Служба у справах дітей

Працівники служби у справах дітей відвідали дітей, які тимчасово влаштовані до державних закладів

03 листопада 2017 року начальник служби у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації Северинчук Людмила Анатоліївна та спеціаліст служби Гребеник Віта Сергіївна відвідали Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини.

Наразі до цих закладів тимчасово влаштовані 8 дітей з Черкаського району через те що їх батьки неналежним чином виконують батьківські обов’язки.

У державних закладах створені належні умови для проживання та навчання вихованців. Проте цим дітям дуже не вистачає уваги, участі і турботи, які може дати тільки сім’я. У разі, якщо батьки цих дітей не стануть на шлях виправлення і в судовому порядку будуть позбавлені батьківських прав, діти будуть усиновлені чи влаштовані до прийомних сімей, будинків сімейного типу.

Під час зустрічі працівники служби у справах дітей поспілкувалися з дітками та передали їм солодкі подарунки, придбані за кошти районного бюджету.


Звіт про роботу служби у справах дітей у ІІІ кварталі 2017 року (PDF-файл)


На обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації перебуває 30 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, через неналежне виконання батьківських обов’язків їх батьками. Постійно проводиться робота щодо захисту прав та інтересів цих дітей, профілактична робота з батьками, вживаються заходи щодо забезпечення права дитини на виховання в сім’ї.

У серпні 2017 року  з районного бюджету було виділено 5000 грн. на роботу з такими дітьми.

За ці кошти вже придбано набори шкільного приладдя, які були вручені школярам до Дня знань. Діти, які опинилися поза сімейним оточенням та тимчасово влаштовані до державних закладів, також отримали подарунки – іграшки, розвивальні ігри, дитячі книги.


На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 17 жовтня 2017 року прийняті рішення за наступними питаннями.

Надано 3 дозволи на здійснення правочинів щодо житла, власниками або користувачами якого є неповнолітні діти (с. Сагунівка, с. Хутори, с. Червона Слобода).

Надано висновок жителю с. Руська Поляна про доцільність позбавлення батьківських прав матері їх спільних малолітніх дітей. Надалі зазначене питання буде вирішуватися у судовому порядку.

Рекомендовано звернутися до суду батькам дітей, які наразі проживають в с. Геронимівка, для розгляду питання щодо визначення  у зв’язку з розлученням порядку та способу участі у вихованні їх спільних малолітніх дітей.

Розглянуто заяву жительки с. Білозір’я та визначено порядок її участі у вихованні та спілкуванні з малолітнім сином, який після розлучення батьків проживає зі своїм батьком.

Встановлено місце проживання малолітньої дитини з батьком (с. Свидівок) у зв’язку з тим, що мати тривалий час проживає окремо від дитини та належним чином не піклується про неї.

Жительці с. Нечаївка, яка неналежним чином виконує батьківські обов’язки, надані рекомендації щодо покращення умов утримання, виховання та розвитку її малолітніх дітей, та прийняте рішення про повторний  розгляд даного питання на наступному засіданні комісії.

Повторно розглянуте питання щодо залучення влаштованої під опіку дитини, позбавленої батьківського піклування, до навчання (с. Червона Слобода). Сім’ї призначено соціальний супровід та рекомендовано звернутися до психолога з метою корекції поведінки дитини.

Попереджені про відповідальність батьки малолітніх дітей, які тривалий час не відвідують школу (с. Руська Поляна). Роз’яснений порядок влаштування дітей на екстернатну форму навчання відповідно до чинного законодавства.

Поновлено та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.


День усиновлення – свято доброти і родинного тепла

30 вересня відзначають День усиновлення – свято доброти і родинного тепла.
Запрошуємо взяти участь у святковому заході до Дня усиновлення, який відбудеться у «Центрі дитячої та юнацької творчості м. Черкаси» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 33, біля ресторану Мак Дональдз).
Для усиновлених дітей, дітей, влаштованих у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, під опіку, піклування передбачена цікава розважальна програма.
Для дітей відбудеться вистава «Золоте курча» у виконанні акторів Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.
Святкові заходи розпочнуться о 11.30 у суботу 30 вересня 2017 року.
До участі у святі запрошуються всі бажаючі діти та дорослі! Вхід вільний!

07.07.2017

Засідання комісії з питань захисту прав дитини 05.07.2017

У складі комісії з питань захисту прав дитини відбулися зміни. Окрім тих, які пов’язані з кадровими змінами, до роботи комісії тепер залучатиметься представник Білозірської ОТГ.

На порядок денний роботи комісії з питань захисту прав дитини 05 липня 2017 року було винесено 9 питань.

Надано 5 дозволів на вчинення правочинів щодо дарування майна та житла, право власності на яке набуває дитина, чи в якому зареєстровані неповнолітні.

Розглядалося питання щодо неналежного виконання батьками своїх обов’язків відносно малолітнього сина (с. Червона Слобода), а також матір’ю малолітньої доньки, яка часто змінює місце проживання і на тривалий час залишає дитину на сторонніх людей (с. Хацьки). Ці батьки на засідання комісії не з’явилися. Прийнято рішення про передачу відповідних підтверджуючих матеріалів до органів поліції з метою притягнення їх до адміністративної відповідальності. Призначено соціальний супровід сім’ї з с. Червона Слобода, як такій, що опинилася в складних життєвих обставинах, з метою налагодження умов проживання та виховання малолітньої дитини.

