Туризм

14.06.2017……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Громадська спілка “Асоціація індустрії гостинності України” запрошує до співпраці. Допомагає місцевій владі створити якісну Програму розвитку туризму в місті, районі, області. Залучає  спеціалістів та оплачує роботу незалежних експертів.

Забезпечує часть у подіях та воркшопах, маркетингову та юридичну підтримку, індивідуальні консультації, спільна промоція на виставках та конференціях, розробка фірмового стилю, сприяння пошуку бізнес-партнерів

Проводить для членів та партнерів Асоціації навчання, тренінги, семінари для регіональних туристичних асоціацій, відділів Туризму міських рад, РГА і ОДА., готелям, музеям, атракціонам, ресторанам, екскурсійним бюро, турфірмам та іншим об’єктам Індустрії Гостинності! Тренінги з продажу. Навчання для бізнесу. Маркетингові стратегії. Для готелів, ресторанів, музеїв, санаторіїв, турфірм і інших об’єктів Індустрії Гостинності.

Детальніше з інформацією можно ознайомитись за посиланням https://www.facebook.com/spilkaaigu/ та на офіційному сайті  http://aigu.org.ua/

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Науково-практичний семінар для власників екосадиб:

«ІСТОРИЧНІ АРТЕФАКТИ (ДАВНІ РЕЧІ, ФОТО ТА ПИСЬМОВІ ДОКУМЕНТИ) ЯК ЧАСТИНА ФУНКЦІОНАЛУ ЕКОСАДИБИ: ДО ПИТАННЯ ЕКСПОНУВАННЯ ТА ЗБЕРЕЖЕННЯ»

Приватна садиба-музей «Українська хата» (с. Нижня Озеряна, пров. Садовий, 3

Харьківська область) ініціює вперше в області та в країні  цикл науково-практичних заходів для власників екосадиб на тему експонування та збереження історичних артефактів, що використовуються в обігу екосадиб.

 

Перша зустріч буде базовою. На ній будуть  визначені проблеми, що виникають у власників з зазначеного вище приводу.

 

Пропонуємо зустріч з істориком, археологом та реставратором Тетяною Крупою (https://www.facebook.com/tatiana.krupa). Вона відома в Україні та поза її межами як фахівець у галузі дослідження та збереження археологічної органіки (зокрема, археологічного текстилю), музейник з великим стажем.

Зустріч буде проходити у двох форматах: у формі лекції та практичного заняття.

Початок: 10:00 1 липня 2017 року.

Детальніше з планом зустрічі та додатковою інформацією можна ознайомитись за посиланням https://www.facebook.com/ukrkhata/

 

 

11.05.2017………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Туристичний сезон Запоріжжя зустріне фестивалем-ярмарком

В обласному центрі заплановано проведення туристичного фестивалю-ярмарку „Запоріжжя – місце щастя”, який організовує Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації та громадська організація «Запорізька обласна туристична асоціація» при підтримці Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради та Запорізької міської ради.

Мета фестивалю – формування ринку попиту на внутрішній туристично-рекреаційний та курортний продукт, розширення кола ділових партнерів, активізація маркетингової та інвестиційної політики.

Запорізький туристичний фестиваль-ярмарок „Запоріжжя – місце щастя” презентуватиме туристичні продукти міста Запоріжжя та області:  туристичні об’єкти, заклади культури та розміщення (готелі, бази відпочинку, пансіонати, санаторії, хостели), заклади харчування (кафе, ресторани), зелені садиби; представників пізнавального туризму, етнотуризму, екстремального туризму, пляжного туризму на узбережжі Азовського моря. Учасникам буде надана можливість презентувати свої послуги.

До участі запрошуються туроператори та турагентства, готельєри та спеціалісти гостинності, представники баз відпочинку, пансіонатів, зелених садиб, професійні асоціації і державні адміністрації, а також представники засобів масової інформації. Для туроператорів, агентів, готельєрів та підприємців сфери гостинності за заявками на безоплатній основі надаються робочі місця, де можна буде обговорити умови праці, цінову політику в новому сезоні, укласти договори.

У програмі фестивалю-ярмарку „Запоріжжя – місце щастя” – презентація нових туристичних маршрутів, розважальні програми для дітей та дорослих, розіграш путівок та призів від учасників фестивалю, показові виступи представників екстремальних видів спорту, презентація туристичної літератури, виступи колективів тощо.

Фестиваль відбудеться 27 травня у м. Запоріжжі  на площі Маяковського.

Для представників засобів масової інформації 28 травня буде організовано інформаційний тур на узбережжя Азовського моря, де журналісти зможуть переконатися у перевагах відпочинку в Запорізькій області, відвідати бази відпочинку, заклади  харчування, розважальні об’єкти та об’єкти інфраструктури курортного міста Бердянська.

Організатори запрошують усіх, хто надає туристичні послуги, взяти участь  у фестивалі – ярмарку та до 15.05.2017 поінформувати  про участь у виставці, подавши заявку  на електронну адресу zaptur@ukr.net

 

Телефони для довідок: (061) 239-06-33, (096) 109-04-56 (Нічта Катерина Володимирівна).

