На допомогу учасникам АТО

23.05.2017……………………………………………………………………………………..

Надання допомоги учасникам АТО.

Станом на 01.05.2017 на обліку в районному Координаційному центрі з питань надання допомоги у забезпеченні бійців, які несуть службу в зоні АТО,  перебуває 612 учасників АТО, із них мають статус учасника бойових дій – 476, інвалідів із числа учасників АТО – 9. Крім того, в районі числиться поранених учасників АТО – 36, сімей загиблих – 5, мають статус „Сім’ї загиблого учасника АТО”– 8.

Усім інвалідам війни, учасникам бойових дій, сім’ям загиблих за рахунок коштів державного бюджету надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Розпорядженням райдержадміністрації від 19.10.2015 № 296 утворено Центр допомоги учасникам АТО, через який учасник АТО отримує інформацію шодо надання пільг та різних видів державних допомог відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, установами  та організаціями району.

Саме у центрі допомоги учасникам АТО сконцентровані всі пам’ятки щодо виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО; надання медичних послуг та психологічної реабілітації; виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби; збереження середньомісячного заробітку та робочого місця призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період; забезпечення санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації; надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги; забезпечення житлом; надання кредитів на придбання житла та багато інших.

Уся ця та інша інформація висвітлена і на сайті Черкаської райдержадміністрації у розділі “Інформація для учасників АТО”.

Управлінням праці проводиться відповідна кампанія щодо інформування учасників АТО стосовно їх соціального забезпечення та соціального забезпечення членів їх родин. Інформація розміщується на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, сторінках громадсько-політичної газети „Сільські обрії” (розміщені у рубриці „Соціальний захист та зайнятість населення”), в ефірі районного радіомовлення. З початку 2017 року опубліковано 8 інформацій  для учасників АТО у районній газеті “Сільські обрії”.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО та іншим вищезазначеним категоріям населення, рішенням Черкаської районної ради затверджена районна програма “Турбота на 2014-2020 роки” у новій редакції та „Заходи та обсяги фінансування на виконання районної програми „Турбота на 2017 рік”. Ними передбачаються витрати із районного бюджету, пов’язані із:

стаціонарним лікуванням учасників антитерористичної операції у розмірі 60 тис.грн.;

амбулаторним лікуванням учасників антитерористичної операції у розмірі 60 тис.грн.;

придбанням санаторно-курортної путівки для учасників антитерористичної операції у розмірі 7 тис.грн.;

наданням одноразової грошової допомоги  учасникам антитерористичної операції та сім’ям учасників антитерористичної операції у розмірі 300 тис.грн.;

безоплатним харчуванням  вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних підрозділів  навчально-виховних комплексів, батьки яких є учасниками антитерористичної операції або батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичній операції у розмірі 428,6 тис.грн.,

придбанням санаторно-курортних путівок для учасників АТО у місцеві санаторії на умовах спіфінансування (50% на 50%) у розмірі 18 тис.грн.

Cтаном на 22.05.2017 виділено  із районного бюджету 210 тис.грн. на виплату одноразової грошової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, профінансовано 16 тис.грн. Відділом освіти райдержадміністрації надається безкоштовне харчування дітям учасників АТО.

Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015
№ 51-8/VI прийнята районна “Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки”.

Рішенням Черкаської районної ради від 17.06.2016
№ 6-6/VII затверджена районна „Програма забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015 – 2020 роках” у новій редакції. З метою забезпечення соціальної справедливості, прозорості та реальної дії програми, до неї внесені зміни та доповнення. Основними нововведеннями стали: співфінансування обласного, районного та сільського бюджетів; надання кредиту  на фінансування будівництва або придбання житла учасникам АТО та членам його сім’ї  на території тієї територіальної громади,  у якій проживає та перебуває на квартирному обліку  учасник АТО; принцип позачерговості та першочерговості (надання кредиту в першу чергу інвалідам війни, потім учасникам бойових дій). На обліку на поліпшення житлових умов перебуває 10 учасників бойових дій, із числа учасників АТО. Станом на 22.05.2017 кошти сільські бюджети під  надання кредиту не виділяли.

Земельні ділянки отримали 514 учасників АТО загальною площею 165,6 га.

Ефективно виконується бюджетна програма  КПКВК 2511120 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I  – II  групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”.

Двом інвалідам війни, із числа учасників АТО  виплачена компенсація на придбання житла.

У січні 2017 року інваліди війни, із числа учасників АТО, Бублик Є.О., Чепурний В.А. придбали квартири в м.Черкаси, використавши усі виділені кошти у повному обсязі.

Один учасник АТО навчається в Черкаській автошколі ТСОУ.

У даний час йде підготовка до забезпечення учасників АТО санаторно-курортними путівками. На обліку для забезпечення учасників АТО санаторно-курортними путівками перебуває: 3 інваліди війни та 36 учасників бойових дій.

За засобами реабілітації впродовж 2017 року інваліди війни, із числа учасників АТО не звертались. Бажаючих пройти психологічну реабілітацію, із числа учасників АТО, не виявлено.

Районним центром зайнятості постійно надається весь комплекс соціальних послуг громадянам, які звертаються за допомогою у працевлаштуванні. На обліку перебуває 53 особи з числа учасників АТО. Загалом, з початку поточного року послуги отримали 73 особи, даним особам надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Фахівцями центру зайнятості проводиться активний пошук роботи для цих осіб. Так, з початку року були працевлаштовані 19 громадян з числа учасників АТО.

 

12.04.2017……………………………………………………………………………………..

Соціальний захист учасників АТО Черкаського району.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» військовослужбовцям, які приймали участь в проведенні антитерористичної операції на сході України та яким надано статус учасника бойових дій надаються такі пільги:

1) безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;

2) першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів;

3) безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, потрібно:

– стати на облік до управління праці та соціального захисту населення;

– подати наступні документи:

1. заяву;

2. медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

3. копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

4. документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах їх проведення.

4) Для отримання послуг з психологічної в санаторіях України реабілітації отримувач або його законний представник із паспортом звертається до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнює заяву. До заяви додається:

– копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

– копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

– копія паспорта, ідентифікаційний код.

Орган соціального захисту населення:

– реєструє зазначені вище документи;

– видає отримувачу направлення на психологічну реабілітацію до реабілітаційної установи. Курс з психологічної реабілітації складає 14 календарних днів. Передбачено повернення коштів за проїзд.

5) 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством ;

6) 75-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

7) безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою по талонах, які видаються   військовим комісаріатом;

8) Професійну підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, соціальну та професійну адаптацію. Здобуття професії водій транспортних засобів.
Грошові допомоги учасникам АТО:

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України. У 2017 році згідно Постанови учасникам бойових дій буде виплачено – 1200.00 грн.

Виплата одноразової допомоги з місцевого бюджету.

