Служба у справах дітей

29.09.2017

День усиновлення – свято доброти і родинного тепла

30 вересня відзначають День усиновлення – свято доброти і родинного тепла.
Запрошуємо взяти участь у святковому заході до Дня усиновлення, який відбудеться у «Центрі дитячої та юнацької творчості м. Черкаси» (м. Черкаси, вул. Смілянська, 33, біля ресторану Мак Дональдз).
Для усиновлених дітей, дітей, влаштованих у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, під опіку, піклування передбачена цікава розважальна програма.
Для дітей відбудеться вистава «Золоте курча» у виконанні акторів Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка.
Святкові заходи розпочнуться о 11.30 у суботу 30 вересня 2017 року.
До участі у святі запрошуються всі бажаючі діти та дорослі! Вхід вільний!

07.07.2017

Засідання комісії з питань захисту прав дитини 05.07.2017

У складі комісії з питань захисту прав дитини відбулися зміни. Окрім тих, які пов’язані з кадровими змінами, до роботи комісії тепер залучатиметься представник Білозірської ОТГ.

На порядок денний роботи комісії з питань захисту прав дитини 05 липня 2017 року було винесено 9 питань.

Надано 5 дозволів на вчинення правочинів щодо дарування майна та житла, право власності на яке набуває дитина, чи в якому зареєстровані неповнолітні.

Розглядалося питання щодо неналежного виконання батьками своїх обов’язків відносно малолітнього сина (с. Червона Слобода), а також матір’ю малолітньої доньки, яка часто змінює місце проживання і на тривалий час залишає дитину на сторонніх людей (с. Хацьки). Ці батьки на засідання комісії не з’явилися. Прийнято рішення про передачу відповідних підтверджуючих матеріалів до органів поліції з метою притягнення їх до адміністративної відповідальності. Призначено соціальний супровід сім’ї з с. Червона Слобода, як такій, що опинилася в складних життєвих обставинах, з метою налагодження умов проживання та виховання малолітньої дитини.

Встановлено графік побачень з малолітньою дитиною батька, який проживає окремо після розлучення з дружиною (с. Червона Слобода

27.06.2017

Звіт за ІІ кв. 2017 ССД

26.06.2017

                                               Засідання комісії з питань захисту прав дитини  22.06.2017

Відповідно до плану роботи районної державної адміністрації 22.06.2017 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 14 питань. Надано 3 дозволи на вчинення правочинів щодо дарування житла, право власності на  яке набуває дитина, чи в якому зареєстровані неповнолітні, а також 1 дозвіл на здійснення перереєстрації неповнолітньої дитини. Призначено опіку 2-м малолітнім дітям (с. Будище, с. Мошни).

Прийнято рішення про створення прийомної сім’ї на базі родини з с. Руська Поляна.

Розглянуто питання щодо недоцільності на даний час повернення в сім’ю матері малолітньої дитини, яка була виявлена працівниками поліції на території м.Черкаси без нагляду батьків та доставлена в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради». Родині призначено соціальний супровід з метою налагодження належних умов для розвитку та виховання дітей.

Прийнято рішення про повернення у родину опікуна дитини, позбавленої батьківського піклування, яка тимчасово перебувала в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» через непорозуміння у сім’ї та самовільне полишення домівки. Опікуна зобов’язано пройти разом з підопічною дитиною курс допомоги сімейного психолога та курси підвищення кваліфікації опікунів для стабілізації стосунків в родині.

Призначено соціальний супровід сім’ї з с. Яснозір’я, яка перебуває на обліку як така, що опинилася в складних життєвих обставинах.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, дітей, які мають статус дітей, позбавлених батьківського піклування та проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.

 

 

 

 

20.06.2017

                                     Школярі Черкаського району довіряють новій поліції

16 червня 2017 року на площі біля Будинку культури зібрались діти з пришкільних таборів першої та другої Червонослобідських шкіл. До них завітали друзі з нової поліції.

Екіпаж патрульної машини, гарні молоді дівчата Аня та Юля, вже знайомі багатьом школярам району. Розповідаючи про свою роботу, поліцейські дозволяють дітям посидіти у салоні патрульного авто, одягнути бронежилети, потримати у руках гумові кийки.

На згадку дітям подарували дитячі книжки про правила поведінки на вулиці,  у громадських місцях, а також пам’ятні фото.

Впроваджувати і надалі такі цікаві заходи за участю поліції  пообіцяв присутнім представник служби у справах дітей Сергій Веретик.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

07.06.2017

                                   Сюрприз до дитячого свята від Національної поліції

1 червня 2017 року на стадіоні с. Руська Поляна відбулося районне свято до Дня захисту дітей. Пролунали щирі вітання очільників району. Запрошені діти з багатодітних та з малозабезпечених сімей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, разом із батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками із задоволенням дивились концерт  дитячих талантів, спортивні змагання з дитячого футболу. Поряд готували козацьку кашу та різні смаколики для дітей.

Раптом, у розпал святкування, на територію стадіону заїхало авто патрульної поліції… Пролунала поліцейська сирена, замиготіли проблискові маячки… «Це наші друзі, приїхали привітати вас, діти!», – почули діти.

Члени екіпажу патрульної машини розповіли дітям про свою роботу, дозволили посидіти у салоні поліцейського авто, одягнути бронежилети, потримати у руках спец. засоби, – гумові кийки, подарували дитячі книжки та альбоми про необхідність бути обережними на вулиці,  дотримуватись норм поведінки у громадських місцях.  Мало хто з дітей пропустив нагоду – сфотографуватися на згадку в поліцейських обладунках та ще й у патрульній машині.

Таку відкритість у стосунках із громадськістю, а особливо з підростаючим поколінням, нова поліція пообіцяла впроваджувати і надалі.

 

Сергій Веретик, головний спеціаліст з питань

опіки, піклування та усиновлення дітей

01.06.2017

Шановні діти і батьки!

Від імені служби у справах дітей обласної державної адміністрації       та від себе особисто щиро вітаю Вас із Міжнародним днем захисту дітей!  

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають свято добра та надії – День захисту дітей, адже дитинство – це  чудова пора сподівань на прекрасне життя та здійснення мрій.

1 червня – це не лише свято для дітей, це також нагадування нам, дорослим, про необхідність дотримання прав дитини як з боку держави, так    і з боку батьків.  

Забезпечення та дотримання прав дитини є одним із пріоритетних напрямів політики нашої держави, і наші прагнення створити дітям належні умови для повноцінного розвитку повинні втілюватись у реальних діях.

Українська влада усвідомлює, що родина – це унікальна цінність людства, на якій ґрунтується добробут суспільства і майбутнє держави. Майбутнє наших дітей залежить від нас. Наше майбутнє залежить від наших дітей.

Закликаю усіх сьогодні й кожного наступного дня зігрівати теплом          і любов’ю кожне дитяче серце – і тоді наші діти неодмінно стануть гордістю України.

Любі діти! Бажаю Вам міцного здоров’я, нових здобутків у навчанні, щоденно відчувати поруч із собою доброзичливих та щирих рідних                  і близьких дорослих людей, які допоможуть, підтримають, захистять.

Шановні батьки, шановні працівники служб у справах дітей, бажаю Вам наснаги на нелегкому шляху захисту тих, хто поки що не може захистити себе сам.

Діти повинні жити у світі, який не знає, що таке війна, жорстокість  і біль. Давайте створимо для них такий світ разом!

 

 

З найкращими побажаннями

Начальник служби у справах дітей

Черкаської облдержадміністрації                                                                                                                                          О. Покатілова

 

 

31.05.2017

У травні 2017 року відбулася зустріч працівників служби у справах дітей з представниками німецької громадської організації, які надають підтримку прийомним сім’ям з с. Думанці. Були обговорені нагальні питання щодо потреб дітей, які виховуються у цих прийомних сім’ях та під опікою, а також питання забезпечення умов проживання нової прийомної сім’ї.

30.05.2017

29 травня о 10-00 у приміщенні Черкаської районної державної адміністрації під керівництвом начальника служби у справах дітей Северинчук Людмили Анатоліївни проведено міжвідомчу нараду з питань взаємодії суб’єктів соціальної роботи. У нараді приймали участь представники відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, відділу освіти, Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та відділу державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення.

Розглянуто питання щодо неповнолітніх, які без поважних причин не відвідують школу; неповнолітніх, схильних до правопорушень; сімей, у яких батьки не виконують належним чином свої батьківські обов’язки; одноразових виплат у зв’язку з повноліттям дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Обговорено стан оздоровлення дітей Черкаського району, визначені основні проблеми з даного питання та шляхи їх вирішення з метою покращення якісних та кількісних показників оздоровлення дітей.

30.05.2017

Ввечері 27 травня до м. Черкаси у приміщення ПК «Дружба Народів» завітали герої чарівної східної казки в рамках благодійного заходу «В країні чарів Алладіна».

Організували свято агентство свят «Смарагдове місто» за підтримки міського голови Анатолія Бондаренка, депутата міської ради Романа Дісканта. Зібрані кошти підуть на лікування дворічного хлопчика, у якого вроджена вада серця.

На святковий захід були запрошені жителі м. Черкаси, які бажали допомогти маленькому Денису, а також діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають у сім’ях опікунів,піклувальників та прийомних сім’ях Черкаського району та м. Черкаси.

У межах цікавої, насиченої програми дітей розважали: живі скульптури, ходулісти, фокусник, співочий дует Брати Мандрікови, ляльки-велетні, шоу мильних бульбашок, вогняне шоу, дитяче бармен-шоу. А також були облаштовані тематичні фотозони, дитяча зона та фуршет. Були проведені дитячий показ колекції весна-літо 2017 та конкурс «Кращий східний костюм».

Три години захопливих розваг у казковій, східній атмосфері подарували дітям та їх батькам незабутні емоції щастя та натхнення.

Спеціаліст служби у справах дітей Віта Гребеник

27.05.2017 у м. Черкаси з 18.00 до 20.30  у приміщені ПК «Дружба Народів» відбудеться благодійний захід  «В країні чарів Алладіна».

Програма заходу:

– фуршет;

– дитяче бармен-шоу;

– фокусники, зона чарів;

– шоу мильних бульбашок;

– живі скульптури, ходулісти;

– жива музика, вогняне шоу;

– дитяча зона, ляльки-велетні, квест-ігри;

– фотозона, дитячий показ колекції весна-літо 2017;

– конкурс «Кращий східний костюм».

Вартість квитка для батьків – 100 грн, для дітей – безкоштовно, зібрані кошти підуть на лікування Гончарука Дениса.

Просимо поширити серед опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів інформацію про захід із пропозицією разом з дітьми взяти участь.

Звертаємо увагу, що діти (від 7 років) можуть бути самі у ПК «Дружба Народів».  Батьки, які не мають бажання брати участь у заході, матимуть змогу провести час біля фонтану  на площі.

25.05.2017

     На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 22 травня 2017 року було прийнято рішення про надання 2 дозволів на здійснення правочинів  щодо житла, де зареєстровані та проживають неповнолітні діти (с. Хацьки, с. Білозір’я) та дозвіл на оформлення договору купівлі-продажу житлового будинку разом з земельною ділянкою неповнолітньою дитиною, яка діє за згодою батьків (с. Хацьки).

На підставі рішення суду про повернення у сім’ю матері малолітньої дитини, яка була вилучена в зв’язку з загрозою її життю та здоров’ю, в зв’язку з тим, що мати переїхала на територію іншого району та налагодила там житлово-побутові умови, має намір належним чином утримувати та виховувати дитину, прийнято рішення про повернення малолітньої з спеціалізованого дитячого закладу у біологічну сім’ю та передачу її під контроль органу опіки та піклування за новим місцем проживання.

Розглянуто повідомлення про неповнолітніх, які без поважних причин пропускають заняття в навчальних закладах (с. Червона Слобода, с. Худяки, с. Шелепухи). Подано клопотання до органів поліції про притягнення до адміністративної відповідальності матері неповнолітньої доньки (с. Дубіївка) через неналежне виконання батьківських обов’язків в частині забезпечення отримання дитиною освіти.

Також було прийнято рішення про внесення змін до складу комісії з питань захисту прав дитини, враховуючи кадрові зміни, що відбулися в райдержадміністрації.

28.04.17

Дітей, які в зв’язку з загрозою життю та здоров’ю були вилучені з сімей та тимчасово влаштовані до КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради, відвідали начальник служби у справах дітей Людмила Северинчук та спеціаліст служби Віта Гребеник. Діти ласували солодкими гостинцями, розказували про навчання, підготовку до святкового концерту до Дня Перемоги, ділилися своїми переживаннями, і звичайно, розпитували про своїх батьків та про свою подальшу долю.

27.04.17

25 квітня 2017 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації.

За результатами роботи комісії, надано 2 дозволи на здійснення правочинів  щодо житла, де зареєстровані та проживають неповнолітні діти (с. Руська Поляна, с. Червона Слобода).

Надано висновок жительці с. Леськи про доцільність поновлення батьківських прав відносно малолітнього сина, який на теперішній час перебуває під опікою у бабусі. Заявниця пройшла курс лікування від наркозалежності, працевлаштована, має належні умови проживання, цікавиться життям сина та хоче проживати разом з ним. Дитина висловила своє бажання проживати з біологічною матір’ю. Остаточно дане питання буде вирішено в судовому порядку.

Для вирішення питання у судовому порядку за заявою батька малолітньої дитини, яка проживає з ним та бабусею після розлучення батьків (с.Чорнявка), надано висновок про доцільність позбавлення батьківських прав матері, оскільки вона самоусунулася від виховання своєї доньки. Мати на засідання комісії не з’явилася.

Призначено опікуна над майном, а саме частиною житлового будинку в с. Руська Поляна, яка на праві власності належить  неповнолітній дитині, позбавленої батьківського піклування і влаштованої під опіку.

Розглянуто питання про стан утримання, навчання та виховання дитини, позбавленої батьківського піклування, яка перебуває під опікою у своєї бабусі та проживає з нею в с. Червона Слобода та має проблеми з навчанням у школі. Опікуну надані рекомендації щодо виховання дитини, з хлопчиком проведена профілактична бесіда.

Поновлено та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.

27.04.17

Небезпечні ігри

«Море китів», «Тихий Дім» «Розбуди мене о 4.20» – усе це так звані «групи смерті» в соціальних мережах, до яких залучаються діти нібито пограти в гру. З дітьми в соціальних мережах починають листування, переконують їх у власній унікальності та самотності, потім пропонують зіграти в гру. Така «гра» системно, планомірно і чітко, крок за кроком, підштовхує дитину до самогубства.

Чому ж діти грають в такі  небезпечні ігри?

Діти і підлітки в силу вікових особливостей психіки дуже люблять різноманітні квести, флешмоби, програми, ігри, експерименти. Коли вони бачать щось нове, раніше невідоме, то цікавляться, підхоплюють і втягуються в дію, бажаючи самоствердитися у новій справі.

Такі ігри розроблені з урахуванням лексики і особливостей субкультур сучасних дітей, їх інтересів і захоплень. Відбувається вплив на «слабкі місця» дитини. Дівчаткам нав’язують думки: «тебе ніхто не розуміє», «ти нікому не потрібна», наголошують, що вони товсті чи негарні. Хлопчиків запевняють, що вони «лузери» цього несправедливого світу. І тільки в іншому світі – світі «для обраних» – знайдеться звільнення від проблем та образ.

Далі дитина отримує «особливе» запрошення в закриту спільноту. Для того, щоб вступити в неї, пише певний текст на своїй сторінці. Затверджують учасників після спілкування у відеочаті.

