Координаційний центр допомоги армії

23.05.2017…………………………………………………………………

Станом на 01.05.2017 на обліку в районному Координаційному центрі з питань надання допомоги у забезпеченні бійців, які несуть службу в зоні АТО,  перебуває 612 учасників АТО, із них мають статус учасника бойових дій – 476, інвалідів із числа учасників АТО – 9. Крім того, в районі числиться поранених учасників АТО – 36, сімей загиблих – 5, мають статус „Сім’ї загиблого учасника АТО”– 8.

        Усім інвалідам війни, учасникам бойових дій, сім’ям загиблих за рахунок коштів державного бюджету надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Розпорядженням райдержадміністрації від 19.10.2015 № 296 утворено Центр допомоги учасникам АТО, через який учасник АТО отримує інформацію шодо надання пільг та різних видів державних допомог відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, установами  та організаціями району.

Саме у центрі допомоги учасникам АТО сконцентровані всі пам’ятки щодо виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО; надання медичних послуг та психологічної реабілітації; виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, звільненим з військової служби; збереження середньомісячного заробітку та робочого місця призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період; забезпечення санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації; надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги; забезпечення житлом; надання кредитів на придбання житла та багато інших.

Уся ця та інша інформація висвітлена і на сайті Черкаської райдержадміністрації у розділі “Інформація для учасників АТО”.

Управлінням праці проводиться відповідна кампанія щодо інформування учасників АТО стосовно їх соціального забезпечення та соціального забезпечення членів їх родин. Інформація розміщується на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації, сторінках громадсько-політичної газети „Сільські обрії” (розміщені у рубриці „Соціальний захист та зайнятість населення”), в ефірі районного радіомовлення. З початку 2017 року опубліковано 8 інформацій  для учасників АТО у районній газеті “Сільські обрії”.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій учасникам АТО та іншим вищезазначеним категоріям населення, рішенням Черкаської районної ради затверджена районна програма “Турбота на 2014-2020 роки” у новій редакції та „Заходи та обсяги фінансування на виконання районної програми „Турбота на 2017 рік”. Ними передбачаються витрати із районного бюджету, пов’язані із:

стаціонарним лікуванням учасників антитерористичної операції у розмірі 60 тис.грн.;

амбулаторним лікуванням учасників антитерористичної операції у розмірі 60 тис.грн.;

придбанням санаторно-курортної путівки для учасників антитерористичної операції у розмірі 7 тис.грн.;

наданням одноразової грошової допомоги  учасникам антитерористичної операції та сім’ям учасників антитерористичної операції у розмірі 300 тис.грн.;

безоплатним харчуванням  вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних підрозділів  навчально-виховних комплексів, батьки яких є учасниками антитерористичної операції або батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичній операції у розмірі 428,6 тис.грн.,

придбанням санаторно-курортних путівок для учасників АТО у місцеві санаторії на умовах спіфінансування (50% на 50%) у розмірі 18 тис.грн.

Cтаном на 22.05.2017 виділено  із районного бюджету 210 тис.грн. на виплату одноразової грошової допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, профінансовано 16 тис.грн. Відділом освіти райдержадміністрації надається безкоштовне харчування дітям учасників АТО.

Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015
№ 51-8/VI прийнята районна “Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки”.

Рішенням Черкаської районної ради від 17.06.2016
№ 6-6/VII затверджена районна „Програма забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015 – 2020 роках” у новій редакції. З метою забезпечення соціальної справедливості, прозорості та реальної дії програми, до неї внесені зміни та доповнення. Основними нововведеннями стали: співфінансування обласного, районного та сільського бюджетів; надання кредиту  на фінансування будівництва або придбання житла учасникам АТО та членам його сім’ї  на території тієї територіальної громади,  у якій проживає та перебуває на квартирному обліку  учасник АТО; принцип позачерговості та першочерговості (надання кредиту в першу чергу інвалідам війни, потім учасникам бойових дій). На обліку на поліпшення житлових умов перебуває 10 учасників бойових дій, із числа учасників АТО. Станом на 22.05.2017 кошти сільські бюджети під  надання кредиту не виділяли.

Земельні ділянки отримали 514 учасників АТО загальною площею 165,6 га.

Ефективно виконується бюджетна програма  КПКВК 2511120 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво (придбання) житла для сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I  – II  групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”.

Двом інвалідам війни, із числа учасників АТО  виплачена компенсація на придбання житла.

У січні 2017 року інваліди війни, із числа учасників АТО, Бублик Є.О., Чепурний В.А. придбали квартири в м.Черкаси, використавши усі виділені кошти у повному обсязі.

Один учасник АТО навчається в Черкаській автошколі ТСОУ.

У даний час йде підготовка до забезпечення учасників АТО санаторно-курортними путівками. На обліку для забезпечення учасників АТО санаторно-курортними путівками перебуває: 3 інваліди війни та 36 учасників бойових дій.

За засобами реабілітації впродовж 2017 року інваліди війни, із числа учасників АТО не звертались. Бажаючих пройти психологічну реабілітацію, із числа учасників АТО, не виявлено.

Районним центром зайнятості постійно надається весь комплекс соціальних послуг громадянам, які звертаються за допомогою у працевлаштуванні. На обліку перебуває 53 особи з числа учасників АТО. Загалом, з початку поточного року послуги отримали 73 особи, даним особам надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Фахівцями центру зайнятості проводиться активний пошук роботи для цих осіб. Так, з початку року були працевлаштовані 19 громадян з числа учасників АТО.

07.02.2017…………………………………………………………………

Інформація

щодо надання допомоги учасникам АТО

від Черкаського району станом на 06.02.2017 року

 

Назва підприємства, що поставляє постраждалим регіонам продукцію Найменування продукції харчування (плодоовочева, картопля, крупи, м’ясна, кондитерська та інша) Кількість Кому надавалась допомога
Литвин Сергій Ілліч,

Тесленко Сергій,

Дяченко Валентина,

та інші жителі с. Мошни,

СТОВ «Нива» с. Чорнявка

 

(тел. волонтера Романа 096 782 99 32) у нього є фото.

 

Торт 2 шт Військові частини розташовані в м. Авдіївка

31.01.2017

(Доставили – представники ГО «Об’єднання патріотичних сил»)

Мандарини 1 ящик
Лимони 1 ящик
Кава, чай 1 ящик
Олія 8 л
Картопля 2 мішка
Мед 3 л
Теплий одяг для військових на 5650 грн
********************************************************************************************************************************
Підприємства Групи Компаній «Євраліс»:

ТОВ «Черлис» с. Білозір’я,

СТОВ «Ломовате» с. Сагунівка,

ТОВ «Маяк-Худяки» с. Худяки

Директор Шварцман В.Ю

Кошти на лікування для пораненого 5 тис. грн.  

Для військових в

м. Авдіївка

Центр допомоги армії

Кошти для закупівлі Мініелектростанції EVO LDE6800XE 17 тис. 899 грн 98 коп.
*********************************************************************************************************************************
Жителі с. Геронимівка Теплий одяг 1 мішок Для жителів

м. Авдіївка

 

*********************************************************************************************************************************

 

 

03.02.2017……………………………………………………………………

Обласна комплексна програма «Турбота» охоплює понад 460 тисяч осіб. Її реалізація спрямована на соціальний захист вразливих верств населення: ветеранів війни та праці, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян та ін. Про це інформує директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало та додає:

– Програма «Турбота» передбачає також і підтримку атовців та їхніх родин. Зазначу, на обліку нині перебуває понад 7,6 учасників АТО, яким встановлено статус учасника бойових дій та 242 інваліди війни. Також в області проживає понад 200 членів сімей загиблих військовослужбовців під час проведення антитерористичної операції. Цим категоріям осіб надаються пільги гарантовані державою.

Отож, за рахунок коштів обласного бюджету, в межах програми «Турбота», торік 4998 членам сімей учасників АТО надано матеріальну допомогу на суму 2,3 млн грн, також одноразову матеріальну допомогу в розмірі 50 тис. грн. – 116 сім’ям загиблих.

До 25-ї річниці незалежності України за рахунок коштів місцевих бюджетів понад 600 учасникам АТО виплачено фінансову допомогу на майже 500 тис. грн.

Руслан Чикало зазначає, що для проходження професійної адаптації з державного бюджету області виділено майже 1 млн грн, що розподілені пропорційно до кількості учасників АТО. На сьогодні професійну адаптацію пройшли 189 бійців.

Нагадаємо, на Черкащині діє ще одна обласна комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки. Вона реалізується на умовах співфінансування обласного та місцевих бюджетів.

 

 

 

31.01.2017……………………………………………………………………….