Підставою для отримання адресної грошової допомоги є такі документи:

– копія паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків; – номер власного банківського рахунку;

– копія посвідчення учасника бойових дій, або копія довідки про безпосередню участь особи в АТО.
27.03.2017……………………………………………………………………………………..

Минулого тижня Верховна Рада України прийняла закон, за яким учасники АТО можуть отримати державну підтримку при придбанні чи будівництві житла — 50% його вартості «…Ми повернулися з передової до мирного життя і готові працювати, аби забезпечувати свої сім’ї та виховувати дітей. Проте отримання власної домівки для ветеранів АТО залишається надскладною задачею, розв’язати яку без допомоги держави нереально. Звертаємося з проханням якнайшвидше прийняти Закон України «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва»… Сподіваємось бути почутими». Із таким зверненням учасники АТО постукали в двері до влади з проханням допомогти розв’язати житлову проблему. Минулого тижня Верховна Рада України прийняла цей важливий і довгоочікуваний Закон, який неодмінно має посприяти вирішенню наболілого питання. Відтепер у багатьох учасників АТО може з’явитися шанс суттєво поліпшити житлові умови. Досі в нашій державі в рамках Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010–2017 роки розвивалися два види державної допомоги — доступне житло та пільгове молодіжне кредитування, які користувалися чималим попитом серед широкого кола громадян. Так, спочатку держава компенсувала близько 30% суми молодим сім’ям, які брали в кредит житло, а потім і всім тим, хто перебував на квартирній черзі. У такий спосіб протягом 2010–2014 років 3610 родин отримали державну підтримку на будівництво житла. Прийнятий минулого тижня закон ухвалив державну підтримку, згідно з якою учасникам АТО можна буде отримати 50% державних коштів на купівлю або будівництва житла. Окрім того, законом передбачено підтримку в наданні пільгового іпотечного житлового кредиту, який нараховуватиметься з процентною ставкою в розмірі облікової ставки Національного банку України плюс два відсотки. У разі надання кредитів за рахунок бюджетних коштів фінансовою установою — виконавцем державної цільової програми будівництва (придбання) доступного житла річні відсотки становитимуть 10%. Тож порівняно з 25% від нинішніх вітчизняних банків подібних кредитів державна пропозиція виглядає доволі вигідною. За підрахунками фахівців, для реалізації нового закону, який дозволяє отримати житло ветеранам АТО на пільгових умовах, потрібно щонайменше 10 млрд грн. Скажу більше, протягом останніх років фінансування Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010–2017 роки було заморожене. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» також не було передбачено жодної гривні на її відновлення. Тим часом новий закон чекає на підпис Президента, а Кабінет Міністрів, хочеться сподіватися, шукатиме фінансовий ресурс на його реалізацію вже цього року. Цікаво, що деякі місцеві органи самоврядування такий альтернативний шлях вирішення житлового питання учасників АТО вже реалізують за рахунок коштів місцевих бюджетів.  Окрім розв’язання соціальних проблем населення, від подібних програм є й інша користь. Навіть попри мізерні бюджетні призначення, ті 435 млн грн, що були виділені за державною програмою на доступне житло в період з 2010 по 2014 рік, дозволили свого часу залучити в будівельну галузь понад 1,5 млрд гривень інвестицій і створити чимало нових робочих місць.

03.02.2017……………………………………………………………………………………….

Обласна комплексна програма «Турбота» охоплює понад 460 тисяч осіб. Її реалізація спрямована на соціальний захист вразливих верств населення: ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян та ін. Про це інформує директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало та додає:

– Програма «Турбота» передбачає також і підтримку атовців та їхніх родин. Зазначу, на обліку нині перебуває понад 7,6 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій та 242 інваліди війни. Також в області проживає понад 200 членів сімей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

Отож, за рахунок коштів обласного бюджету, в межах програми «Турбота», торік 4998 членам сімей учасників АТО надано матеріальну допомогу на суму 2,3 млн грн, також одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн. – 116 сім’ям загиблих.

До 25-ї річниці незалежності України за рахунок коштів місцевих бюджетів понад 600 учасникам АТО виплачено фінансову допомогу на майже 500 тис. грн.

Руслан Чикало зазначає, що для проходження професійної адаптації з державного бюджету області виділено майже 1 млн грн, що розподілені пропорційно до кількості учасників АТО. На сьогодні професійну адаптацію пройшли 189 бійців.

Нагадаємо, на Черкащині діє ще одна обласна комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Вона реалізується на умовах співфінансування обласного та місцевих бюджетів.

16.01.2017…………………………………………………………………………………………….

Нове в пенсійному законодавстві: пенсії учасникам АТО!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
Законом України від 18.10.2016 № 1683 «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників антитерористичної операції» (далі – Закон), який опубліковано 6 січня 2017 року в газеті “Голос України” внесено зміни до абзацу 6 пункту 3 розділу ХV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо надання права на дострокову пенсію за віком військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.
Починаючи з 6 лютого 2017 року (вступає в дію через місяць після опублікування) військовослужбовці, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, матимуть право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.
Розмір пенсії обчислюється за нормами Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, в залежності від кількості страхового стажу учасника АТО та заробітної плати, але не може бути нижчим за 165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а це:
з 06.02.2017 – 2057,55 грн. ( 1247 грн. – прожитковий мінімум х 165%) ;
з 01.05.2017 – 2164,80 грн. ( 1312 грн. – прожитковий мінімум х 165%) ;
з 01.12.2017 – 2265,45 грн. ( 1373 грн. – прожитковий мінімум х 165%).
Останє оновлення ( 11.01.2017 )

 

14.12.2016……………………………………………………………………

Про допомогу учасникам АТО

На виконання пункту 3 протоколу засідання колегії Черкаської обласної адміністрації № 2 від 14.07.2016 повідомляємо.

         Розпорядженням райдержадміністрації від 19.10.2015 № 296 створено Центр допомоги учасникам АТО, де учасники АТО мають змогу отримати інформацію щодо надання пільг та різних видів державних допомог відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, установами  та організаціями району.

Питання надання допомоги сім’ям учасників антитерористичної операції тримається на постійному контролі у всіх відділах та структурних підрозділах Черкаської райдержадміністрації. Звернення учасників АТО та членів їх сімей розглядаються першочергово.

         Саме у Центрі допомоги учасникам АТО сконцентровані всі пам’ятки щодо виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО, надання медичних послуг та психологічної реабілітації, виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям звільненим з військової служби, збереження середньомісячного заробітку та робочого місця призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період, забезпечення санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги, забезпечення житлом, надання кредитів на придбання житла та багато інших.

         Крім того, вся інформація висвітлена і на сайті Черкаської райдержадміністрації  в розділі “Інформація для учасників АТО”.

         Станом на 01.09.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  579 особи, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 10. Крім того, в районі рахується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 5.

Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням праці та соціального захисту населення та територіальним центром надання допомоги було проведено анкетування учасників АТО для виявлення потреб. Наразі до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 242 анкет учасників АТО.

