“Кримського сценарію” не буде: У НАТО пояснили, чому в країни Балтії неможливе вторгнення

Присутність багатонаціональних бойових батальйонів НАТО у Балтійських державах повністю виключає можливість повторення у регіоні “кримського сценарію”.

Про це розповів Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг під час перебування в Оттаві, передає “Укрінформ“.

“Будь-що подібне на те, що трапилося в українському Криму чи у східній Україні, не може відбутися у державах Балтики, оскільки там присутнє НАТО. Воно надає безпекові гарантії та потужне стримування”, – наголосив Столтенберг.

Генсек зазначив, що якщо на якусь із балтійських держав все ж буде скоєно напад, “НАТО негайно відреагує, оскільки вже розгорнуло свої сили”.

Столтенберг також відзначив Канаду за її готовність очолити багатонаціональний батальйон, що дислокується у Латвії.

“Важливість присутності канадських підрозділів у Латвії і американських у Польщі частково полягає у тому, що вони – професійні, добре навчені та обладнані, але частково у тому, що це надсилає дуже потужний сигнал трансатлантичної єдності. НАТО – справжній трансатлантичний альянс”, – зауважив він.

Рада регіонального розвитку – 2019

Березень 2019