Соціальний захист сім’ї, дітей та молоді

На засіданні комісії з питань захисту прав дитини Черкаської райдержадміністрації 19 вересня 2017 року було розглянуто 13 питань.
За результатами роботи комісії, надано дозволи на здійснення правочинів щодо житла, де зареєстровані та проживають неповнолітні діти (с. Руська Поляна, с. Свидівок), дарування житла на користь малолітніх дітей (с. Геронимівка), розподілу спадкового майна, на яке має право неповнолітня дитина (с. Нечаївка).
Для вирішення питання у судовому порядку надано висновок жительці с. Білозір’я про доцільність позбавлення батьківських прав відносно її малолітнього сина батька, який тривалий час не піклується про дитину та не підтримує з ним жодних контактів.
У зв’язку з неналежним виконанням батьківських обов’язків жителями с. Руська Поляна та с. Хацьки прийнято рішення про доцільність позбавлення їх батьківських прав відносно чотирьох дітей. Діти наразі тимчасово влаштовані до Центру соціально-психологічної реабілітації.

Вирішено продовжити соціальний супровід сім’ї з малолітньою дитиною з с. Червона Слобода, у якій мати зловживала алкоголем та неналежним чином доглядала за дитиною, а на даний час стала на шлях виправлення.
Розглянуто питання щодо визначення місця проживання малолітньої дитини з батьком (с. Худяки). Рекомендовано батькам дитини домовитися між собою щодо способу участі у вихованні, утриманні свого сина, враховуючи його найкращі інтереси, забезпечити належні умови для повноцінного розвитку дитини, не чинити перешкод один одному у вихованні та спілкуванні з нею, а у разі недосягнення компромісу у вирішенні проблеми, звернутися до суду щодо остаточного вирішення даного питання.
Прийнято рішення щодо подальшого влаштування двох дітей, позбавлених батьківського піклування, які тимчасово перебувають в державному дитячому закладі у зв’язку з тим, що у судовому порядку їх опікун звільнений від відповідних обов’язків через неналежне їх виконання.
Поновлено та затверджено індивідуальні плани соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають на території Черкаського району у прийомних сім’ях та у сім’ях опікунів, піклувальників.


З 29 жовтня по 02 листопада 2017 року в рамках спільної діяльності Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» та Литовської громадської організації «Від серця до серця» за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Я – європеєць» до Польщі та Литви.

Метою поїздки є підтримка обдарованих дітей та молоді, встановлення творчих контактів, сприяння дружнім зв’язкам і зміцненню взаємодії між різними представниками соціально-гуманітарної, культурно-освітньої сфери з різних регіонів України, зарубіжних країн, створення умов щодо обміну досвідом, підвищення професійної майстерності.

До участі у поїздці запрошуються представники районної адміністрації, соціально-гуманітарної сфери, учні загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних, вищих навчальних закладів, учасники Міжнародного конкурсу малюнків «Здай кров заради життя», Всеукраїнського конкурсу есе «Я  -європеєць».

Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки або відряджуючої сторони.

Для отримання додаткової інформації звертатись до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

Email:chrcsssdm@ukr.net


У житті кожної людини бувають ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини йдучи по важчому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не прикладаючи зусиль. Так, багато молоді та неповнолітніх потрапляють на лаву підсудних і їх мрії зазнають краху.

Однією з мір виконання покарання злочинів є засудження без позбавлення волі, під час якого контроль за особами ведеться Черкаським районним сектором Черкаського міського відділу з питань пробації. Черкаський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою. Станом на 21 червня 2017 року психолог Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працює з 50 особами молодіжного віку та 1 неповнолітнім, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Працюючи з даною категорією населення, психологом центру надається соціальна послуга консультування, здійснюються заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у тому числі ВІЛ-СНІДу та туберкульозу.

Так, 22.06.2017 Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Черкаським районним сектором Черкаського міського відділу з питань пробації з метою профілактики рецидиву злочинності серед неповнолітніх та молоді, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації було проведено профілактичну бесіду на тему «Життєві пріоритети». Також психологом Центру була проведена організаційно-методична робота з інспекторами Черкаського РС Черкаського МВ з питань пробації, в результаті чого були надані методичні рекомендації щодо професійного та особистісного росту та розвитку, які стануть в нагоді при роботі з особами, які перебувають на обліку уповноважено органу з питань пробації.