Всім учасникам АТО, які взяли участь у анкетуванні було запропоновано звернутися до Центру допомоги учасникам АТО з метою вирішення потреб.

Протягом звітного періоду фахівцями із соціальної роботи ЦСССДМ було  відвідано 310 сім’ї, члени яких беруть чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції. З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, спеціалістами центру складається соціальний паспорт потреб учасника АТО.

Основні проблеми, які було вирішено в ході роботи з членами сімей учасників АТО:

надано сприяння в підготовці до повернення членів сімей із зони АТО – 170 сім’ї;

надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги – 20 сімей;

надано сприяння в отриманні грошової допомоги – 105 сім’ї;

надано сприяння в оформленні необхідних документів – 98 сімей;

надано юридичну допомогу – 17 сімей;

надано сприяння в оформленні статусу учасника бойових дій – 17 сімей;

надано сприяння в забезпеченні земельною ділянкою – 30 сімей;

надано сприяння в санаторно-курортному оздоровленні учасника АТО– 6 сім’я;

надано сприяння в оздоровленні дітей учасників АТО – 7 сімей;

надано сприяння в проведені ремонтних робіт будинку – 1 сім’я;

надано квитки на циркове шоу дітям учасників АТО – 19 сімей;

надано сприяння у влаштуванні дітей учасників АТО до дитячих навчальних та позашкільних закладів – 5 сімей.

Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сільським та селищній раді надано інформаційні матеріали про види допомоги та місця їх отримання для учасників АТО та членів їх сімей, а саме: «Інформаційні порадники для учасників АТО та членів їх сімей», «Дорожня карта щодо надання державних соціальних гарантій демобілізованим військовослужбовцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції». Також вищезазначена інформація поширюється фахівцями із соціальної роботи під час спілкування з учасниками АТО та членами їх сімей.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій  учасникам АТО та іншим зазначеним вище категоріям населення затверджена, рішенням Черкаської районної ради 15.01 2016 №3-12/VII, районна програма “Турбота на 2014-2020 роки”.

         Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015 №51-8/VI прийнята районна «Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки,          якою передбачено  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг родинам учасників АТО та демобілізованих із місць проведення АТО у межах можливостей районного бюджету.

         Крім того, на виконання районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки” виплачена одноразова грошова допомога за рахунок коштів районного бюджету:

– в 2014 році – 10 сім’ям учасників АТО по 1 тис. грн., на загальну суму 10 тис. грн.

– у 2015  році – 66 особам по 3 тис. грн.,  на загальну суму 198 тис.грн. та  145 особам по 1 тис. грн. на загальну суму 145 тис грн. З початку року виплачено 343 тис. грн. 211 учасникам АТО та сім’ям учасників АТО.

– у 2016 році вже виділено 137 тис. грн. для учасників АТО та їх сімей.

Усі учасники бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету їм надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг.

З початку року було проведено три засідання Центру допомоги учасникам АТО, на яких було піднято актуальні питання, що хвилюють учасників АТО.

У районному центрі зайнятості станом на 01.08.2016 звернулось 65 осіб із числа осіб демобілізованих з військової служби, 43 особи зареєструвалися та мають статус безробітних. Працевлаштовано 13 осіб. Дві особи із демобілізованих учасників антитерористичної операції підвищили свою кваліфікацію та одержали одноразову грошову допомогу на відкриття підприємницької діяльності. Чотири особи направлено на навчання. Один демобілізований брав участь у громадських роботах.

         Фахівцями районного центру зайнятості проводиться активний пошук роботи для них.

         Наказом по КЗ „Черкаський районний центр ПМСД” та  по Черкаській ЦРЛ від 20.07.2015 № 89/157-сл „Про медичне забезпечення  учасників антитерористичної операції, демобілізованих військовослужбовців в Черкаському районі” на базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сімей загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

На даний час в Черкаській ЦРЛ прийнято 168 учасників АТО, військовослужбовців та демобілізованих. При виявленні порушень у стані здоров’я,  демобілізовані та військовослужбовці направляються на стаціонарне лікування та дообстеження у заклади охорони здоров’я вторинного та третинного  рівнів.

Після проведення відповідного обстеження демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО отримують довідку (форма № 070/о) про потребу у санаторно-курортному лікуванні із заключенням лікарсько-консультативної комісії Черкаської ЦРЛ. 17 учасників АТО були направлені на МСЕК з попередньо оформленою медичною документацією для визначення групи інвалідності.

Забезпечено першочергове та безкоштовне проведення обов’язкових медичних оглядів, діагностичних обстежень певній категорії учасників АТО. 

Для забезпечення безкоштовним зубопротезуванням учасники АТО  та демобілізовані із зони АТО мають можливість звернутися до районного стоматолога.

 Двом учасникам АТО проведено зубопротезування 7 особам на загальну суму 5002,78 грн.

Для забезпечення безкоштовним слухопротезуванням, лікарем–отоларингологом Черкаської ЦРЛ хворі направляються до обласного сурдологічного центру.

У відділеннях Черкаської ЦРЛ станом на 01.09.2016 проліковано 28 учасників АТО.

При потребі, хворі спрямовуються на лікування до закладів третинної ланки (КЗ „ЧОЛ ЧОР”, КЗ „Черкаський обласний госпіталь для  інвалідів війни”).

         З 04.01.2016 в Черкаській ЦРЛ працює практичний психолог, який надає психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям, учасникам АТО району.

На виконання районної програми „Турбота на 2016 рік”  Черкаська ЦРЛ подала клопотання на Черкаську районну раду про виділення коштів у розмірі 120 тисяч грн. на закупівлю медикаментів для стаціонарного та амбулаторного лікування  учасників антитерористичної операції. Станом на 01.09.2016 виділено 50 тисяч грн..

         Сім’ї загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов відсутні.

         Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО визначила санаторії, які надаватимуть психологічну реабілітацію учасникам АТО. Ними стали: санаторій ДП “Клінічний санаторій, „Курорт Березовські мінеральні води”, ЗАТ „Укрпрофздоровниця” (Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське) та ДП „Південь-Курорт_Сервіс” санаторій ”Орізонт” (Одеська область, Білгород-Дністровський район, с.м.т. Сергіївка, вул. Гагаріна 1-а). Станом на 01.09.2016 на реабілітацію направлено 3 особи.

         Направлення на психологічну реабілітацію видаються безкоштовно на 14 календарних днів, у зазначені вище санаторії  у будь-який зручний період часу для учасників АТО, які цього потребують.

         Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО проводить соціальну та професійну  реабілітацію учасників АТО за рахунок коштів державного бюджету.

         За державний кошт можна отримати навчання в будь-якому навчальному закладі України, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або надання додаткових освітніх послуг. Проведено інформаційно-роз’яснювальну робота через ЗМІ та сайт райдержадміністрації. Станом на 01.09.2016 до управління праці та соціального захисту населення звернулось  4 особи, які вже  пройшли навчання  в автошколі ДОСААФ.  

Земельні ділянки видано більше як 365 учасникам АТО.