Потім дитині пропонується виконати ряд завдань, фіксувати свої дії на фото чи відео і надсилати «куратору». Майже всі завдання передбачають заподіяння собі болю. Одне з перших завдань полягає у вирізанні на шкірі певних знаків. Завдання надходять щоночі після «накачки»: суїцидальна література, депресивна музика, жорстокі й криваві відео, містичні сюжети. Про те, що відбувається, забороняється розповідати будь-кому – це теж умова гри. У такий спосіб впродовж тривалого часу дитину доводять до фізичного і емоційного виснаження. Коли адміністратор групи впевнений, що дитина втратила опір, стала цілком керованою, їй вмикають «зворотний відлік часу». Фінальне завдання – покінчити життя самогубством та зафіксувати момент смерті на камеру в режимі online. Такі відеозаписи в подальшому продаються в закритих групах «для дорослих».

Що ж робити дорослим, щоб вберегти дітей від небезпеки?

В першу чергу, любити дітей і бути уважними до них. Тривожним дзвіночком для батьків у поведінці дітей є: раптова зміна поведінки, поява таємниць, враження, що дитина щось приховує; відмова дитини  спілкуватися; істотне зростання часу, проведеного в Інтернеті, спілкування дитини в мережах уночі; зміна настрою без видимої причини, стан розчарування, суму, депресії.

Батькам з метою недопущення потрапляння дітей у так звані «групи смерті» рекомендується приділяти більшу увагу психологічному стану дитини, перевіряти шкіряні покрови дитини на наявність пошкоджень та, в разі їх виявлення, з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Перевіряти акаунти дитини в соціальних мережах, та групи до яких входить акаунт, зміст спілкування в приватних чатах, звертати увагу на коло спілкування дитини, на те, які фото та відеофайли знаходяться в гаджетах дитини, встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини. Приділяти більше уваги психологічному стану дитини, звертати увагу на коло спілкування дитини, організовувати змістовне дозвілля дитини. Батькам бажано дружити з дітьми в соцмережах, щоб бачити  їх сторінки. Додаватися в групи, якими цікавиться дитина, «ходити» за її лінками, намагатися дивитися відео, кіно, слухати музику, читати, те, що її цікавить.

Любов до дитини, увага і повага до дитини, як до особистості, щирість у стосунках – все це надійні обереги наших дітей від будь-якої небезпеки зовні.

У ВИПАДКУ ВИЯВЛЕННЯ ГРУП, ЯКІ ПРОПАГУЮТЬ СЕРЕД ДІТЕЙ І ПІДЛІТКІВ САМОГУБСТВО ЧИ НЕБЕЗПЕЧНІ РОЗВАГИ, НЕГАЙНО ПОВІДОМЛЯЙТЕ ПРО ЦЕ АДМІНІСТРАЦІЮ МЕРЕЖІ ТА ПРАВООХОРОНЦІВ.

18.04.2017……………………………………………………………………………………………………………

Поспішайте робити добро!

У березні 2017 року благодійником була надана допомога сім’ї з с. Червона Слобода, в якій виховуються діти, позбавлені батьківського піклування. Тепер дітки мають зручне двоповерхове ліжко. Сім’я отримала також продукти харчування та засоби особистої гігієни.

13.04.2017……………………………………………………………………………………………………………..

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 11 квітня 2017 року розглянуто:

 1. Заяву піклувальника (с. Вергуни) щодо надання висновку про доцільність повернення її неповнолітнього підопічного з центру соціально-психологічної реабілітації дітей на проживання та виховання в сім’ю.

Вирішено позитивно.

 1. Заяву жительки с. Червона Слобода щодо надання дозволу на здійснення правочину, а саме оформлення договору купівлі-продажу частини житлового будинку разом із земельною ділянкою, де зареєстрований та проживає її малолітній син.

Перенесено розгляд питання на наступне засідання комісії у зв’язку з відсутністю повного пакету необхідних документів.

 1. Заяву неповнолітньої дитини., яка діє за згодою матері, щодо надання дозволу на представлення інтересів заявниці при оформленні продажу частини житлового будинку, який належить їй на праві на спадщину та знаходиться за межами України.

Вирішено позитивно.

 1. Питання щодо залучення до навчання неповнолітньої дитини, яка проживає в с. Дубіївка, навчається в Черкаській школі і тривалий час пропускає заняття без поважних причин.

Мати неповнолітньої була належним чином повідомлена про засідання комісії, запрошувалася також на попереднє засідання, але так і не з’явилася. З матір’ю та дитиною неодноразово проводилися бесіди щодо необхідності отримання дитиною освіти, але позитивних змін не відбулося. Комісією прийнято рішення клопотати перед органами поліції про притягнення матері дитини до адміністративної відповідальності.

 1. Питання щодо виконання батьківських обов’язків жителькою с. Тубільці відносно її малолітніх дітей.

Матері надано рекомендації щодо забезпечення належних умов проживання та виховання її малолітніх дітей, які вона зобов’язалася виконувати.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту трьох дітей, які вилучені із сім’ї у зв’язку із загрозою їх життю і здоров’ю, та влаштовані до спеціалізованих дитячих закладів до вирішення питання можливості їх подальшого проживання у біологічній сім’ї у судовому порядку.

13.04.2017……………………………………………………………………………………………………………..

Рік у рік любов Господня

Творить свято Великодня.

Маленькі ангели несуть дари з небес

Понад 200 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з багатодітних, малозабезпечених сімей Черкаського району отримали у подарунок пасхи та муку для випічки до свята Великодня.

Про святковий настрій подбали громадські активісти району, зокрема, громадська організація, яку очолює Ніна Вурсіченко. Посприяли проведенню цього заходу народний депутат України Владислав Голуб та служба у справах дітей Черкаської районної державної дміністрації.

З Великоднем! З Христовим Воскресінням!

Здоров’я! Миру! Успіхів у праці!

06.04.2017………………………………………………………………………………………………………………

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації здійснювала діяльність із забезпечення прав та законних інтересів дітей відповідно до  плану роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.04.2017 на території Черкаського району, за даним  соціальних паспортів сільських рад загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 13110 осіб. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 120 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких 30 дітей-сиріт. 90 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. У прийомних сім`ях виховується 11 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей первинного обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 93 % дітей цієї категорії. За І квартал 2016 року 2-м дітям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей перебуває 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені, а також 1 сімейна пара, як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 31-єю сім`єю з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом І кварталу 2016 року здійснено 5 таких перевірок, про що складено відповідні звіти).

Пріоритетним завданням служби є влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання. Протягом звітного періоду 1 дитину первинного обліку служби у справах дітей Черкаської РДА рішенням суду усиновлено жителями Черкаського району, 1 дитину-сироту влаштовано під опіку.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомні сім`ї (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 10 дітей зазначеної категорії.

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». За І квартал 2017 року такі курси пройшли 3 сімейні пари як кандидати в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі з метою подальшого влаштування категорійних дітей в ці сім’ї.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Протягом кварталу забезпечувалось виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовувалися причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, вживалися заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти. Проведено моніторинг результатів роботи виконкомів сільських рад з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Проводилися перевірки умов утримання та виховання дітей, в тому числі в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання. Всього за наслідками обстеження умов проживання за І квартал поточного року складено – 4 актів.

За І квартал 2017 року на облік служби у справах дітей взято 6 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах:

 • зазнали фізичного насилля – 1;
 • проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 5.

Усі випадки фізичного насильства в сім’ї розглядаються на засіданні комісії з питань координації дій щодо попередження насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми, за результатами роботи якої вживаються заходи, спрямовані на захист прав дитини.

Через неналежне виконання батьківських обов`язків протягом І кварталу 2017 року рішенням виконкому сільської ради з 1-єї сім’ї було вилучено 3 дитини та влаштовано за клопотанням служби у справах дітей на тимчасове перебування до спеціалізованих дитячих закладів.

З метою захисту прав дітей протягом звітного кварталу за ініціативою служби у справах дітей Черкаської РДА у судовому порядку відібрано від матері без позбавлення батьківських прав 1 дитину, наразі проводиться робота щодо влаштування дитини в сімейні форми виховання.

Ініційовано та направлено відповідні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей  (ст. 184 КупАП) – 1 особу.

Загалом протягом звітного періоду на тимчасове влаштування направлено 5 дітей до КЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради направлено, та 1 дитина – до КЗ «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини» Черкаської обласної ради.

Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом звітного періоду 3 дитини повернуті з дитячих закладів в сім’ї батьків (опікунів) після проведеної роботи щодо усунення причин (неналежне виконання батьківських обов’язків, незадовільні житлово-побутові умови, конфлікт в сім’ї тощо), через які ці діти не могли проживати з батьками.

Постійно здійснюється моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району немає.

На обліку служби у справах дітей перебуває 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, переселенець з АТО, яка влаштована під опіку. Дитина отримує відповідну соціальну допомогу та забезпечена всім необхідним.

На обліку служби перебуває 1 неповнолітній, засуджений з призначенням іспитового терміну, з яким проводиться профілактична робота.

З метою профілактики правопорушень серед дітей, підвищення правової обізнаності молоді здійснено:

– профілактичні рейди та спільні з працівниками поліції, ЦСССДМ, відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Черкаської РДА рейди – 5;

– проведено лекцій, бесід серед учнів – 1.

Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та вжито заходів щодо усунення порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (за І квартал 2017 – 2 статусних дітей).

Сім’ї, в якій виховується під опікою 2є дітей-сиріт, які проживають в с. Червона Слобода, благодійником надано допомогу: двоповерхове ліжко та продукти харчування.

Працівники служби у справах дітей привітали з Новорічними та Різдвяними святами дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які тимчасово перебувають в спеціалізованих закладах. Дітям Черкаського району вручені солодкі подарунки за кошти, виділені з районного бюджету. У січні цього року діти району взяли участь в обласному фольклорному фестивалі вертепів, колядок та щедрівок  «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!».

Проведено 3 засідання комісії з питань захисту прав дітей (розглянуто 24 питань); взято участь у засіданнях спостережної ради.

Працівниками служби протягом І кварталу 2017 року взято участь у 25 судових засіданнях з питань захисту прав та інтересів дітей.

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей.

Службою у справах дітей за звітний період підготовлено 14 проектів розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.

З метою підвищення професійного рівня у січні 2017 року старший інспектор служби у справах дітей Бушина О. С. взяла участь у семінарі щодо протидії торгівлі людьми.

З метою зміцнення соціального інституту сім’ї начальником служби у справах дітей Северинчук Л. А. проводяться бесіди з учнями загальноосвітніх шкіл, а також семінари для класних керівників загальноосвітніх шкіл «Культура родинних взаємин».

Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлюється на сторінках газети «Сільські обрії» та сайті райдержадміністрації.

27.02.2017……………………………………………………………………………………………………………….

Чергове засідання комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації відбулося 24 березня 2017 року.

Комісією було прийнято рішення про повернення в сім’ю матері малолітньої дитини, яка була відібрана через неналежне виконання батьківських обов’язків (с. Чорнявка). Сільський голова с. Чорнявка Супрун В. М. повідомив, що мати стала на шлях виправлення, утримується від вживання алкоголю, стала на облік в Центр зайнятості, налагодила належні побутові умови для проживання та виховання дитини. Сім’я і надалі перебуватиме під контролем сільської ради та соціальних служб, їй призначено соціальний супровід.

Відповідно до чинного законодавства надано дозвіл на здійснення дарування жителькою с. Хацьки житлового будинку своїй доньці – матері неповнолітніх дітей, які зареєстровані та проживають в цьому будинку.

Жительку с. Худяки призначено піклувальником над дитиною-сиротою, яка набула статусу у лютому 2017 року в зв’язку зі смертю матері.

Розглянуто питання щодо неповнолітньої дитини (с. Леськи), яка тимчасово перебувала в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» через вчинення над нею фізичного покарання та конфліктом в сім’ї. Мати дитини попереджена про неприпустимість фізичного насилля над дітьми, про передбачену чинним законодавством адміністративну та кримінальну відповідальність за вчинення жорстоких дій по відношенню до дітей. Представник КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей Черкаської обласної ради» повідомила про налагодження стосунків між матір’ю та дитиною та про бажання дитини повернутися в сім’ю. Комісією прийнято рішення про повернення на проживання та виховання в сім’ю матері її неповнолітньої доньки. Над родиною встановлено соціальний супровід.

Визначено спосіб участі у вихованні та графік побачень з малолітніми дітьми для батьків дітей, жителів с. Байбузи та с. Руська Поляна, які проживають окремо, за їх заявами.

Жителю с. Леськи комісією рекомендовано звернутися до суду для вирішення питання щодо визначення порядку та способу участі у вихованні його малолітніх дітей у зв’язку з неможливістю взаємної домовленості з матір’ю дітей.

Комісією затверджено індивідуальні плани соціального захисту дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах, та дитини-сироти, які перебувають на обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації.

28.02.2017……………………………………………………………………………………………………………….

image-0-02-05-4e4a3ad9630460813ca5d375ea8b397264579225fae50e836693098364c8a273-V image-0-02-05-c068ce76f0cdfe4b40b17c0acd3356e9bcb6cc5d129aaa17ecaea71a798d63ff-VНа засіданні комісії з питань захисту прав дитини 24 лютого 2017 року розглядалися прийнято наступні рішення.

Надано 5 дозволів на здійснення правочинів щодо житла неповнолітніх дітей. Встановлено порядок участі батька у вихованні свого малолітнього сина, який проживає окремо разом  з матір’ю після розлучення батьків.

Розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов’язків матір’ю неповнолітньої дитини через зловживання алкогольними напоями.

Прийнято рішення про притягнення до адміністративної відповідальності матері неповнолітнього сина, який без поважних причин не відвідує школу через неналежний догляд матері.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

23.01.2016……………………………………………………………………………………………………………….

image-0-02-05-7a1a26447b07110310f8f2fcf2d0904162d2b09d9f6ef3986743f1f35da85aad-V image-0-02-05-a34ccd6b7b5c985c2d26bd37adb689c5a95bf968f4380bb9166356661c314dc7-VНа порядок денний засідання комісії захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації 20 січня 2017 року було винесено 11 питань та прийняті рішення про наступне.

Надано дозвіл на здійснення приватизації земельної ділянки на користь неповнолітньої дитини.

Родині, з якої наприкінці минулого року були вилучені, а в подальшому в зв`язку усуненням негативних факторів, повернуті малолітні діти, з метою надання комплексу послуг, спрямованих на створення належних умов функціонування сім’ї, призначено  соціальний супровід.

Розглянуто питання щодо забезпечення належного виконання батьківських обов’язків батьком неповнолітнього щодо отримання дитиною повної загальної середньої освіти. Батько попереджений про адміністративну відповідальність, неповнолітньому запропоновано шляхи вирішення ситуації, що склалася, з метою продовження навчання.

Прийнято рішення про порушення питання припинення в судовому порядку щодо опіки над дітьми, позбавленими батьківського піклування, через неналежне виконання своїх обов`язків опікуном.

Надано місячний термін для працевлаштування та налагодження житлово-побутових умов жительці Черкаського району, в якої у зв`язку з загрозою життю та здоров’ю було відібрано малолітню дитину та тимчасово влаштовано в спеціалізований дитячий заклад.

Визначено місце проживання малолітньої дитини з батьком, з яким вона постійно проживає після розлучення батьків, в зв`язку з тим, що мати не виявила бажання забрати дитину на проживання до себе і батько фактично сам піклується про неї.

Комісія також прийняла рішення про підготовку та надання рішення суду висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьківських прав матері малолітньої дитини через неналежне виконання батьківських обов`язків.

16.01.2016……………………………………………………………………………………………………………….

