Анатолій Яріш зустрівся з активістами на семінарі, який проходить під гаслом “Змінивши життя осіб з інвалідністю на краще – ми робимо кращою нашу державу”

Інвалідність, сирітство, соціальна незахищеність – це не проблема окремих людей чи певної категорії населення. Це – проблеми усього соціуму, і те, наскільки ефективно ми здатні їх вирішити, найяскравіше демонструє, наскільки розвиненим є наше суспільство.

Люди з інвалідністю не називають себе хворими: в цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин до таких громадян ставляться як до людей з особливими потребами, яким необхідна додаткова увага суспільства. Загалом наукова доктрина вбачає два підходи, і якщо медичний підкреслює, в першу чергу, необхідність підтримки на фізичному рівні, забезпечення медичним доглядом і необхідними лікувальними засобами, то соціальний зачіпає питання біль глибокі, хоча й, можливо, непомітні на перший погляд. У сукупності ж обидва підходи націлені, першочергово, на створення комфортного середовища для людей з особливими потребами – як на фізичному рівні, так і у моральному мікрокліматі.

Привернення уваги міжнародної спільноти до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя – така мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно людей з інвалідністю, прийнятій Генеральною Асамблеєю ООН.

25 вересня 2018 року, за участю місцевих громадських організацій, що опікуються потребами людей з інвалідністю у Черкаському районі та області, працівників Черкаської районної державної адміністрації, представників медичної галузі, управління Пенсійного фонду, соціальних служб, на базі райдержадміністрації було проведено семінар під гаслом «Змінивши життя осіб з інвалідністю на краще – ми робимо кращою нашу державу».

Голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш взяв активну участь у дискусії, охоче відповів на запитання громадян, а також розповів присутнім про мотивуючі приклади мужності, сили духу та яскравих талантів історичних постатей, які жили та живуть з інвалідністю.

Адже такі люди – дійсно взірець для наслідування. Згадаймо, наприклад, Франкліна Рузвельта, 32-го Президента США, який вважається однією з ключових фігур американської історії. Він – єдиний Президент, що обирався більше ніж на два строки. Факт інвалідності не заважав йому керувати величезною країною у важкі часи світової кризи та Другої світової війни. Його діяльність допомогла США стати на шлях розквіту; створення ООН – також його заслуга.

Бар’єр інвалідності подолав і відомий фізик-математик Стівен Гокінг, один з найбільш впливових в науковому сенсі і відомих широкій громадськості фізиків-теоретиків нашого часу. Уже три десятки років як учений страждає невиліковною хворобою – розсіяним склерозом. Це хвороба, при якій рухові нейрони поступово вмирають і людина стає все більш безпорадною. Після операції на горлі він втратив здатність говорити. Друзі подарували йому синтезатор мови, який був встановлений на його кріслі-колясці і за допомогою якого Гокінг може спілкуватися з оточуючими.
Основна спеціалізація Стівена Гокінга – космологія і квантова гравітація. Вчений досліджував термодинамічні процеси, які виникають в чорних дірах. Його ім’ям названо явище, яке описує «випаровування чорних дір» – «випромінювання Гокінга».

І, звісно, не можна не згадати ще один вражаючий приклад мужності – австралійського мотиватора та оратора Ніколаса Джеймса Вуйчича, більш відомого як Нік Вуйчич.
Нік народився з синдромом тетраамелії – рідкісним спадковим захворюванням, що призводить до відсутності чотирьох кінцівок. Частково була одна стопа з двома зрощеними пальцями, що дозволило хлопчикові після хірургічного поділу пальців навчитися ходити, плавати, кататися на скейті, грати на комп’ютері і писати.
З 1999 року Ніколас почав виступати в церквах, тюрмах, школах і дитячих притулках та незабаром відкрив некомерційну організацію «Життя без кінцівок», почавши благодійну діяльність і допомагаючи людям з інвалідністю у всьому світі.

«Забезпечення належного соціального захисту населення є одним з пріоритетних завдань Черкаської районної державної адміністрації», – наголосив очільник району. Та зазначив також, що саме рівність прав та загальнодоступність можливостей можуть гарантувати нам життя в дійсно європейській, соціальній, правовій державі.

No votes yet.
Please wait...

До Нового року залишилось:

13днів 07год. 16хв. 03сек.

Грудень 2018
« Лис