Для вирішення можливих проблем учасників АТО та членів їх сімей  відділом освіти Черкаської райдержадміністрації було розроблено заходи щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015-2017 роки,  вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до яких створено базу даних дітей, батьки або члени сімей яких є учасниками АТО, члени сімей яких загинули під час проведення АТО.

Діти дошкільного віку, один з батьків яких є військовослужбовцем, який знаходиться в зоні АТО, до дошкільних навчальних закладів влаштовуються позачергово.

Згідно районної програми «Турбота» безкоштовним харчуванням забезпечено 65 учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільного підрозділу навчально-виховного комплексу, батьки яких є учасниками АТО (учасники бойових дій). Звільнено від оплати за харчування дітей в ДНЗ 58 батьків, чи осіб що їх заміняють та є учасниками АТО. Рішенням виконкомів Геронимівської, Червонослобідської сільської ради від оплати не звільнено 19 батьків (учасників АТО).

У навчальних закладах району продовжується робота зі збору інформації щодо героїзації осіб односельчан, які віддали життя за Україну та воїнів, які брали участь в АТО. Постійно поповнюються експозиції шкільних музеїв, музейних кімнат інформаційними матеріалами про героїв АТО, волонтерів, громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України. До поповнення матеріалів залучаються батьки, громадськість, випускники шкіл. Триває робота щодо створення віртуальних музеїв на сайтах шкіл. Учнівськими та педагогічними колективами здійснюється шефство над  українськими воїнами, які брали участь в АТО, а також їхніми родинами, що потребують підтримки.  Продовжується робота щодо виготовлення сувенірів, оберегів, малюнків для бійців, які перебувають в зоні АТО. Учнівські колективи долучилися до плетіння сіток, які передані у зону бойових дій. Освітні заклади району є активними учасниками загальносільських заходів щодо збору допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО.

Встановлено меморіальні дошки учням-випускникам, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході країни у Тубільцівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Плохому Андрію, у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Преснякову Максиму та Синчаку Анатолію, у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Іделю Іллі.

Контролюється   дотримання соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період із числа працівників закладів освіти. Учасники АТО, що бажають працевлаштуватись в навчальні заклади, за наявності відповідної освіти, беруться на облік та вносяться до кадрового резерву.

12.10.2016……………………………………………………………………..

Для учасників АТО передбачені заходи щодо психологічної реабілітації

 

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 221, органи соціального захисту населення організовують направлення учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ, з якими Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції укладено відповідний договір про надання реабілітаційних послуг.
Згідно з рекомендаціями фахівців-психологів, психологічної допомоги і реабілітації потребують всі учасники бойових дій з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, а також відновлення психічного здоров’я та ефективної соціальної поведінки, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Тому будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій (інваліда війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, має право звернутися із заявою про надання послуг з психологічної реабілітації.
Строк психологічної реабілітації складає від 14 календарних днів.
Для отримання направлення до реабілітаційної установи необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації та заповнити заяву.
До заяви додається:

-копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
-копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Нагадуємо, що Постановою Кабінету Міністрів України № 528 від 23.08.2016 затверджено Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.
Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ і назад учасниками АТО надаються такі документи:

1) заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси місця реєстрації або місця фактичного проживання;
2) копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;
3) заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;
4) оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).

11.10.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Гуманітарну допомогу вкотре отримали з Черкащини бійці, котрі нині виконують свій обов’язок на Сході країни. Продукти харчування та речі побутового вжитку привезли до Мар’їнського району, що на Донеччині, представники обласної влади. Там дислокується батальйон «Айдар»

гол024– Гуманітарну допомогу відправили в зону АТО черкаським бійцям – айдарівцям, які сьогодні вже на контрактній формі у складі 10-ї бригади охороняють лінію фронту в Мар’їнському районі, – каже перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – В основі батальйону фронтовики 2014-2015 років, тому й облаштування позицій на «нульовому» кордоні проводиться з урахуванням досвіду. Хлопці продовжують з неабиякою завзятістю захищати наші кордони. Ми ж натомість, як можемо, намагаємося підтримати їх. А вантаж, який привезли, збирали спільно з підприємствами Черкащини.

Бійці дякували всім черкащанам за підтримку та запевнили, що протистояння обов’язково завершиться перемогою.

дарій– 25 років тому дісталась нам наша земля від дідів та прадідів, – каже айдарівець Богдан Гаркуша. – Ми ж маємо відроджувати її та розвивати для наших дітей і внуків, захищати її суверенність та цілісність. Із такими ідеями йдемо в бій, відстоюючи незалежність країни, з думкою про мирне життя майбутніх поколінь.

^A96720DAECDA5E88CB497EFF10DE8391DD9AD8E8F1BA6C5BFE^pimgpsh_fullsize_distr^68BCA4B7BF9E06D2A1CA50F569D5BD1B492C77C4686AB8EE9C^pimgpsh_fullsize_distr

10.10.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………….

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно допомагають АТОвцям та їхнім сім’ям.

Про це розповів керівник обласного Центру соціальних служб Богдан Санжарівець.

За його словами, соціальні працівники спочатку аналізують потреби АТОвців та їх родин. Потім складають соціальний паспорт демобілізованого бійця.

– Нині складено майже 5 тисяч таких паспортів, – розповів Богдан Михайлович. – Потреби більше 3 тисяч сімей вирішено повністю або частково. Робота з іншими триває. Звісно не всі потреби вирішуються швидко, часто для цього потрібно багато часу і значні ресурси. Така відповідальна робота потребує участі всіх структур міст і районів.

Важливою, за словами керівника Центру, є психологічна підтримка учасників АТО та членів їхніх сімей. Обласний центр соціальних служб постійно підвищує рівень кваліфікації своїх спеціалістів, зокрема проводить навчальні тренінги, до яких залучають провідних психологів області, військових психологів, волонтерів.

– З червня цього року в рамках реалізації проекту «Організація мережі психологічної допомоги воїнам АТО та членам їх родин в районних центрах Черкаської області» фахівцями Регіонального психологічного кризового центру  здійснено виїзди до Драбівського, Уманського, Чорнобаївського, Маньківського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського районів та міст Сміла, Канів, Умань, – повідомив Богдан Санжарівець. – Вони організовані центрами соціальних служб з метою проведення тематичних груп для учасників АТО та спеціалістів, які з ними працюють. Участь в цих зустрічах взяли більше ста учасників АТО.

Богдан Михайлович також зазначив, що центри допомагають АТОвцям і з оформленням необхідних документів для отримання статусів, посвідчень, для реалізації права на пільги, також із працевлаштуванням, оздоровленням тощо. Не залишають поза увагою і сім’ї загиблих. Соціальні працівники постійно тримають контакт з ними, відвідують та підтримують.

Директор обласного центру зауважив, що ця масштабна робота здійснюється спільно з центрами допомоги учасникам АТО, громадськими організаціями, волонтерськими спілками. Відповідна робота налагоджена і з обласною владою, яка допомагає вирішувати проблемні питання.

