Економіка

За січень 2018 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 191,9 млн. грн.

Інвестиції. За 2017 рік підприємствами району освоєно 245,5 млн.грн. капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 жителя району становить 3280,3 грн.

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку району, станом на 01.01.2018 становив 172174,9 тис. дол. США. За аналогічний період минулого року обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району становив 176783,9 тис. дол. США.

За січень-лютий 2018 року підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на 2742,0 тис. грн.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за 2017 рік становив 237,2 млн. грн.


Станом на 01.12.2017 частка надходжень від суб’єктів малого та середнього підприємництва до бюджетів усіх рівнів становить 100 відстотків. Поряд з цим, cтаном на 01.12.2017 в районі діє 3398 суб’єктів малого і середнього підприємництва за основним місцем обліку, з них: 3364 суб’єктів малого підприємництва і 34 суб’єкти середнього підприємництва. За січень-листопад 2017 року від фізичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок, надійшло до місцевих бюджетів 20914,3 тис. грн., що на 7332,4тис. грн. або в 1,5 рази більше ніж за аналогічний період минулого року.

За січень-вересень 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 1747,2 млн. грн.

За січень-жовтень 2017 року підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на 45345,0 тис. грн.

Обсяг експорту товарів в районі за січень-жовтень 2017 року становив 63,8 млн. дол. США, імпорту 10,3 млн. дол.


Програма USAID – ”Лідерство в економічному врядуванні”


Інформація про систему ProZorro в районі (текстовий файл)


Проект Invest Monitor був створений як інструмент, що слугує прямим комунікаційним каналом між бізнесом та урядом з метою виявлення позитивних та деструктивних факторів ведення бізнесу в Україні. Ключова мета проекту Invest Monitor полягає у визначенні сфер, які необхідно перевести у площину особливої уваги, та внесенні якісних змін в напрямі покращення середовища для ведення бізнесу в Україні.
Ознайомитись із проектом можна за посиланням.


На виконання «Програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням  автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2016-2017 роки» станом на 1 листопада 2017 року виділено 2585,0 тис.грн., із них 1292,5 тис.грн. – кошти районного бюджету та 1292,5 тис.грн. – кошти сільських бюджетів. Всього використано коштів в сумі   1852,8 тис.грн.


Економіка району, не дивлячись на низку проблем, пов’язаних з нашою сучасністю має, тенденцію до стабільного розвитку.

Це насамперед стосується промислового виробництва, за перше півріччя 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності становить 1 млрд. 108,6 млн. грн., що на 12% більше проти відповідного періоду 2016 року (990,4 млн. грн.).

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за перший квартал 2017 року становить 178,2 млн. дол. США. що на 2,5% менше проти аналогічного періоду минулого року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2432 дол. США., що на 43 дол. США менше проти відповідного періоду минулого року (2389 дол.)

Підприємствами району освоєно 88,3 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 98% більше відповідного періоду 2016 року (44,5 млн. грн.) і становить в розрахунку на кожного мешканця 1179,5 грн. на 587 грн. більше ніж в 2016 році (592,2 грн).

Також слід  додати, що відповідно стратегічної цілі 1 «Підвищення конкурентоспроможності району» в рамках виконання Стратегії розвитку Черкаського району до 2020 року, 11.09.2017 в с. Чорнявка відбулося відкриття підприємства з переробки меду,  ТОВ «Біхайв». Це україно-австрійський інвестпроект вартістю 300 мільйонів гривень. Підприємство є експортером меду, основними покупцями є країни Європи та США. Підприємство як соціальний партнер селян, бере активну участь у розвитку села – забезпечує жителів Чорнявки робочими місцями, дітей – подарунками до свят, реконструює вуличне освітлення, а нещодавно за його сприяння встановили камери відеоспостереження при в’їзді в село.

Відповідно до Стратегії розвитку району до 2020 року, Стратегічної цілі 2 «Розвиток сільських територій» активними темпами проводиться ремонт доріг на території району. Відповідно до програми розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Черкаському районі на 2017 рік заплановано провести роботи на суму більше 2,4 млн грн. До співфінансування програми долучилися Хутірська, Степанківська, Чорнявська, Худяківська, тубільцівська, Дубіївська, Руськополянська та Свидівоцька сільські ради. З районного бюджету виділяється на ці роботи 1,2 млн. грн.

Також в рамках розвитку сільських територій активно іде підготовка до впровадження електронної медицини.

На сьогоднішній день  проведено попередні розрахунки, пов’язані з витратами на придбання потужної комп’ютерної техніки та ліцензованих програм, створення телекомунікаційних систем та придбання серверу.  Над впровадження електронної медицини працюватиме проектна команда у складі керівників медичних установ району,  відповідальних фахівців за їхнє інформаційно-аналітичне забезпечення, представників районної ради та адміністрації.

Проводиться робота щодо організації пасажирських перевезень. В Черкаському районі задіяно 112 автобусів, які виконують щоденно 441 оборотний рейс на 41 приміському автобусному маршруті загального користування.

В населених пунктах Черкаського району наявно 220 автобусних зупинок громадського транспорту.

Актуальною проблемою на ринку праці району залишається забезпечення зайнятості мешканців села. З початку 2017 року Черкаським районним центром зайнятості зареєстровані як безробітні 839 осіб, що становить 89,6% до минулорічного показника. Загалом, протягом звітного періоду послугами ценру зайнятості скористалися 2474 особи, з них 1701 особа мала статус безробітного, це на 19,4% або на 410 осіб менше, ніж за 6 місяців 2016 року. Станом на 1 липня 2017 року на обліку перебуває 658 безробітних.

В рамках виконання стратегічної цілі 3 «Розвиток людського капіталу» Стратегії розвитку району з метою підготовки молоді до ринку праці 14 квітня 2017 року фахівці центру зайнятості за сприянням керівництва СТОВ «Ломовате» організували для учнів Сагунівської загальноосвітньої школи I-III ступенів екскурсію на молочну ферму. Працівник ферми розповів всі етапи виробництва молока.

Фахівцями Черкаського районного центру зайнятості проведено 66 профорієнтаційних уроків для учнів шкіл Черкаського району та взято участь у 2 батьківських зборах. Діти та їх батьки під час заходів ознайомлювалися зі світом сучасних професій, особливостями сьогоднішнього ринку праці, дізнавалися, які фахівці особливо затребувані на підприємствах міста Черкаси і Черкаського району.

Пріоритетом в діяльності районної влади є залучення інвестицій в економіку району. Про те існує низка проблем, відсутність реальної і достовірної інформації про земельні ділянки, незадіяні виробничі площі або ж вже готові інвестиційні проекти, для яких потрібно залучити інвестора. Крім цього на території сільських рад є багато примішень, які б могли бути інвестиційно привабливими однак від сільських голів подібні пропозиції майже не надходять.

Неодноразово сільським головам наголошувалось на проведенні інвентаризації об’єктів, потенційно привабливих для інвесторів. Управління економіки проводить моніторинг цього питання.

Для покращення стану водних об’єктів району розроблено екологічні проекти що пройшли конкурсний відбір та будуть співфінансуватись з обласного бюджету:

1. «Виконання заходів щодо відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму частини стоку річки Вільшанка через перекидний канал до Будище – Свидівської насосної станції №1». Загальна вартість проекту 399,272 тис. грн. Частка місцевого бюджету (Будищанська сільська рада) 80,0 тис. грн.

 1. «Проведення комплексу робіт по регулюванню та поліпшенню гідрологічного стану річки Рудка в адмінмежах Степанківської сільської ради Черкаського району» Загальна вартість проекту 4304,0 тис. грн. Частка місцевого бюджету 850,798 тис. грн.. (райдержадміністрація) 425,399 тис. грн. (Степанківська сільська рада) 425,399 тис. грн.
 2. Проект «Виконання заходів щодо відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму, санітарного стану придамбового каналу Будище – Свидівської захисної дамби», який не пройшов конкурсного відбору у цьому році але з урахуванням зауважень буде виправлений та поданий до конкурсного відбору у 2018 році.

Також не менш важливим є питання розчистки та поглиблення тічки Тясмин.

Райдержадміністрацією 13.09.2017 проведено нараду з сільськими головами, землі яких прилягають до річки Тясмин по питанню фінансування та розроблення проектно-кошторисної документації на виконання комплексу робіт по розчистці та поглибленню річки, а також ремонту гідротехнічних споруд. На означеній нараді були також присутні представники проектно-будівельної організації «ПБК-Водпроект», яка в минулому році складала первинний кошторис робіт і в цьому році також долучатиметься до вирішення поставленого питання.

Важливою передумовою розвитку територіальних громад є співпраця з Державним фондом регіонального розвитку. На 2017 рік подано 14 проектів, більша частина з яких подані Білозірською об’єднаною територіальною громадою а також Сагунівською, Руськополянською, Геронимівською сільськими радами. Це ще раз свідчить про те, що об’єднана територіальна громада має більш прогресивний підхід до залучення додаткових коштів на свій розвиток.

Також важливим та актуальним питанням на сьогоднішній день є необхідність розгляду питання створення територіальних громад на території нашого району.

Саме сьогодення довело, що за об’єднанням громад – майбутнє держави.

Розпорядженням Черкаської облдержадміністрації від 22.06.2017 № 346 затверджено висновок, щодо відповідності Конституції та законам України проекту рішення щодо добровільного об’єднання територіальних громад сіл Степанки, Бузуків, Хацьки Черкаського району. На сьогоднішній день у Степанківській ОТГ вже активно готуються до виборів, які призначені на 29 жовтня 2017 року.

Інформаційно-роз’яснювальна робота щодо переваг децентралізації серед населення проводиться головою, заступником голови райдержадміністрації та керівниками структурних підрозділів під час нарад, робочих зустрічей з керівниками органів місцевого самоврядування, робочих поїздок у населені пункти району, а також виїзних прийомів громадян.

Таким чином ефективна комунікація в питаннях залучення інвестицій, якісні проекти регіонального розвитку, та прагнення до об’єднання територіальних громад це те, що є рушієм економічних процесів в районі та працюватиме  на позитивний результат в громадах.

Отже, відповідальність керівників усіх рівнів, небайдужість жителів кожного окремого населеного пункту, максимальне об’єднання зусиль влади і громади на проведення реформування – єдиний правильний шлях до досягнення успіху у соціально-економічному розвитку району.

17.08.2017

Програма  Еразмус для молодих підприємців

Мінекономрозвитку інформує про програму ЄС «Еразмус для молодих підприємців», яка є частиною програми ЄС COSME. Програма «Еразмус для молодих підприємців» – програма транскордонного обміну, яка дає можливість новим підприємцям (мається на увазі не вік підприємця, а час з моменту започаткування підприємницької діяльності – до 3х років) навчатися у досвідчених підприємців в інших країнах-учасницях програми ЄС COSME. Детальну інформацію щодо участі у програмі дивіться у прикріпленому файлі (дві сторінки).

 

16.08.2017

Надані пропозиції до ОДА щодо внесення змін до Програми фінансування

ремонту доріг державного значення, які проходять територією Черкаської  області на 2016 – 2018 роки

Просимо до Програми фінансування ремонту доріг державного

значення, які проходять територією Черкаської  області на 2016 – 2018

роки внести зміни, а саме в додаток № 4 додати такі об’єкти:

 

п/п

Найменування об’єкта та його адресна прив’язка
1 Хрещатик – Тубільці – до а/д Р-10 0+00-14+646
2 Степанки – Вергуни – Чорнявка – до а/дР-10 0+000-24+800
3 Від а/д Р-10 – Вергуни 0+000-50+800
4 Т24-03 Орадівка – Мошни Км 209+00 – км 210+500
5 Т24-03 Орадівка – Мошни Км 212+00 – км 218+00

 

6 Т24-03 Орадівка – Мошни Км  218+00 – км 221+700
7 Т24-03 Орадівка – Мошни Км 223+00 – км228+400
8 Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 28 + 800   -37+000 -8,2 км
9 – Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 40+000 – 42+000   – 2,0 км.
10 Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 42+200 – 49+500   – 7,3 км.
11 – Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 51+000 – 63+000   – 12 км .

 

12 – Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 67+000 – 69+000    – 2,0км

 

13 Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 77+000 – 88+000    – 11,0 км
14 Р-10 Канів-Чигирин-Кременчук км 106+000 – 120+500 – 14,5 км
15 Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань км 40+133 – 41+500 – 1,367км(два проїзда)

 

16 Н-16 Золотоноша-Черкаси-Сміла-Умань км 50+000 – 57+600 – 7,6км(два проїзда)

 

 

19.07.2017

Інвестиційно  привабливі об’єкти.   Шукаємо потенційних інвесторів!

Додаток 1 Тізер-Проект

Додаток 2 Тізер-Земельна ділянка

Додаток 3 Тізер Виробничі площі

Додаток 4 Тізер-Обєкт нерухомості

 

17.07.2017

проекти ДФРР 13.07.17

30.06.2017

1 Довідка_про _підготовку  до зими

27.06.2017

                                                           ГРАНТИ, КОНКУРСИ

Проект #youforG20 Посольства ФРН в Україні шукає цікаві заявки на участь

Організатор: Проект #youforG20 Адресат: молоді люди з усього світу, віком від 21 року.

Тематика: проекти в сфері громадської діяльності на місцевому рівні, ґендерної рівності, захисту довкілля чи клімату, залучення молоді, сприяння соціальному підприємництву.

Для участі потрібно подати письмову презентацію проекту, коротеньке відео (3 хвил.), а також додати фото заявника або представника групи.

Переможець отримає 15 000 євро.

Терміни: 28.06.2017 року. Детальніше про умови: http://goo.gl/uhN25T 7 Г

Програма Еразмус для молодих підприємців

Організатор: Європейський Союз.

Адресат: нові підприємці (час з моменту започаткування підприємницької діяльності – до 3х років). Тематика: програма транскордонного обміну, яка дає можливість підприємцям навчатися у досвідчених підприємців в інших країнах- учасницях програми ЄС COSME.

Терміни: –

Детальніше про умови: http://goo.gl/0DDhAi

Премії до 50 000 євро для молодих підприємців

Організатор: «Премія Юних Підприємців Uniliver».

Адресат: будь-яка особа в віці від 18 до 35 років (станом на 30 червня 2017 року), яка працює в одній з чотирьох пріоритетних областей: сільське господарство, можливості для жінок, відходи, питна вода. Ініціативи заявника повинні бути вже в процесі реалізації.

Тематика: підтримка і відзначення молоді з усього світу за існуючі ініціативи, продукти або послуги, які вирішують деякі з найбільших проблем стійкості планети.

Терміни: 30.06.2017 року. Детальніше про умови: http://goo.gl/JQR1tv

 

Міжнародний конкурс з енергоефективності Energy Efficiency Award 2017 Німецького енергетичного агентства (dena)

Організатор: Німецьке енергетичне агентство (dena).

Адресат: приватні та державні підприємства.

Тематика: проекти та концепції з енергоефективності в наступних категоріях:

1Перехід на альтернативні джерела енергії  2.0 – керована користувачем ефективність в інтегрованій енергосистемі;3. Енергоефективність 4.0 – розумні рішення для випробуваних технологій; Енергоменеджмент та послуги в сфері енергетики – інноваційно фінансувати та розширювати компетенції; Концепція заходів з енергоефективності – буде представлено три концепції, однак лише одна виграє приз глядацьких симпатій.

Терміни: 15.07.2017 року. Детальніше про умови: http://goo.gl/P5n1Da

 

Програма ім. Г. Гамфрі на 2018-2019 академічний рік для фахівців на середньому етапі розвитку кар’єри

Організатор: Програма ім. Гамфрі

Адресат: кандидати повинні мати закінчену вищу освіту, щонайменше п’ять повних років досвіду роботи, гарне володіння англійською мовою.

Тематика: аграрний та сільський розвиток; масові комунікації та журналістика; економічний розвиток; фінансова та банківська справа; управління природними ресурсами; політика та управління у галузі охорони здоров’я; аналіз державної політики та державне управління; міське та регіональне планування.

Терміни: 14.07.2017 року, 17.00 год. Детальніше про умови: http://goo.gl/uJd3MO

Тест на знання про децентралізацію

Організатор: Громадська організація «Прес-клуб реформ», за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Адресат: місцеві журналісти з Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей. Тематика: поширення демократичних цінностей і процесів у суспільстві в Центральній Україні, особливо у сільській місцевості, а також підвищення активності місцевих спільнот в ході процесів децентралізації.

Терміни: –

Детальніше про умови: http://goo.gl/2lLFgB

Програма «Горизонт 2020»

Організатор: програма Європейського Союзу.

Адресат: освітні організації.

Тематика: – передова наука, яка є відкритою для високоякісних індивідуальних та командних дослідницьких проектів в усіх галузях знань, включаючи гуманітарні; – лідерство у галузях промисловості, в яких фінансується розробка нових технологій і матеріалів, включно з ICT та космічні дослідження; крім того, в межах цього напряму доступні фінансові інструменти для впровадження інновацій у малому та середньому бізнесі; – суспільні виклики, з широким спектром дослідницьких проектів від поліпшення якості транспорту, їжі, системи охорони здоров’я та безпеки до питань європейської ідентичності і культурної спадщини.

Основні умови участі у проектах програми Горизонт 2020 – актуальна дослідницька тема, щонайменше два партнери з європейських країн (країни- члени ЄС або країни, асоційовані члени програми «Горизонт 2020») і заявка англійською мовою розміром 10-15 сторінок, в залежності від типу проекту.

Терміни: –

Детальніше про умови: http://goo.gl/9bg89j

 

Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне»

Організатор: програма «Кусаноне» Посольства Японії в Україні.

Адресат: НУО, лікарні, початкові школи, науково-дослідні інститути, неприбуткові організації. Тематика: проекти розвитку

Терміни: –

Детальніше про умови: http://goo.gl/DIBQLQ

15.06.2017…………………………………………………………………………………

Проект Указу Президента щодо молодіжних грантів

06.06.2017…………………………………………………………………………………..

До уваги власників бізнесу, топ-менеджерів, членів правління компаній і підприємств незалежно від форми власності та організаційно правових форм господарювання (юридичні особи, фізичні особи підприємці).

Запрошуємо Вас прийняти участь у безкоштовному семінарі на тему: «Організація зовнішньоекономічної діяльності та особливості обліку експортно-імпортних операцій», який відбудеться за ініціативи Черкаського державного технологічного університету та ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» 14.06.2017 року (середа) об 11.00 в конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашковича, 19 (ТРЦ «Хрещатик-Сіті», мінус 2 поверх)

Мета заходу – інформувати щодо правового забезпечення зовнішньо- економічних контрактів, особливостей обліку експортно-імпортних операцій, інвалютних операцій, розрахунку курсових різниць та деяких питань податкового законодавства.

«ОРГАНІЗАЦІЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ ЕКСПОРТНО-ІМПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ»

До уваги директорів підприємств, бухгалтерів та аудиторів, представників громадськості та осіб які пов’язані своєю професійною діяльністю з зовнішньоекономічною діяльністю та обліком експортно-імпортних операцій, представників ЗМІ»
14 червня 2017 року об 11.00
Конференц-зал ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій»
За ініціативою Черкаського державного технологічного університету та ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» запрошуємо Вас прийняти участь у безкоштовному семінарі на тему: «Організація зовнішньоекономічної діяльності та особливості обліку експортно-імпортних операцій», який відбудеться 14 червня 2017 року об 11.00 в конференц-залі ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій».
Реєстрація на семінар – обов’язкова за номером телефону (0472) 33-53-41.
З повагою,
виконавча дирекція Громадської спілки
“Агенція підтримки підприємництва та інвестицій”
м. Черкаси, вулиця Остафія Дашковича, 19
тел. (0472) 33-53-41

31.05.2017…………………………………………………………………………………….

Черкаська якість

Якість продукції та послуг є сьогодні ключовим фактором досягнення конкурентних переваг, що наразі має вирішальне значення для задоволення вимог і сподівань споживачів, партнерів та інших зацікавлених осіб.

На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації № 313 від 01.07.2015 «Про проведення обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість», з метою популяризації місцевих виробників, що виготовляють конкурентоспроможну продукцію, надають якісні послуги, досягли успіхів у освоєнні ринку та приділяють велику увагу сучасним системам управління, Черкаська обласна державна адміністрація оголошує про початок у 2017 році обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість».

Початком конкурсу вважається дата його оголошення. Заявки для участі в конкурсі «Черкаська якість» приймаються до 1 серпня 2017 року.

В рамках Конкурсу визначається краща продукція (товари, роботи, послуги) за наступними номінаціями “Продукція (продовольчі товари, промислові товари для населення, товари виробничо-технічного призначення, вироби народних художніх промислів)” і “Роботи та послуги”.

Критеріями оцінювання продукції (товарів, робіт, послуг), яка подається підприємствами (організаціями) на Конкурс, є:

 • використання підвищених показників якості та безпечності порівняно з чинними вимогами, підтвердження безпечності заявленої продукції протоколами випробувань, наявність сертифіката відповідності або інших документів, що підтверджують відповідність заявленої продукції, робіт, послуг;
 • використання регіональної та української сировини, матеріалів;
 • наявність атестованої випробувальної лабораторії або договору із субпідрядними організаціями на виконання випробувань;
 • забезпеченість та стан засобів вимірювальної техніки під час виробництва заявленої продукції;
 • естетичні властивості, дизайн, ергономіка, відображення національної та регіональної символіки в образі товару;
 • відсутність претензій (рекламацій) споживачів, контролюючих органів, закупівельних організацій щодо продукції, етика, естетика та культура поведінки персоналу під час надання послуги (виконання роботи);
 • порівняння ціни та якості з кращими аналогами та доступність на вітчизняному ринку для споживачів із різною купівельною спроможністю;
 • рівень інформування споживачів щодо споживчих властивостей заявленої продукції;
 • соціальна значимість продукції, роботи, послуги;
 • дотримання санітарно-гігієнічних норм та вплив заявленої продукції на навколишнє середовище під час виробництва, реалізації та утилізації заявленої продукції.

 

Участь у Конкурсі дає можливість учасникам провести самооцінку своєї діяльності, порівняти продукцію з кращими аналогами та визначити шляхи до вдосконалення.

Зазначимо, що в Україні проводяться подібні обласні конкурси якості продукції «Краща продукція Харківщини», «Одеська якість», «Полтавська марка», «Кращі товари Кіровоградщини» та інші. Участь у регіональних конкурсах дозволяє підприємствам отримати незалежну оцінку якості продукції від експертів Конкурсу та повідомити широким колам споживачів про якісну продукцію (товар, послугу). Перемога в Конкурсі, завжди позитивно позначається на підвищенні рейтингу підприємств і конкурентноздатності їх продукції. Для багатьох це визнання стимулює досягати нових вершин, приймаючи участь в національних конкурсах якості, проведення яких вже давно в Європейському Союзі є інструментом у боротьбі за прихильність споживачів та фінансове зростання бізнесу.

 

Організаційно-методичне та інформаційне забезпечення проведення Конкурсу на Черкащині здійснює Державне підприємство «Черкаський науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації». На підприємстві організовано консультативний пункт для надання практичної допомоги та консультацій спеціалістам підприємств та організацій області з питань підготовки матеріалів для участі у Конкурсі.

 

Додаткову інформацію про умови проведення Конкурсу умови Конкурсу:

ДП “Черкасистандартметрологія”, вул. Гоголя,  278, 18002,

м. Черкаси, тел.  (0472) 37-15-44

 

29.05.2017………………………………………………………………………………………

Про опалювальний сезон

27.05.2017……………………………………………………………………………………

щодо анулювання ліцензії ліцензіатів на провадження господарської діяльності

24.05.2017………………………………………………………………………………………..

Для експортоорієнтованих підприємства району

БЮЛЕТЕНЬ ЗЕД (2)

16.05.2017………………………………………………………………………………………….

За січень-лютий 2017 року обсяг реалізованої промислової продукції  за основними видами діяльності по Черкаському району становив  411,01  млн. грн.

В Черкаському районі у січні-березні 2017 року обліковувалося 16 – підприємств, які займаються експортом, та 11 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в  січні-березні  2017 року – Китай.

13.05.2017……………………………………………………………………………………………

щодо використання печаток підприємцями Документ Microsoft Word

04.03.2017……………………………………………………………………………………………….

Увага, конкурс ЕКО

04.03.2017…………………………………………………………………………………………………

grant May

04.03.2017…………………………………………………………………………………………………..

ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА 

Конкурс з відбору соціальних проектів неурядових організацій у 2017 році
Організатор: Черкаська ОДА Адресат: НУО, сфера діяльності організації має включати територію Черкаської області Тематика: навчання проектному менеджменту та підвищення громадянської активності; соціальна адаптація ВПО, учасників антитерористичної операції та їх сімей на місцевому рівні; діяльність у сфері культури, туризму, популяризація української мови і народних традицій; популяризація екологічного та енергоефективного способу проживання та господарювання; сприяння становленню та розвитку дітей. Сума фінансування кожного поданого проекту за рахунок бюджетних коштів у будь-якому напрямку – до 100 000 тис. грн.
Терміни: 03.05.2017 року
Детальніше про умови: http://goo.gl/ntGfHb 
 ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
 Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2017 році Організатор: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України
Адресат: органи місцевого самоврядування всіх рівнів: обласні, районні, міські, селищні та сільські ради
Тематика: відбір, відзначення і поширення кращих практик за темами: прозорість та підзвітність місцевого самоврядування; практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях та ресурсах; співробітництво територіальних громад.
Терміни: 30.09.2017 року
Детальніше про умови: http://goo.gl/BgLEPm 
 ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Міжнародна організація IREX запрошує до участі у проекті USAID ПУЛЬС
 Організатор: Міжнародна організація IREX
Адресат: бібліотеки та громадські організації об’єднаних територіальних громад з Одеської, Чернігівської, Житомирської, Полтавської, Київської, Запорізької, Луганської, Донецької, Вінницької, Сумської, Львівської, Черкаської, Хмельницької, Волинської, Рівненської, Закарпатської, Чернівецької областей
Тематика: триденний навчальний тренінг щодо основ та практичних аспектів реформи місцевого самоврядування, успішні практики проведення змін у громадах.
Терміни: 03.05.2017 року
Детальніше про умови: http://goo.gl/Gg0k9h 
 ГРАНТИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДЯНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Грантовий конкурс від Фонду Роберта Боша
 «Зміцнення довіри» 2017-2018
Організатор: Фонд імені Роберта Боша і Чорноморський Фонд (The Black Sea Trust)
Адресат: громадські організації з Вірменії, Азербайджану, Болгарії, Грузії, Молдови, Румунії, Туреччини та України
Тематика: проекти в сфері побудови чи зміцненні місцевих, обласних та національних можливостей, спрямованих на підтримку співіснування та реінтеграцію; закордонні ініціативи для молоді; громадянська освіта та активне громадянство; історичний досвід примирення та його передача молодому поколінню; мистецтво та культурна робота, спрямована на примирення та мирне життя; роль ЗМІ у подоланні стереотипів.
 Терміни: 26.05.2017 року
 Детальніше про умови: http://goo.gl/IN8uvz

 04.03.2017……………………………………………………………………………………………………

ПОСТІЙНО ДІЮЧІ ГРАНТИ, КОНКУРСИ
East Invest (Проект «Схід Інвест»)
Організатор: проект East Invest під керівництвом Асоціації Європейських
торгово-промислових палат (EUROCHAMBRES)
Адресат: малі та середні підприємства (МСП) та організації,
що підтримують підприємницьку діяльність
Тематика: семінари, тренінги, торгові ярмарки, моделі «бізнес-для-бізнесу»,
навчальні візити, інвестори для МСП, презентаційні тури «Інвестори для МСП».
Заходи
для організацій, що підтримують підприємницьку діяльність: твінінг з європейськими
організаціями, що підтримують підприємницьку діяльність, аудити, програми обміну,
консультаційні послуги, підготовка тренерів і Академії «Схід Інвест».
Терміни: 2010-2017 роки
Детальніше про умови: http://goo.gl/uTNGTP

 

26.04.17……………………………………………………………………………………………………………………………………..

КОНКУРС МІКРОГРАНТІВ

в рамках конкурсу «Село: кроки до розвитку»

Ресурсний центр АНГО запрошує зареєстровані громадські організації Черкащини, що працюють у Канівському, Черкаському та Чигиринському районах, до участі в Конкурсі мікропроектів.

Метою Конкурсу є мікрогрантова підтримка громадських ініціатив, що забезпечують економічну самоорганізацію сільських мешканців, усунення бар`єрів в розвитку підприємництва та самозайнятості в сільській місцевості, підтримку ефективних соціально-економічних проектів, залучення мешканців до розвитку своїх громад.

Фінансування у формі мікрогрантів буде надано на діяльність, що сприятиме:

 • поширенню практик розвитку сільських громад та сільських територій, ефективних соціальних технологій розвитку села, зокрема, сільського зеленого туризму, екологічного будівництва та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
 • економічній самоорганізації сільських мешканців та створення умов для самозайнятості (підтримка в створенні сімейних ферм, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів);
 • впровадженню європейських підходів до розвитку сільських територій – самодостатності використання сільських ресурсів, диверсифікації і збереження засобів до існування та розвитку, біодиверсифікації, використання відновлювальних та енергоощадних джерел енергії та розвитку потенціалу громад.

Кінцевими отримувачами користі від проектів повинні бути жителі сільської місцевості Канівського, Черкаського та Чигиринського районів Черкаської області.

Кінцевий термін подання проектів на конкурс: 05 серпня 2016 р.

Максимальна сума мікрогранту: 40000 грн.

Кошти гранту можуть бути використані виключно на проектну діяльність у повній відповідності із затвердженим бюджетом і можуть бути спрямовані на такі витрати: придбання обладнання, інструментів, саджанців, тварин, оренда обладнання, транспорту і приміщення, використання засобів зв’язку, витратних матеріалів і канцтоварів, відрядження, сплата послуг сторонніх організацій та/або приватних підприємців для виконання робіт в межах гранту, банківські послуги.