З питаннями та пропозиціями просимо звертатися у Черкаський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69.

E-mail:chrcsssdm@ukr.net

 


Центр соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді

відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо:

виявлення та обліку сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;

соціальної та/або психологічної підтримки учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб;

соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя:

соціального супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу;

проводить оцінку потреб сімей, дітей та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб, визначає види соціальних послуг та методи соціальної роботи;

надає соціальні послуги сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, у тому числі особам, які постраждали від насильства в сім’ї та торгівлі людьми та у разі потреби здійснює їх соціальний супровід;

за повідомленням установ виконання покарань здійснює соціальний патронаж осіб, які відбували покарання у вигляді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк та ін.

Наразі в Центрі працює 13 спеціалістів, з них – 8 фахівці із соціальної роботи які надають соціальні послуги найуразливішим категоріям сімей, дітей та молоді за місцем проживання (2015 – 11 спеціалістів, з них 7 фахівці із соціальної роботи).

Пріоритетним завданням центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді є попередження негативних ситуацій у родині, соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Всього на обліку центру станом на 23.11.2016 року перебуває 133 сім’ї, які виховують 267 дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах (за ІІІ кв. 2015 на обліку перебувало 205 сімей/444 дитини) . Для цих родин організовано надання комплексу соціальних послуг. Це як освітня робота щодо підвищення виховного потенціалу, надання юридичної та психологічної підтримки, так і практична допомога в оформленні соціальних допомог, документів, працевлаштуванні, завезенні дров, поліпшенні житлово-побутових умов і т.д.

За ІІІ квартали 2016 року клієнтами центру стали 804 сім’ї, де виховується 789 дітей, яким надано ряд соціальних послуг спрямованих на попередження соціального сирітства та виникнення негативних ситуацій у родинах, подолання складних життєвих обставин (ІІІ кв. 2015 – 609 сімей/807 дітей) Крім того, фахівці із соціальної роботи працювали з 54 внутрішньо переміщеними сім’ями, де виховується 49 дітей (ІІІ кв. 2015 – 39 сімей/63 дитини).

Шляхом надання ряду соціальних послуг особам уразливих категорій населення досягнуто наступних результатів: вирішення житлово-побутових проблем, оформлення документів, оздоровлення, поновлення соціальних зв’язків, налагодження стосунків в родині, попередження соціального сирітства і т.д.

Членів вищезазначених сімей було зорієнтовано на доцільність використання власних засобів і можливостей у створенні умов для подальшого самостійного розв’язання життєвих проблем.

Під соціальним супроводом в 2016 році перебували 4 сім’ї/10 дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах (2015 – сімей під соціальним супроводом не було).

Право дитини  на сімейне  виховання  та  батьківське  піклування  – це  одне  з  базових  прав  дитини. Тільки  сім¢я  здатна  забезпечити задоволення  основних  потреб дитини, надавати  стимули для її подальшого розвитку, створювати  стабільну атмосферу. Якщо  не  існує  можливості  для  дитини  жити  з  рідними  батьками, найкраща  альтернатива – усиновлення, опіка, прийомна  сім¢я  чи  дитячий  будинок  сімейного  типу. На даний час в районі функціонує  4 прийомні сім’ї  (с. Руська Поляна, с. Думанці, с. Мошни), що перебувають під соціальним супроводженням спеціалістів Центру. Для спільного проживання та виховання в них передано 11 дітей позбавлених батьківського піклування (2015 – 5 прийомних сімей/13 дітей). Даним родинам надано 145 соціальних індивідуальних послуг (2015 – 177 послуг). Для дітей в цих родинах створені всі належні умови для всебічного розвитку, виховання та підготовки до самостійного життя. Щороку прийомні діти проходять повне медичне обстеження та оздоровлення. Центр проводить ретельний підбір кандидатів в прийомні батьки. Обов’язковою умовою для кандидатів в прийомні батьки є проходження тренінгового курсу  “Підготовка сімей до виховання прийомної дитини”. З кандидатами в  прийомні батьки   систематично  проводиться інформаційно – просвітницька робота щодо перспектив створення та функціонування  прийомних  сімей  та дитячих будинків  сімейного  типу  в  районі.

