На Черкащині проходить операція “Первоцвіт-2019”

Щороку у весняний період триває масова торгівля ранньоквітучими видами рослин, у тому числі занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення. Збереження ранньоквітучих диких видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Для збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України, Мінприроди України щороку ініціює проведення операції «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню та продажу рідкісних видів рослин.

За повідомленням Управління екології та природних ресурсів Черкаської облдержадміністрації, до проведення операції «Первоцвіт-2019» будуть залучені працівники Головного управління національної поліції у Черкаській області і Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Черкаська районна державна адміністрація звертається до мешканців району з проханням відмовитись від збирання та придбання рослин, занесених до Червоної книги України, не стимулювати недобросовісних осіб, які протиправно реалізовують червонокнижні первоцвіти. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.

Додатково повідомляємо: за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, або таких, які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, передбачена відповідальність за статтею 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу за порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу.

Рада регіонального розвитку – 2019

Квітень 2019