у ваших руках доля нашої країни.

DSCN0184

DSCN0208DSCN0214

21.02.2017…………………………………………………………………………………………………..

18 лютого у м. Запоріжжя проходив  Всеукраїнський конкурс інструментального мистецтва «Таланти Хортиці». Конкурс  відзначається надзвичайною складністю,адже призові місця були обмежені-багато конкурсантів отримали дипломи  учасників. До складу журі увійшли кваліфіковані піаністи,викладачі вищих закладів мистецтв.

Велика кількість учасників з різних міст України брала участь у даному  конкурсі. Мошнівську дитячу музичну школу представляли Кассем Анна   та Черняк Вікторія,  які  вибороли почесне друге місце   (викладач Нечушкіна Наталія).  Окрім дипломів діти  отримали незабутні враження:     екскурсію по місту Запоріжжя ,  та  похід до концертного залу філармонії  ім. М.Глінки.

Мошнівська дитяча музична школа

мош1iмош2

20.02.2017…………………………………………………………………………………………………….

Їх назвали Небесною сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

І сьогодні у День Героїв Небесної Сотні  наші читачі несуть до  Ч бібліотеки  янголяток в знак пам’яті та поваги Героям.

Черкаська районна бібліотека для дітей

DSCN0176DSCN0177

 

20.02.2017……………………………………………………………………………………………………….

Сьогодні о 12:00 годині в селі Вергуни, біля Пам’ятного знаку Ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, воїнам-інтернаціоналістам, Героям Небесної Сотні та учасникам АТО відбувся районний  Мітинг-реквієм, присвячений Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають».

В заході взяли участь керівництво району, громадськість села Вергуни, та учні Нечаївської загальноосвітньої школи, які присвятили загиблим Героям літературну композицію «Янголи України».

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти нашої країни…

Сьогоднішній Мітинг  згуртував громаду в пам’ять про незламних, мужніх патріотів, заради вищої мети —   щасливого майбутнього нашої країни.

Мир. Ми всі так його прагнемо. Хай він настане якнайшвидше… Заради нашого майбутнього, заради пам’яті Героїв, які ніколи не вмирають.

Вічна пам’ять героям! Слава Україні!

imageimage 1

20.02.2017…………………………………………………………………………………………………………..

Українська пісня –  це частина духовного життя  народу.

 З піснею ми відчуваємо красу життя, вона криє у

собі силу уяви та багатство щирих переживань, стає

джерелом натхнення.  Пісня проходить крізь довгі

століття, щоб сьогодні причаровувати переливами

дорогіцінних самоцвітів…

 

   19 лютого 2017 року в  Золотоніському районному Будинку культури відбувся обласний огляд фольклорних колективів, їх колективів-супутників  та майстрів-аматорів декоративно-вжиткового мистецтва. Колективи  Черкаського району взяли активну участь в огляді, представивши музичні композиції первинного та вторинного фольклору.

   На Золотоніській сцені кращі зразки народної пісенної творчості звучали у виконанні аматорських творчих  колективів: народного  аматорського ансамблю  народної музики «Байбузівські троїсті» з села Байбузи (художній керівник – Олександр Шиятий), фольклорного ансамблю «Горлиця» з села Первомайськ (керівник – Ірина Голик),  фольклорного ансамблю «Мереживо» з села Яснозір’я (керівник – Василь Гайшук), фольклорного колективу «Джерело»  та  солістки  Яни Кучеренко з села Геронимівка (керівник – Надія Кононенко), народного аматорського фольклорного колективу «Молодички-молодії»  (художній  керівник – Раїса Полатайко) та їх  колективу-супутника «Берегинька» (керівник – Ганна Однорог) з села Мошни.

  Колективи  гідно представили Черкаський район,  продемонстрували відповідний  рівень виконавської майстерності, відобразили  мистецькі надбання свого краю, висловивши  в піснях свою глибинну самобутність.

  Журі огляду прокоментували  та високо оцінили виступи усіх  фольклорних ансамблів, зазначивши, що Черкаському краю, дійсно, є чим пишатися. Саме завдяки таким колективам наші прадавні мистецькі доробки живуть в сьогоденні.

IMG_8949IMG_8976IMG_8969

IMG_8960

17.02.2017……………………………………………………………………………………………………………….