Зміст заявки. Проекти повинні бути оформлені за встановленою формою. До заявки можуть додаватися додатки, які на вашу думку допоможуть експертам краще оцінити ваш проект (наприклад, резюме виконавців, коротка інформація про вашу організацію, тощо). Не подавайте більше 3-х додатків. Форму заявки можна скачати на сайті організації www.ango.org.ua або отримати електронною поштою, написавши запит на  ел. пошта asim@uch.net та asim.cherkasy@gmail.com.

Подання проектів. Проекти бажано подавати електронною поштою на адресу asim@uch.net.

У разі неможливості подання проектів електронною поштою їх слід надіслати або доставити особисто в 1 примірнику (з додатками) на адресу:

Ресурсний центр АНГО

вул. Благовісна, 262, м. Черкаси, 18036

Від кожної організації до розгляду приймається не більше однієї заявки. Заявки учасникам не повертаються.

Останній термін подання документів на Конкурс: 05 серпня 2016 р. до 18.00. Проекти, які надійшли після вказаної дати, розглядатися не будуть. Дата, зазначена на поштовому штемпелі, до уваги не береться. Учаснику конкурсу рекомендуємо завчасно переконатись в тому, що ми отримали надіслані матеріали (тел. 37-00-75, ел. пошта asim@uch.net та asim.cherkasy@gmail.com)

Інформація про стан заявки. Учасники конкурсу будуть повідомлені про результати конкурсу на протязі 1 місяця після закінчення терміну прийому документів електронною поштою.

 

21.04.2017……………………………………………………………………….

Програма – найбільша програма Європейського Союзу, спрямована на фінансування досліджень та інноваційних розробок. Вона об’єднала всі попередні європейські програми з фінансування досліджень та інновацій, включаючи Рамкову програму з досліджень, Рамкову програму з конкурентоспроможності та інновацій і діяльність Європейського інституту інновацій і технологій, а її бюджет на 7 років (2014-2020 роки) становить близько 80 млрд. євро.

Спрямована на підтримку як досліджень, так і інновацій, програма «Горизонт 2020» має три основних напрямки: «Передова наука», «Лідерство у промисловості» та «Соціальні виклики».

Основними цілями програми є підтримка європейської науки на найвищому світовому рівні, усунення перешкод на шляху до створення інновацій і надання можливості співпраці державного і приватного секторів з метою проведення спільних досліджень і створення інноваційних продуктів.

Програма «Горизонт 2020» відкрита для кожного. Вона має просту структуру, що дозволяє зекономити час, який витрачається на бюрократичні процедури, і надати учасникам можливість сконцентрувати увагу на тому, що дійсно важливо. Цей підхід дозволяє суттєво скоротити час на запуск проектів і, відповідно, швидше отримувати результати.

Програма «Горизонт 2020» також передбачає проведення діяльності, спрямованої на подальший розвиток Європейського дослідницького простору. Метою цієї діяльності є руйнування перешкод і створення єдиного ринку знань, досліджень та інновацій.

В рамках програми «Горизонт 2020» також передбачено окремий інструмент підтримки малих та середніх підприємств, які мають значний інноваційний потенціал та достатню динамічність для здійснення революційних технологічних проривів і виведення на ринок інноваційних послуг. Удосконалення підходу до малих та середніх підприємств, включаючи посилення участі мікропідприємств, є одним із пріоритетів програми «Горизонт 2020», маючи на меті допомогти компаніям, які зараз швидко розвиваються, стати міжнародними.

Участь України у наукових та інноваційних програмах і проектах ЄС дозволяє українським вченим проводити фундаментальні дослідження в найбільших науково-дослідних центрах, виконувати широкий спектр новаторських, прикладних робіт, дає можливість залучати високотехнологічні галузі промисловості України до реалізації проектів і отримувати додаткові замовлення на створення високотехнологічної продукції п’ятого-шостого укладу, що також сприяє розвитку промисловості України.

Під час реалізації попередньої, Сьомої Рамкової програми з досліджень та інновацій, Україна зайняла лідируючу позицію серед країн Східного Партнерства та увійшла до десятки найбільш активних країн-партнерів, поступаючись лише США, Канаді та країнам БРІКС.

Так, наукові установи та вищі навчальні заклади України взяли участь у 126 проектах Сьомої рамкової програми з обсягом фінансування у сумі близько 26,5 млн. євро.

20 березня 2015 р. Україна підписала Угоду про асоційовану участь у програмі «Горизонт 2020» (ратифікована Законом України від 15.07.15 № 604-VIII ), що дозволить нашій країні вийти на новий рівень партнерства з ЄС у сфері науки та технологій та значно підвищити ступінь залучення українських науковців, університетів, науково-дослідних організацій і установ до спільних європейських наукових досліджень, а також створить основу для структурних реформ у науково-інноваційній сфері України.

Водночас, асоційований статус дозволить Україні стати повноправним членом Європейського дослідницького простору і мати користь від однакових прав, обов’язків та умов діяльності з державами-членами ЄС. Крім того, це надасть додатковий імпульс як до збільшення кількості учасників проектів та розмірів фінансування наукових досліджень за рахунок ЄС на рівних умовах з установами держав-членів ЄС, так і розвитку інноваційної складової України та економіки в цілому.

Інтеграція української наукової спільноти до всіх дій програми «Горизонт 2020» сприятиме більшій спеціалізації у відповідності до науково-технічного сектору ЄС, а також прогресивної перебудови системи здійснення досліджень в Україні з урахуванням європейських особливостей, що носять переважно цивільний характер, базуючись на принципах рівного співробітництва, з акцентом на конкурентоспроможність і сталий розвиток, з огляду на такі глобальні виклики як, наприклад, зміна клімату та охорона здоров’я.

Більшість проектів у програмі «Горизонт 2020» є проектами по налагодженню співпраці, де головною умовою є участь мінімум трьох партнерів з трьох різних держав-членів ЄС або асоційованих країн. Для пошуку партнерів існує кілька спеціалізованих служб, які допоможуть знайти учасників, що мають намір брати участь у проектах за різними напрямками, а також дають можливість опублікувати власні пропозиції щодо співпраці. Також Європейською Комісією створено в мережі інтернет спеціалізований Портал учасника програми «Горизонт 2020», на якому можна знайти оголошення про відкриті конкурси та іншу корисну інформацію.

З метою сприяння та надання підтримки українським учасникам наказом Міністерства освіти і науки від 13 березня 2015 р. № 285 затверджено перелік національних та регіональних контактних пунктів програми «Горизонт 2020», які створені на базі вищих навчальних закладів, наукових установ, підприємств та громадських організацій. Основними завданнями НКП та РКП визначено, зокрема, інформування щодо програм ЄС у сфері досліджень та інновацій, а також інших європейських програм, у тому числі щодо поточних та наступних конкурсів, умов участі та подачі пропозицій, надання консультаційної допомоги щодо пошуку партнерів, вибору варіантів фінансування, організації належного управління, правових та фінансових аспектів, митних процедур тощо. Діяльність національних та регіональних контактних пунктів покликана сприяти якісному розширенню співробітництва з ЄС у науково-дослідній і технологічній сферах та підвищувати рівень інформованості щодо програми «Горизонт 2020» всіх зацікавлених осіб, незалежно від виду їх діяльності або галузі досліджень. Також розпочав свою роботу Національний портал програми «Горизонт 2020», на якому можна знайти корисну інформацію та посилання.

10.04.2017…………………………………………………………………………

19+ гранти edit April

03.04.2017………………………………………………………………………….

За 2016 рік обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 2070

03.04.2017………………………………………………………………………….

Програма соц економічного розвитку

30.03.2017…………………………………………………………………………..

Соцiал_но-економiчний_за_2016(1)

03.02.2017…………………………………………………………………………….

598(WFItem-0)

26.01.2017………………………………………………………………………………

   Конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість» – 2016 
З метою популяризації місцевих виробників, що виготовляють конкурентоспроможну продукцію, досягли успіхів у освоєнні ринку та приділяють велику увагу управлінню якістю, у 2015 році було прийнято розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації № 313 від 01.07.2015 «Про проведення обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість».
Згідно з зазначеним розпорядженням в області була утворена обласна конкурсна комісія основним завданням якої є організація та проведення Конкурсу.
На виконання розпорядження голови Черкаської облдержадміністрації № 313 від 01.07.2015 «Про проведення обласного конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість» (далі Конкурс) та Меморандуму про співпрацю Державне підприємство «Черкаський науково – виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» здійснює організаційно-методичне та інформаційне забезпечення проведення Конкурсу на Черкащині.
Одним з критеріїв експертної оцінки заявленої для участі у Конкурсі «Черкаська якість» продукції (робіт, послуг) є наявність сучасних систем управління, але не менш важливими були наявність контролю за якістю та безпечністю продукції безпосередньо на виробництві, наявність плану розвитку підприємства та заходів щодо його реалізації, оновлення матеріально-технічної бази, проведення навчання працівників та їх мотивація, розширення географії продажів, наявність фірмових мереж та постійних договорів з торговими мережами України, здійснення контролю якості та безпечності матеріалів і складових у ланцюгу «постачальник-виробник», проведення регулярного моніторингу процесів зберігання та транспортування продукції від виробника до споживача, вжиття застережних заходів проти фальсифікації продукції і т.п.

 

26.01.2017…………………………………………………………………………………

Інформаційно-аналітичні матеріали

про економічний розвиток Черкаського

району

 

За січень – жовтень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить 1705,1  млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 7767,6 грн.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- вересень  2016 рік, становив 185,5  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – вересень   2016 року   підприємствами району освоєно  89,5 млн.грн. капітальних інвестицій.   На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

За січень – листопад 2016 року  підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на   23863,0 тис. грн.                                                      

В Черкаському районі у січні – вересні   2016 року обліковувалося 16 – підприємств, які займаються експортом, та 11 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща, Іспанія та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за січень-вересень  2016 року становив38,3 млн.. дол. США, імпорту 7,3 млн. дол.

Станом на 01.01.2017 частка  надходжень від суб’єктів малого та середнього підприємництва  до бюджетів усіх рівнів становить 100 відстотків.

Поряд з цим, cтаном на 01.01.2017   в районі діє 3393 суб’єктів малого і середнього підприємництва за основним місцем обліку, з них: 3359 суб’єктів малого підприємництва і 34 суб’єкти середнього підприємництва.  За 2016 рік від фізичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок  надійшло  до місцевих бюджетів 14462,6  тис. грн., що на 4342,8  тис. грн. або на 42,9 відс. більше ніж за аналогічний період минулого року.

 

 

24.01.2017………………………………………………………………………………………

 На 2017 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

– реконструкція каналізаційно – насосної станції № 2

с. Геронимівка – передбачено – 320, 977тис. грн.

 – капітальний ремонт частини нежитлового приміщення (стара школа) по Вул. Вернигори 25 с. Геронимівка – передбачено – 1313.104  тис. грн.

         – реконструкція дошкільного навчального закладу “Світлячок” з добудовою корпусу на 200 місць по вул. Незалежності, 226 в с. Руська Поляна, обсяг фінансування – 9862.673 тис. грн.

        – впровадження заходів щодо покращення інфраструктури

с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області шляхом будівництва велосипедної доріжки по вул. Незалежності від вул. Гагаріна до вул. Чмиренка – обсяг фінансування – 1876.01 тис. грн.

        –  капітальний ремонт котельної (встановлення твердопаливних котлів) в Білозірській ЗОШ І-ІІІ ступенів Білозірської сільської ради за адресою: вул. Лесі Українки, 3, с. Білозір’я, обсяг фінансування – 1206.234 тис. грн.

        – придбання шкільного автобуса для здійснення організації безпечного, регулярного і безоплатного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників навчальних закладів у Білозірській сільській раді до місця навчання, роботи і додому, обсяг фінансування – 1390 тис. грн.

         – придбання сміттєвоза з заднім завантаженням оснащеного маніпулятором для підйому контейнерів для вивезення твердих побутових відходів та контейнерів для збирання сміття, обсяг фінансування – 1 840,791 тис. грн.

           – капітальний ремонт внутрішніх електромереж і даху центру культури і дозвілля в с. Білозір’я, обсяг фінансування – 3608,163 тис. грн.

            – впровадження системи електронного документообігу у Білозірській сільській раді, обсяг фінансування – 83,280 тис. грн.

             – капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Сільському клубі Центру культури та дозвілля Білозірської сільської ради за адресою: вул. Гагаріна, 191, в с. Білозір’я, обсяг фінансування –116.231 тис. грн.

              – капітальний ремонт топочної (встановлення твердопаливних котлів) в Білозірській ЗОШ І ступеня Білозірської сільської ради за адресою: вул. Незалежності, 333, с. Білозір’я, обсяг фінансування – 701,682 тис. грн.

             –  матеріально-технічне забезпечення Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозірської сільської ради шляхом придбання медичного обладнання та інструменту, обсяг фінансування – 324,075 тис. грн.

            –  оновлення матеріально-технічної бази Комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Білозірської сільської ради шляхом придбання автомобілів, обсяг фінансування – 312,400 тис. грн.

           –  оновлення матеріально-технічної бази Комунального підприємства Білозірської сільської ради шляхом придбання техніки спеціального призначення, обсяг фінансування – 720 тис. грн.

20.01.2017………………………………………………………………………………………

Мінародна виставка по енергоефективності(4)

16.01.2017…………………………………………………………………………………………..

Про участь у Проекті

 

Фонд Східна Європа (ФСЄ) та Фундація польсько-української співпраці ПАУСІ запрошують міста та об’єднані територіальні громади до участі
у Проекті «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація
та залучення громадянського суспільства» за підтримки Європейського Союзу та Проекту міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (далі – Проект), у рамках якого протягом 2017 року буде надана допомога
у запровадженні громадського бюджету.

Підтримка передбачає:

 • проведення семінарів, тренінгів;
 • надання консультацій та супроводження процесу запровадження громадського бюджету;
 • проведення навчальних візитів;
 • фінансова підтримка інформаційної кампанії та організації етапів громадського бюджету;
 • надання програмного забезпечення для здійснення голосування мешканців.

Пропонуємо Вам взяти участь у даному Проекті та розповсюдити інформацію серед зацікавлених сторін, зокрема міських голів. Лист за підписом голови органу місцевого самоврядування, із зазначенням мотивації громади
у впровадженні громадського бюджету та очікувані результати, направляти
на електронну адресу: pauci.pb@gmail.com до 23:59 20 січня 2017 року.

Детальна інформація стосовно Проекту знаходиться за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/press/news/trivaye-priyom-zayav-na-uchast-u-konkursi-krashhi-praktiki-mistsevogo-samovryaduvannya/

За довідками можна звертатися до координаторів Проекту
Костянтина Плоского: (067) 222 80 65 та Леоніда Доноса: (050) 773 37 98,
e-mail: pauci.pb@gmail.com.

 

 

 04.01.2017………………………

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ

СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНОВИЩА

Черкаського району

 

За січень – вересень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить   1518,265  млн. грн.

В порівнянні з 2015 роком обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності збільшився (за січень – вересень 2015 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить  1090,1  млн. грн.).

Черкаський район займає 3 місце за обсягом реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності.

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 20024,9 грн.

За січень – жовтень 2016 року  підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на  21408 тис. грн.

 Прийняття в експлуатацію житла за січень – вересень 2016 року                  5822  кв.м.

Вантажооборот у січні – жовтні 2016 року склав 53,2 млн.ткм. До січня – жовтня 2015 року становить 129,7%.

Перевезено вантажів 153,1 тис. т. До січня – жовтня 2015 року становить 126,4%.

Пасажирооборот у січні – жовтні 2016 року склав                                 49,4 млн. пас. км.  До січня – жовтня 2015 року становить 65,6%.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень – вересень  2016 рік, становив 185,5  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

 

Обсяг експорту товарів в районі за січень-вересень  2016 року становив 38,3 млн. дол. США, імпорту 7,3 млн. дол.,

обсяг експорту товарів в районі за січень-вересень  2015 року становив 54,9 млн. дол. США, імпорту  4,7 млн. дол.

Зменшення відбулось за рахунок курсової різниці валют.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за  січень – червень 2016 року   становив 74,8  млн.  грн., що в порівняних цінах на 86,5  менше обсягу  відповідного періоду попереднього року.

Оплата населенням житлово-комунальних послуг

у жовтні 2016 року

         Станом на 01.11.2016 заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги – відсутня.

Нараховано до сплати за січень-жовтень  17281 тис.грн.

         Сплачено за січень-жовтень 50649 тис. грн.

         Рівень сплати за січень-жовтень  2016 року становить 293,1 %.

 

Електроенергія

         Станом на 01.11.2016 загальна заборгованість по оплаті за використану електроенергію становить 3,536 млн. грн.

Нараховано до сплати за січень-жовтень  115,404 млн. грн.

         Сплачено за січень-жовтень  – 114,471 млн. грн.

         Рівень сплати за січень- жовтень 2016 року становить 99,2   %.

Питання щодо проведення розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії постійно перебуває на контролі.

Середньомісячна заробітна плата працівників

за січень–вересень 2016 року

Середня заробітна плата становить 3995  грн. (за січень – вересень 2016 року).

Заборгованість із виплати заробітної плати

на 1 листопада 2016 року

 

Сума невиплаченої заробітної плати, тис.грн.

усього

у т.ч. підприємства (установи, організації)

економічно

активні

підприємства–банкрути1

економічно

неактивні

усього

у % до

загаль-ної

суми

усього

у % до

загаль-ної

суми

усього

у % до

загаль-ної

суми

  3015,2

3015,2

100,0

 

Заборгованість існує на підприємствах – банкрутах:

ЗАТ „Черкаський агротепличний комбінат,

ДП „Ірдиньторф”  ДП „Київторф”

Філія „Черкаська ДЕД” ДП „Черкаський облавтодор”.

 

Темпи зміни суми заборгованості з виплати заробітної плати

на 1 листопада 2016 року

 

Сума невиплаченої заробітної плати

Структура

боргу, %

тис.грн

у % до

суми заборгованості на

1 жовтня 2016р.

1 січня 2016р.

3015,2

100,1

105,8

12,8

 

Обсяг реалізованих послуг

 

                                                                                                            

Обсяг реалізованих послуг

(у ринкових цінах, тис.грн)

Частка послуг, реалізованих населенню

у загальному

обсязі, %

усього

у тому числі

населенню

228481,0

6106,4

2,7

 

 

 

 

КАПІТАЛЬНІ ІНВЕСТИЦІЇ

 

Капітальні інвестиції

за січень–вересень 2016 року

За січень – вересень   2016 року   підприємствами району освоєно              89,5 млн.грн. капітальних інвестицій.    На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

В районі планується реалізація інвестиційних проектів  за рахунок власних коштів організацій.

1.                Збудовано Білозірську сільську академію  з футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області    у селі Білозір’я.

2.   Підписано меморандум між райдержадміністрацією та  ТОВ «Семтек  Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради

для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

3. В ТОВ “Черлис” с.Білозіря  – завершено будівництво ІІ черги складу з холодильною камерою та навісом для техніки (вартість проекту 25 млн.грн.).

03/01/2017……………………….

7658wfitem-0

7654wfitem-0

28.12.2016………………………….

гранти-грудень-2016.pd

14.12.2016…………………………..

Соціально – економічний розвиток

До складу промислових підприємств основного кола району, в 2016  році входять такі найбільші підприємства району: ПАТ «Русько-Полянський меблевий комбінат»,    ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Імпрес», «Арка Плюс», БМБ  «Маргарин», ТОВ «ББФ» та ін.

За січень – серпень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить                          1332,34 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 17572,7  грн.

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- червень  2016 рік, становив 193,1  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – серпень  2016 року   підприємствами району освоєно 44,5 млн.грн. капітальних інвестицій.     На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

В районі планується реалізація інвестиційних проектів  за рахунок власних коштів організацій.

 1. Збудовано Білозірську сільську академію з футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області    у селі Білозір’я.
 2. Підписано меморандум між райдержадміністрацією та ТОВ «Семтек  Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради

для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

 1. 3. В ТОВ “Черлис” с.Білозіря – завершено будівництво ІІ черги складу з холодильною камерою та навісом для техніки (вартість проекту 25 млн.грн.).

За січень – вересень  2016 року  підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на  16976 тис. грн.

В Черкаському районі у січні – вересні   2016 року обліковувалося 17 – підприємств, які займаються експортом, та 11 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща, Іспанія та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за січень-червень  2016 року становив 24146,6   тис. дол. США, імпорту 4751,5  тис. дол. Темп зростання експорту товарів за січень – червень 2016 р. до січня – червня 2015 р. становить – 55,5%, імпорту товарів становить – 138,4 %.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за  січень – червень 2016 року   становив 74,8  млн.  грн., що в порівняних цінах на 86,5%  менше обсягу  відповідного періоду попереднього року.

При райдержадміністрації створена постійно діюча комісія по організації та проведенню своєчасних та повних розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги, яка контролює стан розрахунків за надані житлово-комунальні послуги.

Прийнято розпорядження від 06.10.2016 року № 291 «Про початок опалювального сезону 2016-2017 років».

 

Житлово-комуналье господарство

В районі діють такі комунальні підприємства:

КП «Білозір’я»,  КП «Благоустрій»,  КП «Ірдинське»,  ЛКП «Сільський сервісний центр»,  КГ «Поляна»,  КП «Агроекосервіс»,  КП «Світоч»,  БОЕКП «Агроекологія»,  КПТМ Черкаського району,  КП «ЛАД»,  КП «Турбота 2011».

Станом на 01.10.2016 заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги – відсутня.

Нараховано до сплати за січень-вересень – 17025 тис.грн

Сплачено за січень-вересень 48048 тис. грн.

Рівень сплати за січень-вересень   2016 року становить 282,4 %.

Електроенергія

Станом на 01.10.2016 загальна заборгованість по оплаті за використану електроенергію становить 1,950 млн. грн.

Нараховано до сплати за січень-вересень – 1,95   млн. грн.

Сплачено за січень-вересень – 102,466 млн. грн.

Рівень сплати за січень-вересень 2016 року становить 101,5  %.

Питання щодо проведення розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії постійно перебуває на контролі.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- червень  2016 рік, становив 193,1  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – серпень  2016 року   підприємствами району освоєно 44,5 млн.грн. капітальних інвестицій.         На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

 

Підвищення енергоефективності

На сьогодні, в Черкаському районі рішенням районної ради від 08.04.2016 № 5-2/VIІ «Про внесення змін та доповнень до «Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв Черкаського району на 2011-2016 роки». Районною державною адміністрацією укладені договори про співробітництво, щодо компенсації відсотків по кредитах населення для здійснення енергоощадних заходів, з АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Внесені доповнення, щодо механізму компенсації відсотків.

Відшкодування частини відсотків відбувається в межах коштів виділених з районного бюджету в сумі 8,0 тис. грн. на 2016 рік.

На даний час постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота щодо впровадження енергоефективних заходів, проведено семінар із залученням представників банків, ОСББ, сільських голів та голови об’єднаної територіальної громади щодо впровадження механізму державної підтримки та необхідності впровадження енергоефективних заходів.

В районі створені мобільні груп із залученням представників місцевих органів влади, уповноважених банків, фахівців підприємств сфери житлово – комунального господарства та проведені роботи серед населення, ОСББ та ЖБК щодо надання державної фінансової підтримки на енергоефективні заходи в житлових будинках.

Благоустрій

В рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» рішенням районної державної адміністрації від 08 квітня 2016 року № 85 прийнято розпорядження «Про День благоустрою у Черкаському районі».

25 квітня 2016 року в населених пунктах району проведений день благоустрою Черкаського району, в акції прийняли участь 39 населених пунктів.

Станом на 23.11.2016 у населених пунктах району виявлено та ліквідовано 118 несанкціонованих сміттєзвалищ. Обсяг зібраних побутових відходів на даних сміттєзвалищах 125,3 тис. м3. Упорядковано 147,87 тис. м2 газонів та квітників. Приведені в належний санітарний та естетичний стан 62 од. кладовищ, братських могил – 61 од., меморіальних комплексів та місць почесних поховань – 33 од. Кількість залученої до участі у весняних толоках громадськості – 9117 осіб.

Для запобігання утворенню стихійних сміттєзвалищ сільськими, радами укладені договори із фізичними особами-підприємцями та спеціалізованими підприємствами на збір та вивіз відходів.

На території району такі послуги надають ФОП Мантика, ФОП Сайківський С. О, КП «Турбота 2011», КП «Ірдинське», КП «Агроекологія», КП «Лад», КП «Черкаська служба чистоти», ТОВ «Українська екологія» та ТОВ «Пономар».

Також на території кількох населених пунктів знаходяться сміттєзвалища, які призначені для вивозу твердих побутових відходів від населення.

З метою організації роботи у сфері поводження з твердими побутовими відходами у районі проводяться роботи по впроваджується система роздільного збирання твердих побутових відходів.

Комунальними підприємствами с. Хутори – КП «Світоч» та с. Геронимівка – КП «Благоустрій», укладено договори з КП «Черкаська служба чистоти» на вивезення твердих побутових відходів. Збір побутових відходів здійснюється шляхом розміщення ємностей з пояснювальними написами для збору поліпропіленової тари (полімерних матеріалів) та інших твердих побутових відходів.

На даний час територія населений пунктів району знаходиться в належному стані.

Реформа з децентралізації

В процесі впровадження реформи з децентралізації в районі створено першу об’єднану територіальну громаду: Білозірська сільська ОТГ Черкаського району, де 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори.

Райдержадміністрацією проводиться робота щодо опрацювання перспективних планів формування територій громад району.

На даний час розроблено моделі добровільного об’єднання територій:

– Мошнівську об’єднану територіальну громаду ( с. Мошни, с. Будище, с. Лозівок, с. Єлизаветівка, с. Новоселівка, с. Софіївка, с. Шелепухи, с. Гута Станіслачицька, с. Кумейки, с. Гута Межиріцька, с. Тубільці, с. Березняки, с.Первомайське, с. Хрещатик, с. Яснозір’я, с. Байбузи, селище Закревки);

– Руськополянську об’єднану територіальну громаду (с.Руська Поляна, с. Геронимівка, с. Свидівок, с.Сокирна, с. Степанки, с.Бузуків, с.Хутори, с.Хацьки, с.Дубіївка);

– Червонослобідську об’єднану територіальну громаду (с. Червона Слобода, с. Леськи, с. Думанці, с.Чубівка, с.Чорнявка, с.Худяки, с.Сагунівка, с.Вергуни, с.Нечаївка).

Окрім цього ініційовано процес об’єднання розпорядженням сільського голови с. Геронимівка від 30.03.2016 № 26/02-04 (с. Руська Поляна, с. Дубіївка, с. Геронимівка, с. Будище, с. Лозівок, с.Єлизаветівка, с. Новоселівка, с. Свидівок, селище Сокирна), розпорядженням сільського голови с . Руська Поляна від 09.03.2016 № 30 (с. Руська Поляна, с Геронимівка, с. Дубіївка), розпорядженням сільського голови с. с.Свидівок від 26.04.2016 № 20 (с.Свидівок, с. Будище, с. Геронимівка). 27.03.2016 в с. Руська Поляна було проведено громадські обговорення.

Вергунівською сільською радою було отримано пропозицію об’єднатися з с. Степанки та с.Хацки з центром у с. Степанки.

09.07.2016 року відбулись загальні збори мешканців села  Р.Поляна, обговорювали питання об’єднання села з  селами розташованими поруч,  в територіальну громаду.

30.08.2016 депутати Білозірської  ОТГ прийняли рішення про направлення пропозицій до сіл: Хацьки, Степанки, Дубіївка,  Р.Поляна стосовно об’єднання. Рішення сесії від 30.08.2016 № 22-1/7.

29.09.2016 відбулася зустріч депутатів Свидівоцької та Будищанської сільських ради.

Було обговорення створення територіальної об`єднаної громади на базі цих двох сіл. Проте виникло питання, зокрема щодо визначення адміністративного центру майбутньої громади, яке присутні поки що не вирішили.

Начальник відділу економіки,

транспорту, ЖКГ та енергозбереження

управління економіки                                                                     І. М. Меланіч

13.12.2016…………………………….

Система електронних закупівель товарів  ProZorro

Для проведення електронних закупівель товарів із використанням системи  ProZorro  відділ освіти райдержадміністрації зареєструвався на торговельному  майданчику  Е-tender.biz.,  на якому безпосередньо проводить закупівлі у реальному режимі.

У 2016 році проведено процедури закупівлі у режимі реальних закупівель.

Станом на 30 листопада через електронну систему закупівель оголошено 16 процедур закупівель.

Відділ культури і туризму райдержадміністрації зареєстрований в електронній системі Prozorro на майданчику ТОВ «Е-tender». В листопаді 2016 року через електронну систему публічних закупівель Prozorro відбулося оприлюднення звіту щодо укладеного договору на придбання проектору на суму 78 197 грн. 

Управління праці та соціального захисту населення зареєстроване на електронній адресі http:prozorro.gov.ua, на майданчиках:  Держзакупівлі онлайн (https://www.dzo.com.ua).

Центральна районна лікарня  с.Ч.Слобода

з 19 квітня 2016 року  заключено договір з ТОВ «ІТ КОНТРАКТ» скринька «Public bid».

Інформуємо, що станом на 28.11.2016 були виконані такі роботи:

         Опублікований протокол засідання про визначення переможця 30.06.2016  (текстильні вироби).

         Опубліковуються звіти про укладені договори.

         Також 07.11.2016 опубліковано протокол засідання про визначення переможця (термостат).

         15.11.2016 опубліковано протокол засідання про визначення переможця (текстильні вироби).

         28.11.2016 опубліковано протокол засідання про визначення переможця (наркозно-дихальний апарат).

         Також подано заявку на закупівлю газу.

          КЗ «Черкаський районний центр ПМСД»

Знаходиться на даний час в  режимі реальних закупівель на електронному торгівельному майданчику etender.biz.

 

 

Назва предмету закупівлі

 

Початок закупівлі

 

статус

 

Очікувана вартість. Грн..

Вартісь здійсненої закупівлію грн

 

Переможець

БІОЛІК ТуберкулінППД-Л

08.08.2016

Завершена закупівля

23 900

23 794,23

ТОВ «ІМУНО-ФАРМ»

Велосипеди

03.08.2016

Завершена закупівля

19 442

19 442

ФОП Некрашевич О.В.