IMG_20170114_112326 IMG_20170114_112333 IMG_20170114_112437 IMG_20170114_113703 IMG_20170114_11454518c0plrWLt8-1За ініціативи Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України у приміщені комунального закладу «Черкаська обласна філармонія Черкаської обласної ради» 14.01.2017 відбувся обласний фольклорний фестиваль вертепів, колядок та щедрівок  «Щедрий вечір, добрий вечір, мати-Україно!».

На фестиваль були запрошені діти-інваліди, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району, а також діти, які залишилися без батьківського піклування та тимчасово перебувають у спеціалізованих дитячих закладах, батьки, вихователі та всі бажаючі. До святкової  програми увійшли: різдвяна виставка творів декоративно-прикладного мистецтва «Чарівна подорож в минуле»; інтерактивна зона; майстер-класи, аква-грим; резиденція добрих справ; виставка-ярмарка. Гості фестивалю мали змогу зробити різноманітні новорічні та різдвяні фото на згадку. Начальник служби у справах дітей Черкаської РДА Северинчук Людмила також відвідала фестиваль, де разом з дітьми та батьками мала змогу розділити святковий новорічний настрій та долучитися до культурної спадщини українського народу.

13.01.2016………………………………………………………………………………………………………………..

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації у своїй діяльності керувалася планом роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.01.2017 за даними соціальних паспортів у Черкаському районі проживає 13110 дитини. На первинному обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації перебуває 121 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 28 дітей-сиріт. 91 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. У прийомних сім`ях виховується 11 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. У районі функціонує 4 прийомні сім`ї, в яких виховуються 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа (які виховуються в прийомній сім`ї, до закінчення навчання). В державних закладах на повному державному утриманні перебуває 9 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 2є дітей навчаються і здобувають професію, 6 дітей не влаштовані в сімейні форми через стан здоров`я, 1 дитина буде влаштована з моменту настання необхідних юридичних підстав.

Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 112 дітей, що складає 92,5% від числа усіх дітей первинного обліку служби.

Протягом 2016 року статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, надано 9 дітям. З них: 7 дітей влаштовано під опіку, піклування; 1 дитина усиновлена громадянами Черкаського району, 1 дитина влаштована до державного закладу до моменту виникнення необхідних юридичних підстав для влаштування.

У службі у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». З кандидатами систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив створення та функціонування прийомних  сімей  та дитячих будинків сімейного типу в районі.

Станом на 30.12.2016 на обліку служби у справах дітей перебуває 2 сімейні пари як кандидати в усиновителі. Протягом року 1 сімейна пара усиновила 1 дитину.

Загалом протягом 2016 року усиновлено 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку служби у справах дітей, з яких 2 дитини усиновлені громадянами з Черкаського району, 3 дитини усиновлені іноземними громадянами в зв`язку з тим, що з боку громадян України не було виявлено бажання усиновити цих дітей протягом тривалого терміну. Відбулося також внутрішньо сімейне усиновлення 1єї дитини, яка проживає на території району. Наразі на обліку служби перебуває 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають право на усиновлення.

Під постійним контролем служби у справах дітей знаходиться питання забезпечення умов проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані у сімейні форми виховання, а також усиновлених дітей. За окремим графіком здійснюється нагляд за 36 сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом 2016 року здійснено таких 11 перевірок, про що складено відповідні звіти). Здійснено 4 перевірки цільового використання виплачених усиновителям коштів як допомоги при усиновленні дітей.

В жовтні 2016 року проведено спільну зустріч з прийомними сім`ями, які проживають в с. Думанці, та делегацією німецької громадської організації «Товариші України», яка надає благодійну допомогу цим сім’ям з дітьми.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають під опікою чи піклуванням, користуються відповідними пільгами та отримують відповідні соціальні виплати, передбачені чинним законодавством.

Відповідно до чинного законодавства щорічно організовано проводиться оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2016 року 80 категорійних дітей оздоровлено в пришкільних таборах, в таборах санаторного типу, в заміському таборі «Холодноярська республіка» с. Леськи, ТОВ «Курортне об`єднання «Сонячний берег» Одеська обл., «Молода гвардія» м. Одеса.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, двічі на рік проходять поглиблений медичний огляд, результати якого зафіксовано у відповідних довідках, що зберігаються в особових справах дітей.

Всі діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, протягом навчального року були охоплені безкоштовним гарячим харчуванням. Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та усунуто в судовому порядку порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (с. Свидівок).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.1994 № 226 «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків» дітям означеної категорії, які навчаються в загальноосвітніх школах району, відділом освіти виплачено матеріальну допомогу для придбання шкільної форми 74м дітям (по 800 грн.).

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від2 5.08.2005 №823 «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» у 2016 році підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (протягом року 15 дітей отримали зазначену допомогу в розмірі 1810 грн.).

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та надана інформація прокуратурі Черкаського району з метою співпраці в напрямку захисту житлових і майнових прав неповнолітніх. Призначено опікунів над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності 2-м дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси. Рішенням виконкому Білозірської сільської ради накладено заборону на відчуження майна дитини, позбавленої батьківського піклування. Проведено консультації з опікунами щодо збереження житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Організовано участь прийомних сімей та дітей під опікою Черкаського району в культурно-розважальних заходах. Зокрема, у травні та червні 2016 року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, взяли участь у святі «День іменника», організатором якого були працівники патрульної поліції м. Черкаси. Також протягом 2016 року категорійні діти району взяли участь у святі «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України (розважальний центр «Країна свят» ТЦ «Гранд-Маркет»), районному культурно-масовому заході для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин (ТРЦ «Хрещатик-Ситі») до Міжнародного дня захисту дітей,  в святкових заходах до Дня молоді (Долина троянд м. Черкаси), Дня знань, Дня усиновлення (Черкаська обласна філармонія), новорічних та різдвяних святах. В грудні 2016 року були виділені кошти з районного бюджету на новорічні солодкі подарунки для дітей пільгових категорій. Працівники служби привітали з зимовими святами та вручили новорічні подарунки дітям, які залишилися без батьківського піклування, та тимчасово перебувають у спеціалізованих дитячих закладах.

Станом на 01.01.2017 на обліку служби у справах дітей перебувало 19 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах:

 • Дитина, внутрішньо переміщена з АТО під опікою – 1 (проживає і навчається в с. Леськи, опікуном є його бабуся, забезпечений всім необхідним, отримує всі відповідні соціальні виплати);
 • Діти, які проживають в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 14;
 • дитина, яка зазнала насильства в сім`ї – 4.

З метою запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, надання адресної допомоги дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, обстеження умов утримання та проживання неповнолітніх, в т. ч. в неблагополучних сім’ях, спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, відділенням поліції, відділом освіти району протягом 2016 року проведено 23 комплексних профілактичних рейдів: «Канікули» (2), «Урок» (4), «Діти вулиці» (15) «Останній дзвоник (1) «Випускний вечір» (1), а також 21 спільних виїздів. Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах, та вживаються комплексні заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти.

На обліку служби перебуває 2 неповнолітніх, які вчинили правопорушення. З неповнолітніми проводиться профілактична робота з метою виправлення та недопущення повторних правопорушень.

Розроблено та затверджено план взаємного інформування суб`єктів соціальної роботи, включаючи структурні підрозділи райдержадміністрації та відділ поліції.

Здійснюється моніторинг роботи виконкомів сільських рад щодо сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, та профілактичної роботи з метою попередження злочинності в дитячому середовищі.

Постійно проводиться моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району немає.

З метою підвищення рівня культури родинних взаємин, попередження насильства в сім’ї, формування взаємоповаги, толерантного ставлення дітей до думки іншого проведено 9 профілактичних бесід з учнями районних сіл. Протягом листопада – грудня 2016 року діти району брали участь у Всеукраїнській щорічній акції «16 днів проти насильства». Начальником служби Л. А. Северинчук розроблено та проводиться семінар для класних керівників «Формування культури родинних взаємин суб`єктів педагогічної діяльності в умовах загальноосвітньої школи». Проведено анкетування учнів загальноосвітніх шкіл району з теми «Культура родинних взаємин».

Проводиться робота щодо створення патронатних сімей в районі, як альтернативи інтернатним закладам при влаштуванні дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи залишилися без батьківського піклування. Це питання висвітлювалося на колегіях райдержадміністрації, на нарадах за участі сільських голів Черкаського району, сайті райдержадміністрації, в ЗМІ. Розповсюджено по сільським радам плакати та листівки з метою роз`яснення вимог до кандидатів патронатних сімей. Працівники служби у справах дітей пройшли навчання з питань підбору кандидатів в патронатні вихователі, їх підготовки та функціонування патронатних сімей.

Взято участь у координаційних нарадах з питань профілактики правопорушень; засіданнях спостережної комісії; розширених нарадах райдержадміністрації за участю сільських голів щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа; міжвідомчих нарадах щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей; обласному навчальному семінарі щодо особливостей розвитку та виховання дітей підліткового віку; засіданні комісії з питань координації дій щодо попередження насильства у сім`ї та жорстокого поводження  з дітьми та ін.

Протягом року проведено 15 засідань комісії з питань захисту прав дітей, де розглянуто 89 питань. Надано 41 дозвіл на здійснення правочинів щодо майна, житла, яке перебуває у праві користування чи власності дітей. Підготовлено 79 проектів розпоряджень з питань захисту прав та інтересів дітей.

Служба у справах дітей протягом 2016 року представляла інтереси та захищала права дітей у 97 судових засіданнях. Протягом року подано до суду 7 позовних заяв про позбавлення батьківських прав відносно 11 дітей та 3 позовні заяви про відібрання 7 дітей без позбавлення батьківських прав їх батьків

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей. Розглянуто 79 звернень громадян (49 – на особистому прийомі начальника служби), за якими надано роз`яснення та допомогу з питань захисту прав та інтересів дітей.

З метою підвищення професійного рівня працівники служби брали участь у семінарах в Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з питань об’єднання громад, роботи зі зверненнями громадян та ін.

З метою популяризації влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, упередження насильства в сім`ї, профілактики правопорушень у дитячому середовищі інформація про роботу служби у справах дітей системно висвітлювалася під час виступів на ТРК «Рось», на сторінках газети «Сільські обрії», на сторінці служби у справах дітей офіційного сайту Черкаської райдержадміністрації.

10.01.2016…………………………………………………………………………………………………………………

image-0-02-05-4c55f58dc0c098d827d88ce0831794c3f9c04d3a32edf4a080892dce6efce426-v image-0-02-05-5cc51b411aa315207aee3c865e9bed59beb8a60c18f0931a76544cfa356223ac-vНоворічні свята зазвичай святкують у родинному колі. Але, на жаль, є діти, які зустрічають Новий рік поза сімейним оточенням. Це діти, які залишилися без батьківського піклування і тимчасово виховуються у дитячих будинках та притулках. Вони особливо потребують уваги та тепла.

Привітали із зимовими святами дітей, які тимчасово перебувають в Черкаському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей, начальник служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації Северинчук Л. А. та спеціаліст служби Гребеник В. С. та передали діткам солодкі подарунки, які були придбані за кошти районного бюджету. Малеча раділа такому привітанню та із задоволенням розповіла працівниками служби про те, як проводять новорічні свята, які подарунки отримали та про що мріють.

15.12.2016………………………………………………………………………………………………………………….

Збереження сім`ї є пріорітетом в роботі з сім’ями, які опинилися в складних життєвих обставинах

img_20161214_093356img_20161214_093243На засіданні колегії райдержадміністрації 1 грудня 2016 року заступник голови Коренюк П. В. зазначив: «В районі є близько 130 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах. В більшості з цих сімей батьки неналежним чином виконують свої батьківські обов`язки: зловживають алкогольними напоями, вчиняють вдома скандали та бійки, є випадки насилля над дітьми. Ми повинні зробити все можливе, щоб захистити дітей і влаштувати в нормальні умови для життя і розвитку. Але вилучення дітей з сім`ї є крайньою мірою. Є сім`ї, які ще можна врятувати. З такими сім`ями необхідно працювати постійно і надавати необхідну допомогу як на місцях, так і з боку відповідних відділів та служб».

З цією метою 14 грудня 2016 року головний спеціаліст служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації Походенко І. О. та старший інспектор служби Бушина О. С. спільно з сільським головою Думанецької сільської ради Кукушкіним С. В. та секретарем Сіренко В. П. здійснили спільний виїзд в багатодітну сім’ю, яка перебуває на обліку, як неблагополучна.

В даній сім’ї виховуються чотири малолітніх дитини. Сільський голова Кукушкін С. В. особисто контролює питання захисту прав та інтересів дітей і докладає зусиль для збереження даної сім`ї. За його сприянням одна дитина влаштована до дитячого садочка, старші дівчатка навчаються в Думанецькій ЗОШ. Виконкомом Думанецької сільської ради означеній сім’ї надано приміщення для проживання, в якому наразі проведено ремонт даху та системи електропостачання.

Представниками опікунської ради виконкому Думанецької сільської ради із залученням працівників служби у справах дітей Черкаської РДА здійснюється постійний контроль за станом виконання батьківських обов’язків відносно малолітніх дітей.

14.12.2016………………………………………………………………………………………………………………….

Станом на 24.11.2016 на території Черкаського району, за даними соціальних паспортів сільських та селищної рад наданих до служби, загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 13223 особи. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 122 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, з них 28 дітей-сиріт та 94 дітей, позбавлених батьківського піклування. 94 дитини даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. Крім того, на території Черкаського району проживає 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 39 усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд службою у справах дітей відповідно до чинного законодавства. У прийомних сім`ях виховується 12 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 95 % дітей цієї категорії. Протягом року 8 дітей набули статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей перебуває 24 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені, та 3 сімейні пари, як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 35 сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом 2016 року здійснено 10 перевірок щодо 12 дітей, про що складено відповідні звіти).

Пріоритетним завданням служби є влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання. З 8ми дітей, які посиротіли протягом року, влаштовано під опіку 7 категорійних дітей.

Протягом звітного періоду рішенням суду усиновлено 4 категорійні дитини первинного обліку служби у справах дітей Черкаської РДА (1 усиновлення – жителями Черкаського району, 3 – іноземними громадянами). Здійснено 1 внутрішньосімейне усиновлення.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомні сім`ї (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 12 дітей зазначеної категорії.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». Наразі службою у справах дітей проводиться робота з поповнення банку кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі з метою подальшого влаштування категорійних дітей в сімейні форми виховання. З кандидатами систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив створення та функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу в районі.

Забезпечується виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовуються причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, та вживаються заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти. На обліку служби у справах дітей, як діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, перебуває 18 дітей: 3 дитини, які зазнали фізичного насилля, 12 дітей, батьки яких ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, 2 дитини, у зв’язку із тривалою хворобою матері, яка не може належним чином виконувати свої батьківські обов’язки, та 1 дитина, переміщена із зони АТО. З числа зазначених дітей 6 осіб влаштовані в КЗ «Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей», 4 дитини – в КЗ «Черкаський обласний спеціалізований Будинок дитини».

Розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Проводились перевірки умов утримання та виховання дітей, в тому числі в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання. Всього за наслідками обстеження умов проживання за поточний рік складено 25 актів.

У сім’ї, які опинилися в складних життєвих обставинах, здійснюються спільні виїзди (станом на 14.11.2016 – 21 виїзд) з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, кримінальною поліцією, відділом освіти району, відділом сім`ї, молоді, спорту, проводяться обстеження житлово-побутових умов, надаються консультації та проводяться профілактичні бесіди.

