“Питання перспективи членства в ЄС не буде настільки політизованим після виконання зобов’язань у межах Угоди про асоціацію”, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Виконання всіх завдань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, спростить подальший діалог щодо перспектив членства України в ЄС. Про це під час зустрічі з представниками бізнесу в Американській торгівельній палаті в Україні зазначила Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Якщо ми виконаємо зобов’язання в межах Угоди про асоціацію, питання щодо перспективи членства в ЄС не буде настільки політизованим. Всі ті процедури, які мають функціонувати в Україні відповідно до Угоди в різних галузях, це на 80-90% — запровадження права ЄС в Україні. Відповідно — це можливість створення взаємосумісної системи, яка дозволятиме нам рухатися набагато впевненіше», — наголосила представниця Уряду.

Крім того, виконання Угоди про асоціацію створює додаткові можливості для виходу українських товарів на ринки ЄС та всього світу. Віце-прем’єр-міністр нагадала, що у 2018 році близько 15 тисяч українських виробників продавали свої товари в ЄС. Таким чином, минулоріч експорт товарів до країн Євросоюзу склав 42% від його загального обсягу.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, ухвалені Верховною Радою зміни до Конституції щодо закріплення курсу на членство в ЄС і НАТО дають можливість представникам органів влади, бізнесу та громадянського суспільства мобілізуватися для виконання завдань у межах УА. Крім того, це серйозний запобіжник від спроб розвернути Україну в інший бік або дискредитувати європейські ідеї та цінності.

«Минулого року нам вдалося суб’єктизуватися у нашому діалозі з Європейським Союзом в рамках виконання Угоди про асоціацію. ЄС вперше почув від нас, що ми маємо конкретні пріоритети, які повинні становити взаємний інтерес і взаємні зобов’язання їх реалізовувати», — зауважила Віце-прем’єр-міністр.

Вона нагадала, що йдеться, передусім, про енергетику, митницю, цифровий ринок та усунення технічних бар’єрів у торгівлі.

Зі свого боку президент Американської торгівельної палати в Україні Андрій Гундер заявив про готовність бізнесу брати активну участь у діалозі з владою щодо гармонізації українського законодавства з правом ЄС.

«За нашими останніми опитуваннями, 74% компаній відзначили зростання їхнього бізнесу у минулому році. Три чверті прогнозують продовження росту у 2019 році. Тому ми оптимістично налаштовані»,  — зауважив Андрій Гундер.

 

За інформацією
Урядового порталу

Comments are closed.

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031