Мошнівська сільська рада

Сільський голова – Шкарбута Богдан Вікторович
 Секретар – Дужа Тамара Василівна

10.05.2017………………………………………………………………………………………………………………………………….

День Перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни відзначили в селі Мошни

Розпочалося відзначення Дня Перемоги із Ходи Пам’яті, яка прослідувала від Центрального майдану села до Меморіалу Слави, де відбувся велелюдний мітинг.

Участь в пам’ятних заходах прийняли жителі і гості села, учасники відомого далеко за межами села загону “Нічні кажани”, учні загальноосвітньої школи, ветерани, які не за розповідями знайомі з усіма страхіттями Другої світової війни, ветерани АТО, волонтери.

З вітальним словом до присутніх звернулися Голова села Мошни Богдан Шкарбута, депутат Черкаської районної ради Володимир Шимановський, волонтер Григорій Константинов, ветерани АТО Андрій Курченко, Євген Ульянов, Олег Волощук. Святковий молебень провів настоятель Спасо-Преображенського храму протоієрей Олег Мархалевич.

Після закінчення Мітингу всі бажаючи мали змогу зкуштувати солдатської каші, відвідати виставку відомого мошнівського художника, ветерана війни Володимира Прожоги та святковий концерт.

04.02.2016______________________________________________________________

«Тих днів не змовкне слава»

День визволення села_2

4 лютого 1944  року с.Мошни було визволено від навали фашистських окупантів. Саме  72 ій-річниці з Дня визволення від фашистських загарбників села творчі колективи Будинку культури присвятили  свій  щорічний звітний концерт, який відбувся  6 лютого в приміщенні Будинку культури.

З вступним словом до Мошнян  звернувся сільський голова Шкарбута Богдан Вікторович, який цікаво і хвилююче розповів як визволялося село від фашистських загарбників,та хвилиною пам’яті  всі згадали тих, хто поліг в боях за визволення.

Творчі колективи Будинку культури, (а їх нараховується більше як 15 формувань) дарували односельцям цікаві художні номери, які супроводжувалися уривками з фільму «Визволення села» та презентацією до кожного концертного виконання.

З особливим хвилюванням мошняни слухали пісні у виконанні народного аматорського хорового колективу «Мошногори»,кер.Полатайко Р.І. Це – «Дума про землю» ,«Співають щастям Мошногори», «Черкащино, краю мій» «Єднаймося, люба родино» .

А кожний танок у виконанні колективу спортивно-бального танцю «Флейм» кер.Острівна І.О.  та колективу бального танцю «Саламандра» кер.Полякова О.С.,  супроводжувався бурхливими оплесками. Це і «Вальс», «Самба», «Румба» ,«Ча-ча-ча» і «Український ліричний», які виконувалися натхненно, з хорошим настроєм, в яскравих різноманітних костюмах. Це забути просто неможливо.

А наші юні вокалісти, наші соловейки, які постійно виступають на сцені, дивують односельців своїми чистими, як дзвіночок, голосами, це – Марина Биковець,  Оксана Раскевич, Віка Бабич, Анджела Диченкокер.Однорог Г.С. З  радістю глядачі зустрічають їх на сцені,бо в їх репертуарі пісні, що прославляють нашу чудову Україну, природу з її різнобарв’ям, велике і чисте кохання та моральні якості людини.

Веселий настрій та щирий сміх  подарували   односельцям  і Юрій Логоцький з веселими гуморесками та  учасники драматичного гуртка «Гармонія» Ростислав Корнієнко,Роман Журило  та Роман Трофіменко –  кер.Гаврилюк Л.М,виконавши сценку «Майбутня вчителька»

А як душевно і піднесено виконала вірш Дмитра Луценка «Сповідь-пам’ять» учасниця гуртка художнього читання Катерина Лось.

Але найбільше оплесків дісталося народному аматорському фольклорному колективу «Молодички молодії» кер.Полатайко Р.І., які виконали народно-побутову вокальну композицію «Пожену я сірі воли до води». Українські  народні жартівливі пісні перепліталися репліками,  гумором та танцями учасників колективу.

Яскраві костюми, майстерне виконання, музичне оформлення кожної пісні залишили хороший слід в душі кожного присутнього в глядацькій залі.

Не можна не сказати велике Спасибі нашій постійній чарівній ведучій Наталії Гребенюк, яка вела програму концерту. Добросовісна, відповідальна, вона знаходить час, щоб приїхати в село до батьків, допомогти працівникам будинку культури, хоча навчається в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.

Велику роботу по підготовці до проведення звітного концерту проробили працівники Будинку культури: Раїса  Полатайко,Туз Святослав, Ганна Однорог, Леся Гаврилюк ,Григорій  Хижняк, Юрій Логоцький, Микола Гречка, Інна Острівна, Оксана Полякова.

За ініціативи працівників Будинку культури, за сприянням сільського голови Богдана Шкарбути та за підтримки керівника «Мошнівська МТС» – Вікторії Дудник було виготовлено 7 стендів з фотографіями кожного творчого колективу, змонтовано  відеофільм до дня визволення села, повідомлено людей по місцевому радіо, зроблені  яскраві  реклами  та оголошення.

Звітний концерт був знятий на відео та зроблено цікаві фото учасниками гуртка «Кіно-фото-журналістики»- Хижняк Г.А. та Туз С.М.

