Худяківська сільська рада

Сільський голова – Василина Роман Петрович
Секретар – Гавриш Оксана Борисівна

10.05.2017……………………………………………………………………………………………………

День Перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни відзначили в селі Худяки

9 травня відбулися заходи присвячені до Дня Перемоги на нацизмом у Другій світовій війні:

9-30   Урочиста хода;

09-45 покладання квітів до Обеліску Слави;

10-00 Урочиста частина, святковий концерт в сільському Будинку культури.

18.04.2016______________________________________________

Сукупний дохід сільського голови села Худяки Василини Романа Петровича в 2015 році склав 80871 грн., з них заробітна плата, до вирахування з неї податків та обов’язкових утримань, складає 80871 грн. Має земельну ділянку площею 1498 м2. Будинків, транспортних засобів, вкладів у банках, цінних паперів та інших активів у власності не має.

Сукупний дохід за 2015 рік секретаря сільської ради та виконавчого комітету Худяківської сільської ради Гавриш Оксани Борисівни склав – 74493 грн. З них заробітна плата – 63100 грн., проценти – 5 грн., інші види доходу – 11388 грн. Земельної ділянки, житлового будинку у власності не має. Сукупний дохід за 2015 рік членів сімї (4 особи) склав 155684 грн. Члени сімї володіють житловим будинком площею 114,4 кв.м., земельними ділянками загальною площею 50020 кв.м., транспортним засобом ВАЗ 2109, 1996 р.в.

______________________________________________________

Рішення сесії порядок по безхазяйному майну

Аналіз до ПРОЕКТУ рішення по безхазяйному майну

_______________________________________________________

аналіз регуляторного впливу

Проект вивезення_ТПВ_на_2016

Схема_саночистки_Худякiв_2016

_______________________________________________________

1-8_регламент

Регламент

59-5 рішення податки і збори ред

додаток 1 до податків і зборів

____________________________________________________

Положення-про-податки-і-збори

рішення податки і збори

повідомлення податки

ЧРДА оприлюднення

додаток до рішення №53-1

повідомлення податки-1

Положення про податки і збори

28.04.2015___________________________________________

Другий рік поспіль за ініціативи сільського голови с. Худяки Василини Романа Петровича у Худяківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводиться екологічна акція по збору відпрацьованих елементів живлення (батарейок). 28.04.2015 р. на шкільній лінійці були оголошені результати даної акції. Почесним гостем, став голова Черкаської РДА Омаргалієв К.С. Кожен учень школи долучився до цієї акції. Відпрацьовані батарейки збирали як у себе вдома, так і в родичів, сусідів та знайомих. Оскільки діти добре знають, яку екологічну небезпеку приносить процес розпаду відпрацьованих елементів живлення, то до справи віднеслися відповідально та добросовісно. Всього було зібрано 5373 батарейок, акумуляторів та інших елементів живлення (у минулому році – 1973 шт.). Найбільше зібрали Брик Ілона, учениця 11 класу – 341 батарейка та Філіпов В’ячеслав, учень 6 класу – 310 батарейок. Класами-переможцями стали: 3 клас (863 шт.)  – серед учнів 1-4 класів та 6 клас (1150 шт.) – серед учнів 5-11 класів. Переможці отримали від голови ЧРДА грамоти та теплі слова привітань. Токож Костянтин Сапартайович пообіцяв, що подібні акції будуть проведені у всіх школах нашого району. Головним призом для переможців стали тортиіз тематичним оформленням у вигляді батарейки та цукерки, які були придбані за рахунок організатора акції – сільського голови Василини Р.П.

22.04.2015___________________________________________

Історія свідчить, що в слов’янських традиціях поминальні обряди і молитви про покійних здавна присутні у багатьох святах в році. Зазвичай поминальні дні передували великим святам, таким як: Різдво, Масляна, Трійця. Як завжди, вони припадають на суботу або п’ятницю, а іноді йдуть один за одним. Називаються спеціально призначені для поминання покійних дні у слов’ян особливо: “Гробки”, “Діди”, “Могилки”, “По́минки”, “Ра́довниця”, “Проводи”. До традиційних поминальних днів насамперед треба віднести “Радуницю” і “батьківські суботи”. На Радуницю приносять на кладовище непарну кількість страв. Притому вони повинні бути сухими.

Саму трапезу треба починати зі слів: “Святі батьки, ходите до нас хліба-солі поїсти”. Символічно для покійних залишається їжа. У цей день часто збираються всі родичі біля могил, прийнято знайомитися з дітьми рідних,  далекими родичами, згадувати покійних. Адже всі намагаються в ці дні приїхати на батьківщину здалеку.

До поминальних днів  готуються заздалегідь. Прибирають могилки своїх померлих родичів, загрібають, вимітають, обкопують та висаджують квіти, а хто і взагалі встановлює пам’ятник рідним.

З 2011 року сільський голова Василина Роман Петрович започаткував традицію – працівниками структурних підрозділів, організацій, установ, підприємств різних форм власності та депутатами сільської ради здійснювати загальне прибирання кладовища. 16 квітня 2015 р. в четвер, відбулося упорядкування сільського кладовища в якому брали участь працівники дитячого садка, Будинку культури, сільської ради, школи, соціальні працівники, безробітні особи які стоять на обліку в центрі зайнятості та всі бажаючі жителі села.

Зранку і до самого вечора трудились наші працівники, вигрібали покинуті могилки, скошували траву та вирубували порослі паростки лози, акації, прибрали та побілили біля пам’ятника жертвам Голодомору. ТОВ «Маяк-Худяки» надало техніку для навантаження та вивезення сміття із кладовища. В цьому році із центрального кладовища було вивезено більше 15 тракторних причепів сміття. А ще раніше ТОВ «Маяк-Худяки» завезло на кладовище чотири причепа піску що дало змогу родичам померлих здійснити благоустрій могилок. Худяківська сільська рада та вся громада села Худяки висловлює щиру подяку виконавчому директору ТОВ «Маяк-Худяки» Шварцману Олександру Володимировичу за надану допомогу.

Сільська рада висловлює щиру подяку всім хто взяв участь у суботнику на центральному кладовищу і вніс свій посильний вклад у вшануванні наших предків.

7.04.2015____________________________________________

Тенісний  турнір в Худяках

Настільний теніс – гра, яка тренує не лише тіло, а й мозок. Дехто вважає гру в настільний теніс просто відпочинком, але це не так.  Настільний теніс можна сміливо назвати спортом для мозку. Під час гри Ви багато рухаєтесь, використовуючи все тіло, тренуєте очі, покращуєте координацію рук та ніг, всі ділянки вашого мозку задіяні. Настільний теніс  є другим за популярністю масовим спортом і наймолодшим з основних видів спорту в світі.

05 квітня 2015 р. в Будинку культури села Худяки відбувся турнір з тенісу. Прийшло чимало бажаючих позмагатися та цікаво провести своє дозвілля.

Суддями турніру виступили «ветерани» сільського спорту:  Філіп´єв Іван Федорович та Цимбал Микола Миколайович, а спонсором проведення турніру став сільський голова – Василина Роман Петрович.

Боротьба за перемогу була запекла та емоційна. Не один піт зійшов із учасників змагань поки не виявили переможців. Працівники будинку культури с. Худяки підбадьорювали і підкріпляли сили учасників та глядачів  гарячим чаєм, кавою та солодощами.

Серед десятків учасників перше місце зайняв – Клименко Василь Дмитрович, друге місце завоював Канюка Микола Іванович, а третє місце виборов – Коваль Володимир Миколайович. Всі переможці отримали від сільського голови грамоти та грошові винагороди.

Худяківська сільська рада особливу подяку висловлює жителю села Худяки Кожем´яці Євгену Віталійовичу, який виступив організатором тенісного турніру.

03.04.2015____________________________________________

Благоустрій у Худяках

У Худяках йдуть активно роботи з благоустрою села, кардинально поліпшується стан його соціально-економічної сфери, проводяться роботи по ремонту сільських доріг, масово кипить робота по прибиранню парку та приватних дворів села, радує жителів села і Будинок культури біля якого завжди чисто та затишно ось і біля школи  метушаться школярі з граблями та віниками, а дитячий садок приваблює своїм блиском побілених дерев та новеньким парканом на ігровій площадці. Добра ідея без наполегливої праці зазнає краху. Але якщо знайдуться люди, які готові підтримати справу, що приносить користь цілій громаді, тоді добрий намір увінчається успіхом. Впорядкувати цвинтар, місце спочинку для сотень жителів села, які відійшли у вічність, взялася сільська рада разом із небагатьма однодумцями.  Нагадаємо, що на сільському цвинтарі в Худяках знайшли останній спочинок: жертви голодомору, Герой Радянського Союзу – Брик Григорій Євдокимович, кавалер чотирьох орденів “Слави”- Харченко Михайло Михайлович та два Герої Соціалістичної Праці – Гуржій Федір Михайлович та Харенко Дмитро Пилипович.

І знову добрий приклад подає всій громаді наше товариство «Маяк-Худяки» ним було закуплено три вантажні автомобілі щебеню для насипу дороги на сільському цвинтарі, а підприємцем Гайдамакою Н.В. наданий транспорт для доставки щебеню.  Знайдеться небагато сіл, де без жодної державної копійки, з праці рук небайдужих людей робляться добрі справи так і в нашому селі Василиною М.В., Харченком І.М. та Джахангіровим  С.В. було розгорнуто та впорядковано насип щебеню.

