Для стабілізації  розвитку агропромислового виробництва, покращення добробуту сільського населення та розвитку сільської місцевості, створення нових робочих місць та формування сильного підприємця на селі,  Міністерством аграрної політики та продовольства України ухвалена державна стратегія підтримки сільськогосподарських виробників  з усіма обов’язковими складовими.

З метою державної підтримки розвитку галузі тваринництва, стабілізації поголів’я худоби та поліпшення її генетичного потенціалу, стимулювання збільшення виробництва продукції тваринництва та відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для підтримки галузі тваринництва спрямовується  4 мільярди гривень  бюджетних коштів.

Бюджетні кошти спрямовуються на державну підтримку за такими напрямами:

• часткова компенсація відсоткової ставки за банківськими кредитами, залученими для покриття витрат, пов’язаних із провадженням діяльності у галузях: вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво, кролівництво, шовківництво та аквакультура;
  • часткова компенсація вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;.
  • часткове відшкодування вартості закуплених для подальшого відтворення племінних тварин, а саме телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок і сперми бугаїв та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;
  • часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств з переробки сільськогосподарської продукції.

Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам  спеціальної бюджетної дотацій у розмірі до 2500 грн. за вирощування молодняка ВРХ та дотацію сільськогосподарським підприємствам за утримання  корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності у розмірі 1500 грн.

Дотація за молодняк надається за кожні чотири місяці його утримання наростаючим підсумком з  урахуванням віку молодняка у розмірі:

• за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;
  • за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців -700 гривень за голову;
  • за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців –  1 500 гривень за голову.

Для отримання дотації за утримання молодняку ВРХ власник має подати до місцевої сільської/селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади копії таких документів:

• копії паспортів ВРХ;
  • копія паспорта громадянина України;
  • копія довідки або договору про відкриття рахунку в банку;
  • копія документу, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

Зазначені документи приймаються протягом бюджетного року до 1 травня, до 1 вересня і до 1 грудня поточного року в порядку черговості їх надходження.

Дотація за утримання корів надається на безповоротній основі двічі на рік суб’єктам господарювання, які є  юридичними особами, за кожну наявну станом на 1 січня та на 1 липня поточного року ідентифіковану та зареєстровану в установленому порядку корову в розмірі 750 гривень за одну голову.

Для отримання дотації за утримання корів суб’єкти господарювання, які є юридичними особами, подають документи до Мінагрополітики до 1 травня (станом на 1 січня) та до 1 жовтня (станом на 1 липня) 2018 року.

Крім того, в рамках реалізації програм державної підтримки сільськогосподарської галузі, Уряд прагне затвердити статус фермера, як основного гравця в українському агропромисловому комплексі та  наростити частку, що зараз генерується фермерськими господарствами в сільськогосподарському виробництві валової продукції.

Зокрема, відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств передбачено  фінансову підтримку у сумі 1 мільярд гривень, яку  буде надано:

• фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебуває не більше ніж 500 гектарів земель сільськогосподарського призначення, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 15 000 000 гривень;
  • сільськогосподарському обслуговуючому кооперативу, до складу якого входить не менше ніж 20 членів, серед яких повинні бути не менше ніж одне фермерське господарство, а інші — фізичні особи, у власності та користуванні кожної з яких перебуває не більше ніж 100 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:

• часткова компенсація вартості закупленого у суб’єктів насінництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції;
  • часткова компенсація витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами;
  • фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
  • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • здешевлення кредитів.

Усіх зацікавлених осіб за більш детальною інформацією просимо звертатись до управління агропромислового розвитку Черкаської районної державної адміністрації (електронна пошта – ekonomapr@ukr.net; тел.: (0472) 647-798).