БІОЛІК ТуберкулінППД-Л

12.08.2016

Завершена закупівля

24 200

23 900

ТОВ «ІМУНО-ФАРМ»

Твердопаливний котел

15.08.2016

Завершена закупівля

40 000

18 000

ППФ «Компанія Квартал»

Капітальний ремонт ФАП с. Чорнявка

31.08.2016

Закупівля не відбулась

175 000

Пропозиції відсутні

Капітальний ремонт ФАП с. Чорнявка

09.09.2016

Завершена

закупівля

175 000

174 000

ПП «Аграрний Край Центр»

БІОЛІК Туберкулін ППД-Л

14.09.2016

Завершена

закупівля

46 100

450821,68

ООО «Валанж Фарм»

Торф’яний брикет

14.09.2016

Завершена

закупівля

52 956

52 850

ПП «Сев сервіс 2000»

Поточний ремонт АЗПСМ с. Хацьки

07.10.2016

Пропозиції розглянуто

30 000

29 500

ПП «Аграрний Край Центр»

Велосипед

21.10.2016

Завершена закупівля

3000

2555

ФОП Некрашевич О.В.

Торф’яний брикет

20.10.2016

Пропозиції розглянуто

22 700

14 990

ТОВ «Альфа-Контракт»

Заміна вікон в АЗПСМ С. Хутори

24.10.2016

Пропозиції розглянуто

35 000

32 999

ФОП Тєпайкін О.А.

 

         Черкаська районна лікарня с. Мошни зареєстрована на платформі Public BID. На даний час розміщений річний план закупівлі та проведено процедуру- звіт про укладений договір.

05.12.2016………………………………..

ГРАНТИ грудень 2016

25.11.2016………………………………….

Про Проведення Обласного форуму

24.11.2016………………………………….

На 2016 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти: 

–  «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи Черкаського району.

Даний проект пройшов усі погодження  і в 2016 році з державного бюджету було виділено 2768746 грн., для завершення реконструкції дошкільного навчального закладу «Веселка». 10% від необхідної суми, а саме 307639 грн., виділено Леськівською сільською радою;

–  капітальний ремонт недіючої групи ДНЗ в с. Білозір’я – затверджений державною комісією, обсяг фінансування з ДФРР – 305,451 тис.грн., з місцевого бюджету – 33,939 тис. грн.;

–  будівництво модуля доочистки води для потреб ДНЗ «Дзвіночок» та потреб населення с. Свидівок, обсяг фінансування з ДФРР – 491,294 тис. грн., з місцевого бюджету – 54,588 тис. грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 398, ТП – 169, ТП – 414, ТП – 164, ТП – 415 по вулицях Гагаріна, Г. Майдану, Єдності, Дружби, Франка в с. Білозір’я Черкаського р-ну, передбачено – 356431,00 грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 165 (вул. Чмиренка, вул. Кошового, вул. Мошляка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 398473,00 грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 473                                           (вул. Черняховського, вул. Щорса, вул. Чмиренка, вул. Суворова) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 179124,00 грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 580 (вул. Мошляка,                 вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 340768,00 грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 167 ( вул. Чмиренка,                  вул Мошляка, вул. Перемоги) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 250678,00 грн.;

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 174 ( вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 43564,00 грн.

– реконструкція частини будівлі комунальної власності за адресою: вул. Незалежності, 333 в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області з метою її перепрофілювання та використання відповідно до потреб об’єднаної територіальної громади передбачено – 1790461,00 грн.;

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Білозірській ЗОШ І ст. за адресою: вул. Незалежності, 333, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 176420,00 грн.;

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Ірдинській ЗОШ І-ІІІ ст. Білозірської сільської ради за адресою: вул. Гагаріна, 17, смт. Ірдинь Черкаського району, Черкаської області передбачено -307250,00 грн.;

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в КЗ ЦПМСД за адресою: вул. Ткаченка, 35, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 94670,00 грн.;

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Амбулаторії «Загальної практики-сімейної медицини» смт Ірдинь за адресою: вул. Пархоменка, 9, смт. Ірдинь Черкаського району Черкаської області передбачено – 147940,00 грн.;

– капітальний ремонт топочної (встановлення піролізних котлів) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 698784,00 грн.

 

На 2017 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

– оновлення матеріально – технічної бази Комунального підприємства Білозірської сільської ради шляхом придбання техніки спеціального призначення  – передбачено – 546 950 грн.;

– реконструкція каналізаційно – насосної станції № 2 с. Геронимівка – передбачено – 320 977 грн.;

– капітальний ремонт частини нежитлового приміщення (стара школа) по вул. Вернигори 25 с. Геронимівка – передбачено – 1 млн. 313 тис. 104 грн.

…………………………

Реформа з децентралізації

В процесі впровадження реформи з децентралізації в районі створено першу об’єднану територіальну громаду: Білозірська сільська ОТГ Черкаського району, де 25 жовтня 2015 року відбулися перші вибори.

Райдержадміністрацією проводиться робота щодо опрацювання перспективних планів формування територій громад району.

На даний час розроблено моделі добровільного об’єднання територій:

– Мошнівську об’єднану територіальну громаду ( с. Мошни, с. Будище, с. Лозівок, с. Єлизаветівка, с. Новоселівка, с. Софіївка, с. Шелепухи, с. Гута Станіслачицька, с. Кумейки, с. Гута Межиріцька, с. Тубільці, с. Березняки, с.Первомайське, с. Хрещатик, с. Яснозір’я, с. Байбузи, селище Закревки);

– Руськополянську об’єднану територіальну громаду (с.Руська Поляна, с. Геронимівка, с. Свидівок, с.Сокирна, с. Степанки, с.Бузуків, с.Хутори, с.Хацьки, с.Дубіївка);

– Червонослобідську об’єднану територіальну громаду (с. Червона Слобода, с. Леськи, с. Думанці, с.Чубівка, с.Чорнявка, с.Худяки, с.Сагунівка, с.Вергуни, с.Нечаївка).

Окрім цього ініційовано процес об’єднання розпорядженням сільського голови с. Геронимівка від 30.03.2016 № 26/02-04 (с. Руська Поляна, с. Дубіївка, с. Геронимівка, с. Будище, с. Лозівок, с.Єлизаветівка, с. Новоселівка, с. Свидівок, селище Сокирна), розпорядженням сільського голови с . Руська Поляна від 09.03.2016 № 30 (с. Руська Поляна, с Геронимівка, с. Дубіївка), розпорядженням сільського голови с. с.Свидівок від 26.04.2016 № 20 (с.Свидівок, с. Будище, с. Геронимівка). 27.03.2016 в с. Руська Поляна було проведено громадські обговорення.

Вергунівською сільською радою було отримано пропозицію об’єднатися з с. Степанки та с.Хацки з центром у с. Степанки.

09.07.2016 року відбулись загальні збори мешканців села  Р.Поляна, обговорювали питання об’єднання села з  селами розташованими поруч,  в територіальну громаду.

30.08.2016 депутати Білозірської  ОТГ прийняли рішення про направлення пропозицій до сіл: Хацьки, Степанки, Дубіївка,  Р.Поляна стосовно об’єднання. Рішення сесії від 30.08.2016 № 22-1/7.

29.09.2016 відбулася зустріч депутатів Свидівоцької та Будищанської сільських ради.

Було обговорення створення територіальної об`єднаної громади на базі цих двох сіл. Проте виникло питання, зокрема щодо визначення адміністративного центру майбутньої громади, яке присутні поки що не вирішили.

23.11.2016…………………………………..

Соціально – економічний розвиток району.

    За січень – серпень 2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить                          1332,34 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 17572,7  грн.

Площа сільськогосподарських угідь в користуванні по Черкаському районі становить 34619,3 га, оформлено в оренду згідно договорів 32990,7 га, згідно договорів оренди посіяно та оброблено в 2016 році 32665,8 га.

Станом на 01.10.2016 року зібрано озимого ячменю 1233 тонни на площі 257 га (48,0 ц/га), ярого ячменю 1530,5 тонн на площі 343 га (44,6 ц/га), пшениці озимої 44280,2 тонни на площі 9300 га (47,6 ц/га), ярої пшениці 135 тонн на площі 30 га (45,0 ц/га), ріпаку 1331 тонни на площі 493 га (27 ц/га), гороху зернового 199 тонн на площі 68 га (29,3 ц/га), жита 1777,3 тонни на площі 507 га, овесу 481,2 тонни на площі 162 га, соняшнику 2148 тонни на площі 876 га (24,5 ц/га), кукурудзи гібридної 1708,4 тонни на площі 502 га (34 ц/га), кукурузди на зерно 14146,2 тонни на площі 1793 га (78,9 ц/га).

Підготовлено грунту під посів озимих 7122 га. Під урожай 2017 року посіяно: озиму пшеницю на площі – 4298 га, озимий ячмінь – 45 га, викоовесу – 36 га, озимого ріпаку – 843 га.

Зяблеву оранку проведено на площі – 653 га.

Заготовлено кормів однорічних трав 80 тонн, багаторічних трав – 500 тонн, сіна 969,1 тонн, сінажу 11391 тонн, силосу 26182,4 тонни.

Результати роботи в галузі тваринництва за січень-серпень 2016 є наступними.

Реалізація худоби та птиці на забій у живій масі становить 2074,9 тонн (у 1,7 р.б. до минулого року), в тому числі великої рогатої худоби – 248,9 тонн (-24,0% до відповідного періоду минулого року), свиней – 754,3 тонн (у 2,2 р. б.), птиці – 1071,7 тонни (у 1,8 р.б.).

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- червень  2016 рік, становив 193,1  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – серпень  2016 року   підприємствами району освоєно 44,5 млн.грн. капітальних інвестицій.         На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

В районі планується реалізація інвестиційних проектів  за рахунок власних коштів організацій.

 1. Збудовано Білозірську сільську академію з футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області    у селі Білозір’я.
 2. Підписано меморандум між райдержадміністрацією та ТОВ «Семтек  Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради

для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

 1. 3. В ТОВ “Черлис” с.Білозіря – завершено будівництво ІІ черги складу з холодильною камерою та навісом для техніки (вартість проекту 25 млн.грн.).

За січень – вересень  2016 року  підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на  16976 тис. грн.

В Черкаському районі у січні – вересні   2016 року обліковувалося 17 – підприємств, які займаються експортом, та 11 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща, Іспанія та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за січень-червень  2016 року становив 24146,6   тис. дол. США, імпорту 4751,5  тис. дол.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за  січень – червень 2016 року   становив 74,8  млн.  грн., що в порівняних цінах на 86,5  менше обсягу  відповідного періоду попереднього року.

Згідно із статистичними даними  станом на 01.09.2016 чисельність наявного населення Черкаського району  становить 75,509 тис. осіб.

Згідно із статистичними даними станом на 01.10.2016 заборгованість із виплати заробітної плати в районі становить 3 012,6 тис.грн.

Заборгованість існує на підприємствах – банкрутах:

ЗАТ „Черкаський агротепличний комбінат”  – 2 668,8 тис. грн.,

ДП „Ірдиньторф”  ДП „Київторф” – 11,7 тис. грн.,

Філія „Черкаська ДЕД” ДП „Черкаський облавтодор” – 382,1 тис. грн.

Станом на 01.11.2016 проведено 10 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Середня заробітна плата становить 3 995 грн. (за січень – вересень  2016 року).

Протягом  10 місяців 2016 року до бюджету управління Пенсійного фонду з усіх джерел фінансування надійшло 349,3 млн. грн., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 12,8 млн. грн., або на 3,8%.

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 216,6 млн. грн., або 62,0 % доходів пенсійного бюджету управління.

Відповідно до графіка фінансування своєчасно та в повному обсязі забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги з урахуванням їх підвищень близько 24,1 тис. пенсіонерів. Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 349,1 млн. грн., що на 9,6 млн. грн. більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, або на 2,8%.

Станом на 01.11.2016 надійшло власних коштів на суму 77,2 млн. грн., що на 39,6 відсотка менше до відповідного періоду минулого року. Власні кошти зменшилися в порівнянні до минулого року за рахунок змін в законодавстві – зниження ставки єдиного внеску, застосування пільги щодо відшкодування витрат на доставку і виплату пільгових пенсій платниками 4 групи єдиного податку та переведення ТОВ «Національна горілчана компанія» та ТОВ «Черлис» до Реєстру великих платників податків .

Згідно звітів страхувальників за вересень 2016 року кількість застрахованих осіб, яким страхувальники виплачують заробітну плату нижче встановленого законодавством мінімуму (без бюджетних установ; без застрахованих осіб, які працюють за угодою ЦПХ; без застрахованих осіб які працюють не повний робочий час та при умові відпрацьованого повного місяця) становить 109 осіб, що на 111 осіб або 50,45% менше від показника, що склався станом на 01.01.2016 (220 осіб).

Протягом січня-жовтня 2016 року на обліку в Черкаському районному центрі зайнятості перебували 2562 зареєстрованих безробітних (це на 12,1% або на 309 осіб менше, ніж за січень-жовтень 2015 року), серед яких більшу половину (52,5 %) становили жінки; 30,3 відсотка — громадяни, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Частка зареєстрованих безробітних у віці до 35 років склала 38,9 відсотка, що на 3,4 відсотка менше, ніж у січні-жовтні 2015 року.

Серед осіб, що мали статус безробітного у звітному періоді, 363 особи не зайняті більше 1 року. Серед 2199 осіб, які були незайняті до одного року, 101 особа вивільнена у зв’язку зі змінами в організації виробництва (у січні-жовтні 2015 року таких осіб було 196), 275 осіб звільнені за власним бажанням, 49 випускників навчальних закладів різних рівнів акредитації, 1153 особи звільнені за угодою сторін та 274 особи у зв’язку з закінченням строку трудового договору. Решта незайняті з інших причин.

У звітному періоді за направленням Черкаського районного центру зайнятості всього працевлаштовано 1064 особи з числа безробітних. Серед працевлаштованих безробітних 33,5% молоді у віці до 35 років, що на 3% менше, ніж у січні-жовтні 2015 року.

З метою підтримки малого бізнесу здійснювалася виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. У січні-жовтні 2016 року 5 осіб з числа безробітних, з яких 1 належить до молоді віком до 35 років, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Інвестиції служби зайнятості на створення нових робочих місць у сфері малого бізнесу в Черкаському районі склали 124,5 тис. (в межах кошторисних призначень на 2016 рік).

За січень-жовтень 2016 року 451 особа отримала відповіді на питання, пов’язані із запровадженням та веденням  підприємницької діяльності в Черкаському районному центрі зайнятості під час проведення групових консультацій, до яких були залучені спеціалісти Державної податкової інспекції, Управління Пенсійного фонду, комерційних банків, Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Управління держземагенства у Черкаському районі.

Станом на 01.11.2016 частка  надходжень від суб’єктів малого та середнього підприємництва  до бюджетів усіх рівнів становить 100 відстотків.

Поряд з цим, cтаном на 01.11.2016   в районі діє 3441 суб’єктів малого і середнього підприємництва за основним місцем обліку, з них: 3407 суб’єктів малого підприємництва і 34 суб’єкти середнього підприємництва.  За січень-жовтень  2016 року від фізичних осіб, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок  надійшло  до місцевих бюджетів 11666,5  тис. грн., що на 3966,4  тис. грн. або на 51,5 відс. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Валовий надій молока збільшився на 7,5% до відповідного періоду минулого року, фактичне його виробництво склало 9830,7 тонни.

Виробництво яєць від птиці всіх видів склало 128,8 млн. штук, що становить 74,0% до рівня минулого року, в т. ч. курячих – 110,6 млн. штук (71,1%). Зросла продуктивність поголів’я всіх видів худоби. Надій на одну корову становить 4522 кг, що більше на 18,2 відсоки більше ніж у минулому році. Середньодобові прирости на відгодівлі ВРХ збільшилися на 2,7% і становлять 564 грам, свиней збільшились на 8,0% і становлять відповідно 458 грамів. Одержано на курку-несучку 183 шт. яєць.

15.11.2016……………………………………..

Конкурс малих грантів для НУО Кіровоградської та Черкаської областей

ГО «Територія успіху» за підтримки представництва Європейського Союзу в Україні оголошує Другий конкурс в межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив» для сприяння …

територія успіху Кропивницький
Конкурс малих грантів для НУО Кіровоградської та Черкаської областей

ГО «Територія успіху» за підтримки представництва Європейського Союзу в Україні оголошує Другий конкурс в межах проекту «Українська регіональна платформа громадянських ініціатив» для сприяння демократичним змінам на місцевому рівні у Кіровоградській та Черкаських областях.

Мета конкурсу підтримати міжрегіональні спільні ініціативи організацій громадянського суспільства (громадських об’єднань) та новостворених ініціативних груп з різних регіонів, зокрема тих, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях, з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні.

До участі запрошуються:

 • Новостворені (зареєстровані не раніше 2014 року)  громадські об’єднання, благодійні організації (код неприбутковості 005 та 006), що зареєстровані у Кіровоградській та Черкаській областях.
 • Місцеві ініціативні групи.
 • Громадські об’єднання, благодійні організації (код неприбутковості 005 та 006) з населених пунктів до 100 тис. населення (зареєстровані у Кіровоградській та Черкаській областях).

Звертаємо вашу увагу на важливості міжрегіональної співпраці і виділенні в конкурcі двох окремих компонентів.

Компонент 1 стосується організацій, які отримали підтримку в рамках першого конкурсу малих грантів і передбачає спільні проекти між ними.
Мінімальна сума гранту на  проект –  90 000 грн.
Максимальна сума гранту на проект –  130 000 грн.

Компонент 2 стосується всіх інших організацій, зацікавлених в цьому конкурсі, які заохочуються до міжрегіональної співпраці.
Мінімальна сума гранту на проект – 45 000 грн.
Максимальна сума гранту на проект –  90 000 грн.

Терміни. Консультації щодо участі триватимуть до 5 листопада 2016 року, прийом конкурсних заявок – до 20 листопада 2016 р. включно.

Деталі про участь у конкурсі та положення дізнайтеся на сайті ГО “Територія успіху” (у розділі “Конкурс міні-грантів”), а також на офіційних сторінках у мережі Facebook: ГО “Територія успіху” та Грантери ГО “Територія успіху”.

02.11.2016………………………………………………………………………..

 Про стан залучення інвестицій в районі упродовж 2015 – 2016 років.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за 2015 рік, становив 198,906  млн. дол. США, що на 33,9 % менше  обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці та вибуття капіталу.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2645,0  дол. США.

За 2015 рік   підприємствами району освоєно 208,8 млн.грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця району припало 2765,9 грн.  капітальних інвестицій.

 

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- червень  2016 рік, становив 193,1  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – червень 2016 року   підприємствами району освоєно 44,5 млн.грн. капітальних інвестицій.     На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

 

Стан підготовки та впровадження найбільш важливих інвестиційних проектів  району:

– будівництво племрепродуктора ІІ порядку по виробництву інкубаційного яйця ПАТ Миронівський хлібопродукт». Коштористна вартість  проекту 1300 млн. грн. Початок реалізації проекту 2015 рік. Будівництво триває.

–  будівництво складу з холодильною камерою та навісом для техніки (ІІ черга) ТОВ «Черлис». Кошторисна вартість проекту 25 млн. грн. Початок реалізації проекту – ІІ квартал 2015 року. Введено в експлуатацію в ІІІ кварталі 2016 року.

– І черга мокопроводу ТОВ «Іскра». Кошторисна вартість проекту – 3 млн. грн. Початок реалізації проекту – серпень 2016 року, закінчення –  вересень 2016 року.

– Білозірська академія  футболу для дітей та юнацтва. Обсяг фінансування – 30 млн. грн.  Початок реалізації проекту 2016 рік.

 На 2016 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

–  «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи Черкаського району.

Даний проект пройшов усі погодження  і в 2016 році з державного бюджету було виділено 2768746 грн., для завершення реконструкції дошкільного навчального закладу «Веселка». 10% від необхідної суми, а саме 307639 грн., виділено Леськівською сільською радою.

–  капітальний ремонт недіючої групи ДНЗ в .с Білозір’я – затверджений державною комісією, обсяг фінансування з ДФРР – 305,451 тис.грн., з місцевого бюджету – 33,939 тс. грн.

–  будівництво модуля доочистки води для потреб ДНЗ «Дзвіночок» та потреб населення с. Свидівок, обсяг фінансування з ДФРР – 491,294 тис. грн., з місцевого бюджету – 54,588 тис. грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 398, ТП – 169, ТП – 414, ТП – 164, ТП – 415 по вулицях Гагаріна, Г. Майдану, Єдності, Дружби, Франка в с. Білозір’я Черкаського р-ну, передбачено – 356431,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 165 (вул. Чмиренка, вул. Кошового, вул. Мошляка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 398473,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 473 (вул. Черняховського, вул. Щорса, вул. Чмиренка, вул. Суворова) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 179124,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 580 (вул. Мошляка, вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 340768,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 167 ( вул. Чмиренка, вул Мошляка, вул. Перемоги) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 250678,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 174 ( вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 43564,00 грн.

– реконструкція частини будівлі комунальної власності за адресою: вул. Незалежності, 333 в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області з метою її перепрофілювання та використання відповідно до потреб об’єднаної територіальної громади передбачено – 1790461,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Білозірській ЗОШ І ст. за адресою: вул. Незалежності, 333, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 176420,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Ірдинській ЗОШ І-ІІІ ст. Білозірської сільської ради за адресою: вул. Гагаріна, 17, смт. Ірдинь Черкаського району, Черкаської області передбачено -307250,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в КЗ ЦПМСД за адресою: вул. Ткаченка, 35, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 94670,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Амбулаторії «Загальної практики-сімейної медицини» смт Ірдинь за адресою: вул. Пархоменка, 9, смт. Ірдинь Черкаського району Черкаської області передбачено – 147940,00 грн.

– капітальний ремонт топочної (встановлення піролізних котлів) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 698784,00 грн.

На 2017 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

– оновлення матеріально – технічної бази Комунального підприємства Білозірської сільської ради шляхом придбання техніки спеціального призначення  – передбачено – 546 950 грн.

– реконструкція каналізаційно – насосної станції № 2 с. Геронимівка – передбачено – 320 977 грн.

– капітальний ремонт частини нежитлового приміщення (стара школа) по Вул. Вернигори 25 с. Геронимівка – передбачено – 1 млн. 313 тис. 104 грн.

 

Підприємствами району в розвиток громад було вкладено:

–  с. Чорнявка – перераховано ТОВ « Бихайв» на придбання шкільного автобуса 490 тис. грн.

– с. Худяки – ТОВ «Маяк – Худяки» – придбано м’ячі для спортивної команди села на суму 4345 грн. Проведено співфінансування ремонту доріг  за кошти підприємства

– с. Руська Поляна – ТОВ «Зоря»  –  проведено ремонт доріг на суму 120 тис. грн.

с. Вергуни – СТОВ «Колос»  проведено ремонт дороги  Р -10 на суму 248 тис. грн.

с. Дубіївка – ДСВ «Україна»  збудовано дитячий майданчик на суму 42 тис. грн. згідно соціальної угоди

с. Тубільці – СТОВ «Пономар» придбано двері та вікна до дитячого садка на суму 10 тис. грн. згідно  соціальної угоди.

с. Будище – ДП «Перемога нова» проведено ремонт ДНЗ Струмочок» на суму 186 тис. грн.; проведено ремонт будинку культури на суму 329 тис. грн.; проведено ремонт ФАПу та закуплено меблі на суму 48 тс. грн.

с. Лозівок – ДП «Перемога Нова» пероведено ремонт ДНЗ «Сонечко» на суму 9,5 тис. грн.

с. Леськи – з районного бюджету виділено кошти на капітальний ремонт даху будинку культури в сумі 400 тис. грн.

 

Начальник управління

економіки райдержадміністрації                                      В.О. Гуня

31.10.2016…………………………………………………………………………………………………………………………

 Про стан залучення інвестицій в районі упродовж 2015 – 2016 років.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за 2015 рік, становив 198,906  млн. дол. США, що на 33,9 % менше  обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці та вибуття капіталу.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2645,0  дол. США.

За 2015 рік   підприємствами району освоєно 208,8 млн.грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця району припало 2765,9 грн.  капітальних інвестицій.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень- червень  2016 рік, становив 193,1  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3   дол. США.

За січень – червень 2016 року   підприємствами району освоєно 44,5 млн.грн. капітальних інвестицій.     На кожного мешканця району припало 592,2  грн.  капітальних інвестицій.

 

Стан підготовки та впровадження найбільш важливих інвестиційних проектів  району:

– будівництво племрепродуктора ІІ порядку по виробництву інкубаційного яйця ПАТ Миронівський хлібопродукт». Коштористна вартість  проекту 1300 млн. грн. Початок реалізації проекту 2015 рік. Будівництво триває.

–  будівництво складу з холодильною камерою та навісом для техніки (ІІ черга) ТОВ «Черлис». Кошторисна вартість проекту 25 млн. грн. Початок реалізації проекту – ІІ квартал 2015 року. Введено в експлуатацію в ІІІ кварталі 2016 року.

– І черга мокопроводу ТОВ «Іскра». Кошторисна вартість проекту – 3 млн. грн. Початок реалізації проекту – серпень 2016 року, закінчення –  вересень 2016 року.

– Білозірська академія  футболу для дітей та юнацтва. Обсяг фінансування – 30 млн. грн.  Початок реалізації проекту 2016 рік.

 

 На 2016 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

–  «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи Черкаського району.

Даний проект пройшов усі погодження  і в 2016 році з державного бюджету було виділено 2768746 грн., для завершення реконструкції дошкільного навчального закладу «Веселка». 10% від необхідної суми, а саме 307639 грн., виділено Леськівською сільською радою.

–  капітальний ремонт недіючої групи ДНЗ в .с Білозір’я – затверджений державною комісією, обсяг фінансування з ДФРР – 305,451 тис.грн., з місцевого бюджету – 33,939 тс. грн.

–  будівництво модуля доочистки води для потреб ДНЗ «Дзвіночок» та потреб населення с. Свидівок, обсяг фінансування з ДФРР – 491,294 тис. грн., з місцевого бюджету – 54,588 тис. грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 398, ТП – 169, ТП – 414, ТП – 164, ТП – 415 по вулицях Гагаріна, Г. Майдану, Єдності, Дружби, Франка в с. Білозір’я Черкаського р-ну, передбачено – 356431,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 165 (вул. Чмиренка, вул. Кошового, вул. Мошляка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 398473,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 473 (вул. Черняховського, вул. Щорса, вул. Чмиренка, вул. Суворова) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 179124,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 580 (вул. Мошляка, вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 340768,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 167 ( вул. Чмиренка, вул Мошляка, вул. Перемоги) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 250678,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 174 ( вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 43564,00 грн.

– реконструкція частини будівлі комунальної власності за адресою: вул. Незалежності, 333 в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області з метою її перепрофілювання та використання відповідно до потреб об’єднаної територіальної громади передбачено – 1790461,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Білозірській ЗОШ І ст. за адресою: вул. Незалежності, 333, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 176420,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Ірдинській ЗОШ І-ІІІ ст. Білозірської сільської ради за адресою: вул. Гагаріна, 17, смт. Ірдинь Черкаського району, Черкаської області передбачено -307250,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в КЗ ЦПМСД за адресою: вул. Ткаченка, 35, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 94670,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Амбулаторії «Загальної практики-сімейної медицини» смт Ірдинь за адресою: вул. Пархоменка, 9, смт. Ірдинь Черкаського району Черкаської області передбачено – 147940,00 грн.

– капітальний ремонт топочної (встановлення піролізних котлів) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 698784,00 грн.

На 2017 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

– оновлення матеріально – технічної бази Комунального підприємства Білозірської сільської ради шляхом придбання техніки спеціального призначення  – передбачено – 546 950 грн.

– реконструкція каналізаційно – насосної станції № 2 с. Геронимівка – передбачено – 320 977 грн.

– капітальний ремонт частини нежитлового приміщення (стара школа) по Вул. Вернигори 25 с. Геронимівка – передбачено – 1 млн. 313 тис. 104 грн.

 

Підприємствами району в розвиток громад було вкладено:

–  с. Чорнявка – перераховано ТОВ « Бихайв» на придбання шкільного автобуса 490 тис. грн.

– с. Худяки – ТОВ «Маяк – Худяки» – придбано м’ячі для спортивної команди села на суму 4345 грн. Проведено співфінансування ремонту доріг  за кошти підприємства

– с. Руська Поляна – ТОВ «Зоря»  –  проведено ремонт доріг на суму 120 тис. грн.

с. Вергуни – СТОВ «Колос»  проведено ремонт дороги  Р -10 на суму 248 тис. грн.

с. Дубіївка – ДСВ «Україна»  збудовано дитячий майданчик на суму 42 тис. грн. згідно соціальної угоди

с. Тубільці – СТОВ «Пономар» придбано двері та вікна до дитячого садка на суму 10 тис. грн. згідно  соціальної угоди.

с. Будище – ДП «Перемога нова» проведено ремонт ДНЗ Струмочок» на суму 186 тис. грн.; проведено ремонт будинку культури на суму 329 тис. грн.; проведено ремонт ФАПу та закуплено меблі на суму 48 тс. грн.

с. Лозівок – ДП «Перемога Нова» пероведено ремонт ДНЗ «Сонечко» на суму 9,5 тис. грн.

с. Леськи – з районного бюджету виділено кошти на капітальний ремонт даху будинку культури в сумі 400 тис. грн.

Начальник управління

економіки райдержадміністрації                                      В.О. Гуня

16………………………………………………………………………….

http://goo.gl/WVfWAUКонкурс «Посилення правових
можливостей громад» від МФ «Відродження»

20.10.2016…………………………………………………………………………….

Засідання робочої групи комісії  УСПП

07.10.2016………………………………………………………………………………

Проблеми у сфері дорожнього господарства району завжди є в центрі уваги.

 Адже від того, як вирішуються проблеми даної галузі нзалежить життєдіяльність, соціальна стабільність та інвестиційна привабливість району.

На даний час районна влада спільно з органами місцевого самоврядування  прикладають всі зусилля для утримання дорожньої мережі в належному стані та займаються вирішенням питань благоустрою територій. Дієвим проявом такої співпраці є співфінансування дорожніх робіт.