 

Бланк заявки – у доданому файлі

zayavka

 

28.12.2017

  Тижневий ТУР «ЧЕРКАЩИНА 365»

Наш туркомплекс розташований в милому, старому, українському селі Думанці.  З одного боку село потопає в хвойному лісі і омивається річкою Тясмин, а з іншого розташовується неподалік від славної річки Дніпро. Перевагою Думанців є його вдале місце розташування поруч з такими історичними місцями як Холодний Яр, Чигирин і Черкаси.

Наш тур «ЧЕРКАЩИНА 365» – це можливість почути спів птахів, пройтися лісовими стежками і цілком зануритися в атмосферу тихого сільського життя, насолодитися стравами місцевої кухні, ознайомитися з культурою та історією краю, побачити своїми очима місця, про які Ви неодноразово чули на уроках історії.  Ми відкриємо Вам серце України – Черкащину, з її багатою історією, архітектурою, незабутніми мальовничими пейзажами долин річок Вільшанки, Тясмину, Росі та могутнього Дніпра.

Туристичний комплекс працює з вересня минулого року. Тут уже встигли прийняти мандрівників із Київщини, Харківщини, Запоріжжя, Дніпра, Маріуполя і навіть Донецька.  Охочих насолодитися дивовижними краєвидами, чистим повітрям, лісовими прогулянками, купанням у Дніпрі чимало.  У продовж тижня з туристами працюють гіди, які проводять екскурсії до Канева, Кам’янки, Чигирина, Холодного Яру, Черкас та   безпосередньо на місцевості.Кухня в готелі українська і готуються виключно національні страви, багато  з яких розроблені особисто шеф-кухарем туркомплексу. «Черкащина 365» організовує не тільки цікаві туристичні маршрути, смачно годує своїх туристів, а ще пропонує кожного вечора цікаві розважальні програми: майстер-класи, фаер-шоу, виступи місцевих талановитих співаків та музикантів. «Черкащина 365» пропонує послуги подобового проживання або повністю тижневого туру.

Тижневий ТУР «ЧЕРКАЩИНА 365»

Шевченківський національний заповідник у Каневі, край Богдана Хмельницького – Чигиринщина, Холодний Яр.

Організовується щонеділі та стартує з з/н вокзалу з м. Сміли або з м. Черкаси + з квітня по жовтень рибалка, відпочинок на Дніпрі.

ВСЕ ВКЛЮЧЕНО У ВАРТІСТЬ:

 • Проживання 6 днів, 6 ночей в готелі;
 • Ситні сніданки і пізні обіди;
 • Пікніки на природі в Холодному Яру і біля річки Тясмин;
 • Щодня комфортна екскурсійно-пізнавальна поїздка;
 • Веселі вечірні музично-розважальні програми;
 • Трансфер з з/н вокзалів м. Сміла ст. Шевченко  і м. Черкаси.

Чекаємо замовлень на сайті www.cherkasy365.com.ua  або за телефоном 098 365 73 65.

Думанці2lДуманці1

 

 

 

 

 

07.06.2016

Зелений туризм у селі Худяки

Ми запрошуємо Вас відпочити в наших зелених садибах на Черкащині в с.Худяки. Село Худяки розташоване на правому березі річки Дніпро в 25 км від м.Черкаси та 40 км від м.Чигирин.

Пропонуємо проживання у будинку господарів з усіма зручностями. Зможемо прийняти до 50 осіб. Вам запропонуємо смачну українську кухню з 1-3 разовим харчуванням з екологічно чистих продуктів (завжди свіжі овочі, фрукти). Можливе придбання екологічно чистих продуктів із власного городу.

Пропонуємо організацію ловлі риби, рибацької каші з юшкою, катання на баркасі, шашлики, а також екскурсії до сільського музею та по маршрутах: сучасне село, затоплене село, творчі  садиби (майстер класи по бісеру, вишивка стрічкою, лялька мотанка, плетіння із лози).

З села легко дістатися до с.Суботів – колиску Богдана Хмельницького та у м. Чигирин, славнозвісний Холодний Яр з Мотронинським монастирем та 1000-річним дубом Максима Залізняка – ватажка повстання селян – Коліївщини. Можливе відвідування чоловічого Онуфріївського монастиря.

Запрошуємо Вас відпочити!

Контактні телефони: 096-82-47-388; 098-51-26-170; 093-93-73-410садиба Перлина

 

 

садиба Малиновий дзвін

 

 

 

 

 

 

 

садиба Трояндова алея

 

 

 

 

 

 

 

садиба Наталія

 

 

садиба Марія

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.05.2016

 

с. Чубівка, Черкаський р-н, Черкаська обл., Україна.
т.(0472) 37 00 75
моб. (093) 504 25 85
E-mail: asim@uch.net

Агросадиба “Добра хата” знаходиться в живописному районі Черкащини, на околиці старовинного села Чубівка. Село Чубівка – це північно-західні ворота Холодного яру,  знаходиться на відстані приблизно 30 км від обласного центру – міста Черкаси і близько 40 км від гетьманської столиці, міста Чигирин.