1 2 3

17.02.2017…………………………………………………………..В день, коли в душі запалюється особлива іскорка тепла й добра і , навіть ,в повітрі відчувається особливий заряд щастя та піднесення, в усьому світі відзначають День святого Валентина.Саме така атмосфера кохання і гармонії панувала в стінах Мошнівської дитячої музичної школи 14 лютого. В святково прикрашеній актовій залі був проведений концерт ” Музика і почуття”,який своєю проникливою задушевністю торкнувся серця кожного присутнього в залі. Діти виконували світові шедеври ,які ,звичайно,за своєю тематикою були про вічне кохання .Звучали на концерті ,як сумні та замріяні композиції ( Ф.Лей « Історія кохання»,Е.Дога « Сонет»,Українська народна пісня в обр. Г.Без язичного « Ой чий то кінь стоіть»,М.Дремлюга «Лірична пісня», Сл.Вадим Крищенка, муз.Володимира Шабашевича «Усміхнися мені»,Т.Кароль «Намалюю тобі зорі»,А.Бабаджанян «Доля», так і веселі ,жартівливі композиції А.Петров « Песенка морского дьявола»,Ю.Воронюк
« Кольорові В день,коли в душі запалюється особлива іскорка тепла й добра і , навіть ,в повітрі відчувається сни» та інші. Нечушкіна Наталія створила цікавий сценарій ,додавши до музичних номерів відому сцену «У балкона» із трагедії «Ромео і Джульєтти» В.Шекспіра. Учні старших класів Алхазов Валентин та Диченко Діана майстерно зіграли роль Ромео та Джульетти ,а акомпонували їм учні Бас Вероніка та Осадча Марія ,відтворивши особливу атмосферу середньовіччяі,виконавши «Танець рицарів і дам із опери «Ромео і Джульетти» С.Прокофєва. Гуля Владислава виконала ліричну мелодію ,як логічне завершення театральної постановки. Ведуча Нечушкіна Н.В.привітала талісмана нашого свята Валентина Алхазова,вручивши йому солодкий подарунок. Батькам та учням,гостям свята було цікаво послухати історію виникнення «дня закоханих» та легенди ,які передаються вже багато років з уст в уста,вірші про кохання ,які є настільними майже в кожному домі… Викладачі Биковець М.А.,Гончаренко Л.О.,Шматько Л.С.,Соколова Т.Г.,Нечушкіна Н.В,Бойко В.Г.,Савицький Г.І. активно взяли участь у цьому заході ,підготувавши учнів до виступу. Основною метою заходу було створити атмосферу духовного спілкування дитини з музикою,розширити уявлення про тему кохання – вічну тему мистецтва,розвивати естетичний смак в учнів,привити та виховати почуття любові та добра .
Завершальною ноткою нашого заходу стало музичне привітання Савицького Г.І.,який виконав романс Тихона Хреннікова «Что так сердце растревожено». Душевне виконання цього твору віднесло присутніх кудись далеко в минуле, старше покоління згадало своє кохання ,яке навіть у люті морози розтопило їхні почуття та спогади….
Бурхливі оплески та гарний настрій стали головним подарунком для нас викладачів. Кохання здатне творити чудеса і ми в цьому переконалися ,будучи присутніми на цьому прекрасному заході!

16.09.2017………………………………………………………………………………………………………………..

Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану.

Ти – вічний біль, Афганістан,

Ти – наш неспокій.

І не злічить глибоких ран

В борні жорстокій.

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця дата особлива для тих, хто пройшов крізь пекло війни.

Афганістан – це найтрагічніший і болючий спогад. Посивіли до строку юні наречені і молоді дружини, чекання вибілило скроні батьків і коси матерів. І, здається, навіки крейдяний пил і пісок осіли в молодих чубах воїнів-інтернаціоналістів.

Проникливою, хвилюючою була зустріч з воїнами-афганцями, яка відбулася 16 лютого в Центрі культури та дозвілля Білозірської сільської ради. Ця зустріч – данина пам’яті всім, хто пройшов героїчну і трагічну афганську війну.