З метою запобігання дитячій безпритульності та бездоглядності, контролю за дотриманням культурно-розважальними закладами, ігровими залами, комп’ютерними клубами нормативно-правових актів про порядок відвідування їх дітьми, заборону продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, розповсюдження наркотиків, попередження насилля та жорстокості, спільно з працівниками Черкаського районного відділення поліції Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ЧРДА, відділу освіти ЧРДА, управлінням економіки, а також управління праці та соціального захисту населення ЧРДА станом на 14.11.2016 проведено 20 комплексних профілактичних рейдів: «Діти вулиці» (11), «Останній дзвоник» (2), «Випускний вечір» (1), «Канікули» (2) та «Урок» (4). Проведено 7 бесід серед учнів шкіл району.

Проводиться моніторинг роботи виконкомів сільських рад щодо сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

З метою усунення недоліків в обліках дітей, схильних до вчинення правопорушень, та дітей потерпілих від насильства у сім’ї, службою зроблена взаємозвірка з СКМСД ЧРВ та надані списки дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей.

Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та усунуто в судовому порядку порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Протягом 10 місяців 2016 року перебувало на розгляді суду наступні питання:

– задоволено 4 позовні заяви про позбавлення батьківських прав (5 батьків стосовно 6 дітей) – с. Хутори, с. Степанки, с. Яснозір`я, с. Вергуни;

– відмовлено в 1 позовній заяві про позбавлення батьківських прав (2 батьків стосовно 2 дітей) з с. Дубіївка, діти повернуті для подальшого проживання та виховання у біологічну сім’ю, яка рішенням комісії з питань захисту дітей взята під соціальний супровід;

– перебувають в провадженні суду 4 позовні заяви: 2 про позбавлення батьківських прав 2х батьків стосовно 3х дітей з с. Чорнявка та с. Степанки та 2 про відібрання 6х дітей у 4х батьків без позбавлення їх батьківських прав з с. Сагунівка та с. Руська Поляна.

Загалом протягом 10 місяців 2016 року працівники служби у справах дітей представляли інтереси дітей у 86 судових засіданнях.

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та надана інформація прокуратурі Черкаського району з метою співпраці в напрямку захисту житлових і майнових прав неповнолітніх. Призначено опікунів над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності 2-м дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (за 8 місяців 2016 року – 12 статусних дітей).

Категорійні діти району взяли участь у святі «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України (розважальний центр «Країна свят» ТЦ «Гранд-Маркет»), районному культурно-масовому заході для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин (ТРЦ «Хрещатик-Ситі»), присвячених Міжнародному дню захисту дітей, та святі, присвяченому Дню молоді (Долина троянд м. Черкаси) святі до Дня знань, до Дня усиновлення (Черкаська обласна філармонія). У травні та червні 2016 року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, взяли участь у святі «День іменника», організатором якого були працівники патрульної поліції м. Черкаси. Діти району взяли участь в обласному правовому конкурсі «По алеї правових знань», в обласному конкурсі дитячої творчості «Світ дитячої фантазії».

Спільно з відділом сім`ї, молоді та спорту, відділом освіти Черкаської РДА здійснюються заходи щодо організації оздоровлення дітей пільгових категорій, в тому числі у дитячих таборах на узбережжі Чорного моря. Здійснено оздоровлення 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячому оздоровчому таборі «Холодноярська республіка» (с. Леськи Черкаської обл.) та 10 дітей зазначеної в таборі «Чайка» (с. Сергіївка Одеської обл.). Інші діти оздоровлені за рахунок коштів прийомних батьків та опікунів.

Проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дітей; взято участь у 2 засіданнях спостережної ради та 2х засіданнях комісії протидії насиллю в сім`ї.

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей. Протягом звітного періоду на особистий прийом до начальника служби у справах дітей звернулося та отримало консультацію та допомогу з вирішення питань захисту прав та інтересів дітей 35 громадян, мешканців Черкаського району.

Службою у справах дітей за звітний період підготовлено 50 проектів розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.

Працівники служби систематично підвищують професійну кваліфікацію (семінар «Нормативно-правове регулювання захисту прав дітей» – Северинчук Л. А., Походенко І. О., семінар «Організація діловодства в органах державної влади» Северинчук Л. А., Походенко І. О., семінар для державних службовців віком до 35 років апарату, структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрації – Гребеник В. С., семінар «Запровадження послуги патронату в систему захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, на рівні громади» – Северинчук Л. А.).

Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлюється на телебаченні (ТРК «Рось»), на сторінках газети «Сільські обрії», сайті райдержадміністрації.

06.12.2016………………………………………………………………………………………………………………….

29-11-16Рішенням комісії з питань захисту прав дітей, засідання якої відбулося 29.11.2016 року, надано висновок про доцільність позбавлення батьківських прав жителя с. Хацьки відносно малолітнього сина. Розглянуто заяву батька малолітньої дитини (с. Червона Слобода) щодо чинення йому перешкод колишньою дружиною у вихованні та спілкуванні з малолітньою донькою, надано рекомендації щодо налагодження стосунків між батьками в інтересах дитини. Розглянуто питання щодо перевірки належного виконання батьківських обов`язків жителькою с. Червона Слобода. Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах і перебувають на обліку служби у справах.

23.11.2016………………………………………………………………………………………………………………….

                                                         Проведено конкурс

ІІІ етап конкурсу серед учнів загальноосвітніх шкіл області „Подорож по алеї правових знань”, організований службою у справах дітей Черкаської облдержадміністрації, відбувся 18 листопада 2016 року. У заключному етапі конкурсу гідно представив Черкаський район учень 10 класу Степанківської ЗОШ І-ІІІ ст. Вороний Дмитро, який був нагороджений грамотою учасника та отримав подарунки.

До конкурсу долучився заступник голови Черкаської облдержадміністрації Костянтин Омаргалієв, який  у своєму виступі підкреслив значення захисту прав дітей у сучасному суспільстві, необхідності знання законодавчої бази нашої держави, і підсумував, що кожний учасник конкурсу вже є переможцем, і що з таких окремих перемог наших дітей складається велика перемога нашої України.

1234

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації

16 листопада 2016 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. Розглядалися наступні питання.

За зверненням жителів Черкаського району надано 3 дозволи на здійснення правочинів щодо дарування житла неповнолітнім дітям чи повнолітнім членам сім`ї, де зареєстровані неповнолітні діти.

Прийнято рішення про доцільність доцільність позбавлення батьківських прав батька малолітньої дитини, жителя с. Руська Поляна.

Розглядалося питання щодо виконання жителькою с. Геронимівка обов`язків опікуна стосовно двох дітей. Опікуну надано термін на налагодження житлово-побутових умов. Розгляд даного питання призначено на наступне засідання комісії для прийняття остаточного рішення щодо продовження опіки за умови забезпечення дітей усім необхідним для їх повноцінного життя та розвитку.

На засідання комісії було запрошено родину з с. Дубіївка, в якій нещодавно вилучалися діти в зв`язку із загрозою їх життю та здоров`ю. Діти були повернуті в сім`ю рішенням суду, оскільки батьки припинили вживання алкоголю, налагодили житлово-побутові умови. Рішенням комісії дану родину взято під соціальний супровід.

Затверджено індивідуальний план соціального захисту 2-х дітей, які опинилася в складних життєвих обставинах.

Розглянуті питання щодо неналежного виконання батьківських обов’язків жителями с. Дубіївка, жителькою с. Яснозір’я та жителькою с. Степанки. Прийнято рішення  взяти родини під соціальний супровід, надати комплекс соціальних послуг, спрямованих на налагодження стосунків між батьками та дітьми, попередити батьків про відповідальність за невиконання батьківських обов`язків.

image

10.11.2016……………………………………………………………………………………………………………………

%d1%81%d0%b5%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b0%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%82%d1%81%d0%b5%d0%bc%d1%96%d0%bd%d0%b0%d1%80-%d0%bf%d0%b0%d1%82%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%82-2У Черкасах відбувся семінар, присвячений темі сімейного патронату

      Сімейний патронат – інноваційна соціальна послуга. В патронатну сім`ю дитина може бути влаштована тимчасово за заявою батьків, або ж органом опіки та піклування, якщо опинилася в складних життєвих обставинах, з тих чи інших причин залишилася без батьківського піклування. В такому випадку дитина перебуває у безпечних сімейних умовах, не позбавляючись можливості спілкуватися з близькими людьми, відвідує свій же дитячий садок чи школу, не переміщується до центру соціально-психологічної реабілітації, інтернату. В цей час соціальними працівниками надається допомога батькам дитини з усунення тих складних обставин, через які дитина була вилучена: хвороба, втрата роботи, жорстоке поводження, зловживання алкоголем тощо. Після подолання складних обставин за рішенням органом опіки та піклування дитина повертається в біологічну сім`ю. Якщо відновити здатність батьків належним чином виконувати свої батьківські обов`язки неможливо, то дитина може бути усиновлена чи влаштована під опіку, в прийомну сім`ю, дитячий будинок сімейного типу.

За надані послуги з догляду та виховання дітей патронатна сім`я отримує заробітну плату, виплати на утримання дітей. Така сім`я проходить спеціальну підготовку та отримує допомогу професіоналів (соціальних працівників, лікарів тощо).

Вперше таку послугу в Україні запроваджено в Києві та Київській області МБО «Партнерство «Кожній дитині» при підтримці Всесвітнього дитячого фонду World Childhood Foundation. На даний час в Україні вже функціонують 7 патронатних сімей.

2-3 листопада 2016 року в Черкасах у рамках проекту «Сімейний патронат: запровадження кращої практики альтернативного догляду дітей, які тимчасово залишилися без батьківського піклування» за підтримки МБО «Партнерство «Кожній дитині» відбувся семінар «Запровадження послуги патронату в систему захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, на рівні громади». У семінарі прийняла участь начальник служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації Людмила Северинчук.

Наразі в Черкаському районі проводиться  робота щодо підбору кандидатів у патронатні вихователі.

Консультацію щодо змісту та принципів послуги патронату над дитиною, вимог до надавачів цієї послуги, системи їх підготовки можна отримати у службі у справах дітей Черкаської райдержадміністрації за адресою: вул. В`ячеслава Чорновола 157, м. Черкаси, каб. 135А, тел. 71-23-30.

01.11.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………..

  На захисті прав дітей

%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%96%d1%81%d1%96%d1%8f-28-10-16  Чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації відбулося 28 жовтня 2016 року. На порядок денний було винесено 10 питань.

За результатами роботи комісії надано 5 дозволів на здійснення правочинів щодо житла, транспорту, на яке мають право власності чи користування неповнолітні діти.

В зв`язку зі злісним ухилянням від виконання батьківських обов`язків жителя с Червона Слобода стосовно його малолітнього сина надано висновок органу опіки піклування про доцільність позбавлення його батьківських прав для розгляду даного питання у суді, ініційованого матір`ю дитини.

Розглядалося питання щодо виконання жителькою с. Геронимівка обов`язків опікуна стосовно двох дітей. Опікуну надано термін на налагодження житлово-побутових умов. Розгляд даного питання призначено на наступне засідання комісії для прийняття остаточного рішення щодо продовження опіки за умови забезпечення дітей усім необхідним для їх повноцінного життя та розвитку.

На засідання комісії було запрошено родину з с. Дубіївка, в якій нещодавно вилучалися діти в зв`язку із загрозою їх життю та здоров`ю. Діти були повернуті в сім`ю рішенням суду, оскільки батьки припинили вживання алкоголю, налагодили житлово-побутові умови. Рішенням комісії дану родину взято під соціальний супровід.

Затверджено індивідуальний план соціального захисту 2-х дітей, які опинилася в складних життєвих обставинах.

Запрошуємо взяти участь у Фестивалі Святого Миколая

17-18 грудня 2016 року у м. Чигирин відбудеться масштабне дійство — Фестиваль Святого Миколая. Цей захід стане місцем справжньої казки для дітей та їх батьків. Організатори заходу гарантують харчуваня та подарунки для дітей.

За додатковою інформацією просимо звертатися до служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації за телефоном: 71-23-30.

21.10.2016………………………………………………………………………………………………………………………….

12 жовтня 2016 року відбулися парламентські слухання на тему: «Права дитини в Україні: забезпечення, дотримання, захист»

У заході взяли участь керівники профільних міністерств, комітетів Верховної Ради України, уповноважений Президента України з прав дитини, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники місцевих органів влади з усіх областей країни, громадськості.

У своїх виступах учасники слухань акцентували увагу на питаннях погіршення демографічної ситуації, проблемах захисту прав та інтересів внутрішньо переміщених дітей, дітей, які постраждали внаслідок воєнних та збройних конфліктів, забезпечення права дітей на охорону здоров’я, скорочення соціальних програм щодо підтримки дітей, припинення фінансування санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, позбавленні багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу пільг на оплату житлово-комунальних послуг, втраті дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, права на вступ поза конкурсом до вищих навчальних закладів; забезпеченні житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, скасуванні безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Проаналізовано питання захисту прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах,  захисту права кожної дитини на виховання в сім’ї, роботи інтернатних установ, необхідності їх реорганізації (оптимізації) з урахуванням потреби територіальних громад у послугах таких закладів. Учасники заходу зазначили, що популярні ток-шоу на українських телеканалах, де обговорюються проблеми родин з шокуючими подробицями, перенасичені насильством, агресією, негативно позначаються на емоційному стані дітей.

За підсумками обговорень різнопланових питань, учасники слухань дійшли висновку, що в умовах сьогодення потребує визнання державної політики щодо захисту прав дітей однією з пріоритетних складових комплексної державної політики, об’єднання зусиль органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інститутів громадянського суспільства навколо забезпечення сталого розвитку дітей, дотримання Конвенції ОН про права дитини.

11.10.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Про роботу служби у справах дітей у ІІІ кварталі 2016 року

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації у своїй діяльності керувалась планом роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.10.2016 на території Черкаського району, за даними  соціальних паспортів сільських та селищної рад наданих до служби, загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 12223 особи. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 124 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них 28 дітей-сиріт. 94 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. Крім того на території Черкаського району проживає 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 39 усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд службою у справах дітей відповідно чинного законодавства У прийомних сім`ях виховується 14 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 10 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 94 % дітей цієї категорії. За ІІІ квартал 2016 року статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, дітям району не надавалося.

На обліку служби у справах дітей перебуває 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені. На обліку служби у справах дітей перебуває 3 сімейна пара, як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 35 сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом ІІІ кварталу 2016 року здійснено 3 перевірки, про що складено відповідні звіти).

Слід зазначити, що влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання є пріоритетним завданням служби. Протягом звітного періоду рішенням суду усиновлено 3є дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку служби у справах дітей Черкаської РДА.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомні сім`ї (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 11 дітей зазначеної категорії.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». Наразі службою у справах дітей проводиться робота з поповнення банку кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі з метою подальшого влаштування категорійних дітей в сімейні форми виховання. З кандидатами систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив створення та функціонування  прийомних  сімей та дитячих будинків сімейного типу в районі.

За ІІІ квартал 2016 року на облік служби у справах дітей поставлено 5 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО) по причині проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків.

На обліку СЖО також перебуває 1 дитина-переселенець з АТО, яка влаштована під опіку та забезпечена всім необхідним.

Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом кварталу забезпечувалось виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовувалися причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, вживалися заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти.

Через конфлікти та неналежне виконання батьківських обов`язків протягом ІІІ кварталу 2016 року з 1-єї сім`ї було вилучено 1 дитину та влаштовано на тимчасове перебування до спеціалізованого дитячого закладу. За сприяння служби у справах дітей спільно з виконкомом сільської ради проводиться робота з влаштування до КЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради 2-х малолітніх дітей, мати яких хворіє і не в змозі піклуватися про них (с. Сагунівка).

