Увага! Управління фітосанітарної безпеки повідомляє!

Зі сплеском весняного тепла  на посівах озимого ріпаку  відмічено появу поодиноких жуків   капустяного стеблового прихованохоботника.  Підвищення температури повітря до 8-9 0 С сприятиме пробудженню і заселенню посівів озимого ріпаку  великим ріпаковим  і  чорним  капустяним (хрестоцвітим)  прихованохоботниками, розпочнеться живлення  гусениць ріпакового пильщика.

Для недопущення пошкодження посівів озимого ріпаку зазначеними та іншими видами шкідників, рекомендуємо встановити постійний моніторинг за посівами та  по мірі  їх заселення  шкідниками і досягнення ними порогів шкодочинності  провести захисні заходи.  Економічні пороги шкодочинності при обліку за допомогою  жовтих чашок – пасток: попадання 10 жуків хрестоцвітого прихованохоботника впродовж 3-х днів на одну   пастку,  10 жуків великого ріпакового довгоносика впродовж 3-х днів на одну   пастку або 2-4 жуки на 25 рослинах, 20 жуків капустяного стеблового прихованохоботника впродовж 3-х днів або 4 жуки на 25 рослинах.

Обмежують  чисельність  шкідників застосовуючи  інсектициди згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Рекомендовані препарати на основі таких діючих речовин:   диметоат+ гамма-цигалотрин,  ацетаміприд+лямбда-цигалотрин,  тіаклоприд, імідаклоприд, імідаклоприд+ бетацифлутрин,  ацетаміприд, хлорпірифос+ циперметрин, хлорпірифос+ біфентрин, тіаклоприд+ дельтаметрин та іншими дозволеними до використання в Україні. Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Не менше як за дві доби, про час та місце  проведення обробітків, необхідно  обов`язково попереджувати   Голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.

 

За інформацією
Управління фітосанітарної безпеки
ГУ Держпродспоживслужби
в Черкаській області

Comments are closed.

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031