Володимир Зеленський: “Наша спільна мета – сильні та сучасні ВМС України”

938b8f94f307a58d1f27742839daba39_1562484433_extra_large

Метою України є сильні та оснащені сучасними кораблями Військово-Морські сили. Про це заявив Президент Володимир Зеленський 7 липня, під час робочої поїздки до Одеської області в рамках відзначення Дня Військово-Морських сил Збройних сил України та проведення українсько-американського командно-штабного навчання Sea Breeze – 2019.

«Наша спільна мета – це сильні, оснащені сучасними кораблями, озброєнням і технікою Військово-Морські сили України. На цьому шляху ми відчуваємо вагому підтримку з боку наших міжнародних друзів і партнерів, які сьогодні стоять з вами в одному строю», – наголосив Президент України, звертаючись до моряків.

Володимир Зеленський нагадав, що під час його візиту до Канади було домовлено посилити співпрацю двох країн в оборонній сфері.

«Сьогодні міністр оборони України Степан Полторак вже предметно обговорить конкретні кроки цієї співпраці», – сказав він.

Під час виступу Президент України вшанував хвилиною мовчання пам’ять морських піхотинців, які загинули в результаті обстрілу санітарного автомобіля поблизу населеного пункту Водяне, – старшого матроса Сергія Майбороди та санітарного інструктора Ірини Шевченко.

Водночас Глава держави запевнив, що робить усе можливе для повернення українських моряків, полонених РФ.

«Сьогодні тут присутні родини наших полонених моряків. Я вклоняюсь вам за вашу мужність і за вашу витримку. Не буду багато говорити. Повірте, ми працюємо і вдень, і вночі, щоб повернути наших моряків додому», – наголосив він.

Глава держави також вручив сімом українським військовим морякам державні нагороди за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку та з нагоди Дня Військово-Морських сил Збройних сил України. Так, відзнаки отримали лейтенант Руслан Люшуков, капітан 2-го рангу Володимир Бельський, капітан-лейтенант Василь Гирба, капітан 2-го рангу Андрій Агапітов, капітан 1-го рангу Анатолій Квасов, капітан 3-го рангу В’ячеслав Симоненко та мічман Данило Махівський.

Крім того, Володимир Зеленський взяв участь у церемонії присвоєння почесного найменування «Імені контр-адмірала Михайла Білинського» 36-й окремій бригаді морської піхоти, а також «Імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного» – Військово-морському ліцею.

Президент України також відвідав місця стоянки фрегата «Торонто» ВМС Канади, есмінця «Дункан» ВМС Великої Британії, українського десантно-штурмового катера «Станіслав», а також фрегата «Гетьман Сагайдачний» ВМС Збройних сил України.

Глава держави також ознайомився з перебігом українсько-американського командно-штабного навчання Sea Breeze – 2019.

У період з 1 по 12 липня 2019 року в навчаннях Sea Breeze – 2019 візьмуть участь майже 3 тис. військовослужбовців з України та ще 18 країн. Навчання проходять у чотири етапи. Основні зусилля під час навчань спрямовуються на відпрацювання контролю та захисту морських комунікацій, важливої берегової інфраструктури.

офіційного інтернет-представництва
Президента України

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Жовтень 2019
« Сер