 

Інформація

щодо надання допомоги учасникам АТО

від Черкаського району за 2016 рік

 

Назва підприємства, що поставляє постраждалим регіонам продукцію Найменування продукції харчування (плодоовочева, картопля, крупи, м’ясна, кондитерська та інша) Кількість Кому надавалась допомога
Білозірська громада,

СТОВ «Дубіївка – Нова» с. Дубіївка,

ПП «Придатко» м. Черкаси

Мед 3 л  

 

Черкаський зональний відділ військової служби правопорядку

Деркач

11.01.2016

Картопля 11 мішків
Буряк 1 мішок
Консервація домашня 87 л
Крупа пшоняна 1 кг
Крупа пшенична 1 кг
Туалетний папір 12 рулонів
Каністра 1 шт
********************************************************************************************************************************
Білозірська громада,

ПП «Придатко» м. Черкаси

Мед 2 літра 14 батальйон ТРО

містечко Красноє

(під Курахово)

Деркач

10.02.2016

Картопля 2 мішка
Буряк 1 мішок
Консервація домашня 67 л
Мило туалетне 2 ящика
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада,

 

Консервація домашня 112 л Спілка ветеранів ВДВ Кам’янського, Смілянського районів

м. Авдіївка, м. Зайцево

Деркач

25.02.2016

Мило туалетне 1 ящик
Картопля 9 мішків
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада,

ПП «Придатко» м. Черкаси

Мед 2 літра ВСП

м. Авдіївка

Деркач

07.04.2016

Картопля 2 мішка
Консервація домашня 4 літра
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада Картопля 4 мішки Спілка ветеранів ВДВ Кам’янського, Смілянського районів

Деркач

07.02.2016

*********************************************************************************************************************************
СТОВ «Зоря» с. Руська Поляна Цибуля 3 сітки ГО «Бійців реформаторів»

26.08.2016

Деркач

**************************************************************************************************************
ТОВ «Дельта» с. Думанці Провід ПВС 2*2,5 33 ЦМ 100 м 53 механізована бригада

09.09.2016

Деркач

**************************************************************************************************************
ФГ «Ліван-Агро» с. Мошни Сухі борщі 1 мішок ВСП м.Авдіївка

06.10.2016

Деркач

Мед 3 л
**************************************************************************************************************
Окуляри балистичні 11 шт ВСП м.Авдіївка

10.10.2016

Деркач

Ремінь 3-х точений АК (оружейний) 20 шт
Наколінники, налокотніки США Б/в І сотр 20 шт
**************************************************************************************************************
Сільські ради району Канцтовари 5 тонн Школа-інтернат м. Щастя

25.10.2016

Деркач

Солодощі
Іграшки
Одяг
Продукти харчування
Школа № 13 м. Черкаси Продукти харчування (крупи, олія, консервація) 1 великий короб 95 бригада ДШБ

м. Авдіївка

08.12.2016

Деркач

Засоби особистої гігієни
**************************************************************************************************************
ТОВ «Дельта» с. Думанці Берці 1 пара 95 бригада ДШБ

м. Авдіївка

08.12.2016

Деркач

**************************************************************************************************************

 

 

 

 

14.12.2016……………………………………………………………………………..

 

   Про роботу ЦЕНТРУдопомоги учасникам АТО

Питання надання допомоги сім’ям учасників антитерористичної операції тримається на постійному контролі у всіх відділах та структурних підрозділах Черкаської райдержадміністрації. Звернення учасників АТО та членів їх сімей розглядаються першочергово.

Саме у Центрі допомоги учасникам АТО сконцентровані всі пам’ятки щодо виплати одноразової грошової допомоги учасникам АТО, надання медичних послуг та психологічної реабілітації, виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям звільненим з військової служби, збереження середньомісячного заробітку та робочого місця призваним на службу за призовом під час мобілізації на особливий період, забезпечення санаторно-курортними путівками, засобами реабілітації, надання пільг та субсидій на житлово-комунальні послуги, забезпечення житлом, надання кредитів на придбання житла та багато інших.

Крім того, вся інформація висвітлена і на сайті Черкаської райдержадміністрації  в розділі “Інформація для учасників АТО”.

Станом на 01.09.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  579 особи, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 10. Крім того, в районі рахується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 5.

Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з управлінням праці та соціального захисту населення та територіальним центром надання допомоги було проведено анкетування учасників АТО для виявлення потреб. Наразі до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надійшло 242 анкет учасників АТО.

Всім учасникам АТО, які взяли участь у анкетуванні було запропоновано звернутися до Центру допомоги учасникам АТО з метою вирішення потреб.

Протягом звітного періоду фахівцями із соціальної роботи ЦСССДМ було  відвідано 310 сім’ї, члени яких беруть чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції. З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, спеціалістами центру складається соціальний паспорт потреб учасника АТО.

Основні проблеми, які було вирішено в ході роботи з членами сімей учасників АТО:

надано сприяння в підготовці до повернення членів сімей із зони АТО – 170 сім’ї;

надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги – 20 сімей;

надано сприяння в отриманні грошової допомоги – 105 сім’ї;

надано сприяння в оформленні необхідних документів – 98 сімей;

надано юридичну допомогу – 17 сімей;

надано сприяння в оформленні статусу учасника бойових дій – 17 сімей;

надано сприяння в забезпеченні земельною ділянкою – 30 сімей;

надано сприяння в санаторно-курортному оздоровленні учасника АТО– 6 сім’я;

надано сприяння в оздоровленні дітей учасників АТО – 7 сімей;

надано сприяння в проведені ремонтних робіт будинку – 1 сім’я;

надано квитки на циркове шоу дітям учасників АТО – 19 сімей;

надано сприяння у влаштуванні дітей учасників АТО до дитячих навчальних та позашкільних закладів – 5 сімей.

Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сільським та селищній раді надано інформаційні матеріали про види допомоги та місця їх отримання для учасників АТО та членів їх сімей, а саме: «Інформаційні порадники для учасників АТО та членів їх сімей», «Дорожня карта щодо надання державних соціальних гарантій демобілізованим військовослужбовцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції». Також вищезазначена інформація поширюється фахівцями із соціальної роботи під час спілкування з учасниками АТО та членами їх сімей.

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій  учасникам АТО та іншим зазначеним вище категоріям населення затверджена, рішенням Черкаської районної ради 15.01 2016 №3-12/VII, районна програма “Турбота на 2014-2020 роки”.

Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015 №51-8/VI прийнята районна «Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки,          якою передбачено  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг родинам учасників АТО та демобілізованих із місць проведення АТО у межах можливостей районного бюджету.

Крім того, на виконання районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки” виплачена одноразова грошова допомога за рахунок коштів районного бюджету:

– в 2014 році – 10 сім’ям учасників АТО по 1 тис. грн., на загальну суму 10 тис. грн.

– у 2015  році – 66 особам по 3 тис. грн.,  на загальну суму 198 тис.грн. та  145 особам по 1 тис. грн. на загальну суму 145 тис грн. З початку року виплачено 343 тис. грн. 211 учасникам АТО та сім’ям учасників АТО.

– у 2016 році вже виділено 137 тис. грн. для учасників АТО та їх сімей.

Усі учасники бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету їм надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг.

З початку року було проведено три засідання Центру допомоги учасникам АТО, на яких було піднято актуальні питання, що хвилюють учасників АТО.

У районному центрі зайнятості станом на 01.08.2016 звернулось 65 осіб із числа осіб демобілізованих з військової служби, 43 особи зареєструвалися та мають статус безробітних. Працевлаштовано 13 осіб. Дві особи із демобілізованих учасників антитерористичної операції підвищили свою кваліфікацію та одержали одноразову грошову допомогу на відкриття підприємницької діяльності. Чотири особи направлено на навчання. Один демобілізований брав участь у громадських роботах.

Фахівцями районного центру зайнятості проводиться активний пошук роботи для них.

Наказом по КЗ „Черкаський районний центр ПМСД” та  по Черкаській ЦРЛ від 20.07.2015 № 89/157-сл „Про медичне забезпечення  учасників антитерористичної операції, демобілізованих військовослужбовців в Черкаському районі” на базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сімей загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

На даний час в Черкаській ЦРЛ прийнято 168 учасників АТО, військовослужбовців та демобілізованих. При виявленні порушень у стані здоров’я,  демобілізовані та військовослужбовці направляються на стаціонарне лікування та дообстеження у заклади охорони здоров’я вторинного та третинного  рівнів.

Після проведення відповідного обстеження демобілізовані військовослужбовці та учасники АТО отримують довідку (форма № 070/о) про потребу у санаторно-курортному лікуванні із заключенням лікарсько-консультативної комісії Черкаської ЦРЛ. 17 учасників АТО були направлені на МСЕК з попередньо оформленою медичною документацією для визначення групи інвалідності.

Забезпечено першочергове та безкоштовне проведення обов’язкових медичних оглядів, діагностичних обстежень певній категорії учасників АТО.

Для забезпечення безкоштовним зубопротезуванням учасники АТО  та демобілізовані із зони АТО мають можливість звернутися до районного стоматолога.

Двом учасникам АТО проведено зубопротезування 7 особам на загальну суму 5002,78 грн.

Для забезпечення безкоштовним слухопротезуванням, лікарем–отоларингологом Черкаської ЦРЛ хворі направляються до обласного сурдологічного центру.

