На Черкащині розпочалася операція “Нерест 2018”

З 1-го квітня наступає важливий період на всіх водоймах області та Кременчуцькому водосховищі – це весняно-літній нерестовий період. З метою посилення державного контролю за станом охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів під час весняно-літнього нерестового періоду державними екологічними інспекторами Черкаської області проводитимуться посилені заходи контролю за ситуацією на всіх водоймах області. Для цього створені оперативні групи із числа державних та громадських інспекторів з охорони довкілля.

Зокрема, на водоймах області працюють мобільні рейдові групи, робота яких спрямована на недопущення фактів вилову риби та інших порушень правил рибальства, в тому числі незаконне придбання чи збут водних живих ресурсів.

У період нересту забороняється промислове та любительське рибальство та пересування будь-яких плавзасобів на водних об’єктах, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних живих ресурсів. Забороняється під час нересту проводити у рибогосподарських водних об’єктах та в прибережних смугах днопоглиблювальні роботи, видобуток гравію та піску.

За порушення правил вилову риби під час нересту передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

Так, за вилов риби під час нерестового періоду дозволеними знаряддями лову у заборонених місцях порушники притягуватимуться до адміністративної відповідальності за ст. 85 частина 3 КУпАП і підлягають штрафу 170 грн. Якщо ж лов відбувався забороненими знаряддями лову — сіткою, острогою, павуком, то за таке порушення передбачена відповідальність за ст. 85 частина 4 КУпАП і за рішенням суду штраф становитиме від 340 до 680 грн.

Придбання чи збут риби в нерестовий період тягне за собою відповідальність за ст. 88 частина 1 КУпАП і за рішенням суду штраф становить 255 грн. з конфіскацією всього товару.

Незаконне заняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 249 ККУ у вигляді штрафу 1700 грн або обмеження волі на строк до 3-х років з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього здобутого. Ті самі дії, скоєні особою раніше судимою за аналогічний злочин карається штрафом 3400 грн або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той же самий строк з конфіскацією знарядь промислу та всього здобутого.

За кожну незаконно виловлену рибину відповідно до Постанови КМУ №1209 від 21.11.2011 року нараховуються збитки в розмірі: краснопірка — 68 грн, плітка — 85 грн, линок — 119 грн., лящ — 170 грн, білий амур — 255 грн, товстолоб — 255 грн, сазан — 306 грн, щука — 340 грн, сом — 425 грн, судак — 510 грн.

Державної екологічної інспекції
у Черкаській області

Вітаємо із Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Черкаська районна державна адміністрація щиро вітає районну громаду із визначними для нашої держави святами – Днем Державного Прапора та Днем Незалежності України!

Бажаємо невичерпної наснаги, оптимізму, успіхів у починаннях та плідної праці на благо українського народу.

Нехай це свято додасть Вам натхнення та творчих здобутків в ім’я процвітання нашої незалежної Батьківщини.

Зичимо кожній родині міцного здоров’я, щастя і благополуччя!

Січень 2020
« Сер