– За результатами одного із засідань колегії обласної адміністрації, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – ми офіційно звернулись до голів районів, міст і сіл, аби вони розглянули можливість у своїх штатах передбачити посаду соціального працівника. Оскільки ні обласний, ні районний бюджети не в змозі покрити такі видатки. Натомість голови сіл і селищ мають розуміти свою відповідальність та важливість соціального захисту тих родин, зокрема учасників АТО, які проживають на їхній території. Особливо це стосується об’єднаних громад: і тих, що створені, і майбутніх. Адже ми сьогодні говоримо про децентралізацію. І тут йдеться не лише про права, а й про значний фінансовий ресурс.

Між тим, до кінця осені обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді планує виїзди в об’єднані територіальні громади Білозір’я, Єрок, Мокрої Калигірки – для проведення навчань з організації надання допомоги родинам учасників АТО та іншим сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Довідково:

Станом на 01.09.2016 спеціалістами районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону вивчено потреби 4724 сімей учасників АТО. У ході роботи членам 2800 сімей було надано психологічну допомогу, 1271 сім’ї надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги, 2321 сім’ї надано сприяння в отриманні матеріальної допомоги, 1610 сім’ям надано сприяння в оформленні документів, 1306 сімей отримали юридичну допомогу, всі діти з сімей учасників АТО забезпечено безкоштовним харчуванням в закладах освіти, членам 685 сімей надано допомогу у працевлаштуванні, 21 сім’я забезпечена житлом. В результаті проведеної роботи задоволено потреби 2971 сім’ї учасників АТО. З іншими сім’ями робота триває.

12.09.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………

Як учасникам АТО отримати статус інваліда війни

ато

Як учасникам АТО, які втратили здоров’я, захищаючи Україну, отримати статус інваліда війни: хто має право отримати статус інваліда війни, як можна його оформити.

Залежно від причини інвалідності, інваліди з числа військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ та інших осіб, при настанні інвалідності внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків) чи пов’язаних з перебуванням на фронті, а також інші особи, зазначені у статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», можуть бути віднесені до інвалідів війни.

22 червня набув чинності Закон України від 7 квітня 2015 року № 291-VIII Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, відповідно до яких надається право на встановлення статусу інваліда війни безпосереднім учасникам АТО із числа військовослужбовців, працівників, добровольців, волонтерів, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах антитерористичної операції у період її проведення.

Визначення причинного зв’язку захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) із проходженням військової служби або виконанням обов’язків військової служби (службових обов’язків) проводиться військово-лікарськими комісіями відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.

Посвідчення інваліда війни видається органами соціального захисту населення на підставі довідки медико-соціальної експертної комісії про групу та причину інвалідності (п.7, 10 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1994 № 302).

Отже, для того, щоб військовослужбовцю-учаснику АТО, який отримав поранення, контузію, каліцтво, захворювання, одержаних під час захисту Батьківщини, виконання обов’язків військової служби присвоїти статус «Інваліда війни» необхідно здійснити низку дій, а саме:

 1. Після отримання поранення, контузії, травми, захворювання здійснити лікування у військовому госпіталі або іншому закладі охорони здоров’я.

Після завершення лікування мають надати виписний епікриз та скерування на військово-лікарську комісію (ВЛК).

 1. Пройти військово-лікарську комісію, яка встановить причинний зв’язок поранення, контузії, травми, захворювання з виконанням обов’язків військової служби.
 1. Пройти медико-соціальну експертну комісію (МСЕК), яка в разі наявності для цього підстав встановить інвалідність.

За результатами МСЕК видається довідка про групу та причину інвалідності.

 1. Звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації з відповідними документами для встановлення статусу «Інвалід війни» та видачі відповідного посвідчення.

Інформативно.

9 вересня 2016 року відбулося чергове засідання комісії управління соціального захисту населення Соснівського району з питань встановлення громадянам пільгових статусів.

Комісія надала 2 особам статус інваліда війни за участь в АТО. 

Довідково.

Станом на сьогодні вже 53 особам, які брали участь в АТО, комісіями управлінь соціального захисту населення Соснівського та Придніпровського районів департаменту соціальної політики Черкаської міської ради з питань встановлення громадянам пільгових статусів надано статус інваліда війни.

.29.08.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………….

Армія має силу, коли в неї надійний тил. Ми маємо таким стати.

В період нестабільності та небезпечної воєнної ситуації на території України, військовослужбовці, які захищають честь держави та всього народу, найбільше потребують  допомоги співвітчизників. Громадяни району чітко це усвідомлюють, Тому користуються будь-якою нагодою, щоб бути максимально корисними в цій ситуації. Допомога воїнам АТО надається систематично. А нещодавно директор СТОВ “Зоря” села Руська Поляна Іван Дарієнко виділив овочі для виротовлення сухих боршів громадській організації “Об`єднання патріотичних сил Черкащини”.

Армія має силу, коли в неї надійний тил. Ми маємо таким стати. Лише згуртування, тільки взаємодопомога допоможуть нам перемогти.

26.07.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Створення сильної армії – відповідальність кожного з нас.

На цьому наголосив у ході наради в ОДА заступник голови облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв. Нині ж на Черкащині триває набір на контрактну службу. У липні вже зголосилися проходити службу в ЗСУ за контрактом 101 особа із 320 чоловіків згідно з планом на цей місяць.

Загалом же у третьому кварталі Черкащина має планове завдання у 630 осіб, зазначив Костянтин Омаргалієв.

– За цей рік 1077 осіб уже уклали контракти на проходження військової служби у лавах Збройних Сил України та інших формувань, – відмітив заступник очільника області. – Таким чином ми на 86 % виконали поставлений державою план. Тож і цього кварталу маємо перевищити 80-відсотковий бар’єр. Для цього треба налагоджувати плідну співпрацю на місцях. Оскільки маю інформацію, що чи не в кожному районі є такі селища та села, звідки до ЗСУ не відправили жодного бійця. Формування та комплектація контрактної армії – загальнодержавне завдання, яке стоїть перед нами. І ми його виконаємо.

Відзначимо, лідерами з набору бійців на контрактну службу лишаються Чорнобаївщина, Золотоніщина, Смілянщина, Черкащина та м. Черкаси. На низькому рівні робота у цьому напрямку здійснюється в Уманському, Маньківському, Катеринопільському, Христинівському та Монастирищенському районах.

За інформацією прес-служби ОДА

20.07.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………….

В управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  проводиться системна  робота щодо створення бази даних військовослужбовців, які були поранені під час проведення АТО. Вивчалися питання, пов’язані з їх лікуванням, соціальним супроводом, пенсійним забезпеченням та інші проблемні питання. Здійснюється інформаційно-роз’яснювальна робота з числа учасників АТО, щодо санаторно – курортного лікування та отримання психологічної реабілітації в санаторіях України.