У відділеннях Черкаської ЦРЛ станом на 01.09.2016 проліковано 28 учасників АТО.

При потребі, хворі спрямовуються на лікування до закладів третинної ланки (КЗ „ЧОЛ ЧОР”, КЗ „Черкаський обласний госпіталь для  інвалідів війни”).

З 04.01.2016 в Черкаській ЦРЛ працює практичний психолог, який надає психологічну допомогу демобілізованим військовослужбовцям, учасникам АТО району.

На виконання районної програми „Турбота на 2016 рік”  Черкаська ЦРЛ подала клопотання на Черкаську районну раду про виділення коштів у розмірі 120 тисяч грн. на закупівлю медикаментів для стаціонарного та амбулаторного лікування  учасників антитерористичної операції. Станом на 01.09.2016 виділено 50 тисяч грн..

Сім’ї загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов відсутні.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО визначила санаторії, які надаватимуть психологічну реабілітацію учасникам АТО. Ними стали: санаторій ДП “Клінічний санаторій, „Курорт Березовські мінеральні води”, ЗАТ „Укрпрофздоровниця” (Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське) та ДП „Південь-Курорт_Сервіс” санаторій ”Орізонт” (Одеська область, Білгород-Дністровський район, с.м.т. Сергіївка, вул. Гагаріна 1-а). Станом на 01.09.2016 на реабілітацію направлено 3 особи.

Направлення на психологічну реабілітацію видаються безкоштовно на 14 календарних днів, у зазначені вище санаторії  у будь-який зручний період часу для учасників АТО, які цього потребують.

Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників АТО проводить соціальну та професійну  реабілітацію учасників АТО за рахунок коштів державного бюджету.

За державний кошт можна отримати навчання в будь-якому навчальному закладі України, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації кадрів або надання додаткових освітніх послуг. Проведено інформаційно-роз’яснювальну робота через ЗМІ та сайт райдержадміністрації. Станом на 01.09.2016 до управління праці та соціального захисту населення звернулось  4 особи, які вже  пройшли навчання  в автошколі ДОСААФ.

Земельні ділянки видано більше як 365 учасникам АТО.

Для вирішення можливих проблем учасників АТО та членів їх сімей  відділом освіти Черкаської райдержадміністрації було розроблено заходи щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015-2017 роки,  вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до яких створено базу даних дітей, батьки або члени сімей яких є учасниками АТО, члени сімей яких загинули під час проведення АТО.

Діти дошкільного віку, один з батьків яких є військовослужбовцем, який знаходиться в зоні АТО, до дошкільних навчальних закладів влаштовуються позачергово.

Згідно районної програми «Турбота» безкоштовним харчуванням забезпечено 65 учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільного підрозділу навчально-виховного комплексу, батьки яких є учасниками АТО (учасники бойових дій). Звільнено від оплати за харчування дітей в ДНЗ 58 батьків, чи осіб що їх заміняють та є учасниками АТО. Рішенням виконкомів Геронимівської, Червонослобідської сільської ради від оплати не звільнено 19 батьків (учасників АТО).

У навчальних закладах району продовжується робота зі збору інформації щодо героїзації осіб односельчан, які віддали життя за Україну та воїнів, які брали участь в АТО. Постійно поповнюються експозиції шкільних музеїв, музейних кімнат інформаційними матеріалами про героїв АТО, волонтерів, громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України. До поповнення матеріалів залучаються батьки, громадськість, випускники шкіл. Триває робота щодо створення віртуальних музеїв на сайтах шкіл. Учнівськими та педагогічними колективами здійснюється шефство над  українськими воїнами, які брали участь в АТО, а також їхніми родинами, що потребують підтримки.  Продовжується робота щодо виготовлення сувенірів, оберегів, малюнків для бійців, які перебувають в зоні АТО. Учнівські колективи долучилися до плетіння сіток, які передані у зону бойових дій. Освітні заклади району є активними учасниками загальносільських заходів щодо збору допомоги військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО.

Встановлено меморіальні дошки учням-випускникам, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході країни у Тубільцівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Плохому Андрію, у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Преснякову Максиму та Синчаку Анатолію, у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 Іделю Іллі.

Контролюється   дотримання соціальних гарантій військовослужбовців, які були призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період із числа працівників закладів освіти. Учасники АТО, що бажають працевлаштуватись в навчальні заклади, за наявності відповідної освіти, беруться на облік та вносяться до кадрового резерву.

 

11.10.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Гуманітарну допомогу вкотре отримали з Черкащини бійці, котрі нині виконують свій обов’язок на Сході країни. Продукти харчування та речі побутового вжитку привезли до Мар’їнського району, що на Донеччині, представники обласної влади. Там дислокується батальйон «Айдар»

гол024– Гуманітарну допомогу відправили в зону АТО черкаським бійцям – айдарівцям, які сьогодні вже на контрактній формі у складі 10-ї бригади охороняють лінію фронту в Мар’їнському районі, – каже перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – В основі батальйону фронтовики 2014-2015 років, тому й облаштування позицій на «нульовому» кордоні проводиться з урахуванням досвіду. Хлопці продовжують з неабиякою завзятістю захищати наші кордони. Ми ж натомість, як можемо, намагаємося підтримати їх. А вантаж, який привезли, збирали спільно з підприємствами Черкащини.

Бійці дякували всім черкащанам за підтримку та запевнили, що протистояння обов’язково завершиться перемогою.

дарій– 25 років тому дісталась нам наша земля від дідів та прадідів, – каже айдарівець Богдан Гаркуша. – Ми ж маємо відроджувати її та розвивати для наших дітей і внуків, захищати її суверенність та цілісність. Із такими ідеями йдемо в бій, відстоюючи незалежність країни, з думкою про мирне життя майбутніх поколінь.

^A96720DAECDA5E88CB497EFF10DE8391DD9AD8E8F1BA6C5BFE^pimgpsh_fullsize_distr^68BCA4B7BF9E06D2A1CA50F569D5BD1B492C77C4686AB8EE9C^pimgpsh_fullsize_distr

10.10.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді активно допомагають АТОвцям та їхнім сім’ям.

Про це розповів керівник обласного Центру соціальних служб Богдан Санжарівець.

За його словами, соціальні працівники спочатку аналізують потреби АТОвців та їх родин. Потім складають соціальний паспорт демобілізованого бійця.

– Нині складено майже 5 тисяч таких паспортів, – розповів Богдан Михайлович. – Потреби більше 3 тисяч сімей вирішено повністю або частково. Робота з іншими триває. Звісно не всі потреби вирішуються швидко, часто для цього потрібно багато часу і значні ресурси. Така відповідальна робота потребує участі всіх структур міст і районів.

Важливою, за словами керівника Центру, є психологічна підтримка учасників АТО та членів їхніх сімей. Обласний центр соціальних служб постійно підвищує рівень кваліфікації своїх спеціалістів, зокрема проводить навчальні тренінги, до яких залучають провідних психологів області, військових психологів, волонтерів.

– З червня цього року в рамках реалізації проекту «Організація мережі психологічної допомоги воїнам АТО та членам їх родин в районних центрах Черкаської області» фахівцями Регіонального психологічного кризового центру  здійснено виїзди до Драбівського, Уманського, Чорнобаївського, Маньківського, Канівського, Корсунь-Шевченківського, Городищенського районів та міст Сміла, Канів, Умань, – повідомив Богдан Санжарівець. – Вони організовані центрами соціальних служб з метою проведення тематичних груп для учасників АТО та спеціалістів, які з ними працюють. Участь в цих зустрічах взяли більше ста учасників АТО.

Богдан Михайлович також зазначив, що центри допомагають АТОвцям і з оформленням необхідних документів для отримання статусів, посвідчень, для реалізації права на пільги, також із працевлаштуванням, оздоровленням тощо. Не залишають поза увагою і сім’ї загиблих. Соціальні працівники постійно тримають контакт з ними, відвідують та підтримують.

Директор обласного центру зауважив, що ця масштабна робота здійснюється спільно з центрами допомоги учасникам АТО, громадськими організаціями, волонтерськими спілками. Відповідна робота налагоджена і з обласною владою, яка допомагає вирішувати проблемні питання.

– За результатами одного із засідань колегії обласної адміністрації, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – ми офіційно звернулись до голів районів, міст і сіл, аби вони розглянули можливість у своїх штатах передбачити посаду соціального працівника. Оскільки ні обласний, ні районний бюджети не в змозі покрити такі видатки. Натомість голови сіл і селищ мають розуміти свою відповідальність та важливість соціального захисту тих родин, зокрема учасників АТО, які проживають на їхній території. Особливо це стосується об’єднаних громад: і тих, що створені, і майбутніх. Адже ми сьогодні говоримо про децентралізацію. І тут йдеться не лише про права, а й про значний фінансовий ресурс.

