У Черкаській області ФМ-радіостанції перевиконують мовні квоти

Із 8 листопада 2018 року за вимогою Закону України «Про телебачення і радіомовлення» мовна квота збільшилася: частка українських пісень в радіоефірі повинна бути не менше 35%, ведення передач державною мовою – 60%.
Середній загальний показник пісень українською мовою на місцевих і регіональних радіостанціях України за другий рік дії мовних квот складає 48% при законодавчій нормі станом на жовтень 2018 – 30%.
Черкащина серед лідерів.

Показник ведення передач українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Черкаської області за результатами моніторингів протягом липня-вересня 2018 року склав 97,78% (норма закону 55%), що на 7 відсоткових пункти більше порівняно з обсягом ведення передач державною мовою за листопад 2016 – жовтень 2017 року.
Середній показник пісень українською мовою в ефірі місцевих та регіональних радіостанцій Черкаської області складає:

• 43% за листопад 2016 – жовтень 2017;
  • 43% за листопад 2017 – жовтень 2018.

Найвищі показники кількості пісень українською мовою серед 10 радіокомпаній Черкащини зафіксовані у Українське радіо Рось Філія ПАТ НСТУ “Черкаська регіональна дирекція” (позивний”Українське радіо”) м. Черкаси, КП “ТРО “На хвилі Корсуня” (позивний “На хвилі Корсуня”), м. Корсунь-Шевченківський та ТОВ “Телекомпанія “Сатурн-ТV” (позивний “MID-FM”), м. Умань.

Національна рада 4 грудня на прес-конференції в агенції «Укрінформ» підбила підсумки виконання радіостанціями норм закону. Як зазначив член Національної ради Сергій Костинський : «Період екстенсивного розвитку українського ринку музики поступово добігає кінця. Частка пісень українською в ефірі радіостанцій, за нашими прогнозами, буде збільшуватися відтепер несуттєво. Але ми бачимо як формується новий тренд – поступовий якісний розвиток музичної індустрії і серйозне покращення її конкурентоспоможності. Наступного року ми матимемо все більше пісень українською мовою, які будуть відвойовувати собі місце в плейлистах радіомовників не тільки завдяки квотам, але і завдяки своїй високій якості».

Представництво Національної ради в Черкаській області на разі проводить 5 хвилю моніторингів. Порушень мовних квот не зафіксовано.

Національної ради України
з питань телебачення