Ці місця знамениті своєю історією, овіяні народними легендами та міфами, оспівані в літературі, живопису та в народній творчості. Саме тут беруть початок і тягнуться на десятки кілометрів лісисті яри, по яким течуть чисті джерела. Всього 1,5 км і Ви в Козацькому яру, ще 2 км і Ви потрапляєте в незайманий природний оазис – Водяний яр. Каскад ярів тягнеться до Холодного Яру и далі.

Агросадиба “Добра хата” стоїть на пагорбах, покритими змішаними хвойно-листвяними лісами, під високою горою. Якщо Ви підійметесь сходами на гору, Ви потрапляєте в Місце сили – місце поселення козаків.

В 500 метрах тече тиха, степна річка Тясмин.

В декількох кілометрах від садиби “Добра хата” на іншій горі села Чубівка, поодаль від міської гаму, серед тихої и прекрасної української природи, знаходиться стара обитель  – чоловічий Свято-Онупріївський монастир. З нього в ясну погоду видно жіночий Свято-Троїцький Мотронинський монастир. Недалеко знаходяться древні скіфські кургани.

Агросадиба “Добра хата” представляє собою старинну глинобитну українську хату, обкладену цеглою. В хаті стоїть піч з плитою та лежанкою. В кутку на полицях старинні речі. Біля хати широке подвір`я. На подвір’ї колодязь, літній душ, сарай, літня кухня, великий навіс під очеретом для проведення масових заходів, облаштоване вогнище з дровником, туалет. Територія подвір`я оформлена в традиційному ландшафтному стилі, прикрашена клумбами квітів з травами та кущами і молодими деревами.

Недалеко проходить дорога. Є місце для паркування авто.

При вході в садибу, біля воріт, вас зустрічають приємні господарі.

Познакомятся с вами. Кухар Володимир накормить обідом з екологічно чистих продуктів, напоїть чаєм з холодноярських трав і чистої колодязної води.

Господиня Ольга покаже вам територію “Доброї хати”.

Вам покажуть Вітряну гору, проведуть на Місце сили і до Дерева бажань.

ВИ ЗДІЙСНИТЕ ГЛИБОКЕ ЗАНУРЕННЯ В УКРАЇНСЬКУ КУЛЬТУРУ КОЗАЦЬКОЇ ЕПОХИ.

Агросадиба “Добра хата” пропонує:

1. Корпоративний відпочинок або проведення професійний свят в українському стилі.
2. Нетрадиційне проведення урочистих подій (днів народжень, весіль, дитячих свят і т.і.) в українському стилі.
3. Екскурсії для школярів та студентів.
Тривалість таких заходів, як правило, складає 1 день (12 годин) без ночівлі.
Орієнтовний час прибуття групи в агросадибу “Добра хата” – 9.00.
Рекомендований состав групи: 20-25 осіб.
Вартість туру орієнтовно від 55 до 155,0 грн. з учасника (оплата може включати послуги екскурсовода, майстер-класи з глино ліплення і /або флористичних композицій, харчування, культурну програму – детальніше уточнюється при оформленні туру). У вартість не включений проїзд автобусом до місця проведення екскурсії (проїзд обумовлюється окремо).
Можлива ночівля в хаті і/ або в наметах. Умови і вартість ночівлі обумовлюються окремо.
Після прибуття вас очікує легкий сніданок (чай/кава з печивом, цукерки).
Потім огляд козацького городища, похід до Водяного яру, за бажанням – похід на Шаєву гору, знакомство с місцевими пейзажами, лісними джерело.
Обід під навісом – національні українські страви: борщ/ юшка, козацька каша, овочі, фрукти,інше (меню обумовлюється).
Відпочинок. Заплановані групою заходи.

Ви можете вибрати:
– Відвідання Онупріївського чоловічого монастиря, печер. Огляд скіфського городища.
– Відвідання ферми і катання на конях (оплачується окремо).
– Проведення корпоративного семінару або семінару за темами на вибір:
* практикум оздоровлення и довголіття;
* психологія особистого розвитку;
* гармонізація сімейних відносин;
* основні стратегії управління в бізнесі;

* бізнес-планування;
* основи ландшафтного дизайну;
* майстер-клас з флористики;

* майстер-клас з глино терапії;
* інша тема, що вам зацікавить і яку наші фахівці зможуть відтворити.
– Проведення естафетної командної гри на місцевості і/або волейбол (є сітка).

У вечері – Холодноярські вечірні чаювання біля вогнища. Відпочинок, гра «гарячий стілець», спілкування учасників групи. Від`їзд.

4. Сімейний відпочинок.
За узгодженням з адміністрацією. Дзвоніть.

 1. Проведення літніх наметових таборів для молоді від 12 років. Вже 7 років ми проводимо такі табори. Учасники діляться на курені, з якими інструктори здійснюють походи до Водяного яру, джерел, Шаєвої гори, Онупрієвського та Мотронинського монастирів, музею народного побуту і ремесел в с.Плескачівка, Холодного яру, озера Меланки та ін. Проводяться культурно-розважальні заходи та майстер-класи.

