У Черкаській області взялися урегулювати питання невідповідності адрес об’єктів нерухомості розташуванню земельних ділянок

_DSC0323

В області беруться за врегулювання питання невідповідності адрес об’єктів нерухомості місцю розташування земельних ділянок у межах адміністративно-територіальних одиниць. Для цього скористаються Тимчасовим порядком реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, що набув чинності з 1 липня. Він затверджений Постановою КМУ від 27.03.2019 № 367.

_DSC0326

Один із проблемних в області випадків нині намагаються вирішити. Так, зокрема, т.в.о. голови ОДА Тарас Висоцький, керівник Департаменту АПР обласної адміністрації Ігор Колодка, спеціаліст Департаменту Світлана Ткач зустрілися з представниками Русько-Полянської ОТГ. Приводом стала ситуація, що виникла при наданні в оренду земельної ділянки власникам майнового комплексу, зареєстрованого по вул. Смілянська, 191 у м. Черкаси.При цьому земельна ділянка під цим об’єктом, згідно з даними Державного земельного кадастру, розташована в адміністративних межах Русько-Полянської сільської територіальної громади. Спроби ж тергромади впродовж останніх двох років вирішити питання з Черкаським міськвиконкомом щодо зміни адрес об’єктів, розташованих на території сільської ради, не призвели до позитивних результатів.

Головний спеціаліст Департаменту АПР Світлана Ткач розповіла детальніше про Тимчасовий порядок реалізації проекту з присвоєння адрес:

_DSC0321

– Це – експериментальний проект, що триватиме до 31 грудня 2020 року. По завершенню, Мінрегіонбуд зобов’язаний оприлюднити інформацію про його реалізацію. Тимчасовим порядком, зокрема, передбачено, що присвоєння й зміна адрес здійснюється органами містобудування та архітектури відповідних органів місцевого самоврядування або місцевих державних адміністрації. Це залежить від місця розташування об’єктів. При цьому зміна в адміністративно-територіальному устрої може бути підставою для зміни адреси. За присвоєння ж адреси об’єкту будівництва, об’єкту нерухомого майна плата не стягується.

За словами Тараса Висоцького, Порядок дасть змогу виправити неузгодженості при вирішенні земельних питань, також оподаткування об’єктів нерухомого майна та інше.

_DSC0329

– Ця Постанова в пілотному режимі дозволяє органам місцевого самоврядування навести лад, зокрема інвентаризувати об’єкти на відповідній території, – зауважує Тарас Миколайович. – Тож, ми маємо реальні перспективи для врегулювання ситуації, оскільки для цього існує передбачена процедура. Врешті це дасть змогу в цілому вирішувати такого роду питання, усунути неточності, створені в попередні періоди.

У ході розмови дійшли висновку, що для вирішення ситуації власникам майнового комплексу необхідно звернутись до Черкаської райдержадміністрації, зокрема до відділу містобудування і архітектури, з клопотанням про зміну адреси об’єкту.

Водночас Тарас Висоцький зауважив, що обласна адміністрація спрямує офіційну відповідь заявнику з поясненням про Постанову, запропонує звернутись до Черкаської РДА, аби вирішити існуючі розбіжності.

Під час розмови обговорили з представниками громади й інші питання, зокрема щодо проблем з отриманням плати за землю під деякими об’єктами нерухомості, функціонування місцевого ЦНАПу, ремонту доріг та ін.

 

За інформацією
Черкаської ОДА

Comments are closed.

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031