Встановлено графік побачень з малолітньою дитиною батька, який проживає окремо після розлучення з дружиною (с. Червона Слобода

27.06.2017

Звіт за ІІ кв. 2017 ССД

26.06.2017

                                               Засідання комісії з питань захисту прав дитини  22.06.2017

Відповідно до плану роботи районної державної адміністрації 22.06.2017 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 14 питань. Надано 3 дозволи на вчинення правочинів щодо дарування житла, право власності на  яке набуває дитина, чи в якому зареєстровані неповнолітні, а також 1 дозвіл на здійснення перереєстрації неповнолітньої дитини. Призначено опіку 2-м малолітнім дітям (с. Будище, с. Мошни).

Прийнято рішення про створення прийомної сім’ї на базі родини з с. Руська Поляна.

Розглянуто питання щодо недоцільності на даний час повернення в сім’ю матері малолітньої дитини, яка була виявлена працівниками поліції на території м.Черкаси без нагляду батьків та доставлена в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради». Родині призначено соціальний супровід з метою налагодження належних умов для розвитку та виховання дітей.

Прийнято рішення про повернення у родину опікуна дитини, позбавленої батьківського піклування, яка тимчасово перебувала в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» через непорозуміння у сім’ї та самовільне полишення домівки. Опікуна зобов’язано пройти разом з підопічною дитиною курс допомоги сімейного психолога та курси підвищення кваліфікації опікунів для стабілізації стосунків в родині.

Призначено соціальний супровід сім’ї з с. Яснозір’я, яка перебуває на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дітей, які мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування та проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.

 

 

 

 

20.06.2017

                                     Школярі Черкаського району довіряють новій поліції

16 червня 2017 року на площі біля Будинку культури зібрались діти з пришкільних таборів першої та другої Червонослобідських шкіл. До них завітали друзі з нової поліції.

Екіпаж патрульної машини, гарні молоді дівчата Аня та Юля, вже знайомі багатьом школярам району. Розповідаючи про свою роботу, поліцейські дозволяють дітям посидіти у салоні патрульного авто, одягнути бронежилети, потримати у руках гумові кийки.

На згадку дітям подарували дитячі книжки про правила поведінки на вулиці,  у громадських місцях, а також пам’ятні фото.

Впроваджувати і надалі такі цікаві заходи за участю поліції  пообіцяв присутнім представник служби у справах дітей Сергій Веретик.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

07.06.2017

                                   Сюрприз до дитячого свята від Національної поліції

1 червня 2017 року на стадіоні с. Руська Поляна відбулося районне свято до Дня захисту дітей. Пролунали щирі вітання очільників району. Запрошені діти з багатодітних та з малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, разом із батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками із задоволенням дивились концерт  дитячих талантів, спортивні змагання з дитячого футболу. Поряд готували козацьку кашу та різні смаколики для дітей.

Раптом, у розпал святкування, на територію стадіону заїхало авто патрульної поліції… Пролунала поліцейська сирена, замиготіли проблискові маячки… «Це наші друзі, приїхали привітати вас, діти!», – почули діти.

Члени екіпажу патрульної машини розповіли дітям про свою роботу, дозволили посидіти у салоні поліцейського авто, одягнути бронежилети, потримати у руках спец. засоби, – гумові кийки, подарували дитячі книжки та альбоми про необхідність бути обережними на вулиці,  дотримуватись норм поведінки у громадських місцях.  Мало хто з дітей пропустив нагоду – сфотографуватися на згадку в поліцейських обладунках та ще й у патрульній машині.

Таку відкритість у стосунках із громадськістю, а особливо з підростаючим поколінням, нова поліція пообіцяла впроваджувати і надалі.

 

Сергій Веретик, головний спеціаліст з питань

опіки, піклування та усиновлення дітей

01.06.2017

Шановні діти і батьки!

Від імені служби у справах дітей обласної державної адміністрації       та від себе особисто щиро вітаю Вас із Міжнародним днем захисту дітей!  

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають свято добра та надії – День захисту дітей, адже дитинство – це  чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.

1 червня – це не лише свято для дітей, це також нагадування нам, дорослим, про необхідність дотримання прав дитини як з боку держави, так    і з боку батьків.  

Забезпечення та дотримання прав дитини є одним із пріоритетних напрямів політики нашої держави, і наші прагнення створити дітям належні умови для повноцінного розвитку повинні втілюватись у реальних діях.

Українська влада усвідомлює, що родина – це унікальна цінність людства, на якій ґрунтується добробут суспільства і майбутнє держави. Майбутнє наших дітей залежить від нас. Наше майбутнє залежить від наших дітей.

Закликаю усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом          і любов’ю кожне дитяче серце – і тоді наші діти неодмінно стануть гордістю України.

Любі діти! Бажаю Вам міцного здоров’я, нових здобутків у навчанні, щоденно відчувати поруч із собою доброзичливих та щирих рідних                  і близьких дорослих людей, які допоможуть, підтримають, захистять.

Шановні батьки, шановні працівники служб у справах дітей, бажаю Вам наснаги на нелегкому шляху захисту тих, хто поки що не може захистити себе сам.

Діти повинні жити у світі, який не знає, що таке війна, жорстокість  і біль. Давайте створимо для них такий світ разом!

 

 

З найкращими побажаннями

Начальник служби у справах дітей

Черкаської облдержадміністрації                                                                                                                                          О. Покатілова

 

 

31.05.2017

У травні 2017 року відбулася зустріч працівників служби у справах дітей з представниками німецької громадської організації, які надають підтримку прийомним сім’ям з с. Думанці. Були обговорені нагальні питання щодо потреб дітей, які виховуються у цих прийомних сім’ях та під опікою, а також питання забезпечення умов проживання нової прийомної сім’ї.