Проводились перевірки умов утримання та виховання дітей, в тому числі в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання. Всього за наслідками обстеження умов проживання за ІІІ квартал поточного року складено – 12 актів.

З метою захисту прав дітей протягом звітного кварталу за ініціативою служби у справах дітей Черкаської РДА подано позови про відібрання дітей без позбавлення чи позбавлення батьківських прав 3 осіб стосовно 2х дітей.

Підготовлено відповідні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей (ст. 184 КупАП) – 1 особи.

З метою усунення недоліків в обліках дітей, схильних до вчинення правопорушень, та дітей потерпілих від насильства у сім’ї, службою зроблена взаємна звірка з СКМСД ЧРВ та надані списки дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей.

З метою профілактики правопорушень серед дітей, підвищення правової обізнаності молоді здійснено 4 профілактичних рейди та спільних з працівниками поліції, ЦСССДМ, відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Черкаської РДА виїздів.

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та надана інформація прокуратурі Черкаського району з метою співпраці в напрямку захисту житлових і майнових прав неповнолітніх. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Рішенням виконкому Білозірської сільської ради накладено заборону на відчуження майна дитини, позбавленої батьківського піклування.

Постійно здійснюється моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули.

Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (за ІІІ квартал 2016 – 4 статусних дітей).

Категорійні діти району, опікуни, батьки-вихователі та усиновителі взяли участь в обласних святкових заходах до Дня усиновлення (30.09.2016 – Черкаська обласна філармонія, організатор ССД ОДА, 1.10.2016 – ЦНТІ, організація «Відродження). Усиновителі Черкаського району на обласному святі були нагороджені грамотами-подяками, діти взяли участь у розважальній програмі.

Проведено 3 засідання комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 18 питань.

Служба у справах дітей протягом ІІІ кварталу 2016 року представляла інтереси та захищала права дітей у 17 судових засіданнях .

Протягом звітного періоду отримали консультацію та допомогу з вирішення питань захисту прав та інтересів дітей 46 громадян, мешканців Черкаського району.

Службою у справах дітей за звітний період підготовлено 22 проекти розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.

Про хід виконання районної Програми з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2014-2016 роки відзвітовано начальником служби на 9-й сесії Черкаської районної ради VII скликання 7.10.2016 Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлювалися на нарадах райдержадміністрації, на сторінці служби сайту райдержадміністрації та в ЗМІ: телебаченні, в газеті «Сільські обрії».

04.10.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d1%8c-%d1%83%d1%81%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%bb%d1%81%d0%b2%d1%8f%d1%82%d0%be-%d1%84%d1%96%d0%bb%d0%b0%d1%80%d0%bc30-09-16З нагоди Дня усиновлення 30 вересня 2016 року у приміщенні Черкаської обласної філармонії відбувся святковий захід, організований службою у справах дітей Черкаської облдержадміністрації.

Взяли участь у святі усиновителі, усиновлені діти, прийомні сімۥ їта сімۥ ї опікунів Черкаського району.

Присутніх урочисто привітали заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації – керівник апарату  Овчаренко Сергій Миколайович  та начальник служби у справах дітей Черкаської ОДА Покатілова Оксана Іванівна. Усиновителі Черкаського району були ногороджені грамотами-подяками.

День усиновлення усім запам’ятався приємною святковою атмосферою та захопливою розважальною програмою.

03.10.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

30 вересня – День усиновлення

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, є усиновлення. Згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008 щороку в Україні 30 вересня відзначається свято – День усиновлення, яке  співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії.

Вітаємо усиновителів, які подарували дітям щастя батьківської любові та сімейного затишку!

27.09.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

22 вересня 2016 року на засіданні комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації було розглянуто 8 питань.

Для розгляду у суді справи щодо неналежного виконання батьківських обов`язків  мешканця с. Сагунівка стосовно його малолітньої доньки надано висновок органу опіки піклування про доцільність позбавлення його батьківських прав.

Розглядалося питання щодо неналежного виконання батьківських обов`язків стосовно двох малолітніх дітей жительки с. Степанки та прийнято рішення про доцільність позбавлення її батьківських прав.

Надано 3 дозволи на здійснення правочинів щодо житла, де зареєстровані неповнолітні.

Розглянуто заяву громадянина щодо порядку та способу участі у вихованні дітей з одним із батьків.

Затверджено індивідуальний план соціального захисту дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

19.08.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Новое изображение

Виїзний прийом.

17 .08.2016 згідно з планом роботи ЧРДА відбувся виїзний прийом начальника служби у справах дітей Северинчук Л.А. у с. Мошни. Проведена перевірка здійснення виконкомом Мошнівської сільської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади з питань захисту прав та інтересів дітей.

Спільно з директором центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гончар Л. В. та інспектором Черкаського районного відділу поліції Онищенко С. О. проведена профілактична бесіда з матір`ю малолітніх дітей щодо неприпустимості залишення дітей без батьківського нагляду, руйнівного впливу вживання алкогольних напоїв матір`ю на фізичне і психічне  здоров`я дітей та сімейне благополуччя в цілому, необхідності здійснення належного лікування її доньки та влаштування в дитячий навчальний заклад для забезпечення повноцінного розвитку дітей.

Інспектором служби Бушиною О. С. проведено обстеження умов проживання сім`ї, в якій склалися конфліктні стосунки.

Права дітей – на контролі.

image18 серпня 2016 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації, на розгляд якої було винесено 10 питань.
Розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов`язків матір`ю відносно малолітньої доньки (с. Степанки), що призводить до девіантної поведінки дитини. Комісія попередила матір про адміністративну відповідальність, зобов`язала терміново вирішити питання подальшого навчання дитини. Спільно з представниками сільської ради дитині надана допомога в проходженні медичного обстеження для вступу до навчального закладу.
Також винесено попередження жительці с. Руська Поляна про адміністративну відповідальність через неналежне виконання батьківських обов`язків щодо неповнолітньої доньки.
Надано 2 дозволи на здійснення правочинів щодо житла, де зареєстрована неповнолітня дитина, 1 дозвіл – щодо дарування житла неповнолітній дитині, 1 дозвіл – щодо пререєстрації та продажу транспортного засобу, співвласником якого є неповнолітня дитина, 1 дозвіл – щодо оформлення довіреності на повнолітню особу для оформлення документів на спадщину поза межами України, право на яку мають неповнолітні діти Черкаського району.
Розглянуто 2 заяви громадян щодо порядку та способу участі у вихованні дітей з одним із батьків. Встановлено графік побачень батькові неповнолітньої дитини, який проживає окремо від доньки.
Затверджено індивідуальний план соціального захисту дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

15.08.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

В Службі у справах дітей обласної адміністрації повідомляють про те, що Кабінет Міністрів України постановою від 22 липня цього року вніс зміни до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю.

– Це рішення прийняте для того, – говорить начальник Служби у справах дітей ОДА Оксана Покатілова, – аби посилити захист прав та інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у таких сім’ях. Зокрема, внесені зміни передбачають забезпечення діяльності дитячого будинку сімейного типу, прийомної родини, у разі їх переміщення до іншої адміністративно-територіальної одиниці, наприклад, у зв’язку зі зміною місця роботи батьків, покращенням житлових умов, купівлею або отриманням у спадок будинку, квартири, необхідністю лікування батьків або дітей та ін.

Оксана Іванівна зазначає, що йдеться і про недопущення одночасного застосування в дитячому будинку сімейного типу або прийомній родини різних форм влаштування дітей. З метою забезпечення належного виконання покладених на батьків-вихователів функцій, законодавством чітко передбачено, що загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Також рішення Уряду передбачає зобов’язання батьків-вихователів і прийомних батьків забезпечувати право дітей на усиновлення, адже усиновлення громадянами України є пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Крім того, законодавчо закріплено норму щодо влаштування дітей у сім’ї за місцем первинного обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою посилення відповідальності громади за дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення їх житлом, збереження зв’язків з родиною.

– Ще один важливий аспект, – говорить Оксана Покатілова, – передбачений змінами до Положень, стосується надання батьками-вихователя проекти розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.ми, прийомними батьками у випадку прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї нових вихованців довідки про доходи сім’ї за останні шість місяців (без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування) службі у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

За словами керівника Служби у справах дітей, подання довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

Водночас кандидати у батьки-вихователі, прийомні батьки мають надавати довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань з метою запобігання використання державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на погашення боргів.

Зауважимо, прийомна сім’я – це родина, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Водночас дитячий будинок сімейного типу – родина, яка взяла на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Нині в області функціонує 131 прийомна сім’я та 32 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховуються 482 дитини-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. У 2016 році створено 6 нових прийомних сімей та 1 дитячий будинок сімейного типу.

За інформацією прес-служби ОДА

01.08.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Протягом періоду 18.07.2016 – 29.07 2016 службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації проводилася робота з захисту прав та інтересів дітей району відповідно до чинного законодавства.

18.07.2016 начальником служби прийнято участь у засіданні районної спостережної комісії.

19.07.16 здійснено виїзд в с. Сагунівка, під час якого відвідано неблагополучну сім`ю, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов`язків; здійснено обстеження умов проживання дітей за заявою батька про нецільове використання матір`ю дітей аліментів; винесено попередження та проведена профілактична бесіда з неповнолітньою та її родичами щодо недопустимості вживання дітьми алкоголю в зв`язку з тим, що неповнолітня нещодавно була доставлена в ЦРЛ в стані гострого алкогольного отруєння.

19.07.16 відбулася робоча поїздка начальника ССД ОДА Покатілової О. І. та начальника ССД РДА Северинчук Л. А. з питань організації захисту прав дітей в ОТГ Білозірської с/р.

20.07.16 взято участь у міжвідомчій нараді «Про стан злочинності серед неповнолітніх на території м. Черкаси та Черкаського району, а також рівень виконання рішень суду, постановлених за позовними заявами прокурора у сфері захисту прав і свобод дітей».

Взято на облік 1 подружню пару як кандидатів в усиновителі, які проживають на території Черкаського району та проводиться робота з подальшого усиновлення ними дитини.

21.07.16 відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей, на якій розглянуто 4 питання (призначено опіку над дитиною, позбавленою батьківського піклування; визначено графік побачень з малолітніми дітьми їх батька, який проживає окремо від них; надано дозвіл на здійснення правочину; винесене попередження про адміністративну відповідальність матері неповнолітньої дитини за неналежне виконання батьківських обов`язків).

22.07.16 та 27.07.16 начальник служби взяла участь у поїздці робочої групи (керівний склад ЧРДА та райради) в с. Думанці (під час якої відвідано ПС Шльончака, ПС Нестеренко, дітей під опікою Гусака та Перепелиці) та в с. Сагунівка.

22.07.16 інспектором служби спільно з працівниками поліції та представником виконкому сільської ради проведено рейд «Канікули» в с. Степанки. Порушень прав дітей виявлено не було.

На координаційній нараді РДА (26.07.16) начальник служби доповідала про проблемні питання в роботі, зокрема необхідність покращення транспортного забезпечення та посилення роботи з забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

Влаштовано тимчасово до КЗ «Черкаський обласний Будинок дитини» Черкаської обласної ради малолітню дитину, місцезнаходження матері якої невідоме, та розглядається питання щодо можливості повернення дитини в сім`ю.

Спільно з відділом сім`ї, молоді та спорту, відділом освіти Черкаської РДА здійснюються заходи щодо організації оздоровлення дітей пільгових категорій, в тому числі у дитячих таборах на узбережжі Чорного моря.

Здійснюється робота з ведення особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які мають право на усиновлення.

За сприянням служби у справах дітей проводиться підготовка документів для отримання одноразової допомоги при досягненні повноліття категорійним дітям (за звітний період 3 є таких дітей).

Проводиться постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей (за звітний період консультації отримали 20 громадян).

25.07.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

   Новое изображениеОбговорено питання захисту прав дітей

   19.07.16 відбулася робоча поїздка начальника служби у справах дітей Черкаської ОДА Покатілової О. І. та начальника служби у справах дітей Черкаської РДА Северинчук Л.А. з питань організації захисту прав дітей воб`єднаній територіальній громаді Білозірської сільської ради.Також керівники служб та голова сільської ради Міцук В. П. обговорили питання щодо захисту житлових та майнових прав дітей та роботи з неблагополучними сім`ями, що проживають на території села.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації у своїй діяльності керувалась планом роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.07.2016 на території Черкаського району, за даними  соціальних паспортів сільських та селищної рад наданих до служби, загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 12223 особи. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 131 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, з них 32 дітей-сиріт. 96 дітей даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників. Крім того на території Черкаського району проживає 31 дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування, та 39 усиновлених дітей, за якими здійснюється нагляд службою у справах дітей відповідно чинного законодавства У прийомних сім`ях виховується 13 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 11 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 92 % дітей цієї категорії. За ІІ квартал 2016 року 4-м дітям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей  перебуває 29 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені. На обліку служби у справах дітей перебуває 1 сімейна пара, як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 35 сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом ІІ кварталу 2016 року здійснено 1 перевірка, про що складено відповідний звіт).

Слід зазначити, що влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання є пріоритетним завданням служби. За ІІ квартал 2016 року влаштовано на виховання 3-є категорійних дітей під опіку.

Протягом звітного періоду рішенням суду усиновлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, первинного обліку служби у справах дітей Черкаської РДА. Усиновили дитину жителі Черкаського району, які перебували на обліку служби як кандидати в усиновителі.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомні сім`ї (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 12 дітей зазначеної категорії.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». Наразі службою у справах дітей проводиться робота з поповнення банку кандидатів в опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі з метою подальшого влаштування категорійних дітей в сімейні форми виховання. З кандидатами систематично проводиться інформаційно-просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив створення та функціонування  прийомних  сімей та дитячих будинків сімейного типу в районі.

За ІІ квартал 2016 року на облік служби у справах дітей поставлено 10 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО):

 • зазнали фізичного насилля – 3;
 • проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 6.

На обліку СЖО також перебуває 1 дитина-переселенець з АТО, яка влаштована під опіку та забезпечена всім необхідним.

Службою у справах дітей розроблено та затверджено рішенням комісії з питань захисту прав дітей Черкаської РДА індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом кварталу забезпечувалось виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовувалися причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, вживалися заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти.

Через конфлікти та неналежне виконання батьківських обов`язків протягом ІІ кварталу 2016 року з 3-х сімей було вилучено 4 дитини та влаштовано на тимчасове перебування до спеціалізованих дитячих закладів. Внаслідок проведеної роботи працівниками служби у справах дітей та інших структурних підрозділів, причетних до роботи з дітьми, а також голови відповідної сільської ради конфлікт в сім`ї залагоджено та рішенням комісії з питань захисту прав дітей 1 дитину повернуто в сім`ю.

За сприяння служби у справах дітей тимчасово влаштовано до КЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради 2-х малолітніх дітей, мати яких тяжко хворіє і не в змозі піклуватися про них (с. Дубіївка).

Постійно здійснюється моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району немає.

Проводились перевірки умов утримання та виховання дітей, в тому числі в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання. Всього за наслідками обстеження умов проживання за ІІ квартал поточного року складено – 11 актів.

З метою захисту прав дітей протягом звітного кварталу за ініціативою служби у справах дітей Черкаської РДА позбавлені батьківських прав 4 осіб стосовно 5х дітей, які вже влаштовані в сімейні форми виховання.

Ініційовано та направлено відповідні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей  (ст. 184 КупАП) – 2 особи.