    Станом на 01.07.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  585 осіб, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 8. Крім того, в районі обліковується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблогоучасника АТО”- 6. 386осіб – учасників бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету їм надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг. На базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сімей загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

Земельні ділянки видано більше як 365 учасникам АТО. Станом на сьогоднішній день на обліку для поліпшення житлових умов в сільських радах Черкаського району перебуває
10 осіб із числа учасників АТО, в т.ч. 1 інвалід війни та 9 учасників бойових дій.

14.07.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………

Станом на 01.07.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  585 осіб, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 8. Крім того, в районі обліковується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 6.

З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, райдержадміністрацією складається соціальний паспорт потреб учасника АТО. Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015 №51-8/VI прийнята районна «Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки, якою передбачено  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг родинам учасників АТО та демобілізованих із місць проведення АТО у межах можливостей районного бюджету.

Крім того, на виконання районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки” виплачена одноразова грошова допомога за рахунок коштів районного бюджету у сумі 573 тис. грн. (2014 – 10 тис.грн., 2015 – 343 тис. грн., І половина 2016 – 210 тис.грн.) 386осіб – учасників бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету їм надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг.

Для забезпечення виплати допомоги по безробіттю в найкоротші терміни, даній категорії осіб окремо формуються відомості нарахування матеріального забезпечення, платіжні доручення та їх реєстри, в яких зазначається «підлягає виконанню в першочерговому порядку».

На базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сімей загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

Сім’ї загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов відсутні.

Станом на сьогоднішній день на обліку для поліпшення житлових умов в сільських радах Черкаського району перебуває  10 осіб із числа учасників АТО, в т.ч. 1 інвалід війни та 9 учасників бойових дій.

1458651488_soc_pilgiЗемельні ділянки видано більше як 365 учасникам АТО.

Крім того, 13 липня цього року відбулось засідання Центру допомоги учасникам АТО Черкаського району, за наслідками якого планується в селі Вергуни за рахунок розширення меж села виділення ще 150 земельних ділянок. Також в селі Степанки на черзі приблизно 3 га для ведення садівництва та за рахунок розширення меж села будуть виділені земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва. В селі Хутори проблему виділення земельних ділянок планується вирішити за рахунок тих сіл Черкаського району, які мають вільну землю та не мають учасників АТО.

Для вирішення можливих проблем учасників АТО та членів їх сімей  відділом освіти Черкаської райдержадміністрації було розроблено заходи щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015-2017 роки,  вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до яких створено базу даних дітей, батьки або члени сімей яких є учасниками АТО, члени сімей яких загинули під час проведення АТО.

Діти дошкільного віку до дошкільних навчальних закладів влаштовуються позачергово.

Батьки, чи особи що їх заміняють та є учасниками АТО, звільняються від оплати за харчування дітей в ДНЗ згідно районної програми «Турбота» та рішень місцевих органів самоврядуванн

30.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ТИПОВІ ПИТАННЯ які цікавлять учасників АТО

1. Право на отримання грошового забезпечення, в т.ч. на отримання надбавки за виконання особливо важливих завдань, на отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується на день демобілізації.
2. Надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій.
3. Право на збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій.
4. На позачергові військові звання незалежно від займаної посади та строків служби.
5. Право на безоплатне медичне обслуговування.
6. Право на відпустку, в т.ч. академічну.
7. 75% знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг.
8. Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту.
9. Першочергове забезпечення житловою площею, відведення земельних ділянок, позики на будівництво.
10. Переважне право на укладення контракту на проходження військової служби.
11. Право на звільнення з військової служби під час проведення мобілізації.
12. Право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності. Допомога на поховання у розмірі 500 грн.
13. Право на звільнення від штрафних санкцій, пені. Чи нараховуються проценти за користування кредитом.
14. Гарантії соціального захисту членам сімей військовослужбовців.

 

1. Право на отримання грошового забезпечення, в т.ч. на отримання надбавки за виконання особливо важливих завдань, на отримання одноразової грошової допомоги, яка виплачується на день демобілізації.

Учасники АТО мають право отримувати грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок та премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (відповідно до посад та військових звань), а не на рівні військовослужбовців строкової служби, як передбачалося раніше;
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Питання грошового забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період» від 09.04.2014 № 111 грошове забезпечення зазначеній категорії військовослужбовців виплачується у порядку та розмірах, установлених для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом.
Також мають право використовувати весь комплекс гарантій соціального і правового захисту, встановлених законодавством як для військовослужбовців, а сааме військовозобов’язані, які були призвані на військову службу під час мобілізації, в особливий період, набувають нового юридичного статусу — військовослужбовці, внаслідок чого на них розповсюджуються пільги, передбачені Законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про соціальний і правовий статус військовослужбовців і членів їх сімей», та інших нормативно-правових актів.
Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Учасникам  АТО нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися на день демобілізації; Пункт 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»: Військовослужбовцям, які були призвані на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, виплата одноразової грошової допомоги, передбаченої цим пунктом, здійснюється за період такої служби з дня їхнього зарахування на службу без урахування періоду попередньої військової служби, на якій вони перебували у мирний час, за винятком тих осіб, які при звільненні з військової служби у мирний час не набули права на отримання такої грошової допомоги. Зазначена допомога виплачується на день демобілізації таких військовослужбовців. Умови та порядок виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом у зв’язку з мобілізацією, визначаються Кабінетом Міністрів України.

2. Надання учасникам АТО статусу учасника бойових дій.
Військовослужбовці Збройних Сил України, які брали участь в антитерористичній операції, відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримують статус учасника бойових дій.
Учасникам бойових дій згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються понад 20 різних видів пільг, найбільш важливими з яких є такі:

 • безплатне одержання лікарських засобів за рецептами лікарів, першочергове безплатне зубопротезування, безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та першочергова госпіталізація; виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати;
 • 75-процентна знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг; позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів
 • безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості; безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом;
 • використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; переважне право на залишення на роботі;
 • першочергове забезпечення жилою площею. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, одержання позики на будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;
 • щорічна разова грошова допомога до 5 травня.

Відповідно до статей 10 та 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» відповідні пільги отримують також особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону, до яких відносяться, зокрема:

 • сім’ї військовослужбовців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, одержаного в період проходження військової служби;
 • дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге;
 • діти померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах.