Між тим, до кінця осені обласний Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді планує виїзди в об’єднані територіальні громади Білозір’я, Єрок, Мокрої Калигірки – для проведення навчань з організації надання допомоги родинам учасників АТО та іншим сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Довідково:

Станом на 01.09.2016 спеціалістами районних та міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону вивчено потреби 4724 сімей учасників АТО. У ході роботи членам 2800 сімей було надано психологічну допомогу, 1271 сім’ї надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги, 2321 сім’ї надано сприяння в отриманні матеріальної допомоги, 1610 сім’ям надано сприяння в оформленні документів, 1306 сімей отримали юридичну допомогу, всі діти з сімей учасників АТО забезпечено безкоштовним харчуванням в закладах освіти, членам 685 сімей надано допомогу у працевлаштуванні, 21 сім’я забезпечена житлом. В результаті проведеної роботи задоволено потреби 2971 сім’ї учасників АТО. З іншими сім’ями робота триває.

29.08.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Армія має силу, коли в неї надійний тил. Ми маємо таким стати.

В період нестабільності та небезпечної воєнної ситуації на території України, військовослужбовці, які захищають честь держави та всього народу, найбільше потребують  допомоги співвітчизників. Громадяни району чітко це усвідомлюють, Тому користуються будь-якою нагодою, щоб бути максимально корисними в цій ситуації. Допомога воїнам АТО надається систематично. А нещодавно директор СТОВ “Зоря” села Руська Поляна Іван Дарієнко виділив овочі для виротовлення сухих боршів громадській організації “Об`єднання патріотичних сил Черкащини”.

Армія має силу, коли в неї надійний тил. Ми маємо таким стати. Лише згуртування, тільки взаємодопомога допоможуть нам перемогти.

14.07.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Станом на 01.07.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО   перебуває  585 осіб, із них мають статус учасника бойових дій –386, інвалідів із числа учасників АТО – 8. Крім того, в районі обліковується поранених учасників АТО – 25, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 6.

З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, райдержадміністрацією складається соціальний паспорт потреб учасника АТО. Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015 №51-8/VI прийнята районна «Комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 роки, якою передбачено  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг родинам учасників АТО та демобілізованих із місць проведення АТО у межах можливостей районного бюджету.

Крім того, на виконання районної програми «Турбота» на 2014-2020 роки” виплачена одноразова грошова допомога за рахунок коштів районного бюджету у сумі 573 тис. грн. (2014 – 10 тис.грн., 2015 – 343 тис. грн., І половина 2016 – 210 тис.грн.) 386осіб – учасників бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. За рахунок коштів державного бюджету їм надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг.

Для забезпечення виплати допомоги по безробіттю в найкоротші терміни, даній категорії осіб окремо формуються відомості нарахування матеріального забезпечення, платіжні доручення та їх реєстри, в яких зазначається «підлягає виконанню в першочерговому порядку».

На базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сімей загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

Сім’ї загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов відсутні.

Станом на сьогоднішній день на обліку для поліпшення житлових умов в сільських радах Черкаського району перебуває  10 осіб із числа учасників АТО, в т.ч. 1 інвалід війни та 9 учасників бойових дій.

1458651488_soc_pilgiЗемельні ділянки видано більше як 365 учасникам АТО.

Крім того, 13 липня цього року відбулось засідання Центру допомоги учасникам АТО Черкаського району, за наслідками якого планується в селі Вергуни за рахунок розширення меж села виділення ще 150 земельних ділянок. Також в селі Степанки на черзі приблизно 3 га для ведення садівництва та за рахунок розширення меж села будуть виділені земельні ділянки для індивідуального житлового будівництва. В селі Хутори проблему виділення земельних ділянок планується вирішити за рахунок тих сіл Черкаського району, які мають вільну землю та не мають учасників АТО.

Для вирішення можливих проблем учасників АТО та членів їх сімей  відділом освіти Черкаської райдержадміністрації було розроблено заходи щодо соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015-2017 роки,  вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Відповідно до яких створено базу даних дітей, батьки або члени сімей яких є учасниками АТО, члени сімей яких загинули під час проведення АТО.

Діти дошкільного віку до дошкільних навчальних закладів влаштовуються позачергово.

Батьки, чи особи що їх заміняють та є учасниками АТО, звільняються від оплати за харчування дітей в ДНЗ згідно районної програми «Турбота» та рішень місцевих органів самоврядуванн

31.05.2016……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

дпомогаСтаном на 30.05.2016 Білозірською об`єднаною територіальною громадою поставлено продуцію для Української армії. Надано: картоплі – 1 тонна, консервації домашньої – 21 літр, палети – 7 штук. Надавали допомогу:  Громадська організація “Об`єднання патріоичних сил”, депутат районної ради Олег Деркач, управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.  Надавалася допомога благодійній організації “Центр допомоги українській армії”.

Начальник управління

агропромислового розвитку райдержадміністрації                                                                                                                                                                             Петро Данілішин

24.05.2016

Розпорядженням райдержадміністрації від 19.10.2015 № 296 утворено Центр допомоги учасникам АТО, через який учасники АТО отримують інформацію щодо надання пільг та різних видів державних допомог відповідними структурними підрозділами райдержадміністрації, установами

та організаціями району.

Станом на 24.05.2016 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО  перебуває 588 учасників АТО, із них мають статус учасника бойових дій – 353 особи, інвалідів війни із числа учасників АТО – 7 осіб. Крім того, в районі числиться поранених учасників АТО – 25 осіб, сімей загиблих – 4, мають статус „Сім’ї  загиблого учасника АТО”- 6.

На виконання районної програми „Турбота на 2014-2020 роки”  з початку 2016 року було виплачено 100 тис. грн. 65 учасникам АТО та 35 сім’ям учасників АТО (всього на 2016 рік виділено 210 тис. грн. для учасників АТО

та членів їх сімей).

Сім’ї загиблих учасників АТО, які потребують поліпшення житлових умов, відсутні.

Рішенням Черкаської районної ради від 11.06.2015 №51-8/VI прийнята «Районна комплексна програма щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей та вшанування  пам’яті загиблих учасників антитерористичної операції на 2015-2017 рок», якою передбачено  надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг родинам учасників АТО та демобілізованим із місць проведення АТО у межах можливостей районного бюджету.

Усі учасники бойових дій внесені в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги. Усім  їм, за рахунок коштів державного бюджету, надається 75 % знижка вартості житлово-комунальних послуг шляхом безготівкового перерахування коштів підприємствам надавачам комунальних послуг.

У Черкаському районному центрі зайнятості на обліку перебуває 24 особи з числа учасників АТО. Загалом, з початку поточного року, послуги отримали  37 осіб, даним особам надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. Фахівцями ЦЗ проводиться активний пошук роботи для цих осіб.

В звітному періоді, за допомогою Черкаського РЦЗ було працевлаштовано 9 осіб з числа учасників АТО.

Станом на 17.05.2016 року до управління праці та соціального захисту населення звернулось 4 особи, які виявили бажання навчатися в Черкаській автошколі ТСОУ. На І квартал 2016 року виділені кошти у розмірі 18,4 тис. грн. На навчання вже направлено 2 особи.

Станом на 24.05.2016 року фахівцями із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідано 231 сім’ю, члени яких беруть чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції. З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО

та членам їх сімей, спеціалістами центру складається соціальний паспорт потреб учасника АТО. Фахівцями із соціальної роботи учасникам АТО та їх сім’ям надано 492 індивідуальні соціальні послуги.

В ході роботи з учасниками АТО та членами їх сімей було вирішено наступні проблеми:

надано сприяння в підготовці до повернення членів сімей із зони АТО – 81 сім’я;

надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги – 20 сімей;

надано сприяння в отриманні грошової допомоги – 80 сімей;

надано сприяння в оформленні необхідних документів – 100 сімей;

надано юридичну допомогу – 14 сімей;

надано сприяння в оформленні статусу учасника бойових дій – 14 сімей;

надано сприяння в забезпеченні земельною ділянкою – 23 сім’ї;

надано сприяння у взятті на облік для отримання санаторно-курортного оздоровлення – 3 особи;

надано сприяння в отриманні посвідчення учасника АТО – 9 сімей;

надано сприяння в проведені ремонтних робіт будинку – 1 сім’я;

надано квитки на циркове шоу та ляльковий театр  дітям учасників АТО – 16 сімей;

надано сприяння у влаштуванні дітей учасників АТО до дитячих      навчальних та позашкільних закладів – 5 сімей.

Наказом по КЗ „Черкаський районний центр ПМСД” та по Черкаській ЦРЛ від 20.07.2015 року № 89/157- сл „Про медичне забезпечення  учасників антитерористичної операції, демобілізованих  військовослужбовців

в Черкаському районі” на базі реєстратури Черкаської ЦРЛ створено „Єдине вікно” для учасників АТО та членів їх сімей, демобілізованих із зони АТО, сім’ям загиблих учасників АТО для надання позачергової та в повному обсязі медичної допомоги.

На даний час в Черкаській ЦРЛ прийнято 148 учасників АТО, військовослужбовців та демобілізованих. При виявленні порушень у стані здоров’я, демобілізовані та військовослужбовці направляються на стаціонарне лікування чи дообстеження у заклади охорони здоров’я вторинного

та третинного  рівня.