З метою усунення недоліків в обліках дітей, схильних до вчинення правопорушень, та дітей потерпілих від насильства у сім’ї, службою зроблена взаємозвірка з СКМСД ЧРВ та надані списки дітей, які перебувають на обліку у службі у справах дітей.

З метою профілактики правопорушень серед дітей, підвищення правової обізнаності молоді здійснено:

 – профілактичні рейди та спільні з працівниками поліції, ЦСССДМ, відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Черкаської РДА рейди – 4;

– проведено лекцій, бесід серед учнів – 5.

Спільно з прокуратурою Черкаського району в окремих дошкільних навчальних закладах виявлено та усунуто в судовому порядку порушення чинного законодавства щодо безоплатного харчування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, та надана інформація прокуратурі Черкаського району з метою співпраці в напрямку захисту житлових і майнових прав неповнолітніх. Призначено опікунів над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності 2-м дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації (за ІІ квартал 2016 – 6 статусних дітей).

З метою підтримки обдарованих дітей організована участь дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, Черкаського району в обласному конкурсі дитячої творчості «Світ дитячої фантазії» (статусні діти Даніелла Сакаль та Віктор Чубенко з прийомної сім’ї Гладунів взяли участь та стали призерами конкурсу в номінації «Вишивка»).

Працівники служби у справах дітей привітали з Великоднем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які тимчасово перебувають в спеціалізованих закладах. Категорійні діти району отримали паски до Великодня (у співпраці з громадською організацією під керівництвом Н. Вурсіченко).

Протягом травня та червня 2016 року до категорійні діти району взяли участь у святі «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України (розважальний центр «Країна свят» ТЦ «Гранд-Маркет») та районному культурно-масовому заході для дітей-інвалідів, дітей-сиріт, дітей з багатодітних родин (ТРЦ «Хрещатик – Ситі»), присвячених Міжнародному дню захисту дітей, та святі, присвяченому Дню молоді (Долина троянд м. Черкаси).

У травні та червні 2016 року діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, взяли участь у святі «День іменника», організатором якого були працівники патрульної поліції м. Черкаси.

Спільно з відділом сім`ї, молоді та спорту, відділом освіти Черкаської РДА здійснюються заходи щодо організації оздоровлення дітей пільгових категорій, в тому числі у дитячих таборах на узбережжі Чорного моря. Здійснено оздоровлення 36 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячому оздоровчому таборі «Холодноярська республіка» (с. Леськи Черкаської обл.) та 10 дітей зазначеної в таборі «Чайка» (с. Сергіївка Одеської обл.).

Проведено 4 засідання комісії з питань захисту прав дітей; взято участь у 1 засіданні спостережної ради.

Працівниками служби протягом ІІ кварталу 2016 року взято участь у 32 судових засіданнях з питань захисту прав та інтересів дітей.

Здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей. Протягом звітного періоду на особистий прийом до начальника служби у справах дітей звернулося та отримало консультацію та допомогу з вирішення питань захисту прав та інтересів дітей 9 громадян, мешканців Черкаського району.

Службою у справах дітей за звітний період підготовлено 14 проектів розпоряджень РДА стосовно захисту прав та інтересів дітей.

З метою підвищення професійного рівня у червні 2016 року спеціалістом служби у справах дітей Гребеник В. С. взято участь у семінарі підвищення кваліфікації державних службовців структурних підрозділів райдержадміністрації, що підтверджується відповідним сертифікатом.

Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлюється на телебаченні (25.05. 2016 – виступ зав. сектора опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей спільно з директором КЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» щодо сімейних форм влаштування дітей та усиновлення, за участі прийомної сім`ї Гладунів на ТРК «Рось»), на сторінках газети «Сільські обрії», сайті райдержадміністрації.

30.06.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації проведено таку роботу:

28 червня  у Долині троянд відбулося свято, присвячене Дню молоді, у якому взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування Черкаського району. Категорійних дітей відповідно супроводжували працівники служби та опікуни/піклувальники.

29.06.2016 відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації, де було розглянуто 8 питань, а саме:

надано 2 дозволи на здійснення правочинів щодо дарування житла неповнолітнім дітям;

встановлено опіку над двома дітьми, позбавленими батьківського піклування;

розглянуто заяви громадянок щодо доцільності позбавлення батьківських прав колишніх   чоловіків;

досягнуто домовленості щодо продовження повноважень піклувальника;

встановлено двох опікунів над майном неповнолітніх.

Протягом звітного періоду працівниками служби взято участь у 2 судових засіданнях (в одному – позивачем є орган опіки та піклування щодо позбавлення батьківських прав відносно 2 малолітніх дітей).

Підготовлено 2 розпорядження:  про встановлення соціально-правового статусу дитини-сироти, про встановлення піклування над двома неповнолітніми дітьми. Підготовлено 4 проекти розпоряджень: про надання дозволу неповнолітнім на здійснення правочину, про встановлення опікунів над майном неповнолітніх.

Протягом звітного періоду із різними питаннями до служби звернулося 18 осіб. Їм надано відповідні консультації щодо захисту прав та інтересів дітей та щодо літнього оздоровлення.

_______________________________________________________

Протягом тижня сектором з питань опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації була проведена наступна робота:

 1. Сформовано пакет документів про встановлення опіки над двома дітьми, позбавленими батьківського піклування.
 2. Впорядковано 10 особових справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських піклування.
 3. Підготовлено документи для зняття з обліку 1 дитини, позбавленої батьківського піклування, у зв’язку з її усиновленням.
 4. Оновлено фото та ізометричні дані у 10 особових справ у ЄІАС «Діти».
 5. Впорядковано інформацію щодо забезпечення житлом дітей, позбавлених батьківського піклування, опікуни яких оформляють право дітей на спадщину за законом.
 6. Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у рамках підготовки до спільної наради з прокуратурою Черкаського району.
 7. Проведено заходи щодо вирішення 4 питань призначення опікунства над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси, по 2-м з них підготовлено розпорядження про визначення опікуна над майном категорійних дітей.
 8. Здійснено перевірку сім’ї усиновлювачів щодо дотримання норм законодавства відповідно до встановленого графіку.
 9. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

09.06.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації проведено таку роботу:

30 травня відбулося свято «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України.

На захід були запрошені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які здобули перемогу в обласному конкурсі дитячої творчості «Світ дитячої фантазії». Талановиті переможці з трьох міст та чотирьох районів Черкаської області отримали приємні подарунки та привітання від служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації.

Серед призерів Черкаський район представляли обдаровані Даніелла Сакаль та Віктор Чубенко, які виховуються в прийомній сім’ї Гладунів. Їхня робота здобула призове місце в номінації «Вишивка». Після урочистої частини свята діти мали змогу розважитися на території розважального центру «Країна свят» (ТЦ «Гранд-Маркет»).

01.06.2016 у приміщені ТРЦ «Хрещатик – Ситі» відбулося свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей, у якому взяли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти із багатодітних та малозабезпечених сімей Черкаського району. Категорійних дітей відповідно супроводжували працівники служби.

03.06.2016 відбулося позачергове засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації, де були вирішені наступні питання:

 1. Надано 2 дозволи на здійснення правочинів щодо дарування житла неповнолітнім дітям.
 2. Встановлено піклування над дитиною, позбавленою батьківського піклування, у зв’язку зі смертю попереднього піклувальника.
 3. Встановлено графік побачень батька малолітньої дитини, який проживає окремо через конфлікт з дружиною, матір`ю дитини.
 4. Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік, як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

Протягом тижня працівниками служби взято участь у 3 судових засіданнях (в одному – позивачем є орган опіки та піклування щодо позбавлення батьківських прав відносно 2 малолітніх дітей).

Підготовлено 5 розпоряджень: 2 – про встановлення соціально-правового статусу дітям, 1 – про встановлення піклування над неповнолітньою дитиною, 2 – про надання дозволу неповнолітнім на здійснення правочину.

Протягом звітного періоду із різними питаннями до служби звернулося 27 осіб. Яким надано відповідні консультації щодо захисту прав та інтересів дітей та щодо літнього оздоровлення.

Проведено телефонне опитування опікунів/піклувальників, які проживають на території району, щодо можливості оздоровлення 91 категорійної дитини віком від 7 до 17 років у літній період.

06.06.2016 працівниками служби здійснено спільний виїзд до с. Геронимівка у родину, де виховується двоє малолітніх дітей, з метою перевірки належного виконання батьками своїх обов’язків.

07.06.2016 у Черкаській обласній дитячий лікарні відвідана неповнолітня дитина, яка зазнала фізичного насилля з боку батька. Проводяться відповідні заходи щодо з’ясування обставин та усунення негативних наслідків події.

07.06.2016 делегація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей райдержадміністрації і народилися у травні місяці, взяла участь у «Святі іменника», організатором якого були працівники патрульної поліції м. Черкаси.

 

Протягом тижня сектором з питань опіки, піклування та усиновлення дітей служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації була проведена наступна робота:

 1. Сформовано 2 особові справи дітей, позбавлених батьківських піклування.
 2. Впорядковано 8 особових справ дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських піклування.
 3. Зареєстровано та постановлено на облік у ЄІАС «Діти» 2 особові справи дітей, позбавлених батьківських піклування, та 2 особові справи потенційних опікунів.
 4. Підготовлено документи для зняття з обліку 1 дитини, позбавленої батьківського піклування, у зв’язку з її усиновленням.
 5. Оновлено фото та ізометричні дані у 8 особових справ у ЄІАС «Діти».
 6. Впорядковано інформацію щодо забезпечення житлом дітей, позбавлених батьківського піклування, опікуни яких оформляють право дітей на спадщину за законом.
 7. Поновлено реєстр житла, яке мають на праві власності чи праві користування діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у рамках підготовки до спільної наради з прокуратурою Черкаського району.
 8. Проведено заходи щодо вирішення 4 питань призначення опікунства над майном, що розташоване на території Черкаського району та належить на праві власності дітям-сиротам, які проживають у м. Черкаси.
 9. Здійснено перевірку сім’ї усиновлювачів щодо дотримання норм законодавства відповідно до встановленого графіку.
 10. Проведено консультації з опікунами щодо можливості закріплення житла дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 11. Підготовлено та заплановано документи для влаштування статусних дітей у сімені форми виховання:

– поточне влаштування – 3 дітей,

– перспективне влаштування – до 2017 року.

 1. Відвідано 1 ДБСТ та 1 сім’ю опікунів/піклувальників.
 2. Підготовлено документи дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які набули повноліття, для подальшої виплати одноразової допомоги відділом освіти Черкаської райдержадміністрації.

Завідувач сектору ССД

Черкаської РДА                                                                           С. П.Веретик

03.06.2016_________________________________________________________________

3 червня 2016 року відбулося позачергове засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. Результати роботи комісії наступні.

Надано 2 дозволи на здійснення правочинів щодо дарування житла неповнолітнім дітям.

Встановлено піклування над дитиною, позбавленою батьківського піклування, у зв’язку зі смертю попереднього піклувальника.

Встановлено графік побачень батька малолітньої дитини, який проживає окремо через конфлікт з дружиною, матір`ю дитини.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей Черкаського району, які мають статус дитини-сироти, чи дитини, позбавленої батьківського піклування, а також дітей, взятих на облік як таких, що опинилися у складних життєвих обставинах.

02.06.2016__________________________________________________________________

30 травня відбулося свято «Є у житті найвища святість – Вкраїна, мати і дитя», яке проводилося за сприянням Черкаського обласного відділення Дитячого фонду України.

На захід були запрошені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які здобули перемогу в обласному конкурсі дитячої творчості «Світ дитячої фантазії». Талановиті переможці з трьох міст та чотирьох районів Черкаської області отримали приємні подарунки та привітання від служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації.

Серед призерів Черкаський район представляли обдаровані Даніелла Сакаль та Віктор Чубенко, які виховуються в прийомній сім’ї Гладунів. Їхня робота здобула призове місце в номінації «Вишивка». Після урочистої частини свята діти мали змогу розважитися на території розважального центру «Країна свят» (ТЦ «Гранд-Маркет»).

Діти ще довго будуть у гарному настрій та з приємними  враженнями від святкової події.

31.05.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

захист1Служба у справах дітей вітає всіх діток району та їх батьків, працівників, які виконують функції держави із захисту прав та інтересів дітей, та усіх, хто опікується дітьми,

                                             з Днем захисту дітей!

Слід пам`ятати, що особливої уваги потребують дітки, які залишилися без батьківського піклування та наразі перебувають у спеціалізованих дитячих закладах, діти з неблагополучних сімей, діти, які страждають важкими захворюваннями, і не залишатися байдужими до їх проблем.

 

25.05.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Звіт про роботу.

Протягом тижня службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації проводилася робота з захисту прав та інтересів дітей району згідно з планом та відповідно до чинного законодавства.

Протягом звітного періоду рішенням Черкаського районного суду усиновлено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, первинного обліку служби у справах дітей. Усиновили дитину жителі Черкаського району, які перебували на обліку служби як кандидати в усиновителі.           Проводиться  робота з тимчасового влаштування доКЗ «Черкаський обласний Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Черкаської обласної ради 2-х малолітніх дітей, мати яких тяжко хворіє і не в змозі піклуватися про них.

Працівники служби взяли участь у  5 судових засіданнях, де захищали права дітей. Рішенням Черкаського районного судуза позовом служби у справах дітей була позбавлена батьківських прав матір 2х малолітніх дітей через злісне невиконання батьківських обов`язків. Наразі проводиться робота з влаштування цих дітей під опіку.

19 травня 2016 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей, на якій розглянуто 4 питання. Надано 3 дозволи на здійснення правочинів щодо житла, де зареєстровані діти, а також розглянуто питання стосовно участі батька у вихованні та спілкуванні з малолітньою дитиною, яка проживає з матір`ю після розлучення батьків.

Спільно з відділом сім`ї, молоді та спорту, відділом освіти Черкаської РДА здійснюються заходи щодо організації оздоровлення дітей пільгових категорій, в тому числі у дитячих таборах на узбережжі Чорного моря.

Організовано участь категорійних дітей в обласному конкурсі «Світ дитячої фантазії», на який представлено творчу роботу категорійних дітей СакальДаніели та Чубенка Віктора  з прийомної сім`ї Гладунів.

Здійснюється робота з ведення особових справ дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які мають право на усиновлення.

З метою популяризації влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, у сімейні форми виховання, зокрема їх усиновлення, працівником служби у справах дітей та батько–вихователь з прийомної сім`ї Черкаського району взяли участь у телепрограмі ТРК «Рось», присвяченій темі сім`ї.

Проводиться постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей.

Офіційний сайт служби у справах дітей Черкаського району

https://sites.google.com/site/slugbadeti/project-updates

19.05.2016

IMG_20160519_091801(1)Забезпечуємо права дітей

Кожна дитина потребує піклування і доброзичливого ставлення до себе, відчуття своєї необхідності. Ці чинники впливають на здоровий розвиток дитини, формування її особистості, моральних та етичних норм. Завданнями щодо створення належних умов  дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, керувалися члени комісії райдержадміністрації з питань захисту прав дітей на черговому засіданні19.05.2016. Було розглянуто питання забезпечення майнових прав дітей, які потрапили в складні життєві обставини та дотримання прав дитини на спілкування з батьком.

За будь-яких обставин інтереси та права дітей мають стояти на першому місці. Адже ефективний захист прав дитини- один із пріоритетів  соціальних програм Президента України.Петра Порошенка.  Саме тому влада сьогодні докладає максимум дій  для послідовного впровадження державної соціальної політики з підвищення стандартів життя, направлених, насамперед, на захист прав дітей

 

11.05.2016___________________________________________________________________

Протягом звітного періоду служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації у своїй діяльності керувалась планом роботи служби та державної адміністрації.