В районі ведеться банк даних неповнолітніх, які перебувають на обліку в Черкаської  виконавчої інспекції, відділенні кримінальної міліції у справах дітей Черкаського РВ УМВС України в Черкаській області, центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді та служби у справах дітей райдержадміністрації, як неповнолітні, засуджені до покарання, не пов`язаного з позбавленням волі. В звітному періоді на обліку перебувало 5 неповнолітніх зазначеної категорії, їм надано 42 індивідуальних послуги (2015 – 3 неповнолітніх/28 послуг). З кожним неповнолітнім та їх батьками постійно проводиться індивідуальна робота щодо діагностики особистісних якостей дитини, підняття рівня соціалізації, психоемоційного стану родини, психологічних дисбалансів неповнолітніх та їх батьків, стресових ситуацій отриманих неповнолітніми в залі суду та під час слідства. З неповнолітніми даної категорії та їх батьками проводяться  індивідуальні консультації та освітньо – профілактичні бесіди.

Клієнтами центру також стали 94 молоді особи, що засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, в ході роботи яким надано 223 індивідуальних послуги (2015 – 72 особи/299 послуг). В роботі із вищезгаданими категоріями клієнтів ми намагаємося допомогти пройти процес ресоціалізації та адаптації, стати гідними громадянами  своєї  країни, знайти  своє  місце  у  житті  через  надання  ряду  соціальних  послуг.

У звітному періоді з метою профілактики негативних явищ, ВІЛ/СНІДу, злочинності, пропаганди правової освіти, здорового способу життя в дитячому та молодіжному середовищі району, фахівцями із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено 543 освітньо – профілактичних групових заходи, учасниками яких стали 5036 жителів району (2015 – 447 заходів/4440 осіб). Це тренінгові заняття, відеолекторії та бесіди на освітньо – профілактичні теми.

Щотижня спеціалістом Центру на базі Черкаської центральної районної лікарні проводиться робота з інформування дітей, молоді та їх батьків про надання медичної допомоги та соціальних послуг, за необхідності налагоджується соціальний супровід дітей та молоді за рекомендаціями лікарів кабінету КДМ та інших закладів охорони здоров’я (за згодою), проводиться інформаційно-просвітницька робота з дітьми, молоддю, батьками спільно з медичними працівниками, забезпечується  розповсюдження інформаційно-рекламних матеріалів з питань формування здорового способу життя. Наразі проведено роботу з 78 вагітними жінками, надано 156 індивідуальних послуг (2015 – 42 особи/80 послуг).

На спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді покладено контроль за цільовим використанням коштів при народженні дитини,  оскільки, соціальні виплати батьки не завжди використовують за призначенням, зловживають спиртними напоями, не забезпечують належних умов для повноцінного розвитку дітей. Наразі здійснено 116 вибіркових перевірок цільового використання коштів, піднято клопотання перед управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації про тимчасове призупинення виплат одній сім’ї (2015 – 39 перевірок).

Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відповідно до покладених на нього завдань здійснює заходи щодо соціальної та психологічної підтримки учасників антитерористичної операції, організації надання їм допомоги з урахуванням визначених потреб. Спеціалісти Центру в постійному режимі здійснюють вивчення потреб демобілізованих учасників АТО, відвідуючи їх сім’ї.

Протягом звітного періоду фахівцями із соціальної роботи ЦСССДМ було  відвідано 310 сімей, члени яких беруть чи брали безпосередню участь в антитерористичній операції (2015 – 82 відвідування). З метою якісного та своєчасного надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, спеціалістами центру складається соціальний паспорт потреб учасника АТО.