3. Право на збереження місця роботи, посади, середнього заробітку, розміру пенсій.
За всіма громадянами, які призвані під час мобілізації на військову службу, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності. Одночасно вони отримують грошове забезпечення як військовослужбовці;
Згідно частини другої, третьої статті 39 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року,зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування та форм власності (зімни внесені Законом України від 27.03.14 № 1169-VII, які набрали чинності з 01.04.14)
Також внесено зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України: Працівникам, які призвані на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і середнього заробітку.
За учасниками АТО зберегається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців, при їх призові на військову службу під час мобілізації. При цьому державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців не припиняється;
Кодекс законів про працю України стаття 49-2 : Вимоги частин першої — третьої цієї статті не застосовуються до працівників, які вивільняються у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, пов’язаних з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період.
Не припиняється виплата пенсій пенсіонерам, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби;
За учаниками АТО зберегається розмір пенсій офіцерам запасу, які призвані під час мобілізації. При демобілізації цим офіцерам пенсія буде збільшена з урахуванням нових посад, військових звань та додаткової вислуги років. Якщо ж новий розмір пенсії у офіцерів буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у раніше встановленому розмірі.
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» стаття 2 після: пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом, у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та Державної спеціальної служби транспорту, на службу до органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів та підрозділів цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час такої служби не припиняється. Після звільнення із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням додаткової вислуги років на день їх демобілізації. Якщо новий розмір пенсії у цих осіб буде нижчим за розмір, який вони отримували в мирний час, виплата їм пенсії здійснюється у розмірі, який вони отримували на день призову на службу у зв’язку з мобілізацією.

4. На позачергові військові звання незалежно від займаної посади та строків служби.

З метою заохочення військовослужбовців, які залучаються до проведення антитерористичної операції, Президентом України 19 травня 2014 року видано Указ № 480, згідно з яким, зокрема, Міністерству оборони України дозволено під час проведення антитерористичної операції присвоювати в порядку заохочення військовослужбовцям — учасникам антитерористичної операції чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно незалежно від займаної посади та строків вислуги у відповідному званні.

5. Право на безоплатне медичне обслуговування.

Учасникам бойових дій згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються понад 20 різних видів пільг, найбільш важливими з яких є такі: безплатне одержання лікарських засобів за рецептами лікарів, першочергове безплатне зубопротезування, безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та першочергова госпіталізація; виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати;

6. Право на відпустку, в т.ч. академічну.

Законом від 20.05. у частині другій статті 45 Закону України «Про вищу освіту після слів «за станом здоров’я» доповнити словами «проходженням військової служби в особливий період, призовом на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та на строкову військову службу»; доповнити абзацом другим такого змісту: «Після закінчення академічної відпустки особи, які перервали навчання, поновлюються на навчанні без стягнення плати за перерваний та оплачений строк навчання».

7. 75% знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг.
Учасникам бойових дій згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються понад 20 різних видів пільг, найбільш важливими з яких є такі: 75-процентна знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг; позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів

8. Безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту

Учасникам бойових дій згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються понад 20 різних видів пільг, найбільш важливими з яких є такі безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості; безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом;

9. Першочергове забезпечення житловою площею, відведення земельних ділянок, позики на будівництво.
Учасникам бойових дій згідно зі статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються понад першочергове забезпечення жилою площею. Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, одержання позики на будівництво з погашенням її протягом 10 років починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва;

10. Переважне право на укладення контракту на проходження військової служби.

20 травня 2014 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (реєстраційний № 4785 від 28.04.2014), яким передбачено:

 • поширення дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.14 № 1169-VII щодо норм соціального захисту на всіх осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації після набрання ним чинності, зокрема тих, що були призвані на військову службу з18.03.2014 по 01.04.2014;
 • надання військовослужбовцям, після проходження військової служби за призовом під час мобілізації, переважного права залишиться на військовій службі на попередній або за їх згодою на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді;
 • громадянам України надається можливість добровільно укладати контракт на проходження військової служби в особливий період (на особливий період, але не менше одного місяця) з подальшим залишенням на військовій службі і в мирний час;

11. Право на звільнення з військової служби під час проведення мобілізації.

12. Право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності. Допомога на поховання у розмірі 500 грн.

Право на виплату одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовця або втрати працездатності.
Правові підстави:

 • Стаття 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
 • Постанови Кабінету Міністрів України:
 • від 21 лютого 2007 р. № 284 (на період з 10.05.06 по 31.12.06 виходячи з трьох складових грошового забезпечення (оклад за військовим званням, посадовий оклад та процентна надбавка за вислугу років);
 • від 28 травня 2008 р. № 499 (на період з 01.01.07 по 31.12.13 виходячи з усього грошового забезпечення);
 • від 25 грудня 2013 р. № 975 (з 01.01.14 виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який визначається законодавством (на цей час 1218 грн.).

Одноразова грошова допомога призначається і виплачується:
а) військовослужбовцю, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов’язків військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням ним обов’язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин, у розмірі:

 • 250-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;
 • 200-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;
 • 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи;

б) військовослужбовцю, інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, пов’язаного з проходженням ним військової служби, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, у розмірі:

 • 120-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;
 • 90-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;
 • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи;

в) військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, інвалідність якого настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовозобов’язаному чи резервісту під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження таких зборів, служби у військовому резерві, у розмірі:

 • 120-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності I групи;
 • 90-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності II групи;
 • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення інвалідності, — у разі встановлення інвалідності III групи.

У разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюється медико-соціальними експертними комісіями, у розмірі, що визначається у відсотках від:

 • 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовослужбовцю, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
 • 50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовослужбовцю строкової військової служби, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) у період проходження ним строкової військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;

50-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату встановлення ступеня втрати працездатності, — військовозобов’язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби або служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.
Таким чином, на цей час розмір допомоги не залежить від військового звання, посадового окладу та вислуги років військовослужбовця, що є соціально справедливим.
Для всебічного розгляду документів щодо призначення допомоги наказом Міністра оборони України від 12.04.07 № 168 визначено склад постійно діючої комісії з розгляду питань, пов’язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби.
Відповідно до пункту 4 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» батькам та неповнолітнім дітям, а також дітям — інвалідам з дитинства (незалежно від їх віку) військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження військової служби, державою виплачується одноразова грошова компенсація в розмірі суми державного страхування військовослужбовців з урахуванням коефіцієнта індексації грошових доходів.
Відповідно до статті 14 Закону України «Про поховання та похоронну справу» поховання учасників бойових дій здійснюється безоплатно для виконавця волевиявлення померлого або особи, яка зобов’язалася поховати померлого. При цьому згідно зі статтею 15 цього закону Збройні Сили України мають надавати допомогу в проведенні поховання померлих сім’ям, батькам або іншим особам, які зобов’язалися поховати померлих військовослужбовців, які померли під час проходження служби (виконання службових обов’язків), компенсують матеріальні витрати на ритуальні послуги та на спорудження надгробків.
Згідно пункту 7 Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2000 № 829 «Про грошове забезпечення військовослужбовців» сім’ям і батькам військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, надається допомога в проведенні поховання і компенсування матеріальних витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробків у розмірі 500 гривень.

