Вергунівська сільська рада

Сільський голова – Горбенко Тарас Іванович
Секретар – Скічко Людмила Григорівна

10.05.2017______________________________________________________________

У Вергунах відзначили День Перемоги

Відходять роки в небуття, забираючи учасників та інвалідів війни, та вдячна пам’ять нащадків про події Другої світової війни залишається.

Зі скорботою та сльозами на очах зустріла свято Перемоги жителька села Вергуни, ветеран  – Шевченко Євдокія Степанівна. Одна вона змогла бути присутньою на заходах по відзначенню цієї знаменитої дати. Ще один шанований учасник бойових дій, який залишився живий – Варивода Кузьма Макарович, за станом здоров`я зустрічав День Перемоги вдома. Ветерани отримали в подарунок від Вергунівської сільської ради квіти та «теплі» подарунки, які вручив сільський голова – Горбенко Тарас Іванович.

8 травня у Ден Пам`яті та примирення у Вергунівському Будинку культури  пройшла година-реквієм під назвою «Йде травень крізь хвилини, дні і роки, несе нащадкам спогади свої».

Хвилюючі сторінки історії про війну на території  Черкащини та безпосередньо  у наших селах Вергуни та Нечаївка супроводжувались майстерними художніми номерами у виконанні самодіяльних колективів та учнівської молоді.

Підвіз жителів сіл Вергуни та Нечаївка на заходи забезпечувався безкоштовно рейсовим автобусом «Черкаси – Думанці».

9 травня загиблих односельчан поминали покладання квітів та священною молитвою, яку провів настоятель української автокефальної церкви отець Юрій, біля пам’ятників загиблим воїнам у селах Вергуни та Нечаївка. У заходах брали участь учні шкіл, працівники Вергунівської сільської ради, СТОВ «Колос», депутатський корпус села.

В сільських  бібліотеках були організовані книжкові виставки, відкриті перегляди літератури : «Безсмертна слава у віках» та «Черкащина в роки війни».

28.04.17__________________________________________________________________

«Пам’ять в ім’я майбутнього»

Мітингом-реквієм відзначили 26 квітня 2017 року 31-шу річницю Чорнобильської трагедії у Вергунах біля меморіалу Чорнобильцям.

Присутні уважно слухали трішки гіркі виступи сільського голови Горбенка Т.І., настоятеля УПЦ отця Юрія, голови Чорнобильської сільської організації Черниша В. Г., ліквідатора Афоніна В. М.

Учасники художньої самодіяльності Вергунівського Будинку культури привітали присутніх піснями і щирими поетичними рядками.

28.01.2016_____________________________________________________________

Соборність нашої землі – основа нашої держави

IMG_107422 січня 2015 року в заквітчаній вишитими рушниками актовій залі  Вергунівської сільської ради панував святковий настрій. Маленькі українці-учні групи продовженого дня Вергунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  були запрошені на краєзнавчу годину «Я – частина України», проведену спільно з сільською бібліотекою. Цікава розповідь про історію рідного села як частинки великої  України, вікторина, конкурси, солодкі призи за активну участь сприяли усвідомленню того, що кожен з дітей є великим скарбом у сім’ї нашої соборної держави.

Тільки-но малеча покинула гостинні стіни сільської ради, як приміщення замайоріло розмаїттям вишиванок. Усміхнені обличчя, невимушена доброзичлива атмосфера – все це сприяло позитивному діалогу між старшокласниками Вергунівської та Нечаївської загальноосвітніх шкіл, активом села. Ініціатором проведення диспуту на засіданні круглого столу «Соборність нашої землі – основа нашої держави» і натхненником святкового настрою виступив сільський голова Горбенко Т.І. Спираючись на свою  чітку і активну громадянську позицію, він розповів про становлення соборної української держави, демонструючи відеоролики як святкових так  і трагічних сторінок життя  нашої  Батьківщини на шляху до незалежності та свободи. Всі присутні мали змогу ознайомитись з відкритим переглядом літератури «Україна – соборна держава». Захід, проведений під одним дахом за активної участі двох шкіл,бібліотеки, Будинку культури, сільської ради, мав позитивний ефект і, по-суті, втілював провідну ідею свята. Відчуття піднесеності, патріотизму, національної гідності, щира розмова за чашкою чаю з солодощами, сприяли плідному спілкуванню людей різних поколінь.

 Такі заходи не залишають нікого байдужим, вселяють надію на краще, оптимізм, повагу до культурних та національних цінностей, історії власного народу, спонукають молодь займати активну державотворчу позицію.

Comments are closed.