12 учасників АТО були направлені на МСЕК з попередньо  оформленою медичною документацією для визначення групи інвалідності.

Забезпечено першочергове та безкоштовне проведення обов’язкових медичних оглядів, діагностичних обстежень даній категорії осіб.

Учасники АТО та демобілізовані мають змогу отримати безкоштовне зубопротезування, 2 учасникам АТО проведено зубопротезування на загальну суму 1118,83 грн.

У відділеннях Черкаської ЦРЛ проліковано 36 учасників АТО,

при потребі, хворі спрямовуються на лікування до закладів третинної ланки (КЗ „ЧОЛ ЧОР”, КЗ „Черкаський обласний госпіталь для  інвалідів війни”).

За психологічною допомогою до практичного психолога Черкаської ЦРЛ звернулося 8 демобілізованих учасників АТО.

Управлінням Пенсійного фонду України в Черкаському районі забезпечується надання допомоги при зверненні військовослужбовців, які

є учасниками антитерористичної операції, а також сімей загиблих у зоні АТО. Станом на 17.05.2016 пенсії по інвалідності та по втраті годувальника такій категорії осіб не призначались. Водночас, проводиться виплата надбавки 8 учасникам бойових дій в АТО.

Станом на 24.05.2016 року учасникам АТО надано 697 дозволів

на отримання земельних ділянок, загальною площею 154,2390 га, передано

у власність 354 земельні ділянки, загальною площею 65,5572 га.

20.05.2016

Протягом чотирьох місяців поточного року 100 учасників АТО-жителів району отримали одноразову грошову допомогу, визначену програмою «Турбота», у розмірі 1 тис. грн.

–         Наразі обліковуємо в районі півтисячі учасників антитерористичної операції, – каже заступник начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Людмила Лядецька. – 334 з них мають статус учасників бойових дій та користуються відповідними пільгами.

Також Людмила Іванівна зазначає, що для них Державна служба України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції продовжила строк дії договорів, укладених у 2015 році з 10-ма санаторно-курортними закладами та реабілітаційними установами на закупівлю послуг санаторно-курортного лікування та здійснення заходів з психологічної реабілітації до 31.05.2016. Чотири з яких разом з послугами санаторно-курортного лікування надають послуги з психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції, а саме: ТОВ «Санаторій «Феофанія», ДП «Південь-Курорт-Сервіс» на базі санаторію «Орізонт», Менський санаторій «Остреч», ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води» ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця».

Інформація

щодо надання допомоги учасникам АТО

від Черкаського району, ГО «Об’єднання патріотичних сил»

станом на 19.05.2016

 

Назва підприємства, що поставляє постраждалим регіонам продукцію Найменування продукції харчування (плодоовочева, картопля, крупи, м’ясна, кондитерська та інша) Кількість Кому надавалась допомога
Білозірська громада,

СТОВ «Дубіївка – Нова» с. Дубіївка,

ПП «Придатко» м. Черкаси

Мед 3 л  

 

Черкаський зональний відділ військової служби правопорядку

11.01.2016

Картопля 11 мішків
Буряк 1 мішок
Консервація домашня 87 л
Крупа пшоняна 1 кг
Крупа пшенична 1 кг
Туалетний папір 12 рулонів
Каністра 1 шт
********************************************************************************************************************************
Білозірська громада,

ПП «Придатко» м. Черкаси

Мед 2 літра 14 батальйон ТРО

містечко Красноє

(під Курахово)

10.02.2016

Картопля 2 мішка
Буряк 1 мішок
Консервація домашня 67 л
Мило туалетне 2 ящика
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада,

ПП «Придатко» м. Черкаси,

СТОВ «Дубіївка-Нова» с. Дубіївка

Ковдра 1 шт 59 бригада,

10 батарея

ВК 2254

Назаренко П.М.

Нестерук І.В.

15.02.2016

Теплий одяг 2 мішка
Берці 1 пара
Кожух 2 шт
Туалетний папір 4 шт
Вологі серветки 3 уп
Мило туалетне 3 упаковки
Солоні огірки 15 л
Картопля 17,5 мішків
Консервація домашня 244,7 л
Макарони 1 кг
Мед 4 л
Цукор 35 кг
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада Буряк столовий 1 мішок 80 бригада

м. Щастя,

92 бригада

Станиця Луганська

18.02.2016

Морква 1 мішок
Картопля 13 мішків
Консервація домашня 57 л
Крупа пшоняна 0,5 кг
Мило туалетне 1 ящик
*********************************************************************************************************************************
Білозірська громада Мило туалетне 1 ящик Спілка ветеранів ВДВ

Кам’янського, Смілянського району

м. Авдіївка, 58 бригада

25.02.2016

Картопля  9 мішків
Консервація домашня 112 л
*********************************************************************************************************************************
СТОВ «Колос» с. Вергуни,

СТОВ «Зоря» с. Руська Поляна,

Білозірська громада

Борошно пшеничне 5 мішків ГО «Самооборона»

22.04.2016

Крупа пшенична 2 мішка
Горох 1 мішок
Цибуля 2 сітки
Картопля 7 сіток
**************************************************************************************************************

Головний спеціаліст управління АПР                                                                                                                            С.В. Старун

Обласний координаційний центр допомоги армії

Для додаткового опрацювання інформації, що надходить від волонтерів та громадських організацій стосовно антитерористичної інформації на сході України, можна цілодобово звертатися до Черкаського обласного контактного центру за телефонами: 095-399-55-95, 098-300-35-05, 093-112-77-58
У приміщенні обласної державної адміністрації працює Координаційний центр допомоги учасникам АТО (перший поверх, каб. 114). Електронна пошта: helpato2014@gmail.com
Офіційна сторінка в мережі фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100008275898296
Черкаською обласною організацєю Товариства Червоного Хреста України при Координаційному центрі допомоги учасникам АТО відкрито спеціальний рахунок для збору коштів на потреби військовослужбовців.
Банківські реквізити:
Черкаська обласна організація Товариства Червоного Хреста України
Код ЄДРПОУ 02940380
р/р 2600631095536
МФО 354507
Філія – Черкаське обласне управління АТ “Ощадбанк”
Призначення платежу :Благодійна допомога для підтримки війсковослужбовців.

http://www.oda.ck.ua/?lng=ukr&article=1448

http://ck-oda.gov.ua/?article=87&lng=ukr

______________________________________________________________________________

Благодійний фонд «Врятуємо Україну», ініційований депутатами Черкаської районної ради

 

рахунок №26007028100664

 

код ЄДРПОУ  39306115 в АТ “ПІРЕУС БАНК МКБ”

код за ЄДРПОУ 20034231,

м. Київ, МФО 300 658

Благодійний рахунок ГО “Об’єднання патріотичних сил”

рахунок №26004014172801

№26059014172801

ПАТ “АЛЬФА-БАНК”, код банку 300346,

код ЄДРПОУ23494714/

код ЄДРПОУ 39506208, МФО 300346

_____________________________________________________________________________

порадник

Дорожня карта учасників АТО

Розпорядження про утворення Центру допомоги учасникам АТО

_____________________________________________________________________

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ  УЧАСНИКІВ АТО

Новим Законом Президент посилив соцзахист демобілізованих

Президент Петро Порошенко підписав Закон, що посилює соціальний захист демобілізованих.

Так, буде збережено місце роботи та середній заробіток на підприємстві за працівниками, які під час військової служби отримали поранення та перебувають на лікуванні, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми.

Військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, надаються гарантії щорічної відпустки та встановлено відстрочку від повторного призову протягом шести місяців у разі проведення часткової мобілізації.

Пам’ятка щодо механізму отримання пільг учасниками бойових дій або інвалідами війни з-поміж учасників антитерористичної операції

Ветерану війни  необхідно звернутися:

до уповноважених працівників по призначенню державних допомог при сільській, селищній радах за місцем проживання з письмовою заявою,  проживання з письмовою заявою,   оригіналами паспорта, ідентифікаційного коду,  документами про право на пільги, рішенням  комісії (міжвідомчої комісії) з питань розгляду матеріалів про визнання учасником бойових дій + (копії), квитанціями про нараховані житлово-комунальні послуги та скорозшивачем. Довідка про склад сім’ї додається сільською, селищною радами.