30.05.2017

29 травня о 10-00 у приміщенні Черкаської районної державної адміністрації під керівництвом начальника служби у справах дітей Северинчук Людмили Анатоліївни проведено міжвідомчу нараду з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи. У нараді приймали участь представники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти, Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділу державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення.

Розглянуто питання щодо неповнолітніх, які без поважних причин не відвідують школу; неповнолітніх, схильних до правопорушень; сімей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки; одноразових виплат у зв’язку з повноліттям дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Обговорено стан оздоровлення дітей Черкаського району, визначені основні проблеми з даного питання та шляхи їх вирішення з метою покращення якісних та кількісних показників оздоровлення дітей.

30.05.2017

Ввечері 27 травня до м. Черкаси у приміщення ПК «Дружба Народів» завітали герої чарівної східної казки в рамках благодійного заходу «В країні чарів Алладіна».

Організували свято агентство свят «Смарагдове місто» за підтримки міського голови Анатолія Бондаренка, депутата міської ради Романа Дісканта. Зібрані кошти підуть на лікування дворічного хлопчика, у якого вроджена вада серця.

На святковий захід були запрошені жителі м. Черкаси, які бажали допомогти маленькому Денису, а також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають у сім’ях опікунів,піклувальників та прийомних сім’ях Черкаського району та м. Черкаси.

У межах цікавої, насиченої програми дітей розважали: живі скульптури, ходулісти, фокусник, співочий дует Брати Мандрікови, ляльки-велетні, шоу мильних бульбашок, вогняне шоу, дитяче бармен-шоу. А також були облаштовані тематичні фотозони, дитяча зона та фуршет. Були проведені дитячий показ колекції весна-літо 2017 та конкурс «Кращий східний костюм».

Три години захопливих розваг у казковій, східній атмосфері подарували дітям та їх батькам незабутні емоції щастя та натхнення.

Спеціаліст служби у справах дітей Віта Гребеник

27.05.2017 у м. Черкаси з 18.00 до 20.30  у приміщені ПК «Дружба Народів» відбудеться благодійний захід  «В країні чарів Алладіна».

Програма заходу:

– фуршет;

– дитяче бармен-шоу;

– фокусники, зона чарів;

– шоу мильних бульбашок;

– живі скульптури, ходулісти;

– жива музика, вогняне шоу;

– дитяча зона, ляльки-велетні, квест-ігри;

– фотозона, дитячий показ колекції весна-літо 2017;

– конкурс «Кращий східний костюм».

Вартість квитка для батьків – 100 грн, для дітей – безкоштовно, зібрані кошти підуть на лікування Гончарука Дениса.

Просимо поширити серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів інформацію про захід із пропозицією разом з дітьми взяти участь.

Звертаємо увагу, що діти (від 7 років) можуть бути самі у ПК «Дружба Народів».  Батьки, які не мають бажання брати участь у заході, матимуть змогу провести час біля фонтану  на площі.

25.05.2017

     На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 22 травня 2017 року було прийнято рішення про надання 2 дозволів на здійснення правочинів  щодо житла, де зареєстровані та проживають неповнолітні діти (с. Хацьки, с. Білозір’я) та дозвіл на оформлення договору купівлі-продажу житлового будинку разом з земельною ділянкою неповнолітньою дитиною, яка діє за згодою батьків (с. Хацьки).

На підставі рішення суду про повернення у сім’ю матері малолітньої дитини, яка була вилучена в зв’язку з загрозою її життю та здоров’ю, в зв’язку з тим, що мати переїхала на територію іншого району та налагодила там житлово-побутові умови, має намір належним чином утримувати та виховувати дитину, прийнято рішення про повернення малолітньої з спеціалізованого дитячого закладу у біологічну сім’ю та передачу її під контроль органу опіки та піклування за новим місцем проживання.

Розглянуто повідомлення про неповнолітніх, які без поважних причин пропускають заняття в навчальних закладах (с. Червона Слобода, с. Худяки, с. Шелепухи). Подано клопотання до органів поліції про притягнення до адміністративної відповідальності матері неповнолітньої доньки (с. Дубіївка) через неналежне виконання батьківських обов’язків в частині забезпечення отримання дитиною освіти.

Також було прийнято рішення про внесення змін до складу комісії з питань захисту прав дитини, враховуючи кадрові зміни, що відбулися в райдержадміністрації.

28.04.17

Дітей, які в зв’язку з загрозою життю та здоров’ю були вилучені з сімей та тимчасово влаштовані до КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради, відвідали начальник служби у справах дітей Людмила Северинчук та спеціаліст служби Віта Гребеник. Діти ласували солодкими гостинцями, розказували про навчання, підготовку до святкового концерту до Дня Перемоги, ділилися своїми переживаннями, і звичайно, розпитували про своїх батьків та про свою подальшу долю.

27.04.17

25 квітня 2017 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації.

За результатами роботи комісії, надано 2 дозволи на здійснення правочинів  щодо житла, де зареєстровані та проживають неповнолітні діти (с. Руська Поляна, с. Червона Слобода).

Надано висновок жительці с. Леськи про доцільність поновлення батьківських прав відносно малолітнього сина, який на теперішній час перебуває під опікою у бабусі. Заявниця пройшла курс лікування від наркозалежності, працевлаштована, має належні умови проживання, цікавиться життям сина та хоче проживати разом з ним. Дитина висловила своє бажання проживати з біологічною матір’ю. Остаточно дане питання буде вирішено в судовому порядку.

