У Черкасах презентують книгу “Майдан від першої особи. Регіональний вимір. Випуск 3”

Слайд1

Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усно-історичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Черкаській області.

На відзначення п’ятої річниці Революції Гідності Українським інститутом національної пам’яті заплановано провести низку регіональних презентацій. До участі у презентації в Черкасах запрошені інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Черкаської, Вінницької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

Презентація книги відбудеться 7 грудня у Черкаському художньому музеї о 13.00. Вхід вільний.

Черкаської ОДА

No votes yet.
Please wait...

До Нового року залишилось:

13днів 02год. 59хв. 56сек.

Грудень 2018
« Лис