Перехід з аналогового на цифрове телебачення: що потрібно знати користувачам

Зовсім скоро, вже у строк до 31 серпня поточного року, відповідно до Постанови Кабміну, в Україні здійсниться перехід з аналогового на цифрове телебачення. Підбірку фактів, які при цьому слід знати користувачам, зібрала газета “Експрес“:

— Навіщо потрібний перехід на цифрове телебачення?

— Перендусім це зобов’язання нашої держави перед сусідами — навколишніми країнами, — пояснює Роман Химич, експерт телекомунікаційного ринку. — Річ у тому, що ці частоти у Європі віддають під мобільний зв’язок. Сумісне використання одних і тих самих частот мобільним зв’язком і телебаченням спричиняє проблеми. Тому задля гармонізації використання частотного ресурсу Україна переходить на цифрове телебачення.

— Чи багато людей в нашій країні мають аналогове телебачення? Кого стосується перехід на цифру?

— Приблизно 5 мільйонів домогосподарств дивляться аналогове телебачення, — розповідає Олександр Ільяшенко, відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. — Перехід на цифрове стосуватиметься тих, хто використовує кімнатну або зовнішню антену для перегляду ТБ.

— Як здійснити перехід?

— Для цього до телевiзора потрiбно пiд’єднати приставку-декодер, тобто телетюнер, — каже Олег Iванченко, консультант оператора цифрового наземного мовлення. — Приєднується вiн дуже просто — до телевiзора до антенного входу, scart-входу, НЧ-входу, який ще називають “тюльпанчик”. А з iншого боку до нього доєднується антена.   Телетюнер приймає аналогову програму, розкодовує та вiдтворює її. До слова, приєднати його можна до будь-якого телевiзора, який має згаданi роз’єми. Не обов’язково купувати цифровi “ящики”.

— Серед глядачiв популярнi супутниковi антени. А як вони “спiвпрацюють” з телетюнерами?

— Одне не заважатиме iншому. Усi супутниковi канали можна буде дивитись поруч із “цифровими”.

О.Ільяшенко: — До речі, якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, у якому є телевізійний кабель, і до цього часу дивилися телевізор завдяки загальній антені, тоді, можливо, потрібно буде підключитися до кабельної мережі. У цьому випадку доведеться щомісяця платити оператору кабельного телебачення. Якщо ж ви купуєте цифровий тюнер, то платите лише за нього, а далі безплатно дивитеся щонайменше 30 каналів. Люди повинні самі обрати, який спосіб для них вигідніший.

Липень 2019
« Чер