З цією метою  09.09.2016 рішенням сесії Черкаської районної ради затверджено  «Програму фінансування ремонту доріг державного значення,  які проходять територію Черкаського району на 2016-2018 роки».

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на 2016 рік – 2,3млн. грн.
за рахунок коштів місцевих бюджетів, а саме:

 • кошти районного бюджету (включаючи субвенції сільських рад) 2 150,22 тис.грн.;
 • кошти Білозірської ОТГ 155,06 тис.грн.

         Вже виділено з сільських бюджетів коштів на загальну суму 276 906 грн. До цієї доброї справи вже долучилися Леськівська, Дубіївська, Думанецька, Мошнівська, Хутірська, Чорнявська сільські ради.

       Іншими сільськими радами та об’єднаною територіальною громадою району, заплановано провести найближчими днями чергові та позачергові сесії з вирішенням питання щодо виділення коштів під зазначену Програму.

     Заступник голови райдержадміністрації Петро Коренюк координує та постійно контролює процес проведення ремонту шляхів, неодноразово виїжджаючи на місця проведення ремонтних робіт.

       – Ми зробимо все,  щоб дорогами і  вулицями  було не лише безпечно, а й приємно їздити. – наголошує керівник районної влади.

03.10.2016……………………………………………………………………………….

Міжнародний форум із питань медичного туризму

Основною метою проведення форуму є: налагодження взаємодії медичного, страхового, дипломатичного, туристичного сегменту між собою і державними органами влади. Аудиторією форуму буде: медичний, страховий, військовий, дипломатичний, туристичний і державний сектор. Завданням організаторів буде: організація заходів, налагодження контактів серед медичного, туристичного та державного секторів, координація страхового сектора, консультаційні послуги з фінансових і юридичних питань.
У зв’язку із цим, 17-18 березня 2016 року у місті Львові проведено Міжнародну конференцію із медичного туризму. Протягом цих двох днів конференцію відвідало 100 учасників. В роботі зазначеного заходу взяли участь: помічник заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України VIII скликання; Президент Асоціації ортодонтів України Дрогомирецька Мирослава Степанівна; Головний операційний директор COO «NeXeN Group» Global Health and Medical Tourism & EXPO Олена Гарвардт; представники: готелів «НТОН» та «Волтер» Кологіна Ірина Ігорівна та Терешко Володимир Федорович; готелю «Mirotel Resort & Spa», ЛКП «Lviv Convention Bureau», представник КУ КОР «Київський обласний центр розвитку туризму» Данилець Вікторія; Посольства Республіки Білорусь в Україні Ковальова Ольга Іванівна; Львівської обласної клінічної лікарні; готелю «Кавалер»; Посольства Республіки Болгарія в Україні санаторіїв «Теплиця» та «Боржава»; науковці із питань туризму Закарпатської області; Янишевська Віолетта Володимирівна Президент Української Асоціації медичного туризму.
Отже, звертаємося до Вас всіх кому небайдуже та готовий разом з нами напрацювати, організувати і провести Міжнародний форум із медичного туризму, а саме: 1)місце проведення пропонується: м. Львів,
м. Трускавець, м. Тернопіль, м. Ужгород; 2)програму заходу;
3)фінансування зазначеного форуму; 4)опрацювання секцій із залученням фахівців та спікерів до цього заходу; 5)Дата заходу пропонується 17-18 листопада 2016 року.
Проведення Міжнародного форуму із медичного туризму у листопаді 2016 року має на меті об’єднати ідеї туристичних операторів, представників медичної галузі та експертів із можливостями, знаннями та досвідом туристичної галузі задля успішної реалізації туристичної індустрії та політики, як в Україні, так і за кордоном. Ваша підтримка у проведені форуму – це чудова можливість долучитися до оновленої медичної туристичної складової бізнесу в Україні та сприяти залученню інвестицій.
Долучайтесь, співпрацюємо разом та робимо все можливе для чудового проведення зазначеного заходу.

15.09.2016…………………………………………………………………………………

ПРОМИСЛОВІСТЬ

Обсяг реалізованої промислової продукції за січень-червень 2016 року становив 990,329 млн.грн. У розрахунку на 1 жителя району реалізованопромисловоїпродукції на суму 13061,8  грн.

  ТРАНСПОРТ

За січень-липень 2016 року послугами автомобільного транспорту скористалися 702,9 тис. пасажирів, що становить 87,8 % до відповідного періоду 2015 року. Пасажирооборот становив 35,6 млн. пас.км., що склало 63,2% до відповідного періоду 2015 року.

Перевезено 106,7 тис.т. вантажів, вантажооборот склав 36,4 млн.ткм.

ПОСЛУГИ

У ІІ кварталі 2016 року підприємствами району реалізованопослуг
на суму 206454,9  тис. грн.

Обсяг послуг, реалізованих населенню склав 4388,5 тис. грн.

Частка послуг, реалізованих населенню у загальному обсязі, становила 2,1 %.

ІНОЗЕМНІ ІНВЕСТИЦІЇ

Обсяг прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу), внесених в економіку району, станом на 01.07.2016 становив 193,06 млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2567,3 дол. США.

12.09.2016……………………………………………………………..

В районі проводиться робота щодо організації пасажирських перевезень. В Черкаському районі задіяно 112 автобусів, які  виконують щоденно 441 оборотний рейс на 41 приміському автобусному маршруті загального користування.

В населених пунктах Черкаського району наявно 220 автобусних зупинок громадського транспорту.

..05.09.2016……………………………………………………………..

Гранти

 

IDP Business Space анонсує новий набір резидентів

Перший соціальний бізнес простір у Харкові IDP Business Space анонсує новий набір резидентів. >>>>

Грантовий конкурс для ГО «Громадськість за проєвропейські зміни» від ІЕД та Європейської правди

Задля підтримки імплементації Угоди про асоціацію, суттєвого посилення ролі громадянського суспільства у просуванні проєвропейських реформ Інститут економічних досліджень та політичних консультацій і Європейська правда оголошують постійний конкурс грантів для ГО: «Громадськість за проєвропейські зміни». Конкурс проводиться у рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні».  >>>>

Постійний конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні» від ІЕД та Європейської правди

Задля підтримки імплементації Угоди про асоціацію, суттєвого посилення ролі громадянського суспільства у просуванні проєвропейських реформ Інститут економічних досліджень та політичних консультацій та Європейська правда оголошують постійний конкурс грантів «ЗМІ за проєвропейські зміни в Україні». Конкурс проводиться у рамках проекту «Просування реформ в регіони», який фінансується Європейським Союзом в рамках програми «Підтримка громадянського суспільства в Україні». >>>>

Міні-гранти для реалізації проектів з висвітлення кримської проблематики

Міжнародна організація «Інститут висвітлення війни і миру» запрошує представників громадських організацій та ЗМІ кримського походження взяти участь в конкурсі на отримання міні-грантів для реалізації журналістських проектів. >>>>

Премія за визначну діяльність у сфері гуманітарної допомоги від AidEx

Премія «AidEx Humanitarian Hero of the Year Award» має на меті винагородити особистостей за визначну діяльність у сфері гуманітарної допомоги. На участь у конкурсі можна висувати свою кандидатуру або кандидатури ваших колег, друзів тощо. Останній день подання – 9 вересня 2016 року (далі – англ.).  >>>>

Проект зі створення клубів «Юні лісові рейнджери» для навчальних закладів Західної України

БФ « Центр громадських ініціатив» у рамках реалізації проекту «Юні лісові рейнджери», що фінансується US Forest Service International Programs (Міжнародні програми Лісової Служби США) оголошує конкурс серед навчальних закладів Західної України. >>>>

Грантовий конкурс «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність»

У рамках програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародний фонд «Відродження» оголошує конкурс «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність». Останній день подання – 5 вересня 2016 року.  >>>>

Глобальний конкурс бізнес-планів від ЮНІДО

Глобальний конкурс бізнес-планів Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку спрямований на стимулювання та розкриття духу підприємництва та інновацій серед майбутніх і діючих підприємців, віком від 18-35 років. Останній день подання – 23 вересня 2016 року (далі – англ.).  >>>>

ГУРТ 13 можливостей знайти підтримку для розвитку ваших ідей

ГУРТ інформує вас про актуальні можливості фінансування для проектної діяльності ваших громадських організацій та ініціатив, а також для започаткування власної справи та вдосконалення роботи шкіл та державних установ. Добірка містить корисні варіанти для тих, кому для реалізації ідеї може бути недостатньо лише фінансування.  >>>>

Стипендія для участі у тренінговому курсі з європейської інтеграції (Німеччина)

Тренінгова програма сприятиме активній участі в громадському процесі прийняття рішень та представлення інтересів усіх верств суспільства; створення мережі контактів громадських діячів та організацій. >>>>

Програма Scholar Group Projects-2016/2017 у Центрі вивчення демократії (Київ)

Центр вивчення демократії сприяє розвитку молодих фахівців у науковій, соціальній та економічній галузях (далі – англ.). >>>>

Програма Research Projects-2016-2017 у Центрі вивчення демократії (Київ)

Центр вивчення демократії при Європейсько-Українському Центрі Молодіжної Політики оголошує набір на програму Research Projects 2016/2017 (далі – англ.). >>>>

Партнерства проти безкарності: фінансова та адвокаційна підтримка ініціатив від Freedom House

Freedom House запрошує подавати заявки на фінансування та технічну підтримку протягом одного року громадські організації та ініціативи, спрямовані на боротьбу з корупцією, захист прав людини та притягнення до відповідальності за порушення в Україні за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. Останній день подання – 14 вересня 2016 року.  >>>>

Дослідницькі стипендії від Гарвардського університету, США

Програма з підтримки молодих науковців Academy Scholars Program надає стипендії на проведення дослідження у Гарвардському університеті, США, у сфері соціальних наук, включаючи право та історію. Стипендії покривають усі витрати дослідників (далі – англ.). >>>>

Гранти на здійснення моніторингу закупівель за допомогою модулю аналітики PROZORRO

TI Ukraine оголошує конкурс малих грантів на здійснення моніторингу закупівель за допомогою модулю аналітики PROZORRO. Метою конкурсу є підтримка регіональних моніторингових громадських ініціатив, спрямованих на підвищення ефективності та доброчесності замовників. >>>>

Стипендіальна програма «Gaude Polonia» для митців і перекладачів польської літератури

Національний Центр Культури у Варшаві оголошує конкурс на отримання піврічної стипендії у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «GAUDE POLONIA». Програма «Gaude Polonia» призначена для молодих митців і перекладачів польської літератури з країн Центрально-Східної Європи. >>>>

Британські урядові стипендії Чівнінґ у 2017-2018 навчальному році

Прийом заявок на стипендіальну програму Chevening 2017-2018 розпочався. Якщо ви хочете приєднатися до світової мережі успішних та впливових майбутніх лідерів, поки отримуватимете освіту у Великій Британії, ознайомтеся з правилами і вимогами та подавайтеся до 8 листопада 2016 року. >>>>

Дослідницька стипендія від Інституту Кеннана у Вашингтоні

Інститут Кеннана оголосив про дослідницьку стипендію у Вашингтоні. Останній день подання – 1 вересня 2016 року.  >>>>

Гранти у рамках проекту «Регіональні голоси – Створюємо мости для демократії»

Інститут з міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (далі DVV International) розпочинає прийом заявок на участь у проекті «Регіональні голоси – Створюємо мости для демократії». До участі запрошуються громадські організації Львівської, Київської, Миколаївської, Харківської та Сумської областей. Проект здійснюється за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та охоплює 9 областей України.

Грант Ради Європи на проведення моніторингу імплементації закону щодо запобігання корупції

Проект Ради Європи «Реформа виборчої практики в Україні» оголошує конкурс на надання гранту для проектів національних громадських організацій, спрямованих на проведення моніторингу імплементації Закону України № 731 – VIII від 8 жовтня 2015 року. >>>>

Конкурс на одержання грантів «Нарощування цифрового потенціалу громадянського суспільства»

Посольство Сполучених Штатів Америки запрошує українські неурядові організації (НУО) й незалежні засоби масової інформації – в тому числі друковані, радіо, телевізійні та електронні медіа – подавати проектні пропозиції з подальшого розвитку свободи інформації через соціальні медіа, підтримки розвитку й координації незалежних блогерів і/або сприяння цифровому розвиткові й нарощуванню цифрового потенціалу громадянського суспільства в Україні. >>>>

Конкурс з локалізації національного плану дій на виконання Резолюції РБ ООН

Український жіночий фонд оголошує конкурс для жіночих громадських організацій з локалізації національного плану дій на виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325. Максимальний розмір гранту – 175 000 грн. Тривалість проекту – 10 місяців.  >>>>

Гранти для роботодавців від БФ «Карітас України»

БФ «Карітас України» розпочинає прийом заявок на участь у проекті «Створення робочих місць для нового життя. Гранти для роботодавців».  >>>>

Набір української делегації у проект уряду Японії «Корабель молодих лідерів світу»

Уряд Японії запрошує представників громадських організацій долучитися до проекту, в якому візьмуть участь 120 учасників з Японії та 120 учасників з інших країн (по 12 учасників від кожної країни). Молодіжна делегація України буде складатись з 12 осіб (6 чоловіків та 6 жінок). Останній день подання – 20 серпня 2016 року.  >>>>

ГУРТ 10 грантів для започаткування та реалізації ваших проектів

ГУРТ інформує вас про актуальні можливості фінансування для проектної діяльності ваших громадських організацій та ініціатив, а також для започаткування власної справи. Представники різних областей України можуть знайти нові способи підтримки ромів та внутрішньо переміщених осіб, відновлення соціальної інфраструктури, збереження довкілля, відкриття власної справи, ефективної взаємодії молоді та самоорганізації населення.  >>>>

Конкурс мікропроектів «Сильна Громада»

Українська Галицька Асамблея в рамках Програми «Сильна Громада» проводить конкурс мікропроектів для громадських і благодійних організацій, органів самоорганізації населення та їх коаліцій, мереж, неформальних об’єднань та ініціативних груп мешканців Львівщини, Тернопільщини та Івано-Франківщини. >>>>

Конкурс для громад Донецької та Луганської областей на отримання грантів

Міжнародна організація з міграції оголошує конкурс для громад Донецької та Луганської областей на отримання грантів для підтримки заходів соціального спрямування (до 10 000 доларів США) та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури (до 30 000 доларів США). >>>>

Стипендії від Центру вивчення міжнародних відносин та розвитку (Іспанія)

Центр вивчення міжнародних відносин та розвитку (CIDOB) запрошує подавати заявки для участі у піврічному дослідженні у Барселоні (далі – англ.). >>>>

БО «БФ «Карітас Краматорськ» відкриває програму з надання бізнес-грантів

Благодійний фонд «Карітас Краматорськ» відкриває програму з видачі бізнес-грантів для переселенців і місцевого населення, яке постраждало від конфлікту, на підтримку ініціатив мікро-бізнесу (дрібна торгівля, послуги невеликого масштабу, або дрібне виробництво). >>>>

02.09.2016……………………………………………………………….

А як у сусіда?

Олександра Шереметьєва: «Люди, як комахи, є бджоли, а є мухи – навчіться з усіма працювати»

Аби створити успішну громаду, треба володіти неабиякими управлінськими здібностями та тримати в лещатах усіх підлеглих. Користуючись таким принципом, керує своєю громадою відома на всю Україну Олександра Шереметьєва. Мабуть, тамтешні села просто зникли б, та вона взяла все у свої руки. В Омельницькій об’єднаній територіальній громаді Кременчуцького району наші кореспонденти побували в Омельнику, Запсіллі та П’ятихатках.

 • Основною мотивацією для створення процвітаючої громади повинна бути любов до своєї маленької батьківщини. А найскладніше – змінити світогляд людей. Ніхто не приїде до нас в Україну створювати нову державу. Усе в наших руках, – переконана Олександра Іванівна.

Вона стверджує, що об’єднання не треба боятися, тим більше зволікати. Прийшов час бігти. Скористатися інструментом добровільного об’єднання з кількома місцевими громадами для того, щоб стати успішними і зробити рішучий крок заради майбутнього своїх дітей, нескладно. Основне завдання керівників громад –чути людей і виконувати прийняті спільно рішення.

 • Це означає дотримувати слова. Усе треба вирішувати з людьми, тоді така влада буде їм потрібна. А ще громади – це інструмент для максимального наближення послуг до людей та створення можливостей для самореалізації кожного, – додає голова ОТГ.

Робота кипить

Олександра Шереметьєва зуміла направити управлінський потенціал у правильне русло і отримала бажані результати. Омельницька ОТГ функціонує вже півроку. Вона об’єднує 20 невеличких сіл, населення яких становить близько 6 тисяч, а площа 109 км2. Сьогодні тут досягли неабияких успіхів. Певні зрушення видно, як тільки в’їжджаєш на територію. Повним ходом іде ремонт у будинку культури. Там уже облаштували три кімнати. Незабаром їх обладнають усім необхідним. Люди працюватимуть у комфортних умовах. Переступивши поріг сільської ради, ми побачили, що й тут не сидять на місці. Завершується ремонт адмінприміщення. Залишилося привести в порядок кабінет керівника.

 • Свій кабінет я ремонтую в останню чергу. Спочатку обладнали інші кабінети, щоб людям було комфортно тут знаходитися, щоб вони відчували повагу до себе, – каже Олександра Іванівна.

Також тут відремонтували касу, аби жителі могли отримувати послуги на місці. Обладнають в сільській раді кімнату депутатів, де проводитиметься відеозйомка. Місцеві жителі зможуть передивлятися засідання виконкому та сесії в режимі он-лайн. Вони будуть викладені на сайті, над яким уже працює особа, що відповідає за роботу з громадськістю та ЗМІ.

Усі тут трудяться, як бджілки, а Олександра Іванівна, звісно, контролює цей процес. Команда, що прокладає шлях до створення успішної громади, складається з 36 осіб. Переважно це молодь, середній вік яких становить 35 років. Голова громади дуже цим задоволена:

 • Я рада, що працюю з молодими людьми. У мене працюють люди від 21 до 40 років. У молоді інші підходи до вирішення питань. У них усе цікавіше, яскравіше. Вони постійно прагнуть до кращого.

Проходить ремонт будинку культури і в Запсіллі, а в П’ятихатках він уже як новий. Докладено чимало зусиль, для того, щоб людям приємно було туди ходити.

У Омельницькому садочку з ініціативи батьків відремонтували каналізацію. Тепер готуються ремонтувати дах, затрати на який становлять близько 1 млн грн. Взагалі у громаді 4 дитсадки, жоден з них не закрили, коли утворилося об’єднання. Мало того, ці заклади процвітають. Таких яскравих ДНЗ нам ще бачити не доводилося.

У с. Щербаки обладнали сучасний ФАП і вже виділили 388 тисяч, аби відремонтувати такий заклад у Запсіллі.

Гарний великий стадіон з’явився в П’ятихатках завдяки громадській організації «Мегаспорт». Тепер молоді є де поганяти м’яча, а для малечі встановили невеликий спортивний майданчик.

«Освоїти кошти – складне завдання, але воно того варте»

Олександра Іванівна разом з командою чітко йде по програмно-цільовому методу формування бюджету. Покроково вона створює успішну ОТГ.

 • Спочатку я була проти об’єднання. А тоді порахувала: до об’єднання чотири населені пункти мали бюджет 4,2 млн.грн, а опісля – 17,9 млн грн. плюс 4,9 млн грн. субвенції від держави. То чому б і ні? Освоїти кошти – складне завдання, але воно того варте, – каже вона.

У 2010 р. завдяки ГО «Ісар-єднання» було створено Благодійний Фонд «Фонд громади Омельника». Його метою став лікбез працівників сільських рад по написанню бюджетів та проектів на міні-гранти, навчали визначати, що таке мета, місія, візія, завдання. З працівниками проводили роботу кращі тренери зі світовими іменами: Руслан Краплич, Олександр Волошинський, Василь Кашевський, Віктор Бобиренко, Галина Киященко, Ірина Маноха та ін. У кожній громаді вони підготували осередок ініціативних людей, які жадали змін. І коли прийшов час утворити об’єднану територіальну громаду, то Омельник і навколишні села були до цього готові.

 • З об’єднанням проблем не було. Вони з’явилися потім, – коментує вищесказане Олександра Шереметьєва.

Зараз усі, хто був сільськими головами, стали старостами. Вони ж і заступники керівника громади. Поки були головами, звикли бути самостійними, а тепер підконтрольні. Коли були керівниками – відповідали за все, стали старостами – вирішили, що їхні повноваження зменшилися. Хоча насправді, як раніше керував селом, так і зараз керуєш. Тепер на них лягла відповідальність по написанню проектів. Кожній громаді виділяються кошти, а вона повинна вирішити, на що їх витратити. Нема проекту – немає грошей. Немає грошей – село не розвивається. Тож відповідальність за те, чи процвітатиме населений пункт, чи він занепаде, лежить на старостах. Але це тимчасові «притирки», поки запрацює механізм.

Як усе починалося?

 • Спочатку відбулася зустріч сільських голів. Потім ми зустрілися з кожним колективом окремо. Ми обговорили, як будемо працювати в майбутньому. Відбулися вибори керівника громади, участь у яких взяли усі сільські голови. Далі ми провели зустріч з населенням усіх територій та розробили план соціально-економічного розвитку нашої громади. З того часу діємо, – розповідає Олександра Іванівна.

Відразу сформована команда розробила вісім проектів, з яких у вищі інстанції пройшло два: «Будівництво системи водопостачання й водовідведення в Омельнику», на реалізацію якого витратили 3 млн грн, та «Застосування енергоощадних технологій при відновленні вуличного освітлення в с. Рокитне». Наразі сільська рада має 19 програм,  які  мають фінансову забезпеченість.

Сьогодні чимало сільських рад проти об’єднання, бо хочуть залишитися незалежними. Та, мабуть, у цьому більше плюсів, а ніж недоліків. У кожній сільській раді Омельницької ОТГ створений відділ розвитку внутрішніх територіальних громад, де працює староста, землеупорядник та адміністратор. Проводить роботу ЦНАП (центр надання адміністративних послуг). Є фінансовий відділ, який розробляє бюджет та затверджує його в ОДА. Працює в сільській раді енергоменеджер, що слідкує за використанням теплової та електроенергії, газу, водопостачання, та міграційна служба. Створено відділ доходів. На кожного платника податків заведено справу і контролюється сплата. У перспективі створити управління соціального захисту. Якщо виникають питання – кожного понеділка можна прийти на прийом до голови і обговорити їх. Усі працівники сільських рад залишилися на своїх місцях, нікого не звільнено, адже, як каже Олександра Іванівна, це люди з досвідом, ними кидатися не можна. Хоча їхні обов’язки тепер змінилися, і вони ще не зовсім готові брати на себе відповідальність. Наприклад, секретар, який звик друкувати людям довідки, сьогодні в ролі адміністратора повинен готувати якісні рішення, оприлюднювати їх, вчасно робити протоколи, працювати з комісіями. Олександра Іванівна зізнається:

 • Змінити мисленнялюдей важко, але ми на шляху до цього. Зараз народ вносить пропозиції по партиципаторному бюджетуванню, проектні пропозиції з розрахунками, проводить SWOT-аналіз ситуацій. Те, що процвітатиме лише центр, а інші села занепадатимуть – це міф. Кошти ми розділяємо на всі території, поділивши їх на кількість жителів. Таким чином визначили, кому скільки дати, і все, менше вони не отримають. Але держава допомагатиме нам тільки впродовж трьох років, а далі ОТГ повинна жити самостійно. Наразі ми не закрили жодної школи, жодного садочка чи ФАПу, та щоб утримувати їх і надалі, треба створити інвестиційну стратегію. По-іншому не вийде.

«Головне в освіті не вікна замінити, а її якість»

Нині Омельницький аграрний ліцей та Рокитнянська ЗОШ – на балансі громади. Місцева влада вкладає все, що можна, у їхній розвиток.

 • Головне в освіті не вікна замінити, а її якість. Ми написали проект про забезпеченню шкіл та ДНЗ інтерактивними дошками, так як доступ до Інтернету давно існує, аби учні мали більше можливостей отримувати знання та відчували себе конкурентно спроможними на ринку отримання вищої освіти та на ринку праці. Утримуємо танцювальний колектив, щоб діти розвивалися, брали участь у конкурсах та заходах. А якими враженими та задоволеними повернулися наші учні з обласного конкурсу «Кращий читач року»! Вони – наше майбутнє і треба розвивати їхню духовність. Те, що посіяне в дитячих душах, звідти ніде вже не дінеться, – каже Олександра Іванівна.

Сьогодні існує стипендія Омельницької сільської ради: по 200 грн учням, що закінчили навчальний рік на «відмінно». Грошовою премією хочуть наділити і вчителів, які підготували переможців олімпіад та конкурсу-захисту наукових робіт в МАН. Кожна школа має по автобусу для підвозу дітей.

Відкривають амбулаторію та Будинок захищеної старості

Староста с. Демидівка Андрій Пиріг теж має чим похвалитися. У селі знаходиться єдиний в районі пам’ятник Тарасу Шевченку, один із кращих будинків культури та базове господарство «Агрофірма ім.. Т.Г. Шевченка». Також тут розташований один із чотирьох садочків, що є в громаді.

 • У майбутньому плануємо створити в Демидівці Будинок захищеної старості. У початковій школі, яку маємо в селі, відведемо місце для садочка, а його теперішнє приміщення обладнаємо під будинок пристарілих. Уже отримали експертизу й подали заявку на його реконструкцію. Також маємо проекти по освітленню та по ремонту покрівлі в будинку культури, – каже він.

Добре йдуть справи і в Рокитному. Тут уже обладнали вуличне освітлення, збираються ремонтувати водогін. Подали проект по освітленню в с. Щербаки, яке знаходиться «під опікою» Рокитнянської сільської ради. Незабаром тут відкриється амбулаторія, а в тому ж с. Щербаки обладнали житлову будівлю під приміщення з надання адміністративно-побутових послуг населенню. Тут буде кімната лікаря, який зможе обслуговувати місцевих жителів, можливо, бібліотека чи щось іще. Відкрили ЦНАП.

 • І все це тільки завдяки тому, що об’єдналися в громаду, – каже староста с. Рокитне Олена Лагай. – Тепер ми маємо більше можливостей та надходжень для реалізації ідей. Ремонтуємо дороги, утримуємо школу, розробляємо та втілюємо в життя проекти. Це той позитив, який ми отримали від об’єднання в Омельницьку територіальну громаду, і тепер я точно знаю, що об’єднуватися було варто.

Найбільша загроза – політична кон’юнктура

 • Прийде до влади хтось інший і скаже, що децентралізація – це шлях в нікуди, і все. Вийде, що зусилля, розум і енергію вклали у ніщо. Важко сформувати людину команди. Кадрове питання – складне. Люди, як комахи: є бджоли, а є мухи. Мухи завжди всім незадоволені, бджоли несуть позитив, створюють щось нове. На жаль, у природі є і ті, й ті, і з ними треба працювати. Та найголовніше те, що ми повинні любити своє село, малу батьківщину, працювати на майбутнє, направити сили на об’єднання громади, – переконана Олександра Шереметьєва.

фото 1 фото 2

30.08.2016……………………………………………………………….

Найкращий спосіб заощадити на енергоносіях та комунальних платежах – провести комплексну термомодернізацію будинку

Майже вдвічі зменшити рахунки за комунальні послуги допоможе комплекс енергоефективних заходів: встановлення індивідуального теплового пункту, вузлів обліку, повне утеплення будинку. І сьогодні держава надає населенню на ці цілі безпрецедентну грошову допомогу. Нею скористалося вже понад 340 ОСББ з різних регіонів країни. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, коментуючи дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.

Сергій Савчук підкреслив, що запорука досягнення значної економії – це правильний підхід до проведення заходів з енергоефективності. Так, перш ніж, замінити вікна та утеплити стіни, варто встановити індивідуальний тепловий пункт (ІТП), регулятор теплового потоку та лічильник тепла.

“Крім того, найпоширеніша та небезпечна помилка, яку потрібно уникати, – це «клаптикове» утеплення багатоповерхівки. Цього не можна робити, адже призведе до появи тріщин, затікання води, плісняви, руйнування і ви не отримаєте очікуваної економії тепла. Особливо шкідливе «клаптикове» утеплення на панельних будинках”, – поінформував Голова та зазначив, що потрібно проводити утеплення не окремих квартир, а всієї будівлі одночасно.

“Одна з найуспішніших історій утеплення – це Луцьке ОСББ “Явір – 2011”, яке скористалося нашою програмою, облаштувало ІТП та провело  комплексну термомодернізацію будинку, залучивши 2 млн грн. З них 40% відшкодувало Держенергоефективності, а відсотки за кредитом – Луцька міська рада. У результаті проведеної модернізації витрати на опалення для мешканців будинку зменшилися у 2,2 рази“, – нагадав С.Савчук.

За його словами, таких історій чимало і з часом їх буде все більше. Про це свідчить всезростаючий попит на програму. За останній тиждень її учасниками стали ще 5 ОСББ, які залучили 453 тис. грн. на енергоефективні заходи. Загалом, Урядовою допомогою скористалося вже 341 ОСББ, освоївши разом майже 34 млн грн. на утеплення.

Нагадуємо, що за умовами Урядовою програми з енергоефективності мешканці багатоповерхівок, які об’єднались в ОСББ, отримують з держбюджету відшкодування 40% суми “теплого” кредиту. Якщо серед членів ОСББ є отримувачі субсидій, то компенсація буде значно більшою. Окрім державної, додаткову допомогу на утеплення можна одержати ще й від органів місцевого самоврядування. Таким чином, ОСББ може придбати необхідне енергоефективне обладнання чи матеріали майже за половину їхньої ринкової ціни.

Довідково:

З питань участі в Урядовій програмі з енергоефективності звертайтеся до Call-центру при Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua, energoefect2@saee.gov.ua, energoefect3@saee.gov.ua.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

Держенергоефективності

29.08.2016…………………………………………………………………

УВАГА! З 01.08.2016 вводиться в дію Закон “Про публічні державні закупівлі” для всіх замовників.

