Прем’єр-міністр: “Ми співпрацюємо з фінансовими партнерами, аби віддати борги, а не наростити їх”

Уряд України вважає необхідним продовження співпраці з міжнародними фінансовими організаціями задля забезпечення політики виплати боргів і зниження навантаження на бюджет, а не нарощування запозичень. Про це в ефірі телеканалу «Україна» сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми працюємо з фінансовими ринками світу, аби віддати кредити, які на нас поклали минулі уряди протягом 2005- 2013 років. Зараз ми щороку платимо 5 млрд дол. в якості обслуговування (взятого тоді) боргу», – сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що однією з умов продовження співпраці з партнерами, передусім Міжнародним валютним фондом, стало підвищення цін на газ для населення. Втім, це підвищення стало значно меншим за первинні вимоги. «У мене було два варіанти – аби домовитися про мінімальне зростання цін на газ  і продовжити співпрацю. Або увійти в дефолт. Це  банкрутство країни. Заощадження громадян знеціняться, буде галопуюча інфляція. Цього неможливо було допустити», – зазначив Володимир Гройсман.

Разом з тим Глава Уряду наголосив, що програма субсидій – адресної допомоги від держави – розширена. В травні поточного року Уряд дещо посилив контроль за субсидіантами  – виключно з метою викрити шахраїв. «Зараз є електронний реєстр субсидій, – сказав Володимир Гройсман. – Ми спокійно компенсуємо людям витрати».

Урядового порталу

Листопад 2018