Вже більше 60 будівель в Україні отримали сертифікати енергетичної ефективності

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель відповідно до розробленого Держенергоефективності та прийнятого Парламентом Закону України від 22.06.2017 № 2118-VIII «Про енергетичну ефективність будівель».

Лише у березні ц. р. енергоаудитори надали до Держенергоефективності 36 енергетичних сертифікатів, що удвічі більше, ніж за всі попередні місяці разом узяті.

Загалом, із вересня 2018 р. і по сьогодні вже сертифіковано 61 будівлю, зокрема:

• 23 житлових будинків;
  • 18 громадських будівель;
  • 12 закладів охорони здоров’я;
  • 8 навчальних закладів.

«Як бачимо, незважаючи на той факт, що до 1 липня ц. р. сертифікація енергетичної ефективності будівель здійснюється на добровільних засадах, попит поступово зростає», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та наголосив, що саме завдяки сертифікації визначається клас енергоефективності будівлі.

Енергетичний сертифікат надає інформацію про те:

• скільки енергоресурсів витрачається;
  • яких технічний стан будівлі;
  • які енергоефективні заходи необхідно впроваджувати.

Нагадуємо, що відповідно до законодавства енергетична сертифікація здійснюється лише атестованими енергоаудиторами. Усі зацікавлені можуть ознайомитися із переліком атестованих енергоаудиторів на сайті Держенергоефективності.

«Тож закликаю місцеву владу та власників дбати про сертифікацію будівель та підвищувати рівень їхньої енергоефективності!», – повідомив С.Савчук.

Держенергоефективності

Червень 2019