– На цьому зупинятися не збираємося, говорить сільський голова села, адже має цілий план з благоустрою кладовища: виокремлення місця, де складуватиметься сміття, а також облаштування доріжок, викорінення бур’янів. Та ще чимало роботи чекає попереду. Але «коли є рука, не тре дрюка…»- говорить народна мудрість.

Про святий обов’язок нащадків берегти в чистоті та охайності могили своїх рідних, дбати про те, щоб стежки до них не заростали, часто забуваємо, легковажимо. Хоча як добрі християни мали б у першу чергу про це дбати. Радіє з такої доброї справи, впорядкування кладовища, сільський голова. Служить цвинтар поховальним місцем для жителів села майже 100 років, продовжує – Роман Петрович, на надгробках викарбувані прізвища, які вже й не зустрінеш у селі, нерідко на батьківську землю, «вертаються» односельчани, які ще за життя виїхали у світ, але по смерті заповіли себе поховати у рідному селі. Тож відрадно, коли містом мертвих все ж таки опікуються живі.

Селищний голова наголосив на тому, що впорядкування території кладовищ – наш святий обов’язок. Ми повинні постійно турбуватися про те, щоб місця поховання померлих односельців були у належному вигляді.

________________________________________________________________________________________

20 березня 2015 року у місті Корсунь-Шевченківський відбулися зональні обласні змагання з баскетболу серед школярів, в яких взяли участь команди дівчат з Черкаського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського, Городищенського р-нів. Черкаський район представляла команда с. Худяки (Кравець Т., Атамась Д., Цимбал А., Цимбал К., Брик І.) та  с. Мошни (Смаглій Л., Гончар В.).

Дівчата продемонстрували добру підготовку та злагоджену командну гру. У наполегливій боротьбі команда дівчат Черкаського району виборола  перемоги в іграх з командами Лисянського району та Корсунь-Шевченківського р-ну.

За підсумками зональних змагань першості області з баскетболу серед школярів команда дівчат Черкаського району (тренер Ю.М.Канюка) зайняла першу  сходинку у турнірній таблиці.

Вітаємо дівчат, та  їх наставників з перемогою. І бажаємо нових спортивних успіхів. Переможці змагань братимуть участь у фіналі обласних змагань, які будуть проведені у м. Черкаси в березні 2015 року.

Дякуємо Василині Р.П сільському голові с. Худяки за спонсорську допомогу ворганізації поїздки команди до місця змагань.

__________________________________________________________________________________________

Міжнародний день театру

27 березня весь світ відзначає Міжнародний день театру. Цей день став справжнім святом не тільки для акторів сцени, але й для мільйонів глядачів.

Міжнародний день театру відзначається щорічно з 1962 року. Започаткований у Відні на 9-му конгресі Міжнародного інституту театру (МІТ) при ЮНЕСКО в 1961 році.

На питання щодо походження театру немає та й не може бути остаточної відповіді, оскільки поняття театрального мистецтва включає в себе надзвичайно велику кількість різноманітних аспектів, кожен із яких зародився як відносно самостійне явище й став частиною цілого лише пізніше. Перші театри з’явились в Індії, згодом в Китаї, а в X ст.. з’являються зачатки Європейського театру. Слово “театр” походить від грецького theatron, і означає місце для видовищ, а також місце, призначене для показу драматичних творів мистецтва перед публікою.

Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. З 11 століття відомі театральні вистави скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (11 століття). У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. В Наддніпрянщині, де перші театральні трупи народилися також у 18 столітті, процес відкриття стаціонарних театральних споруд просувався повільніше. Так, у Києві перший стаціонарний театр з’явився у 1806 році, в Одесі — в 1809, в Полтаві — в 1810.

Розвивалися в Україні й традиції народного театру й так званої шкільної драми, яка була популярною серед спудеїв Києво-Могилянської академії (першу відому з них «Про Йосифа Прекрасного» на біблійний сюжет вони поставили ще на початку 30-х pp. XVII ст.). У XVIII ст. виникають аматорські театри (аматорський театр — тип самодіяльного народного театру, в якому виконавцями є непрофесійні актори) при поміщицьких резиденціях (нерідко з участю акторів-кріпаків), навчальних закладах, по Україні гастролюють професійні трупи (італійські, французькі, польські), які не могли не вплинути на місцеві традиції. Так, наприкінці XVIII ст. ці трупи давали вистави у палаці Понятовських у Корсуні.

В цьому році Худяківський аматорський народний театр святкуватиме своє 97-річчя із дня заснування. У вівторок 24.03.2015 р. Худяківський аматорський народний театр разом із Черкаський районний театр РНМЦ «Геліос» в с. Худяки захистив звання «народний». На захисті звання було продемонстровано інсценізацію п’єси Ярослава Галана «Шуми Маріца!». Атестацію проводив обласний центр народної творчості та представники обласного управління культури.

А вже в п’ятницю 27 березня на день театру, в Буднику Культури нашого села, після майже однорічної перерви, відбулась прем’єра вистави «Фараони». Глядачів зібрався повний зал, навіть люди із сусідніх сіл приїхали подивитися на виставу.

Виставу готував весь колектив будинку культури начолі із новим молодим керівником сільського аматорського народного театру Валентиною Кошелко та головним режисером Квіткою Василем Івановичем. І вистава вдалася наславу. Загалом вона тривала близько 75 хв. і не було такого моменту колиб глядачі сумували.

По закінченні вистави зал аплодував стоячи і довго не відпускав акторів із сцени, дарували квіти, цукерки.

Із вдалим виступом та захистом звання «народний» привітав колектив Худяківського аматорського народного театру і сільський голова Васидина Роман Петрович.

Валентина Кошелко – В першу чергу, хочу подякувати всім учасникам колективу за те, що вони не лише прийняли мене у свою дружню театральну сім’ю, а й дозволили людині без відповідної освіти очолити колектив. Мені як режисеру, не важко було керувати ними, адже вони з повагою віднеслись до мене, незважаючи на те, що це була моя перша режисерська робота. У своїй  роботі ми діяли злагоджено, а я завжди уважно прислухаюся до них, бо  актори  – це люди з великим життєвим та театральним досвідом. Мені є чого в них повчитися. Гадаю, що ми знайшли спільну мову і наша подальша співпраця буде плідною. Я щаслива з того, що прем’єра відбулася. Це результат колосальної праці багатьох людей, не лише тих, кого бачив глядач, а й тих, хто залишався «за кадром». Можливо, були деякі моменти, над якими ще слід попрацювати, але в загальному, я задоволена, говорить Валентина.

Говорити про улюбленого актора чи виділяти когось з поміж інших акторів, я не можу, всі вони по своєму цікаві і кожен з них неповторний. У кожного є своя «ізюминка», майже з кожним пов’язана якась цікава історія. Тому, всі вони для мене улюблені і дорогі. Ось Васил Квітка в житті доброзичлива людина але на сцені вживши в роль ми бачемо зовсім іншу веселу, усміхнену людину. Віра Горащенко разом із сином Андрієм сімейна ідилія,  дарма, що перший раз на сцені, а з роллю впоралася на відмінно, а Андрій природжений артист. Іван Сапсай зігравши роль Аристарха помилував своєю грою жіночу стать. Оксана Гавриш своєю грою та вмінням закохала глядачів в образ веселої,грайливої Ганни. Роль Тарана зіграв Іван Комашко який майже 10 років «прикипів душею» до сільського театру,а Олександр Овчеренко зіграв жартівливу роль батька трьох дітей образ якого зірвав хвилю сміху глядача . Особлива дяка саме музичному супроводу вистави (Шимко О.В.), директору Будинку культури (Коваль Н.Ф.)- суфлеру вистави.

Театр володіє великою силою. Театральне дійство завжди вважалось могутнім засобом для формування особистості з високими духовно-моральними якостями. Театр виховує глядачів через серця.

Сцена Катерини (Яна Кожемяка) та Грицька (Дмитро Синицький): А мені мати казали… Хочеш, я тобі повідаю? Було це в сиву давнину… Ще тоді, як в нашім краї розбійничали коршуни-ординці… В темні ночі, коли тільки пугач шугав над землею, прокрадались вони глухими дорогами, щоб здобути українських красунь дівчат…

Хижими круками налітали ординці на заснулі села. Ще палахкотіло полум’я, замітаючи сліди закривавлених ятаганів, а круки-ординці поверталися з багатою здобиччю.

Не плакали горлиці-полонянки, страшне горе висушувало їм сльози, а ще страшніше горе чекало їх: хоч і золоті, а кайдани, хоч і розкіш, а в рабстві, хоч і лишиться краса, та осоромленою буде — дістанеться нелюбому, некоханому…
І вирішили тоді дівчата: не бути цьому!

Темної ночі, на коротких перепочинках, полонянки вихоплювали в ординців мечі, краяли свої обличчя, нівечили свою вроду. Хай лишиться вона навічно в отчім краї!

І от на тому місці, де дівчата розлучались із своєю красою, виростала калина… Омита росою, овіяна вітром, напоєна щедрою землею, вона росла, красива та горда. Тільки сонце сміло цілувати її кетяги — червоні, як уста дівчини.
Тож і дарують дівчата калину тому, хто заполонив їх серце, кого назвало воно своїм судженим… Так мені мати казали. Мало кого не тронули ці зворушливіслова, а в стареньких бабусь навіть зявились краплі сліз на очах.

Comments are closed.