   Відповідно до закону “Про публічні державні закупівлі”, система електронних закупівель буде поширюватися в два етапи: з 1 квітня – для центральних органів влади, з 1 серпня – для інших замовників. Закон передбачає поширення системи електронних закупівель на базі платформи Prozorro на весь масив державних тендерів, вартість яких перевищує 200 тисяч гривень для товарних закупівель або 1,5 мільйона гривень для замовлення робіт.

На даний час, виконавчий комітет міської ради активно проводить підготовчу роботу до впровадження системи електронних закупівель. За ініціативи Миргородської міської ради, було проведено навчання всіх представників бюджетних установ та комунальних підприємств, що мають відношення до здійснення закупівель за державні кошти, Полтавською торгово-промисловою палатою на семінарі-тренінгу “Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні”.

Наразі представники бюджетних установ реєструються та вчаться працювати в системі електронних закупівель ProZorro у тестовому режимі.

Закон України “Про публічні закупівлі” введено в дію з 1 квітня 2016 року – для центральних органів виконавчої влади та замовників, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання та з 1 серпня 2016 року – для всіх замовників. Отже, керуватися його нормами, що регламентовані ст. 2 “Сфера застосування закону” щодо можливості використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальників товарів чи надавачів послуг або виконавців робіт буде доречно з моменту введення вищевказаного закону в дію безпосередньо для замовників.

Розуміючи важливість переходу виключно на електронну систему закупівель, з метою забезпечення максимальної ефективності використання та економії бюджетних витрат, розширення добросовісної конкуренції, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівлі товарів, робіт та послуг за кошти міського бюджету, влада найбільш зацікавлена у якнайшвидшому переході на он-лайн закупівлі.

Запрошуємо всіх місцевих виробників та постачальників товарів і послуг не залишатися осторонь державних ініціатив та залучитися до впровадження електронної системи закупівель ProZorro!

Це допоможе Вам розширити ринки збуту та отримати нові перспективи розвитку діяльності.

22.08.2016…………………………………………………………………..

Про уповноваження державного підприємства «СЕТАМ» на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів

   Відповідно до статті 62 Закону України «Про виконавче провадження» та з метою удосконалення процедури реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, уповноважити державне підприємство «СЕТАМ» на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній, організацію та проведення електронних торгів, виконання інших функцій ( наказ Міністерства юстиції України від 02.10.2015 № 1885/5 «Про реалізацію арештованого майна шляхом проведення електронних торгів» , зареєстрований в Міністерстві  юстиції України 06 жовтня 2015 року за № 1200/27645) уповноважити державне підприємство «СЕТАМ» на здійснення заходів із супроводження програмного забезпечення системи електронних торгів, технологічного забезпечення, збереження та захисту даних, що містяться у ній, організацію та проведення електронних торгів, виконання інших функцій, передбачених Тимчасовим порядком реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 16 квітня 2014 року № 656/5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16 квітня 2014 року за № 427/25204 (зі змінами) (далі – Порядок).Арештоване майно, передане на реалізацію відповідно до вимог  Порядку, до набрання чинності цим наказом, продовжує реалізовуватись державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України до 23 жовтня 2015 року включно.Державному підприємству «Інформаційний центр» до 25 жовтня 2015 року передати права адміністрування системи електронних торгів державному підприємству «СЕТАМ».

16.06.2016………………………………………………………………………………………..

Інформуємо, що 13-14 вересня 2016 року компанія “Бізнес-Форум”
проводить в м. Києві “І Міжнародну виставку технологій та обладнання для
збору та переробки твердих відходів “Поводження з відходами 2016”
(w\vw.wm-expo.com). Програма виставки додається.
• У виставці беруть участь провідні закордонні постачальники технологій
і обладнання для поводження з відходами, потенційні інвестори, українські
оператори ринку, фінансові структури.
Враховуючи актуальність питання у сфері поводження з відходами
в області, відсутності сміттєсортувальних лінії, необхідності у впровадженні
роздільного збирання корисних компонентів побутових відходів від населення,
потребі у спецтехніці (контейнерах, сміттєвозах тощо), для підтримання заходу
та взяття у ньому участі, просимо опрацювати дане питання і повідомити про
проведення заходу зацікавлені підприємства, установи та організації, які
здійснюють діяльність у сфері поводження з твердими побутовими відходами.
Детальну інформацію з організаційних питань проведення виставки
можна отримати у контактних осіб оргкомітету за тел. (38056) 794-33-94,
(067) 7468547, (098) 3729718, e-mail: S.Radionova@b-forum.com

03.08.2016…………………………………………………………………………………………………………………

Проводиться обговорення..

Програма_дороги    

Додатки до Програми

Положення про райвідділення ВАССР

22.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………….

Запровадити нові види опалення у закладах освіти

На цьому наголошує перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль та закликає керівників районів і міст області активніше працювати над переведенням навчальних установ з газового опалення на альтернативні джерела.

– Наразі мережа освітніх закладів активно готується до нового навчального року, – каже Віталій Володимирович. – Маємо потурбуватися про те, аби діти під час навчального процесу відчували себе комфортно. Наразі в закладах освіти проводять ремонти, зокрема й теплової мережі устаткування, здають на повірку метрологічне обладнання котелень. Відсотків на 55 роботи вже зроблено й активно продовжуються.

Віталій Володимирович повідомив, що цьогоріч заплановано перевести на альтернативні джерела опалення 16 навчальних закладів. Це дозволить зекономити близько 800 тис. куб. м природного газу.

Водночас начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський інформує, що на сьогодні вже виконано капітальні ремонти 16 автономних котелень, введено в експлуатацію 2 – з монтажем нових енергоефективних котлів. Також капітально відремонтовано внутрішні системи опалення у 18 навчальних закладах, дахи і покрівлі 19 освітніх установ. У 22 закладах виконано ремонти, реконструкцію, заміну інженерних (електричних, водопровідно-каналізаційних) мереж, у тому числі виконано капремонт 7 внутрішніх туалетів.У більш, ніж сотні закладів виконано часткову заміну понад 450 віконних блоків на металопластикові.

У той же час перший заступник звертає увагу на розрахунки установ за оплату спожитих енергоносіїв. Цьогоріч через заборгованість виникали непорозуміння з газопостачальним підприємством, в результаті відбувались перебої з опаленням, зниження температурного режиму в класах.

– Аби уникнути таких випадків у новому опалювальному сезоні, – зазначає Віталій Коваль, – райони й міста області мають вчасно оформити договори з газотранспортною компанією й відповідно отримати ліміти на газ.

Зауважимо, за новими умовами газопостачання, що запроваджені з 1 січня, газ надаватиметься тим установам, які одержали ліміти від «Черкасигазу». Натомість їх отримують ті з організацій, які підписали договори з газотранспортною компанією. Для цього установи мають ліквідувати існуючу заборгованість, якщо така є.

12.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………….

ProZorro – електронна система публічних закупівель яка прийшла на зміну паперовим держтендерам . Перехід на систему ProZorro  відбувається у два етапи: з 1 квітня 2016 року всі свої закупівлі у систему ProZorro перевели центральні органи виконавчої влади й великі держпідприємства, а з 1 серпня 2016 року використання електронної системи стане обов’язковим для решти державних замовників.

У Черкаському районі наразі ведеться активна підготовка до повного переходу на ProZorro.

Зокрема, 04.03.2016 представники Черкаської обласної державної адміністрації проводили семінар-навчання для представників тендерних комітетів та уповноважених осіб замовників. Установами району вже проведено роботу щодо реєстрації у цій системі та проведенні закупівель. Так  ЦРЛ с.Ч.Слобода з 19 квітня 2016 року  заключено договір з ТОВ „ІТ КОНТРАКТ” скринька „Public bid”. Подано оголошення № UA-2016-06-16-000220-С (текстильні вироби). Аукціон відбувся 30.06.2016 в 12-32 год.. Перемогло в торгах ТОВ „ТКС ПРОМ”. Договір в стані підписання. КЗ «Черкаський районний центр ПМСД» зареєстрований 10.03.2016р. на електронному торгівельному майданчику e-tender.biz  та знаходиться на даний час в  режимі реальних закупівель. Договір про використання системи електронних закупівель Е-Тендер  з ТОВ «Е-Тендер» підписаний. Станом на 08.07.2016 проводитися відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» допорогова закупівля на електронному торгівельному майданчику e-tender.biz  туберкуліну.13.07.2016р. відбудеться  електронний аукціон. Черкаська районна лікарня с. Мошни зареєстрована на платформі Public BID. Договори  поки що не заключали. Відділ культури і туризму райдержадміністрації зареєстрований в електронній системі Prozorro та перебуває в режимі навчання на майданчику e-tender; закупівля товарів вартістю більше, ніж на 20 тис. грн., до 01.08.2016 не запланована; повне запровадження системи електронних закупівель Prozorro відбудеться з 01 серпня 2016 року згідно із Законом України №922-VIII «Про публічні закупівлі». Для проведення електронних закупівель товарів із використанням системи  ProZorro  відділ освіти райдержадміністрації  зареєструвався на торговельному  майданчику Е-tender.biz.,  на якому безпосередньо проводить закупівлі у реальному режимі. У 2016 році проведено процедуру закупівлі у режимі реальних. Договір укладений 28 березня 2016 року на суму 17997,96 грн. Поставка у відділі освіти відбулась у березні 2016 року. Управління праці та соціального захисту населення ЧРДА зареєстроване на електронній адресі http:prozorro.gov.ua, на майданчиках:  Держзакупівлі онлайн (https://www.dzo.com.ua), договір в процесі обробки.

    Отже,  підготовка до закупівель  в системі ProZorro проводиться належним чином.

30.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………..

Про економічний розвиток Черкаського району за  січень-травень 2016 року

На виконання листа від 26.01.2015 року  № 523/01-15 надаємо інформаційно-аналітичні матеріали про економічний розвиток Черкаського району за січень-травень   2016 року.

На виконання п.1.1. повідомляємо: до складу промислових підприємств основного кола району, в 2016  році входять такі найбільші підприємства району: ПАТ «Русько-Полянський меблевий комбінат»,    ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Імпрес», «Арка Плюс», БМБ  «Маргарин» та ін.

За січень – квітень  2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по Черкаському району становить                          566,6 млн. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 7472,4 грн.

п 1.2 В районі активно йде комплекс весняних польових робіт. Посіяно озимих культур на площі 7842 га. Пшениця – 7458 га, жито – 283 га, ячмінь – 232 га. Крім того, посіяно 642 га ріпаку.

Всього підживлені озимі культури на площі 7808 га, в тому числі: озимої пшениці – 7293,67 га, озимого ячменю – 232 га, озимого жита 283 га.

Закрито вологи на площі 23346 га. Посіяно гороху зернового на площі 53 га, ярого ячменю – 309,5 га, овесу – 104 га, однолітніх трав на зелений корм – 416 га, багаторічних трав – 348 га, овочевого горошку – 65 га, гірчиці – 1000 га, сояшника – 4619 га, кукурудзи зернової – 8828 га, гібридного соняшника 550 га, гібридної кукурудзи – 408,5 га, кукурудзи на силос – 868 га, сої – 2508,18 га, гречки – 5 га.

Результати роботи в галузі тваринництва за січень-травень 2016 є наступними.

Реалізація худоби та птиці на забій у живій масі становить 1750,8 тонн, в тому числі великої рогатої худоби – 167,5 тонн (+11,6% до відповідного періоду минулого року), свиней – 614,7 тонна (у 3,0 р. б.), птиці – 968,6 тонни (у 2,1 р.б.).

На виконання п. 2, п. 8   при райдержадміністрації створена постійно діюча комісія по організації та проведенню своєчасних та повних розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги, яка контролює стан розрахунків за надані житлово-комунальні послуги.

Житлово-комунальні послуги

Станом на 01.05.2016 заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги  відсутнія.

Нараховано до сплати за січень-квітень   1,19 млн. грн.

Сплачено за січень-квітень  34,360 млн. грн.

Рівень сплати становить 2883,9  %.

 

                                                      Електроенергія

Станом на 01.05.2016 загальна заборгованість по оплаті за використану електроенергію становить 1,173 млн. грн.

Нараховано до сплати за 4 місяці  – 45,507 млн. грн.

Сплачено за  4 місяці – 46,937 млн. грн.

Рівень сплати становить 103,1 %.

Питання щодо проведення розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії постійно перебуває на контролі.

На виконання п.3, п.4. Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень-березень 2016 рік, становив 183  млн. дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2432,4  дол. США.

Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі  за січень-березень 2016 року становило  7,2  млн. дол. США.

За 2015 рік   підприємствами району освоєно 208,8 млн.грн. капітальних інвестицій.          На кожного мешканця району припало 2765,9  грн.  капітальних інвестицій.

В районі планується реалізація інвестиційних проектів  за рахунок власних коштів організацій.

 1. Продовжується будівництво   Білозірської сільської академії  з футболу для дітей та юнацтва Черкаського району Черкаської області    у селі Білозір’я.
 2. Підписано меморандум між райдержадміністрацією та ТОВ «Семтек Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради

для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

 1. 3. В ТОВ “Черлис” с.Білозіря – будівництво ІІ черги складу з холодильною камерою та навісом для техніки (вартість проекту 25 млн.грн.).

На виконання п.5. повідомляємо, за січень – квітень 2016 року  підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на                           4962 тис. грн.

На виконання п 6. повідомляємо,   в Черкаському районі у січні – квітні  2016 року обліковувалося 11 – підприємств, які займаються експортом, та 5 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за січень-березень 2016 року становив 9521,9  тис. дол. США, імпорту 2365,2 тис. дол.

У порівнянні з відповідним періодом попереднього року  обсяг експорту зменшився на 31,2 %, імпорту  зменшився  на 327,3 %.

На виконання п. 7 повідомляємо:

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за  2015 рік  становив 169,9   млн.  грн., що в порівняних цінах на 67,4%  менше обсягу  2014 року.

У розрахунку на одну особу населення району обсяг роздрібного товарообороту у торговій мережі підприємств у звітному періоді склав                  2240,7  грн.

п. 10.1 згідно із статистичними даними  станом на 01.04.2016 чисельність наявного населення Черкаського району  становить 75,749 тис. осіб.

          п.10.2 Згідно із   статистичними даними станом на 01.06.2016 заборгованість із виплати  заробітної плати в районі становить  2 865,8 тис.грн.

Заборгованість існує на економічно активному підприємстві                    Філія „Черкаська ДЕД” ДП „Черкаський облавтодор” – 185,3 тис.грн.,                        . а також на  підприємствах – банкрутах:    ЗАТ  „Черкаський агротепличний комбінат”  – 2 668,8тис.грн., ДП „Ірдиньторф” ДП „Київторф” – 11,7 тис. грн..

Проведено 5 засідань  тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

Середня заробітна плата становить 3 428 грн. ( за січень –березень  2016  року). Середньооблікова чисельність штатних працівників, зайнятих в галузях економіки становить 9 200 осіб.

Відповідно до графіка фінансування своєчасно та в повному обсязі забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги з урахуванням їх підвищень близько 24,2 тис. пенсіонерів. Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 162,5 млн. грн., що на 4,8 млн. грн. менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, або на 2,8%.

Станом на 01.06.2016 надійшло власних коштів на суму 36,9 млн. грн., що на 24,5 відсотка менше до відповідного періоду минулого року. Власні кошти зменшилися в порівнянні до минулого року за рахунок змін в законодавстві – зменшення ставки єдиного внеску, застосування пільги щодо відшкодування витрат на доставку і виплату пільгових пенсій платниками 4 групи єдиного податку та переведення ТОВ «Національна горілчана компанія» та ТОВ «Черлис» до Реєстру великих платників податків .

 

15.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………….

На 2016 рік за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку подано наступні проекти:

–  «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Веселка» в с. Леськи Черкаського району.

        Даний проект пройшов усі погодження  і в 2016 році з державного бюджету було виділено 2768746 грн., для завершення реконструкції дошкільного навчального закладу «Веселка». 10% від необхідної суми, а саме 307639 грн., виділено Леськівською сільською радою.

–  капітальний ремонт недіючої групи ДНЗ в .с Білозір’я – затверджений державною комісією, обсяг фінансування з ДФРР – 305,451 тис.грн., з місцевого бюджету – 33,939 тс. грн.

–  будівництво модуля доочистки води для потреб ДНЗ «Дзвіночок» та потреб населення с. Свидівок, обсяг фінансування з ДФРР – 491,294 тис. грн., з місцевого бюджету – 54,588 тис. грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 398, ТП – 169, ТП – 414, ТП – 164, ТП – 415 по вулицях Гагаріна, Г. Майдану, Єдності, Дружби, Франка в с. Білозір’я Черкаського р-ну, передбачено – 356431,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 165 (вул. Чмиренка, вул. Кошового, вул. Мошляка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 398473,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 473 (вул. Черняховського, вул. Щорса, вул. Чмиренка, вул. Суворова) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 179124,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 580 (вул. Мошляка, вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 340768,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 167 ( вул. Чмиренка, вул Мошляка, вул. Перемоги) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 250678,00 грн.

– реконструкція мереж вуличного освітлення від ТП – 174 ( вул. Чмиренка) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 43564,00 грн.

– реконструкція частини будівлі комунальної власності за адресою: вул. Незалежності, 333 в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області з метою її перепрофілювання та використання відповідно до потреб об’єднаної територіальної громади передбачено – 1790461,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Білозірській ЗОШ І ст. за адресою: вул. Незалежності, 333, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 176420,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Ірдинській ЗОШ І-ІІІ ст. Білозірської сільської ради за адресою: вул. Гагаріна, 17, смт. Ірдинь Черкаського району, Черкаської області передбачено -307250,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в КЗ ЦПМСД за адресою: вул. Ткаченка, 35, с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 94670,00 грн.

– капітальний ремонт по заміні вікон та дверей в Амбулаторії «Загальної практики-сімейної медицини» смт Ірдинь за адресою: вул. Пархоменка, 9, смт. Ірдинь Черкаського району Черкаської області передбачено – 147940,00 грн.

– капітальний ремонт топочної (встановлення піролізних котлів) в с. Білозір’я Черкаського району Черкаської області передбачено – 698784,00 грн.

14.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………..

Про зміни в системі управління житловими будинками

З 1 липня 2015 року набуває чинності Закон України, який передбачає реформування житлово-комунального господарства, – «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Він, зокрема, передбачає можливість вільного вибору форм та способів управління спільним майном, механізм прийняття узгоджених рішень щодо управління багатоквартирним будинком, відповідальність співвласників за спільне майно, відповідальність співвласників за спільне майно.

 

10.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………..

787-07 08062016

Додаток……………………

10.06.2016………………………………………………………………………………………………………………………………..

Прямі іноземні інвестиції Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за 2015 рік, становив 198,906  млн. дол. США, що на 33,9 % менше  обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці та вибуття капіталу.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2645,0  дол. США.

Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі  за 2015 рік становило                            64,63  млн. дол. США.  У загальному обсязі експорту області частка району склала 16,5  %,  в обсязі імпорту 3,1 %.

За 2015 рік   підприємствами району освоєно 208,8 млн.грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця району припало 2765,9  грн.  капітальних інвестицій.

В районі у січні – березні 2016 року обліковувалося 11 – підприємств, які займаються експортом, та 5 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за 2015 рік становив 71822,7 тис. дол. США, імпорту 7187 тис. дол.. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року  обсяг експорту зменшився на 22,6%, імпорту  збільшився на 0,7 %.

07.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………………..

reformu_27777Цього тижня населенням  залучено рекордну суму коштів на придбання енергоефективних матеріалів та обладнання за програмою «теплих» кредитів

Так прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук оперативні дані щотижневого моніторингу Урядової програми з енергоефективності.

За останній тиждень, з 30 травня по 6 червня 2016 року, оформлено 5836 кредитів на суму 98,2 млн гривеньщо є рекордним показником у цьому році.

Найбільшою популярністю користуються енергоефективні матеріали: взято 5604 кредитина суму 92,5 млн гривень. Не вщухає попит і на «негазові» котли: оформлено 223 кредити на суму 3,8 млн гривень.

Активніше долучатися до програми з утеплення стали ОСББ. Цей тиждень для ОСББ також став рекордним. Видано 9 кредитів на суму 1,9 млн гривень.

Варто зазначити, що найактивніше «теплими» кредитами користуються найменш захищені категорії населення, а саме – субсидіанти. Вони оформили 3828 кредитів на суму 56,7 млн гривень.

Загалом, з початку дії програми більше 130 тисяч родин скористалися «теплими» кредитами на суму понад 1,9 млрд гривень.

«Цифри, які ми отримали, свідчать про успіх програми і це дає нам підстави вважати, що в майбутньому потрібно передбачити ще більше коштів у держбюджеті на реалізацію програми», – повідомив Сергій Савчук.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

02.06.2016………………………………………………………………………………………………………………………………….

В Черкаській області продовжується організація безкоштовних навчальних семінарів для замовників та учасників державних закупівель на тему: «Система електронних закупівель ProZorro».

Бажаючих взяти участь в навчанні, просимо зареєструватися за наступними посиланнями:

Для замовників: http://goo.gl/forms/1Fk8N0ZAtx

Для представників бізнес-кіл (постачальників): http://goo.gl/forms/mw5odWzAY3

Інформацію щодо часу та місця проведення навчання буде надано додатково по мірі формування груп.

Довідки за телефоном: (0472) 37 51 51

02.06.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………

18 червня в Чигирині відбудеться перший туристичний форум,  він має стати ще одним засобом промоції областісновною його метою буде створення ефективної взаємодії місцевого туристичного бізнесу. На форумі будуть також зібрані напрацювання для створення «туристичної Асоціації Черкащини», представлено результати роботи вже діючих асоціацій з інших регіонів. Цільова аудиторія – місцевий бізнес Черкащини.Просимо представників туристичного бізнесу взяти участь у форумі.

01.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………….

 Запрошуємо до участі у дистанційному навчанні

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад за підтримки спільного Проекту Європейського Союзу та ПРОООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» запрошує керівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевого рівня, керівників органів самоорганізації населення до участі у дистанційному навчанні на веб – платформі Асоціації – Портал з управління знаннями.

Пропонуємо Вам взяти участь у електронному курсі  «Співробітництво територіальних громад» . Для реєстрації на курс потрібно заповнити анкету до 05.06.2015 Детальна інформація: htt://goo.g1/u7MgUz

 

31.05.2016………………………………………………………………………………………………………………………………..

                                            Проводиться благоустрій

В рамках щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля» рішенням районної державної адміністрації від 08 квітня 2016 року № 85 прийнято розпорядження «Про День благоустрою у Черкаському районі».

В населених пунктах району з початку квітня проводяться заходи з  благоустрою. Станом на 01.06.2016 спільними силами проведена відповідна робота:

– прибрано автобусні зупинки та прилеглих до них територій – 169 од.;

– приведені у належний стан братські могили, меморіальні комплекси, пам’ятники та місця почесних поховань – 104 од.;

– прибрано прибудинкові території – 329,66 га;

– упорядковані парки та сквери – 39,31 га;

– упорядковані кладовища –  71 од.;

– ліквідовано стихійних сміттєзвалища – 91 од.;

– у населених пунктах висаджено дерева – 3875 од., упорядковано квітники та газони – 13,98 тис. м2;

– приведені у належний стан дитячі та спортивні майданчики – 68 од.;

– побілено бордюри та дерева;

– упорядковані території сільських рад, будинків культури, дитячих садочків, шкіл та медичних закладів;

– наведений належний санітарний стан на в’їздах та виїздах населених пунктів.

Загальна кількість осіб, які взяли участь у акції – 9117 осіб, кількість підприємств, установ, організацій – 223 од., кількість висвітлень у засобах масової інформації – 9 од.

Територія населений пунктів району знаходиться в належному стані.

23.05.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………

Про соціально – економічний розвиток Черкаського району за січень  – квітень 2016 року

 

До складу промислових підприємств основного кола Черкаського району, в 2016  році входять такі найбільші підприємства району: ПАТ «Русько-Полянський меблевий комбінат»,    ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Імпрес», «Арка Плюс», БМБ  «Маргарин» та ін.

За січень – березень  2016 року обсяг реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності по району станови   411668,8  тис. грн. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 6352,9 грн.

 

Результати роботи в галузі тваринництва за січень-березень 2016 є наступними.

Реалізація худоби та птиці на забій у живій масі становить 1117,2 тонн, в тому числі великої рогатої худоби – 80,4 тонн (+6,3% до відповідного періоду минулого року), свиней – 274,5 тонна (у 2,6 р. б.), птиці – 762,3 тонни (у 4,1 р.б.).

Валовий надій молока збільшився на 10,9% до відповідного періоду минулого року, фактичне його виробництво склало 3768,5 тонни. Виробництво яєць від птиці всіх видів склало 47,5 млн. штук, що становить 53,0% до рівня минулого року, в т. ч. курячих – 38,7 млн. штук (47,4%). Зросла продуктивність поголів’я всіх видів худоби. Надій на одну корову становить 1688 кг, що більше на 18,5 відсоки ніж у минулому році. Середньодобові прирости на відгодівлі ВРХ збільшилися на 18,9% і становлять 628 грам, свиней збільшились на 4,7% і становлять відповідно 425 грамів. Одержано на курку-несучку 64 шт. яєць.

 

Житлово-комунальні послуги

При райдержадміністрації створена постійно діюча комісія по організації та проведенню своєчасних та повних розрахунків за спожиті енергоносії та надані житлово-комунальні послуги, яка контролює стан розрахунків за надані житлово-комунальні послуги.

Станом на 01.04.2016 заборгованість населення по оплаті за житлово-комунальні послуги  відсутнія.

Нараховано до сплати за січень-березень   909,00 тис. грн.

Сплачено за січень-березень  27221,00 тис. грн.

Рівень сплати становить 2993,6  %.

 

                                                      Електроенергія

Станом на 01.03.2016 загальна заборгованість по оплаті за використану електроенергію становить 4,5 млн. грн.

Нараховано до сплати за лютий – 23,7 млн. грн.

Сплачено за лютий – 21,778 млн. грн.

Рівень сплати становить 91,8 %.

Питання щодо проведення розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги та спожиті енергоносії постійно перебуває на контролі.

                               

                                

 

 

                                   Прямі іноземні інвестиції

 Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за 2015 рік, становив 198,906  млн. дол. США, що на 33,9 % менше  обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці та вибуття капіталу.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 2645,0  дол. США.

Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі  за 2015 рік становило                            64,63  млн. дол. США.  У загальному обсязі експорту області частка району склала 16,5  %,  в обсязі імпорту 3,1 %.

За 2015 рік   підприємствами району освоєно 208,8 млн.грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця району припало 2765,9  грн.  капітальних інвестицій.

 

В районі у січні – березні 2016 року обліковувалося 11 – підприємств, які займаються експортом, та 5 підприємств які займаються імпортом, основні країни – партнери з якими  здійснювались зовнішньо-торгівельні операції в січні 2016 року це Литва, Молдова, Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Німеччина, Туреччина, Швейцарія, Китай, Польща та ін.

Найбільше товарів які експортувались: горілка, частини обладнання для виробництва кормів, частини меблів для сидіння, лісоматеріали, шрот соняшниковий.

Обсяг експорту товарів в районі за 2015 рік становив 71822,7 тис. дол. США, імпорту 7187 тис. дол.. У порівнянні з відповідним періодом попереднього року  обсяг експорту зменшився на 22,6%, імпорту  збільшився на 0,7 %.

 

Пенсійний фонд

Протягом  4-х місяців 2016 року до бюджету управління з усіх джерел фінансування надійшло 127,2 млн. грн., що у порівнянні з відповідним періодом минулого року менше на 5,7 млн. грн., або на 4,2%.

З Державного бюджету України на фінансування пенсійних програм надійшло 76,4 млн. грн., або 60,1 % доходів пенсійного бюджету управління.

Відповідно до графіка фінансування своєчасно та в повному обсязі забезпечено виплату пенсій та грошової допомоги з урахуванням їх підвищень близько 24,2 тис. пенсіонерів. Загальна сума видатків на пенсійні виплати та інші заплановані витрати склала 125,5 млн. грн., що на 8,3 млн. грн. менше в порівнянні з відповідним періодом минулого року, або на 6,2%.

Станом на 01.05.2016 надійшло власних коштів на суму 28,8 млн. грн., що на 39,9 відсотка менше до відповідного періоду минулого року. Власні кошти зменшилися в порівнянні до минулого року за рахунок змін в законодавстві – зменшення ставки єдиного внеску, застосування пільги щодо відшкодування витрат на доставку і виплату пільгових пенсій платниками 4 групи єдиного податку та переведення ТОВ «Національна горілчана компанія» та ТОВ «Черлис» до Реєстру великих платників податків .

 

 

Центр зайнятості

Протягом січня-квітня 2016 року на обліку в Черкаському районному центрі зайнятості перебували 1805 зареєстрованих безробітних (що на 15,4% або на 278 осіб менше, ніж за січень-квітень 2015 року), серед яких більшу половину (54,1 %) становили жінки; 28,8 відсотка — громадяни, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Частка зареєстрованих безробітних у віці до 35 років склала 38,8 відсотка, що на 2,1 відсотка менше, ніж у січні-квітні 2015 року.

Серед осіб, що мали статус безробітного у звітному періоді, 245 осіб не зайняті більше 1 року. Серед 1560 осіб, які були незайняті до одного року, 48 осіб вивільнені у зв’язку зі змінами в організації виробництва (у січні-квітні 2015 року таких осіб було 182), 171 особа звільнена за власним бажанням, 36 випускників навчальних закладів різних рівнів акредитації, 851 особа звільнена за угодою сторін та 219 осіб у зв’язку з закінченням строку трудового договору. Решта незайняті з інших причин.

У звітному періоді за направленням Черкаського районного центру зайнятості всього працевлаштовано 420 осіб з числа безробітних. Серед працевлаштованих безробітних 37,9% молоді у віці до 35 років, що на 0,5 % менше, ніж у січні-квітні 2015 року.

З метою підтримки малого бізнесу здійснювалася виплата допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. У січні-квітні 2016 року 5 осіб з числа безробітних, з яких 1 належить до молоді віком до 35 років, отримали одноразово виплату допомоги по безробіттю для започаткування власної справи. Інвестиції служби зайнятості на створення нових робочих місць у сфері малого бізнесу в Черкаському районі склали 124,5 тис. грн. У січні-квітні 2015 року таку виплату отримали 6 осіб на суму 104,6 тис. грн.

