Перехід з аналогового на цифрове телебачення: що потрібно знати користувачам

Зовсім скоро, вже у строк до 31 серпня поточного року, відповідно до Постанови Кабміну, в Україні здійсниться перехід з аналогового на цифрове телебачення. Підбірку фактів, які при цьому слід знати користувачам, зібрала газета “Експрес“:

— Навіщо потрібний перехід на цифрове телебачення?

— Перендусім це зобов’язання нашої держави перед сусідами — навколишніми країнами, — пояснює Роман Химич, експерт телекомунікаційного ринку. — Річ у тому, що ці частоти у Європі віддають під мобільний зв’язок. Сумісне використання одних і тих самих частот мобільним зв’язком і телебаченням спричиняє проблеми. Тому задля гармонізації використання частотного ресурсу Україна переходить на цифрове телебачення.

— Чи багато людей в нашій країні мають аналогове телебачення? Кого стосується перехід на цифру?

— Приблизно 5 мільйонів домогосподарств дивляться аналогове телебачення, — розповідає Олександр Ільяшенко, відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. — Перехід на цифрове стосуватиметься тих, хто використовує кімнатну або зовнішню антену для перегляду ТБ.

— Як здійснити перехід?

— Для цього до телевiзора потрiбно пiд’єднати приставку-декодер, тобто телетюнер, — каже Олег Iванченко, консультант оператора цифрового наземного мовлення. — Приєднується вiн дуже просто — до телевiзора до антенного входу, scart-входу, НЧ-входу, який ще називають “тюльпанчик”. А з iншого боку до нього доєднується антена.   Телетюнер приймає аналогову програму, розкодовує та вiдтворює її. До слова, приєднати його можна до будь-якого телевiзора, який має згаданi роз’єми. Не обов’язково купувати цифровi “ящики”.

— Серед глядачiв популярнi супутниковi антени. А як вони “спiвпрацюють” з телетюнерами?

— Одне не заважатиме iншому. Усi супутниковi канали можна буде дивитись поруч із “цифровими”.

О.Ільяшенко: — До речі, якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, у якому є телевізійний кабель, і до цього часу дивилися телевізор завдяки загальній антені, тоді, можливо, потрібно буде підключитися до кабельної мережі. У цьому випадку доведеться щомісяця платити оператору кабельного телебачення. Якщо ж ви купуєте цифровий тюнер, то платите лише за нього, а далі безплатно дивитеся щонайменше 30 каналів. Люди повинні самі обрати, який спосіб для них вигідніший.

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Червень 2020
« Сер