У області доопрацьовують перспективний план формування тергромад

_DSC0798

У ОДА проводять робочі зустрічі з доопрацювання перспективного плану формування територій громад Черкащини. Найближчим часом сподіваються попрацювати з одинадцятьма районами області. Саме в межах них деякі сільські ради, що попередньо подали власне об’єднавче бачення, не одержали схвального рішення Кабінету Міністрів – через прогнозовану неспроможність.

Відтак нині спільно з фахівцями Центру розвитку місцевого самоврядування, департаментів ОДА, депутатами обласної ради, керівниками районів, територіальних громад, сільських рад шукають компромісне рішення. Натепер зустрілись із представниками Городищини, Звенигородщини й м. Ватутіне та обговорили майбутні перспективи об’єднання.

_DSC0803

_DSC0823

– Згідно з Постановою Кабінету Міністрів невдовзі маємо подати вже повністю доопрацьований та затверджений обласною радою план формування територій громад, – говорить перший заступник голови ОДА Тарас Висоцький, під головуванням якого проходять зустрічі. – Головне ж, аби об’єднавчі рішення були дійсно ефективними, що в перспективі дало б змогу людям повноцінно розвивати свою територію. Водночас, оскільки цей процес добровільний, ми готові максимально допомагати, враховуючи насамперед ініціативу громадян.

У ході засідань обговорили й проблемні питання громад у сфері освіти, охорони здоров’я, дорожньої інфраструктури.

_DSC0816

Нагадаємо, на Черкащині вже утворено 57 ОТГ, 54 з яких перебувають на прямих міжбюджетних відносинах із держбюджетом. Цьогоріч 30 червня в 3 ОТГ відбудуться перші вибори депутатів та голів, додаткові – ще у 2 громадах.

Між тим, наприкінці травня в обласній адміністрації планують провести зустріч представників об’єднаних громад зі спеціалістами територіальних підрозділів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади – аби розповісти про інструменти збільшення надходжень до бюджетів громад, зокрема за рахунок ефективного та прозорого використання наявних земельних ресурсів.

Черкаської ОДА

Липень 2019