 

 1. Можливість оренди території для ваших заходів.
  За узгодженням з адміністрацією. Дзвоніть.Можливі також інші варіанти. Наприклад, двох-, трьохденний відпочинок, паломничий тур в Мотронинський монастир, екскурсія до дубу Максима Залізняка і ін. Варіант має бути узгоджений при оформленні туру.Учасники групи мають мати при собі: накидку від дождю, головний убір, флягу чи пляшку для води.
  Форма одягу: спортивна.
  Для відвідання церкви і монастиря мати: жінкам – платок і юбку, чоловікам – брюки.
  Бажаємо доброго відпочинку в “Добрій хаті”.

Про категоризацію об’єктів туристичної інфраструктури

Повідомляємо, що відповідно до статті 19 Закону України  «Про туризм» від 15.09.1995 № 324/95-ВР забороняється об’єктам туристичної інфраструктури (готелям, іншим об’єктам, призначеним для надання послуг з розміщення, закладам харчування, курортним закладам тощо) надавати послуги з розміщення  без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

Власник об’єкту (готелю), якому встановлено категорію, зобов’язаний розмістити на фасаді будівлі знак категорії об’єкта із зазначенням свідоцтва про встановлення категорії, його серію та номер, відповідно до вимог Порядку доведення до споживачів інформації про вид об’єкта туристичної інфраструктури та його категорію, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 470.

Згідно з Порядком встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення (проживання), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 № 803 (далі – Порядку) встановлення категорій готелям та іншим об’єктам, що призначаються для надання послуг з тимчасового розміщення, здійснює уповноважений орган із встановлення категорій готелям, а саме комісія Міністерства економічного розвитку і торгівлі України із встановленням категорій готелям (далі  – Комісія).

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України наказом від 19.02.2016 № 267 така Комісія утворена.

Оцінювання відповідності готелю вимогам певної категорії, відповідно до пункту 8 Порядку, встановлюється за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання). Відповідно до пункту 10 Порядку Орган з сертифікації надсилає документи про результати оцінювання готелю та пропозиції щодо встановлення йому відповідної категорії Комісії, яка протягом 14 днів розглядає їх і приймає рішення (перелік документів щодо результатів оцінювання готелю зазначений нижче).

Роботи з сертифікації та оцінювання готелів у Черкаській області здійснює Орган з сертифікації ДП «Черкасистандартметрологія», який призначений Мінекономрозвитку для виконання робіт у державній системі сертифікації.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами: (0472) 36 12 15, 36 12 17, 45 74 37  ДП «Черкасистандартметрологія» (м. Черкаси, вул. Гоголя, 278).

  Перелік

документів про результати оцінювання готелю

 1. Супровідний лист з описом додатків до нього.
 2. Оригінал звіту про оцінки відповідності, що містить інформацію про виконання вимог таблиці 1 розділу 5 «Вимоги до готелів різних категорій» та розділу 6 «Загальні вимоги щодо урахування потреб інвалідів» ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів» а також пропозиції щодо встановлення готелю відповідної категорії.
 3. Копія опитувальної анкети попереднього аналізу для проведення сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та/або оцінювання засобу розміщення.
 4. Копія сертифікату відповідності вимогам рівня безпеки для життя та здоров’я людей, захисту їх майна, охорони навколишнього природного середовища.
 5. Копія сертифікату відповідності, що посвідчує клас обслуговування закладу харчування (обов’язково для готелів категорій «чотири зірки» та «п’ять зірок»).
 6. Копія сертифікату відповідності, що посвідчує категорію перукарні (обов’язково для готелів категорії «три зірки», «чотири зірки» та «п’ять зірок»).
 7. Інформаційні матеріали про готель в друкованому та електронному вигляді (буклети, фото об’єкта та приміщень, номерний фонд (всі наявні типи номерів), заклад ресторанного господарства, приміщення, де надаються додаткові послуги (перукарські, косметичні, конференц-центр тощо), а також фото, що свідчать про виконання вимог щодо урахування потреб інвалідів тощо).

Пам’ятки Черкаського району

Черкаський район – край щедрих пшеничних ланів і вишневих садів, хат-квітників і сонцесяйного хліба. Розташований Черкаський район у східній частині Черкаської області. Він простягнувся смугою уздовж правого берега Дніпра на 76 км.

На історичні події цей куточок землі чи не найбагатший. Його землі входили до складу Великого князівства Литовського. Тут формувалося і діяло козацтво середнього Подніпров’я. Тут побудували славні сини українського народу Тарас Шевченко та Богдан Хмельницький. Героїчні сторінки вписані нашими земляками в історію Великої Вітчизняної війни.

Спокійна, але зворушлива своєю красою територія. Гірський хребет, вкритий зеленими шатами лісів, оповитий по ранках сивими туманами, мальовничі береги Вільшанки та ставків приваблюють своєю чарівністю. Побачиш все це хоч раз, і пам’ять вкарбує його назавжди. Серед цієї краси і розкинулись села Будище (перша письмова згадка 1036 р.) і Мошни (перша письмова згадка 1494 р.), які уособлюють край багатющий своєю давньою історією та різнобарв’ям легенд.

