День Гідності та Свободи: Україна – країна нескорених!

Україна відзначає щороку 21 листопада початок двох революцій – Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

Згідно з указом президента Петра Порошенка, в Україні 21 листопада відзначають п’яту річницю Революції гідності. У звязку з цим, у Києві проведуть величезну кількість різних виставок, квести для студентів, школярів. Крім того, усім охочим будуть розповідати про події, які відбулися під час Революції Гідності.

21 листопада о 10 ранку на Алею Героїв Небесної Сотні прийдуть волонтери, учасники Революції Гідності та представники усіх церковних конфесій аби помолитися за душі загиблих та згадати їх.

Усі заходи триватимуть до лютого місяця. Також 22 листопада презентують книгу під назвою “Майдан від першої особи”. Це збірка інтерв’ю з 1200 учасниками Революції Гідності та їх переживання.

Нагадаємо, протестні акції в Україні проти корупції розпочалися 21 листопада 2013 року як реакція на рішення Кабінету Міністрів України про призупинення процесу підготування до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. Простести поширилися після силового розгону демонстрації в Києві вночі 30 листопада.

Вони з кінця 2013 року відбувалися у формі мітингів, демонстрацій, студентських страйків та силова протидія протестам з боку влади призвели до відкритого силового протистояння, яке надалі переросло у Революцію гідності.

22 січня 2014 року під час протистоянь на вулиці Грушевського перші загиблі. Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві 18-20 лютого, в ході яких загинуло більше сотні протестувальників і кілька тисяч було травмовано.

Наймасовішими Євромайдани були у містах Канади, США, Німеччини, Польщі, Великої Британії, Італії та Франції. Менші акції відбулися у Австрії (Відень), Австралії(Мельбурн), Бельгії (Брюссель), Грузії (Тбілісі), Естонії (Таллінн) Ізраїлі (Тель-Авів), Ірландії (Дублін), Іспанії (Барселона), Литві (Вільнюс), Норвегії (Берґен, Осло), Португалії (Лісабон), Угорщині (Будапешт), Фінляндії (Турку), Тунісі (Туніс), Чехії (Брно, Прага), Швеції (Мальме, Стокгольм) Швейцарії (Базель, Женева) та інших країнах. Акції відбувалися за участі українського студентства, діаспори, а також громадян, які підтримують прагнення України підписати асоціацію з ЄС.

У 2004 році почалася Помаранчева революція. Вона була організована і проведена прихильниками Віктора Ющенка, основного кандидата від опозиції на президентських виборах у листопаді — грудні 2004 року, після оголошення Центральною виборчою комісією попередніх результатів, згідно з якими нібито Віктор Янукович. Акція почалася 22 листопада 2004 як реакція на масові фальсифікації, що вплинули на результат виборів.

веб-ресурсу espreso.tv

Червень 2019