Пільги для учасників АТО у 2018 році

ЯК ОФОРМИТИ ПІЛЬГИ УЧАСНИКАМ АТО

Статус учасника бойових дій надається за умови, якщо особа залучалася до проведення АТО не менше ніж на 30 днів (в т.ч. за сукупністю днів перебування там). Такий термін перебування в зоні АТО не вимагається, якщо особа виконувала завдання: при безпосередньому зіткненні та вогневому контакті з противником; при здійсненні розвідувальних заходів; при отриманні поранення, контузії, каліцтва, через які стало неможливо продовжувати виконувати поставлені завдання (крім випадків необережного поводження зі зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби).

Для надання статусу учасника бойових дій, особам необхідно подати документи, видані уповноваженими державними органами та посадовими особами, які містять достатні докази їхньої участі в АТО.

Зокрема, це такі документи: виписки з наказів про залучення до проведення АТО; довідки про безпосередню участь особи в АТО, в яких повинно бути чітко зазначено початковий і кінцевий період перебування в АТО; та інші офіційні документи, визначені законом.

Військова частина або інший орган, в складі якого перебував учасник АТО, або військовий комісаріат після закінчення служби (при постановці на військовий облік), повинні проконтролювати наявність записів про участь у бойових діях у військовому квитку.

Рішення про надання статусу учасника бойових дій приймається уповноваженими комісіями. Цей статус підтверджує посвідчення учасника бойових дій, яке разом з військовим квитком та довідкою (довідками) про період АТО дають право на пільги, встановлені законодавством.

ВИПЛАТИ УЧАСНИКАМ АТО у 2018 РОЦІ

Якщо учасник бойових дій до початку проходження служби отримував пенсію, як пенсіонер з числа військовослужбовців, то виплата такої пенсії на час служби не припиняється. Після звільнення зі служби виплата пенсій здійснюється учаснику бойових дій з урахуванням додаткової вислуги років на день його демобілізації.

За учасниками бойових дій, які проходять службу, зберігаються місце роботи (посада), середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності, де вони працювали до початку проходження служби, але не більше 1 року.

За виконання особливо важливих завдань під час проходження служби виплачується надбавка в розмірі 100% від посадового окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років.

Винагорода в розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менше 3 000 грн в розрахунку на місяць, виплачується службовцям: за безпосередню участь в АТО; здійснення заходів щодо забезпечення правопорядку на держкордоні; відбиття збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об’єктів у разі захоплення або спроби насильницького заволодіння зброєю та ін. технікою.

Учасникам АТО за рахунок державних коштів виплачується одноразова грошова допомога у зв’язку з встановленням інвалідності в розмірі: інвалідам 1 групи – 400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, в якому було встановлено інвалідність; інвалідам 2 групи – в 300-кратному розмірі; інвалідам 3 групи – в 250-кратному розмірі зазначеного прожиткового мінімуму.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», інвалідам війни та учасникам АТО також щорічно виплачується разова грошова допомога до 5 травня.

ПІЛЬГИ ДЛЯ УЧАСНИКІВ АТО у 2018 РОЦІ НА ЗЕМЛЮ

Учасники АТО мають право на першочергове відведення їм земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва. Учасник АТО повинен вирішити, де він хоче отримати земельну ділянку і для яких цілей. Від цього залежить, до якого територіального органу буде подаватися клопотання про виділення земельної ділянки.

Для того, щоб побачити місце розташування наявних вільних земельних ділянок, зарезервованих для учасників АТО, слід переглянути ці дані на сайтах головних управлінь Держгеокадастру в розділі «Інформація для учасників АТО».

Залежно від цільового призначення, учасник АТО може безкоштовно отримати земельну ділянку із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

1. для ведення особистого селянського господарства – не більше 2 га;
  2. для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
  3. для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,1 га;
  4. для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,1 га.

ПІЛЬГИ ДІТЯМ УЧАСНИКІВ АТО НА НАВЧАННЯ

Держава забезпечує учасникам бойових дій та їх дітям державну підтримку для отримання професійно-технічної та вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах.

У тому числі підтримка надається дітям, які навчаються за денною формою навчання у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, – до закінчення навчання, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.

Така підтримка може надаватися у формі: безкоштовного забезпечення підручниками, доступом в Інтернет, до систем баз даних в навчальних закладах, проживання в гуртожитках; виплати соціальної стипендії; повної або часткової оплати навчання за рахунок бюджетних коштів або шляхом надання пільгових довгострокових кредитів для здобуття освіти та ін.

Законодавство України не передбачає окремих пільг для дітей учасників АТО в садку. Все ж право на першочергове зарахування дітей в дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади встановлено для дітей військовослужбовців в Законі України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Статтю підготовала
головний спеціаліст Черкаського районного
відділу ДРАЦС Управління державної реєстрації
Головного ТУЮ у Черкаській області
Світлана Степанець

No votes yet.
Please wait...

До Нового року залишилось:

13днів 05год. 59хв. 59сек.

Грудень 2018
« Лис