Для переселенців із Криму та Сходу України

30.06.2016…………………………………………..

Актуальна інформація для переселенців зі Сходу України.

Для підтримки переселенців із Криму та Східних регіонів працює телефон “гарячої лінії”: 64-07-70

Управлінням пенсійного фонду України в Черкаському районі створені належні умови для безперешкодного обслуговування переселенців а саме:

 

– прийом документів здійснює протягом робочого дня начальник відділу з призначення пенсій Полякова І.В.;

 

– цілодобово працює телефон “гарячої лінії” – 56-78-03.

______________________

dorkar

dk

20.05.2016_____________________________________________________

За інформацією управління праці та соціального захисту населення Черкаської райдержадміністрації в районі зареєстровано 758 осіб переселенців; в тому числі з Донецької та Луганської областей 730 осіб, з території АР Крим – 28 осіб.

_____________________

Мобільний центр зайнятості – на допомогу переселенцям

Черкаський районний центр зайнятості 14 серпня 2015 року в с. Руська Поляна провів виїзну акцію з використанням «Мобільного центру профорієнтації населення» для осіб, які перемістилися з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції. На заході внутрішньо переміщені особи отримали інформацію  про стан ринку праці району, про трудове законодавство, про реєстрацію в службі зайнятості. Спеціалісти центру зайнятості ознайомили присутніх з переліком актуальних вакансій по місту Черкаси та Черкаському району, можливостями здобуття або зміни професії за допомогою служби зайнятості в навчальних закладах регіону та Центрах професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, тимчасовою зайнятістю шляхом участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Фахівці розповіли про установи та організації Черкащини, які допомагають у вирішенні соціально-побутових питань.

Загалом, під час виїзної акції профорієнтаційні послуги отримали 22 особи з числа внутрішньо переміщених осіб, серед яких були пенсіонери, особи з інвалідністю, жінки, які знаходяться в декретній відпустці, а також  зайняті та незайняті громадяни з тимчасово окупованої території. Присутні отримали роздатково-інформаційні матеріали, буклети, газети, брошури».

______________________________

Допомога переселенцям

Черкаський районний центр зайнятості активно долучається до надання допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Нині послугами служби зайнятості скористалося 77 осіб, 15 працевлаштовані.

Одним із шляхів працевлаштування внутрішньо переміщених осіб є активна співпраця з органами влади та громадськими організаціями, які переймаються проблемами цих людей. В центрі зайнятості працює мобільна група для комплексного вирішення питань працевлаштування зазначеної категорії громадян шляхом відвідування місць компактного їх проживання. Вже відвідали села Худяки, Сагунівка, Хацьки, Геронимівка, Леськи, Дубіївка, Степанки.

До участі в роботі групи долучилась регіональний представник громадської організації «Дуже потрібна робота» Тетяна Гайова.

8 квітня 2015 року мобільна група виїхала в село Червона Слобода. Спілкуючись з переселенцями Тетяна Гайова інформувала про громадські організації, які працюють в м. Черкаси та надають гуманітарну допомогу. До того ж, Тетяна сама змушена була залишити Донецьк, тому як ніхто розуміла їх проблеми та могла підтримати і психологічно. Директор центру зайнятості Гриценко О. розповів про послуги служби зайнятості, а заступник директора Огіренко В. ознайомила з наявними вакансіями. Фахівець з профорієнтації Олена Адаменко запропонувала пройти тестування на виявлення схильності до тих чи інших професій, а також надала перелік курсів, на яких пропонує навчання служба зайнятості.

_________________________________

Щодня кількість людей, які вимушено переселились із районів проведення АТО та Криму збільшується. В цій ситуації важливо організувати дієву співпрацю між різними державними та недержавними організаціями в питанні допомоги цим громадянам.

Інформаційно-роз’яснювальна робота ведеться Черкаським  районним центром зайнятості в декількох напрямках: безпосередньо при зверненні переселенців в центр зайнятості, із виїздом спеціалістів в місця компактного проживання переселенців, проведення виїзних акцій та виїзних прийомів в селах Черкаського району, надання консультацій спеціалістами центру зайнятості в Управлінні праці та соціального захисту Черкаської райдержадміністрації.

Щопонеділка Черкаський РЦЗ проводить виїзні акції в «Центрі гостинності» для переселенців м.Черкаси.

Спеціалісти центру зайнятості: заступник директора Вікторія Огіренко, юрисконсульт Віталій Янчук, профінформатор Олена Шпак, спеціаліст по роботі з роботодавцями Таїсія Заєць, надають інформацію щодо юридичної допомоги служби зайнятості при розірванні трудових відносин, ознайомлюють із послугами, які пропонує центр зайнятості, порядком реєстрації безробітних, надають актуальні вакансії по місту Черкаси та Черкаському району. Також, роз’яснюється Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 № 509, та Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 № 505.

