Порядок видачі документів про державну реєстрацію актів цивільного стану особам, засуджених до позбавлення волі

Особи, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі мають право на повторну  видачу  свідоцтв  про  державну реєстрацію актів цивільного стану щодо себе, батьків, дітей (незалежно від віку дитини). Особам, яким  виповнилося  16  років,  свідоцтва про державну реєстрацію актів  цивільного  стану  може  повторно  видаватися  за наявності паспорта (паспортного документа).

Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям,   у   тому   числі  й  усиновленим,  та  їх  законним представникам,  близьким  родичам  померлого  (братам  і  сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом.

Особі, позбавленій   батьківських   прав,    свідоцтва    про народження дітей повторно не видаються.

Після припинення шлюбу внаслідок  його  розірвання  свідоцтва про  шлюб  повторно  не  видаються.  У  таких випадках на письмове прохання заявників відділ державної  реєстрації  актів  цивільного стану  видає  витяг  з  Державного  реєстру актів цивільного стану громадян про шлюб щодо підтвердження дошлюбного прізвища.

Свідоцтва про  державну  реєстрацію  актів  цивільного  стану можуть повторно видаватись  на  підставі  нотаріально  посвідченої довіреності.

У заяві щодо повторної видачі відповідного свідоцтва  про   державну   реєстрацію   акту   цивільного   стану зазначаються:   прізвище,  власне  ім’я,  по  батькові  та  адреса заявника;  прізвище,  власне ім’я,  по батькові особи,  щодо  якої запитується  свідоцтво;  яке  необхідне  свідоцтво;  коли  і  яким органом  державної  реєстрації  актів  цивільного  стану  складено актовий  запис  цивільного  стану;  мета запиту цього свідоцтва та проставляється особистий підпис заявника.

Якщо витребовується  свідоцтво  про народження,  то додатково зазначаються прізвище, власне ім’я, по батькові батьків.

При витребовуванні  свідоцтва  про  шлюб або розірвання шлюбу зазначаються прізвища, власні імена, по батькові обох з подружжя.

За заявою засудженого щодо повторної видачі  відповідного  свідоцтва  про державну реєстрацію акту цивільного стану, яка надійшла поштою, свідоцтво надсилається в 15-денний  строк  до  відділу  державної реєстрації  актів  цивільного стану України за місцем знаходження адміністрації  установи  виконання покарань, у   якій   утримується   засуджена  особа та направляється супровідний лист до адміністрації установи виконання покарань. Отримати повторне свідоцтво може представник адміністрації установи на підставі довіреності.

Черкаського районного відділу ДРАЦС
Головного ТУЮ у Черкаській області