Увага! Управління Держпраці попереджає про шахрайські дії псевдоінспекторів!

Управління Держпраці у Черкаській області попереджає суб’єктів господарювання про вірогідність телефонних дзвінків невідомих осіб до підприємств, установ та організацій, на яких заплановано проведення планових перевірок з питань охорони праці фахівцями Держпраці. Шахраї під виглядом інспекторів Управління вимагають у підприємців гроші, обіцяючи провести перевірку «без значних штрафів і неприємностей».

Начальник Управління Держпраці у Черкаській області Олена Лазарєва закликає роботодавців бути пильними і уточнювати дані осіб, які представилися інспекторами, оперативно повідомляти правоохоронні органи про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів Управління.

У разі виникнення підозри, роботодавець (юридична особа або фізична особа – підприємець) може звернутися для підтвердження повноважень головних державних інспекторів до сектору управління персоналом Управління Держпраці у Черкаській області за телефоном: (0472) 36-21-78.

З метою попередження випадків подібних шахрайських дій роз’яснюємо, що роботодавець (юридична особа або фізична особа-підприємець) має право вимагати у осіб, які прийшли для здійснення перевірки, відрекомендуватися та пред’явити службові посвідчення, направлення на проведення перевірки конкретного роботодавця.

З метою захисту від неправомірних перевірок потрібно зафіксувати дані службових посвідчень (ПІБ, посаду, номер посвідчення, дату видачі, термін дії, орган, який його видав), при відмові «інспектора» – викликати поліцію для встановлення даних осіб та їх повноважень.

Необхідність наявності зазначених документів та обов’язок їх пред’явлення передбачені ст. 5 Закону України від 05.04.2007 №877-V «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (постанова Кабміну України від 26 квітня 2017р. №295).

Для проведення перевірок (інспекційних відвідувань) інспектори повинні мати належним чином оформлені службові посвідчення та направлення на проведення перевірки суб’єкта господарювання.

Управління Держпраці
у Черкаській області