Для вирішення питання у судовому порядку за заявою батька малолітньої дитини, яка проживає з ним та бабусею після розлучення батьків (с.Чорнявка), надано висновок про доцільність позбавлення батьківських прав матері, оскільки вона самоусунулася від виховання своєї доньки. Мати на засідання комісії не з’явилася.

Призначено опікуна над майном, а саме частиною житлового будинку в с. Руська Поляна, яка на праві власності належить  неповнолітній дитині, позбавленої батьківського піклування і влаштованої під опіку.

Розглянуто питання про стан утримання, навчання та виховання дитини, позбавленої батьківського піклування, яка перебуває під опікою у своєї бабусі та проживає з нею в с. Червона Слобода та має проблеми з навчанням у школі. Опікуну надані рекомендації щодо виховання дитини, з хлопчиком проведена профілактична бесіда.

Поновлено та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.

27.04.17

Небезпечні ігри

«Море китів», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» – усе це так звані «групи смерті» в соціальних мережах, до яких залучаються діти нібито пограти в гру. З дітьми в соціальних мережах починають листування, переконують їх у власній унікальності та самотності, потім пропонують зіграти в гру. Така «гра» системно, планомірно і чітко, крок за кроком, підштовхує дитину до самогубства.

Чому ж діти грають в такі  небезпечні ігри?

Діти і підлітки в силу вікових особливостей психіки дуже люблять різноманітні квести, флешмоби, програми, ігри, експерименти. Коли вони бачать щось нове, раніше невідоме, то цікавляться, підхоплюють і втягуються в дію, бажаючи самоствердитися у новій справі.

Такі ігри розроблені з урахуванням лексики і особливостей субкультур сучасних дітей, їх інтересів і захоплень. Відбувається вплив на «слабкі місця» дитини. Дівчаткам нав’язують думки: «тебе ніхто не розуміє», «ти нікому не потрібна», наголошують, що вони товсті чи негарні. Хлопчиків запевняють, що вони «лузери» цього несправедливого світу. І тільки в іншому світі – світі «для обраних» – знайдеться звільнення від проблем та образ.

Далі дитина отримує «особливе» запрошення в закриту спільноту. Для того, щоб вступити в неї, пише певний текст на своїй сторінці. Затверджують учасників після спілкування у відеочаті.

Потім дитині пропонується виконати ряд завдань, фіксувати свої дії на фото чи відео і надсилати «куратору». Майже всі завдання передбачають заподіяння собі болю. Одне з перших завдань полягає у вирізанні на шкірі певних знаків. Завдання надходять щоночі після «накачки»: суїцидальна література, депресивна музика, жорстокі й криваві відео, містичні сюжети. Про те, що відбувається, забороняється розповідати будь-кому – це теж умова гри. У такий спосіб впродовж тривалого часу дитину доводять до фізичного і емоційного виснаження. Коли адміністратор групи впевнений, що дитина втратила опір, стала цілком керованою, їй вмикають «зворотний відлік часу». Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Такі відеозаписи в подальшому продаються в закритих групах «для дорослих».

Що ж робити дорослим, щоб вберегти дітей від небезпеки?

В першу чергу, любити дітей і бути уважними до них. Тривожним дзвіночком для батьків у поведінці дітей є: раптова зміна поведінки, поява таємниць, враження, що дитина щось приховує; відмова дитини  спілкуватися; істотне зростання часу, проведеного в Інтернеті, спілкування дитини в мережах уночі; зміна настрою без видимої причини, стан розчарування, суму, депресії.

Батькам з метою недопущення потрапляння дітей у так звані «групи смерті» рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, перевіряти шкіряні покрови дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт, зміст спілкування в приватних чатах, звертати увагу на коло спілкування дитини, на те, які фото та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини, встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини. Приділяти більше уваги психологічному стану дитини, звертати увагу на коло спілкування дитини, організовувати змістовне дозвілля дитини. Батькам бажано дружити з дітьми в соцмережах, щоб бачити  їх сторінки. Додаватися в групи, якими цікавиться дитина, «ходити» за її лінками, намагатися дивитися відео, кіно, слухати музику, читати, те, що її цікавить.

Любов до дитини, увага і повага до дитини, як до особистості, щирість у стосунках – все це надійні обереги наших дітей від будь-якої небезпеки зовні.

У ВИПАДКУ ВИЯВЛЕННЯ ГРУП, ЯКІ ПРОПАГУЮТЬ СЕРЕД ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ САМОГУБСТВО ЧИ НЕБЕЗПЕЧНІ РОЗВАГИ, НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЦЕ АДМІНІСТРАЦІЮ МЕРЕЖІ ТА ПРАВООХОРОНЦІВ.

18.04.2017……………………………………………………………………………………………………………

Поспішайте робити добро!

У березні 2017 року благодійником була надана допомога сім’ї з с. Червона Слобода, в якій виховуються діти, позбавлені батьківського піклування. Тепер дітки мають зручне двоповерхове ліжко. Сім’я отримала також продукти харчування та засоби особистої гігієни.

13.04.2017……………………………………………………………………………………………………………..

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 11 квітня 2017 року розглянуто:

  1. Заяву піклувальника (с. Вергуни) щодо надання висновку про доцільність повернення її неповнолітнього підопічного з центру соціально-психологічної реабілітації дітей на проживання та виховання в сім’ю.

Вирішено позитивно.

  1. Заяву жительки с. Червона Слобода щодо надання дозволу на здійснення правочину, а саме оформлення договору купівлі-продажу частини житлового будинку разом із земельною ділянкою, де зареєстрований та проживає її малолітній син.