Станом на 01.05.2016 на території Черкаського району, за даними  соціальних паспортів сільських та селищної рад наданих до служби, загальна кількість дитячого населення району віком від 0 до 18 років складає 12223 особи. На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 129 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них 32 дітей-сиріт. 97 дитини даної категорії виховуються у родинах опікунів, піклувальників, У прийомних сім`ях виховується 13 дітей, в дитячих будинках сімейного типу в інших районах – 11 дітей, які перебувають на первинному обліку Черкаської служби у справах дітей. Загалом у сімейні форми виховання влаштовано 92 %  дітей цієї категорії. З початку 2016 року 5-м дітям надано статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування.

На обліку служби у справах дітей  перебуває 30 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, як такі, що можуть бути усиновлені. На обліку служби у справах дітей перебуває 2 сімейні пари як кандидати в усиновителі. За окремим графіком здійснюється нагляд за 34-ма сім`ями з усиновленими дітьми, які проживають на території Черкаського району (протягом І кварталу 2016 року здійснено 2 таких перевірки, про що складено 2 звіти).

Слід зазначити, що влаштування категорійних дітей у сімейні форми виховання є пріоритетним завданням служби. За І квартал 2016 року 3-є категорійних дітей влаштовано до дитячого будинку сімейного типу (м. Черкаси), 3-є категорійних дітей – під опіку.

У районі продовжують функціонувати 4 прийомних сімей (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), в яких проживають і виховуються 13 дітей зазначеної категорії.

Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації ведеться банк даних дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, який постійно поновлюється. Функціонує Єдина інформаційно-аналітична система «Діти», програма «Електронна обліково-статистична картка дитини».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866 служба у справах дітей разом з центром соціальних служб для дітей, сім`ї та молоді проводить ретельний підбір кандидатів в опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу  «Підготовка сімей до виховання прийомної дитини». За І квартал 2016 року такий курс успішно пройшла 1 сімейна пара, яка перебувала на обліку служби у справах дітей, як кандидати в опікуни, і до якої  після належної підготовки було влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування.

З кандидатами систематично проводиться інформаційно- просвітницька робота щодо перебування дітей під опікою, піклуванням і перспектив  створення та  функціонування  прийомних  сімей  та дитячих будинків  сімейного  типу  в  районі.

За І квартал 2016 року на облік служби у справах дітей поставлено 5  дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (СЖО):

 • зазнали фізичного насилля – 1;
 • проживання в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків – 4.

На обліку СЖО також перебуває 1 дитина-переселенець з АТО, яка влаштована під опіку та забезпечена всім необхідним.

В поточному році поставлено на облік, як діти схильні до вчинення правопорушень – 1 особа.

З 2-х сімей за звітний період вилучено 3 дітей в зв`язку із загрозою їх життю і здоров`ю через неналежне виконання батьківських обов`язків.

Протягом кварталу забезпечувалось виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, з’ясовувалися причини та умови, що сприяють негативному впливу на дітей, вживалися заходи щодо усунення складних життєвих обставин, в які потрапили діти. Постійно здійснюється моніторинг кількості дітей із сімей учасників АТО, в тому числі в яких батьки загинули. На сьогоднішній момент сімей з дітьми учасників АТО, батьки яких загинули, на території району не виявлено.

Проводились перевірки умов утримання та виховання дітей в неблагополучних сім’ях, які перебувають на обліку сільських рад, здійснювалося обстеження умов їх проживання.  Всього за наслідками обстеження умов проживання за 4 місяці поточного року складено – 18 актів.

З метою захисту прав дітей протягом звітного кварталу за ініціативою служби у справах дітей Черкаської РДА позбавлені батьківських прав 1 особа стосовно 1-єї дитини, яка вже влаштована під опіку.

Притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків щодо виховання та утримання своїх дітей  (ст. 184 КупАП)  – 2 особи. Службою у справах дітей подано клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності ) – 2 особи.

 З метою профілактики правопорушень  серед дітей, підвищення правової обізнаності молоді здійснено:

–  профілактичні рейди – 4;

– спільні з працівниками поліції, ЦСССДМ, відділу освіти, сім`ї, молоді та спорту Черкаської РДА рейди – 4;

– проведено лекцій, бесід серед учнів – 5.

Здійснено моніторинг питання захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в частині забезпечення безкоштовним харчуванням категорійних дітей у навчальних закладах.

З метою покращення надання соціальних послуг, забезпечення гарантій зайнятості неповнолітніх, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування,  старшим інспектором служби Бушиною О. С. у лютому 2016 року взято участь у засіданні «круглого столу», організованого Черкаським районним центром зайнятості.

Підготовлено 5 засідання комісії з питань захисту прав дітей (розглянуто 25 питань); взяли участь у 1 засіданні комісії з питань координації дій щодо попередження насильства у сім’ї та жорстокого поводження з дітьми.

Працівниками служби взято участь у 36 судових засіданнях з питань захисту прав та інтересів дітей.

Службою у справах дітей здійснюється постійне консультування громадян з питань захисту прав та інтересів дітей.

Інформація щодо здійснення роботи з питань захисту прав та інтересів дітей систематично висвітлюється на телебаченні, сторінках газети «Сільські обрії», сайті райдержадміністрації.

З метою підвищення кваліфікації у лютому 2016 року працівниками служби (начальником служби Северинчук Л. А., спеціалістом І категорії служби Походенко І. О.) взято участь у семінарі «Нормативно-правове регулювання захисту прав дітей» та «Організація діловодства в органах державної влади», що підтверджується відповідними сертифікатами.

04.05.2016____________________________________________________________________

Працівники служби у справах дітей привітали з Великоднем дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які тимчасово перебувають в спеціалізованих закладах.IMG_20160428_152941IMG_20160428_161601 IMG_20160428_161631

 

28.04.2016____________________________________________________________

IMG_20160421_105752 IMG_20160421_10580721 квітня 2016 року відбулося чергове засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. Розглядалися наступні питання щодо захисту прав дітей.

Через конфлікт у сім`ї, яка проживає у с. Тубільці троє малолітніх дітей були влаштовані до центру соціально-психологічної реабілітації. Внаслідок проведеної роботи працівниками служби у справах дітей та інших структурних підрозділів, причетних до роботи з дітьми,  а також голови сільської ради конфлікт в сім`ї залагоджено та рішенням комісії дітей повернуто в сім`ю.

Розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов`язків матір`ю відносно малолітньої доньки (с. Чорнявка).

Встановлено піклування над неповнолітньою дитиною, яка нещодавно набула статусу дитини-сироти.

Надано 2 дозволи на здійснення правочинів, зокрема, щодо житла, де зареєстровані неповнолітні діти, та дарування житла неповнолітній дитині.

Розглянуто 2 заяви громадян щодо визначення місця проживання дітей з одним із батьків.

Затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, які мають статус дитини-сироти, позбавленої батьківського піклування, та проживають на території Черкаського району.

25.03.2016____________________________________________________________

IMG_20160324_101334

24 березня 2016 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. За результатами роботи комісії було призначено опіку над малолітньою дитиною, яка має статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Розглянуто питання неналежного виконання батьківських обов`язків батьками трьох малолітніх дітей. Надано 3 дозволи на здійснення правочинів щодо дарування житлового та земельного майна на користь малолітніх дітей.

14.03.2016_____________________________________________________________

Проти насилля в сім’ї

IMG_20160314_104349

14 березня 2016 року старшим інспектором служби у справах дітей Бушиною Оленою Сергіївною у Хутірській школі проведено з учнями 9 класу проведена бесіда «Ні – насиллю в сім’ї».

Влаштування в ДБСТ

IMG_20160301_131612

На обліку служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації перебуває 132 дітей, які мають статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Пріоритетним завданням держави щодо захисту прав дітей є влаштування дітей з таким статусом до сімейних форм, тобто усиновлення, влаштування під опіку, до прийомних сімей, до дитячих будинків сімейного типу.

У березні 2016 року сімейний затишок знайшли троє дітей з однієї сім`ї, які в зв`язку зі складними життєвими обставинами залишилися без піклування батьків та тимчасово перебували у дитячих спеціалізованих закладах. Ці дітки були влаштовані до дитячого будинку сімейного типу на території м. Черкаси. У новій родині вони отримають захист, турботу, тепло і любов, на які має право кожна дитина.

03.03.2016_____________________________________________________________

IMG_5154 IMG_5155

29 лютого 2016 року відбулося засідання комісії захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. Розглянуто 6 заяв громадян, в результаті чого надано 5 дозволів на здійснення правочинів, а також 1 дозвіл на зміну прізвища малолітньої дитини.

15.02.2016_____________________________________________________________

Міцна сім’я – міцна держава

365636847878956

У лютому 2016 року в школах району (Білозірська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, Геронимівська  ЗОШ І-ІІІ ст., Білозірська ЗОШ І-ІІ ст. № 1) начальником служби у справах дітей Людмилою Северинчук проведено бесіди «Родинні цінності». Також здійснено анкетування учнів з метою моніторингу ставлення учнів до сімейних цінностей, визначення рівня культури родинних взаємин старшокласників та ставлення вчителів до перспектив родинного виховання в сучасному суспільстві.

29.01.2016_____________________________________________________________

2353543

28 січня 2016 року відбулося засідання комісії захисту прав дітей Черкаської райдержадміністрації. Розглянуто наступні питання: надання дозволу на здійснення правочину, визначення графіку побачень батька  з дитиною, яка після розлучення батьків проживає з матір`ю, встановлення опіки над неповнолітніми дітьми, які залишилися без батьківського піклування.

21.01.2016_____________________________________________________

21-22 січня в приміщенні районної державної адміністрації (кабінет служби у справах дітей №135-А) начальник Служби у справах дітей Черкаської обласної державної адміністрації Покатілова О.І. проведе прийом громадян Черкаського району. Розлядатимуться питання захисту прав дітей.

Години прийому:

Четвер 14:00-17:00

П’ятниця 10:00-14:00

18.01.2015___________________________________________________

Щедрий вечір

333777DSC01274

16 січня 2016 року у Черкаській обласній філармонії був проведений фольклорний фестиваль «Щедрий вечір, добрий вечір, мати – Україно!», організований Черкаським обласним відділенням Дитячого фонду за сприяння Служби у справах дітей Черкаської обласної адміністрації.

У фестивалі прийняли участь діти Черкаського району. Учасники фестивалю поринули в атмосферу різдвяних свят. Особливо запам`ятався творчий колектив Руська Поляна, багаточисельною була делегація категорійних дітей з с. Червона Слобода.

-Загалом, такі заходи сприяють популяризації багатої на традиції української культури, – зазначає начальник Служби у справах дітей районої адміністрації.

28.12.2015_______________________________________

Новорічні святкування

 

25 грудня 2015 року у Черкаській обласній філармонії відбулося новорічне театралізоване свято для дітей Черкащини.Наприкінці свята запрошені діти отримали солодкі подарунки.

Кожна дитина чекає на диво

2До Дня святого Миколая та Різдва Христова кожна дитина чекає на щось особливе, на здійснення своїх заповітних бажань. Особливої  уваги потребують  ті дітки, які зараз не мають батьківської турботи та тепла. Напередодні новорічних свят начальник служби у справах дітей Людмила Северинчук привітала та вручила солодкі подарунки дітям, які залишилася без батьківського піклування та наразі перебувають у спеціалізованих дитячих закладах.

Озирніться пильніше довкола: можливо, поряд є дитина, якій теж необхідна ваша увага. Бережімо своїх дітей!

Засідання комісії з питань захисту прав дітей

1

24 грудня 2015 року відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей.  Розглянуто 9 питань, у тому числі щодо встановлення графіка спілкування батька з дитиною, подальшого навчання та належного лікування дітей. Надано 6 дозволів на здійснення правочинів громадянам Черкаського району щодо житла, де зареєстровані чи є співвласниками малолітні діти.

17.12.2015_______________________________________

104_4783Працівниками Черкаського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції, служби у справах дітей райдержадміністрації,  за участі центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, було проведено правоосвітній захід, неформальну зустріч з неповнолітніми, які перебувають на обліку як правопорушники.

Діти були вражені переглядом фільму про Ніка Вуйчича – людину без рук і ніг, який, завдяки силі духу,  зміг не тільки вижити у цьому світі, а й піднятись до вершин допомоги іншим людям. Обговорюючи життєстверджуючий приклад Ніка Вуйчича, підлітки визнали, що людина може повноцінно жити, долати життєві труднощі лише даруючи добро іншим.

Завідувач сектором опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації Сергій Веретик вручив підопічним солодкі подарунки до Дня Святого Миколая.

17.11.2015_______________________________________

432 Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

З 25 листопада по 10 грудня 2015 року проводиться Всеукраїнська щорічна акція «16 днів проти насильства».
Працівниками служби у справах дітей проводяться профілактичні заходи з попередження насильства в сім’ї, формування взаємоповаги, толерантного ставлення дітей до думки іншого.
Так, протягом листопада 2015 року начальником служби у справах дітей Северинчук Л.А. проведена бесіда «Попередження насильства в сім’ї» для учнів 8, 9 класівБілозірської ЗОШ І-ІІ ст. № 1, спеціалістом І категорії служби у справах дітей Походенко І. О. проведена бесіда «Запобігання насилля у сім’ї» для учнів 10, 11 класів Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

28.10.2015______________________________________

Протягом вересня 2015 року службою у справах дітей спільно з відділом освіти Черкаської райдержадміністрації проведено районний профілактичний захід «Урок». Проаналізовано стан охоплення навчанням дітей району, стан відвідування ними уроків. Особлива увага приділяється питанням соціально-педагогічного супроводу дітей, внутрішньо переміщених з зони АТО.

1.10.2015__________________________________________

IMG_20150930_15270230 вересня 2015 року у Черкаському міському Будинку культури імені Івана Кулика до Дня  усиновлення відбувся захід «Свято добра та дитячої надії». Серед запрошених були прийомні сім`ї,  сім`ї опікунів, піклувальників та родини, які  усиновили дітей. Присутніх привітали заступник голови облдержадміністрації  Коваль Віталій, начальник служби у справах дітей Черкаської облдержадміністрації Покатілова Оксана, начальник служби у справах дітей Черкаської міської ради Шишлюк Світлана, подякували батьків, опікунів, вихователів за те, що дарують батьківську любов та сімейний затишок дітям, які залишися без батьківського піклування, та нагородили їх почесними грамотами. Службою у справах дітей Черкаської райдержадміністрації були запрошені прийомні сім`ї Черкаського району, мешканці с. Думанці, які також були нагороджені почесними грамотами.  Прийомна сім’я Шльончака Ігоря та Шльончак Нігорахон 26 жовтня 2009 року відзначатиме 6-річчя свого існування. Родина проживає в селі Думанці і виховує чотири дитини: Анну, Михайла, Альону та Емілію. Сім’я приймає активну участь у культурному житті району.

Прийомна сім’я Нестеренка Валентина та Нестеренко Дільфузахон створена 15 серпня 2013 року. За цей час родина вже встигла подарувати тепло доброти та сімейного затишку для п’ятьох дітей: Анастасії, Анжеліки, Артема, Віталія та Ігоря.

Опікун Гусак Микола став на облік служби у справах дітей 13 травня 2008 року. Він з самаритянським милосердям і цілковитою самовіддачею  займається вихованням дев’ятьох дітей. Підопічні Миколи неодноразово приймали участь у районних та обласних заходах.

