“Цей рік – вирішальний для добровільного об’єднання ОТГ”, – Ярослав Березань

Жовтень 2018 року має стати переломним для реформи з децентралізації. На цьому у своєму коментарі наголосив заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань. За його словами, тоді має відбутися максимальна кількість виборів у громадах, які самостійно ініціювали об’єднання в ОТГ.

– Хто не може об’єднатися знизу, тому допоможуть зверху – таку тезу висловив Президент України минулого тижня під час розширеної урядової наради, – каже Ярослав Березань. – Тобто, якщо громада не об’єднується самостійно та добровільно, то утворення територіальної громади відбудеться відповідно до бачення Кабінету Міністрів України. Зараз у громад є унікальна можливість утворити ОТГ так, як того хочуть і бачать люди. Втім робити це треба швидше. Адже наступного року, відповідно до аналізу діючого виборчого законодавства, вибори для утворення ОТГ можливо вже не призначатимуться узагалі.

2018 рік – остання нагода для населених пунктів об’єднатися у бажаному форматі для врівноваження інтересів усіх мешканців потенційної ОТГ, говорить посадовець. Водночас всі «добровольці» упродовж наступних п’яти років отримуватимуть фінансову підтримку. Ті ж, хто зволікатиме, такої допомоги не матимуть.

– Прикро, що для деяких місцевих політиканів та популістів ініційована Президентом реформа стала зброєю у їхній політичній боротьбі, від якої страждають насамперед прості громадяни, – зауважив заступник голови ОДА. – І це при тому, що реформа з децентралізації має першочергово вирішити економічні проблеми громад. Приміром, якби у Черкаському районі не зволікали і Руськополянська ОТГ була створена ще у 2015 році, то відтоді додатково отримала від держави 32 мільйони гривень на розвиток. Зараз це вже втрачені можливості. Одначе й зараз від об’єднання села матимуть лише вигоди. За попередніми підрахунками, після виборів бюджет громади зросте в 4 рази. Тобто з 1,7 тис. грн на одного жителя припадатиме до 6,5 тис. грн.

Рада регіонального розвитку – 2019

Березень 2019