Як не захворіти на рак, або Геть шкідливі звички!

Лікарі не просто так запитують пацієнтів про шкідливі звички, бо саме вони здатні прискорити процес виникнення і розвитку раку.

Наприклад, ймовірність захворіти на рак легень у курців становить близько 22% протягом життя. У тих, хто курив і кинув, — 4%; у тих, хто курить інколи, — 13%; у тих, хто не курив ніколи, ризик появи онкозахворювання становить 0,3%.
Відчуйте різницю: 22% проти 0,3%.
Варто замислитися…

А чи можна не захворіти на рак узагалі, та що для цього треба робити?
Як показують статистичні дані, відмова від шкідливих звичок істотно знижує ризики виникнення онконедуг.

Для цього достатньо зробити кілька кроків до здорового життя:

  • відмовитися від куріння;
  • не зловживати алкогольними напоями;
  • захищати шкіру від сонця;
  • обмежити вживання червоного м’яса;
  • підтримувати здорову масу тіла;
  • не мати хронічних захворювань чи будь-яких тривалих запальних процесів у організмі.

Медицина не стоїть на місці: завдяки сучасним терапевтичним методикам імовірність успішного лікування раку на ранній стадії дуже велика.

Ефективним сьогодні вважають і збирання власної сімейної історії. Для виявлення схильності до тої чи іншої онконедуги важливо знати, чим хворіли батьки, бабусі, дідусі і т. д. Що більше буде відомо про хвороби вашої родини, зокрема історії ракових захворювань, то вищий шанс не захворіти або як мінімум відстрочити виникнення того чи іншого виду раку в майбутньому.

Також важливим фактором є підтримання здорового способу життя. Дослідники стверджують, що 30–50% випадків смерті від раку можна було уникнути, якби людина просто змінила свій спосіб життя.

 

За інформацією
Центру громадського
здоров’я МОЗ України

Comments are closed.

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Червень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930