Строки для оскарження та розгляду скарг Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації

Похожее Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñ€Ð°Ð¶ÐµÐ½Ð¸ÐµВідповідно до ст.37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та ст.34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі – Закони), рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації можуть бути оскаржені
до Міністерства юстиції України, його територіальних органів або до суду.

При Головному територіальному управлінні юстиції у Черкаській області утворена постійно діюча Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації, яка розглядає скарги у межах Черкаської області (скаргу можна подати або надіслати за адресою: бульв. Шевченка, 185, м. Черкаси, 18001):

• на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора;
  • на дії або бездіяльність суб’єктів державної реєстрації.

Розгляд скарг здійснюється за заявою особи, яка вважає, що її права порушено, що подається виключно у письмовій формі та повинна містити обов’язкові відомості, передбачені Законами та Порядком розгляду скарг у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 №1128.

Така скарга у день її надходження реєструється суб’єктом розгляду скарги відповідно до вимог законодавства з організації діловодства у державних органах.

Повідомляємо, що розгляд скарг здійснюється у строки, встановлені Законом України «Про звернення громадян» з урахуванням особливостей, передбачених Законами, які обраховуються з моменту реєстрації її суб’єктом розгляду скарги, при цьому загальний строк розгляду та вирішення скарги не може перевищувати 45 календарних днів.

Відповідно до частини 5 ст. 37 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та частини 5 ст. 34 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», скарга обов’язково має містити:

• повне найменування (ім’я) скаржника, його місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім’я) представника скаржника, якщо скарга подається представником;
  • реквізити рішення державного реєстратора, яке оскаржується (у сфері реєстрації нерухомості);
  • зміст оскаржуваного рішення, дій чи бездіяльності та норми законодавства, які порушено, на думку скаржника;
  • викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
  • відомості про наявність чи відсутність судового спору з порушеного у скарзі питання;
  • підпис скаржника або його представника із зазначенням дати складання скарги.

До скарги додаються засвідчені копії документів, що підтверджують факт порушення прав скаржника (за наявності), а також, якщо скарга подається представником скаржника – довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження такого представника, або копія такого документа, засвідчена в установленому порядку.

У разі недотримання вимог щодо оформлення скарг у розгляді таких скарг по суті буде відмовлено.

Матеріал підготувала

головний спеціаліст відділу розгляду звернень
та забезпечення діяльності комісії з питань
розгляду скарг у сфері державної реєстрації