За січень-квітень 2016 року 110дт осіб отримали відповіді на питання, пов’язані із запровадженням та веденнямтрм підприємницької діяльності в Чркаському районному центрі зайнятості під час проведення групових консультацій, до яких були залучені спеціалісти Державної податкової інспекції, Управління Пенсійного фонду, комерційних банків, Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, Управління держземагенства у Черкаському районі.

Станом на 01.03.2016 частка  надходжень від суб’єктів малого та середнього підприємництва  до бюджетів усіх рівнів становить 100 відстотків.

Поряд з цим, cтаном на 01.05.2016   в районі діє 3333 суб’єктів малого і середнього підприємництва за основним місцем обліку, з них: 3299 суб’єктів малого підприємництва і 34 суб’єкти середнього підприємництва.

На території Черкаського району станом на 01.04.2016  на обліку знаходиться 1311 підприємців, що більше у порівнянні з 01.01.2016 на 52 СПД, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування та сплачують єдиний податок. За січень-квітень 2016 року від фізичних осіб вказаної категорії надійшло  до місцевих бюджетів 3460,4 тис. грн., що на 1560,3 тис. грн. або на 51,4 відс. більше ніж за аналогічний період минулого року.

26.04.2016_____________________________________________________________

АНОНС

II ФОРУМ  ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОГО ПАРТНЕРСТВА

«Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери

та переваги для житлових будівель»

12 травня 2016 року в м. Києві в НСК «Олімпійський» відбудеться II Форум енергоефективного партнерства «Енергосервіс: інвестиції в енергоефективність бюджетної сфери та переваги для житлових будівель».

Захід започаткує проведення широкомасштабної інформаційно-роз’яснювальної кампанії в Україні стосовно термомодернізації об’єктів бюджетної та житлової сфер.

Ключовою подією Форуму буде підписання Меморандумів про партнерство між Агентством та місцевими органами влади щодо запровадження енергосервісу для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ.

Учасниками Форуму будуть: Голови обласних, районних адміністрацій та міст, представники міжнародної спільноти, громадськості, ОСББ, зацікавлених міністерств і відомств.

Програма Форуму

 • Панель І: Національні та регіональні досягнення в енергоефективності житлового фонду.
 • Панель ІІ: Енергосервіс: світові практики в реаліях України (енергосервіс в бюджетній сфері, енергосервіс у житловій сфері).
 • Панель ІІІ: Підтримка міжнародних інституцій впровадження енергосервісу в Україні: кредити, гранти, консалтинг.

Місце проведення: Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 55 (станція метро «Олімпійська»), НСК «Олімпійський», Хол Чемпіонів.

Важливо! Участь у Форумі безкоштовна, кількість місць обмежена. Для участі у заході необхідна попередня реєстрація за посиланням http://goo.gl/forms/998aUC4F3i.

Контактні телефони: +380 44 296 71 60, 292 32 57.

Організатор заходу: Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

Партнери: Фонд ім. Фрідріха Еберта в Україні, Проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Проект IFC «Енергоефективність у житловому секторі в Україні», Проект GIZ «Створення енергетичних агентств в Україні», Проект GIZ «Енергоефективність у громадах», Проект ЄС «EnPC-INTRANS» (Розвиток муніципалітетів у впровадженні і використанні енергосервісних контрактів), впроваджується «ФІАТУ», ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД).

21.04.2016_____________________________________________________________

ЗАПРОШЕННЯ НА ВИСТАВКУ

Запрошуємо Вас та фахівців з управлінь ЖКГ відвідати ІІІ національну спеціалізовану виставку-форум «Незалежна теплоенергетика», яка відбудеться 19-21 квітня в Києві у ВЦ «КиївЕкспоПлаза» (вул. Салютна, 2-Б), павільйон №1, вхід D.

Сьогодні Україна поступово стає на шлях енергозбереження та енергоефективності. Заміщення газу альтернативними видами палива, утеплення будівель, використання енергоефективних технологій та матеріалів незмінно приведе до скорочення споживання природного газу. Для вирішення цих питань проводиться спеціалізована виставка-форум «Незалежна теплоенергетика».

Експозиція виставки представить:

 • теплогенеруюче обладнання «без газу» – твердопаливні котли і модульні теплопункти, теплові насоси, геліоколектори;
 • тверде біопаливо та обладнання для його виробництва;
 • сучасні матеріали та технології для термомодернізації житлових будинків.

19 квітня відбудиться ключова подія заходу Муніципальний Енергетичний Форум. На форумі особливу увагу буде приділено муніципальним енергетичним стратегіям та планам міст, енергоаудиту, фінансування проектів модернізації будівель та систем теплопостачання та ін. З доповідями виступлять представники державних установ, міжнародних програм розвитку та підтримки, банків, експерти з енергоефективності. Програма на сайті www.t-energy.com.ua

Робота виставки: з 10.00 до 18.00

Проїзд: від метро «Нивки»тролейбусами № 5, 26 і автобусами № 14,23,32 до зуп. «Салютна».

Реєстрація відвідувачів: вхід на виставку здійснюється тільки за бейджиками. З цим запрошенням отримайте бедж у зоні «Реєстрація» після заповнення анкети.

Повна інформація про виставку та ділова програма – на сайті  www.t-energy.com.ua

Замовлення додаткових запрошень на сайті та за телефоном гарячої лінії (44) 461-9121.

01.04.2016_____________________________________________________________

Для проведення електронних закупівель товарів із використанням системи  ProZorro  відділ освіти зареєструвався на торговельному  майданчику

Е-tender.biz., на якому безпосередньо проводить закупівлі у реальному режимі.

У 2016 році проведено процедуру закупівлі паперу для відділу освіти Черкаської районної державної адміністрації у режимі реальних закупівель. Договір укладений 28 березня 2016 року на суму 17997,96 грн. Поставка відбулась у березні 2016 року.

Станом на 31.03.2016 процедура по закупівлі паперу успішно завершена.

25.03.2016________________________________________________

У Києві відбудеться всеукраїнський форум постачальників ZAKUPKI FORUM 2016

31 березня 2016 року у Києві в НСК “Олімпійський” за адресою вул. Велика Васильківська, 55 відбудеться перший всеукраїнський форум постачальників ZAKUPKI FORUM 2016. Захід пройде напередодні переведення державних закупівель в електронний формат, адже з 1 квітня 2016 року відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі” держзакупівлі центрів виконавчої влади і державних монополій відбуватимуться прозоро і виключно онлайн.

ZAKUPKI FORUM 2016 – збере 500 учасників: керівників та власників бізнесу, дилерських мереж, виробників і постачальників. Основна тема обговорення – можливості для малого і середнього бізнесу на ринку державних закупівель обсягом у 250 млрд гривень на рік.

Варто прийти, якщо ви:

– вже продаєте державі, але хочете робити це ефективніше;

– не знаєте, як почати, але цікавитеся електронними держзакупівлями;

– побоюєтеся участі в держтендерах, але готові розглянути аргументи “за”.

Ви дізнаєтеся про:

– Зміни, які чекають на бізнес. (Роз’яснення суті реформи державних закупівель від її авторів. Детальна інформація про роботу системи ProZorro, про етапи впровадження в державних організаціях, звіт про результати і розгляд перспектив).

– Прикладні аспекти роботи в редукційній системі (Як вигравати зворотній аукціон (редукціон) і залишатися з прибутком).

– Нецінові критерії вибору постачальника (Можливості роботи на ринках, де редукційна система не актуальна. Особливості та етапи впровадження критеріїв оцінки за якістю).

– Юридичні аспекти роботи з електронними закупівлями (Процедури оскарження і скасування закупівель, захист власних інтересів постачальниками і закупівельниками).

Серед спікерів Форуму:

– Максим Нефьодов – заступник Міністра Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

– Юрій Голік, радник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації з питань регіональних реформ

– Андрій Мотовиловець, радник Міністра Міністерства інфраструктури України

– Олександр Стародубцев – директор департаменту регулювання державних закупівель Міністерства Економічного розвитку і торгівлі України

– Артур Переверзєв, керівник проекту «Електронні закупівлі Міністерства оборони України»

– Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна

– Микола Жандоров, член наглядової ради ProZorro, керівник торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

– Віктор Нестуля, координатор напрямку реформування державних закупівель, старший аналітик Transparency International Україна

Спеціальний гість форуму – Михайло Саакашвілі, голова Одеської обласної державної адміністрації.

Також плануються виступи успішних державних закупівельників та керівників приватних компаній, які беруть участь у держзакупівлях в якості постачальників.

Реєструйтеся на Форум на сайті http://zakupki-forum.com.ua/ за промокодом – MP20 і отримуйте знижку 20%.

Організатор – торговельний майданчик комерційних і державних закупівель Zakupki.Prom.ua.

Із усіма запитаннями пишіть на: forum@prom.ua або телефонуйте за номером: +38 044 332 48 48

24.03.2016________________________________________________

Форма № 1 Перегляд регуляторних актів

 

Назва регуляторного органу
Розробник регуляторного акту Назва регуляторного акту, щодо якого проводився перегляд на відповідність принципам державної регуляторної політики Підстава проведення перегляду

(визначається відповідно до статті 11 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»)

Висновок щодо відповідності регуляторного акту принципам державної регуляторної політики:

–  відповідає;

–   потребує внесення змін;

–  потребує скасування

Дії регуляторного органу щодо приведення у відповідність з принципами державної регуляторної політики
1

 

Форма № 2 Прийняття регуляторних актів в 2016 році

Назва регуляторного органу
Розробник регуляторного акту Назва та реквізити регуляторних актів, прийнятих у регіоні Реквізити реєстрації в органах юстиції Дата набрання чинності
1

 

Форма № 3 Відстеження результативності

Назва регуляторного органу
Розробник регуляторного акту Назва та реквізити регуляторних актів, щодо яких проведені заходи з відстеження результативності Висновок за результатом проведення заходів з відстеження результативності
1

______________________________________________________________________________

Черкаська районна державна адміністрація переходить на електронну систему закупівель товарів ProZorro  – з квітня 2016 року, а структурні підрозділи, згідно графіків:

 • Управління праці та соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації – з серпня 2016 року;
 • відділ культури і туризму райдержадміністрації – з серпня 2016 року;
 • відділ освіти райдержадміністрації  – з серпня 2016 року;
 • Черкаська районна лікарня с. Мошни  з серпня 2016 року;
 • Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги – з вересня 2016 року;
 • Черкаська центральна района лікарня с.Червона Слобода – з вересня 2016 року.

Всеукраїнського форум «Облік нафтопродуктів 2016»

14 квітня 2016 року в Готелі “Ramada Encore” за адресою м. Київ, Столичне шосе, 103, Україна, за підтримки Київської міської державної адміністрації, буде проведено  перший всеукраїнського форум «Облік нафтопродуктів 2016».

Мета проведення – роз’яснення учасникам суті та змісту реформи податкового законодавства в частині введення акцизних накладних на пальне, особливостей електронного адміністрування реалізації пального, роз’яснення законних дій КМДА по демонтажу газових заправок та ознайомлення з планом розвитку транспортної інфраструктури міста.

Офіційна сторінка форуму – http://www.oilforum.com.ua/

15.03.2016_________________________________________________

30 березня 2016 року в Східноєвропейському університеті (новий корпус, ІІІ поверх, аудиторія 37) за адресою м. Черкаси, вул. Нечуя Левицького буд. 16, відбудеться безкоштовне практичне навчання «Участь бізнесу в електронних закупівлях за системою ProZorro ». Навчання проводять: Іванна Мельник – директор торговельного майданчика E – TENDER , Олег Кушнір – засновник Агентства «Консалт».

Групи формуються по 35 осіб. Враховуючи обмежену кількість робочих місць, реєстрація обов’язкова.

Навчання І групи о 9 годині.

Навчання ІІ групи об 11 годині

Форма реєстрації за посиланням http://goo.gl/forms/uVE3JvQ3bY

Довідки за телефоном 37-51-51

22.02.2016_________________________________________________

Черкаський район серед 12 районів та міст області де здійснюють закупівлі у системі ProZorro

До закупівель через систему ProZorro поступово приєднуються підпорядковані установи структурних підрозділів ОДА.

У кінці січня в облдержадміністрації прийняли розпорядження, згідно з яким через електронну систему ProZorro розпорядники коштів області мають здійснювати закупівлі товарів вартістю від 20 тис грн. Можна здійснювати електронні закупівлі й на менші суми, – зауважив Роман Карманнік. – До 1 серпня ми вже маємо повністю працювати у цій системі.

Лідером серед замовників зі здійснення закупівель став відділ освіти Чигиринської райдержадміністрації, який оголосив 15 закупівель. Також до цієї електронної системи вже долучилися Городищенський, Драбівський, Жашківський, Кам’янський, Канівський, Лисянський, Христинівський, Черкаський, Чорнобаївський райони, Черкаси, Золотоноша та Канів, повідомляють в Департаменті регіонального розвитку.

Довідково:

У системі ProZorro станом на 9 лютого зареєстровано 69 організаторів та оголошено 293 закупівлі, з них успішно завершених 65, не відбулося – 123. Планова сума оголошених закупівель товарів становить 12 млн грн., сума завершених – 1,39 млн грн., сума підписаних контрактів – 1,2 млн грн. Економія в Черкаській області становить у середньому 10-15 %, залежно від закупівлі.

 20.01.2016________________________________________________

Дайжест грантових програм за січень 2016 року

1.Гранти у межах програми GIZ зі зміцнення спроможності територіальних громад до прийняття ВПО

Проект «Спеціальна ініціатива України», виконується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Мета проекту полягає у поліпшенні ситуації з наданням послуг населенню державними установами та групами громадянського суспільства в окремих територіальних громадах областей, які приймають внутрішньо переміщених осіб.

На конкурсних засадах для участі у програмі буде відібрано до 20 проектних пропозицій територіальних громад та громадських організацій, що мають на меті покращення якості муніципальних послуг для внутрішньо переміщених осіб і населення приймаючих громад.

Учасники-переможці отримають від проекту технічну допомогу для реалізації проектних пропозицій, що стосуються наступних тем:

 • малі інфраструктурні заходи та ремонт приміщень для покращення надання муніципальних послуг (школи, дитячі садки, заклади охорони здоров’я)
 • покращення матеріально-технічного забезпечення громад, що сприятиме значному покращенню якості послуг для вимушених переселенців і місцевої громади (комп’ютерна техніка, меблі, устаткування тощо)
 • покращення житлових умов в місцях розміщення внутрішньо переміщених осіб
 • навчання персоналу і тренінги
 • організація заходів, спрямованих на інтеграцію вимушених переселенців в приймаючих громадах
 • облаштування громадських просторів та центрів дозвілля  для внутрішньо переміщених осіб і населення приймаючих громад (включаючи дитячі та спортивні майданчики, тощо)
 • інші заходи, що мають на меті покращення якості муніципальних послуг для внутрішньо переміщених осіб і населення приймаючих громад

Для реалізації проектних пропозицій учасникам- переможцям будуть запропоновані договори про надання технічної допомоги згідно з стандартами GIZ.

Обсяг технічної допомоги буде визначено в кожній громаді індивідуально згідно з проектними пропозиціями, але не може перевищувати 500.000 гривень.

Термін реалізації проекту має складати максимально 2 місяці з моменту підписання угоди з GIZ.

Конкурсний відбір та реалізація проектних пропозицій поширюється на територію Запорізької області.

Хто може подавати заявку на участь у Програмі?

Проектні пропозиції можуть подавати:

 • територіальні громади Запорізької області
 • громадські організації, що зареєстровані і/або провадять діяльність  в Запорізькій області

Заявка має бути подана виключно в електронному вигляді обсягом не більше 5 МВ у форматі MS Word (.doc або .docx або .rtf), а додатки до заявки в форматі Adobe Reader (.pdf) або JPEG (.jpg) на адресу viktoria.vasylenko@giz.de до 12:00 (за київським часом) 18 січня 2016 року.

У темі листа необхідно зазначити “Конкурс проектів для підтримки внутрішньо переміщених осіб і приймаючих громад”.

2. Посольський фонд США збереження культурної спадщини оголошує конкурс «Великий проект»

Посольство Сполучених Штатів Америки в Києві оголошує конкурс на отримання гранту «Великий проект» від Посольського фонду США збереження  культурної спадщини (Фонд AFCP).

Мета конкурсу

Програма «Великий проект» фонду AFCP спрямована на збереження визначних археологічних об’єктів, історичних будівель, пам’ятників та музейних колекцій, що мають виняткову цінність у відображенні чи інтерпретації спадщини країни чи регіону.

Вимоги до заявників

У конкурсі можуть брати участь кваліфіковані установи. За визначенням Фонду це зареєстровані відповідальні неурядові організації, музеї, керівні заклади культури чи подібні інституції, які доведуть, що мають відповідний досвід та можуть керувати великими проектами збереження культурної спадщини.

Фінансування

Фонд  розглядатиме пропозиції вартістю від 200 тисяч доларів США.Середня вартість грантів за цим проектом становила близько 500 тисяч доларів США.

Умови конкурсу

Конкурс «Великий проект» проходить у два тури: Короткий опис (Тур 1) та Повна проектна пропозиція (Тур 2). Ті, хто отримає позитивний рейтинг, будуть запрошені для участі у Турі 2.

Як взяти участь

Пропозиції на перший тур приймаються по 28 січня 2016 року. 

Для участі у Турі 1, будь ласка, надішліть Короткий опис англійською та українською (чи російською) мовами за адресою: KyivAFCP@state.govВ електронному листі вкажіть мету: ”AFCP Великий проект-2016, (область України). (назва Вашого проекту)”.

Лист не повинен перевищувати 15 Мб. Про отримання Короткого опису буде повідомлено електронним листом впродовж декількох днів. Якщо Ви не отримаєте повідомлення, будь ласка, зателефонуйте за номером (044)521-5788 від 1 до 3 лютого 2016 року.

3. Грантова підтримка від Глобального Фонду для жінок

Глобальний Фонд для Жінок надає грантову підтримку проектів жіночих громадських організацій (ініціатив), чия діяльність спрямована на покращення становища жінок і дівчат.

Серед напрямків фінансування проектів:

 • побудова миру і викорінення гендерного насильства;
 • поліпшення загального і репродуктивного здоров’я жінок;
 • сприяння участі жінок в суспільно-політичному житті;
 • забезпечення економічної і екологічної справедливості;
 • підвищення доступу до освіти;
 • розвиток філантропії на підтримку соціальних змін.

Процес подання:

1 вересня 2015: Прийом організаційних профілів через онлайн-портал

31 січня 2016: Крайній термін подачі організаційного профілю на цикл 2016 грантового року.

15 березня 2016: Організації, що подали організаційний профіль, отримають запит відправити повну заявку на грант або повідомлення про відмову.

30 червня 2016: Решта претенденти будуть повідомлені про отримання гранту або про відмову.

Як подати заявку

Всі організації, які бажають взяти участь у циклі розгляду грантів в 2016 році, повинні створити організаційний профіль на сайті фонду https://www.globalfundforwomen.org/apply-rs. Якщо діяльність вашої організації збігається з пріоритетами Глобального Фонду для Жінок, ви будете запрошені подати повну заявку.

Візьміть до уваги, що кожна організація має право створити лише ОДИН логін, використовуючи електронну адресу організації. Цей логін надасть вам можливість заповнити організаційний профіль і управляти кореспонденцією з Глобальному фондом для жінок.

Розміри фінансування проектів: від 500 до 20000 доларів на рік.

Прийом організаційних профілів через онлайн-портал розпочався 1 вересня 2015 року.

Дедлайн – 31 січня 2016 року. 

4. Гранти у межах програми «Демо довкілля» (Сіда)

Програма Демо довкілля спрямована на сталий розвиток та Зменшення бідності Завдяк актівізації партнерських отношений та Поширеними знань про інноватівні технологічні решение. Неприбуткові та Прибуткові организации, академічні встанови та фонди могут брати доля у двох грантових конкурсах у межах грантової програми (планування грантів Та Демонстрація проекту гранти) (далі -. Англ).

Демо довкілля є програма, яка спрямована на сприяння стійкості і скорочення бідності шляхом розвитку партнерських відносин і знань про нових та інноваційних технічних рішень.

Є два раунди дзвінків для додатків щороку. Перший виклик відкривається 14 грудня 2015 і закривається на 18 березня 2016 року.Першим кроком заявки на показових проектів має свою  термін на  19 лютого 2016.

Вибір / Критерії оцінки

Вплив:  Ваш проект повинен бути, швидше за все, мають прямий або непрямий вплив на навколишнє середовище і скорочення бідності. Він також повинен бути потенційно відтворюваних.

Розташування: Ваш проект буде реалізований в одному з 11 окремих країнах, і ви повинні продемонструвати сильну місцеву власність (що проект і передача технології засновані на реальних потреб в приймаючій країні).

Партнерство: Ваш проект повинен бути розроблений і впроваджений у партнерстві (мінімум двох партнерів, кожен з перевіреною здатністю реалізувати тип проекту).

Фінансування: Вона повинна бути можливість реалізувати свій проект протягом зазначеного бюджету і часу (один рік на гранти планування і не більше двох років для демонстраційного проекту грантів).

Додатковості: Ви повинні показати, що ваш проект навряд чи буде реалізований (таким же чином, терміни або об’єму) без фінансової допомоги з Демо навколишнього середовища.

Для Р Ланнінг грантів

 • Планування Гранти для підтримки заходів, спрямованих на зміцнення партнерських відносин, вивчення можливостей ринку, і впровадження технології або бізнес-моделі до нових ринків.
 • Максимальний Планування ГрантSEK 350,000.
 • Вона повинна бути можливість реалізувати свою діяльність протягом максимум одного року.
 • Те ж саме партнерство не може бути присуджена більш ніж одного гранту планування.

Для грантів демонстраційний проект

 • Один партнер повинен діяти в якості основного партнера (Заявника) при подачі заяви.
 • Основний партнер повинен відігравати ключову роль у реалізації проекту.
 • Кошти виплачуються Заявнику (покупець з імпортної технології).Заявник повинен бути заснований і юридично зареєстрована в одній з 11 обраних країн, і визначили зовнішню продавцем технології, необхідної для реалізації проекту.Покупець і продавець повинні підписати угоду про партнерство до подачі заяви.
 • Проекти, що демонструють технологію, яка є новим для будь-якої країни чи контексту для проекту, але був перевірений і продається в іншій країні, може бути виділений грант для показового проекту, починаючивід SEK 500,000 1800000.

Прикладний процес

Щоб подати заявку на отримання гранту планування, заявник (організація за межами обраної країни) повинні вже підписала партнерську угоду з юридично зареєстрованої організації в одній з 11 окремих країнах. Всі типи організацій можуть подати заявку, в тому числі для комерційних і не-для-прибуток організації, фонди та академічні установи. МСП, рекомендується застосовувати, зокрема.

Для грантів планування, ви використовуєте один форму заявки(Application з планування грантів)

Термін: 18 марта 2016.

Для демонстраційних проектів, додаток знаходиться в двох кроках.

 • По-перше, ви уявитиконцептуальну записку (крайній термін:+19 лютого +2016 г.).
 • Успішні кандидати будуть потім буде запропоновано представитивповне застосування (термін: 18 марта +2016 г.). Для вашого додатки повинні бути розглянуті, вона повинна бути завершена.Вона повинна включати в себе всі необхідні корпусу, і воно має бути підписана уповноваженими підписали (див додатки 1 і 2 в додатку). Інструкція про те, як підготувати додаток для демонстрації проектів тут.

Вся документація повинна бути представлено англійською мовою. Якщо який-небудь з ваших шаф в вашою рідною мовою, ви повинні докласти переклад на англійську мову з них. Перш ніж застосувати, будь ласка, уважно прочитайте загальні умови для показового проекту та планування грантів для більш докладної інформації про правила програми, доступні для завантаження з веб-сайту.

Перед застосуванням ознайомтеся з Інформація для заявників, Загальні умови демонстраційного проекту і планування грантів для отримання більш докладної інформації про правила і умови програми.

Будь ласка, всі додатки і необхідної документації або на веб-сайті www.tillvaxtverket.se/demoenvironment~~pobj

Підписання та подання вашого застосування

Ваша заява має бути підписана уповноваженими підписали обох партнерів і менеджера проекту Заявника. Відправити підписаний бланк заяви (оригінал) звичайною поштою Tillväxtverket tillvaxtverket@tillvaxtverket.se. Також відправити копію вашого підписаної форми заявки в електронному виглядіregistraturen@tillvaxtverket.se~~V дати подання для вашого застосування є дата електронна копія була представлена, за умови, що первинний вигляд насправді досягає Tillväxtverket.

5. Програма малих грантів фонду BEARR – 2016: навчання біженців та внутрішньо переміщених осіб

BEARRTrust оголошує про відкриття програми малих грантів на 2016-й рік та запрошує НУО та інші організації до подання відповідних заявок. Кінцева дата подання заявок: 1 березня 2016 року.

Грантові заявки для України підпадають цього року під розіл Б «Проекти, що підтримують навчання (розвиток навичок) біженців та внутнішньо переміщених осіб».

Фонд може виявити зацікавленість у підтримці більш як однієї ініціативи в межах цієї грантової програми, у звязку з чим приймаються заявки на фінансування розміром до 3000 фунтів стерлінгів. Гранти надаватимуться за принципом спів-фінансування, тож внесок BEARRTrust не може перевищувати 50% від загального бюджету проекту. Заявники повинні представити статті видатків, обраховані у фунтах. Виплата грантів може здійснюватися в фунтах, доларах США або євро, залежно від інтересів отримувача, який нестиме затрати на конвертацію валюти. Проекти зазвичай мають бути виконані протягом 6 місяців з початку отримання фінансування. BEARRTrust залишає за собою право здійснити незалежну оцінку будь-якого профінансованого проекту.

Цілі програми:

Програма невеликих грантів 2016 року спрямована на підтримку некомерційних організацій, зокрема стосовно:

 • Обміну досвідом та знаннями між некомерційними організаціями, що мають відповідні цілі;
 • Більш широкого розповсюдження найкращих практик;
 • Покращення співпраці та координації серед некомерційних та інших організацій, що працюють з цільовими групами;
 • Підвищення рівня обізнаності та залучення громадських організацій до вирішення окремих проблем;

Хто може подати заявку на отримання гранту?

Програма відкрита для заявок від некомерційних та інших організацій, що працюють в наступних регіонах:

Розділ «А» — Росія,

Розділ «Б» — Україна, Білорусь, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Узбекистан, Таджикистан, Туркменістан, Казахстан та Киргизстан.

Як подати заявку?

Немає чітко визначеної форми заявки. Просимо надсилати інформацію відповідно до пунктів, визначених нижче, англійською мовою (якщо бажаєте – із перекладом російською) на адресу електронної поштиinfo@bearr.org до 1 березня 2016 р. Обовязково вказуйте у назві листа SGS 2016 – bid.

Заявка має бути представлена на не більш ніж 2-х сторінках формату А4, та має містити відповідну інформцію:

 • Назву некомерційної організації, яка подає заявку на фінансування, її адресу, номер телефону та адресу електронної пошти;
 • Імя та посаду людини, що відповідальна за подання заявки;
 • Короткий опис організації, її місії та завдань;
 • Короткий опис партнерської організації, її місії та завдань;
 • Короткострокові та довгострокові завдання проекту, що представлений в заявці та короткий опис діяльності, що потребує підтримки;
 • Очікувані результати та критерії оцінки їх досягнення;
 • Як ця діяльність вписується в загальну діяльність вашої організації, та як вона відповідає завданням програми BEARR;
 • Очікуваний загальний бюджет проекту, із окремо визначеним розміром підтримки від BEARR та внесків від заявника та партнерів.
 • В бюджеті має бути вказана кількість співробітників проекту: скільки працює за наймом, скільки волонтерів; тривалість проекту в днях та розмір оплати за день роботи. Бюджет має відповідати видам діяльності в рамках проекту, що перераховані вище та містити розмір оплати праці, що діє на даній території;
 • Заявки, обсягом більше двох сторінок не будуть братись до розгляду.

Критерії відбору успішних заявок:

Перший відбір заявок буде здійснюватися в залежності від повноти інформації, що вимагалась вище, ступіню відповідності завданням BEARR та показникам добросовісного використання ресурсів.

BEARR не надає грантів на закупівлю обладнання.

Що відбувається після отримання фондом заявки?

Фонд надішле повідомлення про отримання заявки. BEARR зв’яжеться із заявниками в разі необхідності отримання додаткової інформації або уточнень. Заявники, що не увійдуть до загального списку розгляду заявок, будуть повідомлені про це в другій половині квітня 2016 року. Відібрані заявки будуть роглядатись на засіданні ради фонду в середині квітня. На початку травня 2016 будуть оголошені заяки, що отримають фінансування.

Усі заявники отримають електронною поштою: підтвердження отримання грантової заявки, повідомлення про включення заявки до списку розгляду або відхилення заявки. Заявники, включені до списку розгляду заявок отрмають електронне повідомлення про отримання або неотримання гранту.

Програма невеликих грантів BEARR на 2016-й рік фінансується за рахунок пожертв приватних осіб та фондів, яким BEARR висловлює вдячнність за щедрість.

Читайте оголошення англійською мовою тут: http://www.bearr.org/the-bearr-trust-small-grants-scheme-2016

6. Конкурс проектних заявок на отримання фінансування від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва

Заявки на отримання фінансування потрібно надіслати до Посольства не пізніше 16.00, 1 лютого, 2016 року.

Увага! Змінилася процедура розгляду заявок!

Усім заявникам необхідно надіслати лише нову аплікаційну форму, ретельно заповнену англійською мовою.  Лише кандидам  відібраним для участі у другому турі необхідно надіслати повну проектну пропозицію із супровідними документами.

Фіналісти будуть відібрані із цієї групи, ми зв’яжемося з ними для подальшого підписання договору і т. д.

Примітка:  заявки мають бути заповнені лише англійською мовою, під час обох турів.

Загальна інформація:

Фінський Фонд Місцевого Співробітництва (LCF) – Фонд, яким управляє Посольство Фінляндії в Україні.