13. Право на звільнення від штрафних санкцій, пені. Чи нараховуються проценти за користування кредитом.
Крім того, 20 травня 2014 року Верховною Радою України прийнято в другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (реєстраційний № 4785 від 28.04.2014), яким передбачено:

 • поширення дії Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.14 № 1169-VII щодо норм соціального захисту на всіх осіб, які були призвані на військову службу під час мобілізації після набрання ним чинності, зокрема тих, що були призвані на військову службу з18.03.2014 по 01.04.2014;
 • надання військовослужбовцям, після проходження військової служби за призовом під час мобілізації, переважного права залишиться на військовій службі на попередній або за їх згодою на іншій, не нижчій, ніж попередня, посаді;
 • врегулювання питання щодо виплат соціальної допомоги військовослужбовцям — жінкам, які були звільнені під час мобілізації;
 • звільнення від нарахування штрафних санкцій військовослужбовців, а також військовозобов’язаних, які призвані під час мобілізації на військову службу, з боку підприємств, установ, організацій усіх форм власності, а також фізичних осіб у зв’язку з несвоєчасною оплатою фінансових зобов’язань (кредитів, іпотек тощо) на особливий період. Крім того, відсотки за користування кредитом не нараховуються;

14. Гарантії соціального захисту членам сімей військовослужбовців
Внесено зміни до статті 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (набирають чинності з 01.01.15) згідно з якими:
Членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час, які є непрацездатними та перебували на утриманні загиблого (померлого) годувальника (при цьому дітям та іншим особам, зазначеним в абзаці другому статті 30 цього Закону, незалежно від того, чи перебували вони на утриманні загиблого (померлого) годувальника, — 70 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї. Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90 процентів грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 процентів на кожного непрацездатного члена сім’ї. У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків
Також передбачено, що особи, яким раніше призначено пенсію в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мають право на перерахунок пенсії з урахуванням положень цього Закону.

Про виділення земельних ділянок  учасникам АТО

Черкаська районна державна адміністрація надає пояснення щодо порядку виділення земельних ділянок учасникам АТО у відповідності до діючого законодавства.

1. Чим регламентується.

Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.

Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  учасникам бойових дій надаються, серед інших,  такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо) при умові виконання вимог пункту 3 статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Тобто, передача (надання) земельних ділянок у власність чи користування фізичним та юридичним особам для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва без плану зонування або детального плану території забороняється.

На даний час на території Мелітопольського району відсутні плани зонування  або  детальні  плани територій населених пунктів.

2. Цільове призначення та норми безоплатної приватизації 

Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:

для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

для індивідуального дачного будівництва — не більше 0,10 гектара.

3. Процедура виділення земельних ділянок

Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного Кодексу України. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

Розроблений проект землеустрою підлягає обов’язковому погодженню з територіальним органом Держземагентства України – управлінням Держземагентства у Мелітопольському районі (м. Мелітополь вул. Чернишевського, 28), а у разі розташування земельної ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій планується розташування об’єкта будівництва, — із структурними підрозділами районних державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.

Після погодження проекту землеустрою громадянину необхідно звернутися до державного кадастрового реєстратора за місцем розташування земельної ділянки із заявою про проведення державної реєстрації земельної ділянки та надання витягу про земельну ділянку з Державного земельного кадастру. Процедуру державної реєстрації земельної ділянки встановлено пунктами 107-115 Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 року № 1051.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом — після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Згідно з статтями 125, 126 Кодексу право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

4. Хто передає земельні ділянки у власність

Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Земельного Кодексу України сільські, селищні ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Згідно частини 3 ст.122 Земельного Кодексу України районні державні адміністрації передають земельні ділянки для індивідуального дачного будівництва за рахунок земель несільськогосподарського призначення державної власності.

Відповідно до частини четвертої цієї статті центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України Головне управління Держземагентства у Запорізькій області відповідно до покладених на нього завдань передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах Запорізької області.

5. Пошагова інструкція для виділення земельних ділянок учасникам АТО:

5.1. У межах населеного пункту (враховувати обмеження ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»):

5.1.1 Громадянин звертається з клопотанням про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації до відповідної сільської ради за місцем розташування земельної ділянки.

5.1.2. Сільська рада у термін до 30 днів приймає рішення про надання згоди на розроблення землевпорядної документації та надає громадянину

5.1.3. Громадянин звертається до землевпорядної організації та укладає договір на виконання проектної документації із землеустрою.

5.1.4. Погодження документації із землеустрою.

5.1.5. Громадянин звертається до Управління Держземагентства у Мелітопольському районі для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (до 14 робочих днів).

5.1.6. Сільська рада приймає рішення про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

5.1.7. Громадянин звертається до Держаної реєстраційної служби у Мелітопольському районі  для реєстрації права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

5.2. За межами населеного пункту за рахунок земель державної власності сільськогосподарського призначення для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва:

5.2.1 Громадянин звертається до відповідної сільської, селищної ради з клопотанням про отримання план-схеми земельної ділянки, бажаної до відведення.

У разі якщо на території відповідної сільської ради відсутні вільні землі запасу державної власності сільськогосподарського призначення, громадянин звертається до територіального органу Держземагентства – управління Держземагентства у Мелітопольському районі для розгляду можливості надання земельної ділянки за рахунок земель, розташованих на території іншої сільської ради у межах Мелітопольського району.

5.2.2 Громадянин звертається з клопотанням про надання дозволу на розроблення землевпорядної документації до Головного управління Держземагентства у Черкаській області  самостійно або через територіальний орган Держземагентства – Управління Держземагентства у Черкаському районі

5.2.3 Головне управління Держземагентства у Черкаській області у термін до 30 днів видає наказ про надання згоди на розроблення землевпорядної документації.

5.2.4. Громадянин звертається до землевпорядної організації та укладає договір на виконання проектної документації із землеустрою.

5.2.5. Погодження документації із землеустрою.

5.2.6. Громадянин звертається до Управління Держземагентства  для реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі (до 14 робочих днів).

5.2.7. Головне управління Держземагентства  видає наказ про затвердження землевпорядної документації та передачу земельної ділянки у власність.

5.2.8. Громадянин звертається до Держаної реєстраційної служби у Черкаському районі для реєстрації права власності на земельну ділянку в Укрдержреєстрі.

5.3. За межами населеного пункту за рахунок земель державної власності несільськогосподарського призначення для індивідуального дачного будівництва (враховувати обмеження ст.24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» .

Допомога учасникам АТО

До уваги учасників Антитерористичної операції

uva atoДоводимо до Вашого відому інформацію про діючі бюджетні програми у сфері соціального захисту, зокрема:

«Заходи з психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації постраждалих учасників антитерористичної операції, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221);

«Забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення І втратили функціональні можливості нижніх кінцівок» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення житлом осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції та/або у забезпеченні її проведення і втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 407);

«Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (Порядок використання коштів, передбачених V державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 200);

«Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку)» (Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції (крім військовослужбовців, звільнених у запас або відставку), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 179).

Додатково повідомляємо, що вичерпну і оновлену інформацію щодо соціального захисту ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції можна отримувати на офіційному сайті Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції обласної державної адміністрації: http://dsvv.gov.ua

 

 

 

Comments are closed.