На згадку для майбутніх поколінь  зроблено груповий знімок. Щира вдячність  всім учасникам художніх колективів,депутатському корпусу, сільському голові Богдану Вікторовичу, працівникам Будинку Культури  та небайдужим односельцям, за творчий внесок у розвиток культурного життя на селі.

_________________________________________________________

Чисте подвір’я – чисте довкілля – чиста совість

З чого починається Батьківщина? Для багатьох із нас вона починається  із рідної домівки, з тієї вулиці, якою ходимо щодня, із рідного села, неповторного та унікального, найкращого та наймилішого…  І як хочеться, щоб цей куточок рідної землі радував око своєю охайністю!На жаль, наше село останнім часом потопає у смітті. Одні за щоденними турботами збайдужіли і не звертають на це уваги, інші вважають, що про чистоту має подбати невідомий Хтось, треті переконані, що без значних капіталовкладень не обійтися. Набридло ходити брудними  вулицями центру села, споглядати на розкидані папірці, не зрізані дерева, бур’яни! Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає бажання… А можна засучити рукава і вже зараз починати плекати своємайбутнє! Так народилася ідея загальносільського Тижня чистоти, який проходив протягом тижня напередодні двох великих православних свят – Михайлового чуда та Другої Пречистої, а у п’ятницю, 18 вересня, пройшов суботник по прибиранню центра села.

Організатором суботника виступили члени громадського об’єднання «Єднання заради майбутнього» за підтримки «Соціального центру МХП» та ДП «Перемога Нова». Було проведено значну підготовчу роботу по інформуванню  жителів с.Мошни та залученню до толоки організацій та приватних підприємців села.  На прибирання своєї колиски відгукнулись небайдужі жителі. Не можна сказати,що вийшли всі, але нас було більше 200 осіб. Такий масштабний захід проводився вперше. Порадувало те, що на перший поклик відгукнулися та надали посильну допомогу керівники підприємств та організацій, приватні підприємці: Мошнівської МТС (Дудник В.А.), ФГ «Терра» (Терещук О.М.), «Агротехсервісу с.Мошни» (Перевізник О.Є.  Бойко І.), Мошнівського лісництва (КозовийР.В.),  ПП Муцалханов О.Л., ПП Литвин С.І….ПП Гречуха О.Л. та інші

На суботнику працювали дійсно небайдужі жителі – це ті, хто за своєю ініціативою прибирав сільський пляж, фарбував міст.

Жаль, що не досить активними виявилися ті, хто мав би бути організаторами: депутати та працівники сільської ради, представники громади в районній раді, проігнорувавши заклик простих селян, хоча насправді саме вони мають це робити,бо чогось же йшли до влади.

Ввечері, по закінченню суботника, на всіх учасників чекав концерт та багато  приємних  сюрпризів  від ПАТ «Миронівський хлібопродукт».

Мета дійорганізаторів суботника – не стільки в прибиранні, скільки в тому, щоб змінити ставлення жителів нашого села до спільного життєвого простору та прищепити в суспільній свідомості потребу не смітити й дбати про довкілля. До того ж, є бажання об’єднати поодинокі заходи, які проводять групи активістів, в один потужний рух громади.

Все між собою пов’язане: сміття на вулицях – це результат засміченості розуму, безладу в головах. Наводячи лад ззовні, ми впорядковуємо щось всередині себе – і навпаки.

Шановнімошняни! Живіть у злагодізісвоєюсовістю, будьте дбайливими господарями у своємудомі! Пам’ятайте, що наше село — ценашспільнийдім і чистота в ньомузалежить в першу чергувід кожного з нас. Так хочеться, щоб Мошни дійсно були «колискою козацтва» та краєм відпочинку, бо, маючи сміття в душі та в домівці, де живеш, маємо і «сміття» в державі.

Все навколо – мій дім – ми господарі в нім!

За давньою традицією в Чистий четвер перед світлим Воскресінням Христовим українці чепурять свої оселі та обійстя.

Але ми забуваємо,що все,що навколо садиби – це також наш дім – наші вулиці, скверики та парки, які,нажаль потопають в смітті.

Саме в Чистий четвер, 9 квітня, група активістів в селі Мошни і вирішила навести лад на частинці однієї з центральних вулиць села – вулиці А. Онищенка (в народі Медянка).

З самого початку бажання просто визбирати сміття по вулиці якою ми ходимо та їздимо по декілька разів на день, перетворилось на справжній суботник, з вигрібанням,збиранням сміття,обрізанням дерев та навіть лагодженням проїжджої частини. Взяти участь у прибиранні відгукнулися небайдужі жителі вулиці Зеленої (прилеглої) та А.Оніщенка. На суботник вийшли сім ями – Світлана Стріха та доньки Радміла та Поліна, Віктор та Альона Сяткіни, Ігор та Леся Гаврилюк . а також Микола Віхоть, Ірина Кишлян та Олександр Гайдай.

Через декілька годин вулиця засяяла чистотою. Приємно дивитись на результати спільної праці і не тільки нам,а й всім хто проживає поряд.

Хотілося б, щоб цей почин наслідували і інші мешканці села. Ми впевнені,що саме так ми навчимося жити в чистоті. Дві-три години спільної роботи – і чистота навкруги.

Адже чисто не там де прибирають,а там де не смітять.

Леся Гаврилюк

Comments are closed.