На околицях сіл виявлено кургани скіфського часу, ранньослов’янські поселення зарубинецької та черняхівської культур.

Гортаючи сторінки історії, можна дізнатися про архітектурні пам’ятки краю. Пересічене глибокими ярами Мошногір’я і круті схили його вершин, що нагадують у мініатюрі гірську місцевість, надихнули графа М.С.Воронцова створити тут палацово-парковий комплекс. Будівництво палаців і облаштування парку здійснювалося, приблизно, у другій чверті ХІХ століття. Мошногірський парк графа Воронцова був найбільшим у Європі. В ньому вирощували чимало видів унікальних для цієї місцевості рослин, з яких до нашого часу збереглось небагато. Серед вцілілих дерев – невеликий масив далекосхідного тиса, усього п’ять величезних ялин у два обхвати кожна з колись двокілометрової алеї, нечисленні дуби біля руїн графського палацу, котрим садівники надавали незвичних форм – у вигляді діжок, лір, інших фігур та дві величезні черешні у колишньому садку-маєтку.

За наказом графа Воронцова було збудовано так званий стовп Святослава, названого на честь Київського князя, який здобувши перемогу над печенігами, повертаючись до Києва, – зупинявся під Мошногір’ям.

Святославова вежа була збудована у 1837 році. Це була трикутна споруда на два поверхи, висота від підніжжя до вершини башти становила майже 300 м. Розповідали, що в ясну погоду було видно Канів, Лівобережжя, Полтаву і навіть дзвіниці Києво-Печерської лаври.

Башта була зруйнована у період Великої Вітчизняної війни, залишивши після себе лише підніжжя.

З давніх часів збереглася  архітектурна пам’ятка – Преображенська церква, яка має державний статус і охороняється законом. Збудована в 1840 році в с.Мошни князем Воронцовим М.С. по проекту італійського архітектора Торрічеллі.

Церква вражає оригінальністю і довершеністю архітектурної композиції.

Храм водночас нагадує собор у стилі західного бароко, православний храм з округлими баштами і мусульманську мечеть із бічними мінаретами. За задумом ініціатора будівництва це мало символізувати примирення католицизму, православ’я та ісламу. Надзвичайна тут і акустика, використано секрети давніх майстрів, розраховані на звучання органа.

У Мошнах збереглася ще одна історична будівля – будиночок міщанина- поляка Нагановського. Він береже пам’ять про перебування тут Тараса Григоровича Шевченка влітку 1859 року, коли його арештованого привезли сюди з Прохорівки. Цій хатині вже понад 170 років, будівля, також  є класичною етнографічною пам’яткою.

Чубіївський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир (с.Чубіївка) побудований в 1811 році, пробуджує сили людських душ, повертає цілющу силу зневіреним, додає сили і наснаги немічним, вчить любові до ближнього. На території монастиря розташована Онуфріївська церква (1811 р.), печери (ХІХ ст.).

У печерах глиняних схилів Вітряної гори прекрасно збереглися довгі підземні ходи. Як і в давні часи ченці ходять молитися до цих печер. На глиняних стінах підземелля вони ставлять ікони й усамітнюються, розносячи молитву Богові, чуючи тільки власний шепіт і тріск палаючої свічки та вдихаючи запах землі, який нагадує про те, що тіло людське не вічне, вічна лише душа …

Описати красу природи Черкащини, її видатні пам’ятки неможливо, як неможливо намалювати чи сфотографувати всі її чарівні куточки. Щоб по-справжньому оцінити, потрібно побувати тут і все побачити, бо, як мовить народна мудрість: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Всеукраїнський соціальний проект «Вишиваний шлях»

З ініціативи «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ) в нашій державі  розпочинається підготовка до реалізації Всеукраїнського соціального проекту «Вишиваний шлях». Його мета – створення спеціального туристичного маршруту, який пройде через всю Україну від Ужгорода до Харкова та, наче вишиванка, з’єднає західні та східні області нашої держави.

За планом до маршруту «Вишиваний шлях» потрапить і Черкащина. Він пройде переважно через сільську місцевість, що сприятиме розвитку сільських територій, популяризації органічного виробництва, економічному зростанню та наповненню місцевих бюджетів, а також створенню нових робочих місць і розвитку інфраструктури.

Окрім популяризації здорового способу життя та зеленого туризму, організатори проекту мають намір зруйнувати бар’єри та стереотипи, які є  в нашому суспільстві, а також розкрити незвідану красу України, її історичні та архітектурні пам’ятки і мальовничі краєвиди. Маршрут «Вишиваний шлях» можна буде проїхати на велосипеді, пройти пішки, а деякі його частини подолати верхи на коні.

Подорожуючи, українці матимуть можливість відкрити для себе звичаї та традиції інших регіонів України, збагатити власну культуру.

