Привітання Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з Міжнародним днем рідної мови

Шановні громадяни!

Міжнародний день рідної мови започаткований для підтримки мовного і культурного різноманіття та збереження багатомовності. Будь-яка мова світу є надбанням людства, адже збагачує не лише її носіїв, а і всю людську цивілізацію. Тому захист різноманітних мов та підтримка мовного багатства є справою усіх народів та світової спільноти.

Сьогодні Україна активно сприяє розвитку української мови не лише як державної, а і мови щоденного спілкування. Українська мова стала невід’ємною складовою сучасного українського культурного контенту. Сучасна українська книжка, пісня, кіно, театр – усе більше здобувають популярність не лише в рідній країні, а і за кордоном. І це не може не втішати. Це дає підстави дивитися в майбутнє з оптимізмом. Хочу наголосити, що десятиліття надмірного засилля російського продукту ставило на меті тотальне знецінення та розмиття українського культурного, гуманітарного, інформаційного поля. Це стало однією із суттєвих причин початку російської збройної агресії проти України.

Водночас Україна – багатонаціональна країна, і мовне та етнічне розмаїття, співіснування різних культур, їх взаємний вплив робить нашу країну культурно багатою та унікальною. Уряд і надалі дбатиме про захист і розвиток української, кримськотатарської та інших мов національних меншин. Упевнений, що економічний та соціальний розвиток України нерозривно пов’язаний з гармонійним розвитком усіх культур, національностей та їх взаємозбагаченням. Мовна складова є одним з найважливіших компонентів нашого подальшого руху.

Нехай культурне і мовне різноманіття завжди буде запорукою українського успіху, гармонійного розвитку особистості, суспільства та держави!

З повагою

Прем’єр-міністр України              Володимир ГРОЙСМАН

 

 

За інформацією
Урядового порталу

Comments are closed.

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Кві    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031