Як Україна обирає своїх лікарів: підсумки першого тижня кампанії “Лікар для кожної сім’ї”

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, понад 150 тисяч українців вже обрали своїх лікарів з 2  квітня. Із початком кампанії “Лікар для кожної сім’ї” в усіх з’являється можливість вільно  обрати свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Кінцевого терміну підписання декларацій немає, але по всій країні люди відповідально підійшли до вибору своїх лікарів.

Кампанія з вибору лікаря розпочалася в усіх областях України. До  системи «Електронне здоров’я» на 4 квітня підключено 63% комунальних  закладів, які надають первинну медичну допомогу, і щодня до них  приєднуються нові. Загалом з часу запуску електронної системи охорони  здоров’я підписано понад 266 тисяч декларацій про вибір лікаря.

Така кампанія проходить в Україні вперше, тож в деяких  регіонах на початку виникли певні труднощі. Були і поодинокі порушення в обслуговуванні пацієнтів. Так, у деяких закладах людям відмовляли у підписанні декларації через місце реєстрації. Нагадуємо, що  неприпустимо тиснути на пацієнтів, аби вони підписували декларацію  винятково зі своїм дільничним лікарем. Згідно з «Порядком вибору лікаря,  що надає первинну медичну допомогу», затвердженим Наказом МОЗ №503 від  19.03.2018 року кожен може обрати лікаря незалежно від місця  реєстрації. Неправомірною також є відмова пацієнтам на підставі того, що  в закладі немає бланків декларацій. Декларація формується в  електронному вигляді і після заповнення роздруковується уповноваженою  особою.

Міністерство охорони здоров’я уважно стежить за зверненням з різних  міст та постійно на зв’язку з регіонами, щоб подібні непорозуміння  швидко усувалися на місцях.

“Ми вдячні місцевій владі та лікарям, які якісно організували кампанію  з вибору лікаря та надали усім можливість українцям зробити перший крок  до впровадження зміни у системі охорони здоров’я. Очікуємо активного  продовження кампанії”, – зазначають у Мінохорони здоров’я.

No votes yet.
Please wait...

До Нового року залишилось:

13днів 02год. 21хв. 00сек.

Грудень 2018
« Лис