Графік  прийому громадян по сільським, селищній радам:

№ п/п Сільська рада Дні прийому громадян
1. с. Байбузи Понеділок, вівторок, середа   з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00;  обід  з 13-00 до 14-00;
2. с.Білозір’я Вівторок з 8-00 до 17-15; п’ятниця 8-00 до 16-00; обід з 13-00 до 14-00;
3. с.Будище Понеділок, вівторок з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00; обід  з 13-00 до 14-00;  (у c.Лозівок  середа з 8-00 до 13-00);
4. с.Вергуни Понеділок, середа, четвер   з  8-00  до 17-15; п’ятниця  з 8-00 до 16-00;  обід з 13-00 до 14-00;
5. с.Геронимівка Понеділок, вівторок, четвер з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00; обід з 13-00 до 14-00;
6. с.Дубіївка Понеділок, вівторок, середа   з  8-00  до 17-15; п’ятниця з 8-00 до 16-00;  обід  з 13-00 до 14-00;
7. с.Думанці Вівторок, четвер з 9-00 до 16-00;  обід 13-00 до 14-00;
8. с.Кумейки Понеділок, вівторок, середа   з  8-00  до 17-15; п’ятниця з 8-00 до 16-00;  обід з 13-00 до 14-00;
9. с.Леськи Вівторок, середа, четвер з 8-00 до 17-15; п’ятниця  з 8-00 до 16-00; обід з 13-00 до 14-00;
10 с.Мошни Понеділок, середа, четвер з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00; обід з 13-00 до 14-00;
11. с.Сагунівка Понеділок, вівторок, середа, четвер  з  8-00  до 17-15;  обід 13-00 до 14-00;
12. с.Свидівок Понеділок, вівторок, четвер   з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00;  обід з 13-00 до 14-00;
13. с.Софіївка Вівторок, четвер  з 8-00 до 17-15;  обід з 13-00 до 14-00;
14. с.Степанки Понеділок,  четвер   з  8-00  до 17-15;   обід з 13-00 до 14-00;
15. с.Тубільці Вівторок, четвер з 8-00 до 17-15;  обід з 13-00 до 14-00;
16. с.Хацьки Вівторок, четвер з 8-00 до 17-15;  обід з 13-00 до 14-00;
17. с.Худяки Вівторок, четвер з 8-00 до 17-15;  п’ятниця з 8-00 до 16-00;  ;  обід  з 13-00 до 14-00;
18. с.Хутори Понеділок, вівторок, середа, четвер   з  8-00  до 17-15;  обід з 13-00 до 14-00;
19. с.Ч.Слобода Понеділок,  середа, четвер   з  8-00  до 17-15; п’ятниця з  8-00 до 16-00;   обід з 13-00 до 14-00;
20. с.Яснозір’я Понеділок, вівторок,  середа   з  8-00  до 17-15; п’ятниця з  8-00 до 16-00;   обід з 13-00 до 14-00;
21. с.Чорнявка Вівторок, четвер з 8-00 до 17-15;  обід  з 13-00 до 14-00;
22. с.Р.Поляна Понеділок, вівторок, четвер з  8-00  до 17-15;  п’ятниця з  8-00 до 16-00; обід  з 13-00 до 14-00;
23. с.Ірдинь Понеділок, вівторок, середа, четвер   з  8-00  до 17-15;  обід з 13-00 до 14-00;

Пільги на оплату житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку надаються громадянам у безготівковій формі шляхом зменшення оплати за послуги (для учасників бойових дій – 75 %, для інвалідів війни – 100%), і обраховуються як знижка оплати за фактично спожитий обсяг житлових послуг, але не більше встановлених Урядом  норм споживання.

 • до управління праці та соціального захисту населення за  місцем проживання для забезпечення єдиного державного обліку осіб, які мають право на пільги.

До Реєстру пільговиків включається така інформація: загальні відомості про пільговика (прізвище, ім’я та по батькові, число, місяць, рік народження, ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів, адреса місця проживання, склад сім’ї, характеристика житла), реквізити паспорта та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами він реально користується.

Зазначена інформація необхідна для  автоматизованого використання з метою контролю за відомостями, які подаються підприємствами та організаціями, що надають послуги, для розрахунків за надані пільговикам послуги.

Перелік осіб, які належать до членів сім’ї пільговика

Згідно із статтею 51 Бюджетного Кодексу України, до членів сім’ї пільговика, при наданні пільги з оплати житлово-комунальних послуг, належать:

 • дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
 • неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи;
 • особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
 • непрацездатні батьки;
 • особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Про інформуваннясуб’єктів господарювання щодо порядку компенсації з державного бюджету збереженого середнього заробітку мобілізованих працівників

Статтею 119 Кодексу законів про працю України перед­бачено, що за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Зазначений Порядок нещодавно затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 105 „Про затвердження порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період”.

Цей Порядок визначає механізм виплати зазначеної компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті.

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики України, а розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних держадміністрацій, виконавчих органів міських рад.

Законом України «Про державний бюджет України на 2015 рік» Міністерству соціальної політики України передбачені видатки на зазначені цілі у сумі 1,8 млрд.грн.

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам згідно з затвердженим постановою додатком 1, погоджений районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу.

Середній заробіток працівникові нараховується з урахуванням положень Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100, виходячи з виплат за останні два календарних місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана відповідна виплата, шляхом множенням середньоденної заробітної плати на число робочих днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком.

Слід ураховувати, що підприємства самостійно встановлюють режими роботи з урахуванням положень законодавства. Відповідно до ч. З ст. 32 КЗпП у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці в разі продовження роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці (систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад тощо) працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Отже, якщо неповний робочий час запроваджується через певний проміжок часу після мобілізації працівника і його про зміну режиму праці не було повідомлено, то середня заробітна плата йому зберігається за робочі дні згідно з графіком роботи підприємства (підрозділу), який був на момент мобілізації.

Нагадуємо, що виплата компенсації проводиться підприємствами, установами, організаціями у строки, визначені статтею 115 Кодексу законів про працю України, а саме: регу­лярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом робото­давця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваже­ним на представництво трудовим колективом органом (а за відсут­ності таких органів – представни­ками, обраними й уповноважени­ми трудовим колективом), але не рідше від двох разів на місяць че­рез проміжок часу, що не переви­щує 16 календарних днів, та не пізніше від семи днів після закін­чення періоду, за який провадить­ся виплата.

РАЙОННА ПРОГРАМА „ТУРБОТА НА 2014-2020 РОКИ”

З метою здійснення соціального захисту та надання додаткових соціальних гарантій  учасникам АТО та їх родинам   районною програмою „Турбота на 2014-2020 роки” і „Заходами та обсягами фінансування на виконання районної програми „Турбота на 2015 рік”, затвердженими рішенням Черкаської районної ради 23.01.2015 №48-12/VI передбачені такі пільги та компенсації:

№ п/п Назва пільги, компенсації За рахунок  якого бюджета Рік
1. Виплата одноразової матеріальної допомоги в розмірі 50 тис.грн. одному із членів сім’ї загиблого в ході проведення антитерористичної операції в східних регіонах України обласний бюджет впродовж

2015 року

2. Витрати пов’язані  з звільненням родин учасників антитерористичної операції від сплати квартплати бюджети сільських, селищної рад Впродовж

2015 року

3. Витрати пов’язані з стаціонарним лікуванням учасників антитерористичної операції районний бюджет на охорону здоров’я Впродовж

2015 року

4. Витрати пов’язані з придбанням санаторно-курортних путівок для учасників антитерористичної операції районний бюджет та бюджети     сільських, селищної рад Впродовж

2015 року

5. Витрати, пов’язані із наданням одноразової грошової допомоги  учасникам антитерористичної операції районний бюджет Впродовж

2015 року

6. Витрати, пов’язані з безоплатним харчуванням  вихованців дошкільних навчальних закладів, учнів загальноосвітніх шкіл та вихованців дошкільних підрозділів  навчально-виховних комплексів, батьки яких є учасниками антитерористичної операції або батьки (один із батьків) яких загинули під час участі в антитерористичній операції За рахунок коштів районного бюджету на освіту  та бюджетів     сільських, селищної рад Впродовж

2015 року

7. Витрати, пов’язані із наданням одноразової грошової допомоги сім’ям учасників антитерористичної операції, які отримали поранення та сім’ям учасників антитерористичної операції районний бюджет Впродовж

2015 року

8. Проведення капітального ремонту житла інвалідам, учасникам бойових дій (Великої Вітчизняної війни, воїнам-інтернаціоналістам), ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та учасникам АТО районний бюджет та бюджети     сільських, селищної рад Впродовж

2015 року

9. Придбання житла для учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів), ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії та учасникам АТО на умовах дольової участі бюджети     сільських, селищної рад Впродовж

2015 року

Список телефонних номерів структурних підрозділів Черкаської райдержадміністрації, за якими військовослужбовці, призвані по мобілізації можуть звернутися для з’ясування питань що виникли

З питань соціального захисту:
–  з питань  надання пільг 64-34-72
– з питань  забезпечення технічними та іншими  засобами реабілітації 64-34-72
– з питань надання державної соціальної допомоги сім’ям з дітьми та житлової субсидії 64-86-36
– з питань трудового законодавства 64-14-77
З питань пенсійного законодавства 63-19-90, 63-17-33
З питань освіти 64-85-45
З питань охорони здоров’я 30-43-45
З  питань міграційного законодавства 55-51-46
З питань мобілізації 63-94-94

Відповіді надаються щоденно з 8.00 до 17.00

Районний координаційний центр з питань надання допомоги у забезпеченні бійців, які несуть службу в зоні АТО

 

Голова Омаргалієв Костянтин Сапартаєвич              64-33-33
Секретар Брижко Людмила Григорівна  71-26-42

Інформація про забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції

Держава гарантує безоплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції, незалежно від установлення їм інвалідності.