Основні етапи реалізації проекту «Вишиваний шлях»: створення маршруту на основі наявної інфраструктури та його фізичне маркування; створення інтерактивної платформи, що складатиметься з веб-сайту та мобільного додатку; відкриття маршруту Всеукраїнським  велопробігом Ужгород-Київ-Харків з нагоди 24-ї річниці незалежності України та проведення низки регіональних гастрономічних та фолк-фестивалів у населених пунктах, через які пройде маршрут та організація масштабного заходу в Києві.

Проект «Вишиваний шлях» стане символом соборності України та створить її позитивний бренд у всьому світі.

____________________________________________

КП «Аеропорт Черкаси» разом з компанієюTPG (національний туроператор)  організували спільну програму чартерних авіатурів з Черкас до Болгарії.

Відтак Черкаський аеропорт є офіційним представником туроператора з правами безпосередньо формувати і відправляти групи туристів.

Зверніть увагу – для здійснення подорожей необхідно подавати всі документи якомога раніше.

Контактна особа: директор аеропорту Качуріна Олена Леонідівна (+38 067 942 38 99).

_____________________________________________

27 вересня в Україні відзначають День туризму. Це свято припадає також на Всесвітній день туризму.

 

Україна надзвичайно багата своєю історією, автентичною культурою, мальовничими куточками. Морське узбережжя, широкі степи, гори, ліси – різноманіття її пейзажів вражає. Унікальні природні ресурси забезпечують відпочинок на будь-які смаки – від сонячних пляжів Криму до лижних курортів Карпат.

 

Сьогодні для багатьох країн туризм вже став провідним джерелом доходів. Україна за умови залучення інвестицій, також може зробити туризм дуже прибутковою справою. З огляду на це, у 1999 році Указом Президента України № 973/99 було схвалено Основні напрями розвитку туризму до 2010 року. Відповідно до цього Указу було створено Державну програму розвитку туризму на 2002 – 2010 роки, затверджену постановою Уряду від 29 квітня 2002 р.

____________________________________________

Відповідно до статті 19 Закону України«Про туризм» від 15 вересня 1995 року (зі змінами) об’єктам туристичної інфраструктури присвоюються категорії якості та рівня обслуговування, що покликані підвищити рівень туристичного обслуговування. Заборонено надавати послуги з розміщення  без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії.

У разі відсутності вищезазначеного свідоцтва просимо здійснити сертифікацію об’єкта, призначеного для надання послуг з розміщення.

Сертифікацію послуг проживання та харчування в Черкаській області та зокрема Черкаському районі здійснює Державне підприємство «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (аудитор по сертифікації послуг тимчасового проживання та харчування – Красноштан Тетяна Віталіївна,  тел. 45-52-23, 067-47-27-840), яке надає консультації з вищезазначеного питання.

Детальний перелік нормативно-правових актів у сфері стандартизації та сертифікації послуг можна переглянути на офіційних сайтах Державного агентства України з туризму та курортів http://www.tourism.gov.ua/ua/ та Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків обласної державної адміністрації http://www.invest-oda.ck.ua/.

Про проходження сертифікації та отримання свідоцтва про встановлення відповідної категорії просимо інформувати відділ культури і туризму Черкаської районної державної адміністрації (адреса: вул.  В’ячеслава Чорновола, 157, м. Черкаси, 18003, тел./факс: (0472) 64-34-50, е-mail:cultrabotnikichrda@ukr.net).

 

______________________________________________

Туристичний маршрут №1: „Славетні Мошни!” з відвіданням:

Урочище могили – історія сягає в 1625 рік, коли відбулась велика козацька битва поблизу с. Мошни – тоді на полі бою полягла велика кількість вояків. Безрідні – так називали тоді людей, що не мали нікого з родичів, були поховані разом на полі бою. Саме в той час Мошни були в центрі національно-визвольних подій і саме там підписував свої універсали гетьман Богдан Хмельницький.

Преображенська церква – побудована за проектом італійського архітектора Торрічеллі, освячена в 1840-му році, являється пам’яткою архітектури національного значення.

Приміщення земської лікарні – збудованє в 1894 році архітектором Г.І.Городецьким, автором відомого „Будинку химер” в місті Київ.

Будинок в якому перебував Т. Г. Шевченко – ця будівля збереглася і донині. Перебуваючи влітку 1859 року в гостях у міщанина поляка Нагановського, художник Шевченко виконав малюнок „Краєвид у Мошнах”, написав кілька листів Максимовичам. З 9 січня 2014 року в ньому діє музей Т.Г.Шевченка.

Перший пароплав на Україні „Бджілка” – у 1823 році місцеві умільці за наказом графа М.С.Воронцова збудували перший на Україні пароплав під назвою „Бджілка”. До сьогодні існує причал, з якого він пішов у перше плавання.

Софіїн стовп – ця споруда збудована князем Михайлом Семеновичем Воронцовим, який одружився з графинею Єлизаветою Ксаверівною Браницькою і на її честь заклав паркову зону та збудував палац. Все це було збудовано на 10 тисячах гектарів, алеї складали біля 50-ти кілометрів. На жаль все це було знищено під час війн, Софіїн стовп залишився єдиним. Достеменно не відомо ні дати, ні причин його встановлення в цьому місті. Це одна з багатьох таємниць, які необхідно розкрити.