Перенесено розгляд питання на наступне засідання комісії у зв’язку з відсутністю повного пакету необхідних документів.

  1. Заяву неповнолітньої дитини., яка діє за згодою матері, щодо надання дозволу на представлення інтересів заявниці при оформленні продажу частини житлового будинку, який належить їй на праві на спадщину та знаходиться за межами України.

Вирішено позитивно.

  1. Питання щодо залучення до навчання неповнолітньої дитини, яка проживає в с. Дубіївка, навчається в Черкаській школі і тривалий час пропускає заняття без поважних причин.

Мати неповнолітньої була належним чином повідомлена про засідання комісії, запрошувалася також на попереднє засідання, але так і не з’явилася. З матір’ю та дитиною неодноразово проводилися бесіди щодо необхідності отримання дитиною освіти, але позитивних змін не відбулося. Комісією прийнято рішення клопотати перед органами поліції про притягнення матері дитини до адміністративної відповідальності.

  1. Питання щодо виконання батьківських обов’язків жителькою с. Тубільці відносно її малолітніх дітей.

Матері надано рекомендації щодо забезпечення належних умов проживання та виховання її малолітніх дітей, які вона зобов’язалася виконувати.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту трьох дітей, які вилучені із сім’ї у зв’язку із загрозою їх життю і здоров’ю, та влаштовані до спеціалізованих дитячих закладів до вирішення питання можливості їх подальшого проживання у біологічній сім’ї у судовому порядку.

13.04.2017……………………………………………………………………………………………………………..

Рік у рік любов Господня

Творить свято Великодня.

Маленькі ангели несуть дари з небес

Понад 200 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей Черкаського району отримали у подарунок пасхи та муку для випічки до свята Великодня.

Про святковий настрій подбали громадські активісти району, зокрема, громадська організація, яку очолює Ніна Вурсіченко. Посприяли проведенню цього заходу народний депутат України Владислав Голуб та служба у справах дітей Черкаської районної державної дміністрації.

З Великоднем! З Христовим Воскресінням!

Здоров’я! Миру! Успіхів у праці!

06.04.2017………………………………………………………………………………………………………………

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації здійснювала діяльність із забезпечення прав та законних інтересів дітей відповідно до  плану роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.04.2017 на території Черкаського району, за даним  соціальних паспортів сільських рад загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 13110 осіб. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 30 дітей-сиріт. 90 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. У прийомних сім`ях виховується 11 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей первинного обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 93 % дітей цієї категорії. За І квартал 2016 року 2-м дітям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей перебуває 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені, а також 1 сімейна пара, як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 31-єю сім`єю з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом І кварталу 2016 року здійснено 5 таких перевірок, про що складено відповідні звіти).

Пріоритетним завданням служби є влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання. Протягом звітного періоду 1 дитину первинного обліку служби у справах дітей Черкаської РДА рішенням суду усиновлено жителями Черкаського району, 1 дитину-сироту влаштовано під опіку.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомні сім`ї (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 10 дітей зазначеної категорії.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». За І квартал 2017 року такі курси пройшли 3 сімейні пари як кандидати в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі з метою подальшого влаштування категорійних дітей в ці сім’ї.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Протягом кварталу забезпечувалось виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовувалися причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, вживалися заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти. Проведено моніторинг результатів роботи виконкомів сільських рад з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Проводилися перевірки умов утримання та виховання дітей, в тому числі в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання. Всього за наслідками обстеження умов проживання за І квартал поточного року складено – 4 актів.

За І квартал 2017 року на облік служби у справах дітей взято 6 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах:

  • зазнали фізичного насилля – 1;
  • проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 5.

Усі випадки фізичного насильства в сім’ї розглядаються на засіданні комісії з питань координації дій щодо попередження насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, за результатами роботи якої вживаються заходи, спрямовані на захист прав дитини.

Через неналежне виконання батьківських обов`язків протягом І кварталу 2017 року рішенням виконкому сільської ради з 1-єї сім’ї було вилучено 3 дитини та влаштовано за клопотанням служби у справах дітей на тимчасове перебування до спеціалізованих дитячих закладів.

З метою захисту прав дітей протягом звітного кварталу за ініціативою служби у справах дітей Черкаської РДА у судовому порядку відібрано від матері без позбавлення батьківських прав 1 дитину, наразі проводиться робота щодо влаштування дитини в сімейні форми виховання.

Ініційовано та направлено відповідні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей  (ст. 184 КупАП) – 1 особу.

Загалом протягом звітного періоду на тимчасове влаштування направлено 5 дітей до КЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради направлено, та 1 дитина – до КЗ «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини» Черкаської обласної ради.

Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом звітного періоду 3 дитини повернуті з дитячих закладів в сім’ї батьків (опікунів) після проведеної роботи щодо усунення причин (неналежне виконання батьківських обов’язків, незадовільні житлово-побутові умови, конфлікт в сім’ї тощо), через які ці діти не могли проживати з батьками.

Постійно здійснюється моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району немає.

На обліку служби у справах дітей перебуває 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, переселенець з АТО, яка влаштована під опіку. Дитина отримує відповідну соціальну допомогу та забезпечена всім необхідним.

На обліку служби перебуває 1 неповнолітній, засуджений з призначенням іспитового терміну, з яким проводиться профілактична робота.

З метою профілактики правопорушень серед дітей, підвищення правової обізнаності молоді здійснено:

– профілактичні рейди та спільні з працівниками поліції, ЦСССДМ, відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Черкаської РДА рейди – 5;

– проведено лекцій, бесід серед учнів – 1.

Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та вжито заходів щодо усунення порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (за І квартал 2017 – 2 статусних дітей).

Сім’ї, в якій виховується під опікою 2є дітей-сиріт, які проживають в с. Червона Слобода, благодійником надано допомогу: двоповерхове ліжко та продукти харчування.

Працівники служби у справах дітей привітали з Новорічними та Різдвяними святами дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які тимчасово перебувають в спеціалізованих закладах. Дітям Черкаського району вручені солодкі подарунки за кошти, виділені з районного бюджету. У січні цього року діти району взяли участь в обласному фольклорному фестивалі вертепів, колядок та щедрівок  «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!».

Проведено 3 засідання комісії з питань захисту прав дітей (розглянуто 24 питань); взято участь у засіданнях спостережної ради.

Працівниками служби протягом І кварталу 2017 року взято участь у 25 судових засіданнях з питань захисту прав та інтересів дітей.

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей.

Службою у справах дітей за звітний період підготовлено 14 проектів розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.

З метою підвищення професійного рівня у січні 2017 року старший інспектор служби у справах дітей Бушина О. С. взяла участь у семінарі щодо протидії торгівлі людьми.

З метою зміцнення соціального інституту сім’ї начальником служби у справах дітей Северинчук Л. А. проводяться бесіди з учнями загальноосвітніх шкіл, а також семінари для класних керівників загальноосвітніх шкіл «Культура родинних взаємин».

Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлюється на сторінках газети «Сільські обрії» та сайті райдержадміністрації.

27.02.2017……………………………………………………………………………………………………………….

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації відбулося 24 березня 2017 року.

Комісією було прийнято рішення про повернення в сім’ю матері малолітньої дитини, яка була відібрана через неналежне виконання батьківських обов’язків (с. Чорнявка). Сільський голова с. Чорнявка Супрун В. М. повідомив, що мати стала на шлях виправлення, утримується від вживання алкоголю, стала на облік в Центр зайнятості, налагодила належні побутові умови для проживання та виховання дитини. Сім’я і надалі перебуватиме під контролем сільської ради та соціальних служб, їй призначено соціальний супровід.

Відповідно до чинного законодавства надано дозвіл на здійснення дарування жителькою с. Хацьки житлового будинку своїй доньці – матері неповнолітніх дітей, які зареєстровані та проживають в цьому будинку.

Жительку с. Худяки призначено піклувальником над дитиною-сиротою, яка набула статусу у лютому 2017 року в зв’язку зі смертю матері.

Розглянуто питання щодо неповнолітньої дитини (с. Леськи), яка тимчасово перебувала в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» через вчинення над нею фізичного покарання та конфліктом в сім’ї. Мати дитини попереджена про неприпустимість фізичного насилля над дітьми, про передбачену чинним законодавством адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення жорстоких дій по відношенню до дітей. Представник КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» повідомила про налагодження стосунків між матір’ю та дитиною та про бажання дитини повернутися в сім’ю. Комісією прийнято рішення про повернення на проживання та виховання в сім’ю матері її неповнолітньої доньки. Над родиною встановлено соціальний супровід.

Визначено спосіб участі у вихованні та графік побачень з малолітніми дітьми для батьків дітей, жителів с. Байбузи та с. Руська Поляна, які проживають окремо, за їх заявами.

Жителю с. Леськи комісією рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання щодо визначення порядку та способу участі у вихованні його малолітніх дітей у зв’язку з неможливістю взаємної домовленості з матір’ю дітей.

Комісією затверджено індивідуальні плани соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, та дитини-сироти, які перебувають на обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації.

28.02.2017……………………………………………………………………………………………………………….

image-0-02-05-4e4a3ad9630460813ca5d375ea8b397264579225fae50e836693098364c8a273-V image-0-02-05-c068ce76f0cdfe4b40b17c0acd3356e9bcb6cc5d129aaa17ecaea71a798d63ff-VНа засіданні комісії з питань захисту прав дитини 24 лютого 2017 року розглядалися прийнято наступні рішення.

Надано 5 дозволів на здійснення правочинів щодо житла неповнолітніх дітей. Встановлено порядок участі батька у вихованні свого малолітнього сина, який проживає окремо разом  з матір’ю після розлучення батьків.

Розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов’язків матір’ю неповнолітньої дитини через зловживання алкогольними напоями.

Прийнято рішення про притягнення до адміністративної відповідальності матері неповнолітнього сина, який без поважних причин не відвідує школу через неналежний догляд матері.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

23.01.2016……………………………………………………………………………………………………………….

image-0-02-05-7a1a26447b07110310f8f2fcf2d0904162d2b09d9f6ef3986743f1f35da85aad-V image-0-02-05-a34ccd6b7b5c985c2d26bd37adb689c5a95bf968f4380bb9166356661c314dc7-VНа порядок денний засідання комісії захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації 20 січня 2017 року було винесено 11 питань та прийняті рішення про наступне.

Надано дозвіл на здійснення приватизації земельної ділянки на користь неповнолітньої дитини.

Родині, з якої наприкінці минулого року були вилучені, а в подальшому в зв`язку усуненням негативних факторів, повернуті малолітні діти, з метою надання комплексу послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування сім’ї, призначено  соціальний супровід.

Розглянуто питання щодо забезпечення належного виконання батьківських обов’язків батьком неповнолітнього щодо отримання дитиною повної загальної середньої освіти. Батько попереджений про адміністративну відповідальність, неповнолітньому запропоновано шляхи вирішення ситуації, що склалася, з метою продовження навчання.