Вартість виробу для учасника АТО установлюється залежно від його потреб та не обмежена в сумі.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

 • протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);
 • засоби для пересування (крісла колісні);
 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі та інші;
 • допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);
 • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);
 • меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації:

 • паспорт (копія та оригінал);
 • ідентифікаційний код (копія та оригінал);
 • рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;
 • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення,
 • контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

Куди звертатися?

Зазначений перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення  районної державниої адміністрації за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.

Працівники органів соціального захисту населення:

 • нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
 • ознайомлять із каталогами технічних та інших засобів реабілітації;
 • ознайомлять із відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації;
 • видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним
технічним засобом реабілітації.

На обраному заявником підприємстві буде проведено огляд учасника АТО та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

Які пільги й соціальні гарантії передбачено для військових, котрі брали участь в АТО

Українське законодавство містить чимало актів, якими передбачено державні гарантії й пільги для учасників бойових дій, до яких нині прирівняно і військових, що беруть участь в АТО. Отже, на що вони мають право, куди звертатися і які документи потрібні для оформлення тих чи інших пільг і гарантій? Які пільги і державні гарантії надаються учасникам бойових дій, котрі брали участь в АТО.

Гарантії грошового забезпечення:

 • грошове забезпечення мобілізованих на рівні військовослужбовців-контрактників;
 • підвищене грошове забезпечення військовослужбовців за безпосередню участь в АТО в розмірі 100% місячного грошового забезпечення, але не менш як 3000 гривень;
 • грошові виплати резервістам в розмірах до двох мінімальних заробітних плат на місяць на весь час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві.

Гарантії збереження робочого місця:

 • збереження місця роботи та середнього заробітку за працівниками, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

Інші гарантії:

 • звільнення військовослужбовців, які мобілізовані, від штрафних санкцій за фінансовими, податковими зобов’язаннями, а також не нарахування їм процентів за користування кредитом;
 • виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам під час виконання ними обов’язків військової служби у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності:
 • у разі загибелі (смерті) — 500 прожиткових мінімумів (609 тисяч гривень);
 • у разі інвалідності (залежно від групи) внаслідок поранення, травми, каліцтва — 150—250 прожиткових мінімумів (182,7—304,5 тисячі гривень);
 • у разі інвалідності (залежно від групи) внаслідок захворювання — 70—120 прожиткових мінімумів (85,3—146,2 тисячі гривень);
 • у разі часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності — залежно від ступеня втрати працездатності, який встановлюють медико-соціальні експертні комісії, — у розмірі, що визначається у відсотках 50—70 прожиткових мінімумів (60,9—85,3 тисячі гривень).

Куди звертатися:

До комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореними в  Міністерстві оборони, Міністерстві внутрішніх справ, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки, Держприкордонслужбі та інших військових формувань, у яких особи проходили військову (спеціальну) службу.

Які документи потрібні:

Для оформлення виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов’язаним та резервістам під час виконання ними обов’язків військової служби у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності при собі мати копії таких документів:

 • документ, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов’язана із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства;
 • свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;
 • свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста — для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого);
 • свідоцтва про шлюб — для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові);♦ довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім’ї військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста;
 • сторінок паспортів повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові й місце реєстрації;
 • свідоцтва про народження дитини — для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
 • ідентифікаційного коду;
 • рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста);
 • рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).

Документи слід подавати особисто або через уповноважену особу.

Як отримати статус учасника бойових дій

Рішення про надання статусу учасника бойових  по спірних питаннях приймає міжвідомча комісія з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, яка утворена Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників Антитерористичної операції.

Кому надають статус учасника бойових дій?

1. Військовослужбовцям та працівникам Збройних сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, особам рядового і начальницького складу, військовослужбовцям, працівникам МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, військових формувань, які брали безпосередню участь в Антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи в районах проведення Антитерористичної операції.

Що потрібно для отримання статусу учасника бойових дій:

 • документи по безпосереднє залучення до виконання завдань, направлення (прибуття) у відрядження, перебування в районах АТО (витяги з наказів, директив, розпоряджень, посвідчень про відрядження, журналів бойових дій, бойових донесень, дислокацій, книг нарядів, графіків несення служби, звітів, зведень, донесень, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань, за фактами отриманих поранень);
 • довідка встановленого зразка, яку зобов’язані у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО подати командири (начальники) військових частин або інші керівники установ, закладів до комісій, утворених при державних органах, у підпорядкуванні яких були військові частини, інші формування, де проходили службу чи працювали особи.

2. Працівникам підприємств, установ та організацій, яких залучали і вони брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

Підстави для надання статусу учасника бойових дій:

 • документи про безпосереднє залучення до виконання завдань або направлення (прибуття) у відрядження в райони АТО (витяги з наказів, розпоряджень, посвідчень про відрядження, книг нарядів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань, за фактами поранень, інші документи, що були підставою для направлення у відрядження);
 • довідка встановленого зразка, яку зобов’язані у місячний строк після завершення особами виконання завдань АТО подати керівники підприємств, установ, організацій до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

У разі неподання документів визначеними посадовими особами, громадянин може самостійно звернутися до таких комісій для надання статусу. Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається Міжвідомчою комісією в місячний строк, яка інформує про це відповідне відомство. Посвідчення учасника бойових дій та нагрудний знак надають в органах Міноборони, МВС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, а також в органах соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Куди звертатися:

 • до військових частин, інших формувань, у яких особи проходили службу чи працювали;
 • до комісій, утворених у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади чи інших центральних органах;
 • до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

Пільги учасникам бойових дій:

 • безплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
 • безплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням, а також компенсація вартості самостійного санаторно-курортного лікування;
 • 75% знижки плати за житлово-комунальні послуги;
 • 75% знижки вартості твердого палива і скрапленого газу;
 • встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% тарифів вартості основних та 50% — додаткових робіт). Абонентська плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% затверджених тарифів;
 • безплатний проїзд усіма видами міського та приміського транспорту;
 • безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) всіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-відсотковою знижкою;
 • користування під час виходу на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміни місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
 • щорічне медичне обстеження і диспансеризація;
 • виплата допомоги за тимчасовою непрацездатністю в розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
 • використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
 • переважне право на залишення на роботі під час скорочення чисельності чи штату працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;
 • першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, і першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва.

Центр надання адміністративних послуг

В центрі надання адміністративних послуг проводиться позачерговий прийом учасників антитерористичної операції та їх родин

Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр надання  адміністративних послуг Черкаської районної державної адміністрації

I. Перелік адміністративних послуг без врахування документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності

1.    Надання дозволу на вчинення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина.

2.  Надання дозволу на зміну прізвища дитини.

3. Надання висновку про  доцільність позбавлення батьківських прав, поновлення в батьківських правах, відібрання дитини в батьків без позбавлення їх батьківських прав.

4. Надання висновку  про доцільність (недоцільність) усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

5.   Прийняття рішення про встановлення (припинення) опіки (піклування) над малолітньою (неповнолітньою) дитиною.

6.  Прийняття рішення про встановлення (припинення) опіки над майном дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

7.   Надання висновку  про доцільність (недоцільність) повернення дитини батькам, опікуну, піклувальнику.

8.  Визначення порядку участі  у вихованні дитини одного з батьків.

9.  Прийняття рішення про утворення дитячого будинку сімейного типу.

10. Надання висновку про доцільність усиновлення одним  з подружжя дитини другого з подружжя.

11. Видача направлення для організації знайомства з дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування.

12. Прийняття рішення про утворення прийомної сім’ї.

13. Надання висновку  на  поновлення батьків у батьківських правах.

14. Зарахування на облік громадян як потенційних прийомних батьків/батьків-вихователів, кандидатів в усиновлювачі.

15.  Видача  акта обстеження житлово-побутових умов проживання дитини або одного з батьків.

16. Влаштування дитини до державного дитячого закладу за заявою батьків.

17. Надання висновку про доцільність (недоцільність) скасування усиновлення.

18.   Надання згоди на звільнення  працівників молодше 18 років.

19.  Визначення місця проживання дитини при розв’язанні спорів між батьками.

20.  Надання висновку про погодження документації із землеустрою.

21.  Видача дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

22.  Надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки.

23.  Видача будівельного паспорту забудови земельної ділянки.

24.  Видача актів обстеження спеціалізованих металургійних підприємств та їх приймальних пунктів на відповідність вимогам законодавства.

25.  Реєстрація декларації про утворення відходів.

26. Видача фізичним особам висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів.

27. Реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.

28.   Оформлення та видача паспорта громадянина України.

29.  Оформлення та видача паспорта громадянина України у разі обміну замість пошкодженого, втраченого або викраденого.

30. Вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25- і 45-річного віку.

31.  Реєстрація місця проживання особи.

32.  Зняття з реєстрації місця проживання особи.

33.  Реєстрація місця перебування особи.

34.  Оформлення та видача довідки про реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.

35.  Оформлення та видача або обмін паспорта громадянина України для виїзду за кордон (у тому числі термінове оформлення).

36.  Оформлення та видача проїзного документа дитини.

37. Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи, яка має намір стати підприємцем.

38. Видача витягу, виписки, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

39.  Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи.

40. Включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб − підприємців відомостей про створення відокремленого підрозділу юридичної особи або про його закриття.

41. Державна реєстрація змін до відомостей про фізичну особу − підприємця, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб− підприємців.

42. Видача юридичним особам дублікатів оригіналів їх установчих документів та змін до них.

43. Державна реєстрація припинення юридичної особи в результаті її ліквідації, злиття, приєднання, поділу або перетворення.

44. Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичною особою − підприємцем за її рішенням.

45. Державна реєстрація:

права власності на нерухоме майно;

інших речових прав на нерухоме майно (крім державної реєстрації іпотеки нерухомого майна).

46. Видача витягу, інформаційної довідки та виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

47.  Реєстрація громадського об’єднання.

48.  Прийняття повідомлення про утворення громадського об’єднання.

49. Видача дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію громадського об’єднання та/або статуту.

50. Внесення до Реєстру громадських об’єднань відомостей про відокремлений підрозділ громадського об’єднання.

51. Прийняття повідомлення про зміни до статуту громадського об’єднання, зміни у складі керівних органів громадського об’єднання, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, зміну місцезнаходження зареєстрованого громадського об’єднання.

52. Прийняття повідомлення про зміну найменування громадського об’єднання, мети (цілей), зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об’єднання, утворене шляхом прийняття повідомлення про утворення.

53.   Внесення до реєстру громадських об’єднань запису про рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об’єднання, а також про припинення діяльності громадського об’єднання.

54. Державна реєстрація друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження.

55.  Перереєстрація друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження.

56.  Видача дубліката свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження.

57.    Визнання недійсним свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації з місцевою сферою розповсюдження на підставі повідомлення засновника.

58.  Державна реєстрація земельної ділянки з видачею витягу з Державного земельного кадастру.

59.  Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку.

60.  Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про межі частини земельної ділянки, на яку поширюються права суборенди, сервітуту, з видачею витягу.

61. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про землі в межах територій адміністративно-територіальних одиниць з видачею витягу.

62. Державна реєстрація обмежень у використанні земель з видачею витягу.

63. Внесення до Державного земельного кадастру відомостей про обмеження у використанні земель, встановлені законами та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, з видачею витягу.

64. Виправлення технічної помилки у відомостях з Державного земельного кадастру, допущеної органом, що здійснює його ведення, з видачею витягу.

65.  Надання відомостей з Державного земельного кадастру у формі:

1) витягу з Державного земельного кадастру про:

землі в межах території адміністративно-територіальних одиниць;

обмеження у використанні земель;

земельну ділянку;

2) довідки, що містить узагальнену інформацію про землі (території);

3) викопіювань з кадастрової карти (плану) та іншої картографічної документації.

66.  Видача довідки про:

1) наявність та розмір земельної частки (паю);

2) наявність у Державному земельному кадастрі відомостей про одержання у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації за певним видом її цільового призначення (використання).

67. Видача відомостей з документації із землеустрою, що включена до Державного фонду документації із землеустрою.

68. Видача довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями.

69. Видача витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників.

70. Видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

71. Видача витягу з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів.

II. Видача (переоформлення, видача дублікатів, анулювання) документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності

1. Видача висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів, у тому числі військового та оборонного призначення.

2.  Видача експлуатаційного дозволу операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі.

3. Видача експлуатаційних дозволів для потужностей (об’єктів): з переробки неїстівних продуктів тваринного походження; з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів.

4.  Видача експлуатаційного дозволу операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють виробництво харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, та для агропродовольчих ринків.

5.  Дозвіл на зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок.

Матеріальна допомога військовослужбовцям

У районі активно працює районна громадська організація „Об’єднання патріотичних сил”, як з початку своєї діяльності організувала підприємства, установи, організації для надання допомоги учасникам АТО.

До уваги пропонуємо список підприємств, установ та організацій, підприємців та приватних осіб, які надали матеріальну допомогу для забезпечення військових частин необхідними продуктами харчування,  паливно-мастильними матеріалами

Матеріальна допомога військовослужбовцям

_____________________________________________________________________

В умовах напруженої і складної суспільно-політичної ситуації в державі наші захисники, які запекло воюють у зоні проведення антитерористичної операції, відчувають допомогу та підтримку співвітчизників. Однак, на сьогодні невирішеним залишається питання забезпечення доступу наших вояків-земляків до інформації із рідного краю. Тож потурбуємося, щоб захисники періодично отримували видання Черкащини та читали про вісті з малої батьківщини.

Зробити добру справу може кожен охочий. Достатньо завітати до Черкаської дирекції Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» (вул. Б.Вишневецького, 34, м. Черкаси, 18000) чи відділення поштового зв’язку у вашому населеному пункті та оформити передплату на адресу будь-якої військової частини чи госпіталю, перелік яких знаходиться на сайті Укрпошти. Також ви можете передплатити будь-яку кількість періодичних друкованих видань на 2015 рік на адреси обраних вами військових частин. Крім того, благодійні примірники газети можна надавати районним військовим комісаріатам та волонтерам, які передадуть їх військовослужбовцям у зону АТО.

27.01.2015_________________________________________________________________________

Про використання коштів благодійного фонду “Врятуємо Україну”

БФ  “Врятуємо Україну” розпочав свою діяльність з жовтня 2014р. За період з жовтня 2014 р. по січень 2015 р. була надана така благодійна допомога:

1 Пила бензинова

ланцюгова,2,8 к.с.,шина 45 см

1шт 899,10 899,10
2 Олива ЛЕОЛ ,1л 53,82 53,82
3 Брюки теплі р.54-56 Чех. 4 шт 330,00 1320,00
4 Балаклава вязана 10 шт 60,00 600,00
5 Свитер Британ зелений 4 шт 180,00 720,00
Всього: 3592,92
Назва К-ть Ціна Сума
1 Комплек форми МТР 3 к-ти 820.00 2460.00
2 Рукавиці брит.кожа 2 пари 70.00 140.00
3. Військове взуття 2 пари 875.00 1750.00
Всього: 4350.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Бензогенератор ФОРТЕ FG 3800 1 шт. 4761.60 4761.60
2 Олива моторна ФОРТЕ 1шт. 89.00 89.00
3 Пила бензинова 1 шт. 959.04 959.04
4. Масло ланцюгове 1 шт. 78.06 78.06
Всього: 5888.60
Назва К-ть Ціна Сума
1 Бензогенератор ФОРТЕ FG 3800 1 шт. 4887.06 4887.06
2 Олива моторна ФОРТЕ 1шт. 100.00 100.00
Всього: 4987.06
Назва К-ть Ціна Сума
1 Комплек  білизни фліс 1 к-т 250.00 250.00
2 Балаклава 1 шт. 150.00 150.00
3 Куртка,штани утеплені 1 к-т 300.00 300.00
4 Рукавиці шк.,хутряні 1 пара 100.00 100.00
5 Маска захисна 1шт. 500.00 500.00
Всього: 1300.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Військове взуття 1 пара 700.00 700.00
Всього: 700.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Військове взуття 10 пар 700.00 7000.00
2. Рація «Моторола» 2 шт. 500.00 1000.00
3. Спальний мішок 1 шт. 600.00 600.00
Всього: 8600.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Дизпаливо 120л 16.65 2000.00
Всього: 2000.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Засоби захисту та розгрузка 1 шт. 500.00 500.00
2 Термобілизна 1 шт. 350.00 350.00
Всього: 850.00
Назва К-ть Ціна Сума
1 Комплек форми 1 к-т 400.00 400.00
2 Куртка 1 шт 450.00 450.00
3. Термобілизна 1 к-т 300.00 300.00
4. Утеплювач брюки-куртка 1 к-т 350.00 350.00
Всього: 1500.00
Назва К-ть Ціна
1. Комплект форми МТР 1 шт 700 грн.
2. Куртка МТР та утеплювач 1 шт. 1000 грн
3. Білизна фліс 1 шт. 320 грн
Всього 2020грн
Назва К-ть Ціна Сума
1. Комплект форми 2шт. 400 800
2. Берці зимові і утеплювач 2 пари 500 1000
3. Куртка 2 кмпл. 600 1200
Всього 3000

Всього надано допомоги на загальну  суму: 40374,95 грн.(Сорок тисяч триста сімдесят чотири грн.08 коп.)

Голова Правління  БФ  «ВРЯТУЄМО УКРАЇНУ»

Крижанівський О.М

Leave a Reply