Фонд спрямований на підтримку місцевих (українських) неурядових організацій (НУО).

У деяких випадках також інші організації  можуть подавати свої заявки, наукові та дослідницькі інститути, незалежні ЗМІ та заклади культури.

Кожний окремий випадок має кваліфікуватися як офіційна допомога розвитку (ОДР) та відповідати офіційній політиці розвитку Фінляндії:

Мета Фонду – підтримати сильні та активні громадські організації, що є важливою складовою дієвої демократії та відкритого суспільства.

Подання проектної заявки:

Фонд Місцевого Співробітництва Посольства у 2016 році складає 150 000 євро, кошти будуть розподілені між обраними заявниками (як правило 3-5). Бюджет запропонованого проекту не має перевищувати 50 000 євро, але не повинен бути менше, ніж 10 000 євро.

Зверніть увагу, що кожного року ми отримуємо у декілька разів більше заявок, ніж можемо підтримати. Конкуренція є високою. Отож ми рекомендуємо Вам уважно прочитати інструкцію та підготувати Вашу пропозицію належним чином. Особливе значення для нас має чітке визначення мети проектної заявки та очікувані результати (вплив).

У випадку якщо бюджет проекту перевищує 20 000 євро, організація повинна провести незалежний аудит.  Ми рекомендуємо Вам внести відповідні кошти до бюджету проекту.

Посольство не підтриму проекти, що передбачають фінансування виключно за рахунок Фонду.

Запропонований проект повинен мати потенціал для реальних, вимірних результатів.

Запропоновані проекти розраховані, як правило, на один рік, але мають бути завершені не пізніше листопада 2016 року.

Види проектів:

Цьогоріч пріоритетними темами для LCF проектів, що фінансуються в Україні, є наступні:

 • Права людини та гендерна рівність, особливо по відношенню до уразливих груп, жінок, молоді та дітей
 • Демократія та належне врядування, особливо що стосується підтримки процесу проведення реформ в Україні, верховенство права та боротьба із корупцією
 • Охорона навколишнього середовища, особливо що стосується біологічного різноманіття

У випадку якщо Ваш проект не відповідає вищезазначеним пріоритетним темам, Ви можете подавати заявку, але ми рекомендуємо Вам бути переконливими у презентації Вашого проекту.

Наступні види проектів не можуть бути підтримані Фондом Місцевої Співпраці Посольства Фінляндії:

 • проекти, що впроваджуються урядом, міністерствами та місцевими органами влади
 • проекти політичних партій
 • проекти, в яких бенефіціарієм виступає одна людина, одна сім’я або приватний бізнес
 • проекти, спрямовані виключно на благодійність
 • організація одного заходу, пов’язаного, наприклад, із культурою, благодійністю або конференція
 • гуманітарна допомога (таке фінансування здійснюється іншим встановленим шляхом)
 • ООН та інші міжнародні організації, міжнародні неурядові організації та фінські НУО. (Такі види організацій подають свої заявки та отримують фінансування із центрального офісу у Гельсінкі).  Місцеві (українські) партнери та установи-виконавці, однак, можуть бути обрані.
 • персональні гранти для індивідуальних осіб
 • програми кредитування
 • придбання транспортних засобів, земельних ділянок чи нерухомості
 • проекти, головною метою яких є подорож до Фінляндії чи іншої зарубіжної країни.

Критерії відбору

Посольство Фінляндії підкреслює важливість написання якісної проектної заявки. І хоча всім заявникам необхідно надіслати лише заповнену анкету під час першого туру ми рекомендуємо Вам ретельно підготувати Вашу проектну пропозицію на випадок, якщо Ви пройдете у другий тур і Вас попросять надіслати повну проектну заявку із супровідною документацією.

Заявники повинні продемонструвати професійну компетентність для виконання роботи, яку вони мають намір фінансувати за допомогою Фонду. Професійна компетентність має бути відображена у якості та чіткості проектної заявки. Найважливіший критерій відбору проектних заявок – це відповідність та якість заявки.

Під час відбору проектних заявок Посольство намагається зберегти баланс між пріоритетними темами, а також географічний баланс діяльності в межах України.

Ми також намагаємося дотримуватися балансу між отримувачами грантів. Якщо, наприклад,  Ваша організація вже отримувала грант від Фонду один ча два роки тому, Ви маєте право подавати нову заявку, але ми можемо прийняти рішення дати шанс новому партнеру. Один партнер може отримати фінансування протягом максимум двох років поспіль. У іншому випадку ми будемо раді співпрацювати із партнерами, з якими у нас є гарний досвід співпраці.

Ознайомтеся, будь ласка, з наступними критеріями для більш успішного написання проектної заявки:

 • заявник має право подавати заявку до Фонду
 • проект кваліфікується як офіційна допомога розвитку (ОДР) та призначений безпосередньо для цілей Фонду
 • головна мета проекту, види діяльності та очікувані результати чітко визначені
 • адекватні показники для оцінки результатів
 • чітка та реалістична оцінка затрат
 • чітке визначення  бенефіціарів та їх потреб
 • реалістичний аналіз ризиків: що може піти не так?
 • очікувані довгострокові результати проекту пояснені
 • діяльність партнера та проект мають бути довгостроковими
 • гендерна рівність та інше рівноправ’я взяті до уваги у проекті

Перший тур:

Заявники повинні заповнити нижченаведену форму заявки і надіслати її до 16:00, 1 лютого 2016 року, на електронну адресу: PYM.KIO@formin.fi

У темі повідомлення вкажіть, будь ласка “LCF” та назву Вашої організації. Заявка повинна бути завпонена аглійською мовою.

Будь ласка, не надсилайте заявки декілька разів, не відправляйте заявку на інші адреси, лише на вищезазначену. Також не використовуйте сторінку Facebook Посольства або будь-який інший неофіційний канал зв’язку для надсилання заявки.

Питання (але не проектні заявки!) можна направляти пані Наталії Головій: natalya. golova (at) formin.fi

Перед тим як звернутися до Посольства із запитаннями, впевніться, будь ласка, що Ви не можете знайти необхідну інформацію самостійно у цій інструкції. Посольство не надаватиме інформацію щодо процесу відбору заявок до закриття конкурсу.

Не намагайтеся вплинути на процес відбору заявок телефонними дзвінками чи проханнями про зустріч. Посольство звернеться до Вас у випадку якщо Ваша організація пройде у другий тур і Вам необхідно буде надіслати повну проектну заявку. Результати першого туру слід очікувати до 1 березня 2016 року.

Процес відбору заявок є предметом форс-мажорних обставин,  що може іноді призвести до затримок.

Другий тур:

Заявники,  які проходять у другий тур, мають надіслати повну проектну заявку до 15 березня 2016 року (або пізніше, про що буде домовлено) на ту саму електронну адресу: PYM.KIO@formin.fi

У темі повідомлення вкажіть, будь ласка “LCF” та назву Вашої організації.  Проектна заявка та основні додаткові документи мають бути написані англійською мовою.

З обраними кандидатами ми зв’яжемося окремо для обговорення проектних пропозицій перед тим, як приступити до підписання договору. Це той момент, коли організація може запропонувати зміни до робочого графіку або інших деталей, скоротити бюджет запропонований спочатку (але не збільшити його) та інші питання.

Заявники, яких не вибрали для надання гранту, будуть повідомлені на цій стадії належним чином.

Переконайтеся, що Ваша контактна інформація є правильною аби ми могли зв’язатися з Вами.

Додаткова інформація:

Посольство Фінляндії залишає за собою право прийняти або відхилити проектні пропозиції згідно своїх преференцій  та змін ситуації в країні.

Проектна Угода між Посольством Фінляндії та організацією повинна бути підписана уповноваженим представником організації-отримувача гранту.  Підписання відбудеться у Києві, у Посольстві Фінляндії.

Отримувач гранту від Фонду несе відповідальність за виконання заходів, для яких грант був наданий та за належну фінансову діяльність. Наприкінці проекту організація повинна надати Посольству повний описовий та  фінансовий звіти про здійснення проекту, відповідно до плану дій та Угоди. Для проектів, що тривають лише рік проміжний звіт не передбачається.

Бюджет проекту та сума гранту в Угоді вказані у євро. Організація-одержувач самостійно приймає рішення  отримувати фінансування у євро (як буде вказано в Угоді) або в еквівалентній сумі у гривні за курсом Посольства на момент оплати. Посольство не буде компенсувати втрати, пов’язані із обмінним курсом валют.

Грант, як правило, надається двома частинами: на стадії ініціювання проекту після підписання  Угоди,  друга і остання частина – після отримання Посольством належної фінальної звітності.

Посольство залишає за собою право перевіряти або оцінювати будь-який з проектів, що фінансується у будь-який час. Організація, відповідальна за проект, повинна надати всю необхідну документацію для оцінки / перевірки.

Всі проекти з бюджетом у € 20 000 або більше зобов’язані проводити незалежний аудит, ми рекомендуємо включити ці кошти до бюджету.

7. Фонд «Монсанто» розпочав черговий конкурс соціальних проектів для сільських громад

Фонд «Монсанто» оголосив про початок чергового раунду прийому пропозицій соціальних проектів для сільських громад від громадських організацій, що триватиме з 1 січня до 29 лютого 2016 року.

В Україні Фонд «Монсанто» приймає пропозиції проектів для надання грантів за такими напрямами:

 • Надання базової освітньої підтримки, спрямованої на покращення освіти в сільських громадах, в тому числі за рахунок підтримки шкіл, бібліотек, наукових центрів, навчальних програм для фермерів та академічних програм, які збагачують чи доповнюють шкільні програми.
 • Забезпечення критичних потреб громадза рахунок розвитку продовольчої безпеки, санітарії, доступу до чистої води, громадської безпеки та різноманітних інших місцевих потреб.

Фонд приймає заявки з 1 січня до 29 лютого 2016 року. Щоб отримати запрошення для подання заявки, потрібно через форму за адресоюwww.monsantofund.org/about/contact/ надіслати опис організації та короткий опис проекту англійською мовою. Якщо Фонд «Монсанто» буде зацікавлений підтримати проект, представник організації надасть код запрошення. Усі грантові заявки та усі необхідні документи подаються онлайн та повинні бути перекладені англійською мовою.

Мінімальний розмір гранту, що може бути наданий – 25 тис. доларів США. Проекти не повинні мати жодного зв’язку з комерційною діяльністю компанії «Монсанто». Проектна діяльність може бути розрахована на період до 12 місяців. Організації-заявники повинні бути зареєстровані принаймні за два роки перед поданням заявки. Заявники повинні надати підтвердження проведення нещодавнього зовнішнього аудиту фінансів організації за міжнародними стандартами.

З 1964 року Фонд «Монсанто» працює заради значного та значимого поліпшення життя людей. Як і компанія «Монсанто», що є лідером інноваційного та сталого розвитку сільського господарства, Фонд «Монсанто» намагається бути інноваційним лідером філантропії, надаючи допомогу сталому розвитку громад, які цього потребують, в усьому світі. Як філантропічне відділення компанії «Монсанто», Фонд фокусується на зміцненні як фермерських громад, так і тих громад, де працюють та живуть співробітники компанії.

Додаткову інформацію про міжнародні гранти Фонду «Монсанто» можна отримати за адресою www.monsantofund.org/grants/international

8. Стипендія на проходження дворічного професійного навчання у Німеччині

YMCA України шукає молодих людей, віком від 18 до 27 років, для проходження дворічного професійного навчання у провідних компаніях Тюрингії. За результатами співбесіди (березень 2016) призначається стипендія на навчання, що покриватиме всі витрати (проживання, харчування).

Етапи проекту:

 • Заявка до Національного офісуYMCA України (до 15.02.2016, Київ http://bit.ly/професійне_навчання )
 • Співбесіда з представниками компаніїHBS (березень, 2016, Київ)
  тест з математики/фізики, яку проводять представники HBS (Київ)
 • Ознайомча поїздка до Німеччини – чотири дні у травні 2016 (безкоштовна, повністю оплачена)
 • Початок навчання – 01.08.–31.08.2016: половина дня – курс німецької мови, інша половина – професійне навчання (Німеччина).
 • Професійне навчання 01.09.2016 – 31.08.2018 (Німеччина, Тюрингія)
 • Іспити, після яких можливе отримання постійної роботи (Німеччина).

Ідеальний кандидат:

 • Хлопець, вік від 18 до 27 років
 • Хороші слух та зір (розпізнавання кольорів) – вітаються підтверджуючі документи
 • Мінімальний рівень володіння німецькою мовою – А2 (на момент співбесіди у березні 2016)
 • Стан здоров’я дозволяє та сім’я не заперечує працювати на будівельних майданчиках, що знаходяться на відкритому повітрі (монтажні роботи)
 • Адаптивність до робочого середовища і стандартівHBSДедлайн – 15 лютого 2016 року

9. Грант для поліпшення охорони психічного здоров’я та соціально-психологічної підтримки в Україні

Представництво Міжнародного Медичного Корпусу в Україні запрошує Вас подавати заявки на програму фінансової та технічної підтримки Міжнародного фонду Джона Сноу (John Snow International – JSI) під егідою USAID.

Поліпшення охорони психічного здоров’я та соціально-психологічної підтримки (ОПЗСПП) для постраждалого від конфлікту населення на сході України шляхом підвищення потенціалу діяльності, пов’язаної з соціально-психологічною підтримкою та послуг, пов’язаних з керівними принципами Міжвідомчого постійного комітету (МПК) з питань надзвичайних ситуацій серед національних суб’єктів, організацій та агенцій.

Заявниками можуть бути місцеві організації (НУО, ГО або наукові інституції), що в даний час зареєстровані чи отримали право на реєстрацію в Україні, які займаються наданням соціально-психологічної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок конфлікту на Сході України (на підконтрольній території). У рамках даної програми Міжнародний Медичний Корпус планує нагородити до п’яти (5) субгрантів, кожен в розмірі від 20,000-40,000 доларів США на період 6-ти місяців з 1 березня по 31 серпня 2016 року (з можливістю продовження на додаткові 9 місяців з отриманням додаткової фінансової підтримки).

Одержувачі субгранту отримають технічну та управлінську підтримку, так само як і фінансову для того, щоб зміцнити надання послуг на базі громад за такими основними напрямками:

1) Застосування керівних принципів МПК для кращих практик у MHPSS в умовах гуманітарних операцій через навчання (тренінги), менторство і підтримку праці:

а. Керівні принципи МПК (IASC в англійському варіанті) являють собою набір кращих практик психічного здоров’я та соціально-психологічної підтримки (MHPSS) в умовах гуманітарних операцій, розроблених міжнародними експертами. Вони можуть допомогти організації в забезпеченні діяльності та наданні послуг в умовах гуманітарних операцій, таких як конфлікт в Східній Україні. (Зверніть увагу, що від заявників не вимагається досконального знання принципів МПК, швидше, розуміння того, яку користь отримає Ваш проект від навчання кращим практикам).

2) Впровадження соціально-психологічної підтримки у відповідністі з керівними принципами МПК та / або розробка та розповсюдження навчальних матеріалів у відповідністі з керівними принципами;

3) Підвищення потенціалу для зв’язку постраждалого населення в результаті конфлікту з послугами підтримки психічного здоров’я та інших послуг.

У прикріпленому файлі Ви знайдете запит на подання заяви (RFA) для отримання детальної інформації про кваліфікаційні критерії та інструкції щодо заповнення заявки дома мовами: англійською та українською.

Будь ласка, зверніть увагу, що заявки повинні бути надіслані не пізніше, ніж 22 січня 2016.

Адресуйте виникаючі у Вас питання на до 15 січня 2015 року.

Крім того, в офісі Міжнародного Медичного Корпусу проходитиме інформаційна сесія для заявників 11 січня 2016 року за адресою вул. Рейтарська 6-а, 2-й поверх, м Київ

Будемо дуже вдячні за попередню реєстрацію на інформаційну сесію, відправивши лист із зазначенням назви організації та ПІБ і контактами її представника.

10. Грант на навчання у Віденській вищій школі фінансів

Віденська вища школа фінансів (Vienna Graduate School of Finance) запрошує на навчання випускників магістерських програм. Пропонується фінансова підтримка.

Документи, що повинен надіслати аплікант:
– особиста заявка
– копії всіх дипломів
– оцінки
– CV
– GRE або GMAT
– Результати мовних тестів (TOEFl, IELTS, CAE, CPE та інші)
– Два рекомендаційні листи.

Розмір гранту – 2 000 євро на місяць.

Дедлайн – 29 січня 2016 року.

11. Грант фонду «Пам’ять, відповідальність і майбутнє» на німецько-українські зустрічі молоді

За допомогою Міністерства зовнішніх справ Німеччини та Фонду ім. Роберта Боша, Фонд EVZ підтримує в 2016 році німецько-українські зустрічі молоді.

Заявки на грант мають бути подані в Фонд EVZ найпізніше до 15 березня 2016 р. Проекти мають бути закінчені до 31 грудня 2016 р.

Метою програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі молоді» є інтенсифікувати відносини з Україною, надати підтримку молодим людям з Німеччини та України, з активною позицією за демократичні цінності та підтримати порозуміння між народами. Підтримуються як вже існуючі, так і нові партнерські німецько-українські молодіжні ініціативи. Крім того, є можливим залучення учасників з Росії.

Більш детальну інформацію про конкурс та формуляри заявок можна знайти тут:
(англійською) http://goo.gl/2zDoQ6
(німецькою) http://goo.gl/XWfnca

В разі питань звертайтеся, будь ласка, до керівника програми «MEET UP! Німецько-українські зустрічі» молоді пані Евелін Шеер (Evelyn Scheer, Programmleiterin, Meet up! Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen, scheer(at)stiftung-evz.de, Tel.:+49 (0)30 25 92 97-65, Fax: +49 (0)30 25 92 97-11).

Read and travel: Зимовий кемп для книголюбів і мандрівників на Кіровоградщині

Перший зимовий кемп для книголюбів і мандрівників на Кіровоградщині.
Тематика – мандри в книгах і книги в мандрах. Це три дні змістовного і цікавого навчання на березі Дніпра, воркшоп по створенню тревел-бука, розробка літературних маршрутів по Україні та Кіровоградщині, тематичні фотосесії, неформальне спілкування з мандрівниками та письменниками, нові знайомства, активний відпочинок разом з екстрім-клубом «Ekvitas» та релакс у форматі зимових фондю-вечірок та барбекю-party, а також незабутня романтика кемпінгів – справжня таборова кухня за книжковими мотивами, жива музика, прогулянки біля Дніпра, баня, феєрія зимових ранків та вечорів.

Учасники зимового Book camp «Read and travel» в межах освітньої програми:
– дізнаються про теоретичні аспекти мандрівної прози та оволодіють практичним інструментарієм створення тревелогів;
– відкриють для себе світ інших країн через призму сприйняття досвідченого мандрівника-письменника;
– попрацюють над створенням стратегії брендингу міста через літературний туризм;
– зануряться в авторську «кухню» створення тексту;
– отримають практичні поради від професійного мандрівника щодо організації цікавої і нестандартної мандрівки;
– познайомляться з техніками створення тревел-буків та літературних карт, спробують створити власний проект.

Спеціальні гості – Богдан Логвиненко, журналіст, мандрівник, блогер; Юрій Фоменко – письменник, мандрівник, краєзнавець, автор проекту «Земля Мамаїв».

Реєстраційна анкета: https://goo.gl/4vWHfZ

13.11.2015__________________________________________

За січень – вересень 2015 року підприємствами Черкаського району виконано будівельних робіт на 18742,0 тис. грн.
За характером будівництва частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння за січень – вересень 2015 р. становила 87,5 % від загального обсягу робіт, з поточного ремонтів – 5,1 %, з капітального 7,4 %.
Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за січень – червень 2015 року становив 81,5 млн. грн., що в порівняних цінах на 32,9% менше обсягу січня – червня 2014 року.
У розрахунку на одну особу населення району обсяг роздрібного товарообороту у торговій мережі підприємств у звітному періоді склав 1072,5 грн.
На території Черкаського району знаходиться 422 заклади торгівлі, з них:
– продовольчі та змішані магазини – 223;
– непродовольчі магазини – 97;
– кіоски – 49;
– АЗС – 13;
– аптечні заклади – 40.
Індекс споживчих цін по Україні з початку року становив 139,5 % по Черкаській області – 140,4 %.
Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району за січень – червень 2015 року, становив 226,7 млн. дол. США, що на 24,7 % менше обсягу інвестицій ніж на початок року. Зменшення відбулося за рахунок негативного впливу курсової різниці.
В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 3001,6 дол. США.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі за січень – червень 2015 року становило 400,9 млн. дол. США. У загальному обсязі експорту області частка району склала 20,0 %, в обсязі імпорту 2,9 %.
За січень – червень 2015 року підприємствами району освоєно 65541 тис.грн. капітальних інвестицій.
На кожного мешканця району припало 868,1 грн. капітальних інвестицій.

20.10.2015__________________________________________

Веб-портал Ради експортерів та інвесторів при МЗС

МЗС створено окремий веб-ресурс РЕІ www.rei.mfa.gov.ua, який виконуватиме функцію агрегатора економічної і ділової інформації українських дипломатичних установ, та стане додатковим ефективним механізмом просування продукції українських виробників на закордонні ринки. З метою популяризації експортного та інвестиційного потенціалу області, а також поширення пропозицій експортоорієнтованих компаній просимо поінформувати підприємства про можливість розміщення комерційних та інвестиційних пропозицій на веб-ресурсі РЕІ (http:/ rei.mfa.gov.ua/ua/foreigin-business.company-offers).

20.07.2015___________________________________________________

Райдержадміністрація постійно проводить роботу щодо пошуку нових потенційних інвесторів.

В районі планується реалізація інвестиційних проектів за рахунок власних коштів організацій.

1. Розпочато будівництво манежу для ігрових видів спорту та гуртожитку для вихованців спеціалізованої ДЮСФШ ФК «Зоря – Черкаське Дніпро-2» у селі Білозір’я.

2. Підписано меморандум між райдержадміністрацією та ТОВ «Семтек Інвест» про реалізацію інвестиційного проекту, який передбачає будівництво вантажного порту на території Червонослобідської сільської ради

для транспортування сільськогосподарської продукції, облаштування елеватора.

Розроблений інвестиційний паспорт Черкаського району до якого включено перелік 4 вільних земельних ділянок, та одне вільне приміщення, які потребують залучення інвестицій.

30.06.2015_____________________________________________________________

Про відкриття постійно діючого представництва РГДА у США

Згідно з ст. 13 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить вирішення економічних питань, зокрема:

а) соціально-економічного розвитку відповідних територій;

б) управління майном, приватизації, сприяння розвитку підприємництва та здійснення державноїрегуляторної політики;

в) промисловості, сільського господарства, будівництва, транспорту і зв’язку;

г) зовнішньоекономічної діяльності;

д) соціального захисту, зайнятості населення, праці та заробітної плати.

Сприяння місцевої державної адміністрації підприємствам в галузі соціально-економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності адміністративно-територіальної одиниці є безпосереднім

повноваженням держадміністрації згідно з чинним законодавством.

Рада голів державних адміністрацій, в рамках договорів про співпрацю з Асоціацією учасників ринку бездротових мереж передачі даних та оператором ринку ІТ-послуг компанією ІJI IT GROUР, з серпня 2015 року відкриває постійно діюче представництво у Чикаго

Чикаго – третє за чисельністю населення місто США, другий по значенню фінансовий центркраїни і великий транспортний вузол Північної Америки.

Населення Чикаго – 2 695 000 (станом на 2010 р.). Агломерація Чикаго налічує 9,5 млн.мешканців, займає 26 місце в світі по кількості населення.

Чикаго вважають економічною, промисловою, транспортною і культурною столицею Середнього Заходу. Протягом року у Чикаго відбувається понад 500 різноманітних торгівельних шоу, виставок, ярмарок, конференцій, круглих столів тощо. У Чикаго розташована Чикагська товарна біржа.

Чикаго місто побратим Києва, а також має потужну і впливову українську діаспору. Найближчим часом планується відкриття постійно діючих представництв у: Роттердамі(Голландія), Софії (Болгарія), Любляні (Словенія), Лімі (Перу), Тегерані (Іран), Ханої (В’єтнам), Тель-Авіві (Ізраїль).

Переваги співпраці з постійно діючими представництвами для адміністрацій та підприємств

1. Започаткування нових відносин державного і приватного партнерства

2. Розширення зовнішньоекономічної діяльності

3. Вихід на нові ринки збуту

4. Реклама свого потенціалу і пропозицій на ринку Сполучених Штатів та інших країн

5. Отримання нових замовлень та замовників

6. Залучення інвестицій до свого регіону (району), підприємств

7. Отримання фінансової підтримки для своїх проектів (стартапів) через систему бізнес-

інкубаторів у США та інших фінансових інституцій

8. Суттєва економія обігових коштів підприємств регіону

просування інформації про товари та послуги а дміністрац ія

9. Можливість представити регіон (район), підприємство на галузевих торгівельних шоу,конференціях, круглих столах тощо без відриву від виробництва (через представників постійно діючого представництва)

10. Можливість пошуку та проведення попередніх переговорів з потенційними партнерами,замовниками (через представників постійно діючого представництва)

11. Можливість отримати достовірну інформацію про майбутнього партнера по бізнесу (через представників постійно діючого представництва)

12. Стимулювання виробництва місцевих товаровиробників

13. Відродження реального сектору економіки регіону (району)

14. Створення нових робочих місць

15. Збільшення доходної частини бюджету

16. Можливість покращити соціальну інфраструктуру регіону (району)

17. Встановлення культурних та освітніх зв’язків з регіонами Сполучених Штатів та інших країн.

Додаткові послуги для підприємств:

1. Управлінський консалтинг підприємства від провідних фахівців ринку США

2. Консультації з відкриття філій у США

3. Оцінка потенціалу галузевого ринку США

4. Оцінка ринкової вартості бізнесу у США

5. Маркетингові послуги

6. Інвестиційний банкінг

7. Та багато іншого…

З метою розширення зовнішньоекономічної діяльності підконтрольної вам території, поширення інформації про економічний потенціал регіону (району), сприяння у встановленні ділових та культурних зв’язків підприємств та установ, просимо поширити інформацію про створення постійно діючого представництва РГДА у Сполучених Штатах Америки серед підприємств та підприємців вашого регіону (району) через офіційну веб-сторінку адміністрації, засоби масової інформації, під час проведення колегій та інші заходи. Також просимо повідомити про зацікавленість підприємств у співпраці з постійно діючим представництвом РГДА у США та інших країнах світу. Інформацію щодо пропозицій та потреб регіону (району) для поширення інформації у США просимо направляти українською, російською та англійською мовами виключно в електронній

формі на ел. пошту: inbox@glavrada.org

За додатковою інформацією про умови співпраці підприємств з постійно діючимпредставництвом у США та інших країнах світу звертатись в Україні:

Рада голів державних адміністрацій

Адреса: м. Київ, вул. Авіаконструктора Антонова, 5-а/303

Тел. +38(044)469-14-15, +38(050)469-14-45

director@wileressua.com

Асоціація учасників ринку бездротових мереж передачі даних

Адреса: Київ, бул. Лесі Українки, 26, оф. 902

Тел. +38(067)506-22-27

director@wileressua.com

ІJI IT GROUР

Адреса: м. Київ, вул. Оранжерейна, 3, оф. 218

Тел. +38(044)360-62-161, +38(093)986-84-02

inbox@iji.com.ua

10.04.2015____________________________________________________________

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району, становив 365,6 млн.  дол. США, що на 38,1 тис.дол. США менше ніж за відповідний період попереднього року. Зменшення відбулося за рахунок курсової різниці.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 4816,4 дол. США.

Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі становило 67,6млн. дол. США.  Коефіцієнт покриття експортом імпорту становить   –  14,16.

За 2014 рік у розвиток економіки району спрямовано    121,79 млн.грн. капітальних інвестицій.

На кожного мешканця припало 1613,2 грн.  капітальних інвестицій.

За характером будівництва частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння за  січень – лютий 2015 р. становила 99,3% від загального обсягу робіт, з поточного ремонтів – 0,7%.

Обсяг роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної  торгівлі та забезпечення стравами та напоями, Черкаського району за січень – вересень 2014 року становив 136215,2 тис. грн., що в порівняних цінах на 9,8 %  менше обсягу січня – вересня 2013 року і відповідає двадцятому місцю серед районів області.

Абсолютний приріст обсягу роздрібного товарообороту підприємств у розрахунку на одну особу населення району у звітному періоді до відповідного періоду минулого року ( у порівняних цінах) склав мінус 165,5 грн. (відповідно 18 місце).

Індекс споживчих цін  по Україні у лютому  2015 року становив 105,3%1  по Черкаській області – 104,8%.

Продукти харчування на які найбільше зросли ціни станом на 01.04.2015.

В порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросли ціни на продукти харчування, зокрема:

–         борошно пшеничне в/г – 11,01 грн.  (на 5,24 грн.),

–         хліб з борошна в/г – 8,25 грн.(на 3,62 грн.),

–         хліб з борошна I ґатунку – 8,12 грн.( на 3,65 грн.),

–         хліб з суміші борошна жит.- пшеничного – 7,72 грн. (на 3,32 грн.),

–          макаронні вироби – 12,81 грн.(на 5,06 грн.),

–          крупа гречана – 22,52 грн. ( на 13,18грн.),

–         рис – 25,10 грн. (на 15,56 грн.),

–         птиця  (кури випотрошені) – 36,09 грн. ( на 12,45 грн.),

–          ковбаса варена – 54,78 грн. ( на 14,87 грн.),

–         молоко – 11,48 грн. ( на 2,58 грн.),

–         сметана – 34,20 грн. ( на 9,40грн.),

–         масло вершкове – 80,55 грн. (17,90 грн.),

–         цукор – пісок – 14,75 грн. ( на 5,12 грн.),

–         олія соняшникова – 24,14 (на 9,87 грн.).

