У Черкаському районі створено сьому прийомну сім’ю: Анатолій Яріш провів засідання комісії з питань захисту прав дитини

Сьогодні, 5 червня 2018 року, голова Черкаської райдержадміністрації Анатолій Яріш провів засідання районної комісії з питань захисту прав дитини. На жаль, превалююча більшість питань, що виносяться на розгляд комісії, стосуються втручання держави через випадки неналежного виконання батьківських обов’язків: відібрання дитини, життю й моральному або фізичному здоров’ю якої у рідній сім’ї загрожує небезпека, позбавлення батьківських прав, встановлення соціального супровіду.

Утім, на щастя, є й світлі моменти: так, прийомній сім’ї з малолітньою дитинкою було надано дозвіл на продаж будинку з одночасною купівлею квартири у місті. П’ятирічна дівчинка – жвава, усміхнена та охайна – охоче спілкувалася з членами комісії, розповідала: нове житло їй подобається, переїзду чекає із нетерпінням.

А найприємнішою подією дня стало, звісно, створення нової прийомної сім’ї для двох чудових братів, які на даний час перебувають у КЗ “Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей”. З ними у понеділок, 4 червня, очільник району зустрічався з нагоди Дня захисту прав дітей, а вже скоро хлопці покинуть стіни гостинного, але чужого їм закладу, щоб повноправно увійти у нову родину. Адже для колишніх сусідів діти виявились потрібнішими та ріднішими, ніж для їх рідної матері: вже довгий час, поки та зазирала у пляшку, у сусідському будинку брати знаходили тепло, ситний обід та необхідне піклування.

Ця новостворена сім’я стала вже сьомою у Черкаському районі.

Утім, встановлення опіки – це лише проміжний етап. “Якщо біологічна мати схаменеться та прийде до нормального життя, ми з радістю повернемо хлопців у рідну сім’ю, – зазначила прийомна матуся. – Але якщо виникне питання про усиновлення, я не готова віддати цих дітей чужим людям”. Тож щойно будуть закінчені усі паперові клопоти щодо занесення діток у список на усиновлення, їх прийомні батьки подадуть відповідну заяву, щоб стати усиновителями, бо ж виявили готовність почати збирати необхідний пакет документів вже зараз.

Тож нехай у новому сімейному колі панує затишок і достаток, а біди та хвороби обходять далекою стороною. Адже доброта і любов завжди повертаються сторицею до тих, хто дарує їх іншим.