Національно-патріотичне виховання школярів у Черкаському районі

Одним із найважливіших напрямків роботи із школярами району є національно-патріотичне виховання.

Розроблено й затверджено заходи щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного  виховання дітей та молоді Черкаської області на 2016-2020 роки, популяризації державних символів України, виховання поваги до них в суспільстві.

У всіх навчальних закладах району створено куточки державної символіки, що відповідають вимогам, та куточки, присвячені вшануванню осіб, які брали участь у антитерористичній операції та революції Гідності.

Проводяться уроки мужності, виховні години, засідання круглих столів, уроки патріотизму, на які запрошуються представники військових частин, учасники Революції Гідності та бойових дій в зоні АТО з числа випускників та жителів.

Із метою національно-патріотичного виховання, глибоких переконань, відродження національних традицій і культурної спадщини українського козацького товариства та усвідомлення цілеспрямованого розвитку козацького руху серед дітей та учнівської молоді щорічно проводиться І (районний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Команда-переможець «Мошногірські яструби» Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяла участь у ІІ (обласному) етапі гри, який проходив в м.Черкаси та посіла І місце. Із 02.07.2018 по 15.07.2018 рій Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяв участь у ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2018: Наддніпрянська Січ» (с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області).

На базі Будищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів із 01.09.2016 створено козацький клас (розпорядження Черкаської районної державної адміністрації від 22.09.2016 №280).

Встановлено меморіальні дошки учням-випускникам, які загинули в зоні антитерористичної операції на сході країни у Тубільцівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Плохому Андрію, у Мошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – Преснякову Максиму та Синчаку Анатолію, у Червонослобідській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 – Іделю Іллі.

На базі навчальних закладів району функціонує 2 музеї, які мають свідоцтва про відомчу реєстрацію музею при закладі освіти системи Міністерства освіти і науки України, музейні кімнати, музейні зали та етнографічні, краєзнавчі, літературні, військово-історичні музейні куточки. Започаткована ідея створення віртуальних музеїв на сайтах загальноосвітніх навчальних закладів. Силами волонтерських загонів поповнюються експозиції шкільних музеїв та музейних кімнат, проводиться збір інформації щодо героїзації осіб-односельчан, які відділи життя за Україну.

Рада регіонального розвитку – 2019

Травень 2019