“Питання перспективи членства в ЄС не буде настільки політизованим після виконання зобов’язань у межах Угоди про асоціацію”, – Іванна Климпуш-Цинцадзе

Виконання всіх завдань, передбачених Угодою про асоціацію з Європейським Союзом, спростить подальший діалог щодо перспектив членства України в ЄС. Про це під час зустрічі з представниками бізнесу в Американській торгівельній палаті в Україні зазначила Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Якщо ми виконаємо зобов’язання в межах Угоди про асоціацію, питання щодо перспективи членства в ЄС не буде настільки політизованим. Всі ті процедури, які мають функціонувати в Україні відповідно до Угоди в різних галузях, це на 80-90% — запровадження права ЄС в Україні. Відповідно — це можливість створення взаємосумісної системи, яка дозволятиме нам рухатися набагато впевненіше», — наголосила представниця Уряду.

Крім того, виконання Угоди про асоціацію створює додаткові можливості для виходу українських товарів на ринки ЄС та всього світу. Віце-прем’єр-міністр нагадала, що у 2018 році близько 15 тисяч українських виробників продавали свої товари в ЄС. Таким чином, минулоріч експорт товарів до країн Євросоюзу склав 42% від його загального обсягу.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, ухвалені Верховною Радою зміни до Конституції щодо закріплення курсу на членство в ЄС і НАТО дають можливість представникам органів влади, бізнесу та громадянського суспільства мобілізуватися для виконання завдань у межах УА. Крім того, це серйозний запобіжник від спроб розвернути Україну в інший бік або дискредитувати європейські ідеї та цінності.

«Минулого року нам вдалося суб’єктизуватися у нашому діалозі з Європейським Союзом в рамках виконання Угоди про асоціацію. ЄС вперше почув від нас, що ми маємо конкретні пріоритети, які повинні становити взаємний інтерес і взаємні зобов’язання їх реалізовувати», — зауважила Віце-прем’єр-міністр.

Вона нагадала, що йдеться, передусім, про енергетику, митницю, цифровий ринок та усунення технічних бар’єрів у торгівлі.

Зі свого боку президент Американської торгівельної палати в Україні Андрій Гундер заявив про готовність бізнесу брати активну участь у діалозі з владою щодо гармонізації українського законодавства з правом ЄС.

«За нашими останніми опитуваннями, 74% компаній відзначили зростання їхнього бізнесу у минулому році. Три чверті прогнозують продовження росту у 2019 році. Тому ми оптимістично налаштовані»,  — зауважив Андрій Гундер.

 

За інформацією
Урядового порталу

Comments are closed.

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031