Проведено 12 виїзних акцій та 3 виїзні прийоми за участю 170 громадян.

Загалом із початку проведення такої роботи, 45 переселенців звернулись за сприянням у працевлаштуванні в центр зайнятості, з них 12 було працевлаштовано. Такі громадяни залучалися до активних заходів сприяння зайнятості. Так, 1 особа проходила навчання, ще одна особа отримала допомогу по безробіттю одноразово для започаткування власної справи. До групових заходів в центрі зайнятості залучено 29 переселенців, індивідуальні послуги надано 17 особам.

За відсутності пропозицій підходящої роботи пропонується тимчасова зайнятість. Так, троє переселенців залучено до участі в громадських роботах.

__________________________

«Шановні кримчани, мешканці східних областей України!

Державна служба зайнятості готова сприяти Вашому працевлаштуванню

У центрах зайнятості Вам допоможуть:

· знайти роботу – тимчасову або постійну;

· взяти участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру;

· пройти професійну підготовку, перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію;

· отримати статус безробітного та матеріальну допомогу на випадок безробіття.

В усіх центрах зайнятості єдина база вакансій по Україні.

Усі вакансії – у вільному доступі.

Облік та реєстрація в центрі зайнятості здійснюється незалежно від того, де Ви живете чи перебуваєте.

Усі послуги – безкоштовні.

Навіть якщо у Вас немає документів, в центрах зайнятості Ви можете отримати:

· інформацію про вакансії, навчальні заклади, підприємства, установи, організації, з якими співпрацює служба зайнятості;

· консультації та правову допомогу з питань працевлаштування або звільнення з роботи, отримання статусу безробітного, допомоги по безробіттю, інших послуг державної служби зайнятості;

· рекомендації відносно вибору чи зміни професій, послуги з професійної орієнтації.

Для підбору підходящої роботи з метою отримання адресної допомоги для покриття витрат на проживання, Вам необхідно подати до центру зайнятості:

· паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;

· облікову картку платника податків (ідентифікаційний код).

Для отримання статусу безробітного та матеріальної допомоги по безробіттю крім вищезазначених документів слід подати:

· трудову книжку (або її дублікат чи довідку архівної установи про прийняття та звільнення з роботи), або документ, що підтверджує періоди зайнятості (наприклад, цивільно-правовий договір);

· диплом або інші документи про освіту;

· військовий квиток (у разі необхідності).

Якщо Ви вже за реєстровані в центрах зайнятості Донецької або Луганської областей, Вам нададуть соціальні послуги та допомогу по безробіттю в будь-якому іншому центрі зайнятості України за місцем Вашого перебування.

Якщо Ви втратили паспорт, Ви можете пред’явити тимчасове посвідчення, що підтверджує особу громадянина України.

Отримати таке посвідчення та відновити паспорт Ви зможете у територіальних відділеннях Державної міграційної служби України або у кімнатах (місцях) допомоги вимушеним переселенцям з АР Крим і Севастополя, Донецької та Луганської областей.

У разі відсутності облікової картки платника податків необхідно звернутися до будь-якого відділення Державної фіскальної служби України за місцем Вашого тимчасового проживання.

Якщо Ви не змогли припинити трудові відносини або інший вид зайнятості і Ваша трудова книжка знаходиться у роботодавця:

· необхідно звернутися до роботодавця із заявою про звільнення та проханням вислати трудову книжку поштою разом з наказом про звільнення;

· якщо підприємство тимчасово не працює або ліквідоване, в центрі зайнятості Вам допоможуть скласти позовну заяву для звернення до суду з метою оформлення одностороннього припинення трудових відносин.

Для оформлення трудових відносин з роботодавцем необхідні:

· паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України;

· облікова картка платника податків (ідентифікаційний код);

· трудова книжка;

· диплом або інші документи про освіту.

Також Ви можете знайти роботу за сумісництвом або шляхом укладення цивільно-правового договору (про надання послуг, виконання робіт) – у цьому випадку трудова книжка не потрібна.

За більш детальною інформацією звертайтеся до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.

За потреби скористайтеся послугами:

безкоштовної інформаційно-довідкової телефонної системи державної служби зайнятості: 0-800-50-50-60 (зі стаціонарного телефону);

безкоштовного мобільного сервісу «Пошук роботи»: 730 (з мобільного телефону).

Інтернет-порталами державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua та www.trud.gov.ua.»

__________________________

За інформацією управління праці та соціального захисту населення РДА, на виконання розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 02.07.2014 № 167 повідомляємо, що станом на 02.10.2014 в Черкаському районі проживає 11 осіб, які прибули з тимчасово окупованих території АР Крим та 422 особи зі східних областей України.

