Україна відзначає День пам’яті Героїв Небесної сотні та 5-ті роковини початку тимчасової окупації Криму

Сьогодні, 20 лютого, Україна та українці в світі відзначають День пам’яті Героїв Небесної сотні — пам’ятний день, яким вшановується подвиг учасників Революції гідності та пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Цей день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Крім того, 5 років тому Росія розпочала заздалегідь сплановану збройну агресію проти України, результатом якої стала тимчасова незаконна окупація Автономної Республіки Крим, м. Севастополь, спроба їхньої анексії та поширення Російською Федерацією міжнародного збройного конфлікту на Донеччину та Луганщину. Ці злочинні дії забрали життя понад 10 тисяч людей, призвели до колосальних руйнувань регіону, перетворили близько 1,8 мільйона українців на вимушених переселенців.

Російська окупаційна влада із повною зневагою до норм міжнародного права вдається до широкомасштабних і серйозних порушень прав людини на окупованих територіях, намагаючись зламати й підкорити всіх незгодних з агресивною політикою Кремля, демонстративно ігнорує ухвалу Міжнародного Суду ООН з цього приводу, а також безпосередньо організовує та заохочує своїх посланців до аналогічних дій в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Міжнародне співтовариство одностайне у засудженні протиправних діянь російського агресора. Свідчення цьому – численні рішення держав-партнерів України, Організації Об’єднаних Націй, Ради Європи, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Європейського Союзу, Організації Північноатлантичного договору, інших міжнародних організацій. Україна вдячна міжнародним партнерам за чітку позицію на захист та відновлення суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів.

Сьогодні для нас є святим обов’язком гідно вшанувати пам’ять Героїв, які ціною власного життя вони відстояли свободу та майбутнє України.

Ми обов’язково втілимо мрію Героїв у реальність. Ми переможемо!

Герої не вмирають!

Урядового порталу