Здобутки децентралізації: за 5 років в громадах реалізовано понад 11 тис. нових проектів

Перед реформою децентралізації ще стоять серйозні виклики, бо її незворотність досі політично не зафіксовано в Конституції України. Про це у прямому ефірі на 5 каналі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За словами урядовця, українці, які повірили у реформу і об’єдналися, вже сьогодні чітко відчувають здобутки децентралізації через безліч реалізованих інфраструктурних проектів. А їх вже понад 11 тисяч. За рахунок державної підтримки і місцевих бюджетів в громадах з’явилися нові школи, дитячі садочки, амбулаторії, стадіони, ЦНАПи, Центри безпеки тощо.

«Українці, які сьогодні вже мають можливості реально впливати на місцеву владу, планувати розвиток своєї громади, отримувати нову якість освітніх, медичних, соціальних і адміністративних послуг», – підкреслив Геннадій Зубко.

Окремо Віце-прем’єр-міністр зупинився на питанні зростання місцевих бюджетів. «Коли є державна підтримка і постійне зростання власних доходів, у громад з’являється можливість планувати та реалізовувати пріоритетні проекти. Якщо взяти для порівняння доходи громад, у 2014 році вони становили 70 млрд грн, у 2018 році – 234 млрд грн, а у 2019 ми розраховуємо на 291 млрд грн. По державній підтримці, у 2014 році направлялось на місця 500 млн грн, цього року – 33 млрд грн. Це кошти, які держава передає на обласний рівень, і вже на місцях відповідно до розроблених стратегій розвитку, визначаються пріоритетні проекти. Таким чином поєднується синергія державної регіональної політики і регіональних стратегій розвитку, що приймаються на місцях», – розповів урядовець.

Урядового порталу

Рада регіонального розвитку – 2019