В організації роботи по прийому на тимчасове місце проживання осіб, які переселяються з АР Крим та східних областей України задіяні всі структурні підрозділи райдержадміністрації та всі районні служби, робота яких координується управління праці та соціального захисту населення. Ними в цілодобовому режимі вживаються всі оперативні та життєво необхідні заходи для вирішення проблемних питань, що виникають у даної категорії громадян.

Соціальними працівниками Черкаського районного територіального центру соціального обслуговування для надання грошової допомоги проведено обстеження та складено 165 актів матеріально-побутових умов проживання на переселенців та членів їх сімей.

В даний час відділеннями соціальної допомоги вдома і організації надання адресної та натуральної грошової допомоги продовжується робота по наданню одягу та продуктів харчування для забезпечення переселенців життєво-необхідними товарами. Вже зібрано благодійну допомогу у вигляді продуктів харчування, а саме: крупи (манна, гречана, пшенична, ячнева, пшоняна), макарони, горох, рис, олія, цукор, сіль, картопля, столовий буряк, морква, капуста, цибуля, часник, різноманітні компоти, консерви.

Дев’ятнадцятьом родинам із числа громадян-переселенців надано благодійну допомогу продуктами харчування.

Комітетом багатодітних сімей надається постійна допомога переселенцям у вигляді гуманітарної допомоги, а саме: предмети одягу, продукти харчування, канцтовари.

Надання медичної допомоги в лікувально-профілактичних закладах здійснюється, при зверненні, в необхідному обсязі всім без винятку громадянам України. При необхідності, буде забезпечене транспортування осіб, які внаслідок хвороби не можуть пересуватись самостійно у супроводі медичного працівника.

Управлінням пенсійного фонду України в Черкаському районі створені належні умови для безперешкодного обслуговування переселенців а саме:

– прийом документів здійснює протягом робочого дня начальник відділу з призначення пенсій Полякова І.В.;

– цілодобово працює телефон “гарячої лінії” – 56-78-03;

– проведено багатогранну роз”яснювальну роботу.

При зверненні осіб, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя, Донецької або Луганської областей за місцем фактичного перебування (проживання) надається заява про запит пенсійної справибез необхідності надання відповідної довідки. Взяття на облік та виплата пенсії здійснюється за адресою, зазначеною пенсіонером у заяві. Запит про витребування пенсійної справи оформляється невідкладно та направляється поштою до управління, де заявник перебував на обліку, одночасно дублюється електронною поштою та факсом. Виплата пенсії за новим місцем проживання проводиться з першого числа місяця, що слідує за місяцем, в якому надійшло звернення пенсіонера. Взяття на облік та нарахування пенсії проводиться невідкладно за матеріалами електронної пенсійної справи (особового рахунку), вивантаженої із центральної бази даних одержувачів пенсій, ще до надходження паперової пенсійної справи та атестату про останній місяць виплати від управління Пенсійного фонду за попереднім місцем проживання.

На обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Черкаському районі станом на 02.10.2014 перебувають 2 пенсіонери, які переїхали з АР Крим та отримують пенсію в нашому районі з травня 2014 року та 152 пенсіонери, які тимчасово переїхали з Донецької та Луганської областей з них виплату поновлено 128 особам.

Станом на 02.10.2014 до районного центру зайнятості звернулося 30 громадян-переселенців, 10 – працевлаштовані.

За даними Служби у справах дітей Черкаської райдержадміністрації станом на 02.10.2014 року на території Черкаського району сім’ї, де виховуються діти, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, не перебувають.

Відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації було запропоновано безкоштовну путівку до ТОВ «Курортне об’єднання «Сонячний берег», смт. Сергіївка, Одеської обл. Рожно Святославу Леонідовичу, 24.12.2003 р.н., переселенця з м. Севастополя. Було зібрано необхідний пакет документів і придбані квитки, але за декілька днів до від’їзду, батьки відмовились від путівки.

За даними відділу освіти Черкаської райдержадміністрації станом на 02.10.2014 року дошкільні заклади відвідують 16 дітей з числа сімей переселенців та 75 дітей відповідної категорії громадян навчаються в ЗОШ Черкаського району.

Державні соціальні допомоги та інші виплати особам, які переселилися з АР Крим, м. Севастополь, Луганської та Донецької областей призначаються відповідно до законодавства України та роз’яснень Мінсоцполітики без порушення термінів призначення та виплати. На сьогодні до управління праці та соцзахисту населення Черкаської райдержадміністрації звернулося 37 родин для отримання ними державної та інших видів допомоги за новим місцем перебування, допомогу призначено – 25 сім’ям, з них виплату поновлено – 18 заявникам. 7 справ знаходяться на стадії обробки та 5 заявників змінили місце проживання.

____________________________________________

постанова №505 допомога

реєстрація на облік постанова №509

Leave a Reply