“Формат АТО має змінитися на Операцію Об’єднаних Сил 30 квітня”, – очільник держави

Глава держави зазначив: «Формат має змінитися 30 квітня. Це кардинально змінює організацію управління військовою структурою».

Петро  Порошенко нагадав, що зараз Антитерористична операція знаходиться під керівництвом Служби безпеки України. За його словами, «взаємодія між СБУ і приданими підрозділами ЗСУ, Нацполіції, Нацгвардії є абсолютно іншою і не такою, що передбачена в Законі про реінтеграцію Донбасу».

«Керівництво переходить до Збройних Сил України. У ЗСУ з’являються додаткові повноваження щодо реагування на агресію, а частини та підрозділи Національної гвардії, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби, Національної поліції та інші силові органи переходять в підпорядкування Збройним Силам України», – повідомив Президент.

Він подякував Верховній Раді за підтримку його пропозицій щодо стратегії звільнення Донбасу. «Це зробить дії українських військових набагато більш ефективними не лише у відсічі збройній агресії, а й в протидії диверсійним групам», – зазначив Президент.

Глава держави зазначив, що кількість спроб терористичних атак проти України вже перевищило за 400. При цьому терористи готуються в таборах, які розташовані в Ростовській, Білгородській, Курській та інших областях Російської Федерації. Частина з них набирається і вербується на українській окупованій території, частина з них російські громадяни.

«Українська держава має бути об’єднаною, сильною, разом з українським народом для того, щоб протидіяти цим загрозам», – підкреслив Петро Порошенко.

офіційного інтернет-представництва
Президента України