Основні проблеми, які було вирішено в ході роботи з членами сімей учасників АТО:

надано сприяння в підготовці до повернення членів сімей із зони АТО – 170 сім’ї (2015 – 43);

надано сприяння в отриманні гуманітарної допомоги – 20 сімей (2015 -16);

надано сприяння в отриманні грошової допомоги – 105 сім’ї (2015 – 42);

надано сприяння в оформленні необхідних документів – 98 сімей (2015 – 45);

надано юридичну допомогу – 17 сімей (2015 – 12);

надано сприяння в оформленні статусу учасника бойових дій – 17 сімей (2015 – 12);

надано сприяння в забезпеченні земельною ділянкою – 30 сімей (2015 – 13);

надано сприяння в санаторно-курортному оздоровленні учасника АТО– 6 сім’я (2015 – 1);

надано сприяння в оздоровленні дітей учасників АТО – 7 сімей (2015 – 5);

надано сприяння в проведені ремонтних робіт будинку – 1 сім’я (2015 – 1);

надано квитки на циркове шоу дітям учасників АТО – 19 сімей (2015 – 14);

надано сприяння у влаштуванні дітей учасників АТО до дитячих навчальних та позашкільних закладів – 5 сімей (2015 – 5).

Черкаським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сільським та селищній раді надано інформаційні матеріали про види допомоги та місця їх отримання для учасників АТО та членів їх сімей, а саме: «Інформаційні порадники для учасників АТО та членів їх сімей», «Дорожня карта щодо надання державних соціальних гарантій демобілізованим військовослужбовцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції». Також вищезазначена інформація поширюється фахівцями із соціальної роботи під час спілкування з учасниками АТО та членами їх сімей.

В 2016 році в Україні почали впроваджувати сімейний патронат, як альтернативу розміщення дітей, які потребують захисту, до центрів соціально-психологічної реабілітації та інтернатних закладів. Наразі Центром проводиться робота щодо пошуку майбутніх патронатних вихователів, які надалі допомагатимуть дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин.

Спеціалісти та фахівці Центру щороку долучаються до проведення різноманітних заходів та акцій, зокрема: «16 днів проти насилля», Дня спільних дій в інтересах дітей – дня прийняття Конвенції ООН про права дитини,  Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-інфікованими, Міжнародного дня захисту дітей та ін.

Спеціалісти Центру постійно беруть участь у рейдах «Діти вулиці», організаторами яких є служба в справах дітей. Рейди проводяться з метою запобігання правопорушенням, наркоманії та алкоголізму в підлітковому та молодіжному середовищі.

Центр активно  співпрацює  з районною газетою  “Сільські  обрії ”,  редакцією районного радіомовлення та сайтом Черкаської райдержадміністрації, де висвітлює роботу Центру та друкує статті профілактичного та  освітньо-виховного спрямування.

 

 

 

 

 

 

 

Директор                                                                   Л.В. Гончар

 

22.11.2016………………………………………………………………………………………………………….

                                                         Шановні жителі району!

 Нагадуємо, що в м. Сміла наразі працює соціальний гуртожиток, який може стати житлом для дітей-сиріт, випускників інтернатів, тих, хто з різних причин і обставин опинився на вулиці та не має власного куточку.

Основними завданнями «Обласного соціального гуртожитку  для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» є:  забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18 до 23 років тимчасовим житлом; надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних та інформаційних послуг зазначеним особам.

До гуртожитку поселяються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком від 15 до 18 років, а також особи із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, віком від 18  до 23 років після завершення періоду перебування в інтернатних закладах, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях, припинення піклування, припинення договору про патронат, завершення строкової служби у Збройних Силах України, відбуття покарання у вигляді позбавлення волі за умови відсутності у них житла або у разі, коли їх житло визнане в установленому порядку непридатним для проживання   або не підлягає ремонту та реконструкції.

Граничний строк перебування особи у гуртожитку становить три роки.

З метою отримання додаткової інформації звертатись до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

Email:chrcsssdm@ukr.net

06.11.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………

Шукаємо патронатних вихователів!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

Про те, що притулки та інтернати – не найкраще місце для виховання дітей, говорять давно. Та поки що, крім прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, альтернатив у дитини, яка опинилася без батьківської опіки не було. Проте в Україні вирішили запровадити таке новаторство, як патронатна родина. Нове воно лише для нас – цю практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США як свого роду підготовку дитини перед тим, як повернути її до рідної сім’ї, влаштувати у прийомну сім’ю чи всиновити.