Прийнято рішення про порушення питання припинення в судовому порядку щодо опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування, через неналежне виконання своїх обов`язків опікуном.

Надано місячний термін для працевлаштування та налагодження житлово-побутових умов жительці Черкаського району, в якої у зв`язку з загрозою життю та здоров’ю було відібрано малолітню дитину та тимчасово влаштовано в спеціалізований дитячий заклад.

Визначено місце проживання малолітньої дитини з батьком, з яким вона постійно проживає після розлучення батьків, в зв`язку з тим, що мати не виявила бажання забрати дитину на проживання до себе і батько фактично сам піклується про неї.

Комісія також прийняла рішення про підготовку та надання рішення суду висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав матері малолітньої дитини через неналежне виконання батьківських обов`язків.

16.01.2016……………………………………………………………………………………………………………….

IMG_20170114_112326 IMG_20170114_112333 IMG_20170114_112437 IMG_20170114_113703 IMG_20170114_11454518c0plrWLt8-1За ініціативи Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України у приміщені комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» 14.01.2017 відбувся обласний фольклорний фестиваль вертепів, колядок та щедрівок  «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!».

На фестиваль були запрошені діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району, а також діти, які залишилися без батьківського піклування та тимчасово перебувають у спеціалізованих дитячих закладах, батьки, вихователі та всі бажаючі. До святкової  програми увійшли: різдвяна виставка творів декоративно-прикладного мистецтва «Чарівна подорож в минуле»; інтерактивна зона; майстер-класи, аква-грим; резиденція добрих справ; виставка-ярмарка. Гості фестивалю мали змогу зробити різноманітні новорічні та різдвяні фото на згадку. Начальник служби у справах дітей Черкаської РДА Северинчук Людмила також відвідала фестиваль, де разом з дітьми та батьками мала змогу розділити святковий новорічний настрій та долучитися до культурної спадщини українського народу.

13.01.2016………………………………………………………………………………………………………………..

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації у своїй діяльності керувалася планом роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.01.2017 за даними соціальних паспортів у Черкаському районі проживає 13110 дитини. На первинному обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації перебуває 121 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 28 дітей-сиріт. 91 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. У прийомних сім`ях виховується 11 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. У районі функціонує 4 прийомні сім`ї, в яких виховуються 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа (які виховуються в прийомній сім`ї, до закінчення навчання). В державних закладах на повному державному утриманні перебуває 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 2є дітей навчаються і здобувають професію, 6 дітей не влаштовані в сімейні форми через стан здоров`я, 1 дитина буде влаштована з моменту настання необхідних юридичних підстав.

Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 112 дітей, що складає 92,5% від числа усіх дітей первинного обліку служби.

Протягом 2016 року статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надано 9 дітям. З них: 7 дітей влаштовано під опіку, піклування; 1 дитина усиновлена громадянами Черкаського району, 1 дитина влаштована до державного закладу до моменту виникнення необхідних юридичних підстав для влаштування.

У службі у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». З кандидатами систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив створення та функціонування прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу в районі.

Станом на 30.12.2016 на обліку служби у справах дітей перебуває 2 сімейні пари як кандидати в усиновителі. Протягом року 1 сімейна пара усиновила 1 дитину.

Загалом протягом 2016 року усиновлено 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку служби у справах дітей, з яких 2 дитини усиновлені громадянами з Черкаського району, 3 дитини усиновлені іноземними громадянами в зв`язку з тим, що з боку громадян України не було виявлено бажання усиновити цих дітей протягом тривалого терміну. Відбулося також внутрішньо сімейне усиновлення 1єї дитини, яка проживає на території району. Наразі на обліку служби перебуває 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають право на усиновлення.

Під постійним контролем служби у справах дітей знаходиться питання забезпечення умов проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані у сімейні форми виховання, а також усиновлених дітей. За окремим графіком здійснюється нагляд за 36 сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом 2016 року здійснено таких 11 перевірок, про що складено відповідні звіти). Здійснено 4 перевірки цільового використання виплачених усиновителям коштів як допомоги при усиновленні дітей.

В жовтні 2016 року проведено спільну зустріч з прийомними сім`ями, які проживають в с. Думанці, та делегацією німецької громадської організації «Товариші України», яка надає благодійну допомогу цим сім’ям з дітьми.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням, користуються відповідними пільгами та отримують відповідні соціальні виплати, передбачені чинним законодавством.

Відповідно до чинного законодавства щорічно організовано проводиться оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2016 року 80 категорійних дітей оздоровлено в пришкільних таборах, в таборах санаторного типу, в заміському таборі «Холодноярська республіка» с. Леськи, ТОВ «Курортне об`єднання «Сонячний берег» Одеська обл., «Молода гвардія» м. Одеса.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, двічі на рік проходять поглиблений медичний огляд, результати якого зафіксовано у відповідних довідках, що зберігаються в особових справах дітей.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, протягом навчального року були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням. Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та усунуто в судовому порядку порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (с. Свидівок).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків» дітям означеної категорії, які навчаються в загальноосвітніх школах району, відділом освіти виплачено матеріальну допомогу для придбання шкільної форми 74м дітям (по 800 грн.).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від2 5.08.2005 №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» у 2016 році підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (протягом року 15 дітей отримали зазначену допомогу в розмірі 1810 грн.).

