Увага! Управління фітосанітарної безпеки повідомляє!

Зі сплеском весняного тепла  на посівах озимого ріпаку  відмічено появу поодиноких жуків   капустяного стеблового прихованохоботника.  Підвищення температури повітря до 8-9 0 С сприятиме пробудженню і заселенню посівів озимого ріпаку  великим ріпаковим  і  чорним  капустяним (хрестоцвітим)  прихованохоботниками, розпочнеться живлення  гусениць ріпакового пильщика.

Для недопущення пошкодження посівів озимого ріпаку зазначеними та іншими видами шкідників, рекомендуємо встановити постійний моніторинг за посівами та  по мірі  їх заселення  шкідниками і досягнення ними порогів шкодочинності  провести захисні заходи.  Економічні пороги шкодочинності при обліку за допомогою  жовтих чашок – пасток: попадання 10 жуків хрестоцвітого прихованохоботника впродовж 3-х днів на одну   пастку,  10 жуків великого ріпакового довгоносика впродовж 3-х днів на одну   пастку або 2-4 жуки на 25 рослинах, 20 жуків капустяного стеблового прихованохоботника впродовж 3-х днів або 4 жуки на 25 рослинах.

Обмежують  чисельність  шкідників застосовуючи  інсектициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Рекомендовані препарати на основі таких діючих речовин:   диметоат+ гамма-цигалотрин,  ацетаміприд+лямбда-цигалотрин,  тіаклоприд, імідаклоприд, імідаклоприд+ бетацифлутрин,  ацетаміприд, хлорпірифос+ циперметрин, хлорпірифос+ біфентрин, тіаклоприд+ дельтаметрин та іншими дозволеними до використання в Україні. Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно  обов`язково попереджувати   Голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби