Про розвиток району, основні досягнення та найближчі перспективи – Анатолій Яріш звітував про роботу Черкаської райдержадміністрації у 2017 році

Сьогодні, 12 квітня 2018 року, у ході засідання 22-ї сесії Черкаської районної ради VII скликання голова Черкаської районної державної адміністрації Анатолій Яріш представив звіт “Про підсумки діяльності Черкаської районної державної адміністрації за 2017 рік та виконання делегованих районною радою повноважень”. Попередньо зазначений звіт був поданий також на розгляд президії районної ради.

Пріоритетними напрямами у роботі Черкаської районної державної адміністрації є співпраця з органами виконавчої влади, представницькими органами усіх рівнів, виконавчими комітетами органів місцевого самоврядування, громадськістю щодо забезпечення стабілізації економічного розвитку територій та реалізації державної бюджетної політики, залучення інвестицій, реалізації соціальних питань, впровадження інноваційних проектів та реформ, розвитку волонтерського, фізкультурно-спортивного руху, військово-патріотичного виховання, забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян, цивільного захисту населення, ряду інших питань життєзабезпечення району згідно з повноваженнями.

Очільником району було відмічено також значне зростання обсягів документообігу у порівнянні з минулими роками. Так, у 2011 році вхідної кореспонденції було зареєстровано 3 466 документів, у 2014-му – 4 932 документи, в 2016-му – 5 484 документи. І вже у 2017 році зареєстровано 5 971 документ.

Надзвичайно важливим аспектом роботи райдержадміністрації є підтримка постійного зв’язку з громадськістю: активна співпраця, забезпечення прозорості діяльності й доступу населення до інформації, вчасний та ґрунтовний розгляд звернень громадян. Не менш актуальними напрямами відзначено, зокрема, і роботу з державної реєстрації, енергозбереження, будівництво, торгівлю, зайнятість населення та соціальний захист.

Було відзначено, що план по доходах місцевих бюджетів району (без трансфертів) за 2017 рік виконано на 108%, понад план надійшло 13,8 млн. грн. Темп зростання доходів бюджету району до минулого  року становить 132,5%. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 174,6 млн. грн. власних та закріплених доходів. Рівень виконання планів по доходах забезпечено на 107% (понад план надійшло 11,5 млн. грн.). У порівнянні з минулим роком доходів надійшло на 43,8 млн. грн., або 33,5% більше. За звітний рік у цілому по району досягнуто значного приросту надходжень у порівнянні з минулим роком – майже по всіх податках. На виконання “Обласної програми фінансування ремонту доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та на розвиток дорожньої інфраструктури на 2016-2018 роки” обласному бюджету було перераховано субвенцію в обсязі 3,2 млн. грн.

Що стосується інвестицій, минулого року на Черкащині – до речі, саме на території Черкаського району – відбулась наймасштабніша бізнес-подія року, Черкаський міжнародний інвестиційний форум, що зібрав близько півтори сотні учасників. Обговорювали питання “Можливості з розвитку експорту. Експорт як шлях до інвестицій”, “Точки зростання агроіндустрії”, “Промоція інвестиційного потенціалу муніципалітетами” та “Агенція регіонального розвитку – механізм партнерства бізнесу та влади для розвитку територій”. Адже саме Черкащина – один із найбільших виробників сільськогосподарської продукції України. Це галузь, де міститься надзвичайний потенціал – інвестиційний, інноваційний, експортний.

У  2017 році підприємствами району було освоєно 245 млн. 492 тис. грн. капітальних інвестицій, що в розрахунку на 1 жителя району становить 3280 грн. За 10 місяців 2017 року обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених у економіку району, становив 172 млн. 175 тис. дол. США.

У с. Чорнявка розпочало роботу підприємство з переробки меду – ТОВ «Біхайв». Це – україно-австрійський інвестпроект вартістю 300 млн. грн. Підприємство є експортером меду у країни Європи та США.

Обсяги виробництва основних видів сільськогосподарської продукції в цілому збережені та гарантують продовольчу безпеку населенню району.

У районі провадить діяльність 12 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які створені за допомогою міжнародних проектів підтримки.

За програмою фінансової підтримки по вирощуванню і розведенню фруктів і ягід бюджетну дотацію отримало два господарства району на загальну суму 366,4 тис. грн. На виконання програми «Державної підтримки розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними» суб’єкти господарювання, які протягом року здійснили витрати у виноградарстві садівництві та хмелярстві, подавали документи на компенсацію до районних комісій відповідно до нормативів, у межах яких проводиться компенсація у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, форм звітності та переліку механізмів та техніки.
Також у 2017 році було погашено кредиторську заборгованість по підтримці особистих селянських господарств у вирощуванні ВРХ на суму 47,8 тис. грн.
У районі провадить діяльність 12 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, які створені за допомогою міжнародних проектів підтримки.

Голова райдержадміністрації відзначив також, що Черкаський район посів перше місце у галузі будівництва серед районів області.

Серед досягнень райдержадміністрації – і приємні новини у галузі охорони навколишнього природного середовища. Шляхом участі у обласному конкурсному відборі природоохоронних проектів та заходів, що можуть фінансуватись з обласного бюджету, відібрано та впроваджено саме у Черкаському районі аж три екологічні проекти.
Перший з них – це відновлення та підтримання сприятливого гідрологічного режиму частини стоку ріки Вільшанка через перекидний канал до Будище-Свидівської насосної станції № 1. Загальна вартість проекту – 399, 272 тис. грн. (із них 80,0 тис. грн. – кошти фонду ОНПС Будищенської сільської ради).
Другий проект націлений на облаштування притулку для утримання безпритульних тварин у Черкаському районі. Загальна вартість проекту – 322,8 тис. грн.; з них частка місцевого бюджету – 76,0 тис. грн.
І, нарешті, третій проект – це відновлення і підтримання  сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Рудка в адміністративних межах Степанківської сільської ради – на умовах співфінансування. Загальна вартість проекту – 4304,0 тис. грн.; з них частка місцевого бюджету – 850,798 тис. грн., райдержадміністрації – 425,399 тис. грн. Останні на даний час сплачені в повному обсязі.

У галузі автотранспортних пасажирських перевезень автобусним транспортом загального користування в районі надають послуги 9 суб’єктів підприємницької діяльності.
На умовах співфінансування (50% на 50% районного бюджету та бюджетів сільських рад і Білозірської ОТГ) в районі було організоване пільгове перевезення окремих категорій громадян щовівторка одним оборотним рейсом. Графіки пільгових рейсів були погоджені із сільськими головами. За рахунок перевізників безкоштовний проїзд надавався 7 категоріям громадян.
До речі, цьогоріч також було організовано надання пільгових полу рейсів та укладено договори з дев’ятьма перевізниками. З районного бюджету виділено 500 тис. грн. на півроку. Однак вже у березні 2018 року Уряд України запровадив монетизацію пільг на оплату поїздок в громадському транспорті. Це передбачає, що замість безкоштовного перевезення або знижок на оплату квитків пільговики мають отримувати гроші, які можна буде витратити на оплату за проїзд. На даний час ця новела перебуває на стадії впровадження на всій території України, тож відповідні рішення на місцях прийматимуться після попереднього напрацювання оптимальних шляхів її реалізації. За даними Мінісоцполітики, монетизація дасть можливість усунути несправедливість нерівномірного доступу до вказаної пільги, а пільговики отримають можливість витратити гроші на власний розсуд. Пільги у готівковій формі надаватимуться окремим категоріям громадян органами місцевого самоврядування.

Значну увагу під час доповіді було приділено медичній галузі, адже саме питання реформування медицини є для нашої держави одним з найнагальніших. Зокрема, наприкінці року з ініціативи Анатолія Яріша було проведено Стратегічну сесію  галузі охорони здоров’я з питань реформування та розвитку сільської медицини за участі представників райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, керівників та практичних спеціалістів медичних закладів, громадського активу району.

Задля забезпечення  якості надання первинної медичної допомоги населенню району для КЗ «Черкаський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» придбано 2 автомобілі на суму 515 тис. грн.

У поліклінічному відділенні Черкаської ЦРЛ успішно запроваджена сучасна система для управління потоками пацієнтів «Поліклініка без черг».

Придбано медичне обладнання:

  • відеофіброгастроскопічна стійка на суму 1177,1 тис. грн.;
  • апарат вакуумної терапії ран для хірургічного відділення 29,9 тис.грн.
  • дизельний генератор на суму 548,9 тис.грн.

Із обласної субвенції отримано 350,0 тис. грн., які використано на капітальний ремонт операційного блоку хірургічного відділення; 100 тис. грн. – на поточний ремонт неврологічного відділення, 150,0 тис. грн. – на закупівлю металопластикових вікон для Черкаської центральної районної лікарні.

У Черкаській районній лікарні с. Мошни придбано рентгенівський діагностичний комплекс з цифровою обробкою зображення вартістю 1 679,9 тис. грн.
На капітальний ремонт витрачено 358,1тис грн., у т. ч. коштів районного бюджету – 240,1 тис. грн., субвенцій сільських рад – 104 тис. грн.

У районі діють 8 регіональних цільових програм, заходи яких спрямовані на реалізацію освітніх завдань. Стан їх виконання контролюється, розглядається на засіданнях колегії райдержадміністрації та сесіях районної ради.
Забезпеченню дітей дошкільною освітою сприяло розширення мережі закладів дошкільної освіти. Так, у 2017 році відновив свою діяльність ДНЗ “Веселка” с. Леськи. Це дало змогу долучити до дошкільної освіти більше 70 дітей.

Для підготовки учнівської молоді, підвищення рівня військово-патріотичного виховання учнів та формування їх готовності до захисту Вітчизни, покращення матеріальної та навчальної бази кабінетів “Захист Вітчизни”, придбано 22 пневматичні гвинтівки Hatsan Strikes Edge і 22 комплекти тематичних плакатів з предмету “Захист Вітчизни”.

Установлено 15 спортивних майданчиків (гімнастичні комплекси) в Байбузівській, Червонослобідській №1, Леськівській, Худяківській, Сагунівській, , Вергунівській, Хутірській, Степанківській, Хацьківській, Геронимівській, Руськополянській № 1 та № 2, Тубільцівській, Думанецькій загальноосвітній школі I-ІІІ ступенів та Чорнявському НВК “ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ст”.

Заклади освіти активно долучаються до інноваційних форм роботи.
Так, на базі Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 та в Мошнівській ЗОШ І-ІІІ ступенів діє науково-педагогічний проект «Інтелект України».

Із метою підвищення рівня знань та переймання кращого досвіду налагоджено міжнародне співробітництво з зарубіжними партнерами в галузі освіти: у Чорнявського НВК «ДНЗ-ЗОШ І-ІІІ ступенів» з колегами з м. Гота, Німеччина та  Червонослобідської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 – із с. Мхава, Польща. 

Червонослобідська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 бере участь у Міжнародному проекті організованому Корпусом Миру в Україні відповідно до якого волонтер корпусу Миру Ерін Даус та педагоги школи реалізовують спільне навчання.

У 17 школах району для 40 дітей з особливими освітніми потребами відкрито 38 інклюзивних класи. Для 53 учнів організовано навчання за індивідуальною формою.

Організація виховної роботи в закладах освіти району здійснювалася відповідно до Концепції національно-патріотичного виховання та районної програми «Добротворець». Активізовано роботу з лідерами учнівського самоврядування.
Відділом освіти та директорами шкіл налагоджена співпраця із військовими частинами та військовим комісаріатом.
У закладах загальної середньої освіти працює 93 гуртки військово-патріотичного спрямування. У 29 школах району діє 135 волонтерських загонів, до яких залучено 1433 учні.

Важливим напрямом роботи райдержадміністрації є також захист прав та інтересів дітей. Так, наприкінці 2017 року було придбано житловий будинок у с. Свидівок – як соціальне житло для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, за рахунок субвенції з державного бюджету (667 863 грн.). Будинок надано для проживання 2-м сестрам – особам з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Відповідно до Програми підтримки сім’ї та молоді Черкаського району  було виділено 50 тис. грн. для придбання  новорічних подарунків для дітей з багатодітних малозабезпечених родин, дітей-сиріт, дітей учасників АТО.

Реалізацію державної політики в галузі культури району на сьогодні забезпечують 71 заклад культури.
Протягом 2017 року проводилася робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури: використано коштів на загальну суму понад 2 млн. грн.
З метою задоволення культурних потреб населення проведено понад 7 тисяч культурно-мистецьких заходів. Особлива увага приділялася заходам щодо національно-патріотичного виховання, популяризації історії України і рідного краю, відродженню національної культури, краєзнавству, вшануванню героїв АТО.
20 аматорських колективів району носять почесне звання: з них 17 – “народний”, 3 – “зразковий”.

Райдержадміністрація у звітному періоді спрямовувала діяльність на розвиток фізичної культури та спорту, підтримку колективів фізкультури, фізкультурно–оздоровчу роботу.
Уживалися заходи щодо реалізації Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2016-2020 роки.
Було введено в експлуатацію 2 міні-футбольних поля зі штучним покриттям у селах Червона Слобода та Дубіївка.

Традиційним для району стало проведення міжсільського турніру серед дитячих команд з міні-футболу “Кубок Відкриття”, створеного за ініціативи Анатолія Яріша.

Що стосується галузі цивільного захисту, минулий рік видався насиченим та нелегким: очільник району пригадав і сумнозвісний літній буревій, і пожежу на торф’яниках поблизу смт. Ірдинь. А також зазначив, що саме злагоджена робота усіх сил та засобів Черкаського району, у тому числі – місцевого самоврядування, підприємців, небайдужої громадськості – дала змогу оперативно відреагувати на виникнення надзвичайної ситуації у районі, докласти максимальних зусиль для ліквідації її наслідків та захистити населення. Адже найпріоритетніше завдання керівництва району – це захист життя і здоров’я громадян.

Райдержадміністрацією протягом звітного періоду організовувалася шефська допомога  військовим частинам, розміщеним на території району.

8 червня 2017 року було проведено засідання координаційної групи Антитерористичного центру при СБУ України в Черкаській області, у ході якого розглядалось питання потенційної небезпеки виникнення надзвичайної ситуації у зв’язку з розміщенням на території району третього арсеналу авіаційних засобів ураження – військової частини А 3177 (с. Дубіївка), на території якої зберігаються боєприпаси та вибухові речовини різного призначення.

Також спільно з військовою частиною А 3177 1 листопада минулого року було проведено заходи по відпрацюванню органами управління та силами цивільного захисту Черкаської районної ланки територіальної підсистеми Єдиної державної системи Черкаської області ввідної № 4 КШН – по ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної із пожежею на території зазначеної військової частини.
За підсумками кампанії 3 листопада 2017 року відбулось розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо проведенния загального розбору командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Черкаської області, де було зазначено, що Черкаський район продемонстрував у ході навчань один з найкращих результатів.

Тож сьогодні, під час засідання сесії райради, за вагомий внесок у розвиток цивільного захисту, високий рівень організації та активну участь у підготовці і проведенні навчань, забезпеченні заходів захисту населення і територій, Анатолію Ярішу було вручено Почесну грамоту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Comments are closed.

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Інвестиційна карта Черкаського району

До уваги громадян!

Управління Державної казначейської служби України у Черкаському районі Черкаської області у період із 05 по 12 березня 2019 року здійснює зміну розташування та буде знаходитись за адресою: м. Черкаси, вул. О. Дашкевича, 23 (приміщення ГУ ДКСУ у Черкаській області, будівля колишнього НБУ).

Вхід тільки по перепустках!

Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Сер    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031