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та надана інформація прокуратурі Черкаського району з метою співпраці в напрямку захисту житлових і майнових прав неповнолітніх. Призначено опікунів над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності 2-м дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси. Рішенням виконкому Білозірської сільської ради накладено заборону на відчуження майна дитини, позбавленої батьківського піклування. Проведено консультації з опікунами щодо збереження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Організовано участь прийомних сімей та дітей під опікою Черкаського району в культурно-розважальних заходах. Зокрема, у травні та червні 2016 року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, взяли участь у святі «День іменника», організатором якого були працівники патрульної поліції м. Черкаси. Також протягом 2016 року категорійні діти району взяли участь у святі «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України (розважальний центр «Країна свят» ТЦ «Гранд-Маркет»), районному культурно-масовому заході для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин (ТРЦ «Хрещатик-Ситі») до Міжнародного дня захисту дітей,  в святкових заходах до Дня молоді (Долина троянд м. Черкаси), Дня знань, Дня усиновлення (Черкаська обласна філармонія), новорічних та різдвяних святах. В грудні 2016 року були виділені кошти з районного бюджету на новорічні солодкі подарунки для дітей пільгових категорій. Працівники служби привітали з зимовими святами та вручили новорічні подарунки дітям, які залишилися без батьківського піклування, та тимчасово перебувають у спеціалізованих дитячих закладах.

Станом на 01.01.2017 на обліку служби у справах дітей перебувало 19 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах:

  • Дитина, внутрішньо переміщена з АТО під опікою – 1 (проживає і навчається в с. Леськи, опікуном є його бабуся, забезпечений всім необхідним, отримує всі відповідні соціальні виплати);
  • Діти, які проживають в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 14;
  • дитина, яка зазнала насильства в сім`ї – 4.

З метою запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, надання адресної допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, обстеження умов утримання та проживання неповнолітніх, в т. ч. в неблагополучних сім’ях, спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, відділенням поліції, відділом освіти району протягом 2016 року проведено 23 комплексних профілактичних рейдів: «Канікули» (2), «Урок» (4), «Діти вулиці» (15) «Останній дзвоник (1) «Випускний вечір» (1), а також 21 спільних виїздів. Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах, та вживаються комплексні заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти.

На обліку служби перебуває 2 неповнолітніх, які вчинили правопорушення. З неповнолітніми проводиться профілактична робота з метою виправлення та недопущення повторних правопорушень.

Розроблено та затверджено план взаємного інформування суб`єктів соціальної роботи, включаючи структурні підрозділи райдержадміністрації та відділ поліції.

Здійснюється моніторинг роботи виконкомів сільських рад щодо сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та профілактичної роботи з метою попередження злочинності в дитячому середовищі.

Постійно проводиться моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району немає.

З метою підвищення рівня культури родинних взаємин, попередження насильства в сім’ї, формування взаємоповаги, толерантного ставлення дітей до думки іншого проведено 9 профілактичних бесід з учнями районних сіл. Протягом листопада – грудня 2016 року діти району брали участь у Всеукраїнській щорічній акції «16 днів проти насильства». Начальником служби Л. А. Северинчук розроблено та проводиться семінар для класних керівників «Формування культури родинних взаємин суб`єктів педагогічної діяльності в умовах загальноосвітньої школи». Проведено анкетування учнів загальноосвітніх шкіл району з теми «Культура родинних взаємин».

Проводиться робота щодо створення патронатних сімей в районі, як альтернативи інтернатним закладам при влаштуванні дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи залишилися без батьківського піклування. Це питання висвітлювалося на колегіях райдержадміністрації, на нарадах за участі сільських голів Черкаського району, сайті райдержадміністрації, в ЗМІ. Розповсюджено по сільським радам плакати та листівки з метою роз`яснення вимог до кандидатів патронатних сімей. Працівники служби у справах дітей пройшли навчання з питань підбору кандидатів в патронатні вихователі, їх підготовки та функціонування патронатних сімей.

Взято участь у координаційних нарадах з питань профілактики правопорушень; засіданнях спостережної комісії; розширених нарадах райдержадміністрації за участю сільських голів щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа; міжвідомчих нарадах щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей; обласному навчальному семінарі щодо особливостей розвитку та виховання дітей підліткового віку; засіданні комісії з питань координації дій щодо попередження насильства у сім`ї та жорстокого поводження  з дітьми та ін.

Протягом року проведено 15 засідань комісії з питань захисту прав дітей, де розглянуто 89 питань. Надано 41 дозвіл на здійснення правочинів щодо майна, житла, яке перебуває у праві користування чи власності дітей. Підготовлено 79 проектів розпоряджень з питань захисту прав та інтересів дітей.

Служба у справах дітей протягом 2016 року представляла інтереси та захищала права дітей у 97 судових засіданнях. Протягом року подано до суду 7 позовних заяв про позбавлення батьківських прав відносно 11 дітей та 3 позовні заяви про відібрання 7 дітей без позбавлення батьківських прав їх батьків

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей. Розглянуто 79 звернень громадян (49 – на особистому прийомі начальника служби), за якими надано роз`яснення та допомогу з питань захисту прав та інтересів дітей.

З метою підвищення професійного рівня працівники служби брали участь у семінарах в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з питань об’єднання громад, роботи зі зверненнями громадян та ін.

З метою популяризації влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, упередження насильства в сім`ї, профілактики правопорушень у дитячому середовищі інформація про роботу служби у справах дітей системно висвітлювалася під час виступів на ТРК «Рось», на сторінках газети «Сільські обрії», на сторінці служби у справах дітей офіційного сайту Черкаської райдержадміністрації.

Leave a Reply