На заході були присутні колишні воїни-афганці: голова об’єднаної спілки ветеранів війни с. Білозір’я  Половинка Олександр Вікторович, Музичук Віктор Михайлович, Вілков Анатолій Геннадійович, вчитель історії Горбівненко Олександр Анатолійович, працівники та учасники художньої самодіяльності ЦКД,  учні 7-А класу ЗОШ І-ІІІ ст. (кл. керівник Скриганюк Л.А.).

Війна – це завжди трагедія. І мабуть, по-особливому, ми повинні сприймати події минулого – війну в Афганістані. Це були часи іншої влади, іншої політики – розповів історик Олександр Анатолійович. В Афганістані воювали хлопці різних національностей. Всі вони виконували, як тоді говорили, свій інтернаціональний обов’язок.

За кожним воїном-афганцем – доля, життєвий подвиг, крок у безсмертя. У страшному полум’ї війни народжувалася нова плеяда героїв.

Не можемо ми просто так уявити історію. Але почувши реальні історії з уст самих учасників, всі присутні були вражені мужністю та героїзмом односельчан-афганців та їх бойових побратимів.

Наших земляків – 18 осіб воювали в Афганістані. До глибини душі вразила розповідь гостя афганця Половинки Олександра про страшні роки, які провели вони на війні, про молодих юнаків, які гинули щодня на очах бойових товаришів, про жаркий клімат, про «груз 200 – Чорний тюльпан» та радість закінчення війни – коли був виведений останній солдат. Та не всі солдати повернулися з тієї війни, але всі вони до кінця виконували свій інтернаціональний обов’язок.

Олександр Вікторович, зі своєї скромності, не згадав, що має нагороди: два Ордени Червоної Зірки, медалі «За відвагу», «За бойові заслуги», «За отличие в охране  государственной границы СССР».

Посивіли завчасно хлопці-афганці. У кожного свій подвиг, своя доля і свій душевний біль.

Не залишила байдужим нікого пісня «Чорний тюльпан» у виконанні учасника художньої самодіяльності села Василя Бондаря та пісня у виконанні Андрія Бойка.

Афганська війна в пам’яті українців буде жити довго, тому що написана кров’ю солдат – в цьому ще раз переконалися всі присутні, переглядаючи відеоролик «Прощай Афган…».

Давайте будемо завжди пам’ятати ветеранів, виявляти розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває і досі: у спогадах, у снах, у думках. Вони цього заслуговують .

 

Бібліотекар Ольга Плодиста.

 

 

P1030463P1030472 P1030475

16.02.2017………………………………………………………………………………………………………………….

Ціна чужої війни

     АФГАНІСТАН… Для тисяч українських родин він назавжди став грізним знаменням біди, символом невгамовних душевних мук і невтішного горя. Не відболить це горе, не виплачеться і не відпечалиться на нашій землі, допоки житимуть батьки, брати і сестри, вдови і діти підступно винищених у горах Афганістану синів України…Але чужа війна відібрала у них таку можливість.. Не повернулися вони додому…

«Ціна чужої війни» – під такою назвою відбулася година пам’яті в Черкаській районній дитячій  бібліотеці . На заході були присутні воїни-інтернаціоналісти: Чумак Олексій Васильович, Бас Володимир Григорович, Бичовий Микола Миколайович та Долина Іван Іванович. Нікого  не залишили байдужими  розповіді  про біль Афганської  війни , яка скалічила сотні тисяч життів. Гості  подякували учням Червонослобідської дитячої музичної школи , бібліотекарям  та учням Червонослобідської  загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1  за теплу та зворушливу  зустріч.

image аDSCN0161

 

 

 

15.02.2017………………………………………………………………………………………………………………….

«Наш вічний біль Афганістан»

Під такою назвою відбулася змістовна тематична зустріч з молоддю 15 лютого 2017 року, яку організували та провели працівники будинку культури та сільської бібліотеки з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, як данина памяті всім, хто причетний до виконання інтернаціонального обов’язку, зокрема до трагічної афганської війни. Війна в Афганістані (1979-1989 р.р.) залишила глибокий відбиток у серцях 25 червонослобідських тодішніх юнаків, а нині дорослих чоловіків, які і зараз, через 28 років після виведення військ з Афганістану залишаються бойовими побратимами. Афганістан навчив їх цінувати, дружбу, відданість, любов і знати ціну життя.