Сімейний патронат допомагає дітям, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин. Бувають випадки, коли через недбалість або жорстоке поводження  дітям загрожує небезпека. Інколи у дітей хворіють або помирають батьки і за ними нікому доглядати. Трапляється й так, що дітей залишають у пологових будинках ще при народженні і доки триває кількамісячна бюрократична тяганина  з «відмовою» мами, немовлята безпомічно чекають своєї долі насамоті в лікарняній палаті…  Коли батьки в силу складних життєвих обставин не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї. Тобто патронатна родина — це тимчасова “перетримка” дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Вона потрапляє не у притулок, де таких знедолених багато, а в родину, що дає змогу пережити значно менший стрес. Таке проживання є тимчасовим, до трьох місяців. Поки дитина буде виховуватись у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники будуть працювати з її рідною родиною. Коли сім’я вийшла з проблемної ситуації, тоді дитина повертається у родину. Якщо не вдається дійти позитивного результату, то далі йдеться про влаштування у прийомні родини, усиновлення.

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки.

Цілі патронатних вихователів

 • створення безпечного середовища для дитини;
 • попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
 • задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
 • забезпечення прав дитини;
 • виховання та розвиток дитини.

Завдання патронатних вихователів

 • забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
 • участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною;
 • соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;
 • забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;
 • сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
 • сприяння оздоровленню дитини;
 • створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;
 • формування прив’язаностей дитини і її батьків;
 • підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Наразі наше головне завдання – знайти кандидатів у патронатні батьки. Всіх небайдужих, хто зацікавився, просимо  звертатися у Черкаський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді чи службу у справах дітей райдержадміністрації за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, 135-а, тел/факс (0472)64-46-69, 71-23-30.

E-mail:chrcsssdm@ukr.net

 

 

Директор                                                                                       Л. В. Гончар

05.08.2016………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 28_sadik11_1__0Контроль за виплатами при народженні дитини.

Держава гарантує виплату допомоги при народженні дитини. У 2016 році вона становить сталу суму, незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина. Однак, із збільшенням цієї суми почастішали випадки нецільового використання державних коштів. Нерідко отримувачі не забезпечують належних умов для повноцінного життя та виховання дитини, її безпечного та комфортного проживання.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 623 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо функціональних обов’язків державного соціального інспектора» контроль за цільовим використанням державної допомоги при народженні дитини, допомоги на дітей одиноким матерям та створенням належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей здійснюється центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шляхом проведення вибіркового обстеження окремих сімей.

Під час відвідування сімей з дітьми, які отримують державну соціальну допомогу при народженні дитини, працівниками РЦСССДМ складається акт перевірки цільового використання державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини, де вказуються умови, які створені для виховання та розвитку дитини, перевіряється  наявність у дитини харчування та одягу відповідно до віку та сезону, наявність засобів гігієни, візка та ліжка тощо.

У більшості сімей батьки належним чином піклуються та створюють умови для проживання та виховання дітей. Проте є випадки, коли батьки ведуть асоціальний спосіб життя (вживання алкоголю, антисанітарні умови проживання, недостатня увага до потреб дитини). В таких випадках сім’я ставиться на облік, як така, що опинилася в складних життєвих обставинах, з нею проводиться відповідна соціальна робота фахівцями центру. В ході здійснення обстеження спеціалісти центру надають соціальні послуги та консультації, проводять бесіди з батьками по попередженню дитячого травматизму, оздоровленню та вихованню дітей.

З початку 2016 року спеціалістами та фахівцями із соціальної роботи Центру обстежено 98 сімей зазначеної категорії. В більшості сімей батьки створили належні умови для повноцінного виховання народженої дитини. В родинах, де батьки потребували соціальної допомоги з різних причин: дуже молодий вік матері, брак досвіду щодо догляду новонародженої дитини, хвороба матері або дитини, багатодітні родини з низкою проблем, потреба батьків у налагодженні особистих стосунків, кримінальний або сирітський досвід батьків та багато інших, а іноді і декілька одночасно,  за участю спеціалістів питання були вирішені.

Якщо є факти нецільового використання коштів виплата державної соціальної допомоги припиняється. Підставою для цього може бути:

– позбавлення отримувача допомоги батьківських прав;

– нецільове використання коштів і незабезпечення  отримувачем допомоги належних  умов  для  повноцінного утримання та виховання дитини;

–  відібрання дитини в отримувача  допомоги без позбавлення батьківських прав;

– тимчасове  влаштування  дитини на повне державне утримання, крім  дітей,  які народилися під час перебування матері в слідчому ізоляторі  або  установі виконання покарань за умови перебування дитини разом з матір’ю;

–  перебування отримувача  допомоги у місцях позбавлення волі за рішенням суду;

–  смерті дитини;

–  смерті  отримувача  допомоги;

–  виникнення інших обставин.

Виплата допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені  обставини,  за  рішенням  органу,  який призначив допомогу.

З метою отримання додаткової інформації звертатись до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

25.07.2016…………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

День протидії торгівлі людьми

Саме 30 липня 2014 року Організація Об’єднаних Націй відзначила перший в історії Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

У лексиконі сучасного українського суспільства усе частіше вживається термін «трафікінг» або ж «торгівля людьми». Здавалося б, людство давно забуло про явище работоргівлі, яке більшість з нас асоціюють з давньою та середньовічною історією – кріпацтвом, «чорним рабством» та іншими подібними явищами. Проте, як свідчать факти, работоргівля є  цілком сучасною реалією, чиє існування має потужне економічне підґрунтя. Ця проблема має глобальний характер, адже постраждати від торгівлі людьми може людина будь-якого віку, статі, походження, з будь-якою освітою і рівнем достатку.

Проблема торгівлі людьми залишається болісною і для нашої країни. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати  роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

В міжнародній системі Україна визначена як країна-постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Як правило, експорт жінок з України здійснюється на світові ринки інтимного бізнесу. Поширена серед іншого й торгівля людьми з метою використання жертв торгівлі як донорів для трансплантації органів і тканин, а також для некомерційного рабства в таких формах як примусове заміжжя, примусова вагітність, фіктивне вдочеріння (усиновлення).

Сьогодні на перший план виходять все нові сторони торгівлі людьми, а саме торгівля з метою примусової праці. Останнім часом, Міжнародна організація з міграції заявляє про те, що жертвами все частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації.

Як запобігти рабству!!!

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 10 правил безпеки:

 1. Не вірте рекламіфірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав). Торгівці людьми можуть ввести Вас в оману, використовуючи:
  • Різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном
  • Туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства, агенції шоу–бізнесу
  • Оголошення, рекламу в ЗМІ та інтернеті
  • Незнайомих людей, а часом навіть Ваших родичів, друзів, сусідів, знайомих.
 2. Не ведіть переговорипро навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом
  • Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.
  • Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України.
 3. Зв’яжітьсяз Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.
 4. Особисто оформлюйтепакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

Майте на увазі:

 • Термін перебування в іноземній країні зазначено у візі.
 • Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. Це незаконно.
 1. Обов’язковоукладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для Вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.
 2. За жодних обставин нікомуне довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.
 3. Обов’язковозалиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися.
 • Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.
 1. Зробіть та тримайте при собікопії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.
 2. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші
 3. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межами України,звертайтеся по допомогу до:
  • Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
  • Міжнародних, громадських, благодійних організацій, де Ви також зможете отримати допомогу та підтримку.
  • Заздалегідьпідготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії Торгівлі людьми.

ТЕПЕР Ви знаєте більше про проблему торгівлі людьми та можете захистити себе !

Національна безкоштовна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів

0-800-505-501 та 527

З метою отримання додаткової інформації звертайтесь до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

Увага! Телефони безкоштовних гарячих ліній

Всеукраїнська дитяча лінія «Телефон довіри» – 88005002180

Національна «гаряча лінія» по запобіганню торгівлі людьми – 88005002250

Національна «гаряча лінія» з питань насильства та захисту прав дітей – 88005003350

Національна безкоштовна лінія телефону довіри з проблем ВІЛ/СНІД – 88005004510

Про організацію ІІ Міжнародного фестивалю дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру»

З 15 по 18 вересня 2016 року у м. Стара Любовня (Словацька Республіка) передбачається проведення ІІ Міжнародного фестивалю дитячо-молодіжної творчості «Веселка миру».

Метою Фестивалю є підтримка творчої, талановитої молоді, популяризація європейських цінностей, здорового способу життя, зміцнення взаємодії між дітьми та молоддю  різних країн заради миру та майбутнього.

