Як заохотити дитину до активного способу життя

Заохочуйте дітей та підлітків до щоденної рухової активності — це запорука не лише їхнього фізичного, але й психологічного здоров’я. Фізична активність знижує дратівливість і тривожність, покращує самопочуття, додає впевненості у собі, сприяє соціальній інтеграції у суспільстві. Діти й підлітки віком 5–17 років мають активно рухатися щонайменше 60 хвилин щодня.

Фахівці рекомендують дітям займатися трьома видами фізичної активності:

• Кардіонавантаження — їм варто приділяти найбільше часу з необхідних 60 хв. Діти мають виконувати кардіонавантаження принаймні тричі на тиждень. Це будь-яка активність, що пришвидшує пульс і змушує пітніти — наприклад, швидка ходьба чи катання на велосипеді.
  • Зміцнення м’язів — приміром, гімнастика та віджимання. Рекомендуємо виконувати такі вправи щонайменше тричі на тиждень.
  • Зміцнення кісток — це можуть бути стрибки на скакалці, біг — як мінімум тричі на тиждень.

Дітлахам має бути цікаво і зручно, адже фізична активність — це весело і не обов’язково системно та структуровано. Це можуть бути будь-які вправи, що подобаються вашій дитині.

Як заохотити дитину чи підлітка до активного способу життя?

• Ви можете допомогти своїм дітям зробити фізичну активність невід’ємною частиною їхнього життя.
  • Будьте прикладом для своєї дитини. Займайтеся спортом, відпочивайте активно.
  • Нехай фізична активність стане повсякденним заняттям вашої родини. Гуляйте разом, грайте в рухливі ігри.
  • Подаруйте своїм дітям спорядження для активних занять — велосипед, ролики, скакалку, м’яч.
  • Водіть дітей у місця, де вони можуть бути активними: громадський парк, ігровий майданчик, футбольне поле, стадіон.
  • Створюйте умови для занять спортом, спортивними хобі та знайомте дітей з новими видами фізактивності.
  • Замість того, щоб дивитися телевізор після обіду, заохочуйте свою дитину вигадувати веселі активні заняття з друзями та родиною, наприклад, гуляти, грати у квача або кататися на велосипедах.
  • Дотримуйтеся правил безпеки. Завжди дбайте про засоби захисту для своїх дітей — шоломи, наколінники, рукавички відповідно до віку.

Регулярні фізичні навантаження у будь-якому віці допомагають жити довго і якісно.

Центру громадського
здоров’я МОЗ України

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Січень 2020
« Сер