Мошенська діброва – вкрита мішаним лісом. Пасмо гір льодовикового походження, порізане глибокими ярами з розложистими пагорбами нагадує Карпати в мініатюрі, славетне своїми віковими дубами.

Римо-католицький костел В Мошнах на той час проживала велика чисельність католиків. Коштом вдови графа М.С.Воронцова в 1857році у центрі села було побудовано римо-католицький костел.

Дуб з Вільхою – оригінальний та унікальний витвір природи. Вік його налічує близько 90 років. Існує легенда про закохану пару, які так і не одружилися, бо на заваді став панич. Коли на них нацькували собак, вони обійнялися та перетворилися на дерева. Останні роки традиційно молоді подружжя приїздять до дуба і вільхи повязати стрічку на гілля в знак вірності та єдності.

Осередок зеленого туризму «Шинок Левко» с. Мошни.

Являє собою мальовничий двір з хатою – мазанкою, будиночок для гостей на 6 осіб та кафе «Шинок Левко».

Туристичний маршрут №2: „Кумейківська битва”

19 грудня 1637 року відбулася Кумейківська битва. В світову історію вона увійшла як найкривавіша битва, що відбулася між козаками та поляками в 17-му столітті на теренах Європи.

На місці цієї битви стоїть памятний знак, поставлений коштом жителів с. Яснозіря та с. Кумейки. Біля пам’ятного знаку облаштована територія, встановлений великий стіл та криниця. Місце кумейківської битви увійшло в програму „Золота підкова Черкащини”.

Туристичний маршрут №3: „Чубівка”

Онуфріївський чоловічий монастир 19 ст., відноситься до категорії пам’яток місцевого значення.

– Онуфріївська церква збудована у 1811 роках, являє собою архітектурну пам’ятку культури.

– Печери під землею -19 ст.

– Кладовище – 19 ст.

– Погрібник – 19 ст.

Агросадиба “Добра хата” села Чубівка, являє собою старовинну глинобитну українську хату, обкладену цеглою. У хаті стоїть піч з плитою і лежанкою. Є червоний кут і кут старовинних речей. Навколо хати розташоване обширне подвір’я. На подвір’ї колодязь, літній душ, сарай, літня кухня, великий навіс з очеретяним дахом для проведення масових заходів, місце для вогнища. Територія подвір’я оформлена в традиційному ландшафтному стилі, прикрашена клумбами квітів і трав, чагарниками і молодими деревами.

Туристичний маршрут №4: „Худяки”

Пам’ятник затопленим селам

Народний музей історії села Худяки

Агросадиби села Худяки : «Марія», «Наталія», «Мальва», «У Коваля», всі вони пропонують відпочиваючим будинки з усіма зручностями, смачну домашню кухню. Прогулянки сосновим лісом, прогулянки на велосипеді, збір грибів. До послуг відпочиваючих пропонуються екскурсійні маршрути до славетного Чигирина, Суботова, Холодного Яру, а також по чарівним куточкам села.

____________________________________________________________________________________________________

Пам’ятки Черкаського району

Черкаський район – край щедрих пшеничних ланів і вишневих садів, хат-квітників і сонцесяйного хліба. Розташований Черкаський район у східній частині Черкаської області. Він простягнувся смугою уздовж правого берега Дніпра на 76 км.

На історичні події цей куточок землі чи не найбагатший. Його землі входили до складу Великого князівства Литовського. Тут формувалося і діяло козацтво середнього Подніпров’я. Тут побудували славні сини українського народу Тарас Шевченко та Богдан Хмельницький. Героїчні сторінки вписані нашими земляками в історію Великої Вітчизняної війни.

Спокійна, але зворушлива своєю красою територія. Гірський хребет, вкритий зеленими шатами лісів, оповитий по ранках сивими туманами, мальовничі береги Вільшанки та ставків приваблюють своєю чарівністю. Побачиш все це хоч раз, і пам’ять вкарбує його назавжди. Серед цієї краси і розкинулись села Будище (перша письмова згадка 1036 р.) і Мошни (перша письмова згадка 1494 р.), які уособлюють край багатющий своєю давньою історією та різнобарв’ям легенд.

На околицях сіл виявлено кургани скіфського часу, ранньослов’янські поселення зарубинецької та черняхівської культур.

Гортаючи сторінки історії, можна дізнатися про архітектурні пам’ятки краю. Пересічене глибокими ярами Мошногір’я і круті схили його вершин, що нагадують у мініатюрі гірську місцевість, надихнули графа М.С.Воронцова створити тут палацово-парковий комплекс. Будівництво палаців і облаштування парку здійснювалося, приблизно, у другій чверті ХІХ століття. Мошногірський парк графа Воронцова був найбільшим у Європі. В ньому вирощували чимало видів унікальних для цієї місцевості рослин, з яких до нашого часу збереглось небагато. Серед вцілілих дерев – невеликий масив далекосхідного тиса, усього п’ять величезних ялин у два обхвати кожна з колись двокілометрової алеї, нечисленні дуби біля руїн графського палацу, котрим садівники надавали незвичних форм – у вигляді діжок, лір, інших фігур та дві величезні черешні у колишньому садку-маєтку.

