Виплата житлових субсидій у готівковій формі

За період із січня по квітень 2019 року в управління за субсидіями для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг звернулося 1488 домогосподарств. Кількість домогосподарств, яким призначено житлові субсидії  в зазначеному періоді, становить 1578.

Станом на початок квітня поточного року житлову субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг отримують 12679 домогосподарств. За рішенням Комісії отримують субсидію понад 4900 домогосподарств.

У першому кварталі 2019 року прийнято близько 500 заяв на призначення субсидії готівкою для придбання скрапленого газу, твердого та пічного побутового палива.

Звертаємо увагу населення на зміну алгоритму виплати житлових субсидій у 2019 році. Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06 лютого 2019 року №  62 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», у якій передбачений новий механізм надання житлових субсидій.

Для домогосподарств, яким субсидія призначена до 31 грудня 2018 року, починаючи із лютого вона виплачується готівкою.

Інформуємо, що розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг з лютого 2019 року виплачується:

• пенсіонерам – Пенсійним фондом України разом з пенсійною виплатою (доставка/виплата субсидії буде здійснена поштою або її буде зараховано на пенсійний банківський рахунок);
  • особам, які не одержують пенсію, – АТ «Ощадбанк» шляхом виплати субсидії через банківський грошовий переказ.

При цьому через технічні проблеми певна частина одержувачів пенсії не була ідентифікована Пенсійним фондом України як одержувачі пенсії і, як наслідок, виплата цим особам житлової субсидії у готівковій формі здійснюється через АТ «Ощадбанк».

Для надання можливості отримання субсидії маломобільній групі населення          з числа пенсіонерів рекомендовано скористатися дорученнями. У разі виникненням проблем з отриманням коштів просимо звертатись до уповноважених працівників сільських рад та ОТГ, або у відділ соціальної допомоги управління.

Звертаємо увагу, що після отримання субсидії готівкою споживач має забезпечити оплату спожитих послуг, оскільки наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання державної підтримки.

Реєстри осіб, яким не виплачена житлова субсидія у готівковій формі, отримані від Пенсійного фонду України та АТ «Ощадбанк», передаються Мінсоцполітики структурним підрозділам з питань соціального захисту населення для врахування під час надання житлової субсидії у наступних періодах.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 для домогосподарств, яким субсидія призначена з січня 2019 року, її надання здійснюється у грошовій безготівковій формі, шляхом перерахування коштів АТ «Ощадбанк» для подальших розрахунків з надавачами послуг.

АТ “Ощадбанк” на підставі отриманих реєстрів нарахованих сум платежів здійснює щомісяця до 18 числа перерахування коштів загальними сумами з рахунка для виплати житлової субсидії на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг з наданням реєстрів нарахованих сум платежів, із зазначенням інформації про перерахування коштів.

За підсумками опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуються з рахунка для виплати житлових субсидій на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії в АТ «Ощадбанк», що відкриваються банком одержувачу житлової субсидії на підставі укладеного між Мінсоцполітики та               АТ «Ощадбанк» договору. Повідомлення про відкриття поточного рахунку надійде одержувачу житлових субсидій від АТ «Ощадбанк» на номер мобільного телефону, зазначений в особовій справі.

За отриманням інформації щодо будь-яких питань, пов’язаних з призначенням житлової субсидії, одержувачі субсидії звертаються до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.

За отриманням інформації щодо спожитих послуг, нарахованих сум за послуги, розміру заборгованості (переплати) одержувачі житлової субсидії звертаються до виконавців комунальних послуг.

За отриманням інформації щодо операцій, здійснених за обліковим записом одержувача житлової субсидії щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, одержувачі субсидії звертаються до АТ «Ощадбанк» за телефоном гарячої лінії. Інформація надається в порядку, визначеному АТ «Ощадбанк».

Червень 2019
« Тра