Працівники райдержадміністрації активно долучилися до порятунку риби у водоймах та закликають до цього усю небайдужу громадськість

Сильні та стійкі морози цієї зими створили вкрай несприятливі умови для зимівлі риби. Товщина криги на більшості водойм продовжує збільшуватись, що в результаті призводить до зменшення кількості кисню у воді та загрожує виникненню заморних явищ.

За інформацією Державної екологічної інспекції Центрального округу станом на 16.01.2019 вміст кисню в водоймах та каналах річок знижується до критичного рівня.

Тому, з метою організації та проведення робіт зі спасіння водних біоресурсів 17.01.2019 працівниками райдержадміністрації здійснено виїзд на підвідні канали до насосної станції в с. Леськи та в с. Худяки.

До робіт були залучені також працівники спеціалізованого комунального підприємства «Райліс» та комунального підприємства Леськівської сільської ради.

З метою недопущення масової загибелі живих біоресурсів, райдержадміністрація рекомендує всім небайдужим жителям району долучитися до проведення заходів з порятунку риби.

Довідково. Рибам, як і іншим тваринам, для підтримання життя потрібний кисень, який бере участь у диханні. Більша частина кисню проникає у воду з повітря. Низький вміст кисню у воді може бути однією з причин загибелі риби в зимовий період.

Основним методом боротьби з задухою є аерація (насичення) води киснем. Для цього потрібно штучно створювати ополонки та вставляти у них снопи з очерету, збагачуючи її киснем.

Лютий 2019
« Січ