“Черкащина має позбутися сумної слави полігону для випробування авто”, – Президент про пріоритет ремонту доріг

Черкащина має позбутися сумної слави полігону для випробування авто - Президент про пріоритет ремонту доріг

«Карта зробленого на Черкащині різноманітна і надзвичайно цікава. Вона складається у картину постійних позитивних змін, які творяться широким фронтом», – сказав Президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку Черкащини. Він додав, що попри вже відчутні зміни залишається багато роботи, зокрема ремонт та відновлення доріг в області.

За його словами, територіальні громади вже чітко бачать, як треба розвивати свій регіон. Він зауважив, що на початку були проблеми з децентралізацією, але самі громади долали їх.

«Але з’явилися перші приклади, громади побачили, що центр тримає слово, що Президент тримає слово і виконує свої зобов’язання, що на рахунках у територіальних громад з кожним роком з’являється більше грошей. В громадах з`являється все більше і більше можливостей», – сказав Петро Порошенко. Він зауважив, що тоді в громадах проявили себе люди з ідеями, здатні показати результат і їх стає все більше.

«Ми бачимо формулу успіху, якого досягли: об’єднання громад плюс повноваження плюс передача ресурсів в місцеві бюджети плюс активні люди. Активні люди, які власним прикладом продемонстрували вирішення питань людей. І люди це оцінили», – зауважив Петро Порошенко.

За його словами, ці нові місцеві лідери «не бігають як політикани у Києві по телевізійних шоу, нічого не зробивши за п`ять років». Ці лідери громад вже самі почали пропонувати рішення проблем, стають драйверами змін, зауважив він.

Президент навів приклад Бузівської ОТГ, якою керує наймолодший з голів ОТГ Черкащини 30-річний Олександр Фуркало. «Із часу створення бюджет громади виріс у чотири рази. Як вдалося? На території громади майже 80 ФОПів. Молодь має роботу, має перспективу», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на необхідності дати талантам і енергії можливості для розвитку. «Для цього ми пропонуємо чіткий стандарт – що найближчі роки обов`язково має бути в кожній громаді, в селах, містах, районах і областях, щоб у всіх наших громадян були рівні можливості для розвитку», – додав він.

За словами Президента, у кожній ОТГ мають  бути якісні дороги. «В області  розпочався ремонт стратегічно важливої дороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кіровоград – Знам’янка, відбувається реконструкція мостів. На 2019 рік мною поставлені дуже амбітні завдання. Державний фонд регіонального розвитку має такі самі пріоритети. Наголошую, що це тільки початок», – сказав Президент.

«Області нарешті треба позбутися печальної слави полігону для випробувань підвісок авто. Пріоритетним для області є відновлення національної автомобільної дороги державного значення Н-16 Золотоноша – Черкаси – Сміла – Умань. Президент сам по ній проїдеться, встановить терміни», – також наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив важливість розвитку туризму в області. «Чи є в Україні земля краще ніж Черкащина? Є ті, хто прагнуть подивитись все починаючи від Чигирина і закінчуючи Холодним Яром, починаючи від Тарасової гори і закінчуючи Кам’янкою і Тясминським каньйоном. В останні роки кількість туристів в область зростає на 30%», – сказав Петро Порошенко.

Він відзначив, що Кам’янська ОТГ під свої можливості вже залучила норвезького інвестора для будівництва сонячної електростанції на 25 МВт.

Крім того, він додав. що Умань має унікальну туристичну можливість: «Навіть за теперішньої інфраструктури щорічне паломництво хасидів дає заробіток тисячам людей».

Петро Порошенко підкреслив важливість налагодження центрального водопостачання. «За наступні чотири роки у нас має не залишитися громад без центрального водопостачання», – сказав він та додав, що вже запланована реконструкція 29 водогонів у 27 сільських населених пунктах. Також села і селища мають бути забезпечені якісною електрикою.

Президент назвав ще три обов’язкових елементи необхідних стандартів життя в громадах – школа  за новими стандартами, амбулаторія з телемедициною в кожному селі та Інтернет.

офіційного інтернет-представництва
Президента України