Присутні в  сільській бібліотеці прослухали історичну довідку, переглянули документальний фільм «Війна  в Афганістані 1979 – 1989». Учасники зустрічі висловили глибоку шану всім ветеранам трагічної афганської війни,  українським воїнам – миротворцям, воїнам, які нині боронять кордони на Сході України  за відвагу, вірність присязі і честь.

а1

09.02.2017…………………………………………………………………………………………………………………….

ОГОЛОШЕННЯ

КОНКУРС ЧИТЦІВ

2 березня 2017 року відбудеться районний конкурс  читців,  присвячений 203-й річниці від дня народження  Т.Г.Шевченка «Уклін тобі, Великий наш Пророче» та 100-річчю подій української революції 1917-1921 років,  за участю творчих, обдарованих дітей та молоді району серед декламаторського мистецтва  з метою        сприяння подальшого розвитку їх талантів , формування патріотичної свідомості підростаючого покоління.

Конкурс відбудеться  в приміщенні   комунального закладу «Черкаська районна дитяча  бібліотека» Черкаської районної ради  у селі  Червона Слобода.

Заїзд та реєстрація   учасників конкурсу з 13-00  год.

Початок конкурсу о  14-00 год.

Учасникам конкурсу подати до 20 лютого 2017 року заявку на участь та  пропонований репертуар  Комунальному закладу «Черкаський районний організаційно –методичний центр народної творчості» Черкаської районної ради  (тел.(0472)64-41-94, електронна адреса romcnt@ukr.net).

06.02.2017…………………………………………………………………………………………………………………….

                   З Україною в серці.

Найвищою нагородою тих, хто уцілів,- є життя, а для загиблих – пам’ять!

Втрати, які пережили у воєнні роки білозірці, і сьогодні відлунюють гострим болем у наших серцях.

6 лютого нашому герою-земляку  Віктору Єременко виповнилося б 24 роки.  З цієї нагоди в Білозірському народному музеї  було проведено музейну патріотичну годину «З Україною в серці» та представлено експозицію «В пам’яті нашій вони назавжди…». Розповідь про дитячі та юнацькі роки бійця-героя, який загинув у зоні АТО, вразила присутніх. Віктор Єременко ріс сиротою, його та ще п’ятьох онуків виховувала бабуся Ганна Олександрівна, якій прийшлося тяжко працювати, щоб прогодувати дітей. Хлопчик зростав енергійним, допитливим, дуже любив бабусю і як міг допомагав їй по господарству.

Навчався в Смілянській ЗОШ-інтернат. Закінчив навчання у ліцеї №12 м. Сміла, поступив до Тальнівського будівельного коледжу.

Патріотично налаштований Віктор, як тільки розпочались події на Майдані, не роздумуючи поїхав у столицю. Брав участь у революційних подіях у 22-ій сотні Самооборони.

Із початком військового протистояння на Сході українці переосмислили багато понять. Там, в зоні АТО, вірність Батьківщині Віктор Єременко доводив  із автоматом у руках, істинну дружбу – прикриваючи спину бойового товариша. Служив добровольцем у Національній Гвардії, визволяв м. Слов’янськ.

10 вересня 2014 року отримав смертельне вогнепальне поранення під Артемівськом.

Указом Президента України посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня та від Черкаської обласної державної адміністрації та обласної ради – почесною відзнакою «За заслуги перед Черкащиною».

«А ти не віриш? Людина може вмерти двічі. Там на полі бою, коли його догнала куля. А другий – в пам’яті народній. Другий раз вмирати страшніше, другий раз людина повинна жити!» – ці слова ще раз підтверджують, що герої не вмирають, доки ми про них пам’ятаємо.

 

                                                                                                          Ольга Плодиста, завідувач музею.

P1030459P1030447P1030445

 

06.02.2017………………………………………………………………………………………………………………………….

    Визначною датою для учнів Мошнівської музичної школи стало 3 лютого 2017 року , адже саме в цей день в м.Києві проходив Міжнародний конкурс інструментального мистецтва ” Підкори сцену”. Учні з різних міст України приймали участь у конкурсі .Були представлені Київ та Київська область, Волинь,Кривий Ріг, Суми, Кропивницький, Чернівці, Луганська, Житомирська, Дніпропетровська області та інші. Свою високопрофесійну майстерність, віртуозність,сценічність,володіння динамічною палітрою звука та складні програми демонстрували конкурсанти, виконуючи два фортепіанні твори. Мошнівську ДМШ представляли учні молодших класів Осадча Марія та Осадча Евеліна (викладач Нечушкіна Наталія  ) .Сестри Осадчі Марійка та Евеліна отримали переможне почесне перше місце!  Море оплесків дипломи та медалі отримали дівчата , а їхній викладач отримала подяку за вагомий внесок у розвиток підростаючого покоління та достойну підготовку учнів до конкурсу. Директор Мошнівської ДМШ Гончаренко Л.О. всіляко підтримує розвиток талановитих дітей школи та завжди підтрмує викладачів у їхніх творчих починаннях! Школа має дивіз -” Діти – наше майбутнє, яке МИ викладачі,  виховуємо прямо зараз” .Сподіваємось, що наша перемога на Міжнародному конкурсі “Підкори сцену” це ще один крок до щасливого майбутнього Мошнівської дитячої  музичної школи!

ir2

30.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………

16299062_259904591110284_2052205203062205606_n26 січня 2017 року в Черкаському міському Будинку культури, ім..Кулика,  відбувся  сольний концерт молодіжного вокально-інструментального ансамблю «Time»,  Степанківського Будинку культури. Концертна програма відбулась спільно з керівником ансамблю – Василем Клименком.

До складу колективу входять четверо молодих, енергійних, талановитих дівчат, серед яких: Анастасія Жупинас (вокал, клавішні), Інна Шуландт (соло-гітара), Каріна Орел (бас-гітара) та Юлія Мохуренко (ударні).

Колектив є втіленням відродження «живого» вокально-інструментального виконання. В концерній програмі звучали кращі зразки  української  та  зарубіжної музичної культури.

Цього року колектив здійснив 10 сольних концертів, які відбулися у Степанківському будинку культури, та селах Черкаського району (Хацьки, Дубіївка, Червона Слобода, Руська Поляна).

Наполеглива праця і амбіційне бажання бути кращими, постійно допомагають учасникам долати перешкоди, ставати переможцями конкурсів і фестивалів різних рівнів та продовжувати активно гастролювати з новими запальними концертними програмами.

 Підкоривши Черкаську молодь, колектив «Тіме» не зупиняється і   продовжує творчо розвиватись та втілювати нові  креативні ідеї в життя.

Тож побажаємо нашим талановитим дівчатам та їхньому керівнику  процвітання  і вдалих творчих проектів!

30.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………

День Соборності України – свято єднання

22 січня в Україні відзначається День Соборності та Свободи України.

Свято Соборності – день єднання українських земель та утвердження їх неподільності, закріплене Актом злуки  22січня 1919р. набуває особливого значення та звучання сьогодні, коли  територіальну цілісність держави доводиться відстоювати зі зброєю в руках. І сьогодні, як ніколи ,розуміємо, що  тільки в єдності та згуртованості український  народ може подолати всі негаразди і труднощі.

Коли в країні війна, діти  рано стають дорослішими і відповідальними.

В цьому ще раз переконалися під час проведення патріотичної години спілкування до Дня Соборності і Свободи «Любіть Україну всім серцем своїм».  Цей захід проходив  24 січня в бібліотеці Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради. До спілкування були запрошені учні 11класу ЗОШ І-ІІІ ст., вчитель історії Горбівненко О.А., працівники бібліотеки та Центру культури та дозвілля.

Учні з цікавістю поринули в історичний екскурс, який провів Горбівненко О.А.  Вони були активними співрозмовниками : активізували свої знання з історії України і  отримували нові відомості і факти.     Бібліотекарями  було проведено огляд виставки «З Україною в серці», де представлена література та матеріали про шлях , який пройшла Україна, виборюючи свою незалежність.

Випробування, які переживає наш народ ще раз засвідчили, що державна незалежність і соборність потребує постійного захисту.