25.03.2015____________________________________________________________

Відповідальні за ремонт доріг

Інформуємо, про закріплених відповідальних осіб за ходом проведення ремонтних робіт на дорогах Черкаського району

Посада ПІП відповідальної особи Телефон
Начальник Філії «Черкаський райавтодор» Алілуйко Віктор Миколайович 31-02-00
Начальник Черкаської ДЕД Рябко Микола Петрович 30-41-20

Інформуємо, про закріплених відповідальних осіб за ходом проведення ремонтних робіт на дорогах комунальної власності Черкаського району

Посада ПІП відповідальної особи Телефон
Начальник фінансового управління Черкаської райдержадміністрації Степанюк Сергій Олексійович 64-34-63
Сільський голова с. Байбузи Шульга Петро Григорович 30-92-10
Сільський голова с.Білозіря Міцук Володимир Павлович 30-02-15
Сільський голова с.Будище Приходько Григорій Миколайович 34-02-22
Сільський голова с.Вергуни Діхтяр Микола Леонтійович 34-12-82
Сільський голова с.Геронимівка Харченко Василь Олександрович 30-55-94
Сільський голова с.Дубіївка Коваленко Микола Тимофійович 30-62-22
Сільський голова с.Думанці Сєргєєва Наталя Григорівна 34-82-42
Селищний голова смт.Ірдинь Максимов Олександр Леонтійович 34-62-69
Сільський голова с.Кумейки Іващенко Віра Володимирівна 34-56-31
Сільський голова с.Леськи Бас Микола Федорович 34-32-42
Сільський голова с.Мошни Чорновіл Антон Тимофійович 30-25-40
Сільський голова с.Руська Поляна Шапран Андрій Михайлович 30-33-09
Сільський голова с.Сагунівка Шевченко Василь Антонович 34-22-42
Сільський голова с.Свидівок Вовк Світлана Миколаївна 30-82-79
Сільський голова с.Софіївська Мороз Олександр Якович 30-85-60
Сільський голова с.Степанки Клименко  Володимир Андрійович 30-67-18
Сільський голова с.Тубільці Шафікова Надія Антонівна 34-52-36
Сільський голова с.Хацьки Чикаленко Ігор Миколайович 30-65-73
Сільський голова с.Худяки Василина Роман Петрович 34-93-42
Сільський голова с.Хутори Гуриненко Андрій Оксентійович 30-52-49
Сільський голова с.Ч.Слобода Котко Микола Васильович 30-41-18
Сільський голова с.Чорнявка Супрун Василь Михайлович 34-64-73
Сільський голова с.Яснозіря Поповиченко Лідія Іванівна 30-73-25

20.03.2015____________________________________________________________

Запрошуємо Вас взяти участь в Міжнародному форумі для сталого розвитку міст СКЕЕN СІТУ (далі – Форум), який відбудеться 26 – 27 травня 2015 року в м. Маріуполь за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Маріупольської міської ради. Організаторами Форуму є Всеукраїнська громадська організація «Жива планета» та Громадська спілка «Зелений центр «Метінвест». Формат (ЖЕЕК СІТУ створює унікальну платформу для розвитку партнерських відносин серед представників ділових кіл, органів місцевої влади, науки та громадськості в їх єдиному прагненні до сталого місцевого та регіонального розвитку.

Програма Форуму передбачає презентації кращих практик та обмін вітчизняним і зарубіжним досвідом за такою тематикою: основні принципи сталого планування та розвитку міст; енергоефективні технології та альтернативна енергетика на службі муніципалітетів; основні принципи та технології будівництва пасивних будівель; інвестиції для комфортного середовища проживання і забезпечення енерго- та ресурсної ефективності будівель і споруд; озеленення та благоустрій міст; сталі закупівлі для забезпечення функціонування муніципалітетів та закладів соціальної сфери; фінансові інструменти для підтримки сталого розвитку міст та реалізації енергозберігаючих й природоохоронних заходів.

Участь у заходах Форуму безкоштовна. У часникам Форуму відшкодовуються витрати на проїзд. Попередня реєстрація для участі в Форумі є обов’язковою. Для реєстрації необхідно заповнити електронну форму заявки на сайті Форуму. Реєстрація для участі в заходах Форуму в якості доповідача триває до 01 квітня 2015 року. Реєстрація інших учасників Форуму – до 01 травня 2015 року.

Контактні особи у разі виникнення питань щодо: реєстрації для участі в Форумі – Інна Яреськовська, тел.: +38 (044) 332-84-09; +38 093-457-02-03; участі в якості доповідача – Олена Іванова, тел.: +38 (044) 332-84-09; +38067-886-31-93; розміщення, компенсації витрат на проїзд, забезпечення трансферу до місця проведення форуму – Ксенія Чудінова, тел.: + 38 (067) 544-41-71.

16.02.2015____________________________________________________________

З 9 по 11 квітня 2015 року за підтримки Державного управління справами напередодні світлого свята Великодня відбудеться Всеукраїнський благодійний Великодній ярмарок.

До участі запрошуються підприємці харчової та легкої промисловості, народні майстри, творчі майстерні, сувенірні компанії, які мають можливість у кращих українських традиціях продемонструвати підготовку до Великодніх свят.

Мета заходу – популяризація унікальних традицій та культури нашої держави, підтримка вітчизняних товаровиробників, підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції.

Під час Всеукраїнського благодійного Великоднього ярмарку відбудеться благодійний збір продуктів харчування та коштів для дітей-переселенців зі Сходу України.

Контактна особа Нікіфорова Олена Вікторівна тел. (044) 278 – 84 – 90, моб. 067-434-68-44.

31.01.2015____________________________________________________________

Проект Глобального Екологічного Фонду (ГЕФ) та Агентства ООН з промислового Розвитку (Ю НІДО) «Підвищення енергетичної ефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчовій промисловості та інших малих та середніх підприємствах (МСП) в Україні» оголошує 2-й етап конкурсу пілотних проектів по впровадженню енергоефективних заходів (включаючи впровадження стандарту енергетичного менеджменту 180 50 001) та використанню відновлюваних джерел енергії (включаючи встановлення котлів на біомасі, отримання та використання біогазу, забезпечення гарячою водою від сонячних колекторів та ін.)

В рамках конкурсу буде відібрано 15 пілотних проектів від підприємств агро-харчової та суміжних галузей (включаючи підприємства, що виробляють обладнання для відновлюваної енергетики), яким Проект надасть підтримку, підготувавши відповідні бізнес-плани та сприяння в залученні інвестицій у формі грантових і кредитних ресурсів.

Для участі в конкурсі, зацікавлені підприємства мають заповнити та надіслати до Проекту не пізніше 15 березня 2015 р. анкету, що додається (вище зазначену анкету можна також завантажити з сайту проекту: ) Додаткову інформацію можна отримати у національного координатора проекту п. Кирильчука Ігоря (тел: +38 (050) 330 42 64; е-шаіl: I.Kyrylchuk@unido.org );

Заповнені анкети надсилати на електронні адреси: I.Kyrylchuk@unido.org та ihorkyrylchuk@ukr.net).

11.12.2014____________________________________________________________

До відома суб’єктів господарювання, надаємо перелік найбільш рейтингових міжнародних виставково-ярмаркових заходів, проведення яких заплановано в Республіці Вірменія у 2015 році

Місце проведення виставкового заходу

Назва виставкового заходу

Термін проведення виставкового заходу

Організатор виставкового заходу

Спеціалізація виставкового заходу

Єреван EXPO вул. А. Акопяна, 3 ( на території Мергедян інституту)

«Кавказ Будівництво і ремонт»

Дванадцята міжнародна спеціалізована виставка

13-15 березня 2015 року

Союз промисловців і підприємців

Будівельне обладнання;

Ремонт;

Оздоблювальні матеріали;

Будівельні інструменти;

Проектування;

Опалювальна техніка;

Будівельні послуги;

Системи кондиціонування;

Деревообробне обладнання.

Єреван EXPO вул. А. Акопяна, 3 ( на території Мергедян інституту)

Охорона здоров’я та фамація

27-29 березня 2015 року

Міністерство охорони здоров’я РВ, LOGOS EXPO Center

Профілактична медицина;

Клінічна медицина;

Стоматологія;

Фармація;

Діагностика;

Материнство і дитинство;

Медичне обладнання;

Гігієна;

Реабілітаційні послуги.

Єреван EXPO вул. А. Акопяна, 3 ( на території Мергедян інституту)

Освіта і кар’єра

21-23 квітня 2015 року

LOGOS EXPO Center

Освіта в середніх навчальних закладах;

Освіта у вищих навчальних закладах;

Поствузовська освіта;

Роль міжнародних організацій у сфері освіти;

Інноваційні проекти;

Віртуальні підручники і програми;

Навчальні засоби;

Навчальна та розвиваюча література;

Типографічні послуги та канцелярське приладдя;

Обладнання для навчальних закладів.

Єреван EXPO вул. А. Акопяна, 3 ( на території Мергедян інституту)

Світ дитинства

6-8 червня 2015 року

LOGOS EXPO Center

Товари для дітей;

Харчування для дітей;

Медицина дітям;

Навчання та освіта дітей;

Фінансові послуги дітям;

Дитячий відпочинок і туризм.

Єреван EXPO вул. А. Акопяна, 3 ( на території Мергедян інституту)

«АРМЕНИЯ ЕХРО 2015»

Пятнадцятий універсальний регіональний торгово – промисловий виставковий форум

4-6 вересня 2015 року

Союз промисловців і підприємців LOGOS EXPO Center

Важка промисловість;

Легка промисловість;

Верстатобудування;

Деревообробка;

Каменеобробка;

Хімія;

Машинобудування, приладобудування;

Електротехніка, електроніка;

Ювелірна промисловість.

23.09.2014____________________________________________________________

Основні пріоритети розвитку району визначаються програмою економічного і соціального розвитку Черкаського району на 2014 рік

За 8 місяців поточного року промисловими підприємствами району реалізовано продукції на суму 1 мільярд 156 мільйонів гривень або майже 15 тисяч 110 гривень на одну особу населення району, що на 4,6% більше до відповідного періоду 2013  року.

За 8 місяців очікуємо обсяг реалізованої продукції ї на суму 1 мільярд  316 мільйонів гривень, що на  3,8 відсотка більше до попереднього року.

Інвестиційна діяльність

За підсумками І півріччя 2014 року обсяг прямих іноземних інвестицій у районі зменшився на 31,9% і становить 401,7 млн. дол. США.

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за січень – червень 2014 року становить 52 526,6 тис. дол. США, імпорту – 3 654,6 тис. дол. США.

Темп зростання обсягу експорту проти відповідного періоду попереднього року становить 139 %. Обсяг імпорту зменшився на 40,7%.

Збережено позитивне сальдо зовнішньої торгівлі – 4 8872 тис.. дол. США.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту становить 14,37.

Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств. За 1 півріччя 2014 рік освоєно 36,1 млн.грн. капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 особу населення становило 476 грн.

В той же час, аналізуючи структуру інвестицій за напрямками їх освоєння слід зазначити, що зменшились інвестиції в матеріальні активи на 17,5 %, з них у житлові будівлі на 18,4%, у придбання машин, обладнання інвентар на 21,5%, у транспортні засоби на 5%. Збільшились вкладення у нежитлові будівлі у 1,8 рази.

Протягом 1 півріччя вкладення здійснили:

– ТОВ «Національна горілчана компанія», ТОВ «Черліс» ,ДП «Перемога Нова», ПАТ Руськополянський меблевий комбінат, СТОВ «Іскра», ДП Черкаське лісове господарство на придбання обладнання.

Будівельна діяльність

Підприємствами району за 8 місяців 2014 року виконано будівельних робіт на суму 7395 тис. грн.

За характером будівництва частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння становить 73,4 % від загального обсягу робіт, з поточного та капітального ремонтів – 16,1 % та 10,5% відповідно.

Слід зазначити, що житлове будівництво в районі ведеться переважно індивідуальними забудовниками.

За І півріччя 2014 року прийнято в експлуатацію 24 житлових будинків загальною площею 3788 кв.м., що на 35,9 % більше ніж у відповідному періоді попереднього року.

Загальна площа одного будинку в середньому по району становить 157,83 кв. м.

05.09.2014____________________________________________________________

Вимоги до маркування харчової продукції!

Маркування харчових продуктів здійснюється відповідно до вимог Закону України від 12.05.1991р. №1023-ХІІ

«Про захист прав споживачів» в редакції Закону від 01.12.2005р. №3161-ХV та Закону України від 23 грудня 1997 року

№ 771/97-ВР «Про безпечність та якість харчових продуктів» та інших відповідних нормативних документів в редакції

Закону від 06.09.2005р. № 2809-ІV.

Статтею 1 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» визначено, що неправильно маркованим вважається харчовий продукт, якщо, зокрема, його етикетка не відповідає обов’язковим вимогам цього Закону щодо етикетування харчового продукту.

Статтею 38 зазначеного Закону встановлені обов’язкові вимоги до етикетування харчових продуктів, а також заборонено обіг харчових продуктів, етикетування яких не відповідає вимогам зазначеної статті.

Крім того, згідно з вимогами зазначеної статті усі харчові продукти, що знаходяться в обігу в Україні, етикетуються державною мовою України та містять у доступній для сприймання споживачем формі інформацію про склад харчового продукту у порядку переваги складників, у тому числі харчових добавок та ароматизаторів, що використовувались у його виробництві.

Відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація про продукцію повинна містити дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування – про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок).

Перелік харчових добавок, дозволених для використання в Україні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 січня 1999 року   № 12 «Про затвердження переліку харчових добавок, дозволених для використання у харчових продуктах».

Вимоги «Санітарних правил і норм по застосуванню харчових добавок», затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 23.07.1996 року № 222 (загальна частина), поширюються на харчові добавки та продукти з ними, які надходять для реалізації на територію України, виробляються на підприємствах харчової промисловості та громадського харчування незалежно від їх відомчої належності, підпорядкування та форми власності.

25 лютого 2011 року набув чинності Технічний регламент щодо правил маркування харчових продуктів, в якому чітко прописано, яким повинно бути маркування окремих видів продукції, з наведенням прикладів.

Технічний регламент також уточнює, коли виробник зобов’язаний вказувати компоненти, які містить продукт в мінімальній кількості, а в яких випадках допускається не вказувати цю інформацію.

Слід зазначити, що технічний регламент запобігає введенню в оману споживачів, адже, гарантує їхнє право на чітку, зрозумілу та доступну інформацію про продукт на етикетці.

Перш за все маркування продукту, який Ви купуєте, повинно містити інформацію на державній – українській мові.

Згідно з вимогами технічного регламенту, серед переліку обов’язкової інформації, яка повинна вказуватись на етикетці харчового продукту: його назва та склад; кількість харчового продукту у встановлених одиницях виміру; часові характеристики придатності; умови зберігання; умови та рекомендації використання, якщо харчовий продукт потребує особливих умов використання; назва та повна адреса і номер телефону виробника, фактична адреса потужностей (об’єкта) виробництва, а для імпортованих харчових продуктів назва та повна адреса і номер телефону імпортера, а також контактні дані підприємства, яке здійснює функції щодо прийняття претензій від споживача, у разі якщо цим підприємством не є виробник; номер партії виробництва; інформація про наявність чи відсутність у складі харчового продукту генетично модифікованих організмів; інформація щодо місця походження для харчових продуктів, які лише упаковані або розфасовані в Україні; поживна (харчова) цінність із позначенням кількості білків, вуглеводів та жирів у встановлених одиницях виміру на100 г (100 мл) харчового продукту та енергетичної цінності (калорійності) вираженої в кДж та/або ккал на 100 г (100 мл) харчового продукту; застереження щодо споживання харчового продукту певними категоріями споживачів (дітьми, вагітними жінками, літніми людьми, спортсменами та алергіками), якщо такий продукт може негативно впливати на їх здоров’я при його споживанні; позначення знака для товарів і послуг, за яким харчовий продукт реалізується (за наявності); позначення нормативного документа, згідно з яким виготовлений харчовий продукт вітчизняного виробництва.

Щодо переліку інгредієнтів, то їх повинні зазначати у порядку зменшення їхньої масової частки, яка була використана в процесі виробництва або приготування харчового продукту.

Маркування харчових продуктів має містити детальну інформацію про наявність у складі підсолоджувачів.

Інформацію щодо часових характеристик придатності виробник може подавати вказуючи кінцеву дату споживання, або дату виробництва та строк придатності.

Водночас повинні зазначатися умови зберігання харчового продукту, за яких він зберігає свої властивості впродовж строку придатності. Зазначені  в  маркуванні  умови   зберігання харчового  продукту  повинні  враховувати  особливості пакувальних матеріалів, зберігання і реалізації продукту.

Ще одним важливим моментом, коли йдеться про харчові продукти, є рекомендації з вживання або приготування харчових продуктів.Адже харчова продукція повинна містити інформацію щодо правильного застосування цього продукту так, щоб цей харчовий продукт був використаний його споживачем за призначенням.

14.08.2014_____________________________________________________________

Економічні показники за перше півріччя 2014 року

За 6 місяців 2014 року в Черкаському районі виконано будівельних робіт на суму 3 млн. 431 тис. грн.

Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств та організацій. Власними коштами підприємства здійснюють будівництво нових та реконструкцію уже діючих виробничих будівель, закуповують нове обладнання.

За січень-березень 2014 року підприємствами району освоєно 14,7 млн.грн. капітальних інвестицій, що на 5,8 % менше ніж за відповідний період попереднього року. На кожного жителя району припало 193,5 грн. капітальних інвестицій.

В той же час, аналізуючи структуру інвестицій за напрямками їх освоєння слід зазначити, що збільшились інвестиції в матеріальні активи на 1,5 %, з них у житлові будівлі на 39,3%, транспортні засоби на 65,7%. Зменшились вкладення у п машини і обладнання  на 15%, нежитлові будівлі на 38%.

2.3. В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 5 тис 292,2 дол. США., що на 2 тис 177,4 дол. менше ніж у відповідному періоді попереднього року.

За січень-березень 2014 року обсяг роздрібного товарообороту становить 36,8 млн. грн, що становить 104,3% до відповідного періоду попереднього року.

4.2.Абсолютний приріст обсягу роздрібного товарообороту підприємств у розрахунку на одиницю населення становить 19,2 грн.

4.3. Абсолютний приріст обсягу реалізованих послуг за січень-травень 2014 року у розрахунку на одиницю населення становить 2276,4 грн.

Підприємствами району за 6 місяців 2014 року реалізовано послуг на суму 440,7 млн.грн., що у порівняльних цінах на 59,3% більше ніж за відповідний період попереднього року. (не рейтинговий показник).

08.08.2014_____________________________________________________________

Міністерство закордонних справ Естонії надає можливість мікрофінансування проектів для українських неурядових організацій або урядових / місцевих органів влади на суму до 15 000 євро для покриття повної або часткової вартості проекту

Проекти повинні відповідати Стратегії розвитку співробітництва та гуманітарної допомоги Естонії.

Мета мікрофінансування – швидко реагувати на короткострокові потреби в пріоритетних країнах і підвищити потенціал їх урядових та муніципальних установ, а також неурядових організацій і фондів, що діють в громадських інтересах.

Проекти повинні бути пов’язані з однією з наступних галузей –

1 освіта

2 охорона здоров’я

3 мир і стабільність

4 розвиток демократії і верховенство закону

5 економічний розвиток

6 екологічно сприятливий розвиток

7 інформування громадськості та глобальна освіта.

Також вони повинні відповідати загальним цілям розвитку співпраці

– становище жінок та забезпечення гендерної рівності

– поліпшення навколишнього середовища та підвищення рівня екологічної свідомості

– сприяти втіленню інформаційних технологій.

Хто може подавати пропозиції?

1 урядові або місцеві органи влади

2 неурядові організації.

Максимальна сума гранту становить 15 000 євро.

Заявник повинен подати свої проектні пропозиції естонською або англійською мовою до Посольства Естонії в Україні.

Грант може становити до 100% від загальної суми прийнятних витрат проекту.

Крайнього терміну подачі заявки немає. За рік можуть бути профінансовані 2 або 3 проекти.

Існує також можливість фінансування інших проектів у рамках Стратегії розвитку естонського співробітництва та гуманітарної допомоги 2011-2015 рр.

Для отримання додаткової інформації відвідайте.

Якщо у вас є питання, що стосуються процедури подачі заявок або ж подання документів, будь ласка, зв’яжіться з Посольством Естонії в Києві.

телефон (380 44) 590 07 80

факс (380 44) 590 07 81

Адреса електронної пошти: Embassy.Kyiv@mfa.ee

Джерело: Міністерство закордонних справ Естонії

Додатки : Інформація (Microfinancing.rar, 50Kb)

Анкета (Microfinancing application_0.doc, 83 Kb )

Інформація взята з сайту: громадський простір www.civicua.org

12.06.2014_____________________________________________________________

Інформуємо, про закріплених відповідальних осіб за ходом проведення ремонтних робіт на дорогах Черкаського району

Посада

ПІП відповідальної особи

Телефон

Начальник Філії «Черкаський райавтодор»

Алілуйко Віктор Миколайович

31-02-00

Начальник Черкаської ДЕД

Рябко Микола Петрович

30-41-20

Інформуємо, про закріплених відповідальних осіб за ходом проведення ремонтних робіт на дорогах комунальної власності Черкаського району

Посада

ПІП відповідальної особи

Телефон

Начальник фінансового управління Черкаської райдержадміністрації

Степанюк Сергій Олексійович

64-34-63

Сільський голова с. Байбузи

Шульга Петро Григорович

30-92-10

Сільський голова с.Білозіря

Міцук Володимир Павлович

30-02-15

Сільський голова с.Будище

Приходько Григорій Миколайович

34-02-22

Сільський голова с.Вергуни

Діхтяр Микола Леонтійович

34-12-82

Сільський голова с.Геронимівка

Харченко Василь Олександрович

30-55-94

Сільський голова с.Дубіївка Коваленко Микола Тимофійович

30-62-22

Сільський голова с.Думанці

Сєргєєва Наталя Григорівна

34-82-42

Селищний голова смт.Ірдинь

Максимов Олександр Леонтійович

34-62-69

Сільський голова с.Кумейки

Іващенко Віра Володимирівна

34-56-31

Сільський голова с.Леськи

Бас Микола Федорович

34-32-42

Сільський голова с.Мошни

Чорновіл Антон Тимофійович

30-25-40

Сільський голова с.Руська Поляна

Шапран Андрій Михайлович

30-33-09

Сільський голова с.Сагунівка

Шевченко Василь Антонович

34-22-42

Сільський голова с.Свидівок

Вовк Світлана Миколаївна

30-82-79

Сільський голова с.Софіївська

Мороз Олександр Якович

30-85-60

Сільський голова с.Степанки

Клименко Володимир Андрійович
30-67-18

Сільський голова с.Тубільці

Шафікова Надія Антонівна

34-52-36

Сільський голова с.Хацьки

Чикаленко Ігор Миколайович

30-65-73

Сільський голова с.Худяки

Василина Роман Петрович

34-93-42

Сільський голова с.Хутори

Гуриненко Андрій Оксентійович

30-52-49

Сільський голова с.Ч.Слобода

Котко Микола Васильович

30-41-18

Сільський голова с.Чорнявка

Супрун Василь Михайлович

34-64-73

Сільський голова с.Яснозіря

Поповиченко Лідія Іванівна

30-73-25

06.02.2014_____________________________________________________________

ЗОВНІШЬОЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Обсяг експорту зовнішньої торгівлі товарами за  січень – вересень 2013 року  становив  54,5 млн.дол. США,  імпорту – 8,7  млн. дол. США.

У порівняз відповідним періодом минулого року обсяг експорту зменшився на 11,8% імпорту –  збільшився на 6%

Позитивне  сальдо зовнішньої торгівлі становило 45,8  млн. дол. США.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту  становить 6,26.

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку району становив 596,4млн.  дол. США., що на 80,3 тисяч дол. США.

В розрахунку на одну особу населення прямих іноземних інвестицій припадає 7848 дол. США, що на 5,2 дол більше ніж у відповідному періоді попереднього року.

05.02.2014___________________________________________________________

ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Основним джерелом капітальних інвестицій є власні кошти підприємств та організацій. За січень-вересень 2013 року підприємствами району освоєно 79,9 млн.грн. капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 жителя району становить 1051,1 грн.

Працюємо над залученням інвестицій :

1. З метою модернізації  систем  централізованого постачання району підприємством КПТМ планується залучення інвестора  який  протягом 2013 -2014 років здійснить модернізацію 9  котелень  із  заміною  котлів  на енергоефективні  з більшим коефіцієнтом  корисної дії та часткову заміну газових котлів на котли, які працюють на альтернативному виді палива, заміну  тепломережі на попередньо ізольовану.  Результатом цього стане зменшення використання обсягу газу.

2. ТОВ «Черлис» планує будівництво складу з холодильною камерою та навісом  для техніки.

3. На базі господарства СПП «РВД-Агро» с. Червона Слобода створити племрепродуктор по вирощуванню племінних свиней з послідуючою реалізацією їх господарствам району для покращення м’ясних якостей. До кінця 2014 року планується закупити 30 голів маточного поголів’я.

4. В 2014 році планується реконструкція свинарника-маточника в СТОВ «Зоря» с. Руська Поляна.

Значна увага приділяється оновленню машинно-тракторного парку господарств. Протягом 12 місяців 2013 року в Черкаському районі було придбано 16 одиниць сільськогосподарської техніки.

Оновлювали свою матеріально-технічну базу ТОВ «Черлис», СТОВ «Іскра», СТОВ «Нива», ПП «Хацьки-Агро». Було придбано трактори, зернозбиральні комбайни, посівну, ґрунтообробну та поливну техніку.

04.02.2014_______________________________________________________

БУДІВНИЦТВО

Підприємствами району за  січень-листопад  2013 року  виконано будівельних робіт на суму 29,6 млн.грн. За характером будівництва частка робіт з нового будівництва, реконструкції та технічного переозброєння становить 88 % від загального обсягу робіт, з капітального та поточного ремонтів 5,2%, та 6,8 % відповідно.

Слід зазначити, що житлове будівництво в районі ведеться переважно індивідуальними забудовниками.

За  січень- вересень  2013 прийнято в експлуатацію  житлових будинків загальною площею – 4328 м. кв., що  на 40,5% менше  ніж  у відповідному  періоді  попереднього року.

За характером будівництва  обсяги прийнятого  в експлуатацію житла  розподілились  таким чином:  нове будівництво – 4286 кв. м. (99% від загального обсягу), реконструкція інших будівель – 42 кв.м. (1%).

За звітний період  прийнято  в експлуатацію  30 квартир . Загальна площа  однієї  в середньомупо району становить 144,27 кв.м.

03.02.2014________________________________________________________

РОЗВИТОК СПОЖИЧОГО РИНКУ

Торгова мережа району налічує 304 магазини, 58 кіосків та павільйонів різних форм власності та 52 одиниці підприємств громадського харчування. Поряд з приватними, в районі працюють магазини системи  Районного Споживчого товариства: 17 магазинів, 3 кафетерії, 85 магазинів, які перебувають в оренді. Протягом 9 місяців  2013 року поновив роботу  1 магазин в с. Мошни, проведено реконструкцію 3 магазинів в с. Білозіря,       с. Думанці та с. Софіївка. Розпочато будівництво об’єкту громадського харчування в с. Леськи.

Для підвищення рівня торгівельного обслуговування віддалених населених пунктів в районі здійснюється виїзна форма торгівлі в  с. Гута Межеріцька, с.Станіславчик та с.Єлизаветівка.

В 11  магазинах районного Споживчого товариства (с. Сагунівка – 3,     с. Дубівка – 1. с. Ч. Слобода – 1, с. Степанки – 1, с. Яснозіря – 1, с. Чорнявка – 1, с. Хацьки – 1 с. Свидівок – 1, с. Мошни – 1), в 7 магазинах торгової марки «Абсолют» (с. Білозіря, с. Сагунівка, с. Свидівок, с. Р. Полчяна, с. Будище, с. Вергуни, с. Будище)  створено куточки для малозабезпечених сімей «Куточок соціального кошику».

В районі запроваджено акцію для підтримки місцевого товаровиробника «Товар Черкащини». До акції залучилися 46 магазинів, в тому числі: 18 – районного споживчого товариства, 7 – торгової марки «Абсолют», 4 –  приватного підприємця  Конюха О.Л., 5 – приватного підприємця  Собка О.П.,  та приватних підприємців с. Білозіря – 4, с. Будище – 2, с. Софіївка – 3, с. Дубівка – 2, с. Мошни – 1.

За 9 місяців   2013 року обсяг роздрібного товарообороту становить    129,4 млн. грн.,

Темп зростання роздрібного товарообороту до відповідного періоду минулого року становить 102,6%.

За січень-листопад 2013 року  підприємствами району реалізовано послуг на суму  588 млн.грн., що становить 96,9 % порівняно з відповідним періодом 2012 року.

Зменшення відбулося  за рахунок зменшення надання послуг підприємством  ТОВ «Теп-транско», яке надає послуги з перевезення вантажів залізничним транспортом, через сезонність  надання послуг та зменшення квот на даний вид перевезень.

Обсяг послуг реалізованих населенню за січень-листопад  2013 року становить  14,8  млн.грн. або  84,8%  до  відповідного періоду 2012  року.

В розрахунку на одну особу, обсяг послуг реалізованих населеннюстановить 193,6 грн.

31.01.2014________________________________________________________

ТРАНСПОРТНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Пасажирські перевезення жителів району здійснюють наступні перевізники: ВАТ Черкасиавтотранс, ВАТ ПМК-92, ВАТ Черкаське         АТП-17127,  ПП Василенко А.С., ПП «Інтертранспартнер», ПП Плахута О.І, ПП «Еліт-Транс», ТОВ «АвтоТюл», ТОВ «Сервіс – Авто-2005», ПП  Синьок І.І.

За  січень – листопад  2013 року послугами автомобільного транспорту скористалися  1135,1  тис. пасажирів, що становить 114,9 % до  відповідного періоду 2012 року.

Пасажирооборот порівняно з відповідним періодом минулого року збільшився на 6,8 % і становить 73 млн.пасажирокілометрів.

Підприємствами автотранспорту перевезено 106,5 тисяч тон вантажів, що на 32,5 % менше до  відповідного періоду 2012 року. Вантажооборот становить майже 32,5 тис.ткм., що на 17,7% менше ніж у попередньому році.

Leave a Reply