Стратегія розвитку МСП в дії: що зробили для підприємництва на Черкащині цьогоріч

Інфографіка1_Монтажна область 1

Через діалог та довіру до партнерства. Бізнес та влада області продовжують співпрацювати в межах Стратегії розвитку МСП. Інструмент її реального втілення – обласна Програма реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Черкаської області на 2018 – 2020 роки. Саме за цим документом вже рік влада та підприємці працюють заради змін.

За рік для бізнесу встигли організувати та провести чимало цікавого. Це й навчання, семінари, бізнес-події, Школи МСП, стажування в Німеччині та багато іншого. Про досягнення у цьому напрямку повідомляють у Департаменті регіонального розвитку облдержадміністрації.

– Ми поступово, проте впевнено й обдумано продовжуємо шукати та впроваджувати нові інструменти для підтримки МСП, – каже директор Департаменту регіонального розвитку ОДА Роман Карманнік. – Так, ми маємо результати й нові можливості, і це точно привід не зупинятися, а ще більше прискорити темп. Для нас результат тоді, коли бізнес нам довіряє, коли йому комфортно, зручно та все зрозуміло. Коли ми разом, коли ми спілкуємося, дискутуємо, чуємо один одного й трансформуємо це все у спільні ініціативи та проекти. Не буду завчасно розповідати про наші ініціативи на 2019 рік, над якими працюємо вже зараз, але можливостей для бізнесу з’явиться ще більше. Бо Стратегія МСП в ДІЇ.

Інфографіка2_Монтажна область 1

Спілкувалися та налагоджували взаємодію підприємці області мали змогу на Черкаському міжнародному економічному форумі та форумі Open.Biz. Крім того, для підприємців у рамках Програми провели бізнес-місію до Білорусі. Ці три події зібрали понад 300 учасників та стали майданчиками для навчання, нетворкінгу  та нових бізнес-контактів.

Водночас, в області напрацьовують механізми для полегшення ведення бізнесу. Зокрема потягом року облдержадміністрація уклала угоду з Німецько-українським фондом з відшкодування відсоткових ставок за кредитами для МСП та розробила й затвердила відповідне Положення. Також започатковано співпрацю із проектом GIZ «Готові до співпраці з Німеччиною». У його рамках 9 підприємців області взяли участь у безкоштовних бізнес-сесіях в Німеччині та зекономили майже 1 млн грн.

Інфографіка3_Монтажна область 1

Окрім цього, 600 підприємців взяли участь у навчаннях та семінарах щодо змін в законодавстві, пошуку іноземних партнерів, можливостей грантових програм підтримки бізнесу. Для 15 представників МСП організовано 2 навчальні поїздки до Unit.City.

Сучасну бізнес-освіту здобували слухачі Школи МСП. Цей проект започаткувала облдержадміністрація спільно з Черкаською агенцією регіонального розвитку та Фондом Василя Хмельницького K.Fund. За рік вдалося провести аж дві Школи малого і середнього підприємництва, випускниками якої стали 48 підприємців.

Інфографіка5_Монтажна область 1

А щоб бізнес отримував послуги он-лайн та практичні поради з експорту, а також залишатися в курсі актуальних ділових подій облдержадміністрацією у 2018 році було запущено обласний портал адмінпослуг, Дайджест підприємця, Дайджест експортера й Платформу для бізнесу.

Інфографіка4_Монтажна область 1

До того ж Черкаська область стала пілотною  з розробки Стратегії смарт-спеціалізації, яка вже є у 120 регіонах ЄС та стане одним із інструментів розвитку підприємництва, інновацій, інвестицій та науки.

Черкаської ОДА

Рада регіонального розвитку – 2019