До участі у Фестивалі запрошуються вихованці та учні загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних, вищих навчальних закладів віком від 6 до 21 року, включно, у складі творчих колективів з України та інших країн світу, а саме:

хореографічні колективи, солісти народного, сучасного, естрадного та бального танцю;

солісти, ансамблі малих форм (дуети, тріо, квартети), вокальні ансамблі;

оркестри, солісти народних інструментів та ансамблі народно-інструментального жанру;

учасники в жанрах образотворчого, декоративно-ужиткового та прикладного мистецтва;

виконавці та колективи різних жанрів театрального мистецтва;

учасники районних, міських, обласних етапів фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».

Фестиваль проводиться серед дітей і молоді в наступних вікових категоріях (можуть змінюватися згідно з номінаціями):

6-9 років (І-а молодша вікова категорія);

10-12 років (ІІ-а молодша вікова категорія);

13-16 років (середня вікова категорія);

17-21 рік (старша вікова категорія).

Порядок проведення Фестивалю

Творчим колективам необхідно до 26 серпня 2016 року направити заявку на участь у Фестивалі до оргкомітету Фестивалю на електронну адресу: info@sds.in.ua, з приміткою на Фестиваль «Веселка миру». Можлива участь одразу у декількох вказаних номінаціях.

 

Конкурсні номінації

 

Вокал:

народний спів (солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі);

естрадна пісня, твори композиторів-класиків або сучасних авторів (солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі, шоу-групи).

Хореографія:

класичний танець; народна хореографія; сучасна хореографія; естрадна хореографія; спортивна хореографія;  бальна хореографія.

 

Народно-інструментальний жанр:

оркестри народних інструментів та ансамблі народно-інструментального жанру.

Образотворче, декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво:

образотворче мистецтво (живопис, графіка);

декоративно-ужиткове та прикладне мистецтво (художнє різьблення по дереву, гончарство та художня кераміка, витинанка, художня вишивка, народна та сувенірна іграшка, писанкарство, ліплення, декоративний розпис та народний живопис, паперова пластика,  вироби з соломки, лозоплетіння, ткацтво, художнє плетіння гачком та спицями, флористика та вироби з природного матеріалу, художня обробка шкіри, розпис тканини та інше).

Театральний жанр (драматичний, музичний).

Конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров’я».

Фінансування

Проїзд, проживання та харчування учасників, керівників колективів та інших осіб, що супроводжують, здійснюються за рахунок джерел, не заборонених чинним законодавством України.

За умови супроводження 15 або більше учасників проживання, харчування керівника здійснюється за рахунок Організаторів Фестивалю.

 

З метою отримання додаткової інформації звертатись до Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Черкаси, вул. В. Чорновола, 157, каб. 135, тел/факс (0472)64-46-69

Email:chrcsssdm@ukr.net

 

 

____________________________

Public monitoring report_Клименко

_______________________________________________________________________________________

Звернувшись на Національну дитячу «гарячу» лінію, діти можуть отримати безкоштовну консультацію психологів, юристів та соціальних працівників

З початку 2013 року в Україні діє всеукраїнська «гаряча лінія» – для дітей та про дітей, яку відкрили у Міжнародному жіночому правозахисному центрі «Ла Страда-Україна». Національна дитяча «гаряча» лінія працює за номером 0 800 500 225 або 772 з мобільного. Тут маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм нема з ким поділитися. Батьки, вчителі та вихователі матимуть змогу оперативно отримати індивідуальну консультацію стосовно порушень прав дітей. Дзвінки на лінію – безкоштовні як зі стаціонарних телефонів на всій території України, так і з мобільних усіх українських операторів. На базі центру «Ла Страда-Україна» діє також Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації (0 800 500 335 або 386 з мобільного).

Національна дитяча «гаряча» лінія працює щоденно, окрім неділі, з 10.00 до 20.00, а Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – щобудня з 10.00 до 18.00.

На Національній дитячій “гарячій лінії” консультують компетентні у дитячих питаннях психологи, юристи та соціальні працівники. Основні теми – насильство над дітьми та жорстоке поводження з ними у сім’ї та з боку оточення, психологічні проблеми, негаразди у стосунках з дорослими та однолітками, майнові права дітей, питання встановлення опіки, а також булінг і безпека в Інтернеті.

