Уповноважені Мін’юсту надаватимуть найнеобхідніші нотаріальні послуги на місцях

Через віддаленість послуг нотаріусів, жителі сіл іноді роками не оформляють спадщину.

Звичайне оформлення спадщини чи договору дарування іноді стає серйозною проблемою для жителів сіл Черкащини, адже для цього потрібно їхати в районний чи обласний центр, вистоювати черги, а вартість такого оформлення іноді перевищує вартість самого майна.

Щоб вирішити проблему, Міністерво юстиції розробило законопроект № 9140, що передбачає створення інституту Уповноважених Мінюсту – працівників юстиції, які б надавали найнеобхідніші людям послуги на місцях.

– Люди іноді роками не оформляють спадщину і повертаються до цього питання вже коли з’являється покупець на хату. У нас у Смілі взагалі немає державного нотаріуса, приїздить іноді з Черкас, тому черги завжди дуже великі. Наступного року в нашій ОТГ має запрацювати ЦНАП. У ньому такий уповноважений зміг би надавати нотаріальні послуги, – розповідає Ігор Волошин, заступник сільського голови Ротмістрівської ОТГ, до якої входять 4 сільських ради.

На Черкащині державних нотаріусів немає у 4 районах (Христинівському, Монастирищенському, Драбівському та Смілянському), загалом по Україні – у 122 районах. Проте люди хочуть потрапити на прийом саме в державні нотаріальні контори, оскільки їхні послуги дешевші, а особи, які мають пільги, звільняються від сплати частини платежів та платних послуг.

– Уповноважених Мін’юсту планують призначати з числа наших співробітників, які мають відповідний досвід роботи і пройдуть стажування. У віддалених селах та містечках, де немає нотаріусів, вони б могли надавати найбільш затребувані нотаріальні послуги за тією ж вартістю, що і державні нотаріальні контори, – зазначив Олександр Свіренюк.

На цьому тижні працівники черкаської юстиції проводять опитування та анкетування жителів сіл у різних районах області щодо доступу до нотаріальних послуг та їхньої якості. Електронну форму анкети можна заповнити за посиланням.

Головного територіального управління
юстиції у Черкаській області