Далі всі присутні перенеслись у події війни на Сході України, переглядаючи експозицію в музеї «В пам’яті нашій вони назавжди…». Згадали земляків, які брали активну участь в АТО. Вшанували пам’ять Віктора Єременка  – білозірця, який загинув в перші дні   АТО і залишився  в пам’яті рідних і односельців навіки 21- річним.

На завершення години спілкування всі присутні  створили символічний «ланцюг єднання», висловлюючи побажання  Україні. А побажання були щирими і по – дорослому мудрими: миру, злагоди, спокою, взаєморозуміння, процвітання, єдності.

Центр культури та дозвілля висловлює щиру подяку Горбівненку О.А. за співпрацю.  Його історична обізнаність  і  розповіді  захоплюють  і дітей, і дорослих.

24.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………

18 січня, у переддень свята Водохреща, учні комунального закладу «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА « філіалу     с. Вергуни та хоровий колектив БК с. Вергуни привітали працівників та керівництво агрофірми «Маїс» у м. Черкаси  із Новорічними та Різдвяними святами.

За подарований гарний настрій колядників щедро нагородили гучними оплесками, радісними посмішками та добрими гостинцями.

Сільський голова с. Вергуни Горбенко Тарас  Іванович, подякував керівництву агрофірми «Маїс» за надання транспорту для участі мистецької молоді села у 1-му відкритому районному фестивалі-конкурсі вокального  мистецтва «Колядки, щедрівки та зимові пісні», що відбувся 14 січня 2017 року у с. Мошни Черкаського району.

Конкурсанти із с. Вергуни отримали Дипломи І ступеня у декількох конкурсних номінаціях.

Адміністрація КЗ «ЧЕРВОНОСЛОБІДСЬКА ДМШ» щиро дякує керівництво  агрофірми «Маїс» за підтримку в організації цієї  поїздки та можливість показати на конкурсі майстерність наших учнів та вихованців.

 

Викладачі  Махник В.С., Гаврилків М.П.

Художній керівник БК с. Вергуни Манько О.П.

 

S1070016S1070025

18.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Хай у серці кожної дитини живе любов до України

Прийшла, прийшла свята година,                                                                                                                                             Настав жаданий довго час.                                                                                                                                                             Ура! Єдина Україна,                                                                                                                                                          Приходить свято і до нас.

DSCN0145 DSCN0151Україна – це результат боротьби і праці багатьох поколінь. Наш народ споконвіку відзначався своєю волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Українська революція 1917-1920 років реалізувала мрії багатьох поколінь українців про об’єднання в єдину соборну державу.

18 січня в Черкаській районній дитячій бібліотеці пройшла літературна світлиця «Хай у серці кожної дитини живе любов до України» до Дня Соборності України. На заході діти дізналися про те, як століттями розірваний український народ визволився з неволі і воз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. У виконанні учнів Червонослобідської дитячої музичної школи прозвучали пісні про Україну, які додали присутнім піднесеного, патріотичного настрою.

Нині, на 26-му році незалежності, проблема соборності України є не менш актуальною. Нині свято Соборності України набуває все більшого значення, адже Україну намагаються поділити, зазіхнувши на її цілісність, незалежність і суверенітет.

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій і соборності душ можемо досягти величної мети – побудови духовно багатої, вільної та демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

17.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Про відзначення Дня соборності України у Черкаському районі у 2017 році

План заходів у Черкаському районі до відзначення Міжнародного дня Голокосту

16.01.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………….

IMG_20170113_093202Учні  разом з  викладачами Оксаною Доброскок,  Людмилою Назаренко   та Володимиром   Сизько,  Комунального закладу «Червонослобідська ДМШ» з філії  села Руська Поляна, здійснили святкові виступи щедрування, виконавши різні колядки, щедрівки та вірші.

Вони відвідали багато підприємств села  Руська Поляна , зокрема загальноосвітні школи, Іллінську православну церкву, лісництво, ТОВ “Зоря”, сільську раду, меблевий комбінат. Завітали також і до Геронимівського приватного підприємства “Патлань-меблі”.

Діти охоче виконували святкові пісні, а працівники закладів з задоволенням  слухали щиросердні вітання, підтримували оплесками та щедро дякували щедрівникам солодкими подарунками.

Цей день став світлим та радісним для всіх односельчан, адже вони отримали надзвичайно багато приємних і щирих побажань.

Comments are closed.