Протягом 2014 року на Національну дитячу «гарячу» лінію надійшло 27073 дзвінки, що на 8498 більше, ніж у 2013 році. У порівнянні з 2013 роком на 15% збільшилась кількість консультацій щодо психологічного здоров’я дітей та підлітків (самотність, різноманітні страхи тощо), на 4,4% – щодо статевого виховання дітей та на 3,3% – стосовно фізичного здоров’я та проблем залежностей. Це свідчить про розгубленість дітей в умовах нестабільної політичної ситуації, підвищення рівня їх страхів, зростання рівня тривожності та невпевненості в собі.

На Національну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації протягом 2014 року надійшло 7725 дзвінків, що на 689 більше, ніж у 2013 році. Новою категорією дзвінків у 2014 році стали дзвінки від внутрішньо переміщених осіб та жителів Донецької і Луганської областей. Так у 2014 році на національні «гарячі» лінії надійшло майже 6 тисяч дзвінків від внутрішньо переміщених осіб або осіб, які планували виїхати на безпечну територію України, та щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб від жителів України.

28.05.2015____________________________________

Співпраця районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією щодо ресоціалізації осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

У системі засобів виправлення і ресоціалізації засуджених важливе місце займає соціально-виховна робота. Така робота спрямована на формування та закріплення в засуджених прагнення до заняття суспільно-корисною діяльністю, сумлінного ставлення до праці, дотримання вимог законів та інших прийнятих у суспільстві правил поведінки, підвищення їх загальноосвітнього і культурного рівнів.

З цією метою, уже не перший рік триває співпраця Черкаського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією.

26 травня 2015 року на базі Червонослобідського будинку культури в рамках проведення заходів з профілактики рецидиву злочинності, вчинення правопорушень, девіантної поведінки молоді, естетичного виховання та пропаганди здорового способу життя було проведено ІІ районний шашковий турнір серед дітей та молоді засуджених до альтернативних видів покарань. Захід був організований відділом у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської райдержадміністрації, спільно з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та Черкаським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції.

Захід розпочався урочистим відкриттям та виступом начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Бовта С.В. та сільського голови с. Червона Слобода Котка М.В. В турнірі взяли участь неповнолітні та молодь засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі Черкаського та Придніпровського районних підрозділів КВІ. Переможці турніру були нагороджені медалями та грамотами.

25.02.2015____________________________________

Співпраця районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з кримінально-виконавчою інспекцією щодо ресоціалізації осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі

У житті кожної людини бувають ситуації, коли складно знайти вихід, і тоді виникає проблема вибору шляху їх розв’язання. Хтось вирішує складні життєві обставини, йдучи по важчому, але законному шляху, а хтось зважується на злочин, вбачаючи в цьому можливість влаштувати своє життя швидко, не прикладаючи зусиль. Так, багато молоді та неповнолітніх опиняється на лаві підсудних і їх мрії розбиваються об сувору реальність.

Однією з мір виконання покарання злочинів є умовний строк, під час якого контроль за особами ведеться кримінально-виконавчою інспекцією. Черкаський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тісно співпрацює з даною установою, керуючись у своїй діяльності Порядком взаємодії кримінально-виконавчої інспекції і центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щодо забезпечення соціального супроводу та контролю за поведінкою дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, звільнені від відбування покарання з випробуванням або умовно-достроково. Станом на 25 лютого 2015 року провідним спеціалістом Центру Козієнко Н.В. проводиться робота з 23 особами молодіжного віку та 1 неповнолітнім, що засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі.

Працюючи з даною категорією населення, спеціалістом Центру надаються соціальні послуги, здійснюються заходи, спрямовані на формування та закріплення здорового способу життя, профілактику шкідливих звичок, соціально-небезпечних хвороб, у т.ч. ВІЛ-СНІДу, розповсюджується інформаційно-довідкова та соціально-рекламна продукція.

Позитивний результат у ресоціалізації дітей та молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, був би неможливий без чітко налагодженого механізму співпраці КВІ та РЦСССДМ. Слід відмітити та виразити слова вдячності колективу кримінально-виконавчої інспекції за розуміння важливості спільних дій та позитивний настрій у реалізації такої важливої і складної справи.

І.М. Сотніченко, провідний спеціаліст Центру служб для сім’ї, дітей та молоді

Leave a Reply