За наказом графа Воронцова було збудовано так званий стовп Святослава, названого на честь Київського князя, який здобувши перемогу над печенігами, повертаючись до Києва, – зупинявся під Мошногір’ям.

Святославова вежа була збудована у 1837 році. Це була трикутна споруда на два поверхи, висота від підніжжя до вершини башти становила майже 300 м. Розповідали, що в ясну погоду було видно Канів, Лівобережжя, Полтаву і навіть дзвіниці Києво-Печерської лаври.

Башта була зруйнована у період Великої Вітчизняної війни, залишивши після себе лише підніжжя.

З давніх часів збереглася  архітектурна пам’ятка – Преображенська церква, яка має державний статус і охороняється законом. Збудована в 1840 році в с.Мошни князем Воронцовим М.С. по проекту італійського архітектора Торрічеллі.

Церква вражає оригінальністю і довершеністю архітектурної композиції.

Храм водночас нагадує собор у стилі західного бароко, православний храм з округлими баштами і мусульманську мечеть із бічними мінаретами. За задумом ініціатора будівництва це мало символізувати примирення католицизму, православ’я та ісламу. Надзвичайна тут і акустика, використано секрети давніх майстрів, розраховані на звучання органа.

У Мошнах збереглася ще одна історична будівля – будиночок міщанина- поляка Нагановського. Він береже пам’ять про перебування тут Тараса Григоровича Шевченка влітку 1859 року, коли його арештованого привезли сюди з Прохорівки. З 9 січня 2014 року, після детальної реставрації, – це музей-відділ “Тарас Григорович Шевченко в селі Мошни” при Черкаському обласному краєзнавчому музеї.

Чубіївський Свято-Онуфріївський чоловічий монастир (с.Чубіївка) побудований в 1811 році, пробуджує сили людських душ, повертає цілющу силу зневіреним, додає сили і наснаги немічним, вчить любові до ближнього. На території монастиря розташована Онуфріївська церква (1811 р.), печери (ХІХ ст.).

У печерах глиняних схилів Вітряної гори прекрасно збереглися довгі підземні ходи. Як і в давні часи ченці ходять молитися до цих печер. На глиняних стінах підземелля вони ставлять ікони й усамітнюються, розносячи молитву Богові, чуючи тільки власний шепіт і тріск палаючої свічки та вдихаючи запах землі, який нагадує про те, що тіло людське не вічне, вічна лише душа …

В історії району є чимало героїчних сторінок. До таких маловідомих, але не малозначимих в історії, належить Кумейківська битва 1637 року. Під селом Кумейки відбувся великий бій запорізьких козаків, повсталих селян на чолі з П.Павлюком і К.Скиданом проти польсько-шляхетського війська. Але, в нерівному бою, що тривав два дні сили повсталих були розгромлені. На місці битви височіє козацька могила. На поле битви під с.Кумейки проводяться екскурсійні поїздки учнів та дорослих.

Щорічно, в День партизанської слави до місць, що назавжди увійшли в історію Великої Вітчизняної війни, з’жджаються герої-партизани, які мужньо боронили наш край від ворожої навали.

Неоціненний вклад партизанського загону, що діяв під керівництвом комісара С.Н.Пальохи в селах Будище, Свидівок, Мошни.

Завдяки чіткій  взаємодії партизан і десантників було створено і в короткий час розширено Свидівоцький плацдарм, що дало змогу успішно провести бої за визволення Черкас від ворога.

На місці героїчних боїв стали пам’ятники та обеліски, до яких не заростає стежина пам’яті.

Описати красу природи Черкащини, її видатні пам’ятки неможливо, як неможливо намалювати чи сфотографувати всі її чарівні куточки. Щоб по-справжньому оцінити, потрібно побувати тут і все побачити, бо, як мовить народна мудрість: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

____________________________________________________________________________________________________

Зелені садиби Черкаського району

Садиба «Шинок Левко»

с.Мошни вул.Леніна,113

тел. (067) 472-55-39

Левченко Наталья Миколаївна

Садиба “Мальва”

Черкаський район, с. Худяки,

вул. Горького, 5

тел. (0472) 34-95-19

Чепурна Валентина Віталіївна

Садиба “Наталія”

Черкаський район, с. Худяки,

вул. Шевченка, 104

тел. (0472) 34-94-82

Ножко Юлія Василівна

Садиба “Марія”

Черкаський район, с. Худяки,

вул. Свердлова, 5

тел. (0472) 34-90-67

Євтушенко Марія Іванівна

Садиба “У Коваля”

Черкаський район, с. Худяки,

вул. Мічуріна, 10

тел. (0472) 34-92-15

Коваль Ніна Федорівна

Агросадиба “Добра Хата”

с. Чубівка, Кірова 1

тел. (067) 472-12-00

Рикун Ольга Олександрівна

____________________________________________________________________________________________________

районна програма туризму

Leave a Reply