Робота, що дарує натхнення

«Кращий спосіб почати робити – перестати говорити і почати робити», – життєва позиція видатного режисера-мультиплікатора, художника і сценариста Волта Діснея близька багатьом людям, які, навіть залишаючись з певних причин без роботи і засобів до існування, мислять позитивно і не втрачають віри  у свої сили.  Яскравим прикладом натхненного ентузіазму і прагнення знайти добре оплачувану та цікаву роботу є історія молодої людини, що шість років свого життя віддала службі у лавах Збройних Сил України та приймала участь у Антитерористичній операції на Сході України, а після закінчення контракту мала бажання повернутись до мирного повноцінного життя. І це, безперечно, йому вдалось – сьогодні Олександр Шабалін, колишній військовослужбовець та колишній зареєстрований безробітний, успішно працює слюсарем з ремонту вантажних автомобілів на ТОВ «ТІР Авто Груп».

І нам, представникам Черкаської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості, було надзвичайно цікаво побачити Олександра за роботою, дізнатись, як складається його професійне життя, які кар´єрні можливості перед ним відкриваються. Домовившись завчасно з дирекцією ТОВ «ТІР Авто Груп» про візит на підприємство, ми вирушили на інтерв´ю з Олександром Шабаліним та його безпосереднім керівником.

– Доброго дня, пане Володимире! Вдячні Вам за можливість відвідати Ваше підприємство та поспілкуватись в робочій атмосфері.

– Доброго дня! Вітаємо на ТОВ «ТІР Авто Груп». Ми займаємось ремонтом вантажних автомобілів – фур іноземного виробництва. На сьогоднішній день нам досить складно знайти спеціалістів, які б мали досвід роботи у даній сфері діяльності, тому найголовніший критерій відбору потенційних працівників для нас – це бажання вчитись і працювати. Звичайно, також важливо, щоб працівник був відповідальний, цілеспрямований і активний. Тому ми, в свою чергу, вдячні службі зайнятості за Олександра Шабаліна, який відразу ж став частиною нашого дружнього колективу.

– Перед працевлаштуванням Олександра на Ваше підприємство служба зайнятості запропонувала Вам укласти договір на проведення робіт тимчасово характеру. Як Ви вважаєте, така форма співпраці є ефективною?

– Вона не лише ефективна, а й найбільш правильна на сьогоднішній день. Участь у таких роботах дає змогу роботодавцю оцінити здібності та навички потенційного працівника, вирішити, наскільки підходящою кандидатурою він є.

– А Ви, пане Олександре, вважаєте так само?

– По-перше, тимчасові роботи – це прекрасна можливість проявити себе і зрозуміти свій потенціал. По-друге, якщо робочі стосунки не складаються, ти маєш можливість відмовитись від роботи та, без втрати статусу безробітного і виплати допомоги по безробіттю, продовжувати шукати за допомогою служби зайнятості іншу роботу. Тому тимчасові роботи – це чудовий варіант.

– Скажіть, будь ласка, Ви задоволені своєю роботою?

Так, звичайно, задоволений. На «ТІР Авто груп» я отримую і досвід, і можливість реалізуватись, і достойну заробітну плату. До того ж, колектив тут дружній, молодий.

– Як Ви можете оцінити роль служби зайнятості у тому, що у Вас сьогодні все так складається?

– Після закінчення служби у Збройних Силах і повернувшись додому, я певний час намагався сам знайти роботу, проте не виходило. Звернувся за допомогою у центр зайнятості Черкаського району. Сподобалось, що фахівці служби володіють повною інформацією про стан ринку праці у Черкасах та Черкаському районі. Мені пропонувались вакансії, що повністю відповідають моїм навичкам та побажанням. Тому я задоволений ставленням фахівців служби зайнятості до мене як до шукача роботи. Тим більше, що результат є – у мене прекрасна робота. Трохи брудна, тому що постійно потрібно щось розбирати і ремонтувати, проте прекрасна!

А пан Володимир, у свою чергу, додав:

– Готові працювати із службою зайнятості і надалі. Будемо вдячні, якщо до нас будуть приходити за направленням служби такі працівники як Олександр – мотивовані до праці, з бажанням отримувати нові знання і розвиватись. І, звичайно, запрошуємо в гості на підприємство – ми завжди раді новим зустрічам!

ЧРФ Черкаського обласного
центру зайнятості