Цього дня слід відзначити і Перепелицю Анатолія, який зробив великий внесок у справу створення та функціонування прийомних сімей та опікунів у с. Думанці.

Завдяки таким людям здійснюються мрії та сподівання тих дітей, які залишились без батьківської опіки і тепла. Їх турбота допомагає дітям повернути дитинство та відчути себе щасливими у новій сім`ї.

 

24.09.2015_________________________________________

30 вересня  – День усиновлення

Згідно з Указом Президента України «Про День усиновлення» від 27 листопада 2008 року № 1088/2008щороку в Україні 30 вереснявідзначається свято – День усиновлення, яке  співпадає з християнським святом Віри, Надії, Любові та їхньоїматері Софії.

Усиновлення – це благородний порух душі і, водночас, велика відповідальність. Повагу викликають люди, які усиновивши дитину,  подарували їй щастя сімейного затишку. Вітаємо зі святом!

До цього свята приурочений святковий захід «Свято добра та дитячої надії», який відбудеться в Черкаському будинку культури ім. Івана Кулика 30 вересня, організатором якого є служби у справах дітей облдержадміністрації, Черкаської міської ради.

22.09.2015________________________________________

Незвична екскурсія

21.09.2015 року з метою профілактики та запобігання підліткової злочинності за ініціативи служби у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації, спільно з представниками відділу освіти, працівниками управління державної пенітенціарної служби України                 в Черкаській області на базі Черкаського слідчого ізолятора відбулася ознайомча екскурсія для школярів старших класів Черкаського району.

Метою проведення такого заходу є попередження вчинення правопорушень та злочинів неповнолітніми.

Наочна демонстрація життя за гратами, як показує багаторічний досвід роботи, є найбільш ефективним способом уберегти дітей від необдуманих вчинків, які в подальшому можуть призвести до кримінальної відповідальності та коштувати їм свободи.

З перших же хвилин усі присутні відчули атмосферу суворого обмеження й тотального контролю. Вхід до слідчого ізолятора відбувався невеличкими групами по три особи. Залишивши мобільні телефони, особисті речі, вишикувашись у ряд, в супроводі адміністрації установи відвідувачі попрямували на «закриту» територію. Заступник начальника Черкаського слідчого ізолятора ознайомив екскурсантів з правилами поведінки на даній території, що ретельно охороняється.

Діти пройшлися приміщенням закритого типу та на власні очі побачили, в яких умовах перебувають ув’язнені. Неповнолітні мали можливість побачити адміністративні будівлі, приміщення карцеру, приміщення для утримання неповнолітніх, прогулянковий дворик, прослухати інформацію про правила перебування у даному закладі. Про кожне з перелічених місць екскурсанти почули детальні роз’яснення всіх умов і правил перебування засуджених.

Після закінчення екскурсії відвідувачі висловили вдячність працівникам  пенітенціарної системи за проведену екскурсію та висловили побажання проводити такі екскурсії і надалі, проте лише в рамках профілактичної роботи.

Старший інспектор служби у справах дітей

 

Ірина Майборода

07.08.2015_______________________________________

В приміщенні Черкаської районній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань координації дій щодо попередження насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми за участі представників структурних підрозділів. На комісії розглядалося питання щодо захисту прав двох неповнолітніх дітей які опинилися в складних життєвих обставинах в зв’язку із сімейним конфліктом який виник в родині.                     Через постійне нерозуміння, образи і приниження  зі сторонни матері, відносини в сім’ї не склалися. Надмірне вживання алкогольних напоїв жінкою, застосування фізичного покарання, як метода виховання дітей, диспотичний, авторитарний стиль поведінки дорослого, небажання матері йти на будь-який компроміс із дітьми, змінити свій стиль життя та поведінки, покращити відношення до дітей, призвели до того, що діти пішли із родини та категорично відмовилися проживати із матірью.

Члени комісії,  заслухавши пояснення матері та дітей, одноголосно прийшли до висновку, що подальше перебування дітей в родині може призвести до невиправних наслідків.

З метою захисту прав та інтересів дітей, недопущення вчинення психологічного та фізичного насильства, зі згоди матері та дітей, вирішено влаштувати останніх до навчальних державних закладів на повне утримання держави.

24.07.2015_______________________________________

24 липня 2015 року в Черкаській районній державній адміністрації., за участі заступника голови Коренюка П.В та представників структурних підрозділів, відбулося засідання комісії з питань захисту прав дітей.

Зокрема, було розглянуто питання вирішення долі п’ятьох посиротілих дітей. Внаслідок раптової смерті молодої жінки  у с. Яснозір’я п’ятеро маленьких діточок залишилися  сиротами.

Завдяки небайдужості до людського горя і злагодженим діям працівників виконкому сільської ради, служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації та близьких рідних, діти не були покинуті напризволяще. Внаслідок проведеної спільної роботи дітей взято на облік сектору опіки, піклування та усиновлення  служби у справах дітей, влаштовано до сімейної форми виховання та вжито заходи щодо їх соціального захисту та матеріального забезпечення.

Начальник служби у справах дітей

Л. А. Северинчук

_______________________________________________

23 липня 2015 року в Черкаській районній державній адміністрації відбулася координаційна нарада з питань профілактики правопорушень серед дітей. У нараді взяли участь начальник  служби у справах дітей Северинчук Л.А., начальник відділу освіти Григорчук Л. В., начальник сектору кримінальної міліції  у справах дітей Черкаського РВ УМВС Дяченко Р. А., директор центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Гончар Л. В., представник відділу молоді та спорту та інші представники відповідних структурних підрозділів.

На нараді обговорювалися питання щодо роботи з дітьми, схильними до правопорушень та спільних дій для покращення профілактичної роботи, з метою запобігання дитячій злочинності.

Службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації було запропоновано перелік заходів щодо профілактичної роботи з дітьми, а саме:

–  поліпшити  взаємне інформування між сектором кримінальної міліції Черкаського РВ,  службою у справах дітей ЧРДА, відділом сім’ї, молоді та спорту, відділом освіти, центром соціальних служб сім’ї, дітей та молоді на ІІ півріччя 2015 року та запровадити  його у практику;

– активізувати проведення у навчально-виховних закладах району профілактичних заходів для учнів (лекції, бесіди, круглі столи) та інформаційну роз’яснювальну роботу серед батьків (батьківські збори) з метою попередження негативних явищ у дитячому середовищі;

–  працівникам шкіл, які відповідають за профілактичну роботу серед учнів,  готувати матеріали та направляти до органів внутрішніх справ матеріали щодо притягнення батьків, які не виконують свої обов’язки, до адміністративної відповідальності та зобов’язати їх здійснювати контроль за відвідуванням навчальних закладів їхніми  дітьми;

–  спільно з відповідними службами проводити профілактичні та цільові рейди «Діти вулиці», «Канікули» та інші, за підсумками яких вживати заходів щодо притягнення батьків, посадових та інших осіб винних у порушенні прав дітей;

–  кримінальній міліції у справах дітей  активізувати діяльність щодо виявлення батьків або осіб, що їх замінюють, які ухиляються від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо створення належних умов для життя, навчання та виховання своїх дітей;

– запровадити у практику відвідування неповнолітніми, які схильні до вчинення правопорушень та злочинів, спільно із відповідальним працівником школи, служби у справах дітей, центру та КВІ, слідчого ізолятора (арештного дому) та виправної колонії.

Всі питання було узгоджено план взаємного інформування структурних підрозділів, причетних до справ дітей, та прийнято запропоновані службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації пропозиції щодо профілактичної роботи з обов’язковим врахуванням думки та рекомендацій  учасників наради.

20.07.2015_______________________________________

Державний навчальний заклад

17.07.2015____________________________________________________________

Профілактична робота та допомога умовно засудженим неповнолітнім

Службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації забезпечується контроль за неповнолітніми, які знаходяться на обліку, як особи схильні до правопорушень та засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та звільнені від відбування покарання з випробуванням.

16 липня 2015 року служба у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді та кримінально-виконавчою інспекцією з питань виконання покарань провели спільну профілактичну бесіду з неповнолітніми особами, засудженими до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, щодо неприпустимості скоєння нових злочинів та правопорушень, усвідомлення своїх дій, відповідальності за свої вчинки.

Необхідною умовою виправлення правопорушників є усвідомлення ними перспектив свого життя та шляхи їх досягнення. Тому виховна робота з умовно засудженими неповнолітніми, протягом випробувального терміну, проводиться у таких напрямках : вирішення питання продовження навчання у разі незайнятості, допомога у навчальній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи, контроль за проведенням дозвілля, робота із сім’ями даної категорії осіб для залучення неповнолітніх до активної громадської діяльності, інші форми роботи, що мають вплив на правопорушників.

Так, працівники служби у справах дітей під час індивідуальних бесід допомогли усвідомити  необхідность  продовження навчання після отримання загальної середньої освіти підоблікового та  допомогли зібрати необхідний пакет документів і подати заяву на навчання до державного навчального закладу.

07.07.2015___________________________________________________________

На виконання Програми боротьби зі злочинністю, з метою своєчасного попередження можливих суспільно небезпечних проявів з боку неповнолітніх осіб, схильних до вчинення злочинів, 06 липня 2015 року, службою у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації, за участю представників відділу у справах сім’ї, молоді та спорту, центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, кримінально–виконавчої інспекції Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області, проведено спільний рейд в с. Софіївка та с. Шелепухи Черкаського району.

Відвідано сім’ї, де проживають неповнолітні особи, схильні до злочинів та правопорушень, які перебувають на обліку в службі у справах дітей, до яких були застосовані заходи впливу згідно з чинним законодавством.

Такі неповнолітні особи постійно тримаються на контролі, з їх батьками проводяться бесіди щодо нормалізації мікроклімату в сім’ї, забезпечення оптимальних умов формування особистості, усунення джерел негативного впливу на умови життя і виховання.

Старший інспектор служби у справах дітей Майборода І. В.

1.07.2015_____________________________________________________________

Держава на захисті дітей від насильства

Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від усіх форм насильства, брутального поводження та експлуатації.

Документом, де проголошується, що людство зобов’язане дати дітям усе найкраще, надійно забезпечити дитинство, стала Конвенція ООН про права дитини, схвалена 20.11.1989 р. Україна ратифікувала Конвенцію в 1991 році та внесла відповідні зміни до національного законодавства.

У Черкаському районі впровадженя програма з виконання Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН « Про права дитини  на 2014 – 2016 роки».

Право дитини на захист від усіх форм насильства гарантує ст.10 Закону України «Про охорону дитинства», в ній, зокрема, вказується, що дитина має право особисто звертатися у відповідні структури по захист.

Держава через органи опіки і піклування, служби у справах дітей, у порядку, встановленому законодавством, надає дитині та особам, які піклуються про неї, необхідну допомогу у запобіганні та виявленні випадків жорстокого поводження з дитиною, передачі інформації про ці випадки для розгляду до відповідних уповноважених законом органів для проведення розслідування і вжиття заходів щодо припинення насильства.

Ірина Майборода, старший інспектор служби у справах дітей

_____________________________________________________________________

1 червня – Міжнародний день дітей

У перший день літа в багатьох країнах світу відзначається Міжнародний день дітей (International Children’s Day). Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві. Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров’я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок, на якому прозвучала клятва про безустанно боротьбі за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік, у 1950 році 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно.

Борг дорослих – створити умови для гармонійного розвитку дітей та захищати їх права та інтереси.

Вітаємо усіх діточок зі святом!

___________________________________________________________________

15 травня – День сім’ї

З 1993 року щороку 15 травня у всьому світі відзначається відзначається День сім’ї.

Родина – це колиска духовних цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь. З родини починається життя людини. Тут відбувається формування її як особистості.

Для українців цей день – особливе свято, оскільки вони споконвіків славилися міцним сімейним устроєм, багатодітністю, духовною єдністю поколінь, повагою до батьків та до жінки-матері.

Родина – стовбур дерева міцного.

Це батько й мати, бабці й дідусі.

Тітки і дядечки всі до одного,

Ну, словом, родичі й близькі усі.

І є ще предки давні – це коріння,

Що глибоко у цій землі лежить.

А діти, діти – нове покоління,

Це пишне гілля, що увись летить.

Родинне дерево ось тут укоренилось,

На цій землі, у рідному краю.

Й новим гіллям так щедро розпустилось.

Та має біографію свою.

Потрібно всім це дерево вивчати,

Бо ми господарі на цій святій землі.

Коріння роду треба добре знати,

Дітей навчати, поки ті малі.

Бо що то за людина без коріння?

Як перекотиполе, що летить…

Без роду-племені, його благословення.

Не може праведно на цій землі прожить.

12.05.2015________________________________________

Працівники служби у справах дітей привітали з Днем матері молоду матусю Степанюк Марію та її новонароджену донечку Стеллу.

Незважаючи на складну життєву ситуацію неповнолітня мама  не побоялася покласти на тендітні дівочі плечі всі труднощі, пов’язані з материнством. Марійка не відмовилася від доньки, а проявляє материнську любов та турботу.

Фахівцями служби надавалася  допомога Марійці у оформленні свідоцтва про народження дитини, реєстрації новонародженої, оформленні грошових коштів при народженні дитини та інших видів соціальної допомоги одинокій матері.

Марійка знаходиться під постійним супроводом  служби у справах дітей.

________________________________________________________

Начальник служби у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації Северинчук Людмила Анатоліївна прийняла участь у підсумковому круглому столі «Культура взаємин суб’єктів педагогічного процесу в умовах сучасного освітнього середовища». Захід проходив 28 квітня 2015 року у Черкаському методичному кабінеті у співпраці з Черкаським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників, Черкаським обласним Будинком вчителя та Черкаською громадською організацією «Ліга культури» за участю кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, президента громадської організації «Ліга культури» Т. В. Черкашиної.

Класні керівники шкіл міста, учасники семінару, протягом 2014-2015 н.р. впроваджували інноваційну систему самопізнання автора Е. А. Піньковської у педагогічну практику Аналіз результатів цієї роботи підтверджує її необхідність та ефективність і для особистісно-професійного самовдосконалення, і для виховання учнів як початкової , так і середньої і старшої ланок школи.

Начальник служби у справах дітей Черкаської районної державної адміністрації Северинчук Людмила Анатоліївна у своєму виступі зазначила, що впровадження самопізнавальний технологій в освітній процес загальноосвітньої школи – це ефективний напрям профілактики правопорушень, злочинності серед неповнолітніх, підвищення рівня духовної культури молоді.

___________________________________________________

Працівники служби у справах дітей 24 квітня 2015 року прийняли участь у суботнику, який був організований за ініціативи Черкаської районної державної адміністрації.

20.04.2015________________________________________

Профілактика підліткової злочинності – головне завдання служби у справах дітей

Підліткова злочинність – трагічне явище сучасності.  У злочинну та протиправну діяльність втягується все більше підлітків, які часто не розуміють межі між дитячими пустощами та правопорушеннями.

Служба у справах дітей Черкаської райдержадміністрації  активно співпрацює з районною бібліотекою та іншими культурно-освітніми установами району щодо  профілактики проявів негативних явищ у дитячому середовищі.

Квітневе засідання юнацького клубу «Едельвейс» Червонослобідської районної бібліотеки було присвячене профілактиці злочинності серед неповнолітніх.  Старший   інспектор  служби у справах дітей райдержадміністрації Ірина Майборода, розкрила учасникам зібрання основні поняття: правопорушення та злочину, розповіла про відповідальність за їх скоєння.

Такі зустрічі сприяють правовій освіті підлітків.

emp style=”text-align: justify;”

Leave a Reply